Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14651) Seraph 16 válasza Lalikiraly (#14650) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi, közben megrendeltem egy 8gb 2400mhz crucial ramot. Az alapból gépben lévő 4gb ram 2400mhz - en megy, ha ennél nagyobbat veszek, az nem butítja vissza ugyanerre a frekvenciára?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#14652) Lalikiraly válasza Seraph 16 (#14651) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

De visszabutítja. Mindíg a proci sebességéhez igazítja a rendszerbusszal. De ha a ram CL értéke itt rosszabb, az szívás. Az hiba volt 2400 asat venni. A gépben is 2666 os van vagy gyorsabb a Cache latency miatt. Nekem már a három évvel ezelőtti celeronosban is 2666 os ram volt. Így valszeg még inkább lassabb lesz a gép, mert a nagyobb cl értékre áll be. Meg kell nézni, most milyen frekin milyen CL értékkel megy és azt viszonyítani az új ramhoz. Én már az i3-10 gen vagy Ryzen 3 hoz is 3200 as ramot vettem.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14653) Seraph 16 válasza Lalikiraly (#14652) üzenetére


Seraph 16
őstag

2400-as van benne [link] , ezt az aida64 is megerősítette. CL17 - es a megrendelt ram, a nagyobb órajelűeknél jellemzően magasabb késleltetéseket láttam.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#14654) Lalikiraly válasza Seraph 16 (#14653) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Azt nézd hogy az adott frekvencián amin a gép megy, mennyi a CL érték. Persze hogy 3200 MHz n 22 a CL viszont 2133 megy feltehetően a gépben, talán 2400-on ott megy persze CL17 en.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14655) Seraph 16 válasza Lalikiraly (#14654) üzenetére


Seraph 16
őstag

Á, értem, köszönöm a segítséget! Így fogom nézni, kell-e másik.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#14656) Amilo02 válasza osonte (#14648) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Csao,

Csak most olvastam, h írtál.
Nekem [ilyen] kártya van benne gyárilag. Igazából a weboldalak betöltésére nincs panaszom, szempillantás alatt betölti az egész oldalt amit beírok neki, itt nem hiszem, h észre vennék különbséget WIFI6-os kártyával!
Nálam inkább a letöltési sebesség a kényes téma(korábban említettem, ezres netem van, de ezzel a wifi kártyával "csak öt-hatszáz megával tudok tölteni).

(#14657) osonte válasza Amilo02 (#14656) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Igazából 7 évig dolgoztam számtech boltban és amikor PC konfigot raktunk össze, mindig igyekeztünk a Realtek hálózati kártyás alaplapokat elkerülni, sokkal több szívás van velük, mint az Intel-nél. Ez miatt is simán cseréltem volna. Viszont a 866Mbps helyett a 2400Mbps linksebesség nem rossz. Mivel nincs 1000-es netem, így nem tudom tesztelni, de szégyen lenne ha a 2400-ból nem tudna 900Mbps körüli valós sebességet kihozni. Illetve a Wifi 6 sokkal jobb, mint a Wifi 5, mivel hatékonyabban kezeli a csomagokat a több kliens között: [link] . Akkuidőt is tudsz a Wifi 6 miatt növelni (nyilván nem csoda fog történni).

Nekem például amikor filmet néztem HBO Max-on, voltak kis akadások, amik most megszűntek. Illetve a YouTube-on 4K-nál amikor belepörgetek a közepébe, előtte 2-3 mp-ig várt, most meg azonnal megy a videó. Szerintem 9 ezerért jó cucc, főleg ha a régi kártyát eladja az ember pár ezer Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#14658) Seraph 16 válasza Lalikiraly (#14654) üzenetére


Seraph 16
őstag

Siker! Egyezett a cl is. Sokat gyorsult a rendszer.
[link]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#14659) Lalikiraly válasza Seraph 16 (#14658) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

:C

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14660) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziasztok! Lett egy Ideapad Gaming 3 15IMH05 81Y4 laptopom (i5 10300H, 2x8 GB ram, 1650ti, 120Hz).Win10 pro. Battery report szerint 99%-os az akksija. Kb. mindent energiatakarékosra tettem, monitor fényerő is visszavéve. Az normális, hogy 1 perc alatt legalább 1%-ot esik az akksi töltöttsége miközben csak a desktopot bámulom? :U

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14661) Amilo02 válasza RpPRO (#14660) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nekem netezés alatt esik ennyit az akku százaléka.
Nézted a terhelést valamilyen programmal(feladatkezelő)? Hátha valami fut a háttérben.
Estleg vírus?

