Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) Gery15 válasza g4besz (#7100) üzenetére


Gery15
addikt

Dobj már egy linket ide, hogy tudják mások is. Kíváncsi lennék rá... :U

HyperX

(#7102) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Na most akkor kinek higgyek?:D

(#7103) Telda válasza Gery15 (#7099) üzenetére


Telda
addikt

"VGA-re: Nincs a gépen valahol egy kis kapcsoló amivel aktiválni tudod a dedikált vga-t?"

Tudtommal itt nincs kapcsoló, az Ati driverben lehet elvileg beállítani, hogy mely alkalmazásokhoz használja a dedikált kártyát.

(#7104) madmike válasza Telda (#7103) üzenetére


madmike
őstag

valóban az Ati driverben lehet, de pl azt nem tudom beállítani, hogy ha tápon van a gép, akkor mindig a dedikáltat használja, alapból mindig az integrálttal próbálkozik,

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#7105) Gery15 válasza Telda (#7103) üzenetére


Gery15
addikt

Én nem tudom azért kérdeztem rá. ;) Találkoztam már olyan lapossal ahol egy fizika kis kapcsoló volt a gép elején és azzal tudta bekapcsolni az ember a dedikált vga-t, de olyannal is ahol driver-be kellet.

madmike: Ez ilyen energiagazdaságos mód miatt lehet, állítsd át nagy teljesítményre akkor tuti, hogy nem az integrált fog menni.

Csabi88888: Várjuk meg azt a linket... :U

HyperX

(#7106) anxius


anxius
aktív tag

ide is beteszem.

Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, ami elég nagy fejtörést okozott nekem, de sehogyan sem sikerült megoldást találnom rá!
Nemrég boldog tulajdonosa lettem egy Lenovo Z575 notebooknak. Minden szuper, az egyetlen problémám, hogy sehogyan sem tudom rávenni, hogy játékokat ne az integrált kártyával futtasson. Letöltöttem a legújabb videókártya drivert, a vele együtt érkező Amd vision control centerben meg a gaming fülnél sikerült találnom egy olyan részt, ahol elvileg alkalmazásonként beállítható, hogy milyen kártyát használjon, de bárhogy is igyekeztem, csak az integráltat volt hajlandó felajánlani.
Hogy lehetne mégis a dedikáltra kapcsolni őfelségét?
Tanácsaitokat előre is köszönöm, szép napot kívánok minden kedves topiclakónak!

(#7107) Kornel válasza anxius (#7106) üzenetére


Kornel
veterán

gyári lenovo vga driver megy csak rendesen, referencia amd driverrel ne is próbálkozz...
utána meg simán tudod catalystból választani, melyik program mit használjon.

(#7108) anxius válasza Kornel (#7107) üzenetére


anxius
aktív tag

Visszatettem, de továbbra sem találom.
az Amd vision control centerben kell, a gaming fül alatt?

(#7109) madmike válasza Kornel (#7107) üzenetére


madmike
őstag

és mi van akkor ha a gyári win 7 helyett feldobok egy másikat? akkor menni fog a referencia driver?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#7110) g4besz válasza Gery15 (#7101) üzenetére


g4besz
tag

Előbb olvass és informálódj mielőtt tanácsokat osztasz...

Hivatalos lenovo, ez van az ideapadhoz is, ne tévesszen meg hogy a thinkcenterről van: LINK

De itt is fent van a fórumban, például: LINK

"Egyes problémák megoldhatóak egy Ön által telepíthető alkatrész cseréjével (mint billentyűzet, egér, hangszóró, memória, merevlemez meghajtó, vagy port replikátor), melyeket "Vásárlók által cserélhető egységeknek" vagy "CRU-nak" nevezünk."

[ Szerkesztve ]

(#7111) g4besz válasza Csabi88888 (#7102) üzenetére


g4besz
tag

ITT a z575 manual-ja ahol leírják, hogy a CRU erre a notira is vonatkozik.

(#7112) Kornel válasza madmike (#7109) üzenetére


Kornel
veterán

nem megy akkor se, lenovo letilja valahogy, valószínű bios-ban, vagy a vga bios-ban.

amugy meg vga állítás: asztalon jobb klikk, és ott variálható grafikus rendszer, és ki lehet tallózni a kívánt programot!

(#7113) Gery15 válasza g4besz (#7110) üzenetére


Gery15
addikt

Szerinted miért írtam, hogy adj linket... :U Így már talán elhiszem, hogy lehet benne turkálni gari vesztés nélkül. :U

HyperX

(#7114) madmike válasza Kornel (#7112) üzenetére


madmike
őstag

:W

ez miért jó nekik?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#7115) madmike válasza madmike (#7114) üzenetére


madmike
őstag

Ezzel van valakinek tapasztalata? Müködhet másik win7-tel?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#7116) laikon


laikon
csendes tag

Sziasztok,
Adott egy Lenovo G530-as laptop (4446-3FG modell). Eddig XP volt rajta (és Ubuntu 10.04). Most felraktam a Win 7-et. Nem ment a képernyő fényerő állítás, és mivel egy Lenovo-s fórumon azt olvastam, h. a BIOS-frissítés segít ezen, frissítettem. Valóban segített, viszont letiltotta a tapipadot (azóta ég a kék led a tapipad 2 egérbillentyűje között, ami - ha jól látom - egy áthúzott tapipadot szimbolizál).
BIOS-ban nincs egérpad engedélyezési/tiltási lehetőség, Ubi alatt sem működik, csak a külső, usb-s egér. Érdekes, h. a Win7 azt mondja: az eszköz rendben működik (PS2 porton)
A Lenovo support oldalán csak ez az egy, újabb (2010-es talán...) BIOS található, régebbiek nem. Megpróbáltam azt is, h. visszaflasheltem az előző verziót, akkor se egér, se fényerő állítás nem működött.
Őrületbe kerget már ez az egész.
Mi lehet a megoldás?

(#7117) madmike válasza laikon (#7116) üzenetére


madmike
őstag

szia!
nem véletlenül az Fn+Fx (nálam Fn+F6) billentyűkombináció a megoldás? Nézd meg az F gombok között, hogy melyiken van ugyanaz a piktogram mint ami a tapipiadnál lévő lednél van.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#7118) laikon válasza madmike (#7117) üzenetére


laikon
csendes tag

Szia,
Mint kiderült, végtelenül banális a megoldás[link].
BIOS-frissítés közben valahogy megnyomhattam ezt a gombot, mely letiltotta a tapipadot, és én ezt a frissítésnek tudtam be...
Nem az enyém a laptop és nem tűnt fel...

[ Szerkesztve ]

(#7119) anxius válasza anxius (#7106) üzenetére


anxius
aktív tag

A lenovo cdről tettem drivert, az sem segített. Biost is defaultra nyomtam, semmi.

Volna esetleg valakinek még valamilyen ötlete? :)

(#7120) GaborGh válasza atti1848 (#7072) üzenetére


GaborGh
őstag

Szia!

A notid fogadja az mSATA SSD-t?

Érdekelne mi a helyzet a Z kategóriánál is, ha esetleg valakinek ez a típus van.

Thx

[ Szerkesztve ]

(#7121) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

A lenovo y570es laptopmmal lenne gond, és szeretném a segítségeteket kérni. Az lenne a gond, hogy állandóan összemosódik a kijelzőn a kép és az elmosódás villog amíg ki nem lépek az asztalra vagy másik fület nem nyitok. De ugyanez van ha az asztalon tevékenykedek. Időszakosan fordul elő, de valamikor nagyon belehúz és igen idegesítő. Mondták itt az egyik topicban, hogy valószínűleg az integrált hd3000 videókari driverével lenne a gond mert játék közben nem csinál ilyet. Próbálgattam régebbi drivereket, 2x is újraktam a gépet emiatt, de sehogy nem lett jobb Próbáltam felrakni a legújabb drivereket is driver genius-szal is, próbáltam a gyártók honlapjáról letölteni a drivereket - ettől sem lett jobb - a lenovo oldaláról meg lehetetlen akármit is letölteni mert 1-2kbit/s sebességgel jön minden Tudnátok segíteni?

(#7122) Gery15 válasza Feenyx (#7121) üzenetére


Gery15
addikt

Valószínűleg igen az integrált hd3000 vga-val van valami gond, ha játék közben nem csinálja.(gondolom akkor átvált a másik vga-ra) Hűtés rendben van? Ha már kétszer újratetted és még mindig fent áll a hiba akkor szerintem nem szoftware-es gond lesz.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#7123) Feenyx válasza Gery15 (#7122) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nincs gond a melegedéssel, csak játék közben szokott melegedni, de akkor sem égetően forróan. Elég jó hűtése van ennek a notinak. Sajnos nekem is eszembe jutott ez hogy hardveres lehet:( De most még visszavinni sem tudom gariban, mert szükségem van rá az egyetemen, legalább a vizsgaidőszak végéig:(

(#7124) Gery15 válasza Feenyx (#7123) üzenetére


Gery15
addikt

Tudnál képet be dobni ide, hogy mégis, hogy néz ki a dolog?

HyperX

(#7125) Feenyx válasza Gery15 (#7124) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Persze csinálok róla!

(#7126) Gery15 válasza Feenyx (#7125) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben, lökd majd be ide.

HyperX

(#7127) Feenyx válasza Gery15 (#7126) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Itt vannak a képek a hibáról:

[link]
[link]
[link]

(#7128) Armis válasza Feenyx (#7127) üzenetére


Armis
tag

És ezt milyen gyakran csinálja? Van valami előzménye?

(#7129) Gery15 válasza Feenyx (#7127) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm. :R Érdekes, bár nem láttam még ilyet. De azt mondod, hogyha már kétszer újratelepítetted és a hiba még mindig fenn áll, akkor ez hardveres gond lesz. (szerintem)
Csak egy ötlet: Nem lehetséges kikapcsolni az integrált vga-t? Hogy, csak a másik menjen.

HyperX

(#7130) Feenyx válasza Armis (#7128) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Hát elég gyakran csinálja, naponta többször is akár, és eléggé bele szokott lendülni. De van amikor meg egyáltalán nem jelentkezik. 2-3 hónapja csinálja talán. Gondoltam hogy csak ideiglenes, majd egy driver frissítés megoldja ezért nem is zavart annyira.

Gery15: Az nvidia vezérlőpultban átkapcsoltam hogy csak az nvidia kártya menjen, ott is jelentkezett néha a dolog de max elcsúszott egy sor, semmi egetverő, gondolom ezt a net belassulása okozhatta esetleg. De megpróbálom most hogy letiltom eszközkezelőben a hd3000-et szerintem, biztos ami biztos.

(#7131) Gery15 válasza Feenyx (#7130) üzenetére


Gery15
addikt

Tiltsd le akkor teljesen és nézd meg úgy, hogy jelentkezik-e.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#7132) csaba.apagyi


csaba.apagyi
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo IdeaPad G560-ammal van elég sok problémám, arra lennék kíváncsi, más tapasztalt-e ilyet, vajon mitől lehet, és a garancia mennyire vonatkozik rá?

Próbáltam előfordulási gyakoriság szerint sorba rakni:
- képernyő elsötétül (energiatakarékosság miatt), majd nem jön vissza (ilyenkor reset)
- kikapcsolás után képernyő fehéren világít (igen zavaró mikor reggelre lemerül a teletöltött aksi)
- wifi: néha nem működik -> windows: probléma az adapterrel, probléma megoldás nem lehetséges; van, hogy többszöri újraindítás se segít
- bluetooth: eszköz nem működik, újraindítás után igen
- pdf nyomtatót minden újraindítás után újra kell telepíteni, más kisebb programokkal is előfordul, hogy újraindítás után “eltűnnek”
- néha új profilt hoz létre bejelentkezéshez, mert nem éri el az eredetit
- néha elmegy a képernyő, bekapcsoláskor sem jelenik meg (aku ki-be rendbehozta)
- néha magától elmegy a hang, némítás majd némítás kikapcsolás visszahozza (filmnézés közben fordult elő gyakran)

A hibák rendszeresen előfordulnak, viszont egyik se állandó és semmi ésszerű okot nem találtam bennük, illetve direkt reprodukálni se tudom őket.
Elég sok szoftveresnek tűnik némelyik, a windows előre telepített volt driverekkel együtt, már állítottam vissza eredeti állapotára (a "varázsgomb" segítségével, program neve hirtelen nem jut eszembe, ez is lenovo feature), volt amikor muszáj volt, mert egy akku ki-be után miatt megadta magát. :/

A drivereket egyébként a windows frissnek és jónak találja, de pl videókártyáét többször frissítettem, nem változott a helyzet.
Ehhez kapcsoló részkérdésem, hogy ha saját windows-t tennék rá, nem pedig az ő általuk összeszartat, az befolyásolná-e a garanciát?

