Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) Vicmusz


Vicmusz
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Lenovo ideapad Y580-as laptopom, és az lenne vele a problémám, hogy mindig az Intel HD Graphics 4000-es integrált vga-t látja a laptop, pedig még egy GTX 660M vga is van benne. Az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne beállítani hogy mindig a GTX 660M legyen az elsődleges vga?

(#7652) Dell XPS válasza Vicmusz (#7651) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az nVidia vezérlőpultban tudod magad számára optimalizálni, amennyiben nem kell az automatikus váltás. Itt beállíthatod, hozzárendelheted a DGPU-t kívánt programokhoz, alkalmazásokhoz.

Üdv, Dell XPS

(#7653) sch_a


sch_a
addikt

Hétfőn vitték, ma már visszakaptam a gépet a szervizből. Minden szép és jó, csak hogy leformázták a merevlemezt. Nem értem mi szükség volt erre. :O

(#7654) Impressa válasza sch_a (#7653) üzenetére


Impressa
őstag

Mi volt a gond a gépeddel?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7655) sch_a válasza Impressa (#7654) üzenetére


sch_a
addikt

Túlmelegedett, pár perc terhelés után throttlingolt. Megcsinálták szépen, egy gyors stress test-et futtattam, 67 fok volt a maximum. Viszont a HDD miatt szívom a fogam nagyon.. Legalább a rendszer SSD-n volt...

(#7656) zolee3000


zolee3000
tag

Üdv,
Van valami infótok róla, hogy az IdeaPad G580-as ill. Z580-as sorozata milyen (fényes vagy matt) kijelzőt kapott, ill. hogy milyen a fedél/ház/csuklótámasz anyaga/bevonata (fényes vagy matt, szálcsiszolt alu hatású, galvanizált műanyag-szerű?

(#7657) Impressa válasza sch_a (#7655) üzenetére


Impressa
őstag

Érdekes, túlmelegedés miatt HDD formázása. Ilyet még nem hallottam.

Igaz nem felhőtlen az örömöd, de legalább működik.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7658) zolee3000 válasza zolee3000 (#7656) üzenetére


zolee3000
tag

Már nem aktuális.

(#7659) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Üdv!
Van egy Lenovo Y580-as gépem amin van egy OneKey Recovery 7.0 program. Ha a programmal 4 DVD-re kiírom a "Gyárilag alapértelmezett visszaállító lemez"-t akkor elméletileg a HDD csere után is vissza tudom állítani a rendszert. Ebben az esetben az új HDD-re létre fog hozni egy kb 20GB-os OEM partíciót, ahogy a gyárin is van, vagy csak a rendszert állítja vissza?
Segítséget előre is köszönöm!

(#7660) kovadika


kovadika
őstag

Üdv,
Garanciás javítás esetén kivel/milyen címen kell felvenni a kapcsolatot? Illetve érdekelne, hogy hogy megy az, ha esztétikai sérülés van fedlapon, emiatt azt szeretném kicseréltetni. Gondolom ilyenkor költségekkel kell számolnom, mert az én hibámból történt. Be lehet saccolni, hogy mennyibe fájna egy ilyen dolog? Z585-ös készülék.

[ Szerkesztve ]

(#7661) nemigazmar


nemigazmar
csendes tag

Hello, tegnap vettem egy lenovo z500at, eleinte meg hozza tudtam ferni a bioshoz (f2), de aztan olyanra nyomtam h eredeti bios beallitasok betoltese, azota nem hajlando a biost elohozni. Hogyan tudnam megint elphozni, vagy ha nem is, legalabb dvdrol bootolast beallitani (freedos van a gepen)?

Elore is koszi!

(#7662) zsoltyyy válasza nemigazmar (#7661) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

fn+f2 talán?

