Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) piRate_nEx válasza MrRL19 (#7800) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Azta, te meddig fogod még spammolni a fórumot? Nem kaptál már elég választ?

The glass is already broken.

(#7802) jpisti válasza MrRL19 (#7800) üzenetére


jpisti
senior tag

mondjuk ugyanez, csak erősebb procival és 6GB rammal...
[link]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7803) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy Lenovo G550-es laptopja, amin a bekapcsológomb leragadt és kérte a segítségemet, ne kelljen szervizbe vinni.

Sose szereltem még laptopot, How to videón láttam, hogy a felső műanyag csíkot ahol a gomb van 5 perc szereléssel le lehet kapni, viszont a gomb túloldalán már rögtön ottvan a kábel rajta, amit nem tudom le lehet-e szerelni sérülés nélkül. Volt már aki ilyen gond miatt szerelte a laptopját? Használni lehet ha eljutunk a windows-ig, de kijelző lecsukásra-felnyitásra úgyérzi lenyomódik és ki vagy bekapcsolja a gépet, hosszú távon nem kényelmes. (garancia már nincs)

Esetleg kihez/hova érdemes vinni a gépet Bp-n, hogy minél gazdaságosabb legyen a javítás? Más baja nincs, még az aksi is hibátlan 3 év után.

(#7804) Impressa válasza Gzolo (#7803) üzenetére


Impressa
őstag

Ha leveszed a felső burkolatot, van annyi mozgástered, hogy ki tudd bontani a szalagkábelt a kapcsoló paneljéről. A szalagkábelt egy műanyag idom szorítja be a helyére. Ezek a kapcsolók egyébként nem annyira ragadósak, inkább el szoktak törni. A kapcsolót úgy képzeld el, mint egy domború, fém membránt, amelynek a közepét a műanyag kapcsoló alján lévő műanyag tüske segítségével tudod megnyomni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7805) KoRner™


KoRner™
tag

Sziasztok!

A Lenovo Z575 gépemet szeretném kitakarítani, mert nagyon melegszik. Az lenne a kérdésem, hogy mi a neve annak a hővezető gyurmalapnak, amit vennem kell bele, és milyen vastagot? Előre is köszi a válaszokat!

(#7806) Impressa válasza KoRner™ (#7805) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

GAP-PAD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7807) KoRner™ válasza Impressa (#7806) üzenetére


KoRner™
tag

Szia!

Köszönöm szépen, sajnos nem tudom ezt megvenni mert külföldön vagyok, de legalább a nevét tudom. Szóval köszi! :)

(#7808) Impressa válasza KoRner™ (#7807) üzenetére


Impressa
őstag

Igazán nincs mit! ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7809) myke01


myke01
senior tag

Lenovo G580AH driver telepítő DVD-ről ,melyikek azok a driverek ,amiket teljesen felesleges felrakni ? Pl. az Intel rapid tárolási technológiának (IRST) van valami értelme ? sztem nem sok :).... (Főként a pirossal bekeretezett driverekre gondoltam, a többiről tudom ,hogy fontos :). )

[ Szerkesztve ]

(#7810) piRate_nEx válasza myke01 (#7809) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

WIMAX nincs a gépben, azt kihúzhatod. Az Intel WLAN sem kell szerintem, mert csak Atheros dolgokat láttam eddig a gépen. Touchpad drivert azért tedd fel.

The glass is already broken.

(#7811) myke01 válasza piRate_nEx (#7810) üzenetére


myke01
senior tag

A touchpad drivert egyáltalán nem hiányolja az eszközkezelő ,pedig nincs fent ,és működik rendesen a tapipad. A többi 'bekeretezettről' info ?

(#7812) piRate_nEx válasza myke01 (#7811) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

A touchpad driver csak ezeket a gesture szarokat irányítja, végül is kihagyhatod, csak ha kelleni fog egyszer (isten tudja miért), akkor keresheted elő.
Nem vettem észre az előbb, az EM-et (Energy Management)-et tedd fel, az jó cucc.

The glass is already broken.

(#7813) Impressa válasza myke01 (#7809) üzenetére


Impressa
őstag

Az IRST nélkül is működik a TRIM és SMART funkció az SSD-n? HD Sentinellel tudod megnézni. Ha minden működik és a Sentinel sem ír problémát, akkor nem kell feltenned.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7814) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy egy ideje bizonyos időközönként beszaggatnak a játékok, pontosabban az fps hirtelen leesik, akár minimum, akár maximum grafikáról is legyen szó. Ez az egész kb. 2 hónapja figyelhető meg, előtte hasonló problémám nem volt. Mindenféle ellenőrzést végeztem, a notebook hőfokai megfelelőek.
Egy Lenovo Ideapad y570-em van.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#7815) piRate_nEx válasza Anthony001 (#7814) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Melege van a gépnek. :) Elvégre 2 hónapja van jóval melegebb, egy +15-20 fokos hőmérséklet emelkedésre azért már a gép is érzékeny.
A jelenség neve throttling, azaz ha elér a CPU egy adott hőmérsékletet, akkor az órajelet leveszi 800 MHz-re, aztán amint csökkent a hőmérséklet, vissza maxra.

Ha még garanciás, akkor vissza kell küldeni, hogy pasztázzák újra, ha nem, akkor te magad is megteheted, bár ha félsz tőle, akkor inkább szerviz.
Az én G580-ammal is ez a baj, nyáron küldöm is gariba.

The glass is already broken.

(#7816) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Valakinek a segítségét szeretném kérni!
Van nekem egy Lenovo G560 IdeaPad laposom,van benne sim kártya foglalat az akku alatt bele is tettem egy sim-t,de kiderült kell bele 3G wwan kártya is,hogy működjön a mobil net.
Na most hol van a heje vagy egyáltalán bele tudom e teni ezt a kártyát?
Na meg persze kompatibilis legyen.
A lenovo honlapon valamilyen ericsson wwan driver van ehhez a tipusú laposhoz,na de kérdem én milyen kártya kell ebbe és van e neki szabad helye az alaplapon?
Köszönöm szépen a hozzá értök segítségét!

(#7817) ALI_G


ALI_G
veterán

Hi!
Z500-nál windows 8-ban nem működik a fényerő szabályozó. Hiába nyomom, ugyanolyan marad minden. Próbáltam szoftveresen is, de úgy se megy.
Kaptam hozzá driver CD-t, arról mindent felraktam. A másik kérdés, hogy ehhez nincs billentyűzet megvilágítás vagy csak nem találom? A gyártó oldala szerint van ilyen funkció.
Ötlet?

(#7818) mg105 válasza ALI_G (#7817) üzenetére


mg105
senior tag

Csak bizonyos modellekben van billentyűzet világítás.
A fényerő szabályozási probléma nálam az intel oldaláról szedett, legfrissebb intel graphics driverrel állt fent, amint visszatettem a lenovoét, működik rendesen.

(#7819) ALI_G válasza mg105 (#7818) üzenetére


ALI_G
veterán

Megtudod mutatni neked melyikkel működik? A lenovo.com-on csak az intel-t ajánlja fel.

(#7820) mg105 válasza ALI_G (#7819) üzenetére


mg105
senior tag

Arra gondoltam! A lényeg, hogy ne az intel oldaláról szedd a legfrissebbet, hanem ami a lenovo oldalán van. (Nekem a gyári driver cd-m hibás, egy gépben sem sikerült beolvasni, szóval a lenovo oldaláról szedtem mindent.)

(#7821) ALI_G válasza mg105 (#7820) üzenetére


ALI_G
veterán

És mit kellene előtte eltávolítanom? A legfrissebb nvidia-t is most raktam fel, de nem segített.

(#7822) mg105 válasza ALI_G (#7821) üzenetére


mg105
senior tag

Értelemszerűen az "Intel HD grafikus illesztőprogram"-ot. Én úgy csináltam, hogy leszedtem, újraindítás, feltettem, amit a lenovo oldaláról szedtem, és még egyszer újraindítottam. Azóta hibátlanul működik.
Az egér és billentyűzet driver fent van?

(#7823) ALI_G válasza mg105 (#7822) üzenetére


ALI_G
veterán

Eltávolítottam, restartoltam és ezt kapom:

Ezt szedtem le: [link]

tapipad driver tuti fent van, bill nem biztos. Ja hogy ez egyben van a honlapon. Rápróbálok.

[ Szerkesztve ]

(#7824) mg105 válasza ALI_G (#7823) üzenetére


mg105
senior tag

Ez más, ez a wireless display. Ezt tedd fel!

(#7825) ALI_G válasza mg105 (#7824) üzenetére


ALI_G
veterán

Szuper, sikerült felrakni és most már tudom állítani a fényerőt! :R köszi!

(#7826) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Tervezek venni egy z500-ast. A legolcsóbb, 2020m-mel szerelt darabot.

Van valami vélemény róla? Jó gép ez? Egyelőre még csak képeken láttam, élőben nem.

(#7827) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Új vagyok, nemrég vettem egy Lenovo G580 laptopot.
Kérdésem a következő:
Ki milyen kameraprogramot használ, melyik a legjobb?

Üdv

S3x, hifi & rock and roll

(#7828) Sped


Sped
aktív tag

Friss Idepad Z500 tulajként kérdezem, hogy mitől nem látszik a hangerőszabályzó és a képernyő fényerejét állító grafika a képernyőn? Működik billentyűről az állítás, csak nem jeleníti meg a képernyő alján a kis vonalkákat. Amikor még a drivereket felraktam, akkor ment, de aztán előjött a szokásos fényerő probléma, Vezérlőpultban visszaállítottam az eredeti drivert és azóta minden jó csak a grafikák eltűntek.

Töröljem le az Intel graf drivert és a lenovo oldaláról letöltve telepítsem újra vagy esetleg vmilyen beállítás kérdése? :F

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#7829) dangerzone válasza Sped (#7828) üzenetére


dangerzone
addikt

Ennyi szívás van ezzel a laptoppal, mert akkor dell-t veszek?! :U :Y

(#7830) Sped válasza dangerzone (#7829) üzenetére


Sped
aktív tag

Ez az Intel hülyesége, mert xar drivert csinált. :)

A laptop betyár jó amúgy. Masszív, elegáns, és pokolian gyors arra, amire nekem kell (videó kódolás, HD filmek). A dedikált VGA-val még pár éves játékokkal is lehet nyomulni. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#7831) Impressa válasza Sped (#7830) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

(#7822) mg105 idézet:

"Értelemszerűen az "Intel HD grafikus illesztőprogram"-ot. Én úgy csináltam, hogy leszedtem, újraindítás, feltettem, amit a lenovo oldaláról szedtem, és még egyszer újraindítottam. Azóta hibátlanul működik."

Lehet ez neked is megoldja a problémádat. Előtedd pár hsz-el sikerült ezzel a módszerrel a megoldás, csak először néz utána a drivereknek. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7832) mg105 válasza dangerzone (#7829) üzenetére


mg105
senior tag

Nálam semmi szívás nem volt vele. Még pc-n megszoktam, hogy nyugodtan frissíthetem a drivereket például az amd oldaláról, ez itt az intel igp-nél nem volt jó döntés ,de az nvidia gpu-t például nem zavarta. Nekem az egyetlen kivetnivalóm a képernyő színhűsége. Az nagyon gyenge, de állítólag notebook körökben ezek ilyenek szoktak lenni. (Mondjuk lehet, hogy irreálisan magasak az elvárásaim, barátnőm például nem értette, mi nem tetszik nekem :D)

(#7833) Sped válasza Impressa (#7831) üzenetére


Sped
aktív tag

Ja valszeg ez lesz, oksa.

mg105: Csatlakoznék, a színekkel nekem is kellett babrálnom rendesen, mire megtaláltam a nekem megfelelőt. IPS paneles laptopoknál ilyen probléma nincs, nekem van egy 5 éves Thinkpad R61-esem, abban olyan van, de hamar rájöttem, olyan 300 ezer körül tudnék IPS paneles laptopot venni, és az még tudásban sem éri el a Z500-as szintjét, szóval maradt a hagyományos megoldás. Kompromisszumot kellett kötni.

Amúgy a színeket kis ügyeskedéssel szuperül be lehet lőni, viszont a betekintési szöggel nem lehet mit csinálni, és az az elején eléggé zavart, most kezdem megszokni. A fekete szín egyedül ami rém gyenge, nem érződik a mélysége, olyan mintha egy fényes fólia lenne elé húzva. Sebaj, ha filmet nézek, átlövöm tévére.:) Autóversenyekre viszont kiváló HD-ben... ha nem éjszakai versenyről van szó. :D

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#7834) mg105 válasza Sped (#7833) üzenetére


mg105
senior tag

És hogyan kalibráltad? Olyan megoldás kéne, ami igp-től függetlenül állítja a színeket, hogy mindegy legyen, melyik hajtja éppen a kijelzőt.
Pontosítom a korábbi hozzászólásom: ebben az árkategóriában sokkal jobbat nem találni. A gyenge feketéjét ellensúlyozza viszont a szürke káva. Ismerősöm gépén fekete a képernyő kávája, hát az még jobban kiemeli a fekete hiányát, itt legalább kevésbé szembeötlő.

(#7835) Sped válasza mg105 (#7834) üzenetére


Sped
aktív tag

Ezt sajnos nem tudom, bár az elsődleges megjelenítésért, úgy tudom az Intel felel (képernyő, videolejátszás).
Én azt tapasztaltam, hogy az Intel kezelőfelületén megadott értékek érvényesek mindenhol (másfél hét használat után "mindenhol").

Nálam ezek:

Fényerő: 45
Kontraszt: 40
Gamma: 0,6
Árnyalat: 0
Telítettség: 4

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#7836) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy Lenovo IdeaPad G580AH notebookot, amihez alapból nem ad a bolt op. rendszert. Viszont olvastam, hogy van egy rejtett partíció, amin rajta csücsül a Win 7. Na most ezt elő lehet hívni a One Key Recovery-vel clen installnál? Remélem érthető voltam, válaszokat előre is köszi! :)

(#7837) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem. Nem rég vettem egy G580 B960+GT635. Nálatok netezés mellett mennyire melegszik fől a gép/CPU?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7838) sch_a válasza AMD Power (#7837) üzenetére


sch_a
addikt

(#7839) AMD Power válasza sch_a (#7838) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezt a progit már töltöm is le. ;)

A gyári programokból mindegyiket feltelepítettem, melyikeket érdemes meghagyni,használni mi a tapasztalat?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7840) myke01 válasza AMD Power (#7837) üzenetére


myke01
senior tag

Nekem ugyanez van (G580 B960+GT635) ,mint neked . Kb másfél órája netezek (csak net és a skype készenlétben) . Ezek az értékek AIDA64-el :

Más : Te hogy vagy megelégedve a kijelző színeivel? Nem tűnnek "tompának,fakónak,életlennek" a színek ,egy TFT monitoréhoz képest ?

(#7841) sch_a válasza AMD Power (#7839) üzenetére


sch_a
addikt

Nálam ezek vannak most fent:

Audio driverrel volt egy kis gondom, kipróbáltam több verziót is, ezért szerepel többször. Először felraktam minden elérhető drivert, nem rég viszont újratelepítettem a Win8-at, és ki is hagytam pár feleslegeset.

Szeretem a Core Temp-et, mióta notebookokat használok mindig telepítve van és jelzi az óra mellett a hőmérsékletet. :K

(#7840) myke01

Ennek a típusnak azt hiszem ez a gyenge pontja, nekem is meg kellett szoknom a viszonylag gyenge kijelzőjét. Se a színek se a fényerő nem az igazi, de meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

(#7842) AMD Power válasza myke01 (#7840) üzenetére


AMD Power
titán

Én nekem ezzel nincsen problémám. Mondjuk előtte egy 5 éves alap FS Amilo volt itt szerintem azért. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7843) piRate_nEx válasza myke01 (#7840) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Igen, valószínű újra kell pasztázni az enyémet...
Ez most netezés és filmnézés közben.

GPU hűtőventire nem tudom miért ír 100%-ot, mert nem megy...

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#7844) AMD Power


AMD Power
titán

Ennek a Lenovo Solution Centernek van értelme?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7845) AMD Power válasza piRate_nEx (#7843) üzenetére


AMD Power
titán

És játék közben mennyire megy ez fől neked? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7846) piRate_nEx válasza AMD Power (#7845) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

(#34608)

The glass is already broken.

(#7847) AMD Power válasza piRate_nEx (#7846) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt hol tudom belőni?

Egy 3DMark végig fogok tolni rajta... kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7848) piRate_nEx válasza AMD Power (#7847) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

ThrottleStop

The glass is already broken.

(#7849) sch_a válasza piRate_nEx (#7848) üzenetére


sch_a
addikt

Ezt ne.. Ezzel tényleg ki lehet nyírni a gépet.

(#7850) piRate_nEx válasza sch_a (#7849) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Sok mindennel ki lehet nyírni a gépet, de most mondd már meg, ha leveszem az órajelet, mit ártok neki?
Inkább a folyamatos magas hőmérséklet, ami árt neki.

The glass is already broken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.