Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14351) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14350) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A proci órajelét meghatározza az aktuális TDP keret is. Tehát ha nagyon terhelt a gép többi része, meg az IGP is akkor nem fog tudni akkora órajelet a proci mert kifut a TDP keretből.
Másrészt a hőmérséklet is beleszól, meg a többi komponens, hiába menne maxon, ha a gép többi része nem tudja kiszolgálni. Na meg aztán lehet egy BIOS frissítés kérdés is meg driverek is. Meg a gyártó éppen mit állít be a TDP révén.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14352) Lalikiraly válasza greenbelt21 (#14347) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Akkor tuti hogy egy slot van a lapon és abban ül a 4 gigás modul. úgyhogy csak annak cseréjével lesz több ramod. tehát dual channel üzemmód nem lesz. De a 8 is tud jelenteni valamit ha nem is sebességtöbbletet. Azt majd az SSD megoldja :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14353) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok +
segitsetek lécci:

egy ideapad 3 ra telepitenék win 10 et:

ez fogad butoláskor :
" Default Boot Device Missing or Boot Failed, insert recovery media and hit any key, "
mint a videoban:
https://www.youtube.com/watch?v=IENvjgMHusI&t=209s
[link]
secure bootot kikapcsolom, de az uefi sor fekete marad, nem aktiv hogy átállitsam legacy ra.. és beállithassam az usb-ről bootolást.

csak ezek vannak
alatta egy sorral leljebb az uefi de nem aktiv

usb boot
pxe boot to lan
ipv4 pxe first

uefi

elöre is köszönöm a segitségeteket !
:R :R

(#14354) Lalikiraly válasza maxika2004 (#14353) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

próbáld meg hogy beállítasz supervisor jelszót. Ezt szokta még csinálni. Vagy csinálhatsz egy loading setup defaultot. Ha így sem megy, akkor csinálj egy másik pendrive ra windows media creation tool al egy új telepítőt.
Ha így sem akkor egy bootolható rendszerrel bios frissítés ha van rá.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14355) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok:

RAM-ot szeretnék bővíteni:
Van egy Lenovo idepad 3-15ITL6 82H80090HV típusú notebookom.
Jelenleg 8GB DDR4 3200MHz RAM van benne, ezt szeretném bővíteni.
Lepattintottam a hátulját, és egy darab 4GB-os kiszedhető RAM van benne, a másik 4GB RAM-ot nem találtam, ha jól gondolom forrasztva lehet.
Milyen RAM-ot lehet beletenni, és meddig bővíthető?
i5-1135G7 proci van benne.

(#14356) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14355) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

a kiszedhető ram helyére tudsz rakni akár egy 16 GB ost is simán. Lehetőleg minél magasabb órajelű és jobb CL értékű ram legyen. Minimum 3200Mhz és CL 19 vagy jobb kerüljön bele. Így lesz 20GB ramod.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14357) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14356) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!
Köszönöm.
Már korábban kaptam választ a kérdésemre egy másik fórumban.
Sajnos nem tud többet 12GB RAM-nál a notebookom, úgyhogy max. 8GB-os RAM-ot tudok még beletenni.
Már csak az a kérdés maradt, hogy van-e értelme a mostani m.2 helyett egy jóval gyorsabb m.2-t (Samsung 980 Pro) beletenni!?
Mármint, hogy ki tudja-e hajtani a notebook...

(#14358) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14357) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Ez hülyeség, simán fog menni benne egy 16 os modul is. A több mint két éves Ideapad C340 emben is ami Ryzen 3 3200U val volt szerelve, az is lazán elvolt egy 16 os modullal.

Az SSD kihajtása függ a procitól is. Nyilván ha nagyon komoly SSD kerül bele, az is lök a gépen. De a RAM is sokat tud számítani. Szerintem az SSDt már annyira nem fogod érezni. A Windowson kéne fejleszteni, hogy gyorsuljanak a gépek :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14359) zvolite80 válasza Lalikiraly (#14356) üzenetére


zvolite80
tag

Hiába vesz bele magasabb órajelű ramot,ha a forrasztott 3200-as!Úgy is a lassabb órajelűn fog menni.....

