Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  League of Legends (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-05 19:57:39

LOGOUT.hu

Hasznos linkek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) Imilenni válasza Chuzzlee803 (#49449) üzenetére


Imilenni
addikt

Simán lehet supportal tartani a gold-ot. :D

Press "F" to pay respects.

(#49452) Yodamest válasza Imilenni (#49451) üzenetére


Yodamest
addikt

Chogath support enemynél? Tervezem én is kipróbálni suppként, persze nem olyan alávaló builddel.

(#49453) Dolby válasza kenwood (#49450) üzenetére


Dolby
senior tag

Igen, csak domináns meccsen pont nem különösebben számít, hogy a supportnak full buildje van-e vagy sem :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#49454) kenwood válasza Dolby (#49453) üzenetére


kenwood
veterán

ez csak egy pelda volt.
40. perc elott carryvel se lesz full build dominancia nelkul.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#49455) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Új net, új esély hogy kijussak végre bronzból! :D

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#49456) Yodamest válasza Enigma1945 (#49455) üzenetére


Yodamest
addikt

Áááá visszatértél? :C Pantheon powaaaa!

(#49457) DonTuros


DonTuros
tag

Sziasztok! :)
Duo pajtást/bajtársat keresek, elsősorban supportot; jelenleg Silver V-ben vagyok.
Elsősorban azért fordulok a partnerséghez, mert:
- elegem lett a jungeles hiányából, akik első 4 percben háromszor executedolnak.
- az autofilles supportokból, akik behoznak egy Garen-t pl.

Akinek van kedve írjon :)

https://www.akosturos.com

(#49458) Yodamest válasza DonTuros (#49457) üzenetére


Yodamest
addikt

Én jönnék suppodnak, adj nevet és felveszlek. ;)

(#49459) Dolby válasza kenwood (#49454) üzenetére


Dolby
senior tag

Szerintem a support szereppel az a baj, hogy mást kell támogatni. Egy olyan személyt, akiről fogalmad sincs, hogy milyen stílusban játszik és hogy mennyire, miben jó. Akkor, amikor igazi csapatban játszol és ismeritek egymást akkor teljesen játszható, de ismeretlenek között olyan kiszolgáltatottság amit nagyon kevesen vállalnak be igazán. Ezért gyakori az, hogy sebzés orientált supportot pickel valaki pedig a csapatban inkább tankra lenne szükség, vagy utility supp-ra. Mert csak önmagadat ismered. Számtalanszor elhangzik, hogy soloq-ban csak önmagadra számíthatsz és magadra kell koncentrálnod. Ezek után álljak neki egy olyan szerepet játszani, ahol alapvetően a csapattársadra ruházod át a rád jutó erőforrásokat?
Írom ezt úgy, hogy szinte mindig, minden játékban support jellegű szerepet választok, és itt is supportként kezdtem.

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#49460) DonTuros


DonTuros
tag

Nekem az fáj, hogy az emberek undorítóak és mindenki csak magára gondol. Ha bármi rossz van a játékban, akkor szidnak, de ha valaki egy kicsit is jól csinálta, akkor még egy "gj" sem olvasható a chat ablakban. Pedig mindenkinek tuti jól esik. Szánalmas ez az új világ...

Olyanokkal próbálkoztam, hogy ilyent írtam Champion Selectbe, legalább hét alkalommal is, hét különböző meccs elején:

"If we don't meet in the following days, I want to say Merry Christmas to everyone."

És azóta sem kaptam még egy "Thank you, Merry Christmas to you, too"...
De mellette nyomatták a "Pls take tanky jungler u little piece of sh*t, reported moron, no supp gg" és nem kaptam...

OFF topicnak is elmehet a jelenlegi hozzászólásom, de tényleg. Karácsony van, de a neten élő emberek ugyanolyan parasztok, mint az év bármelyik napján. :U

Kíváncsian várom a véleményetek. :B

https://www.akosturos.com

(#49461) Imilenni válasza DonTuros (#49460) üzenetére


Imilenni
addikt

Egyszerűen már a community bonobók (majmok) szintjén van...

Press "F" to pay respects.

(#49462) Enigma1945 válasza DonTuros (#49460) üzenetére


Enigma1945
őstag

Abszolút egyetértek veled.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#49463) csipszikutya válasza Dolby (#49459) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Az én meglátásom az, hogy nagyon az esport és a profi koreaik felé ment el a játék. Persze ez érthető is, ingyenes játék, nagyon nagyon sok pénz van benne. A mai pénz orientált világban Te mit tennél?
Gondolom azt amit én, leszarnád a polish kiddokat és csak a pénz, sajnos...
Ez meglátszik a nerf/buff szokásaikban vagy a bug fixeken is.
Ha nem vagy profi, csak kikapcsolódnál akkor sajnos a riot fszának a rossz végén vagy...

(#49464) SkiDev válasza csipszikutya (#49463) üzenetére


SkiDev
senior tag

Frankón leírva :) :C Pénz beszél, te meg... Már a reportokat sem figyelik, pedig szaftosan teleírom "money is the most important" :D Ez már nem olyan, mint azelőtt. Kár, hogy nincs olyan játék, ami jó is, nem régi is és elbírja a laptop :W . Addig ide vagyok szorulva.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#49465) csipszikutya válasza SkiDev (#49464) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Gosu ecsetelte az egyik stream közben, hogy miért nem száll be az lcs-be. A pénz. Be lenne idomítva, korlátok közé szorítva és neki nem ez jelenti a játékot. Egyet is értettem vele.
Szeretem a lol-t, de már inkább csak nézni, játszani annyira nem.

(#49466) Beni97 válasza csipszikutya (#49465) üzenetére


Beni97
őstag

Szerintem hamarosan én is erre a sorsra jutok hogy inkább csak nézzem. Bár remélem nem.

(#49467) Jim-Y válasza DonTuros (#49460) üzenetére


Jim-Y
veterán

A fene se tudja én általában este 11 után játszom EUW-n és nem túl rosszak a tapasztalataim toxicity szempontjából. Gondolom aki ilyenkor játszik az tényleg azért játszik hogy nyerjen,másrészt valószínűleg nem tizenéves hanem fölötte és így egész jó a közösség. Kivételek persze vannak de azok is inkább csak frusztraciobol adódnak pl ha Kata mid nem tud snowballozni kevés CS-vel akkor morcos és beiratkozás valamit de kap két három killt akkor általában ezeknek az embereknek is megvaltozik a hozzaallasuk.

(#49468) Yodamest válasza csipszikutya (#49463) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát pedig nem arra ment el. Pont, hogy a profik egy nagyon kicsi réteg a több millió aktív low elo játékoshoz képest, akik veszegetik a skineket, ládákat, champokat, hidd el, ebből jön be a legtöbb pénz, nem másból. Ugyanúgy érdekük, hogy mindenkinek jó legyen. Vajon miért hozták vissza a solo/duot? ja, hogy nekünk jobb legyen, akik egyedül vagy max egy haverral játszanak, nem a profik miatt. Nem tudom milyen buff/nerfre gondolsz ami a profiknak kedvez de nekünk már nem, én ilyenről nem tudok.
És én személy szerint at sem érzem, hogy a riot faszának a rossz végén lennék mezei játékosként.. számomra teljesen megfelelő a játék a jelenlegi állapotában és azt kell mondanom kb 1 éve játszok, de mióta elkezdtem minden egyes változtatással csak egyre jobb lett, mindenre csak azt tudom mondani, hogy jó lépés volt és jól tették. :)

(#49469) #53932800 válasza Yodamest (#49468) üzenetére


#53932800
törölt tag

Csacsi mondta egyszer ,hogyha "össszefognak" a profik akkor elérhetik ,hogy egyes champeket buffoljanak/nerfeljenek.

(#49470) Yodamest válasza #53932800 (#49469) üzenetére


Yodamest
addikt

Persze, hogy elérhetik. Nyilván nem hülyeségekkel fognak előállni és ha a riot is jónak látja az ötletet, akkor miért ne lépne. Nekik is jól jön minden + infó, hogy mi jó mi nem jó, mert ők sem tudnak mindig mindenre gondolni.

(#49471) FoLey-v válasza SkiDev (#49464) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát én egyszer beszóltam a supportosoknak,hogy ha már fizetek nektek akkor minium elvárom tőletek,hogy figyeljétek a reportomat,azóta se! :W
Tele van sok idióta ogren kisgyerekekkel akik ha nyernek ha veszítenek akkor IZI-nek én egyből nyomok rájuk a reportot,mert én undorítónak találom ha nem tisztelnek.
Nemrég panaszkodtam riotnak,hogy nem elég a sok beszólogatós gyerek,de még rontják a játékélményt is,képekkel bizonyítottam szövegekkel is és ennyit kaptam tőlük,hogy sajnálom blablabla-t. Említettem,hogy 4-en is reportoltuk erre is sajnálom blablabla... :W
Draft mód kapcsolatban is említettem,hogy miért vettétek ki,azóta több lett a troll erre ezt a választ kaptam tőlük.
ANNADORY212 2016. december 07. 09:46
Hahó megint!

Nagyon sajnálom, hogy elégedetlen vagy a döntésünkkel, illetve köszönjük, hogy megosztottad velünk a véleményedet! :( :) Ahogyan azt a közleményben is olvashatod, nagyon kevesen játszották ezt a módot, statisztikák mutatták ki, azonban amennyiben utána nézel nemzetközi petíciókat is indítottak játékosok a mód megmentése érdekében, azonban nagyon kevés aláírást kaptak, hiába volt hatalmas visszhangja. Megértem, hogy elsőre nem túl biztató ez a dolog, azonban a fent leírtak miatt szükségét éreztük a mód kiiktatásának, hiszen miután a rugalmas rangsorolt játék mód bekerült, még kevesebben játszottak volna vele.
Erre megint beszóltam nekik,hogy soha nem veszítek észre magatokat,hogy hol hibáztok...

Kérdésem az,hogy a supportok miért vannak ha semmit nem csinálnak,miért kell lejebb menni? :O

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#49472) Yodamest válasza FoLey-v (#49471) üzenetére


Yodamest
addikt

Figyelj, ha minden 10 évest aki beszólogat, cancerezik (gusztustalannak tartom ezeket) stb. bannolnának, akkor a lol játékosok száma kb felére csökkenne, minden túlzás nélkül. Ezt nyilván azért nem tehetik meg, ha a te játékod lenne te sem vállalnád be, hogy oké 15 millió játékosból most akkor 8 milliót elveszítek.

Én amit hiányolok, az a settingből kikapcsolható chat. Pl. lenne egy chat enable/disable pipa és kész. Így minden meccs elején be kell írnom a /mute all-t, persze nem nagy cucc, csak ha alapból ki lenne kapcsolva az lenne a legfaszább. Eddig nem csináltam, meg hajlamos vagyok megfeledkezni róla, de mától ahogy indul a meccs mindig ezzel fogok indítani, aztán csak nem felejtem el egy idő után. Csak ez a járható út bronzban és silverben.

(#49473) FoLey-v válasza Yodamest (#49472) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem is arra gondoltam,hogy bannolják ki csak a chat bann-t bizonyos ideig tegyék meg,de erre sem hajlandóak. :U
Arról meg nem is beszélve a draft mód kiszedésről erről hallgatnak vagy hazudtolnak. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#49474) CraBByzzz válasza Yodamest (#49472) üzenetére


CraBByzzz
aktív tag

Enemy chatet ki lehet kapcsolni. De kérlek, feleslegesen, még mielőtt a játék elkezdődne,ne muteolj senkit. Lehet hogy lemaradsz infókról (pl. Summonersek, jungler merre van, kéne gank, mikor gank, melyik tornyot szedjük, baron sárkány). Tegnap is majdnem azon múlt a meccs, hog a fed trundle jungle meg sem szólalt, nem reagált, és vagy 5x lebaronozott volna az egész csapat, és a végén az enemy hozta el. Szóval szerintem amíg valaki nem straight up toxic, vagy intel, akkor nem kéne muteolni.

(#49475) Yodamest válasza CraBByzzz (#49474) üzenetére


Yodamest
addikt

Erre vannak a különféle pingek, jelzések, szerintem elég érthetően lehet jelezni ha valami van. Aki normálisan játszik annak egyébként sincs ideje irogatni, hogy na akkor ez van meg az van, csak a pingekkel lehet ezt megoldani játék közben. Én mindent tudok jelezni pingekkel, úton vagyok, ezt támadom, segítség kell, ide fogok menni stb. ehhez nem kell irogatni.

Enemy chat nálam soha nem is volt bekapcsolva, de az alap chat is sokszor felér azzal mintha az ellenfél írna. Ha már csak reakcióként mutolom az embereket akkor már késő, mert beírták amit beírtak és onnantól már meg vagyok zavarva a játékban, már 10-el felment a pulzusom és innentől nem fog csak 90%-an menni a játék. 1 év alatt kb a meccsek 1% volt, olyan, hogy tényleg hasznos dolgot írtak be a chatre (de azt amúgy is pingelik), egyébként csak a szenny megy ott semmi érdemi.

Én már nem akarom a lehetőségét sem megadni annak, hogy elkezdjék a hülyeségeiket a 0-10-2-es "csapattársaim"... hogy ő azért ennyire fos, mert nem kapott killeket stb. persze van, hogy nevetek rajta, mert baromi vicces tud lenni, hogy ennyire nem vallják be maguknak. Mert érezni biztosan érzik hogy ők a bénák, mindenki tudja, hogy ő a szar csak egyszerűbb a másikat szapulni megállás nélkül, sajnos ezek ilyenek. Ezért is nem fognak soha bronzból kijutni, mert képtelenek elfogadni a tényt, hogy fejlődni kéne.

Higgyétek el azok a játékosok akikkel érdemes foglalkozni úgyis tudják a módját, hogyan jelezzék ha készülnek valamire, nem kell ahhoz a chat, sőt azok pont, hogy nem fognak nekiállni írogatni harc közben.
Indul a meccs, szépen /mute all, akár valami kellemes darálósmetál zenét becsapatni a háttérbe, nincs írogatás, a kellemes "csend" hatja át a szurdokot, fú mennyivel jobb lesz. Abszolút őszintén tudom mondani, hogy kicsit sem fog hiányozni a chat.

(#49476) Sordoran válasza FoLey-v (#49471) üzenetére


Sordoran
addikt

Nagyon naiv felfogás az, hogy ha fizetsz nekik akkor a szavad többet ér. Más játéknál is így van, ha egy free-to-play játékra pénzt költesz, azzal nem szerzel ilyen privilégiumokat, mivel nem voltál kötelezve fizetni érte. Meccs végén "ez"-zés engem is felidegesít, de sajna ennek nincs megfelelő jelentése se szerintem, legalábbis a felsorolt kategóriák egyikébe se tartozik bele (egész meccsen semmit nem vétett, csak a végén az "ez" volt, ami önmagában nem ér meg egy büntetést, még ha abban az 1 percben elég ideges is vagyok). Lehetne az, hogy az is tiltott szavak közé kerül. :U Normál draftnál pedig abban lehet bízni a supportnak írt ilyen panaszokkal kapcsolatban, hogy talán feljegyzik, hányan írnak. Hülyeség az, hogy kevesen játszották, és a petíciók aláírása is, meg se nézték. Talán idővel lesz változás, de ezt a szezont így fogjuk végig tolni már szerintem. Az ok a kivételére az volt, hogy már solo/duo és flex ranked is van, így valóban megnőtt volna a várakozási idő. A legbosszantóbb az (nem mintha rosszat akarnék másoknak), hogy nem mindenütt vették ki, és ez tényleg nagyon unfair, ez kivételezés másokkal. Akkor csinálják meg azt, hogy cross-server normál draft legyen, például nálunk euw és eune játékosok egymással/ellen (név után zárójelbe EUW és EUNE jelölés névütközés ellen), technikailag megoldható lehetne, wow-ban is bejött idővel hasonló. Nem tudom statisztikailag hány embert érintett súlyosan a dolog, de személy szerint én S6-ban normáloztam míg készültem rankedre, azóta viszont csak aram-ot tolok, semmi kedvem vakdraftba supportolni. Mid és jg role-t gyakorolnál, de hogy ezek közül egyiket megkapom elég kicsi az esélye (főleg mid), vitázni meg nem állok le a yasuo és lee sin main-ekkel. Végül úgy is rá leszek kényszerülve rankedezés előtt vakdraftra, hogy vissza rázódjak, de addig is a teamfightokat, még ha random hősökkel is de aram-on (illetve porokirály módban) gyakorlom, úgyis ebben érzek hiányt magamnál.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#49477) SkiDev válasza FoLey-v (#49471) üzenetére


SkiDev
senior tag

Tudom, én is átélem ezt nap, mint nap. :(
Múltkor sikerült olyan szintre jutnom, hogy simán trollkodni kezdtem... Mindent össze-vissza nyomogattam, bementem feedelni, mire írták, hogy oké, report. Írtak az ellenfélnek is, hogy 9x. Mondom, nyugodtan, gondoltam legalább tartok egy kis szünetet. Bár gondoltam, hogy nem foglalkozik vele Rito' bá', ma sem tévedtem. :))

Másik, azzal én sem értek egyet, hogy kivették a Draft módot, mert ez a Flex mód egy összetákolt valami.
Nekem ne magyarázza senki, hogy ex-Silveresként Bronz, Silver, Unranked csapattársakkal le kell hozni egy Gold és Platból álló enemyt. Röhej. :D Semmi túlzás... 4 Silver + 1 Bronz vs 2 Silver + 2 Gold + Plat IV
Ha ez az MMR-en múlik, akkor rég rossz, mert volt pár méteres szakadék köztünk. Főleg haver ideges, mikor minden meccset, ha tud carryzik, mégis magasabb MMR-ben vagyok.
A helyükben (most így kb ünnepre) behelyezném a Draft-ot is pár napra és lehetne statisztikázni ki fog ezek után is a Rugalmas módra kapcsolni. Aki most kezdi a játékot az hogy tapasztalja ki a hősöket? Vagy meglévő játékosok, akik még nem találkoztak az összes champ-pel. A Draft mód ideális volt, a botok nem fognak sokat mutatni belőle.

Zárásként: tesóm kérésére megnéztem az utolsó AK videót... Azon kívül, hogy jót kacagtam rajta, haszna nem volt. Hiába mutatja, hogy vissza tudja hozni a meccset, nem nehéz, ha egy magasabb rankbeli csapat összeszedi magát. De alacsonyabb szinten ilyen sosem lesz, pláne nem solo/duo-ban. Ott, ha megkezdődik a feed, a végéig kitart. Utóbbi időben arról szólt az Ezreal ADC-nk minden meccsen, mikor jött persze, hogy 4 v 5 teamfight, ő pedig farmol boton, segítségként persze ellő egy ultit, ami nem sebez vagy csak lazán mellé megy. Felhozhatnám tegnapi példánkat, Nasust. 20 percig el nem mozdult topról, míg a topos Fizz, bejárt már mindent, szedve a killeket. Szedték az inhibitort, mikor végre betörte a topos tornyot és teleportált haza, majd kiböffentette az "awesome jng"-ot. Flexben? Mondhatod a Bronzos ADC-nek, hogy regroup, mit kezd a plat ellen? 13/1-es Lee Sin addigra one hit. Az ellenfél "boostja" meg külön a legviccesebb.
- ignite többet sebez (nekem a nullost nem viszi el)
- minion wave-n nem egyszer jött dupla super minion egy betört inhibitor után, miközben, ha mi betörünk egyet, max egy jön, de azok se pusholnak úgy, mint az ellenfélé. Természetesen, ha sikerült megölni a Supereket, jön még kettő rögtön, esetleg más laneről is... Volt egyszerre 6 is már külön lanek-ről. Nekünk meg úgy kell várni a tornyoknál mire hajlandóak odaérni.
- érdekes dolgok a jungleben is... ellenfél xin-je segítség nélkül 2 és fél perc alatt beszedte a pirosat, a kéket és természetesen botot le is gankelte 3-ason. Gyerekek, 1p alatt hogy? Másfél percnél jönnek a minionok. Persze nem csalás. :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#49478) Yodamest válasza SkiDev (#49477) üzenetére


Yodamest
addikt

Ez a gold-plat elleni meccs nem besoroló volt? Mert ott valóban bárkit kaphatsz, de miután bedobott valahová azért ekkora difkó nem kéne, hogy legyen. Elhiszem, hogy brutál, már az is embertelen, amikor nézem nálam ilyen bronzV, unranked, bronzIII, bronzII, unranked, enemynél meg bronzI, silverV, silverIII, bronzII és szinte mind ilyen 1000 feletti meccsszámmal (lolnexus) tehát kb s1-s2 óta tolhatják. És hiába low silver meg bronz teteje egyszerűen olyan feedet kapnak az unranked meg bronz alja playerektől, hogy nem tudok már mit kezdeni velük.

+ azért a meccsszám is nagyon sokat számít, amit nem igazán értek. Lolnexuson szoktam ezeket nézni meccs kezdetekor és tegyük fel van egy silver4 akinek van 200 ranked lejátszott meccse és van egy bronzI akinek meg van 1500 lejátszott meccse, na a bronzos SOKKAL jobban fog játszani, ez már számtalanszor beigazolódott, tehát a meccsszám amit ír mellettük felülírja, hogy melyik divízióban játszanak. Csak akkor azt nem értem az ilyennél miért látom azt, hogy előző szezonokban is ugyanebben a ligában játszott, amikor a tudása simán 4-5 divízióval fentebbi.

