Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #59070464

    törölt tag

    Köszi srácok, minden cool! :) Ez a GIMP elég komoly. :U gThumb mellett viszont szerintem még nagyon jó a GNOME image viewer (Mint 15 alatt szerintem mind a kettő fent volt, szerintem nem telepítettem külön egyiket sem). Ez a kettő simán hozza az ACDSee-t, amire azt használtam. :D Shutter pedig jobb, mint a HyperSnap képlopó Windows alatt, ingyen. :R Kurzor mozgató nyilakkal olyan precízen be lehet állítani a lopni való kép szélét. Állat! Van még egy képlopó, most nem jut eszembe a címe (talán KSnapshot), amivel azt a részt lopom ki, ahova húzom az egeret (akár egy kört is kivághatok). Chrome-ba már rájöttem, hogy mivel mit tudok csinálni, hogy minél kevesebbet kelljen használni az egeret. Pld a tab-ok között tudok lépkedni a ctrl+pgdn/pgup gombokkal. Cltrl+R-el frissítem az aktuális lapot, alt+kurzor jobbra/balra gombokkal előre/hátra lépegetek a weblapok között, stb stb. Thunderbird-t is imádom, iszonyat gyors! Startup programokat is sikerült beállítani (usr/bin mappa). Iszonyat gyors a rendszer. Login után azonnal az arcomba vágja ezeket a programokat. Nem tudja valaki, hogy lehet úgy indítani ezeket a programokat, hogy az a start menü sorra minimalized induljanak? Pld. Skype, Thunderbird, Viber, etc. Imádom, hogy a frankó kis Linux-om mellett, ott a Windows 8-as mentőövem, amit bármikor elindíthatok. Egyébként a Mint szerintem gyorsabb, mint az Ubuntu, pedig jó gépem van: Z77, Intel G840 @ 2.80 GHz, 8GB 1866 MHz CL9 RAM, Samsung 830 64 GB SSD. Nem tudom, hogy fogalmazzak. Fluid. Állat ahogy el tudom tüntetni az ablakokat a ctrl+alt+0 gombokkal. Érdekes, hogy csak a numerikus "0"-ra cselekszik. Baromi jó, hogy boot menu-ben van egy memtest86 is és nem kell pendrive-ra bootolható indítót csinálni, ha szükség van rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés