Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) Lalikiraly válasza code1005 (#14100) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezt nekem is csinálta az ideapad 5-ösöm. Valszeg várni kell BIOS frissítésre. Mert mégsem alszik teljesen.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14102) beninho97 válasza code1005 (#14100) üzenetére


beninho97
csendes tag

Nekem egy régebbi laptopom csinálta ezt. Azt hiszem úgy oldottam meg, hogy az eszközkezelőben a fő hálóati kártyánál kiszedtem a pipát az "az eszköz felébreszheti a számítógépet" lehetőségből az energiagazdálkodás alatt. Egy próbát lehet megér.

(#14103) #85163776


#85163776
törölt tag

Sziasztok!

Adott muter i3-as IdeaPad 320-a, amivel eddig is meggyűlt a bajom, úgyanis mindig volt vele driver problémám WIN 10 Pro alatt. (Sidenote: crack win10-es van rajta, sikerült megvennie egy FreeDOS-os verziót és nem akart license-t venni, és hát én meg sosem ápoltam jó kapcsolatot a crackelt WIN-ekkel, ezért is van licensem..) A gép hétfőn még önmagához képest tökéletesen működött..volt rajta wifi, meg minden, csak a win-t kellett aktiválni, amit meg is tettem a microsoft toolkittel. Ám azonban a mai napra az aktiváció és a wifi is eltűnt, a toolkit pedig tiltásra hivatkozik, miközben az egész defender deaktiválva lett, és azon belül is engedélyeztem a toolkitet. Töltöttem le drivert, hátha driver probléma van, viszont nem tudom sehogy se átküldeni telefonról se kábelen se bt-n keresztül (bt képes a gép), pendriveot pedig még nem találtam a lakásban...

Szóval arra szeretnék kitérni, hogy mi lehet a probléma, és, hogy mit tudnék tenni?

Egyébként probáltam a saját licensemmel aktiválni, de egyértelműen nem működött, sőt még volt bennem annyi remény is, hogy a lapostopom win 7 pro licensét is probáltam, de arról már végképp tudtam, hogy sikertelen lesz és tényleg csak a remény hajtott annál... Jah és a gép olyan 1.5 éve ha nem több ideje lett újra rakva egy merevlemez formázással, ugyanis az előtt a touchpad nem ment és nagyon durván meg volt lassúlva, és az után egész idáig tökéletesen ment a gép, gyors is volt a maga módján.

Ne haragudjatok a regényért! :D

(#14104) Lalikiraly válasza #85163776 (#14103) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Nem haragszunk szerintem
De adok egy tanácsot.

Miért nem rakod fel aktiválatlanul a Windowst?
Offline módban net nélkül telepítsd fel. A drivereket is és mindent állítsál be, pl háttér ilyesmit.
Utána mikor a netre megy, nem fogod ugye kulcs hiányában aktiválni.
Aztán fogsz egy bármilyen vízjel eltüntető progit és problem solved.

Amúgy mi a hópehely rücskösnek kell a pro annyira?

A home ot egy szaros Win8 as kulcsal is simán tudod aktiválni, ha alaból nem eszi meg a kulcsot akkor is an rá mód a sue vagy mi volt már nekem az MS nél mondták.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14105) #85163776 válasza Lalikiraly (#14104) üzenetére


#85163776
törölt tag

Háát igazából fogalmam sincs miért pro-t raktam rá. Talán megszokás, vagy nem tudom.
A Windows-t egyébként aktiválatlanul telepítettem és csak utána szedtem le a MS Toolkitet, ami igazából szintén egy berögződés.

Nade, ha a tanácsod szerint járok el, és offline rakok rá egy Windows 10 Home-ot és szedek le rá drivereket, akkor nem lesznek ilyen problémáim mégegyszer ugye?

(#14106) Lalikiraly válasza #85163776 (#14105) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

hát elég sok gond megfog oldódni, azért az win toolkit sem egy életbiztosítás.
Ez olyan mint akkoriban nagy divat volt egyedi win telepítőket készíteni. Néhányan még most is csinálják.
Akkoriban számtekes programozó suli ugye, barátommal nagyon komolyan nekiálltunk és mindíg volt valami bug ami miatt előjöttek fura hibák, vagy valami tuti nem működött. A mai winfos nagy dolga pl a rohadt telemetria, ez az androidra és iosre meg pláne igaz. A rendszerből több erőforrást vesz el mint maga az oprendszer :D

Na szóval Windowst offline net nélkül feltelepíted, drivereket mindent felraksz és beállítasz.
Az officet nem tudom megmondani neked, ha annyira nem tudod megoldani ingyenes office is van és tök jók, nem szarakodnék vele. Egyébként ha van iskolás gyerkőc a közelben, akkor nekik jár tanulói office amit három gépre felrakhatsz a tisztaszoftverről. Nekünk is így van itthon.

Jah és Lenovo noti lévén.
Windows store. Lenovo vantage és utility leszed. A Vantage szépen felfrissít minden drivert. Valszeg lesz újabb BIOS is. Azér lenovonak nem szar a supportja

Ha meg semmi sem megy ingyenes linux annyi van mint a szemét, még olyan is van hogy megse mondod hogy ez nem winfos.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14107) Laza... válasza #85163776 (#14103) üzenetére


Laza...
addikt

Ugyanilyen gépem van, semmi probléma nincs vele, egy SSD-vel meg mint a villám, meg kapott még +4GB RAM-ot.

Sokmagról le lehet szedni olyan wint, amit lehet aktiválni "hivatalosan", és semmi gond vele, mindent felismer (Microsoft Windows 10 Business Editions v20H2 HUN x64)

Never give up!

(#14108) #85163776 válasza Lalikiraly (#14106) üzenetére


#85163776
törölt tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

@Lalikiraly
Végig fogom csinálni az általad írt lépéseket és rá lesek a MS Storeos appokra is.
Egyébként igen, valóban jó a támogatottságuk, van egy T400-as ThinkPadem és még a mai napig jól működik. Volt rajta Win 10 is, és semmi baj nem volt vele, vannak rá driverek, nem beszélve a most is rajta futó Win 7ről.

@Laza...
Az SSD-t még átgondolom, viszont erre a Win verzióra fix rá nézek.
Egyébként ez vagy ilyen verzió van Oprenden is, nem?

(#14109) Lalikiraly válasza #85163776 (#14108) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát az SSDt és a plusz 4GB ramot nagyon ajánlom. De előbb nézd meg a ram slotokat mert a 320 as szériánál pláne volt, hogy csak egy slot van és abban van a ram, ha nagyon kell van egy 4 gigás DDR4-2666 os ramom. Megbeszélhetjük. Az SSDt meg egy 128ast kapsz 6-7 körül és legalább tovább fogja bírni a gép akksiról és csendesebb is lesz. Ha pedig van egy üres ram slot akkor csak belepattintod az újabb modult és cirka 30% ot gyorsul a gép kapásból.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14110) Laza... válasza Lalikiraly (#14109) üzenetére


Laza...
addikt

Így van, megy a dual chanel is. Az alap 4GB RAM, az forrasztott, és + egy üres slot van

Never give up!

(#14111) Lalikiraly válasza Laza... (#14110) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

akkor hajrá :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14112) #85163776


#85163776
törölt tag

Nah, most jutottam el odáig, hogy foglalkozzak vele, és sajnos problémába ütköztem.. A probléma még pedig az, hogy nem ismeri fel az USB-n keresztük csatlakoztatott háttértárakat, ami sajnos ahhoz vezet, hogy nem tudom lementeni muter fájljait, amelyek fontosak lennének számára. Erre tudtok valami orvoslatot?

(#14113) Laza... válasza #85163776 (#14112) üzenetére


Laza...
addikt

Vinyó ki, mobilrackba be, másik gépen le lehet menteni mindent

Never give up!

(#14114) #85163776 válasza Laza... (#14113) üzenetére


#85163776
törölt tag

Oh, és valóban. Hogy erre nem gondoltam.. Köszi :D

(#14115) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Srácok! Tanácsra lenne szükségem

Van ugye a C340 es Lenovo laposom
Van rajta Type C csatlakozó.
Van nekem Type C - Type C Kábelem.
A Régi L340 es laptopommal simán tudok másolni a telefonra meg ilyesmi, de a C340 esen nem, hibát jelez a telefon. Ugyanez van párom samsungja sem működik a Type Cn, de az más géppel sem csak a gyári kábellel. De itt az L340 esen az enyém megy.
Ez mitől lehet?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14116) Esztermolnár


Esztermolnár
friss újonc

Helló!

