Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22701) Barthezz2 válasza JoeYi (#22700) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ok, lehet kicsit rosszul fogalmaztam, de akkor is hülye a számozás, mert az én 5605-öm butább, mint a 3507, és gyakorlatilag akkor fogalmam nincs miről lehet megállapítani, hogy melyik újabb.

Igen, a DLNA nagyon jól jönne, csak ódzkodom attól, ha edge led-es(én sem találtam infót róla, bár képek alapján van olyan vastag, mint az enyém, és nálam hátsó led megvilágítás van, bár ettől persze nem biztos, hogy itt is). Bár nem tudom, mi a helyzet, de régebben gond volt a felhősödéssel. Vagy ezzel már nem kellene foglalkozzak?

Everybody lies.

(#22702) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Erről van valakinek jó/rossz tapasztalata?
[Philips 42PFL3007H]

A cél a legnagyobb, legolcsóbb TV, 47" alatt. Szüleimnek lenne majd, 51 centis CRT kiváltására, javarészt csak TV műsor menne rajta, talán némi divx/mkv filmezéssel. 100hz, és ilyen finomságok nem lényeg.
Szóval, van ennek valami buktatója hogy ez ennyire olcsó?

(#22703) KisApám válasza Gabesz84 (#22702) üzenetére


KisApám
addikt

Anyóséknak Philips 32PFL3007H van.

Ezt írja a tulajdonságoknál:
"100 Hz-es Perfect Motion Rate (PMR) a kiemelkedően éles mozgásmegjelenítésért."
Válaszom: egy nagy lósz*rt. Nem valós 100 Hz, ezt ne felejtsük el. Tapasztalat.

Ha gyors mozgással "találkozik", zavaró. Bárki is nézi, szerintem.
Bár lehet, hogy az ősöknek tök mindegy.
Boltba elmész, megnézed.
Tapasztald meg. Ettől jobb tanácsom nincs.

Ha TV-t vennék, valós 100 Hz alatt nem jöhet szóba semelyik sem.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22704) JoeYi válasza Barthezz2 (#22701) üzenetére


JoeYi
őstag

természetsen az adatlapról lehet megállapítani :) De szerintem jó dolog, hogy az idei 3000-es is lenyomja már a 2 évvel ezelőtti 5000-est

(#22705) Barthezz2 válasza JoeYi (#22704) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én se mondom, hogy nem az:)

Akkor már csak azt mondja meg valaki, hogy képminőség terén a két említett példány hozza-e legalább az enyém szintjét, illetve ha edge led-es, akkor okoz-e gondot az efféle megvilágítás(felhősödés pl) , és meg is vagyunk:)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22706) KisApám válasza Barthezz2 (#22705) üzenetére


KisApám
addikt

Minden edge LED-es felhősödik :K

Illetve bármelyiket láttam, olvastam itt a neten, felhősödött eddig.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22707) Barthezz2 válasza KisApám (#22706) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Közben megtaláltam, mindkettő edge led-es.. Kérdés az, mennyire zavaró a dolog. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22708) redingitell válasza Barthezz2 (#22707) üzenetére


redingitell
senior tag

Felhősödik az igaz. De mimnél magasabb a sorozatszám annál kevésbé zavaró, látható. Már egy erős középkategóriás készüléknél, pl:6XX7 szinte csak akkor látszik, amikor tiszta fekete a képernyő.
De a legjobb, ha a saját szemednek hiszel. Elbattyogsz egy MM-be vagy Euronics-ba, és ott megnézed.
Ha mindenképp Philipset akarsz, javallott az 5-ös sorozat, vagy attól felfelé, ugyanis onnan kezdődik a valós 100Hz-es megjelenítés. (Még mielőtt valaki a fejemet veszi: természetesen az idei szériáról beszélek)

[ Szerkesztve ]

(#22709) nightshadow válasza Barthezz2 (#22701) üzenetére


nightshadow
veterán

Ok, lehet kicsit rosszul fogalmaztam, de akkor is hülye a számozás, mert az én 5605-öm butább, mint a 3507, és gyakorlatilag akkor fogalmam nincs miről lehet megállapítani, hogy melyik újabb.

