Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) macikos válasza Lalikiraly (#14250) üzenetére


macikos
addikt

Közben az itt olvasottak alapján ha 512-es SSD-vel és normál akkuval veszem, akkor az M.2-es slot foglalt, tehát szabad marad a 2.5-ös slot :) Remélem úgy lesz.

Egyébként átlag 320 nit-es fényerőt és 97%-os sRGB lefedettséget mértek a tesztben (17"-os Full HD IPS panel). Kíváncsi leszek erre a gépre, nem olyan rossz.

(#14252) Lalikiraly válasza macikos (#14251) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Annyi, hogyha M.2 vel veszed, ugyan ott a hely a 2.5 ösnek, de lehet a sata csatlakozó nincs már benne. Vagy odaadják külön csomagban, ha mégis beleraknád. mert annak nincs rögzítési pontja. Csak a szalagkábel tartja.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14253) Lalikiraly válasza macikos (#14251) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A videó alapján nincs SATA csatlakozó belerakva, csak egy tátongó hely az akksi alatt. Tehát lehet többe kerül a leves mint a hús a végére. Vegyél bele nagyobb M.2 est. Amúgy fura, hogy csak egy ram slot van és abban van a ram. Linkeld már be melyik típust is akarod megvenni most. Mert ez a 2021 es szériás gép ezt még nálunk nem is árulják a 2020 as is most futott még ki...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14254) macikos válasza Lalikiraly (#14253) üzenetére


macikos
addikt

Lenovo IdeaPad 3 17ALC6 82KV001CHV

8GB RAM van benne. Ahol eredetileg vettem volna, ott éppen elfogyott, pedig 15e körül raktak volna bele +8GB RAM-ot. A vicc az, hogy van olyan bolt, ahol 60ezer lett volna +8GB RAM belerakása :D
Inkább veszek majd valahol 8-10 körül, na de aki nem akarja maga belerakni azt szépen lehúzzák...

Na mondjuk remélem nem 2x4GB van benne, mert az szuper lenne.

MOD: Közben újra elolvastam, amit írtál. Tehát akkor 1 memory slot van benne? Remek! :W

[ Szerkesztve ]

(#14255) gertner pist


gertner pist
újonc

sziasztok olyan gondol lenne a fenti laptoppal,hogy nem tölt, nem kapcsol be, esetleg valaki tanáccsal ,
a javítással kapcsolatban tudna segíteni?
előre is köszönöm! :) lenovo idepad 145

(#14256) Lalikiraly válasza macikos (#14254) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hallod. Őszintén megmondom. A farok tudja a ramot benne. Egyszerűen passz.

Leírásban olyat találtam a gyáriban hogy 1x4GB de semmi bővítés, max 16GB
Egy üzletben 2x4GB vel írják
Két szétszedős videót és képet találtam az egyikben egy slot van és abban a ram a másikban egy üres slot és forrasztott ram.
Szóval passz. De a prociból ítélve szerintem lesz egy szabad slot od. Készülj fel az AMD nél alapból 2GB ramot lefoglal az integrált videókártya.
Legalábbis rizsa 3 szériánál. Nekem is így van.
Nekem egy Lenovo V14ADA van. ott volt egy üres ram slotom, abba beleraktam még 4GB 3200MHZ ramot és viszlát így van 6GB amit használhatok. 2GB levan foglalva a videókártyának.
Hát irigyellek hogy ilyen gépet tudsz venni. Jó lesz :) Ne rakj bele vinyót semmit. Csak plusz ramot hogy a dual channel menjen és álom lesz. Majd drukkolok.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14257) Lalikiraly válasza gertner pist (#14255) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

A gép hasáról a burkolatot le kell szedni és le kell húzni a CMOS elemet és az akkumulátor csatlakozót is és nyomni a bekapcsoló gombot fél percig.
Vagy előtte még próbáld meg a novo gommbal egy tűvel benyomható kis cucc. Az egy hardveres gomb az alaplapon. Ha ez sem segít akkor az alaplapnak over.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14258) awexco válasza Lalikiraly (#14256) üzenetére


awexco
őstag

Biosban nem tudod állítani a lefoglalt ram méretét ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14259) macikos válasza Lalikiraly (#14257) üzenetére


