Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71609) ubyegon2 válasza #92691712 (#71608) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Figyelj, ez magától így nem gabalyodik össze, neked kellett felrakni a mkvtoolnix-es repokat és nekem gyanús sok sor, még ha elsőre jónak is tűntek. Ha megnézed, amit kimásoltam a 20.04 sources-list-ből, teljesen más, nálad valahogy hiányzik a main rész is.

Nem tudom milyen rendszermentési/visszaállítási lehetőség van Xubuntuban, de ha felrakod az új verziót, annyit próbálj betartani, hogy egy adott csomagnál a tárolós legyen az első, amit feltelepítesz, ha nincs benn, akkor jönnek az egyéb lehetőségek.

Ha úgyis újra alkarod rakni, előtte tégy egy próbát, szerkeszdd át sources-list-et! Amit beraktam listát, azt átírod mindenhol bionic-ra, ahol focal van és így berakod, de ami benne van, azt töröld ki teljesen, mármint a repokat.

Nyitsz egy terminalt, beírod a sudo nano /etc/apt/sources.list sort és a megnyíló karakteres szövegszerkesztőben törlöd a rossz repo sorokat és bemásolod az enyém alapján átírtakat.

Ha kész, Ctrl+O majd Ctrl+X

Bezárás után sudo apt update és ugrik a majom a vízbe.

Ha valaki megnézné ezt így, aki Ubuntut használ és rábólintana, az lenne az igazi. Amúgy szerintem ez így jó lesz.

Ha mondjuk egy-két repo nem is lenne jó, az nem okozhat gondot. De az elv ugyanaz, csak a verziót cseréled a sorban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.