Szerintem az 5605-öd nem butább, ugyanis az valódi 100Hz-es, míg a 3507 nem az. Egyébként az első szám utal a sorozatra és az utolsó szám az évjáratra:

7 - 2012
6 - 2011
5 - 2010
stb.

Valódi 100Hz 5007-től van, így azt érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

(#22710) BBéci válasza redingitell (#22708) üzenetére


BBéci
titán

Szélesvásznú mozifilmek nézésekor az alsó és felső fekete csíkokon zavaróan látszik a bevilágítás, de az üzletek fényáradatában sokkal kevésbé, mint otthon, félhomályos szobában.
Még LG LM960 és Sony HX850 tévéken is, nem csak az olcsóbbakon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22711) blakey válasza KisApám (#22706) üzenetére


blakey
titán

:N
Minden lcd felhősödhet. Szerencsére nekem egyik sem (3 van) Az egyiken van némi bevilágítás (1 db), de kalibrálás után gyakorlatilag eltűnt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22712) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a témakörben, hozzáértők segítségét kérem!
Jelenleg egy régi nagy dobozos 75-80cm-es TV-m van! (igen, nagyon le vagyok maradva) :D

Tehát, váltani szeretnék valami szép nagy (ennél nagyobb) LCD TV-re, és nem tudom milyen szempontokat kellene figyelnem!

Amit tudni kell rólam és az igényekről:

- főleg divX filmeket nézek DVD-n keresztül (eddig persze ezen a TV-n nem épp a HD minőség volt jellemző)
- TV nézésre használom a TV-t :D nem kell tudnia internetet meg ilyeneket :DDD
- szebb képminőséget akarok elérni mint a jelenlegi dobozzal
- árkategóriában a 70-90.000Ft közötti érdekelne (használt bőven megfelel)

Szerintetek mire kell figyelnem, mik a fontos szempontok, hol érdemes vásárolni milyen fajtát!? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22713) KisApám válasza blakey (#22711) üzenetére


KisApám
addikt

Hogyan kalibrálod az edge LED háttér világítást adó diódáit, hogy eltűnjön a felhősödés???

janos666 kérlek magyarázd el, nekem ez valami új.

Szerintem max csak a felhősödés láthatóságát lehet csökkenteni valamelyest ilyen-olyan beállításokkal, de ott van az még.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22714) ginola


ginola
addikt

janos666-nak köszönöm a mai kalibrálást, ég és föld a különbség :R

(#22715) blakey válasza KisApám (#22713) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom te mit olvasol, de mint írtam nekem nincs felhősödés? Olyat nem írtam, hogy eltűnik a felhősödés. :)

(#22714) ginola
Hányan vannak akik el sem hiszik ill. nem akarják elhinni. A tv-k többsége nagyon messze van az "igazi" képtől, hirtelen más "színrendszerben" dolgozik a tv. nem olyan kékes, vöröses stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22716) KisApám válasza blakey (#22715) üzenetére


KisApám
addikt

Na haragudj, több mint 35 éve beszélem a magyart, és ha nekem azt írja valaki, hogy:
"Minden lcd felhősödhet. Szerencsére nekem egyik sem (3 van) "
nálam azt jelenti, hogy nem felhősödtek, hogy nincs és nem is volt felhősödés.

HA azt írod, hogy felhősödés volt rajtuk, de be lettek kalibrálva valahogy, és már jóval kevésbé láthatóak, azt értem.

A hozzászólásod első mondata értelmetlen.
("Nem tudom te mit olvasol, de mint írtam nekem nincs felhősödés?")

