Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14201) kraftxld válasza awexco (#14199) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez túl nagy és vastag, egy T430s-nek a modern Ryzen-es változata lenne jó (T14 AMD), de nem ökör áron amennyiért most azt adják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14202) awexco válasza kraftxld (#14201) üzenetére


awexco
őstag

Ha nem lesz hurcibászva mind1 mekkora ...
Viszont ha tartósat akarsz ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14203) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Holnap kapok egy Lenovo V14 es laptopot amiben Rizsa 3 van és 4GB ram.
A ramot nyilván egyszerű bővíteni..

Az SSD vel kapcsolatban lenne kérdésem, ugyanis egy vinyó van a gépben amit kivennék és egy M.2 es SSDt raknék bele.
Viszont az milyen fajta jó bele a 2280 az oké, de a SATA 3 as is jó bele?

https://aqua.hu/alkatrszek/128gb-kingmax-ssd-m2-sa-3080-meghajto-kmsa3080-128gb-t752401

Ezt néztem ki hirtelen. Tehát ezt bele lehetne rakni?

És még annyi kérdés, hogy ezekhez adnak olyan pici csavart? vagy a notiban van vajon?

Előre is köszi a helpet.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14204) awexco válasza bdani94 (#14192) üzenetére


awexco
őstag

Secure boot kikapcsolása ? Telepítés előtt ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14205) _seth_


_seth_
veterán

Ideapad s340-hez létezik gyari dokkoló amivel 2 monitort lehetne rá kötni fhd felbontasban? Van valakinek tapasztalata vele?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14206) Lalikiraly válasza _seth_ (#14205) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha van rajta type c port és az képes képet kiküldeni, akkor lehet kapni olyan külső USB elosztókat, de klasszikus dokk nincs ezekhez. Illetve vannak olyan monitorok amik fűzhetőek, de azok is inkább csak type c vel működnek. És az áruk is pont annyi, hogy nem éri meg, Nekünk...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14207) _seth_ válasza Lalikiraly (#14206) üzenetére


_seth_
veterán

USB-c displayport átalakítóval próbáltam, de nem működött, de akkor megnezek egy ilyen komplexebbet.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#14208) Lalikiraly válasza _seth_ (#14207) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Akkor nem is fog. Szinte fölös. Kérj valakitől egy hdmist hátha, de 90% hogy nem fog menni. Sajna ezeken az "olcsó" notikon a Type C még csak sima adatátvitelre van, amivel úgymond a seggemet törölhetem ki. Lassan nem kéne már más csak TB4 es csati egy notira és mindent meglehetne oldani lazán.... Lan, monitor, egér, bill, hangszóró, nyomtató az összes külső eszköz. Az a csatlakozó mindent is támogat szinte... Tehát egyszerűen a gyártókat nem értem. Rengeteg szeméttő kímélné meg az emberiséget. egy fajta töltőcsatlakozó az is ezen keresztül... Dehát ez van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14209) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok.

Lenovo Ideapad 330 friss Win10, driver frissíés után nem megy a billentyűzet hibakód 19.

Utánanéztem, elvileg a regeditből kell törölni 2 bejegyzést, nálam abból csak 1 volt, viszont még most sem jó.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#14210) sqpp


sqpp
őstag

Megoldottam úgy, hogy letiltottam a driver frissítést HWID által fresh install után...

(#14211) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok.

Ideapad 15 ich-hoz milyen realtek drivert érdemes szedni, aminek van grafikus felülete?
Jelenleg a Dolby Audio-t használom, de gondolom a gyári realtek driver jobb ennél,vagy nem? :D

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#14212) Lalikiraly válasza RobbeV0201 (#14211) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A realtek oldalán próbálkozz, de a dolby audió vezérli így is úgyis.
Azt hiszem nem is lesz graf felület. Meg kell barátkozni vele. Én automatára raktam vagy filmre és viszlát, annyira csórók a noti hangszórók, hogy édes-mindegy.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14213) RobbeV0201 válasza Lalikiraly (#14212) üzenetére


RobbeV0201
tag

A dolby audioban személyre szabás alatt van eq, külső eszköz hangbeállításaira használom, a laptop saját hangszórója szerintem sose ment még :D megnézek valami realteket, hátha :D

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#14214) Lalikiraly válasza RobbeV0201 (#14213) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha a dolby audiot kiiktatod akkor még halkabb lesz az egész most szólok. már próbáltam. és még szarabb lesz a hang. Én elvagyok vele bőven. Persze a leg ótvarabb külső hangszóróval is ég és föld.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14215) Otto Flick


Otto Flick
csendes tag

Sziasztok!