Lenovo MIIX 320 10 ICR 80FX gépnek a beárazásában tud valaki segíteni? Nekem elegem van belőle, lassú, lefagy és krv kényelmetlen. Van egy karc a képernyőjén, ami használat közben nem látszik, csak kikapcsolva, ha úgy esik rá a fény. Így vettem tök újan, rendesen szaküzletben. :((( A külsején is látszik, hogy használt, ám valójában nem sokat vettem elő, mert egyszerűen ki nem állhatom. Nem egy jó gép, de látom használtan 55-ért és 38-ért is, nekem meg fogalmam nincs, mennyire árazzam.
Köszi, ha segít valaki!

(#14117) Plazmacucci válasza Esztermolnár (#14116) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szia, van beárazós topik, ott próbálkozz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14118) csangabo


csangabo
csendes újonc

Sziasztok!
Adott egy lenovo ideapad 320-15abr 80xs00bjhv laptop. A fő problémája, hogy nem enged átváltani az integrált r7 videókártyáról a dedikált r7 m440 GPU-ra. Már 2 hete szünet nélkül keresem rá a megoldást, de egyelőre nem találtam. Úgy tünik a probléma nem egyedi, ugyanis az AMD honlapján egy külön topic van erre, ahol azonban megoldás nincs. Ami érdekes, hogy a mind a win 10 mind a radeon driver látja a kártyát. Ha bárkinek van valami megoldása vagy tapasztalata, akkor kérem írjon!

Dolgok amiket próbáltam:
-High performance mód (Csak az IGPU-t lehet beállítani)
-IGPU letiltása az eszközkezelőben (csak sokkal rosszabb lett az eredmény és nem ismerte fel a r7 m440-et, kép lent)
-Adrenalin driver frissítése a legújabbra (20.12.1)
-2019-es adrenalin High performance beállítása (probléma ugyanaz, mint a windows-os beállítással)

AMD-s topic: [link]

Letiltott IGPU esetén:

(#14119) Lalikiraly válasza csangabo (#14118) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Látszik a képen, hogy nincs fent a rendes driver. Lenovo Vantage al próbáltad felrakni a drivereket? Mert a két videókártya miatt a gyártók sokszor egyedi megoldást gasználnak ergo csak azzal tudod működésre bírni. Und BIOSt is lehet kell frissíteni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14120) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Mostanában több embernek is kellett ajánlanom a Lenovo gyári programját, itt a fórumon is, hogy sok problémát meglehet oldani vele és funkciók is elérhetővé válnak.

Erről készítettem egy ismeret-terjesztő videót:

Itt lehet megnézni:
https://www.youtube.com/watch?v=TGjH7kTBKVY&t=63s

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14121) csangabo


csangabo
csendes újonc

Üdv!
A vantage sajnos nem oldotta meg a problémámat, sőt az általa ajánlott bios frissítés után még a Windows is behalt :O és úgy kellett majdnem 1 teljes napnyi szenvedés árán parancssorral visszaállítani. A segítőkészségedért azért köszi.

(#14122) Lalikiraly válasza csangabo (#14121) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez furcsa. Mikori win telepítés volt? Lehet, hogy túl sok volt a BIOS ban a változtatás, pl az UEFI, csak azt tudom elképzelni, hogy nem tudodt a win bootolni. Ha régi, akkor javasolnék egy media creation toolal készített, friss telepítést. A videókártya drivert meg a Lenovo oldaláról is leszedheted... Próbáld meg.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14123) awexco


awexco
őstag

Valaki aksit akart tesztelni anno LENOVON -n
itt egy gyári teszt progi ami tudja . ÉS még sok mást .... is ...

Lenovo Diagnostic Solutions: Letöltések - Lenovo Support HU

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14124) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok!

Használ, vagy esetleg tudja valaki, hogy Ideapad 330 15 ICH type-c portja támogatja e a dokkolót? több monitorral szeretném használni, és ez az egyetlen egy megoldás van rá.
Köszi a választ előre is.

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#14125) #85163776


#85163776
törölt tag

Nos sikerült eljutnom odáig a laptoppal, hogy kiszedtem a hdd-t, lementettem róla mindent és leformáztam, sőt a win10et is leszedtem és rufus-szal rá is raktam egy pendrivera, viszont annyi hiba csúszott a képletbe, hogy ha kiválasztom a pendriveot biosban boot eszközként, akkor nem indul el a telepítő.. Mi lehet a hiba? Esetleg BIOSban kéne valamit állítgatnom?

Téves riasztás, át kellett csak raknom LEGACY firströl EFI firstre és már megy is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#14126) awexco válasza awexco (#14123) üzenetére


awexco
őstag

Még azt is megmondja bontás nélkül , h mennyi és milyen ram modul van a gépben !!!

