Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) Peti N95


Peti N95
aktív tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy G575-ös Lenovot.
Pár dolog kicsit furcsán működik rajta: pl kikapcsolásnál sokszor alig akar leállni, csak kerreg a leállítás felirattal, van hogy leáll, van hogy 5perc mulva megnyomom hosszan a bekapcs gombot.
Egy másik gond, egy Asus digitális tv tuner, ami másik két laposon hibátlanul megy, de ezen a telepítést követően szépen ment, másnap egyátalán nem volt hajlandó elindulni, azután sokadik újraindítást követően megint ment, azután megint nem, és így tovább...
Egy harmadik probléma, a wifi, ami szintén hol csatlakozik, hol nem lát semmit, és újraindítás után jó!

Próbáltam recowery-ből újra telepíteni a rendszert, ami szépen le is futott, (mert gyárilag van rajta win7 elméletileg), de ezek a hibák ugyanúgy megmaradtak! Mit javasoltok, mit tegyek?
Köszönöm előre is!

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#7602) lui001


lui001
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki hogy a barna g580 tipusnak az altipusai egyformán barnák, tehát szálcsiszolt matt barna alu a bill. körül, hasonló hatású műanyag matt barna fedél? Mert mintha láttam volna fényes barna tetővel is :F
Ezen kívül ha fekete színű, az mindig fényes, vagy van matt is? (g580) Van valami logika az altípus betűjelzései között? (AH; GC; GH; GL ) Lenovo honlapon néztem,de nincsenek fent részletesen típusonként.

[ Szerkesztve ]

(#7603) piRate_nEx válasza lui001 (#7602) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Van fényes is, és szálcsiszolt is. Az előbbi régebbi kiadás. De ha jól tudom, az AH és GH szálcsiszolt, a másik kettő fényes.

Feketében nincsen, mindegyiknek van egy barnás behatása. Az AH-ról tudok írni, ennek inkább feketés beütése van, csak erős fényben barnás.

The glass is already broken.

(#7604) lui001 válasza piRate_nEx (#7603) üzenetére


lui001
csendes tag

Köszi! Tehát ha szálcsiszolt, akkor mind "sötétbarnás fekete".

(#7605) gulyidosz


gulyidosz
csendes tag

Sziasztok!
2 napja vettem egy vadiúj Lenovo G580AL laptopot...ha feltelepítem a videokartyahoz valo drivert eloszor az intelt aztan az nvidiat..akkor ha ujrainditom 'kék halál' jelenik meg...a rendszert visszaállítom de kezdhetek midnent elolröl..és a kék halál ugyanugy jelentkezik.
miért van ez??
rossz a driver amit adtak vagy rossza gépemben a videokártya??

(#7606) lui001 válasza gulyidosz (#7605) üzenetére


lui001
csendes tag

na tessék, már AL is van
Szia!

Próbáltad a drivereket innen ?
Megmondanád milyen színű, esetleg egy link vagy egy üzlet ahol vetted? Rákeresve nem találtam róla sok infot.

(#7607) gulyidosz válasza lui001 (#7606) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

fekete szinu...Kisvárdán vettem Eurinics üzlethazban...nyilván nem a legjobb ötlet itt vásárolni de nekem ez volt a legideálisabb..

(#7608) gulyidosz válasza lui001 (#7606) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-G580-Notebook.81260.0.html

csak ez angol..es minden g580 asra vonatkozik

(#7609) lui001 válasza gulyidosz (#7608) üzenetére


lui001
csendes tag

Lehet ez a hozzászólás megoldja a problémád.Ha mégsem akkor az írója biztos segít!

(#7610) gulyidosz válasza lui001 (#7609) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

köszi!
a gepem serial szamat hol talalom??

(#7611) lui001 válasza gulyidosz (#7610) üzenetére


lui001
csendes tag

Gondolom a gép alján,de talán a dobozán is rajta van.

(#7612) Lacces


Lacces
őstag

Hali,

Azt lehet tudni, hogy a Lenovo z500-akból fog-e érkezni nagyobb felbontással rendelkező laptop? (1440x900 vagy 1600-as, de semmiképp sem ez a standard 1376-as...) :R

(#7613) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok.
Y580 -nál piros fény jön ki kb 1 hete a jack csatiból. A magyar supporton nem írtak még vissza, mi lehet a probléma?

(#7614) kzoli89 válasza pckownz (#7613) üzenetére


kzoli89
tag

Nem kapcsoltad be véletlenül az optikai kimenetet? Nekem az Acer-nél, és MSI-nél volt olyan, hogy 5.1 ki tudta adni a hangot optikán keresztül.