(#7663) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok!
Pár napos Lenovo G580AH tulaj vagyok. Tegnap mértem az akkum meddig bírja. Wifi mellett böngésztem, fórumokat olvastam, a képernyő fényerő a közepest nem érte el. Az akku 100% töltöttségről indult, és valamivel több mint 3 órát írt ki rá a win7, de egy szűk 2:10perc után, 3%-nál kikapcsolt. Energiatakarékos üzemmódba váltottam a Lenovo E.M. progiban.
Ezt meglehetősen kevésnek találom. Kíváncsi lennék más ilyen készülékkel rendelkező tulajok véleményére is. A CPU egy B960 és GT635m GPU van mellette, ami természetesen csak játékoknál vált át (akku teszt alatt nem volt játék)!

2.: A Grid autós játék telepítés után szépen 60 FPS körül ment, másnap viszont 45-50 FPS környékén mozgott. Semmi nem lett változtatva, mégis jelentősen csökkent az FPS értéke. Ez mitől lehetséges?

3. Win7 és driverek, alap programok feltelepítése után 1-2 napig az idle CPU és GPU hőfok 40C környékén volt, aminek nagyon megörültem, viszont ezt követően már napról napra emelkedett csöppet, most már alig akar 50C alá menni. Ennyire rossz lenne a paszta rajta?

Nálatok mi a helyzet, várom a tapasztalatokat! :R

(#7664) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo G580AH laptopra szeretnék telepíteni win7 et 64 biteset de nem engedi telepíteni mert "a kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz"...
Alapból volt 1 rendszer partíció a freedos nak meg egy elsődleges valamint van még 1 "Lenovo OEM fenntartva" c. lemezpartícióm.
A freedos-t azt töröltem így most csak 1 nagy partícionálatlan rész és megvan még a lenovo partíció.

Mit tegyek hogy fel tudjam rakni a win7 et? Ha törlöm a lenovo partíciót engedni fogja?

(#7665) Impressa válasza Bakter9011 (#7664) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Ahhoz, hogy fel tudd telepíteni a win 7-et törölnöd kell a partíciós táblát, azaz formázd meg a vinyót.
Ezt a win 7 telepítőjével meg tudod csinálni, de így minden adat el fog veszni a lenovo partícióról.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7666) transcend


transcend
csendes tag

sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy lenovo g580-as laptophoz win 8ra milyen program kell a touchpad-hoz,mert az cd-s driver nemműködik

(#7667) zsoltyyy válasza transcend (#7666) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

esetleg itt?

(#7668) myke01


myke01
senior tag

Vettem egy Lenovo IdeaPad G580AH laptopot. A működésével kapcsolatban felmerült egy-két kérdés bennem,amit nem igazán értek.
Win7 64 bit op.rendszert telepítettem rá,minden driver a legfrissebb. Eszközkezelőben nincs "felkiáltójel" sárga háromszögben,tehát minden driver a "helyén" :). Kettő dolog viszont még mindig nem akar működni :

-az egyik a ki..szott webkamera :D ; az eszközkezelőben rendben a drivere ,viszont sehol nem találom ,pl. a vezérlőpult "ikonjai" alatt :) :képolvasók ,stb alatt sem.....Hogy a fenébe van ez? Nem úgy műxik ,mint egy PC-n? A sajátgépet (bocs, számítógépet :) ) megnyitva ott "figyel" a meghajtók alatt ?

-a másik, a monitor fényerő állítás : félig meddig műxik ,mert a fényerő változik :) az "Fn" + a le-fel nyíl gombbal ,viszont a képernyőn (alul középen)megjelenő szimbólum mindig ugyanott marad ,kb. a 3/4-nél ;sem jobbra sem balra nem mozdul el a "sárga szimbólum" :D . A fényerő-állítás viszont működik a fenti bill.kombinációval . (A hangerőnél működik a "szimbólum-mozgása". :) )
Nálatok ez hogy működik ????????????????????????????????????????????