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14127) Lalikiraly válasza RobbeV0201 (#14124) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia! Nekem volt Ideapad 5 és most C340 van. De a type Cn még a mobilokkal sem akar együttműködni. Te próbáltad már? Sehol sem kapok választ hogy ez miért van. Bezzeg a mikrofonom működik. Pendrive al holnap kipróbálom. Amennyire tudom displayport kimenetként tud szolgálni. De hátha lesz itt egy profi szakértő aki megmondja.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14128) Dhampir válasza Lalikiraly (#14127) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy az adott mobilon lévő nem felel meg ugyanannak a szabványnak és emiatt nem működnek együtt.

Erre gondolok:

USB-C: Mi áll a háttérben?

Az univerzális csatlakozónak megvannak a maga buktatói is: Egyedül az USB-C-csatlakozódugó még semmit nem árul el a használt protokollról. Például létezik olyan USB-kábel is, amely kizárólag az USB 2.0 vagy az USB 3.0 szabvány szerint működik. Ekkor a kábelen keresztül csak adat- vagy áramátvitel valósul meg, mindez adott esetben csak megfelelően lassú sebességgel.

(#14129) Lalikiraly válasza Dhampir (#14128) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

De az ideapad L340 en lévő Type C vel simán működik. Ugyanazzal a kábellel, ugyanazzal a telefonnal.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14130) RobbeV0201 válasza Lalikiraly (#14127) üzenetére


RobbeV0201
tag

Sajna nem próbáltam, nem szeretnék egy dokkolóra 15-20eFt-ot kiadni, és aztán rájönni hogy nem megy, de az utóbbi pár napban rengeteget olvastam utána, elvileg az usb 3.0 portján hamarabb lehet kicsalni képet,mint a type-c csatin :(( Valahogy muszáj leszek megoldani legalább 2monitort :D

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#14131) amstaffer86


amstaffer86
kezdő

Sziasztok!
Van egy Lenovo Ideapad 330 laptopom. Mostanában egyre többször eldobja a Wifit aztán percekig nem találja meg az itthoni hálózatot. Más is találkozott már ilyennel ennél a szériánál?
Mit lehet vele kezdeni, frissítés, szervíz?
Köszi!

(#14132) Plazmacucci válasza amstaffer86 (#14131) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nagyon ritka, hogy maga a kártya a hibás. Nem volt illesztőprogram frissítés? Erőszakold fel azt a mit a lenovotól lehet letölteni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14133) amstaffer86 válasza Plazmacucci (#14132) üzenetére


amstaffer86
kezdő

Azt tudom, hogy nemrég a windows frissítette magát minden kérés nélkül, de igazából már korábban is elő-előjött ez a hiba.
Köszi a tippet, megpróbálom rárakni a lenovos illesztőprgramot.

(#14134) Lalikiraly válasza amstaffer86 (#14133) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálam a router volt a ludas... Firmware frissítés meg egy hard reset megoldotta bőven.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14135) amstaffer86 válasza Lalikiraly (#14134) üzenetére


amstaffer86
kezdő

Igen, az lesz a következő lépés szerintem.
Köszi a segítséget!

(#14136) Lalikiraly válasza amstaffer86 (#14135) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát nincs mit, csak megoldódik tán.

Nekem is az a véleményem, hogy maga a Wifi modul ritkán megy tönkre.
A drivert meg nem nagy dolog. Eszközkezelőben eltávolítod, majd amit előtte leszedtél lenovó oldaláról felrakod és hopp.

A többi meg rá van bízva a mókusok párzási szokására. Vagy Fortunára :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14137) amstaffer86 válasza Lalikiraly (#14136) üzenetére


amstaffer86
kezdő

Ma egyelőre még nem jelentkezett a probléma, szóval valóban a router lehetett a ludas. :)

(#14138) Andre


Andre
újonc

Sziasztok!
Lenovo z51-70 laptopom van tegnap formáztam le a gépem (win 10 home 64 bit)
de sajnos ha hozzá érek a touchpad hoz azonnal kékhalál, probáltam a biosban beállítani de nem lehet és a touchpad gomb sem reagál!?
Illetve a fényerő sem lehet se gombokkal se a rendszerben állítani hiába probáltam az illesztő programot is visszaállítani régebbire nem lehetett.
tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

