Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) pws válasza R.P. (#7050) üzenetére


pws
aktív tag

A Lenovo progikat utólag is tudod telepíteni
[link]

(#7052) R.P. válasza pws (#7051) üzenetére


R.P.
aktív tag

Azt hiszem, hogy megvagyok nélkülük, az energiatakarékos cuccot pedig felraktam, az hasznos cucc.

Arról esetleg nincs infód, hogy ezt a gombot nem lehet mondjuk reset gombként alkalmazni valamilyen módon? Mert az egész hasznos lenne szerintem. Mondjuk nem mintha valaha mióta megvan (5 hónap) kellett volna resetelni a gépet.

(#7053) carma217


carma217
csendes tag

Sziasztok, be kell adnom egy garis y560-at szervizbe, mert a videokártya mostanság hajlamos pikk-pakk elérni a 100 fokot és kikapcsol a gép. Ha valakinek volt hasonló tapasztalata, írja meg mennyi ideig szöszmötöl a szerviz ezzel, mert nem tudom sokáig nélkülözni a gépet. Köszi

(#7054) Kornel válasza carma217 (#7053) üzenetére


Kornel
veterán

Beszéld meg velük, hogy valami minőségi pasztával pasztázzák újra, tapasztalataim szerint sokat jelent hőfokba.

(#7055) carma217 válasza Kornel (#7054) üzenetére


carma217
csendes tag

Szia, épp ez a baj, kérdeztem a szerviztől telefonon ez kb. mennyi idő, de hát persze honnan is tudhatnák, nem nagyon akad dolguk géppel.... : :D

(#7056) Kornel válasza carma217 (#7055) üzenetére


Kornel
veterán

Igazából z575-nél azon filózok, hogy gari vesztés nélkül újra tudom-e pasztázni, nem vészes a melegedés, de szerintem sokkal jobb lenne egy minőségi pasztával. Nem értem, hogy ~200 ezres gépeknél miért nem telik egy normális pasztára, miért kell ezzel is cigánykodni? :F

[ Szerkesztve ]

(#7057) carma217 válasza Kornel (#7056) üzenetére


carma217
csendes tag

Szerintem én is először itthon újrapasztázom, kb 15 csavar és a kezedben van a hűtőborda, nem kell semmi matricán meg ilyesmin átjutni. De azért a garivesztéstől én is tojok egy kicsit, ha más a GPU baja akkor meg jól benéztem....
Egyébként meg az a furcsa, hogy kb egy hónapja kezdte el, pedig már több mint egy éves, és csak a videókari melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#7058) szörnyeteg77 válasza carma217 (#7057) üzenetére


szörnyeteg77
tag

szerintem hívd fel a szervízet és mondd meg nekik,hogy újrapasztáznád a gépet,értesz a gépekhez. nem-e elveszik a garancia. megengedik-e!? :DDD

(#7059) carma217 válasza szörnyeteg77 (#7058) üzenetére


carma217
csendes tag

Nem látom értelmét megkérdezni, mivel ezt ők szaftos munkadíjjal leszámláznák a Lenovo-nak, így tuti nem mondják, hogy csináld csak meg otthon, mi is pont ugyanazt csinálnánk mint te.
Tehát szerintem akkor is azt mondanák, ez garanciavesztős, ha esetleg nem is. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7060) szörnyeteg77 válasza carma217 (#7059) üzenetére


szörnyeteg77
tag

100 fokos a vga játék alatt. szerintem ott nem csak a pasztával van a gond. nagyobb baj van.. legjobb,ha szervízbe megcsináltatod.

(#7061) carma217


carma217
csendes tag

Na basszus, most olvasom a "hivatalos" hazai ideapad szerviz oldalán:

"Tájékoztatjuk kedves ügyfeleinket, hogy 2012.03.05. az utolsó nap,
amikor garanciális javítás céljából átveszünk Lenovo Ideapad terméket a call center által biztosított referencia szám ellenében.

A változás oka, hogy a Lenovo központosítja a szervizelést egész Európában,
így a jövőben a garanciális javítási központ Lengyel országban lesz. "

Akkor marad az itthoni pasztázás, nincs nekem 2-3-4 hetem erre várni.

[ Szerkesztve ]

(#7062) Telda válasza carma217 (#7061) üzenetére


Telda
addikt

Vagy keress valakit aki már csinált ilyet, egyedül ne vágj bele.

(#7063) szörnyeteg77 válasza carma217 (#7061) üzenetére


szörnyeteg77
tag

most,hogy Lengyelországban van a javítási központ,ne hidd,hogy később hozzák vissza a lapit. Sőt hamarabb megcsinálják és visszaviszik a lapit házhoz. 10 napon belül vissza kapod..