(#7669) anderson


anderson
csendes tag

Sziasztok!
G580AH típusú laptoppal hogyan tudnék mountolt 3d iso-t 3d-s tv-n megnézni?
Sajnos az nvidia vezérlőpulton nem tudok szinte semmit sem beállítani. Ráadásul a powerdvd megeszi az összes ram-ot és szaggat a lejátszás. Nem lehet valahogy rábírni a programot arra, hogy a dedikált videokártyát használja?
Valaki próbálkozott ilyennel?
Köszönöm

(#7670) Impressa válasza myke01 (#7668) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Az értesítési területen külön ikont nem fog kitenni neked. Nekem sincsen.
Viszont, ha be szeretnéd külön kapcsolni, akkor nézd meg fent van-e a Lenovo YouCam ezzel be tudod kapcsolni a kamerát, és mindenféle effektust ki tudsz próbálni "magadon" :)
a start gombra kattintasz és ott beírod a keresőbe.

A fényerő változik, és csak a control panelen nincs változás, próbáld meg újra telepíteni a programot.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7671) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Úgy látom nem csak nekem gyűlik meg a bajom a G580AH géppel.
Valaki tapasztalt olyat hogy egyes programoknál a gép egyszerűen hibát észlel és kilép?
Gondoltam megnézem mit bír a laptop felraktam a burnout paradise-t erre lemegy a video meg minden szar mire elkezdhetnék játszani háromszor zsinórban ugyanott puff kilép
Képnézegető ugyanez. Fogja 5-10 kép után hibát észlel és kilép.
Netezés közben még ilyet szerencsére nem írt ki.

Valakinek valami ötlete???

(#7672) Impressa válasza Bakter9011 (#7671) üzenetére


Impressa
őstag

Eseménynaplóban milyen hibák írt be az alkalmazásokhoz, vagy a felügyeleti eseményekhez?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7673) Impressa válasza anderson (#7669) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Az nvidia vezérlőpultban a 3d beállításoknál hozzá tudod adni a powerdvd programot a listához.
Így csak azt fogja használni innentől kezdve. És esetleg próbáld meg a VLC playerrel is.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7674) Bakter9011 válasza Impressa (#7672) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Úgy néz ki megoldódott! Most nem fagy ki. Feltette a frissítéseket win update! De köszi a segítséget ha fenn állna továbbra is majd írok pm et :)

(#7675) Impressa válasza Bakter9011 (#7674) üzenetére


Impressa
őstag

Örülök :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7676) myke01 válasza Impressa (#7670) üzenetére


myke01
senior tag

A kameránál nem is az értesítési területre gondoltam,hanem a 'Számítógép' alatt megjelenő meghajtók,eszközök,stb. ikonjaira; gondoltam ott kéne megjelennie a kamerának is.... :) Na mind1.

Mit kell letörölnöm az 'ezerféle' driver közül ,hogy újra tudjam telepíteni a control panelt a fényerőhöz,hangerőhöz? Egyébként nálad "mozog" jobb-balra a kijelző állapota a fényerő változtatásával ?

[ Szerkesztve ]

(#7677) Impressa válasza myke01 (#7676) üzenetére


Impressa
őstag

Nálam mozog control panelen is. Az a Lenovo energy management szoftver amire szükséged van. Ezt kell újra raknod.

Értettem, amit mondtál, igen a számítógépnél régen kirakta. Először nekem is furcsa volt, de rájöttem nem hiányzik annyira. Szerintem ez szoftver kérdése, hogy ott létre hoz-e ikont vagy sem.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7678) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Arra nem gondoltok, hogy nem a géppel van a hiba, hanem veletek?

Csak mert nekem minden hibátlanul működik. És az esetek 90%-ában a fenti helyzet lép életbe.

The glass is already broken.

(#7679) myke01 válasza Impressa (#7677) üzenetére


myke01
senior tag

Újradobtam az aktuális legfrissebb Energy Management drivert (7.0.3.4-es) ,de semmi változás sajnos :(.
A hangerőnél (Fn+jobbra-balra nyíl) működik a control panel ,de a fényerőnél (Fn+le-felnyíl) ua. a helyzet ,a jelzés ugyanott áll mindvégig. Ennek ellenére a fényerő változik :) . Ki érti ezt ???

teljesen feltolt fényerő:

teljesen levett fényerő:

Gyári hibára gondolok ,de lehet hogy hülyeség .....