(#49479) SkiDev válasza Yodamest (#49478) üzenetére


SkiDev
senior tag

"Ez a gold-plat elleni meccs nem besoroló volt?" Nem tudom, hogy nem-e havernak volt-e akkor, mert nekem nem. Bár előfordult már, hogy egyikőnknek sem volt. Most keresgéltem, nem találtam meg, haver ezek szerint az S6-os eredményeit mondta. Bár mindegy is, egyszer el kellett érnie.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#49480) CraBByzzz válasza Sordoran (#49476) üzenetére


CraBByzzz
aktív tag

Overwatchban megoldották az "ez"-zést azzal, hogy ha beírod, akkor helyette valami más szöveget küldd el pl. "GGWP thanks for the game, you guys were better than me" stb. Poén lenne, az biztos.

(#49481) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Hát ez a Jax nem semmi champ. Nagyon erősnek érzem. Earlyben is nagyon erős, 118 vs 197 AD-val simán kikaptam ellene, 1v1-ben úgy, hogy a red is ütötte! Pedig csak 1/2-re állt, én 2/0-ba mégis kikaptam.. GG RIOT

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#49482) csipszikutya válasza Yodamest (#49468) üzenetére


csipszikutya
senior tag

4 éve játszok vele, nem vagyok profi de nagyon sokat tudok a játékról, bár inkább elméletileg csak, a gyakorlatba már nem így van.
Szerintem jó példát fogok most felhozni, remélem a low elo/profik fényében. S7-es jungle nerf, mert bárki mondhat bármit ha nem is szét, de nagyon nerfelve lett maga a roll (profik is megmondják, nem csak saját vélemény).
Ha megnézed, hogy high elon mit játszik egy jungleres. Szinte mindig olyan champet hoznak aminek erös camp clearje van, gyors, több xp magasabb lvl. és persze a team comp. Ha gankel, ott marad, farmolgat és nincs kurvaanyáddögöljmegafkreportnoobfuckyou.
Most, hogy jóval késöbb spavnolnak a campek és viszek egy gyors junglert akkor rá vagyok kényszerítve a gankre, pl.: minden lane be van tolva, mit tudok csinálni? Átmegyek az enemy jungelba? Ok hátha van valami, de ha nincs? Elnézek valamelyik lanere, sikertelen a gank mert torony alatt csücsül az enemy, jöhet egy dive után a counter gank és kapom megint a noobfeederebayafkkurvaanyádat. Azt meg nem is merem mondani, hogy mi történhet ha ne adj isten befarmolok egy fél wave-t attol aki 10 percnél 30at farmolt, mondjuk.
Ha ülök a jungelba és szotyizok? Reportthisjunglenevergank...
High elon valahogy nem látok ilyet, nem is hallok.
Persze igen, igazad van sok pénz van a low eloban is, de szerintem egy vb-ben még mindig több.
Ezeket mind arra alapom, hogy a riot egyre gyakrabban emeli ki a patch noteban, hogy igenigen, most a profiknak kevezünk, veszünk el. Igenigen, most újra... és újra... Akkor nincs bajom vele amikor vb előtt csinálják, hogy ne megint gnar vs. maokai top legyen 40 játékon keresztül hanem valami változatos, hogy szórakozzon a nép.

Bug: Mennyi idö is kellett a master yi Q bugfixhez? (tudom tudom, mindenki utálja, én nem) és most még szarabb mint volt?! 3 év...
Thalia W change? Nem tetszett a profiknak. Imádtam vele játszani, amióta megváltoztatták már nem játszom vele, sőt aramon kívül nem is látok.

Ez nem csak saját vélemény, nagy játékosoktól is sokszor hallom, erre alapozom a saját véleményemet.

Most is van időm, de a hsz. megírása után sétálok a kutyámmal mint leülljek lolozni.

Enigma1945: Jax mindig is erős volt és az is lesz, de lateban erős igazán. 1v1-ben nem nagyon veri meg senki.
Ellenben az a gyengéje, hogy melle semmi ranged skillel és mert off-tank. Ha beugrik és nem tankos akkor elolvad ha dmg-t építesz neki elolvad. Nem szabad adni neki feedet és ki kell játszani úgy, hogy nem hagyod neki, hogy bárkivel is 1v1-be keveredjen,

[ Szerkesztve ]