macikos
addikt

Az elmúlt 20 évben csak Thinkpadjeim voltak, de annyira feleslegesnek tartom 500-600ezreket vagy még többet kiadni értük, hogy azt elmondani nem lehet. Ezek már nem olyanok, mint régen... Az az ominózus "fém zsanér" is... istenem... tegnap szedtem szét a T440S-emet, az a fém zsanér egy vicc. Más notiban is fém van, csak nem látszódik. Tartósságra semmi. Sajnálom, hogy anno megvettem. A többit nem is mondom. Billentyűk kiperegtek, nem bírták a kiképzést. CTRL-C miatt a bal CTRL-t már a második évben elveszítettem. A Touchpad egy firmware frissítésnél megadta magát a második évben. Most a kijelző is megsérült, a gépház is el van repedve. A gyári töltő kábele széptreped, majdnem felgyújtotta a lakást. Szóval ez már nagyon nem IBM.

Ezzel Ideapaddel meg úgy vagyok, hogy 250-ért kapok egy 17"-os FullHD IPS paneles notit. Pár éve ilyen kijelzős notit 800ezer alatt nem lehetett venni. Hát ha ez nem éri meg, akkor nem tudom mi.

A RAM bővítés mindenképpen kell, mert most is kevés a 8GB, pedig most dedikált VGA-m van. Mondjuk az is fura, hogy minden mobilban már legalább 4 de inkább 8GB RAM van, erre a számítógépeket meg 4GB-al árusítják :C Ha más nem 1 slottal is megoldom, de mindenképpen kell majd bővíteni.

Ez a vinyó dolog bosszant. Jó lenne a T440S-ből átrakni a 256GB-os SSD-t, hogy ne kelljen másolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#14260) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok remélem jó helyre írok, adott egy Legion Y520, ssd-t szeretnék bele rakni de sajnos nem tudom milyet lehet, annyit tudok hogy a 2 bevágásos samsung ssd-met ami a 6 genes Spectrémben van nem ismeri fel! Válaszotok előre is köszönöm ;)

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#14261) gertner pist válasza Lalikiraly (#14257) üzenetére


gertner pist
újonc

Sziavszervizbe megnézték programozott kbc hibás, alkatrészt nem találtak hozzá

(#14262) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Látom bármit is kérdezek nem kapok választ :( Van külön topikja a Legionoknak, mert itt úgy látom senki sem tud hozzászolni a problémáimhoz!

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#14263) akaido


akaido
addikt

Üdv!
Egy Lenovo ideapad 3 15ITL6 laptopra kellene egy Samsung mzalq512hblu-00bl2 SSD-re feltolnom USB penről a Windows 10-et, de az semmilyen módon nem megy.
A BIOS-ban a Boot menüben az EFI menüpontot nem engedi átállítani, így nem tudok UEFI és Legacy mód között sem váltani, nem is jelennek meg ezek az opciók.A BOOT menüben (F12)-nél nem is jelenik meg egyetlen opció sem.
Az Intel VMD tehnológiát a BIOS Setupban kikapcsoltam, hogy az AHCI módot elérhessem egyáltalán.
PLS Help! THX!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14264) akaido válasza akaido (#14263) üzenetére


akaido
addikt

Megoldottam...klónozással. :(

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14265) macikos


macikos
addikt

Na, tegnap megérkezett a gép. Lenovo IdeaPad 3 17ALC6 82KV001CHV.

Nagyon jó! A kijelző nagyon szép. Vannak jobb kijelzők, de ez ennyiért tökéletes. Maga a gép masszív, ahhoz képest hogy mekkora és nincs 20mm vastag. Nagyon vékony. 19.9mm. A világ legvékonyabb 17"-os laptopja az LG Gram 17 csak 2mm-rel vékonyabb, cserébe, 600 ezernél kezdődik az ára. Persze az jobb is, de ez így ennyiért hozza a szintet. Letisztult, egyben van, semmi felesleges csicsa. Jobb benyomást kelt, mint a Thinkpad T440s 2014-ben, amikor megvettem. Hatalmas pozitívum, hogy gyárilag járt hozzá egy SATA3 kábel, tehát tudták, hogy sokan raknának bele 2,5"-os vinyót.
A BIOS végtelenül egyszerű, nem is értem, hogy egyáltalán mi értelme van még a boot sorrend állításán kívül :D Itt már Legacy módot sem lehet választani, semmit.
A billentyűzetet szokni kell: FN, Home, Delete, stb.
Elvileg 2x4GB van benne, ezért kár, bővíteni nehezebb, nem lesz dual-channel.

