Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) MarQs válasza Impressa (#7950) üzenetére


MarQs
senior tag

A 4 lemezes verzió is szóba jöhet - az a lényeg csak, hogy működjön.
Ha alapból aktiválva vannak (logikus amúgy) az op.rendszerek, tulképp az sem gond: ha jelzi az OS az ütközést, beírom a notebookhoz tartozó kulcsot és valszeg így működni fog. Gondolom... :U

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#7952) AMD Power


AMD Power
titán

G580 milyen hűtőt "padot" ajánlotok? Mivel ugye a bal felső sarkában van a "beszívó része így sok hűtőt nem láttam ami jó lett volna.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7953) Impressa válasza AMD Power (#7952) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Ami igazán jól hűt nem biztos, hogy neked kényelmes lenne, ha ölben használnád.
Amik bizonyítottak: Cooler Master U3, U2, E1, Zalmann NC-2000 most így hirtelen.
Ebből az U3, E1 és NC-2000 van nekem, bár az E1 már az asszonynál van :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7954) AMD Power válasza Impressa (#7953) üzenetére


AMD Power
titán

Én 90%-ban ölben használom. Lehet,hogy akkor marad a A3 rajztábla ami alatta van. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7955) Impressa válasza AMD Power (#7954) üzenetére


Impressa
őstag

Csak úgy tudod megoldani, hogy a táblára teszed a hűtőt, igaz kis torony lesz belőle, de legalább "kényelmes" marad, és még hűteni is fog. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7956) AMD Power válasza Impressa (#7955) üzenetére


AMD Power
titán

Ha más nincs az lesz.... mondjuk lehet ,hogy veszek alá egy olcsó hűtőt és megnézem ,hogy azzal milyen használni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7957) Impressa válasza AMD Power (#7956) üzenetére


Impressa
őstag

Ez esetleg, nagyon ezzel sem nyúlsz mellé, és az ára sem olyan egetrengető szerintem.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7958) szimisi válasza AMD Power (#7956) üzenetére


szimisi
tag

"Olcsó" hűtőt ne vegyél, semmi értelme, csak dísznek jó, CoolerMaster E1 kell neked. :K

(#7959) szekra


szekra
őstag

Sziasztok.Tegnap én is beszereztem egy lenovo g580-ast, lenne pár kérdésem, meg lehet, hogy még lesz is:

Ha elindítok egy játékot, akkor a gép automatikus átvált a dedikált GPU-ra? (gt635m) Vagy kell előtte valamit állítgatni?

Másik, a gép többnyire áramról megy, ezért beállítottam, hogy a maximum töltöttség 60% legyen. Így tehát rá van dugva a 230-ra, 60%-os az akksi, és azt írja, hogy csatlakoztatva, nem töltődik. Ez így jó megoldás, vagy játszogassak vele, hogy feltöltöm 100-ra, kihúzom, lemerítem 20% körülire, megint feltöltöm. Van amikor folyamatosan megy 4-6 órákat.

Illetve kicsit off, de hol kell az Aida64-nek megadni a serialt? Neten vásároltam, kaptam hozzá, de nem találom sehol az aktiválását.

[ Szerkesztve ]

(#7960) piRate_nEx válasza szekra (#7959) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

NVIDIA vezérlőpultban a 3D beállításoknál tudod állítani, hogy melyik GPU-t használja, illetve hogy automatikus legyen-e. Rád van bízva, általában jól dönt, de én annyira még nem bízok benne, inkább manuálisan állítom. :D

Az aksi pedig nem egyértelmű, van aki ezt mondja, van aki azt. A legjobb, ha 60%-ra töltöd, kiveszed, hűvös helyre teszed (ergo nem az ablakba), és ha utazol, vissza teszed.

The glass is already broken.

(#7961) szekra válasza piRate_nEx (#7960) üzenetére


szekra
őstag

Tehát ne is legyen benne amikor áramon van? Mert majd beszerzek egy hűtőt és azért lesz néha az ölemben. És ha elszáll pl. az áram akkor nem vágja tönkre a gépet?

(#7962) piRate_nEx válasza szekra (#7961) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Úgy tudom akkor sem lesz baja, ha benne hagyod, meg nem hiszem hogy olyan sok áramszünet van (vagy tévedek? :D ). Nem lesz baja a gépnek ha emiatt kikapcsol amúgy, bár a Word dokumentumod elszállhat. :)

The glass is already broken.

(#7963) Impressa válasza szekra (#7961) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Nem lesz hosszabb az élettartama az akkunak, ha nem használod. Havonta 2x ajánlott az akkut lemeríteni, és feltölteni. Nyugodtan benne hagyhatod a gépedben, nem véletlen találta ki a Lenovo, az akkuvédelem üzemmódot. Így csökkentve az elhasználódás mértékét.