Az a kérdésem,hogy Lenovo IdeaPad S540-15IML típusú laptop a gyári leírás szerint 12 GB
RAM-ot támogat de több fórumon is olvastam, hogy 20GB RAM -mal is "elvan".
Ehhez hozzá tudna szólni valaki?
Érdemes-e bővíteni vagy felejtős és nem ajánlott? Esetleg okozhat gondot? :B :B :B

Köszönöm!

(#14216) awexco válasza Lalikiraly (#14214) üzenetére


awexco
őstag

Azért elég gáz , hogy 2020-as ryzen 4500u-s laposba 1.4 B hdmi-t raknak ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14217) Lalikiraly válasza Otto Flick (#14215) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Megy az 20GB rammal is. Minél nagyobb órajelűt vegyél.
Milyen proci van a tiédben?
Ha régebbi 10 gen előtti intel akkor 2666 os ram a legjobb ha későbbi akkor viszont legalább 3200 ast.
Egy 16 ost is belerakhatsz. Gondolom csak 4GB van a tiédben így plusz 4 is sokat dob a dual channel miatt plusz ugye a win és a vga alapból megeszi a 4GB ramot.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14218) Lalikiraly válasza awexco (#14216) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem!

Az a gáz, hogy 2020 ban még a HDMI vel szívatják a népet. TB4 es porton kívül semmit nem raknék már semmire,. Ezzel a kábelek 90% át kilehetne hajítani... Vagy 4 darab TB4 port és se külön töltő semmi nem kéne egy notihoz sem.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14219) awexco válasza Lalikiraly (#14218) üzenetére


awexco
őstag

Egyet értek . Mindenre is jó ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14220) Lalikiraly válasza awexco (#14219) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Mindenre is jó!
:C

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14221) Otto Flick válasza Lalikiraly (#14217) üzenetére


Otto Flick
csendes tag

Szia!

Először is köszi a választ! :B :U
Intel Core i5 10210U. 12 GB RAM van benne jelenleg, végül is ez is rendben van de ha lehet és érdemes akkor "elmennék" 20-ig :)
81NG009WHV a pontos típus, nem rossz lapos de a wifi kártyát kicseréltem mert állandóan ledobált a net és egyik pillantban max erősségű net volt utána meg eltűnt :W

Egy noob kérdés még, ez az első laptopom ( tavaly szeptemberben vettem), szóval ha az akksi töltöttség 16-17%-ot ha eléri akkor utána egyből leugrik 6 majd 5 %-ra, ilyenkor érdemes egy új akksit beszerezni? :U

(#14222) Lalikiraly válasza Otto Flick (#14221) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Hmmm 12 van benne? Akkor vagy az van hogy a lapon van 4 és bővítve lett 8 al, vagy fordítva... Akkor a dual channel már megy. Attól függ mire használod a gépet. Ha virtuál gép ilyesmi, akkor mindenképp érdemes bővíteni. Egyébként marha egyszerű, használod normálban a gépet és a feladatkezelőben nézed a ram használatot. Én a 16 gbt videóvágással sem tudtam kihasználni. Most nekem 2x4 van a Ryzen 3 mellé és abból 2GBt a Vega lefoglal magának.. Az intel ezt dinamikusan kezeli, de az is simán tud 2 fölé menni. Szerintem gyorsulást ott már nem fogsz érezni. Csak ha nagyon sokmindent futtatsz akkor nem futsz ki a ramból.

Amúgy szívesen a választ, Semmiség. Szép napot!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14223) jjonasson86


jjonasson86
újonc

Sziasztok!

Van egy Lenovo Ideapad 330 laptopom. Az a baj, hogy csak 4Gb ram van benne és így nagyon gyakran lassan, mint az optimális lenne. Lehet ezt bővíteni 8Gb-ra? Ha igen, akkor hogyan?

Köszönöm!

(#14224) Lalikiraly válasza jjonasson86 (#14223) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na a mondat első részének fussunk neki újra...

Amúgy milyen proci van benne? Mert lehet csak úgy tudod bővíteni, hogy a 4GBs modul helyére egy 8 ast raksz, vagy van egy üres slot és még 4GBt raksz bele. Változó sok a variáns. A Celeronos, Pentiumos és AMD Athlon ig bezárólag csak egy slot van az alaplapon és abban van a 4 GB modul, így csak annak cseréjével bővíthető. Core i3 vagy ilyesmiknél meg van egy üres hely. legalább 2666 os ramot rakj bele.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14225) ace05


ace05
senior tag

Egyik ismerősöm vett egy Lenovo IdeaPad 3 81WE00T5RM laptopot. Az emagról, angol billentyűzettel. Nem akarja visszaküldeni. De magyarítaná a billt. Tudom van matrica, próbáltam keresni neki magyar billentyűzetet hozzá, de nem találtam. Most én vagyok a béna vagy tényleg nincs?