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 user

(#14360) Amilo02 válasza zvolite80 (#14359) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Ez így igaz, nem is a frekin van a hangsúly. A RAM “mennyiség” a kérdéses.

(#14361) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14360) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Persze persze, egyértelmű igaza van mindkettőtöknek. De lassabbat semmiképpen ne vegyen. Azért írtam.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14362) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14361) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nem veszek lassabbat. A CL vajon mindegy lehet? Az a gond, hogy a mostani ramoknak nem tudom a CL értékeit. Aida és a memtest sem írja ki… :(

(#14363) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14362) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát amik kisebb CL értékűek főleg 3200MHz nél ott a 19 szokott lenni, ami alacsonyabb az horror ár.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14364) Gaben06


Gaben06
tag

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem.
Usb-ről szeretnék Win11 -et telepíteni egy új laptopra
Lenovo Ideapad 3 Laptop 15ITL6 /82H8008UHV/
Free dos

A Windows telepítője elindul, amikor azt kellene kiválasztani, hogy hová települjön, nem találja, nem látja a benne lévő 256GB SSD-t. A touchpad sem működik, egy usb egérrel oldottam meg.

Kutakodtam a neten. Kikapcsoltam a secure boot-ot, megkerestem a driver-ét amit bemásoltam a telepítőbe de úgysem jó. A BIOS-ban kutakodva semmit nem találtam amit írnak a neten. Még hasonlóakat sem. Boot menüben semmi át állíthatóság.

Tudnátok segíteni, hogyan oldjam meg? Nagyon kellene ma, holnap a gép.

Köszi. :R

(#14365) Amilo02 válasza Gaben06 (#14364) üzenetére


Amilo02
aktív tag

BIOS-ban kell átállítani a Intel VMD controllert Disabled-re. Aztán megjelenik az AHCI mód.

(#14366) Amilo02 válasza Gaben06 (#14364) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Külső egér nélkül telepítsd a win-t, mert nem fog működni a trackpadod.

(#14367) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14366) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A tapipadot utána is tudja telepíteni. A lenovo vantage majd felrakja a driverét. Egyébként van hogy a BIOS ban jelszót kell megadni, utána már látja az SSDt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14368) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14367) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nekem semmilyen módon nem rakta fel a tapipad driverét, még a gyártói oldalon lévővel sem működött. Tapasztalatból írtam.
Jelszóval sem működött a háttértároló felismerése!

(#14369) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14368) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

BIOS ban nincs véletlen kikapcsolva?
Esetleg BIOS frissítés.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14370) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14369) üzenetére


Amilo02
aktív tag

BIOS-ban minden úgy volt bekapcsolva, ahogy kell.
Külső egér nélküli WIN telepítés után működött a tapipad. Előtte próbálkoztam a lenovo oldaláról letöltött, kimondottan a notebook típusához tartozó driverekkel stb. de nem hozott megoldást.

(#14371) Amilo02 válasza Gaben06 (#14364) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Kíváncsi leszek, mi a véleményed a kijelzőről...

(#14372) Gaben06 válasza Amilo02 (#14366) üzenetére


Gaben06
tag

Ha touchpad nem működik, és nem hasznalok külső egeret akkor, hogyépkedjek a telepítőben?

(#14373) Gaben06 válasza Amilo02 (#14371) üzenetére


Gaben06
tag

Ok, visszajelzek! :) Ha hazamegyek a melóból nekiugrom a javaslataid alapján. Remélem sikerül.

(#14374) Amilo02 válasza Gaben06 (#14372) üzenetére


Amilo02
aktív tag

W És a környékbeli gombokkal, valamint enter és nyilak. De megpróbálhatod egérrel is, hátha neked sikerül. Ha nem, max újrarakod a WINT mint én😂 Egyébként Lehet csak engem sz.patott, vagy béna voltam valamelyik folyamatban….