Ha eddig nem volt, akkor egy esetleges setup változás, vagy driver frissítés okozhatta. De nyugi, semmiképpen sem hiba.

(#7615) pckownz válasza kzoli89 (#7614) üzenetére


pckownz
senior tag

Köszönöm :R
(Kezdtem aggódni, hogy valami visszajelző led :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#7616) sch_a


sch_a
addikt

Szervizről van valakinek tapasztalata? Nagyon hamar túlmelegszik a gépem, és throttlingol a cpu, ezért garanciáztatnám. Mennyi időre számíthatok míg megcsinálják?

(#7617) blck1


blck1
tag

üdv!
Z580-ba milyen SSD-t ajánlotok?
a jelenlegi HITACHI HTS547575A9E384-t lecserélem, helyére beraknék egy SSD-t
próbáltam keresni hogy pontosan milyen is a gépem termékkódja :D
de max csak ilyen találok hogy model name : 20135
amúgy i3 2370, gt630 + hd3000, szürke csiszolt váz, numpados :DDD
azt se tudom hogy SATA2 v SATA3mast nézzek :F
hol találok róla infot hogy mi benne bele :F google barátom nem segített

amiket kinéztem már az
sata2ből OCZ 120GB Vertex Plus R2
sata3ból OCZ 60GB SATA3 Vertex 3

nagyon köszi előre is! :R

(#7618) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok

Van egy hatalmas problémám vettem egy samsung 840ssdt lenovo y560 gépembe és nem ismeri fel :( és ha jól olvastam biost se tudok frissíteni mert a legújabb van rajta 30cn71ww ötlet valakinek SOS lenne :O :R

(#7619) Maarki válasza Maarki (#7618) üzenetére


Maarki
aktív tag

Már működik :C mindig a felhasználó a hülye :W

(#7620) Impressa válasza sch_a (#7616) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem pár napja jött vissza a szervizből. Kedden délelőtt vitte el a UPS és péntek kora délután hozta vissza.
Meg voltam döbbenve, hogy ilyen gyorsak voltak. Pedig Lengyelországban járt. :DD
A sebességükkel nincs gond.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7621) Halfer


Halfer
tag

Hali. Melyik a legolcsobb Lenovo notebook mely rendelkezik ujjlenyomat scannerrel? Koszi.

(#7622) sch_a válasza Impressa (#7620) üzenetére


sch_a
addikt

Ez biztató :) Mi volt a gond a géppel?

(#7623) Impressa válasza sch_a (#7622) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos vinyó hiba hiba volt :(( , de kicserélték, és újratették az Win 7 is :DD

Sajnos egy negatív tapasztalatom volt velük.
Nem küldték vissza az adapteremhez tartózó kábelt. Mert, ugye minden tartozékát kérték a laposnak.
Ők állítják nem küldtem el, én meg bizonyítom fotókkal, hogy igen. :W
A szervizmunkalapon sem volt feltüntetve, mint hiányzó tartozék.
Aztán hagytam az egészet a francba - egy kábel miatt veszekedjek - és szereztem egyet.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7624) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok! Pár napja vettem egy Lenovo G580AH-t nincs is semmi gondom vele csak egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik utility-t vagy programot kell feltennem, hogy a funkció billentyűket lenyomva mutassa a kijelzőn? (fényerő,hang, stb..).

Tudom hogy ez nem ennek a gépnek a topicja csak itt láttam aktivitást és gondolom mindegyik Lenovora ugyanaz kell, bocsi ha ez offnak számít :)

(#7625) Csepe válasza SFAkos (#7624) üzenetére


Csepe
aktív tag

A lenovo energy management programja kezeli ezeket. :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#7626) SFAkos válasza Csepe (#7625) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Köszi!

Esetleg erre a problémára valaki valamit? Van egy HP nyomtatóm (deskjet f2492) az előző géppel működött rendesen, ebbe meg bedugom és semmi reakció.. Az usb driverekkel nincs gond mert akármi mást beledugok felismeri. A driverét felraktam de ott is elakad mivel amikor csatlakoztatni kell ugye nem érzékeli... Gondolom állásában nem romlott el 1 hét alatt... win7 x64

(#7627) Csepe válasza SFAkos (#7626) üzenetére


Csepe
aktív tag

Én is használok Hp deskjet nyomtatót win7-en driver nélkül, azzal nincs semmi probléma.