(#14226) Lalikiraly válasza ace05 (#14225) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintem egy laptop szervízben vagy boltban is lehet találni. elég általános billentyűzetük van, nagyjából elég soké passzol bele. Így egy komolyabb helyen nem hiszem hogy ne lennne egy kipurcant gépből pl. Újonnan nagyon ne akarjon, mert az az érzésem drágább lesz mint amit a vérnyomása el tud viselni

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14227) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A Lenovo V14 es laptopomnál az a hiba lépett fel, hogy bekapcsolásnál nem reagál sem a BIOS ba való belépés F2 nyomogatásra és az F12 boot menüre sem. A novo gombbal elindítva a gépet a BIOS opciónál a Windows indul el. Windowsból a speciális indításnál betölt a BIOS. A legfrissebb BIOS van rajta de semmi.
Minden működik jól csak ez a kettő nem. Próbáltam az akksit is lehúztam és nyomtam fél percig a bekapcsoló gombot is. De semmi. Valakinek ötlete?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14228) awexco válasza Lalikiraly (#14227) üzenetére


awexco
őstag

Var rajta reset gomb ? Ilyen tűvel nyomkodós ?

( ideapad 3 4500u -n megy a win11 ) ( tiszta w10 csak más a felület )

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14229) Lalikiraly válasza awexco (#14228) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nincs.

Külföldön többen is pamaszkodtak a Lenovonál. Hogy nekik is hasonló a szitu. Azt írják hogy windows alól lépj be. De kérdem én, és ha a Win megadja magát? :D

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14230) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok! Itt Budapesten van valakinek Lenovo notiba NVME SSD hez távtartó és csavarja? Nyilván nem ingyen kérném. De hogy egy számtech boltba nem tudtak adni...
Sem a notihoz nem kaptam, sem az SSD hez. amit kaptam az meg nem jó nekem hozzá. Így most egy cellux fogatja le az SSDt. Tudom putri, de ez van. Ha lenne valakinek vagy tudja honnan, az kérem jelezze. Köszönöm.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14231) Dalares válasza Lalikiraly (#14229) üzenetére


Dalares
tag

Ha minden kötél szakad, kiveszed a gombelemet, és bekapcsolás után rögtön bejön a BIOS. :)

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14232) Lalikiraly válasza Dalares (#14231) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

ÓÓÓ, hogy mekkora madár vagyok. (madár alatt értsd hülye), hogy erre nem gondoltam. Anyám ez Darvin díjat érdemel minimum... Köszönöm!!! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14233) Lalikiraly válasza Dalares (#14231) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez sem segített sajnos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14234) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topicot, remélem Ti tudtok segíteni:
feleslegessé vált Lenovo 3000 N500 típusú gépem, mennyiért tudnám eladni:
Intel T3200 DualCore 2GHz
4GB RAM
320GB HDD

akku már nem jó, ezen kívül mindene működik.

Köszi a válaszokat!

(#14235) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok! Van egy Ideapad 700-15isk (i5-6300HQ, GTX950M) laptopom. Újabban terhelésre pár perc után magától lekapcsol, újraindul stb. Kékhalál képernyő nincs. Szétszedtem, újrapasztáztam, kitakarítottam, de nem javult.
Ha a 3DMarkot az nvidia kártyával futtatom, akkor szinte azonnal újraindul. Ha az integrálttal, akkor kb. fél óra múlva. Közben figyelve a hőmérséklet értékeket, semmi kiugró, 50-60 °C fölé nem megy semmi.
Próbáltam már lehúzott akksival, másik töltővel, vadiúj Windows telepítéssel, semmi.
Az én tippem erre valami alaplapi melegedési probléma lesz, de szívesen venném, ha meg tudnátok cáfolni.
Egyenlőre nem tudtam választani a rengeteg laptop szerviz közül, van esetleg preferált, vagy kerülendő?

(#14236) Lalikiraly válasza NoNick (#14235) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

T&T Informatikai Kft a Youtube on van csatornája, nagyon ügyes a srác.
De ez valami alaplapi elektromos hiba lesz. Lehet egy memória megforr, vagy ilyesmi. Próbáld ki hogy BIOS ban tiltod a külső videókártyát és hogy akkor mi történik.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14237) NoNick válasza Lalikiraly (#14236) üzenetére


NoNick
tag

Köszi a tippet, megnéztem egy-két laptop javítós videóját. Ami feltűnt, hogy nálam a ramokra pakolt hővezető kis lapok állapota a ramatyon is túl van, de valószínűleg nem csak ez a baja.
Letiltottam már az nvidiát, de nem segített, ugyanúgy összeomlik.