(#7680) sch_a válasza myke01 (#7679) üzenetére


sch_a
addikt

Szerinted mi hibás gyárilag?

(#7681) myke01 válasza sch_a (#7680) üzenetére


myke01
senior tag

Nem tudom ,írtam : "lehet ,hogy hülyeség" :) .
Miért nem műxik fényerő változtatásnál ,és miért műxik hangerő módosításnál? Ez itt a kérdés...:)
(Tehát valami miatt nincs szinkronban a fényerő változtatásánál a control panel kijelzője.)

ezért nehogy már újratelepítsem a W7-et :))

[ Szerkesztve ]

(#7682) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
van egy Lenovo G570-es laptopom, de sajnos szétesett a jobb oldali LCD tartó zsanér, a csavar kiesett belőle és a műanyag teljesen szétnyílt. Ideiglenes megoldásként átraktam máshonnan csavart, de egy idő után ez is kiesett belőle, illetve már a bal oldali is kezd kilazulni. Találtam egy magyar webshopot, de rettentő drágán adják, így gondoltam rendelek inkább ebay-en, ott jóval olcsóbb még a szállítási díjjal együtt is. Sajnos nagy probléma, hogy csavar is kellene hozzá, de sehol nem írják, hogy az lenne hozzá. :F
Szerintetek honnan érdemes rendelni? Maradjak a drága magyar webshopnál vagy inkább az olcsó kevésbé megbízható ebay-t válasszam? Pár link amiket eddig kinéztem:

Magyar shop:
[link]

Ebay:
[link] kínai, gyanúsan olcsó :U

[link] USA, valamivel drágább, a kép ua. mint a magyar oldalon :D

És a teljes lista, szinte csak kínai van :)
[link]

Köszi

(#7683) ldave


ldave
félisten

Ez a fő Lenovo Ideapad laptop topik?

14,1'-es Ideapad-okat nézegetem (U és S sorozat) és nem teljesen értem, hogy a HD4000 mellé miért tesznek Geforce GT 610M-et? Ahogy nézem tesztek alapján az intel GPU-ja erősebb, mint ez a kis Nvidia.

A Slime draws near! Command?

(#7684) bszotak


bszotak
tag

Sziasztok,

ma vettem egy Ideapad Z500-at, és a power gombja nagyon nehezen reagál. Több mp-es, nem épp finom nyomás után hajlandó csak bekapcsolni vagy épp leállni.
Ez így normális?

Köszi!

(#7685) Impressa válasza bszotak (#7684) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Biztos, hogy a mikrokapcsoló hibás. A leggyorsabb megoldás, ha vissza viszed a boltba, és kicserélteted.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7686) bszotak válasza Impressa (#7685) üzenetére


bszotak
tag

Én is erre jutottam, megy holnap vissza, köszi a válaszod!

(#7687) bszotak válasza Impressa (#7685) üzenetére


bszotak
tag

Visszavittem ma a boltba, ahol kicserélték a laptopot.
Kipróbáltuk a cseregépet is, és hasonlóan nehezen működik a bekapcsoló gomb. Valamivel azért jobb, és ha picit felfelé tolva nyomom a gombot, akkor pöccre elindul és ki is kapcsol. Sajnos másik Z500-as nem volt raktáron, hogy azt is kipróbáljuk...

Z500 tulajok! Ez normális így?

Köszi!

(#7688) Impressa válasza bszotak (#7687) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos, valószínű mindegyik ilyen lesz szerintem. Ennek az lehet az oka, hogy a nyomógomb és a mikrokapcsoló egymáshoz képest el van tolva, azaz nem egymás alatt helyezkedik el. És így érthető, amit írsz: "ha picit felfelé tolva nyomom a gombot, akkor pöccre elindul és ki is kapcsol".

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7689) bszotak válasza Impressa (#7688) üzenetére


bszotak
tag

Nem hagytam annyiban a dolgot és kerestem még egy ilyen laptopot. Láss csodát annak teljesen rendben volt a bekapcsoló gombja.
Ezért ma visszavittem a második Z500-at is, és végül a harmadik már rendben volt :K
Bár a kérdés felmerül bennem, hogy ennyire sok lenne a problémás darab a Lenovo-k között (eddig nem ezt hallottam), vagy csak nekem volt ekkora pechem, hogy háromból kifogtam két rosszat...