[ Szerkesztve ]

(#14662) Lalikiraly válasza RpPRO (#14660) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Friss win11, bios frissítés? Hűtés pörög egyfolytaban? Fn+Q val milyen módban megy a gép? Ha performance on van és semmi sem fut, akkor sem kéne annyira merülnie.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14663) RpPRO válasza Lalikiraly (#14662) üzenetére


RpPRO
őstag

Amilo02: minden háttérappot letiltok, feladatkezelőben 30 folyamat össz :D, semmi nem pörgeti látszólag cpu-t.
Lalikiraly: februári a latest bios, fent van. Energiagazd-ban csináltam egy spórolosat, de nincs változás. Fn+Q auto.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14664) Amilo02 válasza RpPRO (#14663) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Esetleg ha valamilyen módon lehetséges, akkor próbáld meg letiltani a 1650ti-t.

(#14665) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14664) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha az sem, akkor ilyen, ennyit bír az akksi és kész. Elvileg van valami akksi regeneráló program, vagyis régen volt HP notikhoz... Utána kell nézni, vagy másik ilyen lenovo tulajt megkérdezni. Lehet ezek ilyenek.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14666) RpPRO


RpPRO
őstag

Berágtam és upgrade-eltem win11-re, mert állandóan ajánlgatta. Semmit nem állítottam, azaz win10 beállításaim maradtak. Most legalább kétszer tovább tart az akksi, sokkal lassabban merül. :Y

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14667) Lalikiraly válasza RpPRO (#14666) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

hát a windows már csak ilyen, ha mondtad volna, hogy win10 akkor nem is rugózok rajta, rég nem foglalkozok már azzal a rendszerrel :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14668) frovery


frovery
senior tag

Sziasztok!
Nem igazán hiba, inkább kérdés.
Egy kis gyorsításra, telepítésre hozták egy Lenovo Ideapad 110-15ibr laptopot. HDD van benne, ez Csere ssd-re. Viszont van egy csatlakozó amivel nem találkoztam.
cg520 nm-a804 rev 1.0 van ráírva. Hasonló a sata csatlakozáshoz de a táp része rövidebb.
Mire szolgál ez?
Köszi

[kép] [kép] [kép]

(#14669) Lalikiraly válasza frovery (#14668) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Optikai meghajtónak lesz az.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14670) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!

Ezt a [LENOVO IDEAPAD 5-15ITL05 (82FG00MTHV)] laptopot néztem ki. Hardver szempontjából nekem elég lenne. Ami érdekel a külső anyaghasználat, összeszerelési minőség, billentyűzet meg, hogy mennyire melegszik.
Akinek van ilyen laptopja annak megköszönném a véleményét. :R

(#14671) Lalikiraly válasza MacEdm (#14670) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

A teljesítménnyel tuti nem lesz gondod.
A billentyűzet igen jó a Lenovókban.
Hát műanyag, de ha vigyázol rá sokáig fogja bírni.
Ha hálózatról fog állandóan menni, akkor a Lenovo Vantage ban kapcsold be a tárolási üzemmódot.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14672) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Van egy Ideapad 3 15ITL6 82H8025PHV notim melyben szeretném a régi wifi kártyát(RTL8821CE) erősebbre cserélni.
Alapvető gondom, hogy sokat vagyok terepen és ott a tabletemről osztom a netet. Ez a kártya nem tud csatlakozni a Samsung Tabletem által szórt netre mely 5GHz-n 149(155) csatornán sugároz és sajnos át sem lehet állítani. Vezetéken sem szeretném őket összekötni ezért mindenképp cserélném.

3 típuson gondolkodok de nem tudom melyik lehet vele kompatibilis ha ezek közül nem esetleg tudnátok ajánlani wifi6 vagy wifi6E karit ami 2x2 mu-mimo tulajdonságú gyorsabb kártya?

Annyira nem értek hozzá de egy kártya vagy ram csere nem szokott gondot okozni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14673) B.Zoli89


B.Zoli89
újonc

Sziasztok!

Tervezek vásárolni egy LENOVO IdeaPad Gaming 3 15ACH6 típusú laptopot.
Mennyire megbízhatóak? Nem cipelném sokat. Meg SolidWorks tervező programot és ennek társait futatnék sokat rajta.
https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=82K20084HV
Esetleg valakinek tapasztalata ezzel az oldallal?
Megbízhatóak?

Köszönöm előre a válaszokat!
Üdv,
Zoli

(#14674) Lalikiraly válasza B.Zoli89 (#14673) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

A mysoft tól már többször is vásároltam. igen megbízhatóak. hatalmas a raktárkészletük és egész jó áraik szoktak lenni ráadásnak. Én tudom ajánlani őket. A gép pedig igen jó lehet. Impozáns felszereltség szerintem.
Majd írj, hogy milyen ha már megvan :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14675) B.Zoli89 válasza Lalikiraly (#14674) üzenetére


B.Zoli89
újonc

Hello!