(#14266) Lalikiraly válasza awexco (#14258) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nem, ez automata és amúgy próbáld ki bármi játékkal, bőven több mint 1GB videóramot eszik bármi lassan.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14267) Lalikiraly válasza n0is3es (#14262) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Szerintem a két bevágásos M.2 es SSD az SATAs és lehet csak NVME SSDt azaz 1 bevágásost eszik meg a slot. Szerintem ennyi van vele. Viszont ha már szétszedted érdemes tisztítani és újrapasztázni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14268) Lalikiraly válasza akaido (#14263) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Esetleg nézd meg van e frissebb BIOS hátha egy frissítés megoldja a problémát.
Másrészt lehet egy CMOS reset kell neki. Harmadrészt Acernél szokott lenni, hogy rendszerjelszót kell beállítani a BIOS nak és akkor engedi csak néhány beállítást. Pont a bootra vonatkozóan, továbbá a secure boot is bekavarhat.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14269) Lalikiraly válasza macikos (#14265) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Először is gratulálok és kérnék róla képeket, pláne a kijelző miatt, mert boltban sehol nem lehet IPS es 17 es notit kipróbálni.

Igen az LG Gramm 17 es 500 fölött kezdődik bőven. Vicc ár érte azért... Monjuk igen plafon kategória az tény.

A memória akkor igen simán lehet hogy az alaplapon van 4GB és plusz 4 egy slotban, akkor max egy 16 ost hozzá tudsz rakni, vígan menni fog. 3200MHz st rakj bele.

Én elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad karácsony környkén meglepem magam vagy valami komolyabb 17 es vassal, vagy egy gamer notival. Ideapad Gaming 3 egyre jobban bejátszik, pedig most igen fent van az ára. Hátha lesz valami jó akció.
Amit nem értek a Lenovo részéről, hogy pl az Acer az új Aspire sorozatot is már csak IPS panellel adja ki, míg a Lenovo még mindíg eléggé leragadt a TN nél. De pl egy új Aspire alapgép alapára 140 körül van addig az Ideapad V14 Gen2 már ha lehetne itthon kapni 250 körül mozogna, persze erősebb változatban, de akkoris nagyon drága... Szóval Lenovo ék elszálltak egy kicsit és a konkurencia biza kezd rájuk nőni.

Visszatérve az LG Gramm ra, hát volt szerencsém meglesni a 17 es változatot. Hát valami félelmetes. Egy ellenfele van a Dell XPS 17 es. De ott at tapipad hibás pl. De az a képernyő, persze a szutyok irgalmatlan fos TN panelhez képest bármi isteni...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14270) akaido válasza Lalikiraly (#14268) üzenetére


akaido
addikt

Köcce a HELP-et, így utólag is, tanulni mindig jó.
A BIOS-nak jelszó védettnek kell lennie, utána mehet a full config? Nekem logikátlan, de érteni vélem, miért. :U
Secure boot-ot tiltottam. :K
Egy már működő gép W10-ének a klónozása után tudtam windowsból a Lenovo BIOS-t frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14271) Lalikiraly válasza akaido (#14270) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

:C

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14272) bali66


bali66
tag

Sziasztok. Egy új IdeaPad 5 15ARE05 Ryzen 5 4500u az alany. Windows 10-et telepítenék rá. F12 boot pen-ről, majd telepítés és ekkor bekér egy illesztőprogramot. Gondolom nem látja az nvmse ssd-t. Milyen drivert kellene a pendrive-ra tennem és betallóznom? Annyira új lenne ,hogy a windows telepítő nem látja?

(#14273) NoNick válasza Lalikiraly (#14240) üzenetére


NoNick
tag

Hát sajnos sem Dominik, sem T&T nem vállalta, a sarki laptopjavítós bácsi elvérzett rajta.
Van valakinek tuti tippje, az új alaplapot rendelésen kívül? :)

(#14274) Lalikiraly válasza bali66 (#14272) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Milyen Windows 10 telepítőről van szó?
Illetve BIOS ban UEFI módban van minden kapcsolva? USB boot? secure boot? és van még egy opció az OS valami még hirtelen nem jut eszembe. Én szerintem fogj egy normális 16 gigás pent, a media creation toolal készíts egy telepítőt és próbáld meg.
A 4 es rizsa annyira nem új mert bőven az 5 ösök mennek na persze nem nálunk. Nálunk nagyítóval kell keresni az 5 genes rizsás laposokat.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14275) Lalikiraly válasza NoNick (#14273) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Dobd ki... Nem tudok mást hirtelen. Sem csodatévő sem orákulum nem vagyok. Van amikor el kell fogadni, hogy overdóz.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14276) bali66 válasza Lalikiraly (#14274) üzenetére


bali66
tag

Köszönöm, megoldódott. Másik pendrive-ra tettem a telepítő iso-t és jó lett.

