Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22351) -=RelakS=- válasza BBéci (#22345) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Emiatt amúgy el tudnám képzelni azt, hogy a pixelek ne 1:1 négyzet alakúak, hanem 2:1 téglalap alakúak lennének, és pl 1920*2160-as natív felbontása lenne a tv-nek. Már ami a panelt illeti. Kifelé csak a fullHD felbontást mutatná. Igy megoldható lenne, hogy fullHD is legyen, meg passzív is legyen. Drágább lenne, persze, de az aktív tv is drágább, mint a passzív azonos kategóriában.

Ja, hogy ez esetleg jó lenne a felhasználónak (fullHD 3D, ami nem villog)? Én kérek elnézést.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22352) nightshadow válasza -=RelakS=- (#22351) üzenetére


nightshadow
veterán

de az aktív tv is drágább, mint a passzív azonos kategóriában.

Szinte egy árban vannak, sőt még az aktív olcsóbb pár ezer forinttal:

40EH6030 135k - 42LM615 145k
40ES6100 160k - 42LM620 165k
40ES6540 192k - 42LM660 195k

[ Szerkesztve ]

(#22353) -=RelakS=- válasza nightshadow (#22352) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pár hónapja Panát vettem, az aktív notóriusan drágább volt 50-100ezerrel (Amikor az enyém még 250 körül volt, az aktívak 300-tól indultak)

Amúgy viccesnek találom, hogy az olcsóbb 40"-os méretű, de aktívot hasonlítod össze a drágább 42"-os, de passzív készülékekkel. Azonos méretben is megállja a helyét, amit írsz?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22354) StLui válasza -=RelakS=- (#22353) üzenetére


StLui
veterán

szerinted lg gyárt 40-es passzívot, vagy a samu 42-es aktív lcd-t ? :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22355) nightshadow válasza -=RelakS=- (#22353) üzenetére


nightshadow
veterán

Amúgy viccesnek találom, hogy az olcsóbb 40"-os méretű, de aktívot hasonlítod össze a drágább 42"-os, de passzív készülékekkel. Azonos méretben is megállja a helyét, amit írsz?

Nem tudom, hogy mi a vicces benne, de mivel az egyik 40"-est gyárt, a másik meg 42"-est, emiatt így lehet összehasonlítani őket. Másrészt az aktív szemüveg drágább, s ennek ellenére olcsóbb a valóban 2"-el kisebb tévé. Jelenleg 50-100k-ás árkülönbség meg mesze nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#22356) -=RelakS=- válasza nightshadow (#22355) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

stLui, nightshadow

1: a kódokból csak a méretet tudtam levenni, a gyártót nem, viszont ez megmagyarázza a végén lévő nagy eltérést
2: ha már összehasonlítunk, hasonlítsunk össze azonos gyártótól azonos kategóriát, mert ilyen alapon én is mondhatnám, hogy kétszer annyiba kerül az aktív, és mutogathatnám akár az LG 42LM3450 passzív 3D-t 145k-ért és a Panasonic TX-L42ET50-et 260k-ért, csak hogy nekem legyen igazam. Érted ugye, hogy mit akarok mondani?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22357) hernan.c válasza -=RelakS=- (#22356) üzenetére


hernan.c
tag

Samsung és LG lett össze hasonlítva és szerintem tök ugyanazon kategóriából.

(#22358) BBéci válasza torma1981 (#22350) üzenetére


BBéci
titán

A 46 colos tévék optimális nézési távolsága, full HD filmek esetén 175 cm! [link]
Aki ennél (sokkal) messzebbről nézi, az feleslegesen vett full HD tévét, mert nem látja a nagyfelbontás előnyeit, viszont féltéglával verheti a mellét és a kisbíróval kidoboltathatja a falu főterén, hogy neki olyan van a tisztaszobában.
Bocs a kitörésért, de mindig kiakadok, amikor valaki azzal jön, hogy nézzük távolabbról, akkor nem látjuk a hibákat és a felbontás feleződését.
47 coloson, 3 méterről az analóg SD tévéadás is jól mutat, nem csodálom, hogy tökéletesnek nevezed a képminőséget, viszont a 3D élmény összehasonlíthatatlanul kisebb, mint a fele távolságról nézve.
Ha megnéznéd az Avatart egy jó BD-játszóról (Pioneer BDP-LX55) egy 55 colos VT50-en, (ha látod a plazmák villogását, akkor legyen Sony HX850) 2,2 m távolságból, letennéd a hajadat. 20 hónapja azzal a filmmel tesztelem a tévéket, látom a különbséget. Volt köztük LG LM960 is