"Tehát ne is legyen benne amikor áramon van? Mert majd beszerzek egy hűtőt és azért lesz néha az ölemben. És ha elszáll pl. az áram akkor nem vágja tönkre a gépet?"

Itt had idézzem Dell XPS gondolatát: "Akkumulátor nélküli használatkor lemondasz egy fontos védelemről, mert az akkumulátor "simítja" a bemeneti feszültséget és az átmenetileg megnövekedő terhelést is kompenzálja."

Nekem korábban HP volt, és 3.5 évig használtam bármiféle akkuvédelem módot használva, és folyamatosan töltőn volt Ennyi idő eltelte után is 1-1,5 órás üzemidővel bírt. Csak az akku kalibrációra figyeltem oda. ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7964) szekra válasza Impressa (#7963) üzenetére


szekra
őstag

Köszi neked is. :)

Tudtok ajánlani valami jó hűtőt amit ölben is lehet kényelmesen használni?
Ill. aida64 kérdésre valaki tud válaszolni?

[ Szerkesztve ]

(#7965) Impressa válasza szekra (#7964) üzenetére


Impressa
őstag

Az Aidánál Súgó azon belül termékkulcs beírása :)

A hűtőpaddal kapcsolatban fentebb írtam pár alternatívát AMD Power-nek, hátha valamelyik szimpatikus lesz. Elég szubjektív, hogy ölben használva, kinek mi a kényelmes.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7966) AMD Power válasza Impressa (#7957) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezt szerintem ki fogom próbálni. Sokat nem veszhetek vele, és ártani nem fog. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7967) szimisi


szimisi
tag

Z500 tulajoktól kérnék segítséget. Milyen drivereket kell feltenni, hogy működjön a wifi? Volt valakinek hasonló problémája, hogy látja a routereket a gép, csatlakozik is, de nem tölt semmit le-fel. :(

(#7968) szekra


szekra
őstag

Egyébként ha ölben tartom a laptopot és hozzá van egy hűtőm, akkor mivel annak az alja lukacsos, így is összeszedi a sok szöszt ruháról, ágyneműről. Érdemes akkor egy sima tartót is venni, vagy ez a "szösz" beszívás nem annyira károsító hatású?

(#7969) szimisi válasza szimisi (#7967) üzenetére


szimisi
tag

Közben sikerült valahogy a Broadcom drivert feltenni, valamiért nem engedte (ezt írta ki:no appropriate driver to be installed), aztán szerintem elfeledkeztem róla, mert úgyis 90%-ban kábelről használom, és csak az Intel wlan driver volt feltéve rendesen. Ha valakinek hasonló baja van, letöltöttem a hivatalos oldalról, a C:\drivers\Wireless LAN Driver (Liteon, CyberTan)\Broadcom\6.20.55.51\Setup-pal pedig telepítettem, most működik.

(#7970) Impressa válasza szekra (#7968) üzenetére


Impressa
őstag

Már 4 éve használok hűtőpadot az egyik gép alatt, de nem nőtt drasztikusan a porlerakodás mértéke a gépben.
Szóval, emiatt nem kell aggódnod.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7971) szekra


szekra
őstag

Na tök jól hűt a laptop, és még nem is vettem hozzá külön hűtőt. 1,5 óra dirt3 után medium beállításokkal processzor 72-78 fok között, GPU 58-62 fok között mozgott. HDD stabil 60 fok. :))

(#7972) szaszii


szaszii
tag

Sziasztok!

Másfél hete van a tulajdonomban egy G580. Saját kezűleg telepítettem fel rá Windows-t, illetve minden drivert is. Szépen működött, bár a boot idővel nem voltam megelégedve. Ez idő alatt mikor használtam, észrevettem ,hogy a caps lock nyomásra a képernyő jobb alsó sarkában előjött egy kis animáció, hogy bekapcsoltam. (több funkciónál is)

Azóta újratelepítettem a gépet, nem raktam fel minden drivert, csak ami szükséges. Sajnálattal tapasztaltam, hogy már nincsenek meg ezek az animációk.

Tudja valaki, hogy melyik driver kell hozzá? Vagy hogy miért tűnhettek el?

Köszönöm!

(#7973) szimisi válasza szaszii (#7972) üzenetére


szimisi
tag

Az energy managementet és az Intel video drivert felraktad? Talán azok közül kell valamelyik.