Ui.: Notebook hibák topicban nem kaptam választ :/

[ Szerkesztve ]

(#7133) Gery15 válasza csaba.apagyi (#7132) üzenetére


Gery15
addikt

Először is azt javaslom, hogy telepítsd újra mindenféleképpen.

HyperX

(#7134) Telda válasza Feenyx (#7127) üzenetére


Telda
addikt

Szia!

Jól látom, hogy fényképezővel csináltad a képeket, nem pedig printscreennel?
Próbálj már meg úgy is csinálni egy képet, kíváncsi vagyok azon fog-e látszódni ez a hiba.

(#7135) Gery15 válasza Telda (#7134) üzenetére


Gery15
addikt

Az első kép az printscreenelt. ;)

HyperX

(#7136) contrapunkt


contrapunkt
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.Lenovo G550-t kellene processzor tuningba részesítenem.Ami most van Celeron Dual-Core T3500 ( 2.10 GHz) és ez kevés a zeneszerkesztő programomhoz.Minimum 2 mag,minimum 2.40 GHz sebesség a minimális gépigény és ez nem paraszt vakítás.Nete-n nem találtam olyat ami elég gyors lenne (T7xxx 2.26) ez a maximum.
Néhány adat a gépről a teljesség véget:
Alaplap: NITU1
North B:Intel GL40 Revision09
South B: Intel 82801.IM(ICH9-M) Revision03
Soket P(478)
FSB 798.0 MHz
Turbo Boost nincs
Virtual Tech. nincs
Hyper Threading nincs
A kérdés,mi az amit bele tudnék rakni és tudja is amire szükségem van és persze nem több 10e forint.
Köszönettel contrapunkt

Az "okostelefon"kifejezés sérti az egomat

(#7137) Telda válasza Gery15 (#7135) üzenetére


Telda
addikt

Nem az utolsó? ;]
Nekem is volt már hasonló, ha pl. egy program kifagyott és ott maradt a háttérben, de az max egy restart után eltűnt.
Erre hülyeségeket nem akarok találgatózni, úgyhogy szerintem küld el szervizbe.

(#7138) Gery15 válasza contrapunkt (#7136) üzenetére


Gery15
addikt

Nem értelek, processzort akarsz venni vagy tuningolni? Az utóbbi nem lehetséges.

Telda: Ja, de sorry. :B Hátulról kezdtem a megnyitást. :D

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#7139) Gery15 válasza contrapunkt (#7136) üzenetére


Gery15
addikt

Milyen zeneszerkesztő program ez? Akár milyen T7xxx procit néztél az akkor is jóval erősebb, mint a te T3500-ös cerkád. Tudom hiszen most van nekem is eladóban egy T7300-as.

HyperX

(#7140) contrapunkt válasza Gery15 (#7139) üzenetére


contrapunkt
csendes tag

Sonar X1.Az elöző gépem egy T60 laptop volt T7200 C2D procival 4GB rammal és kevés volt!
Maga a program 8.5 GB.Mit küzd ezzel egy gép!?Sajnos az asztali gép nem megoldás mert a hordozhatóság fontos.Szóval valóban 2mag,valóban 2.4 sebesség! minimum.

Az "okostelefon"kifejezés sérti az egomat

(#7141) Gery15 válasza contrapunkt (#7140) üzenetére


Gery15
addikt

Pedig az lenne a megoldás vagy pedig valami gamer noti, ahogy elnézem a program igényét... 2mag E8200-as aminek ugyebár L2 Chace 6MB egy lapos proijába nem nagyon van ilyen olcsó kategóriába.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#7142) contrapunkt válasza Gery15 (#7141) üzenetére


contrapunkt
csendes tag

Köszönöm a választ.Még kitalálom de aT7xxx sorozat biztos gyenge.

Az "okostelefon"kifejezés sérti az egomat

(#7143) Gery15 válasza contrapunkt (#7142) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem is.