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22359) torma1981 válasza BBéci (#22358) üzenetére


torma1981
veterán

Én elhiszem amit mondasz. Te több tv-t teszteltél mint én ez tény. De a vita a FULL HD 3D-ből indult ki. Meg hogy te HX850/ES8000 néztétek az aktív 3D-t. Ezt nézd meg egy ES6570/6800-on pl és akkor mindjárt nem lesz olyan jó az aktív. Én erre írtam a passzív sokkal jobb mert a középkategóriában is jó minőséget nyújt. És azt tudjuk, hogy az emberek nem nagyon vesznek HX850/ES8000-ret. 80%-nak LG 620/640/660 Samsung 6030/6100/6570 van. Ez meg hogy ki honnan nézi relatív. Az egy általános adat. Lehet, hogy valaki messzebbről is lát különbséget stb. Akikkel én beszéltem 80% simán látja a villogást az aktív 3D-nél. Megfájdul a szem,fej stb. Ezek tények. Nem csak pár ember látja,tapasztalja ezeket a dolgokat. Ezért nem tetszenek a plazmák. Ott is látom a villogás és még sokan mások. Lehet hogy 600-700k-nál már nem Lg-t választanám. De lehet nem is LCD/Plazmát hanem projektort.

[ Szerkesztve ]

(#22360) altoalto


altoalto
tag

Sziasztok! Lehet nem a legjobb hely ahova irtam,de azert megkerdem, hogy az olcso 22-24 colos digitalis tv tuneres monitorok milyenek? Marmint, digtialis kepminoseg (hd es a nala hd ready), megbizhatosag. Nem jatekra kell, csak ugy neztem olcsobbak, mint egy atlag tv. Anyunak kell a konyhaba valami. Most egy 55 cm-es Orion tv tronol a huto tetjen. Elore is koszi a segitseget!

(#22361) BBéci válasza torma1981 (#22359) üzenetére


BBéci
titán

Ne abból induljunk ki, hogy az emberek képtelenek belátni, mennyivel jobb és élvezetesebb az ideális nézési távolságban ülve tévézni. Valamennyire érthető. Egyrészt a lakások berendezése nehezen teszi lehetővé, ráadásul inkább vesznek 160-ért 40 colos LCD-t pedig ugyanannyiért 50 colos plazmát is kapnának. És nem csak az a 10-15 %, aki látja a plazmák villogását.
Ki merem jelenteni, hogy az ajánlott, optimális nézési távolságból nagyobb élvezetet és térérzetet ad egy ES6570, mint egy LG 620-as.
Az aktív villogásának két fő oka van, ezeket már sokszor leírtam. Egyik a látószögben lévő más fényforrás, illetve fényvisszaverő felület, ami aktív szemüvegen keresztül még szép, hogy vibrál. Feltételezem, hogy az ismerőseid, akik panaszkodtak, nem optimális körülmények között próbálták az aktív 3D-t, hanem valamelyik üzletben. Na, azok a kiállított tévék engem is kiakasztanak, hányingert, szédülést okoznak.
Másik ok a lejátszó minősége. A Sony HX850 tesztelésekor a hozzá kapott BDP-S590-es [link]BD-játszóval kezdtem és megdöbbentem, mert remegett, vibrált a kép. Na, mondom, ennek annyi, horrordrága tévé és szar a háromdéje. Aztán lejátszót cseréltem, és megnyugodtam, mert a kép rezzenéstelen és kiváló volt.
Fontos különbség a két technológia között a fej oldalra fordításának engedése. Aktívat az oldalamra fekve is nézhetem, valamint 30 foknál nagyobb szögben eltávolodva a középvonaltól. Persze LCD-ken ekkor már jelentős a kontraszt csökkenés és a fekete kékülése, szürkülése.
Ja, én azonos kategóriát említettem az előbb: LM960 vs. HX850.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22362) torma1981 válasza BBéci (#22361) üzenetére