(#7974) szaszii válasza szimisi (#7973) üzenetére


szaszii
tag

Igen, azokat felraktam, de nem működik. :F

(#7975) Terkk


Terkk
tag

Ha egér van a laptopho csatlakoztatva akkor nem működik a touchpadon a görgetés része jobb oldalt , ha kihúzom az egeret akkor se jó utána , hogy lehet megcsinálni?
csak ha újra bejelentkezek a windowsba, vagy újraindítom akkor már jó
mindegy nem zavaró már rájöttem

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ UK

(#7976) szaszii válasza Terkk (#7975) üzenetére


szaszii
tag

Nálam működik a görgető rész, pedig van hozzá csatlakoztatva egér.

(#7977) AMD Power válasza szaszii (#7976) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam is megy rendesen, pedig én is egérrel tolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7978) Terkk válasza AMD Power (#7977) üzenetére


Terkk
tag

már nálam is jó. csak valami szoftver hiba volt egy kis időre

~~~~~~ UK

(#7979) myke01 válasza szaszii (#7972) üzenetére


myke01
senior tag

Mennyi az átlagosnak (normálisnak) mondható "boot idő" egy G580 AH laptopnál ?
Intel® Pentium Dual Core™ B960 / 4GB / 500GB / NVIDIA GeForce GT 635M ; Win7 64 bit Ultimate van rajta , SSD nincs. A rendszer nemrég telepített , alig indul 1-2 program automatikusan a Windows-szal együtt.
(Tudom,hogy ez az idő sok mindentől függhet,de körül-belülre behatárolható :). )

Kicsit OFFnak tűnhet: feltelepítettem a TeamViewer 8 programot ,hogy tudjak távvezérelni egy gépet. Fel is kúszott ,úgy ahogy kell (a hivatalos oldalról). Az automatikusan induló programok között ,és a szolgáltatásoknál nem engedélyeztem (msconfig). Utána a gép következő indításánál a Windows logó után "megakadt" a boot a 'fekete képernyőnél'. Csak az újraindítás segített,ekkor megjelent a "rendszerindítási módok képernyő", Windows normál módú indítását választottam. Minden rendben lezajlott, a rendszer elindult. Ekkor fel sem tűnt a 2,5-3 perces boot idő, ezért is kérdeztem "fentebb" a normál boot-time-ot.
Okozhatta a TeamViewer program a "boot-galibát" :) ,és boot idő meghosszabbodását? (aut. indulásban nem volt benne ,és a szolg.-nál sem)
Azóta már uninstalláltam a progit ,de a boot-idő most sem mondható "rövidnek" :) .

[ Szerkesztve ]

(#7980) szaszii válasza myke01 (#7979) üzenetére


szaszii
tag

Nem tudom mennyi az átlagos boot idő ennél a típusnál. Nekem is hasonló konfig van a tiedhez, annyi különbséggel, hogy 130 ezerért vettem és az enyémben Intel® Pentium Dual Core™ B960 / 8GB / 1000GB / NVIDIA GeForce GT 635M van. (7 ezer plusz pénzt bőven megért a RAM és a HDD duplázása.
Nekem is frissen telepített Home Premium van rajta, mivel az Ultimate-et úgysem használom ki. Automatikusan csak az alap programok indulnak, minden mást kiszedtem. Nekem is körülbelül 3 perc, mire feláll a rendszer és használható lesz. A bajom csak annyi, hogy az Üdvözöljük felirat után néha fekete képernyő jön be egy kis ideig, vagy bejön az asztal, de az ikonok jelennek meg később, illetve a hang mindig csúszik az asztal megjelenéséhez képest.
Elviekben jól lett felrakta a Win7, nem tudom mi lehet ennek a pár hibának? az oka. A windows partícióján 8 giga üres hely van, SSD nincs nekem sem. A boot időt levettem 30s-ről 5-re, bár sokat nem dobhat rajta, mivel csak ez az egy op.rendszer van a gépen, amúgy se tudna másból választani.

[ Szerkesztve ]

(#7981) AMD Power válasza myke01 (#7979) üzenetére


AMD Power
titán

Lemérjem? Nekem ugyan ez van szintén SSD nélkül. Csak annyi ,hogy Ultimate Win van rajta...

Minialkalmazások vannak az asztalon?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7982) piRate_nEx válasza myke01 (#7979) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nekem sem rövid a boot idő, és van, hogy program telepítés után pár másodperc fekete képernyő, és csak aztán jön elő a login kép.

The glass is already broken.

(#7983) AMD Power válasza piRate_nEx (#7982) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem fekete képernyő csak nagyon ritkán van.

Szerintetek csak ha netezek, mennyit kéne kb elmenni a gépnek aksiról?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7984) piRate_nEx válasza AMD Power (#7983) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Én sem mondtam, hogy gyakran. :D Bár egyszer elég durva volt, amikor login screent akartam moddolni, de valamiért kifagyott a program, és következő indításnál tovább sem ment. Egy restart megoldotta, de jól megijedtem. :D