Talán ezt érteném:
Nem tudom, hogy te mit olvasol, de azt írtam, hogy nekem nincs felhősödés?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22717) KisApám válasza blakey (#22715) üzenetére


KisApám
addikt

Ha félreértetem volna valamit, bocs, még mindig álmos meg süket vagyok tegnap esti, ma hajnali retro parti miatt. (hajnali 4-kor feküdtem, keveset aludtam és még mindig sípol a fülem.)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22718) janos666 válasza KisApám (#22713) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is. :DDD Két dolog jut erről eszembe, de csak nagyon messziről érintve:
A "felhősödés" (nem igazán szeretem ezt a kifejezést) észlelhetősége nő a háttérvilágítás fényerejével, így ha túl van húzva a fényerő, akkor feltűnőbbek ezek a hibák. (A fehér pedig "kiégeti" a szemed, de van aki azt kifejezetten szereti.)
Továbbá, ha a panel fényerő (gyakorlatilag alsó R,G,B vágási szint, amiket szintén lehet állítgatni a menükben) van túlhúzva, attól szintén jobban kijönnek a panel homogenitási hibái, elszínesedhet a fekete, ami így könnyebben látható "színfelhők" formájában jelenhet meg.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22719) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma tartom az év utolsó kalibráló körútját Budapesten. (Még idei árakkal. :DDD)
Ha érdekel valakit írjon privátot (lehetőleg telefon- és minimum kerület számmal).
Eddig ~11-től még szabad a napom.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22720) Barthezz2 válasza nightshadow (#22709) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy értettem az okosabb dolgot, hogy funkcionalitásra több mindent tud, mint az enyém. A 100Hz viszont valóban ide plusz pont :)

(#22710) BBéci:
Akkor ezek szerint továbbra sem tudnak normális edge-led-es tv-t gyártani. Ez elég szomorú annak fényében, hogy java részük ilyen, és még bőszen hirdetik is.
Hát nem tudom, nekem egy fali konzolon van a TV, és jobbra balra forgatom-mozgatom egész nap, de így sem érdekel, hogy papír vékony legyen. A képminőség viszont annál inkább. Bár nyilván az enyémnél is vannak sokkal jobbak. Ennyire nem érdekli az embereket?

Everybody lies.

(#22721) Gabesz84 válasza KisApám (#22703) üzenetére


Gabesz84
őstag

Magamnak valós 100Hz-eset vettem, de nem látok semmi különbséget a 100Hz-es üzemmód, és az 50Hz-es közt.
Biztos nem látom mit kell nézni :)
Na ezért nem érdekel. Egyébként sem néz ősöknél senki sportot, aminél a tesztek szerint leginkább számítana.

(#22722) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy akinek esetleg lenne Samsung UE32EH5300WXXH TV-je, meg tudná mondani, hogy ez most valójában 100Hz-es-e? Gyártó honlapján nincs WXXH csak W utána, amihez 100 van írva. Valahol mintha olvastam volna, hogy csak 50Hz-et tud.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#22723) JoeYi válasza csusza` (#22722) üzenetére


JoeYi
őstag

csak 50. 6030 és a fölött van 100hz

(#22724) Maszki


Maszki
tag

Sziasztok!
Egy kis véleményt szeretnék kérni az alábbi tv-ről LG 32LS570S .
Ha van valakinek tapasztalata, referenciája szívesen meghallgatnám itt , vagy akár priváltban!
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

◄ Maszki ►

(#22725) okay válasza okay (#22687) üzenetére


okay
aktív tag

Erre nincs megoldás?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#22726) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Szeretném feltenni a falra a UE-40ES6100-est , milyen konzolt ajánlotok? Minél vékonyabb legyen azt szeretném.

Ezt néztem: [link]

Ha jól látom, akkor ez olyasmi, mint a samu gyárija.

(#22727) Pópa


Pópa
senior tag

Sziasztok,

Cserélni szeretném a Samu LE 46 B 650 (2009 december) tévémet, egy

Felhasználás: Semmi csicsa, írott lemezek, BH! camos xvid mozipremier, upc kábeltévé... ez kifejezetten hálószobai tévé lesz, esti híradót nézni, stb. Nem kell hiperszuper funkcióáradat, csak legyen szép képe, és 2-3 év garancia.

40 colos LED-es lehetőleg smart-ot is tudó tévére.
Samsung, Sony, LG játszik első körben, 150e körül szánok rá.

Melyik modell mondható jó vételnek?

Szerk.: Ha van topic wikipedia és dob valaki egy linket, az szuper lenne.
Akkor nem nyálazom végig a keresővel a fél világot.