torma1981
veterán

Otthoni körülmények között mondták a villogást az aktívon. Ők is utána néztek a dolgoknak. Fiatalok akiket még érdekel a beállítás is. Én még mindig finomra hangolom az LG 669-et. Mindig van rajta valami hiba. Sokan úgy ocsmárolnak valamit, hogy be sem állítják rendesen. Úgy persze, hogy recés a passzív 3D. Nekem már nem lehet észrevenni. Amit írtál igaz. Nem mindegy mit,mivel, hogyan nézel. Én PC-ről néztem a 3D-t. Ott nem mindegy a lejátszó,beállítás stb. Rendes BD50 ISO. De ha beállítottam rendesen tökéletes volt SZÁMOMRA. És ez a lényeg szerintem. Mindenki maga döntse el mi tetszik neki. De még mindig azt mondom a KÖZÉPKATEGÓRIÁBAN az LG passzív megoldása életképesebb. Olcsó szemüveg, villogásmentes, stb.
De ez az én véleményem. A felső kategóriában nem tudok nyilatkozni. Sajna nem volt hozzá szerencsém. A Pesten laknék biztos bekéretöznék hozzád nézegetni ha lehetne. :) :D Ott lenne viszonyítási alapom a felső kategóriához.

(#22363) -=RelakS=- válasza hernan.c (#22357) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Samsung és LG lett össze hasonlítva és szerintem tök ugyanazon kategóriából."

1: nem azonos márka, így már azonos tulajdonságokkal is más lesz az egyiknek az ára, mint a másiknak.
2: nem ugyanazon kategória, mert az egyik 40", a másik 42", és mindig ugyanannak a technológiának a javára.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22364) BBéci válasza torma1981 (#22362) üzenetére


BBéci
titán

Hogyan tünteted el beállításokkal a felezett felbontás miatti csíkozódást? Hiszen egy időben csak minden második pixelsor világít.

(#22363) -=RelakS=-
Teljesen hibás a megközelítésed, mert a Samsung csak aktívot, az LG csak passzívot gyárt.
A Panasonic különböző kategóriás tévéinek hasonlítgatása szintén értelmetlen.
Nightshadow listája precíz és hibátlan, magáért beszél.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22365) hernan.c válasza -=RelakS=- (#22363) üzenetére


hernan.c
tag

Azonos márkán belül nincs 42 és 40 se passzív és aktív. Vagy ez vagy az.

(#22366) #75912448 válasza BBéci (#22361) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szaktárs, tedd a szívedre a kezed, és mondd el nekünk hány darab 3D filmet tartottál érdemesnek teljes játékidőben megnézni. Miután megérkezik a válasz, hogy egyet (nálam ez a szám szerepel), utána térjünk vissza rá, hogy érdemes-e ennyit foglalkozni a témával. :)

A topiklakók 1%-át érinti az LM960, HX850 és LX55 kérdés, semmire nem mennek vele, hogy azokon miképp mutat a 3D. ES6030-at, 6100-at, LM620-at, 660-at vesznek. Jó estben ES65xx-et, LM66x-et. A hozzászólók jelentős többsége felezett aktív Samsungon 3dézik SBS-sel. Hidd el nekem, 5 percet sem bírnád nézni, engem egy ilyen Samsung 3 perc után rávenne az öngyilkosságra. Teljesen más kérdés egy 7-8x Samsung ill 7-8x Sony, de nem érinti a ph-s kérdezőket, ha igen, kettőt hármat egy évben.

Továbbra is állítom, családi mókázásra sokkal jobb a passzív, különösen a ph-t érintő árkategóriában. Jelnleg mókánál többre nem tartom az egész 3D kérdéskört.

(#22367) BBéci válasza #75912448 (#22366) üzenetére


BBéci
titán

Valóban csak egyet, az Avatart, de van még 2-3, amire kíváncsi vagyok. Ha erre azt válaszolod, hogy 4 film miatt sem érdemes ekkora feneket keríteni a 3D kérdésnek, akkor igazad adok Neked.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22368) #75912448 válasza BBéci (#22367) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igen, erre gondoltam, egyetértünk. Sokkal fontosabbnak tartom jó/jobb 2D tévék felé terelni az embereket, felhívni a figyelmet a nagyobb képátló előnyeire, a mozgásmegjelenítés fontosságára, mint a 3D kérdéskörrel vesződni.

(#22369) torma1981 válasza BBéci (#22367) üzenetére


torma1981
veterán

Bizonyos finomhangolással elég jól el lehetett tüntetni. Engem legalább is egyáltalán nem zavar. Én is az Avatart néztem. Nagyon látványos volt. Etalon a filmeknél. Volt bőven kijövős jelentet. A lényeg, hogy a mai piacon nagyon kevés a tényleges 3D-s film. Sok a konvertált vacak ahol van mélység de nincs kijövős rész. Nem rossz az sem de nem az igazi. Talán ha siker lesz a Hobbit akkor lesz jövője.