(#14375) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14374) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Láttam már hasonló és egyéb hibákat is pedig a media creation toolal csináltam win telepítőt. Rufusnál is van hiba bőven nem kell aggódni. Szóval volt olyan, hogy nem akart települni a win egyszerűen, vagy nem volt tapipad. Még egyszer megcsináltam a pendriveot és ment simán... Fura, de ez van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14376) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Srácok, van valakinek itt 1005G1 es I3 al szerelt gépe? Mennyire hangos? főleg ha 14 colos a képernyő.. Előre is köszi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14377) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy másnál is ilyen gyenge a megjelenítés mint nálam? Mellékeltem képet róla, remélem átmegy a lényeg.
A betűkön látszik inkább, olyan "pixelesek"...
ideapad 3-15ITL6
82H80090HV

[ Szerkesztve ]

(#14378) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14377) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

ÓÓÓ banyek ez a chrome hibája

A Windowsban hekkelted, hogy kikapcsoltad a karakter élsímítást ilyesmit a rendszerbeállításokban? Mert a Chrome ezt nem tolerálja. Nézd meg Edge ben is. Ott jó lesz. Hogy én ezzel akkoriban menyit szívtam. Mert én is rányomtam, hátha gyorsabb lesz a windows... Azt lópikulát sem jelent.

Melyik proci van a gépedben?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14379) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14378) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Edge-ben is ilyen fosinger :(.
i5-1135G7 van a notebookban.

(#14380) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14379) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hűha. Na akkor nézzük a dolgot.
Start menü jobb egérgomb.
Rendszer aztán jobb oldalt speciális rendszerbeállítások. És ott a megjelenítés vagy melyik fül. Na ott ha minden pipa ki van véve akkor vissza kell alapra rakni. Hogy a Windows állítja be a megjelenítést. Ez szokta ezt okozni.
Ha nem itt a bibi, akkor a videókártya drivert az intel oldaláról érdemes frissítened.

Jó procid van, az már durva. Hangos a gép ventije?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14381) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14380) üzenetére


Amilo02
aktív tag

A teljesítménybeállítások, az volt elállítva.
Igen, én is átállítottam egy YT videó alapján a teljesítménynövelés érdekében, ezért romlott a képminőség.

(#14382) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14380) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Processzor szerintem ár-teljesítmény arányban jelenleg a legjobb.
218.000Ft volt a notebook.
Ventilátor netezésnél, tartalomfogyasztásnál alig pörög, teljesen hangtalan. Egyedül tesztek futtatásánál indul meg, de akkor sem zavaró, szerintem hibátlan.

(#14383) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14381) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen ezaz!!!
Amúgy az első menüpont a felelős érte. A képernyőn megjelenő betűk símítása.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14384) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14382) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Kiváló!

Én ma veszek át egy i3 ast. 1005G1 es lesz benne. De 14 collost.
Majd írok róla :D

Köszi az infókat.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14385) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Na meg is lett az új gép. Edigitalnál vettem 175 be került sajna.
Ideapad 3 i3 1005G1 4GB RAM meg 128 SSD és Win10. Tudom marha drága, de ez van.
Vicces mert a weboldalon és a számlán is titán szürke szín szerepel, de a képen fekete. Hát a gép dobozán már "busines black" volt. Persze fekete a gép. Amit nem is bánok mert inkább feketét akartam :D
Készítek róla videót. Tök halk, igazából megy a venti, de nem túl mérvadó. És bőven elég gyors is. A ramot nyilván majd bővítem +8 al és kész.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14386) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14385) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Gratula hozzá :)
Tapipad nem "lötyög" egy kicsit, ha hozzáérsz?

(#14387) Dalares válasza Lalikiraly (#14385) üzenetére


Dalares
tag

Ha videót készítesz az új gépről, számíts rá, hogy a sok sznob vérpistike le fogja szólni. Én már leszoktam arról, hogy ha alsóbb kategóriás gépem van, arról írjak, vagy kérdezzek, mert csak a fikázást kaptam. Évekig használtam gépet 4GB memóriával, igaz, nagy videovágásokat nem csináltam rajta, és játék is csak néhány régi klasszikus. Mégis jól elvoltam vele. Ma már a 8 gigára is azt mondják, hogy kevés. Lehet, hogy öregszem, de olyan nagy dolgokra már nem vágyom e téren.