(#49483) Darko_addict válasza Enigma1945 (#49481) üzenetére


Darko_addict
őstag

Aki tud vele játszani, az tényleg idegesítő ellenfélként. Nagyon erős counterje egy csomó hősnek, éles a vonal, hogy ki ellen jó, és azok ellen nagyon jó. :D
Tegnap én választottam először hőst, Nasus-t hoztam, utána ő pickelte Jax-et.
Gyors rákerestem, mit ajánlanak Jax ellen. Annyi volt, hogy farmoljak óvatosan, és mikor baj van, lassítsam be és fussak vissza a torony alá. Jax-nek volt töltési idő csökkentése és támadási sebesség rúnája. A passzív buffjával és rúnáival 5-ös szinten 1,12-öt ütött, én Nasusszal 0,69-et. Tudjátok, Nasus tankként farmolás nélkül nem sok mindenre jó. Elején nehéz vele, mert kevés a farm és nincs hatékony támadási kapacitása. Vittem neki a "Nasus" oldalamat (Kb. 9 MR, 17 ARM, -11,5% CD) és Jax a kombójával, 4-es szinten lestunnolt és elkezdett péppé verni. Első kombójától lement felére a HP-m! Ahogy töltöttem vissza a HP-mat életlopással és potival, kimerészkedtem. Második támadássorozatával meg is ölt! Brutál volt... Így megölt négyszer, egyszer torony alatt szedett ki, mikor még fél HP-m volt. Később 7/1-ban (mást is megölt) annyi időre le tudott stunnolni, hogy meg is döglöttem instant. Egy tank Nasus! Xin és Fizz jók voltak ellene, le tudták gyilkolni, én a közelébe se tudtam menni. Egy stun és halott voltam. F@sz@. Szóval eldöntöttem, hogy megtanulok vele játszani! :D

Supportról meg annyit, hogy nem tehetnek semmiről. A vezetés hozott egy döntést, ők ki kell álljanak mellette a megadott érvek és indokok mentén. Nem ők hozták az ítéletet, nem vettek részt a végrehajtásban, lehet nem is értettek egyet, de mivel a Riot-nak dolgoznak, nem mondhatják azt, hogy szerintük se jó ez így. Azt kell mondják, amit a szájukba adnak. Amit megtehetnek, hogy a véleményedet továbbítják, vagy összegyűjtik, de a sablon indokoktól nem térhetnek el, nem mondhatják el a saját véleményüket. Bármilyen téren is, de supportnak nehéz lenni, az ő nyakukba ömlik minden.

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#49484) Chuzzlee803 válasza Enigma1945 (#49481) üzenetére


Chuzzlee803
aktív tag

A trükk az, hogy amikor pörgeti a lámpáját, meg kell hátrálni :DDD :P

Na, de viccet félretéve, mint Jax OTP, pár tanács Jax ellen.

Igyekezz Q rangen kívül maradni, de ha megtörtént a baj, és rád ugrott, semmi pánik. Ha van flashed, dashed, Fizz E-d, mos használd el (tehát türelmesnek kell lenni a menekülő spellekkel, mert ha nincs redje/frozen malletje, nehezen tud a célpontra ragadni).

A W-jével igazán nem lehet sokat tenni, csak vigyázni kell vele, megfelelő CDR-rel nagyon gyorsan fel tud vele stackelni egy guinsoot/fervort/passzívját.

Az E betűn nagyon nagy a CD (főleg earlyben, de lateben sem kevés), próbáld meg kicsalogatni belőle, majd amikor lejár, nekimehetsz.

Az ultija ugyanaz mint az E betű, ha elhasználja, menj neki nyugodtan.

Topon erős a fighterek ellen, de gyenge a "természetes" tankokkal (Garen, Malphite, Shen, Maokai, stb) és a hyper-early (Pantheon, Renekton stb.) szemben, bár utóbbiakat kenterbe veri a játék későbbi szakaszaiban, ezért törekedni kell rá, hogy korán kivond a játékból, agresszívan kell játszani.

Jungleben azok erősek ellene, akik earlyben vagy meg tudják ölni (Lee Sin, Kha'Zix, stb.), vagy akik elviszik a campeket gyorsan (Nunu, Ivern), mivel kényes a korai szakaszokban a farmjára, illetve overall több nyomást tudnak gyakorolni a térképen.

(#49485) Chuzzlee803 válasza Enigma1945 (#49481) üzenetére


Chuzzlee803
aktív tag

Kétszer küldtem el, gg

[ Szerkesztve ]

(#49486) Enigma1945 válasza Chuzzlee803 (#49484) üzenetére


Enigma1945
őstag

köszi szépen!
elolvasom párszor!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#49487) Enigma1945


Enigma1945
őstag

félreértés ne essék, ünnepek vannak, de aki azt mondja oly egyszerű kijutni bronzból, akkor tessék, ilyenek miatt nem lehet.. simán hozom toppot, garent 3 / 0-ra verem, aztán jött kata folyton meg rengar, és oda is van minden.. gyakorlatilag a 11 ( !!!! ) percben elvesztettük a meccset..