(#14139) Lalikiraly válasza Andre (#14138) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Lenovo Vantage? Bios frissítés? Bár a tapipad ettől még tuti hibás...
Hagyd hogy a vantage rakja fel a drivereket.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14140) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziaszok! Egy ismerődöm vett egy LENOVO IdeaPad 3 81W1001DHV laptopot. Zavarja, hogy automatikusan bekapcsol a laptop, amint felnyitja a képernyőt. Hol lehet beállítani, hogy ez ne történjen? :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#14141) Plazmacucci válasza Anubis_9 (#14140) üzenetére


Plazmacucci
félisten

BIOS-ban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14142) Anubis_9 válasza Plazmacucci (#14141) üzenetére


Anubis_9
őstag

Azt sejtettem, de hol keressék? Személyesen nem tudok segíteni nekik, nekem meg Dell van...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#14143) Lalikiraly válasza Anubis_9 (#14142) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Start while open lid Ezt keressétek a BIOS ban. Asszem a második lapon lesz balról.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14144) Anubis_9 válasza Lalikiraly (#14143) üzenetére


Anubis_9
őstag

Flip to boot-ot kell áttenni Disabled-re, ilyen BIOS beállítást is találtam. :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#14145) Lalikiraly válasza Anubis_9 (#14144) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

ennyi

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14146) Sonor


Sonor
tag

Sziasztok,

Szülőknek van egy Ideapad 320-15isk (80xh007nhv) ami lassan már 4 éves és nagyon lassú, így szeretném benne kicserélni a HDD-t SSD-re vagy ODD helyére betenni egy SSD-t. Optikait nem nagyon használják, mégis talán az előbbi megoldást választanám, mert nincs tapasztalatom az ODD helyére beépíthető keretekkel.
Ti melyik megoldást javasoljátok, melyik az egyszerűbb?
Amennyiben a HDD helyére építeném be, gondolom egy normál 2.5 Sata SSD megfelelő lesz, viszont kellene valamilyen keretet vennem hozzá?

Előre is köszönöm!

(#14147) Lalikiraly válasza Sonor (#14146) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Én a HDD helyére vennék egy 2.5 ös SSDt. Semmi keret nem kell, a HDDn lévő keretet kell az SSD re átrakni és kész. Mindenestől cirka 20 perc művelet az egész max.
A HDD cseréjével akksiról is többet fog elmenni, halkabb is lesz a gép.

Ha a DVD író helyére raknál SSDt akkor a DVD meghajtó helyére egy beépítő keret tálca és egy adapterkábel is kell. Az meg macerás mert nem mind jó. Itt a fórumon sokan szívtak már vele kínából rendeltekkel.

Én nem szórakoznék, vinyó kihajít, helyére egy sima WD, vagy Kingston vagy kispista SSD és kész.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14148) c64fanhun


c64fanhun
tag

Sziasztok!

Lenne a bátyámnak egy lenovo b51-30-as laptopja: 4gb ram, pentium n3700, 240gb ssd, nvidia 920m.
Ő befejezi az egyetemet, én meg majd elkezdem, ráadásul programozó leszek, szóval mindenképp kell egy laptop, így azt megkaphatnám.
Mivel ingyen van, így jó lesz nekem, még ha a pentium miatt nem is egy erőmű. Viszont nekem az a 4gb ram kevéske lenne. Lenne bele itthon egy 2gb-os modulom. Így ugyebár nem dual, csak single channel. Valahol azt olvastam hogy ez nem lenne jó a procinak, és kb. be is lassulna, ebben mennyi az igazság? Tudom hogy játékoknál így van, csakhogy én nem játszanék rajta.
Köszönöm a válaszokat :D
Plusz a másik, ebbe a típusba milyen széles optibay kell? Egy 320-500-as winyót dobnék a dvd író helyére.

[ Szerkesztve ]

(#14149) Lalikiraly válasza c64fanhun (#14148) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Ezt most egy kicsit rosszul fogalmaztad meg szerintem.

A gépben alapból van ram? Elvileg 4GB gondolom.
Ha lehet bővíteni és van egy üres slot benne?
Ha az üres slotba raksz egy bele passzoló ramot, akkor dual channelben menne.
Ami pont, hogy jó a procinak.

De egyáltalán DDR3 as még? Vagy milyen?
A DDR3 nál ott egy kicsit háklisabb lehet a különböző ramra, továbbá, ha órajelben sem egyformák, és lassabb ramot raksz bele, akkor azzal inkább ártasz neki.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14150) Sonor válasza Lalikiraly (#14147) üzenetére


Sonor
tag

Ez esetben marad a HDD csere, köszönöm a tanácsod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.