[ Szerkesztve ]

Trust is good, control is better!

(#22728) nightshadow válasza Pópa (#22727) üzenetére


nightshadow
veterán

[link] a valós 100Hz miatt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22729) Pópa válasza nightshadow (#22728) üzenetére


Pópa
senior tag

Köszönöm, elindultam! :) :R

Trust is good, control is better!

(#22730) Siera


Siera
senior tag

Sziasztok!

A minap vettünk egy LEDes 3D Sony Bravia 37ex720 televízíót.
Elég okos TV, de sokadik próbálkozásra is csak mp4et tudok rajta lejátszani USBről (avit nem), és, ha a PCt media serverként használom, akkor sem hajlandó semmilyen filmet (m2ts,mkv,avi,mp4)meglátni, míg zenéket, képeket igen (ezeket le is játssza).

Én csinálok valamit rosszul, vagy a TV tényleg ennyire korlátolt? Ha 3D filmeket akarok rajta játszani, akkor vennem kell mellé egy blu-ray lejátszót?

Válaszotokat köszönöm előre is! :R

(#22731) junior11 válasza Siera (#22730) üzenetére


junior11
veterán

A Sonykhoz mindenféleképpen ajánlott külső médialejátszó beszerzése (pl. DUNE).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22732) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

(#22733) JoeYi válasza djnyakesz (#22732) üzenetére


JoeYi
őstag

tudom 70-90e Ft nagy összeg tud lenni, de a tévék között mégis csak a belépőszintre elegendő. Én személy szerint a Samsung tévéket ismerem jobban, és ekkora összegből csak au ue32eh5000-es vagy ue32eh5300-as modellt tudod megvenni. Ez utóbbi van egy barátomnak és a párjával tökéletesen elégedettek vele. Kábeltévé nézésre illetve hálózaton filmlejátszásra használják

Ha a fő szempont a kiváló képminőség, akkor kérj ajánlatot a plazma tv topicban is. Vannak bizonyos hátrányai az olcsó plazma tévéknek, de képminőségben jobbak az lcd-knél.

azt tudnod kell, hogy a 80 centis tévédhez képest a 32"-os lcd kicsinek fog hatni. Minimum 40"-46"-ost kéne venned, hogy ne tűnjön visszalépésnek a vásárlás. Itt tudod összevetni a képernyőméreteket.

Kérdezz rá plazmásoknál hogy érdemes-e beruházni ebbe a típusba: [link]

vagy esetleg merengj el egy nagyobb lcd-n: [link]

Vásárolni pedig nyugodtan merj webshopból, csak az outleteket kerüld (esetleg érdemes átnézni az apróhírdetéseket, most sokan passzolnak le karácsonyi ajándék tévét)

(#22734) nightshadow válasza djnyakesz (#22712) üzenetére


nightshadow
veterán

- TV nézésre használom a TV-t
- szebb képminőséget akarok elérni mint a jelenlegi dobozzal
- árkategóriában a 70-90.000Ft közötti érdekelne (használt bőven megfelel)

A sima tévéadás soha nem fog úgy kinézni LCD-én, mint egy jobb CRT-én, főleg nem ilyen kevés pénzből. Ennyiért csak egy teljesen belépő kategóriájú tévét kapsz.

(#22735) csusza` válasza JoeYi (#22723) üzenetére


csusza`
senior tag

Mi a frászért írják akkor ki a Samsung oldalon a specifikációknál, hogy:

Mozgási sebesség 100

??? Számomra rejtély.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#22736) JoeYi válasza csusza` (#22735) üzenetére


JoeYi
őstag

keress rá ebben a cikkben a "Valódi 100Hz vs. CMR 100Hz" bekezdésre

(#22737) csusza` válasza JoeYi (#22736) üzenetére


csusza`
senior tag

Egyébként ezt a TV-t néztem ki, illetve egy IPS paneles DELL U2312HM-et. Csak hosszú távon jobb lenne a TV... Eléggé vacilálok... Monitornak nagyon ratyi egy ilyen TV?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#22738) djnyakesz válasza JoeYi (#22733) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszönöm a korrekt tájékoztatást...nos igen , tudom hogy ez az ár nem épp a legnagyobb, de már önmagában az hogy TV-re ennyit költ az ember számomra meglepő :D Design elemként inkább fontosabb most mert minden új a szobában, kivéve a TV-t szóval a hatás megmarad!