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#7628) SFAkos válasza Csepe (#7627) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Tudom, az előző gépen is ugyanez a windows volt és működött (kb 1 hete..) azért nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#7629) blck1


blck1
tag

amióta megvettem a laptopot, azóta nem sikerült megérteni, hogy a Lenovo support ennyire szar, vagy ezek csak direkt idegesítenek, vagy a kettő egyszerre
adott egy Z580 gt630m + iHD3000-el kombinálva, Optimus meg minden
aminek a hátránya hogy az nvidia oldaláról letöltött drivereket nem tudom felrakni, mivel azok nem kompatibilisek az Optimussal (2 gpu), tehát akkor lesz frissebb driver amikor a Lenovo úgy akarja
na most amikor fél éve vettem a laptopot adtak hozzá CD-t, amit hála istennek megőriztem, mert nagyon fontos
mivel ha most felmegyek a Lenovo Driver & Support oldalra, hiába keresem ki pontosan a géphez való drivereket
csak gt635m-hez való drivereket lehet letölteni, ami persze az egyel újabb Z580hoz jó, mert nem tudom egyszerűen feltelepíteni (win 7 64bitre) a létező összes módon, akármit állítok biosban
és hiába keresgetek google barátommal, sehol nem találom a pontosan GT630m hez való "Lenovo-s" 295.93 vagy akár az újabb 296.96-t, de hála istennek megvan a CD-m, amit rajta van a jó öreg 295.93...
(és ezek után elképzeltem mit érezhet az, akinek elveszett a driver CD-je és újrarakta a gépét)

lényegében azért írtam, hogy azóta se született erre megoldás? valamilyen módon fel lehet rakni a hiv. nvidia oldaláról letöltött drivereket? hogy ne a régi 295.93-el sziporkázzon az, aki játszani is akarna néha :F

(#7630) Csepe válasza blck1 (#7629) üzenetére


Csepe
aktív tag

Nem megy fel az nvidia oldaláról sem a legújabb driver? Ennek működnie kell pedig. Az inteles driver fel van rakva?

[ Szerkesztve ]

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#7631) Impressa válasza blck1 (#7629) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos jó a meglátásod, magyarul beszélnek, csak azt nem értik, amit mondani akarnak.
A legutóbbi beszélgetésük alkalmával, már én éreztem kellemetlenül magam, hogy a kérdésemet, vagy a szavakat nem érti, amit mondok. Átfogalmaztam újra, ő azt mondja érti, és teljesen másról kezdett el beszélni.

Mindig az Intel oldaláról töltöm le az újabb verziót, mert nálam kb. 1-2 hét után már nem működik az aut. frissítés. Most is épp hibát írt ki. Előtte meg azt írta, nem talált frissítéseket, pedig már kijött a 314.07-es verzió tegnap tették közzé. (GTX-660M)

A programon belül a driver frissítése menü nálad működik?

Meg az Nvidia oldalán, van egy második opció is:Automatically find drivers for my NVIDIA products
ezzel is próbáltad már?

Driver CD-t nem is kaptam hozzá.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7632) blck1 válasza Impressa (#7631) üzenetére


blck1
tag

programon belül se működik, azaz működik, annyira, hogy ugyanazt a file-t leszedetné velem, amit én már kipróbáltam, ami megakadt a rendszer kompatibilitás vizsgálatánál

nvidia oldalán viszont még nem próbáltam az automata keresőt
de igazából azért nem, mert nem is akarom kipróbálni, mert nem tudná pontosabban meghatározni a gépemet, mint én a kattingatásokból, mert nem azzal van a gond, hogy rossz GPU-hoz töltöm le a drivert
hanem a driverrel van a gond amit megírnak, de konkrétan gond sincs vele... csak nem Lenovo-khoz készül :D :))
ezért kell külön megvárni mire a Lenovo átírja/megírja saját magának specifikus drivert, de ehhez jobban már nem értek

GTX660-ra azt tudom mondani, hogy havernak van egy Y570-je, win 8 al. és ott a beépített windowsos illesztőprogram telepítővel fel tudja rakni a legújjabb drivereket :D pl ma fel tudta rakni a 314.07-t
gondolom y570-hez több a support,
azaz inkább a GTX660 + Intel gpu hardverhez Lenovoéknál :U