HyperX

(#7144) g4besz válasza contrapunkt (#7142) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

A max proci amivel gyárilag szereltéket ezt a notit a P7550 volt (2.26, 1066 mhz FSB, 3mb L2 cache) LINK. De a max amit elbír az a proci foglalattól (tehát a chipset típusától) és a TDP-től függ.
A tiedben GL40-es chipset van, tehát ebből kell kiindulni. Ha tutira akarsz menni, akkor az intel oldalán megtalálod a kompatibilis procik listáját: LINK Itt bal oldalon a Compatible products alatt van az infó.

Ami a T7xxx sorozatot is támogatja az a GM45-ös chipsettel szerelt változat. LINK
Ez már egy QX9300-at is ki tudna szolgálni ha a noti hűtője elbírna vele, amit azért kétlek.

Tehát a hivatalos adatok alapján a tiédbe a max proci ami belemegy a T3500.

[ Szerkesztve ]

(#7145) skristof


skristof
tag

sziasztok!

valaki össze tudná nekem foglalni, hogy Z575 esetén milyen lehetőségeim vannak egy SSD-vel való bővítésre, cserére?

illetve mik az ajánlott márkák, típusok? rendszernek kéne, 120as. sata,2,3? msata?

esetleg konkrét vételi ajánlat is érdekelne innen:
[link]

(#7146) msch


msch
csendes tag

Üdv!

Szeretnék segítség kérni!
2 hónapja van meg a z575-ösöm, és akármennyire próbálom levenni az energiagazdálkodást bekapcsolt wifivel, 1-es 2-es fényerővel kb 2 órát bír az akksi, alap internet böngészéssel. Leteszteltem filmnézésnél mit bír, nem sok reményt fűztem hozzá. Kikapcsoltam a wifi-t 1-es fényerő, energiatakarék be: 1 óra 720p-s film nézés után 98%-ról 39%-ra esett vissza. A film 2 órás volt! Rohamosan zabálja a %-okat. Felhívtam a lenovo-t, és azt az utasítást kaptam, hogy állítsam be az energy management-ben a super energy saver funkciót, ki a wifit, 1-es fényerő! 720p film elindít (nem dvd), lássuk! 55 perc után 82%-ról 28-ra esett vissza az akkutöltöttség. Semmit nem javult. A telefonbeszélgetés alatt különböző műveleteket hajtattak velem végre, és kiderült, hogy az akksi megfelelő értékeket mutat, és hogy amiket mondanak a különböző gyártók, hogy akár 4,5-5 órát is kibír egy gép, az csak azért van mert akkor minden ki van kapcsolva se wifi se semmi minden alapon van. Hát kösz.

A célom a notebook vásárlással pedig ez lett volna, hogy filmet is tudjak rajta nézni, és ne kelljen ott görnyednem az asztali gép előtt. Erre, úgy tűnik ez nem fog összejönni.

Valaki esetleg ötletet tudna mondani?

(#7147) ziyan


ziyan
tag

Sziasztok,

Z575Am vásárlásán gondolkozok, akadt néhány kérdésem, amikre nem találtam egyértelmű válaszokat.

Először is: csak a Lenovo oldalán található fél éves videokártya driver használható a notihoz, vagy van lehetőség újabb verzió használatára is (esetleg DG nélkül)?

Játszik valaki a BF3-al ezen a notin (6650M-es A8-as verzió)? Hogy fut a masinán minimális beállítások, és natív felbontás mellett multiban? :D találtam teszteket, de azóta kijött néhány patch a játékhoz, hálás lennék, ha valaki megnézné :R

Az akkuidőről tudna valaki bővebben írni? Néhányan panaszkodtak, hogy wifi-vel, netezéskor alig 2 órát hajlandó működni, a tesztek szerint viszont legalább 3-at kellene neki... hogy is van ez? :)

Kényelmes a billentyűzet? Ilyen méretben idáig csak numpad nélküli notit használtam :)

[ Szerkesztve ]

(#7148) Gery15 válasza ziyan (#7147) üzenetére


Gery15
addikt

Pont feletetted írtak az aksi kapcsán...

HyperX

(#7149) ziyan válasza Gery15 (#7148) üzenetére


ziyan
tag

Éppen ezért kérdeztem... hogy akkor most ennyire nem lehet hinni a teszteknek? :(((

(#7150) Gery15 válasza ziyan (#7149) üzenetére


Gery15
addikt

Sajnos igen... de nem csak konkrétan ilyen tesztnek. :N

HyperX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.