Mindenesetre köszi a segítséget!

(#7690) Impressa válasza bszotak (#7689) üzenetére


Impressa
őstag

Örülök, hogy nem hagytad annyiban, és visszavitted :C Mivel kitartó voltál, így meg is lett az eredménye. Én sem tudtam volta beletörődni, hogy így kell használnom a gépemet. Valószínűleg egy szériából kerültek ki az előző gépek. Még itt a fórumban sem írtak - vagy nem tudok róla - hogy sorozatban több gép is kapcsolóhibás lenne. Nem vagy peches, csak pont kifogtad. Nekem RAM hiba volt ( utólagos bővítés), és 2 napot töltöttem a kereskedőnél, mire elismerte, igazam van.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7691) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Üdv!

Decemberben vettem egy IdeaPad G580AH-t (i5-3210m;4GB;500GB;GT635m). A kédésem az, hogy most Win7 van rajta, de ha Win8at rakok fel rá, akkor ha a mellékelt DVD-ről felteszem a Win7es drivereket,rendesen működni fog a gép?

Tekmen

(#7692) myke01 válasza Tekmen (#7691) üzenetére


myke01
senior tag

Sztem a lemezt felejtsd el,szedd le a támogatói oldalról a frissebb W8 drivereket.
(csak úgy privátban kérdezem :) :mennyiért vesztegették anno ezt a G580AH konfigot?)

[ Szerkesztve ]

(#7693) Tekmen válasza myke01 (#7692) üzenetére


Tekmen
aktív tag

2012 decemberében 160k-ért vettem, és TÖKÉLETES! ;) BF3 is ~Ultrán elmegy (persze 1366x768-ban), és még multizni is élvezetes vele :K

Egyébként van valami sorrendje a driver-telepítésnek?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#7694) myke01 válasza Tekmen (#7693) üzenetére


myke01
senior tag

Én a chipset-tel szoktam kezdeni,utána videokártya,hang ,LAN ,és a többi sallang. Sztem nem befolyásolja a végeredményt a sorrend :) ...

(#7695) Tekmen válasza myke01 (#7694) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Okés, kösz a helpet. Még egy kérdés.. Megéri a Win8?

Tekmen

(#7696) myke01 válasza Tekmen (#7695) üzenetére


myke01
senior tag

Még nem próbáltam ,én egyelőre hanyagolom egy darabig,bár simán futna :) ...

(#7697) Ádámbátyám


Ádámbátyám
csendes tag

Vásároltam én is egy Lenovo IdeaPad G580AH laptopot a következő paraméterekkel: Intel® Pentium Dual Core™ B960 / 4GB / 500GB / NVIDIA GeForce GT 635M

Kérdésem : melyik Win7 verziót érdemesebb felrakni erre a gépre? A 32 bitest vagy a 64 bitest ?
(tanácstalan vagyok ,de megjegyzem, hogy nem fogok 10-20 alkalmazást egyszerre futtatni :) )

(#7698) Tekmen válasza Ádámbátyám (#7697) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Mivel 64bites a CPU ezért 64bites Win7et rakj fel :D

Tekmen

(#7699) sch_a válasza Ádámbátyám (#7697) üzenetére


sch_a
addikt

64 bitest. 32 bites nem tud 4gb-nál több memóriát kezelni. Nálad pedig ez ugye 6-ra jön ki, mert a VGA 2gb-ja is beleszámít.

(#7700) Ádámbátyám válasza sch_a (#7699) üzenetére


Ádámbátyám
csendes tag

Kösz az infót! Ezt sem tudtam eddig,hogy a dedikált VGA memóriáját is hozzá kell adni az "alap" RAM-hoz :) ,és így már 6 GB-ra "rúg" a méret "32 bit vs 64 bit" szempontból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.