(#7630): egyik nvidia oldaláról leszedett driver se megy fel, megakad a rendszer kompatibilitás vizsgálatánál,
és nem a windowsommal van a gond, mer már azóta sok fajta volt a gépen, egyikre se mennek fel
amikor megvettem a laptopot akkor is már ez volt, ezért kellett a Lenovo driver & support oldalról szerezni drivert, vagy CD-ről felrakni. csak ugye ezek elég régóta nem lettek frissítve...
és mindez engem nem zavarna, illetve momentán nem is zavar, mer felraktam én a 295.93-mat is CD-ről, azon nem múlik, a játékok ezen is elmennek :D
csak ugye mostanában megjelent pár frissítés pont pl a GT630hoz is, ami hasznos lenne (de Lenovoéknál még nem :DDD )

ja és persze, felraktam előtte az Intel drivert

(#7633) blck1 válasza blck1 (#7632) üzenetére


blck1
tag

pont ugyanaz a helyzet mint a mobiloknál pl.:
samsung galaxy s plus-hoz, vagy még sorolhatnám a lényeg h régebbi samsung mobilokhoz már nem jelenik meg JB (4.1.x) / ICS (4.0.x)
2.3.6 a hivatalos szoftver, a legrégebbi amit le tudsz hozzá szedni, ami gyári persze :D
aztán lehet hogy egykoron meg fog jelenni majd a hivatalos JB / ICS, de nem nagyon kapkodnak velük, mert nem érdekük...

a különbség itt csak az, hogy egy 170 ezres laptopról van szó, ami 1 éves sincs :D szóval így kicsit furcsa
és idegesítő

[ Szerkesztve ]

(#7634) Vicmusz


Vicmusz
csendes tag

Sziasztok.

Kb 2 hete vettem egy Lenovo ideapad Y580-as notebook-ot, egész pontosan ezt: (Intel® Core™ i7-3630QM Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA Geforce GTX 660M / Windows 8 / Metálszürke)

Az lenne a kérdésem, hogy a processzor órajelén hogy lehetne egy picit fentebb húzni? A BIOS-ba nem engedi hogy átállítsam :S:S Esetleg Bios-t kellene frissíteni, vagy meg lehet oldani nélküle is?

Köszi a segítséget ;)

(#7635) piRate_nEx válasza Vicmusz (#7634) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Neked is csak gratulálni tudok, mit akarsz te azon húzni? Nem véletlen van amúgy az akkora órajelen, a laptop nem egy asztali gép, a hűtése nem bírja annyira az OC-t.
Arról nem is beszélve, hogy majd leégeted, aztán gariban meg a fejedhez vágják, hogy "ja, hogy te ezt húztad, akkor nem cseréljük".

The glass is already broken.

(#7636) Impressa válasza blck1 (#7632) üzenetére


Impressa
őstag

Nem feltételeztem, hogy te rontanál el valamit, csak ötleteltem hátha mondok vmi érdemlegeset is :))
Te már mindent kipróbáltál :DD

Mikor a támogatási munkatárs - mert ők így hívják ugye, nem szakemberek - nekem szegezte a kérdést:
a legújabb driver van fent? - elképzelem nálad fordítva lenne :)) - ami egyben elég szomorú -

Én most fogom feltenni a 314.07-est meglátjuk javul-e a helyzet, fő az optimizmus :D

Nincs bő lére eresztve a support az y580-as szériához sem. A driverek egy része az oldalukon ősrégi, úgyhogy én is máshonnan szerzem meg a frissítéseket.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7637) blck1 válasza Impressa (#7636) üzenetére


blck1
tag

örülhetsz, mert neked drágább géped van, legalább ahhoz fejlesztenek :D fognám a fejem ha a gamer gépem legújabb driverje 295.93 lehetne... :D
mondjuk ez legyen az utolsó problémám a laptoppal, mer amúgy nagyon megszerettem ezt a Lenovo-t

#7634: ha rám hallgatsz.. ne akarj azon a procin húzni semmit :D ha gyorsítást akarsz, akkor rakj bele egy SSD-t mSata félét, annak van helye :)) és hidd el, ha valami lassú, akkor az nem a proci miatt van,
a BIOSban meg nem hiába nem tudsz rajta állítani, a laptopok nem erre valók

(#7638) Halfer


Halfer
tag

Hali. A fingerprint reader driverek bizonyos termekcsaladokhoz szolnak es/vagy operacios rendszerekhez? Konkretan az erdekelne hogy a B590-es Ideapad fingerprint readerje menni fog-e Win8 Pro 64biten. Elore si koszi.

(#7639) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki írni nekem pár szót összességében a lenovo márkáról? Éppen egy G580 as vásárlását tervezem mivel ahogy olvastam ár érték arányban az lenne a legjobb de az utolsó 1 oldal kommentjeit elolvasva csak hibákat láttam.
Érdemes venni ilyen laptopot vagy inkább valami mást?