(#7064) szörnyeteg77 válasza carma217 (#7061) üzenetére


szörnyeteg77
tag

ezt a milyen notebookot vegyek topicba olvastam. Ott kérdezz meg!

[ Szerkesztve ]

(#7065) gagarin70


gagarin70
tag

Üdv!

3 hete vettem egy Lenovo G570-es gépet. Nagyon jó kis masina, az egyetlen problémám vele, hogy a zsanérok hihetetlenül gyengék, gyakorlatilag 3 hét használat után kb. 5 centis holtjátéka van a kijelzőnek, ami szerintem elfogadhatatlan egy belépő szintű gépnél is.

Szerintetek dobjam vissza cserére, vagy ez a normális viselkedése?
Sosem volt igazán stabil, de most láthatóan jobban lifeg, mint eddig.
Hangsúlyozom, 3 hét után.

Köszi!

(#7066) Kornel válasza gagarin70 (#7065) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor nem láttál még asus-t :D
Az a baj, hogy ez nem thinkpad... z575-öm van, ennek is van egy kis holtjátéka, ugyan nem akkora mint a tiédnek, de engem is zavar... viszont nem volt pénzem thinkpadra, ezért muszáj ezzel beérnem.
Egy próbát amugy megér, viszont elvileg a zsanért nem javítja már semelyik gyártó gariban....

(#7067) zabu


zabu
tag

Sziasztok!
Erről a típusról mi a véleményetek? igazából minden paramétere megfelel nekem, csak a VGA túl erős, ami pluszban húzza az aksit. IdeaPad v370 érdemes ilyet venni ennyiért?

(#7068) Telda


Telda
addikt

Hali!

Y570-re hogy tudom újra rakni a gyári windowst mindenféle driver program stb nélkül?

(#7069) Maarki válasza zabu (#7067) üzenetére


Maarki
aktív tag

Szerintem igen mert ha jól tudom akkor ebben is lehet állítani a videokártyát és ha neked esetleg nem kell a nagy teljesítmény akkor át tudod állítani a kisebb teljesítményűre ami egy intel hd 3000 de erre nem merek már mérget venni ha meg kell esetleg a nagyobb akkor ott van rá a gt

(#7070) Maarki válasza zabu (#7067) üzenetére


Maarki
aktív tag

Habár ez i3 abba nem tudom hogy van-e integrált intel videokártya

(#7071) Wezo


Wezo
csendes tag

Sziasztok, érdeklődnék, hogy G550L-hez alaplapot hol és mennyiért lehet kapni? Mert naná, hogy garanciavesztés után 2 hónappal halt meg... Bármilyen help nagyon jó lenne! :)

Asus P5K, Intel Core2Duo E6750, Zalman CNPS 9500 led, 2*2 GB Geil Black Dragon DDR2 800 CL4, BFG 8800GTS 512Mb (G92), Seagate 320GB Sata-II. Samsung 250GB Sata-II. Seagate ATA IV 60GB, Corsair VX 450, Raidmax Sagitta

(#7072) atti1848 válasza Telda (#7068) üzenetére


atti1848
senior tag

Nincs a bekapcsoló gomb mellett egy kicsike gomb?

Nekem V570 -s van és ha kikapcsolt állapotban azt megnyomod elindul egy recovery program és ha le van mentve a gyári windows a vincsi-re akkor ott visszatudod állítani az eredtire. :W :Y

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#7073) Telda válasza atti1848 (#7072) üzenetére


Telda
addikt

De van, csak amiről nem tudom mi, azt nem nyomom meg :DDD .
Köszi, kipróbálom.

(#7074) atti1848 válasza Telda (#7073) üzenetére


atti1848
senior tag

Én minden gombot kipróbálok, mikor veszek valamit, mert addig kell próbálgatni míg van garancia és míg nincs adat amit veszteni lehetne a winchesterről. :Y

Írj,hogy sikerült-e vagy sem.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#7075) Telda válasza atti1848 (#7074) üzenetére


Telda
addikt

Közben kipróbáltam, de a gyári állapotot rakta vissza, mindenféle segédprogrammal és driverrel. Nekem pedig "szüz" win kellett volna, de végül is sikerült megoldani, felraktam a saját win7 profot.

[ Szerkesztve ]

(#7076) Gery15 válasza gagarin70 (#7065) üzenetére


Gery15
addikt

Én több, mint 4 hónapja használok ilyet és nem tapasztaltam volna ekkora holtjátékot...
Érdekes egy darabot fogtál ki, vagy nem tudom. :U

zabu: Jó kis gépezet, elméletileg van egy kis kapcsoló valahol a laposon, amivel ki-be tudod kapcsolgatni a benne lévő vga-t.

Maarki: Van.