Volt Acer , Lenovo és Dell gépem is. Az Acerrel és a Dellel voltak gondjaim, a Lenovokkal soha. Az évek során 3 Lenovo-m volt, amik még ma is működnek másoknál. Sokan csodálkoznak ezen, mert sokak szemében a Lenovo gagyi. Pedig nem az.

[ Szerkesztve ]

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14388) Lalikiraly válasza Dalares (#14387) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Kedves Amilo02
Köszönöm szépen! Szerencsére nem lötyög a tapipad, de az öszes többi Lenovomban ami volt, kb mindben lötyögött... A kattintástól kopik. gondolom annyira hitvány anyagból van. 95% ban külső patkányt használok.

Kedves Dalares!
Ezt szebben le sem írhattad volna. Illetve minden szavaddal egyet értek. Mert ez 100%-ban így van.
Először jönnek, hogy ez gagyi, aztán miért nem használt üzletit. Ha meg üzletit veszel akkor az nem is az csak a HP Z book, meg a Dell XPS azt viszlát, ha meg olyat vennél, te marha címszóval hogy ennyi pénzt kiadni egy szarért, akkor már miért nem Macbookot vettél. Ha meg azt vettél, akkor körbeér a kör és kezdik előröl.

Párom most egy több mint három éves Lenovo S145-ös notimat használja. A gép olyan állapotban van amikor a boltból kijött. És még az akkumulátor is közel 100-as. Persze ő csak videózni meg office ra használja.

Aztán jön a kevés ram és kevés SSD fikázás. Amiből lehet 64 giga és 1TB is azt is ugyanúgy fikázza valamelyik "szarjankó". Aztán olyanok fikáznak akiknek ezeréves kb Pentium II ese van otthon. De te új gépet mertél venni. Hát én ezt most karira vettem magamnak. Nekünk volt és van Acer notink, abból egy 314 es szériát kellett visszavinnem, mert alapból a hűtése rossz volt. Lenovóból amik voltak nálam az érintősök a C340-es, na azok szarok voltak minden tekintetben. Legalábbis amit én kifogtam. Ez az Ideapad 3 nagyon bejön most. Akksiról üzemelve full néma, amit imádok. Hát a ramot majd azért bővítem, bár egyelőre elvagyok. Én is öregszem és nincs annyi igényem, játszani meg egyáltalán nem játszok. Majd a pokoli szomszédok nevű játékot akarom csak és kb. ennyi.

Esetleg ha tudtok egyszerű autós játékot. Azt majd kipróbálom és kész. Én sokat írok cikket ilyesmi. Ez a hobbim. Arra meg bőven tökéletes lesz.

Lehet csak egy blogbejegyzés lesz belőle, mert az előző címlapos HP írásom még kint van és kb 160 komment fikázás és tábor ellentábor háború. Volt már olyan hogy annyira elfajult egy egy notebookos cikkem alatt a "buli", hogy majdnem moderátorhoz fordultam. De megelőztek. Szóval ilyen témában cikket írni. Ez itt olyan, mint facebookon a Péntek Esti Cruising csoport. Csóró vérpistikék gyüjtőhelye, akik a világ iránt érzett fájdalmukat ott élik ki.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14389) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14388) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nekem már új kora óta lötyög kicsit :D
Kijelzővel mennyire vagy megelégedve?