(#7640) blck1 válasza Bakter9011 (#7639) üzenetére


blck1
tag

Hali
semmi se lehet tökéletes ;] bármelyik topicot olvashatnád, mindenhol általában a hibákat beszélik meg, sehol sem látsz csak olyan kommenteket, ahol csak fényezik az adott modellt
a G580-ról sok mindent nem tudok, mert nem volt még a kezemben, csak teszteket olvastam róla
de ár-érték arányban elég jó játékos gép is
én egyáltalán nem bánom hogy Lenovo-t vettem (z580), mer imádom mindenét szinte, ami hasonló külsőben a G580-hoz, ha játszani is akarsz a laptopon, akkor jó választás szerintem :K

(#7641) Impressa válasza blck1 (#7637) üzenetére


Impressa
őstag

Szerintem, nem nekem akartál válaszolni, hanem Vicmusznak :)

Én teljesen meg vagyok elégedve a gépem teljesítményével :DD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7642) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy s400-at. Win8at telepítettem fel rá, és a dedikált vga (7450m) elvileg üzemképes, mégse érzem, hogy rendesen dolgozna.
Ha letiltom a hd3000et akkor hibát ír, ha egy játékhoz beállítom a 7450et, akkor meg szarabbul fut, mint hd3000-el. :F
Azt a drivert, amit az amd oldaláról szedek le, meg nem engedi feltelpíteni.

A válaszokat előre is köszönöm
Üdv: Zsolt

(#7643) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Van valami tapasztalat z500-asal ? Nekem nagyon tetszik az ára is meggyőző de nem tudom gt 635 mennyire alakalmas játékra?

(#7644) sch_a válasza tajati (#7643) üzenetére


sch_a
addikt

Pontos típust tudsz mondani? Játék lenne az elsődleges szempont?

(#7645) tajati


tajati
aktív tag

Ez az. l+ 4gb ram meg egy 120gb ssd az odd helyén.Nem esődleges de szeretek játszani. (lol, CS:GO, CS:S, COD stb. Fontos hogy hordozható legyen mert koleszos vagyok valamint jó legyen a kijelzője. És jó lenne ha kiszolgálna legalább 3 évig.

[ Szerkesztve ]

(#7646) sch_a válasza tajati (#7645) üzenetére


sch_a
addikt

Magáról a gépről nincs tapasztalatom, de az enyémben is GT635m van. Valószínűleg ez is a "butított" változata lesz, tehát nagyjából a GT630m teljesítményével számolhatsz. Az i5 sok lesz neki, egy i3 is bőven kihajtja ezt a kártyát. A felsorolt játékokhoz szerintem bőven elég ez a VGA, viszont ha amúgy nem használnád számításigényes dolgokra, akkor felesleges az i5. Pl. a játékok nem fognak érzékelhetően jobban futni rajta, mint az én G580-amon, pedig az majd' egy százassal olcsóbb volt. Ez már jobban megérné szerintem: [link].

(#7647) tajati válasza sch_a (#7646) üzenetére


tajati
aktív tag

igen én ezen is filozofáltam (de inkább akkor már az y500 az ujabb széria amiben nem szar a touch pad meg a bill 278k) De mi ez a butitott dolog? mert nootbokchek-en nem olvastam ilyeneket..

(#7648) sch_a válasza tajati (#7647) üzenetére


sch_a
addikt

A lényeg az, hogy akár nevezhetnénk egy átnevezett GT630-nak is, nem tud annyit, mint az a GT635, amit notebookchecken is megtalálsz. De nem mondom biztosra, hogy a Z500-ba is ez került, itt lenne érdemes megkérdezni, ők biztos tudják.

[ Szerkesztve ]

(#7649) tajati válasza sch_a (#7648) üzenetére


tajati
aktív tag

okés megkérdeztem majd kiderül :D amugy az y580 az a baj hogy olyan vastag meg nehéz mint egy gépágyú ;] kb mint bátyám asus g55-se és rendesen az önvédelmi kategória :D

(#7650) piRate_nEx válasza tajati (#7649) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

De jobb lenne, ha leírnád mennyid van rá.
A Z500 áráért van:
Dell 7520
Dell 7520 i7-el, FHD-ben

Bár neked nem kell az i7, csak összehasonlításképpen említettem, hogy lásd, az árért mennyivel többet kaphatsz.
Ezek amúgy grafikai teljesítményben egy 20-25%-al jobbak.

1-2 hónapja voltak Y580 laptopok i5-el, 225 ezerért. Most az Y500 i5-el 250 ezer.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.