(#14277) NoNick válasza Lalikiraly (#14275) üzenetére


NoNick
tag

Kb. az lesz. Legjobb ötlet az volt minden szervízestől, hogy alaplap csere, az meg nem éri meg.
Ja, meg hogy nyúzásra Ideapadot inkább ne.

(#14278) Lalikiraly válasza NoNick (#14277) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nyúzásra ideapadot ne? Miért is?
Attól függ milyen nyúzásra?
Ez alatt vajon mit értenek? a játék vagy a cipelés ilyesmi?

Kezdjük egy kicsit a játékkal. A hardver adja ennek a krémjét, ha bírja bírja, ha nem akkor nem. A gamer laposok nagyrésze trothlingol azaz túlmelegszik, mert egyszerűen nem bírja a hűtésük az erős hardvert ezért nem is tudnak max teljesítményen üzemelni. Az Ideapad 3 meg pont elég jól bírja ezt a fajta nyúzást. Nem mondom, ha játszol állandóan akkor lehet a gar időt nem fogja kibírni, de félévente vagy évente egy szétszedés takarítás és pasztázás jót tesz neki, mint autónak az olajcsere.

Hurcolás? Én hurcoltam eddig sok laposomat, sosem lett tőle bajuk. Sőt van itthon egy cirka 8 éves Acer laptopunk, amiben Core i3 3217U CPU van 4GB DDR3 ram és egy 500 as HDD és serverként üzemel évek óta. Valamikor hetekig nincs kikapcsolva. És még megbontani sem kellett, tök néma gép. Az aksija is bír még egy órát kb. Vicc...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14279) NoNick válasza Lalikiraly (#14278) üzenetére


NoNick
tag

Nyilván túlzás, meg nagyobb az árrés az üzleti/gamer laptopokon.
Az is igaz, hogy ez 2016-17-es Ideapad megdöglött. Feleségem 2013-as B580-as Lenovoja meg tökéletes állapotban van.

(#14280) Lalikiraly válasza NoNick (#14279) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát nekem és páromnak volt hosszú ideig HP 630 as laposunk. Imádtam. Amúgy gar lejárta után két héttel mindkettőben megpurcant az akksi, a gép még jó ideig ment utána, de kellett őket takarítani, mert hangosak lettek. Hiába a viszonylag gyenge proci azok még 35W TDP jűek voltak.

Most páromnak egy cirka 4-5 éves Swift 3 asa van napi munka használatban és kopás nincs rajta és még mindíg órákat bír az akksi.

Nekem általában a space gomb szokott elkezdeni kopni, mert mocsok sokat gépelek. de minden gépnél ez jön elő elsőnek. A többi nem mert addigra lecserélem, amilyen marha vagyok.

De kitűztem magamnak hogy a következő gépem csakis IPS kijelző és bill világítás. Ez az alapfeltétel. HPt vennék, ha nem ez a hülye billentyűzete lenne, amiben a hosszú í át van rakva jobboldalra a kurzorok mellé. Sosem szoknám meg, vakon gépelek.

Mondjuk hozzátenném, hogy a TV alatt ami serverként üzemel egy régi Aspire gép i3-3217U val még szinte karcmentes, az akksija is még egy órát bír. Viszont a múltkor pont, mondom rádugom már a TV re a Lenovo V14 emet AMD rizsa 3 al és mondom wow újranézem a filmeket, annyival szebb a kép. Mondjuk AMD a multimédiában mindíg is jó volt. De durva a különbség nagyon a kettő között. Jó meg jó pár év nyilván.
Persze a noti belső kijelzője már más tészta. Ott az Acer fényes a V14 meg matt. De a Lenovoé valami ultra hulladék, kis színkorrekcióval manuálban már csak nagyon hulladék.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14281) Vandie válasza Lalikiraly (#14245) üzenetére