(#14390) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14389) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát a kijelző a leggyengébb láncszem szerintem.
Viszonylag gyenge fényerő és pocsék betekintési szögek. (FHD, TN 200-220nites)
Még korom sötét szobában sem nagyon veszem 50% alá a fényerőt. Ez van sajna...
Webkamerát nyilván nem említem. kár belerakni a gépbe.
A mikrofon viszont annál jobb. Egyébként imádom, mert full néma a gép még töltőről is. Csak akkor kapcsol be a venti, ha kb videót renderel :D

Neked hogy van most a ram a gépben? Mert az i5 mellé azért már elmegy a 12-16 giga ram. Pláne a tiéd az már 11 gen. Az már TB4 et is támogat és G7 IPU van benne. Azzal már gamelni is lazán lehet, ha nem is full hd maxon. Nekem az Athlon 3050U vitte minimumon a GTA V öt akkor ennek hasítania kell.

Majd leteszteletem az i3 G1 emet mit mutat. De előbb ram bővítés lesz majd. kap plusz 8 at és örülhet :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14391) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14390) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Igen, kijelző szerintem is a leggyengébb.
Az enyémben 15.6" IPS, 300 nit-es panel van benne, a fényerőt keveslem, szinte 3/4 fényerő alatt soha nem használtam még.
A webkamerával én speciel meg vagyok elégedve, teljesen jó képet ad, pozitívan csalódtam benne.
A ventiről nekem is ugyan ez a véleményem, teljesen hangtalanul teszi a dolgát.

RAM nekem jelenleg úgy néz ki, hogy van egy 4GB forrasztott, és egy cserélhető 4GB modul.
3200MHz 8GB 17-17-17-39
Szeretném cserélni a 4GB-osat 16GB-os modulra.
Jelenleg el vagyok vele akadva, mert egyrészről nem vagyok biztos benne, hogy a 16-GB-os modult "befogadná" a masina, másrészről pedig nem találok CL17-es modulokat.
(Mi az a TB4? :B )

Akku internetezésnél fél óránként kb. 10%-ot csökken, én ezt sokallom. Egy teljes feltöltéssel nem vagyok el vele egész nap (természetesen nem folyamatosan használom).
Valahol azt olvastam, hogy a lenovonak van egy olyan funkciója, hogy be lehet állítani valami akku kímélő módot, ha csak töltőről használnád (asztali mód?). Van tudomásod ilyenről?

Játékok terén addig csak a COD MW3-t próbáltm, azt szépen viszi.

(#14392) Dalares válasza Amilo02 (#14391) üzenetére


Dalares
tag

Az akkukímélő üzemmódhoz a Lenovo Vantage szoftvert kell használni. Ott beállítható az akkukímélő üzemmód. Ekkor az történik, hogy ha az akku benn van, és tápra van dugva, az akksi 60%-ig töltődik fel, és úgy is marad. Nem is merül, és nem is töltődik 100%-ra. Emiatt nyugodtan lehet használni együtt az akkut és konnektorba dugva is egyszerre, mert az akksi alig öregszik.

[ Szerkesztve ]

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14393) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14388) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Van itt még egy-két dolog:

Az egyik, hogy lassúcska a wifi. Letöltés 400-500Mbps, feltöltés 150-200Mbps.
A netem 1000/300. Router bírja (Asus AX82U), iPad Pron mérve 900Mbps körüli, tehát ez a rész rendben van.
Szoktam torrentezni, ezért fontos a sebesség.
Gondolkozom AX kártyacserén...

A másik pedig a termék regisztrációja.
Szerettem volna regisztrálni a Lenovo odalán a notebookot, és ott kiderült, hogy 2021.05.26-án már megtörtént (2021.11-hóban vettem a notebookot).
Kíváncsi lennék neked mit ír ki, ha regisztrálni szeretnéd az új gépedet.

A jelenlegi gyári háttértárolót (m.2) le szeretném cserélni m.2 Samsung 980 Pro-ra.
Asztali gépemben 970 Evo Plus van, érezhetően gyorsabb, mint ami most a notebookban van.
Remélem a notebook ki tudja használni a 980 Pro sebességét.

(#14394) Amilo02 válasza Dalares (#14392) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Köszönöm.
Letöltöttem (Lenovo idepad 3 ITL6-ra nem találtam), telepítettem.
Innentől kezdve magától teszi a dolgát? Mert programot nem találok a gépen.

(#14395) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14393) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Nézzük akkor sorba a dolgot.