Köszi. Csak ránézésre a hűtés kevésnek tűnik és félek ettől. :)

(#14676) osonte válasza B.Zoli89 (#14675) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Néztem a gép specifikációit, tényleg van mit hűteni. Viszont nem tűnik annyira rossznak az a két ventis megoldás, nyilván egy Legend sorozat valószínűleg jobban hűt. Én inkább a házat nem ismerem, hogy mennyire masszív. Szerencsére nem hordod sokat, az jó hír a laptopnak. Illetve jó tanács, hogy mindig középen fogd a fedlapot, amikor nyitod-csukod. Ez kevésbé terheli, mintha egyik sarkánál fogva tennéd ezt. A csavarokat érdemes ellenőrizni idönként a zsanér környékén, mert ha kilazul, akkor még meg lehet húzni, de ha ez nem történik meg, akkor el tudja törni a műanyagot és szerviz is visszadobhatja a garanciát, hogy nem jelezted azonnal a hibát (ilyenkor általában azzal kezdődik, hogy van egy kis holtjátéka a kijelzőnek, amikor le-fel mozgatod).

Nekem sima V15 G2 van (sima IdeaPad minőség), ott hallom ahogy nyitom fel, hogy halk recsegéssel/ropogással jelzi, hogy nincs benne sok anyag. Ennek ellenére nem cserélném el semmire, illetve ugyanerre billentyűzetvilágítással. :)

(#14677) Lalikiraly válasza osonte (#14676) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az ideapadoknál azért van a zsanér probléma, mert túl erösre húzzák gyárilag. Lehet álítani rajta, plusz pici zsír, vagy olajocska jót tesz neki. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14678) osonte válasza Lalikiraly (#14677) üzenetére


osonte
senior tag

Zsírozni nem merném, mert pár hónap után azt veszem észre, hogy egyre könnyebben mozog (túl könnyen). Persze az jó megoldás ha szorul, amit írsz.

Nekem is erősen húzták meg a csavarokat, de cserébe ferdén rögzítették a zsanérokat. Első nap megigazítottam. :)

Amúgy a legtöbb hiányzó csavarral az Ideapadot hozták vissza. Volt közte újabb és már egész régi darab is. Lehet, hogy erősen meghúzzák, de mégis valahogy megindulnak a csavarok. Persze azokat nem hozták vissza, amik sok éve hibátlanok, így csak az egyik oldalt látom. Ennek ellenére én is sokat adtam el Lenovot, mert árban viszont jók.

Hol van már az az idő, amikor 150 ezerért alumínium házból volt a Lenovo laptop? Emlékszek egy ilyen modellre, már nem tudom melyik volt az, de gyorsan el is tűnt...

(#14679) Lalikiraly válasza osonte (#14678) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Minden gyártónál megvannak a specifikus gyengeségek.

De a buta tulajtól senki sem ment meg. Nem lehet megértetni az emberekkel, hogy a kijelzőt középen nyissák fel és ne oldalt. Akkor szokta a zsanér megadni magát.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14680) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Sziasztok
Van egy Ideapad 330-15IKB (Type 81DC) gépem. Gyárilag Win10Home van rajta. Elindítottam rajta a teljes gyári rendszervisszaállítást. Azt írták , hogy sok idő lesz. Mégis mennyi lehet az a sok, mert én már kezdem unni!?
Több, mint 16 órája indítottam, ebből kb. 14 órája olyan, mintha elakadt volna. Folyamatosan ugyanazt "pörgeti", újraindul-Lenovo logó-Üdvözöljük-körbe a pontok-fekete képernyő-majd egy pillanatra kék képernyő 64%, hosszabb időbe tellik-majd megint újraindul.
Én, mint egyszerű felhasználó, mit tegyek vele? Bass+am be a kukába vagy hosszan nyomva a powert kikapcs, aztán jővő héten szerelő?