HyperX

(#7077) Maarki válasza Gery15 (#7076) üzenetére


Maarki
aktív tag

Rendben van :R Amúgy én egy y560 használok teljesen meg vagyok vele elégedve de indulásnál marha lassú ötlet ?

(#7078) szörnyeteg77 válasza Maarki (#7077) üzenetére


szörnyeteg77
tag

msata ssd-vel jóval gyorsabb lesz.

(#7079) Gery15 válasza Maarki (#7077) üzenetére


Gery15
addikt

Dobj fel egy Hard Disk Sentinelt és nézd meg, hogy mit ír a merevlemezre nincs-e valami hibája esetleg? Vagy, amit felettem írtak.

HyperX

(#7080) Maarki válasza Gery15 (#7079) üzenetére


Maarki
aktív tag

100/100 már porbaltám semmi baja

(#7081) Maarki válasza szörnyeteg77 (#7078) üzenetére


Maarki
aktív tag

Erről kicsit tudnál többet írni ssdbe nem vagyok otthon

(#7082) Gery15 válasza Maarki (#7080) üzenetére


Gery15
addikt

Újra telepítés után is lassú?

HyperX

(#7083) Maarki válasza Gery15 (#7082) üzenetére


Maarki
aktív tag

Igen csináltam annó mikkor megvetem egy 3dvdből álló mentést és azt raktam vissza és azóta indulásnál teker a winyó mint az állat és most már kezd egy kicsit nem nagyon idegesíteni a dolog :D

(#7084) Gery15 válasza Maarki (#7083) üzenetére


Gery15
addikt

Akkor próbáld meg újratelepíteni nem backupból.

HyperX

(#7085) donatel


donatel
tag

Mitől lehet hogy a Lenovo Y570-es laptopnál az egyik hanszóró nem szól , ha újratelepítem a realtec audio drivert akkor szól majd egy idő után megint nem szól.

Ez valami szoftveres probláma lehet a win7 (64bit) -ben vagy hardwares?

(#7086) Maarki válasza donatel (#7085) üzenetére


Maarki
aktív tag

talán érintkezés hiba ? (hardver) ez akkor szokót elő fordulni mikkor megmozdítod a gépet ? vagy gondol egyet és többet nem szól ?

(#7087) #92700160


#92700160
törölt tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom. Adott egy 3000 n200 laptop, c2d T5750 (2 Ghz) procival, 2 gb rammal, 965 chipsettel (jól tudom, hogy ez x3100 vga-t jelent?). W7 Home Premium 32 bites oprendszerrel. A probléma nem új, megvan egy ideje, de nem találok rá megoldást.

Külső monitoron szépen elviszi a full hdt, viszont van, amikor a youtube videonál elkezd kattogni, meg dvdnél. Ez úgy néz ki, hogy egyszer mintha beakadna a kép, kis hangbeakadás, majd egyre sűrűbben.

Játéknál is megvan ez. Tudom, hogy a 965 nem egy izom, de gondolom, hogy egy jedi outcasttal meg kellene birkóznia. Ugyanez van ott is. Egy darabig megy, de utána egyre gyakrabban kezd el kiakadni.

Mi lehet az oka, még fontosabb, hogy lehet orvosolni, ha lehet?

Előre is köszi a segítséget

(#7088) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

Van egy féléves G570A laptopom. És ma 2x is előfordult egy kicsit aggasztó dolog... Netezés közben egyszer csak elkezd 1000-el pörögni a ventilátor és kikapcsol a gép. Aztán mikor próbálom bekapcsolni, akkor is ugyanúgy pörög a ventilátor, bootol egy darabig, aztán ismét kikapcsol. Ezt eljátszotta egy párszor, aztán kihúztam az adaptert és csak akkuról indítottam. És úgy jó volt. Érdekes, mert kb. 2hetes korában is előfordult ez 2-3x, aztán máig minden tökéletes volt. Olyan, mintha azt érzékelné, hogy túlforrósodott, ezért kikapcsol. Abból gondolom ezt, hogy a ventilátor is maxon pörög. De a valóságban rendes hőértékek vannak. Durva is lenne, ha netezés közben lenne 1000fokos minden...
Két sejtésem van, de annyira nem értek a témához...
1, Biost kéne frissíteni.
2, Az AIDA 64 miatt csinálja. Ugyanis amikor az elején csinálta, akkor is beállítottam, hogy automatikusan induljon, mutassa a hőértékeket a tálcán stb. Aztán kikapcsoltam teljesen. Tegnap meg ismét beállítottam, hogy automatikusan induljon, tálcán hőmérsékletek stb.... Gondolom ez elég valószínűtlen.
Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni. Szerintetek mi baja lehet? Előre is köszönöm!

(#7089) Gery15 válasza Csabi88888 (#7088) üzenetére


Gery15
addikt

Volt már kitakarítva? Ha nem akkor takarítsd ki. Ha van rajta gari akkor vidd vissza és mond meg, hogy takarítsák ki.