Vandie
tag

Az a helyzet, hogy párom kapta a cégen keresztül ahol dolgozik és én inkább munkára használom és annak előnyeit élvezem, nem annyira játékra. Ellenben tervezem most a napokban játékra is kipróbálni, mert párom is nagyon mondja, hogy nézzük meg mit tud játék fronton. Írok, amint tapasztaltabb vagyok. A billentyűzete amúgy szörnyű, (kivéve a háttérvilágítás) az a no komment kategória nekem, pedig külső billentyűzettel is használom.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#14282) szalai019


szalai019
csendes tag

Kedves Fórumtagok! Lenovo Ideapad 510 (15) RAM-használattal kapcsolatban kérnék segítséget. A gépben alapból 4GB DDR4 alaplapi forrasztott RAM van + 1db slot egy maximum 8GB-os RAM-nak, így jön ki a maximum 12GB. Kérdés, hogy itt is működik-e a dual channel mód? Mikor kezdi el használni a gép a behelyezett plusz 8GB-ot, mert a 4GB is elég nehezen telik meg. Van-e értelme így a bővítésnek? Köszönöm a választ.

(#14283) NoNick válasza szalai019 (#14282) üzenetére


NoNick
tag

Elvileg működnie kellene a dual channelnek nem egyforma moduloknál is.
Értelme van természetesen, kevés ramnál jobb a több.
Lehet, hogy most nem használod ki, de később igen. Ma már az egyszerű netezéshez is jobb, ha nem csak 4GB van a gépben.

(#14284) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na akkor tényszerűen.

A DUAL CHANNEL ma már DDR 4 nél frekvencia és méretfüggetlen. A CL érték meghatározóbb mert mindíg a lassabb ramhoz igazodik a rendszer.
A dual channelnél nem úgy működik, hogy áhh megtelik az alaplapi 4 gigás modul és majd utána rak adatot a másik ramba. Így semmi értelme nem lenne.
Egy ramnak 64 bit a sávszélessége, kettőnek már 128 bit. Mind a két ramot használja a rendszer alapból. Egyik adatrész egyik ramba a másik a másikba megy. Ezért gyorsul, de nem duplázódik a sebesség még DUAL CHANNEL KIT ramoknál sem inkább olyan 30% ot szokott lökni a rendszeren. A jelentősége az integrált videóvezérlőnél sokkal nagyobb. Nézzél meg pár Youtube videót. hogy single or dual channel. még az FPS is nő. A tárhely növekedés, másodlagos hatás.
Ma egy átlag notebookban, amiben csak forrasztott ram van pl Acer Swift, vagy Asus sok fajtájában ott a 8GB ram 2x4 ből áll. Vagy a Huawei Matebookban is.
Amúgy az a max 8GB slot mese, bemegy abba a 16 os is vígan :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14285) szalai019


szalai019
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Mivel az alaplapi márkája ismeretlen, gondolom mindegy milyen a kiegészítő RAM márkája? 2133 MHz-es kell bele, ezt megnéztem.

(#14286) Lalikiraly válasza szalai019 (#14285) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Akkor 2666 os vegyél bele a CL érték miatt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14287) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Nézegetem a Lenovo Ideapad 5 14"-os verzióját 5500U processzorral. Épp ilyesmit keresek, és nagyon korrekt gépnek tűnik. Azt az egy dolgot nem értem, hogy itthon is és külföldön is a régebbi 4500U verzió (minden más spec. megegyezik) 15-20%-kal, de akár 30%-kal is drágább, raktáron van, megrendelhető. Van ennek valami különösebb oka? Elvileg ugyanaz mindenben, csak újabb a processzor.

(#14288) Lalikiraly válasza krisi047 (#14287) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nincs ebben semmi meglepő, nálunk előbb a régebbit kell drágán eladni, addig külföldön az újabbat kapják olcsóbban. Sajnos :( Míg itthon egy fosadék TN panellel kapod sokszor a gépeket, addig kint egy kultúráltabb IPS a minimum.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14289) krisi047 válasza Lalikiraly (#14288) üzenetére


krisi047
aktív tag

Lehet félreértehetően írtam. Pl. Németországban is olcsóbb az 5500U, mint a 4500U és itthon is az 5500U olcsóbb 30-40 ezerrel. Ennek a miértjét kérdeztem.