(#14681) Lalikiraly válasza lautnermark (#14680) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Fogsz egy pendrive ot. Egy másik gépben a media creation toolal csinálsz egy telepítőt és azzal bootolsz a gépen és újrahúzod a rendszert, úgy hogy az összes partíciót törlöd és kész van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14682) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok!
Alza akcióban vettem egy Lenovo IdeaPad 3 15ADA05 gépet, de még nem vettem át.
Annyi kérdésem lenne hogy a csomag tartalmazza a 2,5" hdd beépítéséhez szükséges keretet?
Egy M.2 ssd van gyárilag benne.
Ebben a videóban hiányzik hozzá a kábel és a csatlakozó.
50 mp-nél az akku LENOVO felirata fölött kellene lennie.
[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#14683) Lalikiraly válasza Pferi (#14682) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Nem tartalmazza.
Egyébként is minek HDD? Őskőkor...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14684) Pferi válasza Lalikiraly (#14683) üzenetére


Pferi
senior tag

Ha már van egy 2 tb-os hdd a fiókban, miért ne tenném bele? :)

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#14685) Amilo02 válasza Pferi (#14684) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!

Én biztosan nem tenném bele. Nekem nem érne annyit az a 2TB adta plusz tárhely, hogy a notebook élményindexén rontsak vele. Sokkal lassabb lesz tőle, és még hamarabb is fog merülni az akku stb..... Ink tenném egy külső házba, aztán használnám úgy, vagy eladnám.
De persze ez csak az én véleményem :)

(#14686) osonte válasza Amilo02 (#14685) üzenetére


osonte
senior tag

Én is pont ezekért nem tettem bele. Inkább nagyobb SSD-t vettem a gyári helyére. A HDD pedig külső házban van.

(#14687) Lalikiraly válasza osonte (#14686) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Pontosan!!! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14688) lautnermark válasza Lalikiraly (#14681) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Sikerült. KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

(#14689) Lalikiraly válasza lautnermark (#14688) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na örülök, jól van :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14690) razzorr


razzorr
őstag

Hali. Ide is beírom, mert gondolkodóban vagyok hogy vagy egy IdeaPad 5 Pro-t veszek vagy egy Asus zenbookot. Ha az Ideapad mellett döntök, akkor intel vagy amd? A videóvágás miatt talán amd?!

(#14691) Lalikiraly válasza razzorr (#14690) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Mondanám, hogy talán AMD inkább, de én kis gépen vágok i3 -al és elég alapfokon. Így relevánsan nem tudok pro és kontrát mondani. Attól is függ hanyadik gen a proci pl.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14692) razzorr válasza Lalikiraly (#14691) üzenetére


razzorr
őstag

Én egy 10éves i3-al vágok most, persze nem profi munkára kell, de előrébb akarok lépni. Meg nem csak vágásra, hanem minden másra, nem profi körülmények természetesen.
Amúgy ez a gép most a kiszemelt:
AMD: [link]
Intel: [link]

(#14693) osonte válasza razzorr (#14692) üzenetére


osonte
senior tag

Én az AMD-t választanám 6mag 12szál (Intel 4mag 8szál), AMD kevesebb fogyasztás, kevesebb hő 7nm (Intel 10nm), AMD több cache memória.

Nekem az 5300U (4mag 8szál) is nagyon kellemes meglepetés volt, pedig asztali gépről váltottam.

(#14694) razzorr válasza osonte (#14693) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi a válaszod, ahogy olvasgatok róla, egyre szimpibb az AMD, eddig csak csőlátású inteles voltam...de lehet itt az idő.

(#14695) osonte válasza razzorr (#14694) üzenetére


osonte
senior tag

Informatikai boltban dolgoztam 7 évig és nekem is csak Intelem volt előtte... Amennyiben TV-re kötöd filmet nézni az AMD-nek jobb a képminősége! (Ne kérdezd miért) Nekem ez tetszik benne a legjobban.

(#14696) Lalikiraly válasza osonte (#14695) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezt megerősítem én is. AMD multimédia terén messze jobb :)

Ugyanitt az 5300U egy remek APU...
Az i3 és hasonlókkal felmossa a padlót lazán.
Persze a 12 gen i3 is azért már más az új GPU részleggel.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14697) razzorr válasza osonte (#14695) üzenetére


razzorr
őstag

Mostmár ezt is ki tudom próbálni majd,mert megrendeltem az AMD változatot, reméljük beválik. Hosszabb távra tervezek,azért is választottam a 16GB ram, 1terrás változatot,de mint tudjuk egyikből sem elég sohasem. A jelenlegi gépemen is 2terra fullon, egy 500as ssd szintén, szóval a külső vinyót is le kell porolnom :) Köszi a tippeket,majd jövök beszámolóval.

(#14698) osonte válasza razzorr (#14697) üzenetére


osonte
senior tag

Jó döntés, várjuk majd a beszámolót. :K

(#14699) Lalikiraly válasza razzorr (#14697) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na gratula :) Kíváncsian várom milyen lesz :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14700) razzorr válasza osonte (#14698) üzenetére


razzorr
őstag

+Lalikiraly
Köszi,remélem a legjobbakat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.