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#49488) Jim-Y válasza Enigma1945 (#49487) üzenetére


Jim-Y
veterán

Bronzból a ghost/heal lux support meg az ignite-os yasuo mid miatt nem lehet kijutni. Legegszerubb ha osszeall az ember 1,2 másik emberrel akkor annyival kevesebb bena van a csapatban. Mondjuk nekem ez nem opció de ehhez mérten nem is célom mindenképp feljebb jutni.

(#49489) #65537792 válasza Jim-Y (#49488) üzenetére


#65537792
törölt tag

Miért nem?

(#49490) kenwood válasza Jim-Y (#49488) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem meg pont az ilyenek miatt szamit jobban az egyeni teljesitmeny alul.
Mindket csapat tele van agyhalottakkal,ha elkapod egy karakterrel,akkor siman lehet 70-80% winratet hozni,mert 10 bol kb. 2x kapsz 1v1-ben.

Nekem a most a b2-s4 kb. 20 meccs alatt megvolt,pedig nincs platinum-diamond accom,sose volt.
Ahogy mesz feljebb,ugy lesznek egyre ertelmesebbek az ellenfelek, mar orulsz,ha 5 nel kevesebbszer veszted el a lanet,es ott mar nem eleg ha 3-4 karakterrel tudsz jol jatszani.

Azon viszont csodalkozom,hogy elozo seasonben alig kaptam goldkeretes csapattarsakat,mostmeg mar b2ben is minden meccsen volt minimum 1,de neha 2-3 is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#49491) DonTuros


DonTuros
tag

SZERETEM EZT A JÁTÉKOT <3

[ Szerkesztve ]

https://www.akosturos.com

(#49492) Yodamest


Yodamest
addikt

Az még semmi, én ilyen csapatokat kapok, nem tudom mi van.... rengeteg ilyen no chance meccsem van, tök esélytelen bármit is csinálni, már csak a gyakorlás miatt játszok nem is a győzelemért.

(#49493) DonTuros válasza Yodamest (#49492) üzenetére


DonTuros
tag

Az vigasztal, hogy tömegével kapom a report feedback-et. Isten áldja Amerikát <3, vagyis a Report Systemet.
Olyan jó olvasni azt a bizonyos: "kiróttuk rá a megfelelő büntetés" szöveget. :)
Köszi, köszi, hogy ennyivel is hozzájárulhatok a Jobb Magyarországért <3, vagyis EUNE Serverért.

Mottóm: Make EUNE great again! <3

[ Szerkesztve ]

https://www.akosturos.com

(#49494) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Az érzés, mikor az enemy kata csinál egy quadrát, és az életben maradt lux inkább úgy dönt, hogy a torony általi halált választja, de mikor meghal és a kata kap egy pentát, felbecsülhetetlen :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#49495) FoLey-v válasza Yodamest (#49492) üzenetére


FoLey-v
addikt

Egyre f*sabb ez a játék,de nembaj van más multis játék is. :P

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#49496) csipszikutya válasza Enigma1945 (#49487) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Istenem, azok a buildek... :DDD
Ilyenkor próbáld elmondani nekik értelmesen, hogy az AS-es cipő yasuora sosem jó és statik sem.
Lux meg rylai first item...
I can feel ur pain, szoktam mondani.
Vigyél egy illaoit, azzal lehet carryzni, pantheonnal nem nagyon, csak earlyben.

(#49497) jUUh válasza FoLey-v (#49495) üzenetére


jUUh
addikt

Látom megvetted az OW-t ;] ;]

Samsung Galaxy S23+

(#49498) FoLey-v válasza jUUh (#49497) üzenetére


FoLey-v
addikt

Naná kell egy kis nyugalom is a sok lolozás után. Következő hónapban H1Z1 vétel lesz. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#49499) stefyY válasza Yodamest (#49416) üzenetére


stefyY
őstag

Megérkezett az említett lose streak... :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#49500) DonTuros


DonTuros
tag

Sziasztok,

a PH! klánba kaphatok beengedést? :B

IGN: Hori945

Egyébként, mennyi az idézőnév változtatás? 12 xxx IP?

https://www.akosturos.com

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  League of Legends (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.