(#14238) Lalikiraly válasza NoNick (#14237) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát ha nem vezetik el a hőt hamar megtudd forrni, hát próbáld meg hátha ő vagy a Dominik aki a másik ilyen szerelős ember, hátha tud valamit kezdeni vele. Megmondom őszintém nem tudom mi lehet. Egy live linuxal vagy valami más rendszer alatt is próbáld ki, semmit sem vesztesz.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14239) NoNick válasza Lalikiraly (#14238) üzenetére


NoNick
tag

Rendeltem ilyen Arctic termal padokat, kicserélem, aztán meglátom. Annyit még észrevettem, hogy valaki, aki előttem szétszedte, nem rakta vissza azt az alaplap tartó csavart, ami a bekapcsoló gomb mellett lenne. Minden bekapcsoláskor meghajlott az alaplap, remélem nem az adta meg magát, mert akkor autós hasonlattal élve gazdasági totálkár. :(

(#14240) Lalikiraly válasza NoNick (#14239) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát márpedig ha pont ott van egy ellenálás, vagy kondi akkor simán. A dominik tudja javítani.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14241) Vandie


Vandie
tag

Sziasztok!

Lenovo Ideapad Gaming 3 notebookhoz keresek billentyűzet mechanikát mert a macskám kikaparta az É betűt és két szervízben is azt mondták, hogy így külön nem gyártanak és nem beszerezhető, csak egyben a teljes billentyűzet. Ha valakinek lenne elfekvőben, akkor kérem írjon privát üzenetet nekem.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#14242) awexco válasza Vandie (#14241) üzenetére


awexco
őstag

Szia ha mégis teljes csere lesz akkor érdekelné a "k" betűd mert én meg letörtem róla egy pöcköt takarítás közben . A komplett csere irtóan macerás lehet mert egyes modelleken pont hegesztve van rögzítve a műanyag vázhoz. Nagyon hülye egy megoldás .

Nézz szét ebayen .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14243) Lalikiraly válasza awexco (#14242) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Mondjuk csak mechanika. De szerintem sem lehet külön, hanem egybe a billentyűzetet, ami említve a típust, még világít is, lehet GTK lesz belőle. De sokba lesz. Megkell kérdezni egy Lenovo szervizet, de ne a telemaxot azok csak azt tudják makogni hogy be kell küldeni. Mert különben még távgyógyítanának :D Szerencsétlenek nagyon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14244) Vandie válasza awexco (#14242) üzenetére


Vandie
tag

Írok mindenképp ha teljesen csere lenne, bár abban maradtunk, hogy akkor marad így, annyit nem ér, külső billentyűzetre váltottam. Vadiúj lap-top és roppant dühítő amúgy.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#14245) Lalikiraly válasza Vandie (#14244) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát részvétem a gép miatt, amúgy írhatnál róla kis beszámolót. Az Ideapad Gaming 3 ért nagyon odavagyok, csak sose fogom tudni megvenni :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14246) zuzozuzo


zuzozuzo
tag

Sziasztok. Testveremnek van egy Lenovo Ideapad 330-15IKB laptopja. Ideadta hogy telepitsem ujra mert mar elege van belole olyan lassu. Az elso par honapban meg hasznalhato volt, de azota barmilyen windowst is telepitek ra, barmit csinalok vele, orult lassu. Se netezni, se nyomtatni, semmi alap dolgot sem lehet vele csinalni annyira lassu. Pedig leiras alapjan nem szabadna ennyire rossznak lennie. Van egy 9 eves Toshibam ami hasonlo belsovel rendelkezik es eg es fold a ketto kozotti kulonbseg. Mi baja lehet ennek a laptopnak? Ezek alapbol ilyen sz.rok?
Koszonom a segitseget.

(#14247) Dalares válasza zuzozuzo (#14246) üzenetére


Dalares
tag

Milyen proci, mennyi memória, illetve milyen háttértár van benne? Ha HDD-t tartalmaz, az is oka lehet a lassúságnak. Ha a rendszermeghajtó sérült szektorokat tartalmaz, az iszonyú lassulásokat produkálhat.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14248) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Lenovo ThinkPad T440S (20AQ006BHV) gyári bépített 256GB-os SSD-jét át lehet rakni pluszba egy 17"-os IdeaPad 3-ba második SSD-nek?

(#14249) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok, mit lehet használni a Nerve Center helyett? Se a ventilátorokat se semmit nem tudok nélküle vezérelni. Válaszotok előre is köszönöm.

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#14250) Lalikiraly válasza macikos (#14248) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Hát az első azt kéne tudni, hogy gyárilag 2.5-ös vagy M.2 es SSD van e benne és a 17 Ideapadban mi van?
Az újabb Ideapad 3 as 17 esben gyárilag az alapban egy 1T HDD van és mellette van egy üres M.2 es slot, viszont az M.2 höz kell távtartó és csavar és sajnos nem mind passzol bele. Szóval kb szétszedés után derül ki.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.