(#14290) awexco válasza krisi047 (#14289) üzenetére


awexco
őstag

Lehet más a kijelző panel .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14291) Lalikiraly válasza krisi047 (#14289) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Jaaa. Én eddig az én példámat vettem észre. Igen nézd meg a pontos adatokat.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14292) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Lenovo Legion noti van vásárlási tervben, innen. Megfelelő topikot nem találtam, hátha itt valaki tud segíteni. A gyári M.2 SSD sebességéről érdeklődnék van-e tapasztalata valakinek. Köszi :R

(#14293) Lalikiraly válasza Steady74 (#14292) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Annyira fontos? Valószínű kellően gyors lesz. Most vagy 10 vagy 9.8 másodperc alatt hidegről üzemkész a Windows :D Még az én Athlon Silver 3050U val szerelt gépemben is :D Én ezen nem agonizálnék. Egyébként külföldi tesztet inkább találsz.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14294) awexco válasza Lalikiraly (#14293) üzenetére


awexco
őstag

Nekem bios frissítés után lassult be 2-3 másodpercről 30 ra ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14295) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi all,
van egy ideapad d330-am. 2 ev 1 honapos (2 volt ugye a gari), kiirta hogy nincs boot device. tobbszor kikapcs bekapcs, semmi. bementem biosba ott irja hogy van disk es a tipusat is (Sandisk DA4128), megpiszkaltam valamit hogy mentsen, lementettem. aztan beindult.
masnap kellett egy reboot, utana megint a nincs diszk bios kepernyo.
ujra be a biosba buhera, de semmi. reset to default, semmi. azota nem indul. lehet ezzel valamit csinalni?
igazabol az se vilagos van e benne kulon drive (emmc) mert olyba tunik integralt a bele es talan a meghajto is ra van forrasztva(?).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#14296) Lalikiraly válasza awexco (#14294) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az fura. Bár az én Ideapadom is inkább 30 alatt volt üzemkészen a Win10 el. Egyébként a Windowsban történt galiba szerintem. Az lassult, nem a gép sajna. Win11 et nézd majd meg.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14297) Lalikiraly válasza rednifegnar (#14295) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! A típus alapján az egy sima 2.5 ös SSD meghajtó. Valószínűleg megadta magát.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14298) rednifegnar válasza Lalikiraly (#14297) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat vicc ez a xar, gondoltam megnezem valami usb live cuccal az mit lat.
nem lehet bootolni. hiaba van usb boot de nem lehet legacy modba tenni, csak uefi van. :W

netes forumokban mindenki anyazik. valaki azt irta rufus-al uefi disket csinalva elindul. na en is keszitettem de semmi. nem jelenik meg.

eleve ez gyanus hogy nem jelenik meg az usb eszkoz a boot menuben meg sehol. se a ket normal se az usb-c-be dugva. igaz c-hez nincs kozvetlen pen driveom csak adapterrel.

nekem valami eszkoz vezerlesi gebasznak tunik ez az egesz. sztem a emmc integralt megneztem a gyari hw leirast es abban nem jeloli az emmc-t (pl a hangkartyat, wifi-t igen).

tmx-el van tapasztalata valakinek? az a hivatalos szerviz.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#14299) Lalikiraly válasza rednifegnar (#14298) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Vagy a ctrl vagy alt s el elő lehet hozni néha a BIOS ban egy két speckó menüpontot, bár nekem Lenovonál nem működött.
A legacy módot úgy tudod átváltani, hogy a bios ban előbb egy suoervisor passwordot kell beálltanod.
TnT informatika youtube videóban egy acernél megmutatja.
Ha meg bebootoltál végre valahogy és egy friss win fent van akkor csinálj egy bios updatet.

Egyébként próbálj meg egy akksi leválasztó resetet csinálni, vagy az hogy töltő nélkül fél percig nyomod a bekapcsoló gombot bekapcsolt állapotról, vagy a gép hasát leszeded és lehúzod a CMOS elemet, vagy neten kell még kutakodni, más mód is van.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14300) rednifegnar válasza Lalikiraly (#14299) üzenetére


rednifegnar
senior tag

na vegigprobaltam mindent amit lehet meg amit nem, semmit nem javult. olyan mintha a meghajtos dolgokat abszolut nem latna, de ugye kozben a bios infoban ott van az emmc. az usb-t kiprobaltam egy egerrel az mukodik.
ezen egy insyde h2o grafikus bios van.
szetszedni nem konnyu valahogy le kell feszegetni rola a kijelzot, de ha nem lesz mas akkor megprobalom azt is, ennek mar kb mindegy. :O

A camera does not make art, the artist makes art.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.