Igen hiába a 300 nites IPS panel, annak se sok a fényereje, tapasztaltam.
Akkumulátorra igen kell a Vantage nevű program. MS stor ból ingyé letölthető és beállíthatod a tárolási üzemmódot. Ilyenkor 60% ra engedi tölteni az akksit. Sok sok évet hosszabbít az élettartamán.
Akkumulátort persze előtte merítsd le és hagy bekapcsolva ezt az opciót ha így sokat megy hálózatról. Ez a funkció BIOS szinten kapcsolódik, tehát a programot ha letörlöd, vagy akár a windowst akkor is így marad, míg a Vantage on belül ki nem kapcsolod.

A TB4 az thunderbolt 4 es portra gondoltam. Az olyan type c csatlakozó, amire bármilyen adaptert ráköthetsz mert megy rajta a képernyő, a töltés oda vissza, hálózat, usb, sd kártya, és nem utolsó sorban külső videókártya csatlakoztatása. Ami a mai modern online server kiszolgálós lásd Geforce now vagy van másik is világában lassan fölös lesz. Amúgy is többe kerül a videókártya mint a notebook :D

Ha a 4 gigás modultól megválnál, szóljál már :D

Simán megeszi a géped a 16 os modult. Itt fórumon keresd Apotter nevű embert, ő tud jó áron ramot a Corvinban.

Lassú net? Az neked lassú? Nálunk a Digis net optikán jön be és jó esetben 300 körül van, így is kegyetlen gyors...

A termék regisztráció szerint az én gépem is legalább 3 hónapos. Ez azt hiszem azért van mert akkor rakták rá a Wint gyárilag. De gondolom valaki csak tudja itt jobban, hogy ez miért van.

Amúgy azt nem értem, hogy Win10 van a gépemen és valamiért nem dobja fel a friissítést 11 re... Nektek?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14396) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ja igen és az Fn+Q gomb lenyomásával elérhető teljesítmény módokról sem felejtkezzünk meg.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14397) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14396) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Vantage mód már működik, valamiért csak a Lenovo oldalán kerestem.

Ennek a TB4-es külső videókártya csatlakoztatásnak még utána nézek (van itthon egy GTX 1080)
Geforce Now dolgot nem ismerem.

Regisztrációra visszatérve, nekem oprendszer nélkül érkezett a gép, tehát ez a verzió sem jöhet szóba. Ami még érdekes, a vantage programban az akku adatainál is azt írja, hogy az akkura 12 hónap gariból már csak 5 hónap maradt. Tehát érdekes a dolog.
Mindenesetre írtam az eladási helynek ezzel kapcsolatban, kíváncsi leszek mit mondanak rá....

FN+Q kombóval semmi nem történik :(

(#14398) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14397) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na szóval.

A 1050 elvileg fog működni, de egy külső házba kell raknod, aminek van saját tápja és type c konverter vagyis adaptere. ilyet lehet kapni. abba a házba rakod a vidkártyát, type c vel összekötöd a géppel.
Viszont előbb nézd meg hogy valóban thunderbolt 3 vagy 4 es az a csati hiába tudja hardver, ha a gyártó nem olyat rak rá. van ám ilyen...

Az akksira amúgy is egy év van és nekem is az már három hónap mínusz. a lényeg a számla ahogy vásároltad, ahoz igazodnak. Mert akkor kezdted el használni a gépet.

A geforce now és még van egy két hasonló szolgáltatás az, hogy a te géped igazából egy konzol és egy központi server rendereli a játékot és a neten küld mindent. ebben a mai modern gigabites digis nettel már igen baba a dolog érdemes kipróbálnod. utána kell nézni még milyenek vannak.
Nekem most frissített 11 re a gép, elindítottam manuálisan. hát jól megette a ramot az fix...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14399) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Megírtam a gépről a gyors bemutatót.

Itt láthatjátok!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14400) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na az én gépem eddig bírta. Alaplapi hibával BIOS és bluetooth hiba. Most vittem vissza. Visszaadjak az arat ennyi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.