Kollégiumban, hét közepén, még win7 telepítő sincs kéznél, se másik gép... :D

Nekem 4 órát biztos kibírt volna, ha nem hallgattam volna 2 órás ASOT-ot, így csak 3 óra volt.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#7985) mg105 válasza piRate_nEx (#7984) üzenetére


mg105
senior tag

Pontosan ezért vizsgaidőszakban még a windows frissítéseket is kikapcsolom, gép nélkül bukta a félév. :DDD

(#7986) sony309 válasza szaszii (#7972) üzenetére


sony309
őstag

Üdv!

"LockKey" a Te barátod!

S3x, hifi & rock and roll

(#7987) szaszii válasza sony309 (#7986) üzenetére


szaszii
tag

Valóban, köszönöm.

(#7988) sony309 válasza szaszii (#7987) üzenetére


sony309
őstag

Nincs mit!

S3x, hifi & rock and roll

(#7989) Terkk


Terkk
tag

nekem egész gyorsan bejön a windows 7 64bit ultimate a minialkalmazásokkal együtt 25-30mp bekapcsolástól, nekem 4gb ram van gt635m és i5 g580

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ UK

(#7990) Impressa válasza Terkk (#7989) üzenetére


Impressa
őstag

De SSD-vel! :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7991) AMD Power válasza Terkk (#7989) üzenetére


AMD Power
titán

Ha SSD-s akkor még nem is mondanám gyorsnak. :))

Namiren: Notebookcheck full low több mint 5 órát írtak, netre meg kb 3.5 órát. DVD 3 óra 10 perc kb.

De majd letesztelem ezt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7992) myke01 válasza szaszii (#7980) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz !

szaszii :A fekete képernyő az "üdvözlés" után nálam is van egy pillanatra (szinte mindig).

AMD Power : Lemérheted ,ha ráérsz :) ...Az enyémen is Ultimate W7 64 bit van. Minialkalmazás egy darab sincs ,nem csípem őket.

(#7993) AMD Power válasza myke01 (#7992) üzenetére


AMD Power
titán

Ezen Home Premium 64 bit... Van kint két minialkalmazásom meg Avast, és uTorrent ami megy alapból... olyan 1 perc 50 másodperc körül áll fel teljesen,

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7994) piRate_nEx válasza AMD Power (#7993) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

~1 perc:

Rainmeter
ThrottleStop
quietHDD
ESET
Razer Synapse
Daemon Tools

The glass is already broken.

(#7995) AMD Power válasza piRate_nEx (#7994) üzenetére


AMD Power
titán

- Intel HD
- nVidia
- Energy Managment
- Dolby Audio Kit
- Intel Rapid
- uTorrent
- Avast
- Daemon Tools

És két minialkalmazás. De ez úgy 1 perc 50 ,hogy amikor bejön a Lenovo felirat bekapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7996) Impressa válasza AMD Power (#7993) üzenetére


Impressa
őstag

Teljesen normális boot idő, nekem is ennyi volt, míg használni tudtam a gépet.

(#7992) myke01

Ultimate-nél több szolgáltatást tölt be bootoláskor, annak lehet picit hosszabb az ideje, de a 3 perc azért szerintem már sok, gy ilyen kaliberű gépnél.

Team Viewer nem okozhatna ilyen galibát, én is ezt használom, és nem volt a boot időmben változás, de ettől még lehet összefüggés a kettő között.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7997) piRate_nEx válasza AMD Power (#7995) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ja, igen, a driverekkel együtt nálam is.

The glass is already broken.

(#7998) Impressa válasza piRate_nEx (#7997) üzenetére


Impressa
őstag

Azért azaz 1 perc baromi jó, ennyi programindulással együtt. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7999) piRate_nEx válasza Impressa (#7998) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Elmondom a titkomat: a gyorsítótárnak külön partíció a HDD lemez legelején, így minimális a távolság, amit a fejnek meg kell tennie.
Meg nekem i3-as procim van mondjuk, ez nem tudom mennyit számít.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#8000) Impressa válasza piRate_nEx (#7999) üzenetére


Impressa
őstag

Ez nem jutott eszembe, tényleg ez lesz a titok nyitja, külön gyorsítótár :) , a boot időben csak a HDD-nek van szerepe. Itt még a proci nem szól bele a dolgok menetébe. Nekem i7-es van, nem számít.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.