Mi a fene a különbség a plazma és LCD között? többet zabál a plazma vagy kicsit gyengébb a kép minősége?
Inkább akkor gyűjtök még mert nem akarok most jó 3-4 évig TV-t venni! Ha veszek akkor legyen jó...

(#22739) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Samsung Smart Televízió, de sehogy sem tudom rábírni, hogy lejátsza a feliratokat. Mi a módja ennek, vagy hogyan lehet pl. egy divx-es filmhez (angol) és külön van a felirat, hogyan lehetne lejátszani? Előre is köszi a válaszokat! :R

A típusa azt hiszem UE42D5500 vagy 6500

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#22740) JoeYi válasza zedok (#22739) üzenetére


JoeYi
őstag

ugyanúgy kell elnevezni a feliratot és videó fájlt. Pl:
terminator_2.avi és terminator_2.srt

(#22741) zedok válasza JoeYi (#22740) üzenetére


zedok
senior tag

Köszönöm, ezzel sikerült, viszont az ékezeteket valamiért nem kezeli le jól. Hiába állítok a kódoláson. Valami tipp?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#22742) JoeYi válasza djnyakesz (#22738) üzenetére


JoeYi
őstag

én ezt inkább nem részletezem, ebben a fórumban is már rengetegszer körül lett járva, de a google is rengeteg cikket kiad neked a plazma vs lcd kérdésre. Pl ezt is: [link]

(#22743) JoeYi válasza zedok (#22741) üzenetére


JoeYi
őstag

ez jó kérdés. Esetleg szgépen változtas meg magának a felirat fájlnak a kódolását. Pl notepad++ nevű progival lehet. VagyUTF8-ra vagy ANSI-ra. Valamelyikben csak jó lesz :)

(#22744) zedok válasza JoeYi (#22743) üzenetére


zedok
senior tag

Fura, de egyikben se működött, se UTF-8 se ANSI kódolás. :(

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#22745) djnyakesz válasza JoeYi (#22742) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Rendben nem offolok! Olvasok! :)
köszönöm!

A tippeket is, szép darabok! Olvasok, és jelentkezek ha nem értek valamit! :) :R

(#22746) JoeYi válasza zedok (#22744) üzenetére


JoeYi
őstag

és mindegyik karakter rossz? Legrosszabb esetben ctrl+H -val cseréld ki az ékezetes karaktereket simára :)

(#22747) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Sziasztok!
Nagyszülőknek kéne valamit tv-t néznem 150-200eFT környékén. Főleg TV adás menne róla, meg néha kis film. Jó lenne, ha lenne benne használható média lejátszó. 100cm hely van szélességben a szekrényben, ebbe bele kéne férnie, szóval 40-42 colosak jöhetnek szóba, ahogy néztem.
Tudnátok ajánlani 1-2 konkrét típust?
Köszi!

(#22748) zedok válasza JoeYi (#22746) üzenetére


zedok
senior tag

Na, ez érdekes, elmentettem ismét UTF-8-ban és vitte rendben! Köszönöm szépen! :R Esetleg ötlet arra, hogy egy Philips TV-n hogy lehet előcsalogatni a feliratot? Próbáltam ezzel az átnevezős módszerrel de nem akart összejönni. :(

Philips PFL 5625 H típusról van szó :R

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#22749) JoeYi válasza zedok (#22748) üzenetére


JoeYi
őstag

na azt passzolom. Gondolom az nem idei típus, így az is lehet hogy nem kezeli a feliratokat. Kézikönyvet kellene felcsapni, ha még megvan

(#22750) Sefter válasza junior11 (#22731) üzenetére


Sefter
veterán

külön média lejátszó szerintem minden márkához elkel, elég vackok a beépítettek...

Psn ID: sefter_hun

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.