HyperX

(#7090) spyduck válasza Csabi88888 (#7088) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem ez alaplap hibának tűnik, de mivel ez egy véletlenszerűen előforduló hiba necces... Ha elküldöd szervizbe akkor nem biztos, h megcsinálják. Azon kéne dolgoznod, h a hibát mivel tudod elővarázsolni.

(#7091) Csabi88888 válasza Gery15 (#7089) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Biztos, hogy nem melegedés okozza. A hőmérséklet megfelelő mindenhol. És a levegő is(amit kifúj) "hideg".

(#7092) Csabi88888 válasza spyduck (#7090) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Na igen, ezt nem lehet csak úgy elővarázsolni:S Szeptemberben csinálta kb. 3x. Aztán egészen tegnapig hibátlan volt a masina. Pedig napi 10-12 órát megy. Szóval érthetetlen az egész. Akkor a biost felesleges frissítenem? Enyém 2011 januári, a legfrissebb meg augusztusi.
Köszi a segítségeteket.

(#7093) spyduck válasza Csabi88888 (#7092) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azt sose hülyeség, upgradeld csak.

(#7094) Csabi88888 válasza spyduck (#7093) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Gondolom tartalmaz hasznos javításokat, módosításokat. Ma délután meg is történt a BIOS frissítés:) Reggel 8 óta megy a gép és eddig nem produkálta a hibát. Lehet, hogy megint nem hallat hónapokig magáról:D Remélem, hogyha nagyon megakarja adni magát, akkor azt még a gari időtartamán belül megteszi.

(#7095) Armis


Armis
tag

Sziasztok!

Tudna valaki Company of Heroes benchmarkot tesztelni egy Y570-en high és medium grafikán?

(#7096) g4besz válasza Csabi88888 (#7094) üzenetére


g4besz
tag

Lehet, hogy az érzékelőjével van valami gond. Főleg, hogy mondod, hogy hideg levegőt fúj ki a venti, és a böngészés sem fogja meghajtani. Én azért még egy portalanítással megpróbálkoznék. A noti hátulján le tudod szedni a hűtőt takaró műanyag lemezeket, utána ki is tudod portalanítani a ventit meg a szellőző réz lamelláit. Gari vesztéssel nem járó művelet, otthon is elvégezhető.

(#7097) madmike


madmike
őstag

sziasztok!
tegnapelőtt egy lenovo z575 tulaja lettem.
a6-3400m apu van benne.
A proci boostját felhuztam 2,8-ra, a max alapfrekit pedig 1,9-re.
CPU-Z mutatja is hogy 1,9-en ketyeg a proci, de a boostot nem tudom előcsalogatni. Játék közben ha átváltok a cpu-z-re akkor 1,9-et mutat.
nem boostol? vagy csak amint ablakot váltok visszaveszi?
A videokártya váltás sem tiszta.
ugy van beállítva, hogy töltön max teljesítmény, ehhez képest ha elinditok valamit akkor feljön egy ablak hogy válasszam ki hogy akarom futtatni. ezt az ablakot kikapcsoltam. Igy a 6720g megy?
Bár szerintem nem, pl az stcc 2 játék configjában csak a 6520g választható és akad is a játék pedig nem mai darab...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#7098) Csabi88888 válasza g4besz (#7096) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Az a helyzet, hogy azóta megint nem produkálta... Pedig ugyanúgy napi több, mint 10órát megy a gép. Igaz közben frissítettem a BIOS-t, de nem hiszem, hogy ez kihatással lenne rá.
A takarítást meg jó, hogy említed. Én is gondoltam már rá, hogy azért nem ártana néha napján kitakarítani, csak ugye a gari miatt nem mertem/merem.
Tényleg nem jár garanciavesztéssel?

(#7099) Gery15 válasza madmike (#7097) üzenetére


Gery15
addikt

Tölts le egy prime-ot, indítsd el a tesztet és cpu-z-vel nézd, hogy felugrik-e a core speed?
VGA-re: Nincs a gépen valahol egy kis kapcsoló amivel aktiválni tudod a dedikált vga-t?

Csabi88888: Gari vesztéssel jár, bár lehetséges, hogy turkálj a gépben gari vesztés nélkül, de ahhoz nem tudom már milyen papírra van szükség, amit a gyártó ad.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#7100) g4besz válasza Csabi88888 (#7098) üzenetére


g4besz
tag

Igen, a gari megmarad. Nekem konkrétan a szerviz ajánlotta, hogy otthon nyugodtan kitakaríthatom a notit. Illetve vannak olyan hardverek amiket gari vesztés nélkül cserélhetsz: például: hdd, ram. A pontos infó fent van a lenovo oldalán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.