(#22370) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok!Tönkrement a régi 72es crt tv-m! Tehát így tv vásárlás előtt állok!Pénzhiányában nem tudok ledest venni csak sima lcd-t. 3 kinézett darab a következő LG 32cs460 hd ready televízió,\C energiaosztály miatt óckodok, sokat fogyaszt?\ a másik egy samsung Le32e420e2 hd ready televízió\ ez már b energiao.-s, képe nem olyan szép mint az lgnek,meg fényes amit annyira nem csipázok\ az utolsó az pedig egy ledes technika tv 32L-914 hd ready led tv!\iszonyat szép képe van, elviekben ugyanaz gyártja aki a jvc-t és hyundai-t, a jvc és a hyundai irányítója is irányítja! Vki aki ért hozzá van tapasztalata segítsen nekem! Előre is köszönöm!

"Én az Lg felé hajlanék de az a C energia osztály az zavar!" :R

(#22371) -=RelakS=- válasza hernan.c (#22365) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Panasonicnál van :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22372) BBéci válasza torma1981 (#22369) üzenetére


BBéci
titán

Még mindig nem adtál konkrét választ arra, miként oldod meg, hogy azokat pixelsorokat is lásd, amiket a szemüveg polarizált lencséje számodra láthatatlanná tesz? Ugyanis ez a passzív 3D működési elve.

(#22371) -=RelakS=-
De nem azonos ár és minőségi kategóriában, ezért az összehasonlításuknak semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22373) torma1981 válasza BBéci (#22372) üzenetére


torma1981
veterán

Én nem azt mondtam, hogy eltüntettem a működési elvet. Csak alig láthatóak a recék. Persze a sorokat ha közelebbről nézed látod. De nekem az nem zavaró.

(#22374) blakey válasza torma1981 (#22373) üzenetére


blakey
titán

Nem csak neked nem zavaró, mint ahogy sok más dolog van az életben amit mások másképp viselnek el, gondolom sokan windows-t használnak meg pc-t, pedig vannak sokkal jobb gépek és rendszerek, még sorolhatnánk. Szóval mindennel van kompromisszum az életben és nem akkora mértékű amekkorát csinálnak belőle.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22375) torma1981 válasza blakey (#22374) üzenetére


torma1981
veterán

Igen ezért írtam, hogy ne hallgasson senki a másikra. Vegye azt ami tetszik neki. csak az a fontos.

(#22376) sixer66


sixer66
senior tag

Üdvözletem.
Sajnos le kellett tennem a drágább tévékről, mármint Nekem drága, értem ezalatt LG 42LM640S/660S, így most néztem múltkor tecsóban volt LG 42LW4500-as 3D-s tévé, aminek nem volt rossz képe és 139.990 volt.Ilyen tévét lehet még valahol kapni ami van ennyire jó minőségű képre?Samsung is jó lenne, abba a 6100-ast néztem 42"-osat, annak is megfelelő számomra a képe, de félek az aktív 3D-től igaz 1évbe kb 4 szer néznénk 3D-t. Plazma nem játszik, akármilyen szép is a képe, amit érdemes lenne megvenni, az megint 160-nál kezdődik.Vagy már a Samu 6100-as szériája is elég jónak számít 169.999- ért?

(#22377) tmscsaba válasza sixer66 (#22376) üzenetére


tmscsaba
tag

"Samsung is jó lenne, abba a 6100-ast néztem 42"-osat, annak is megfelelő számomra a képe, de félek az aktív 3D-től "

Szerintem a jobb dologtól sosem kell tartani, viszont szerintem nézd meg egy bemutató teremeben v. plázában egyiket is és a másikat is a hozzá adott szemüveggel. Ne anélkül ! Aztán el tudod dönteni magad, hogy melyik jobb felbontású 3D-ben és melyiken látszanak zavaró csíkok, melyiken nem, ahonnan tiszta 3D képet kell látnod.

Nézheted távolabbról is, de messziről a látott kép már nem lesz annyira részletes, mint amit a HD adástól elvárhatnánk. Igaz, a HD adás még csak most kezdődik majd igazán, de nem csak holnapra kell venni tv-t, a holnap utánra is gondolni kell..

(#22378) Tegla80 válasza nightshadow (#22293) üzenetére


Tegla80
addikt

nightshadow
(őstag)
Szerintem meg mindkét 3D-és technológia zsákutca. 99,99%-ban 2D-ét fogtok egyébként is nézni, így hülyeség a 3D-hez igazítani a tévévásárlást. Legalábbis szerintem.

+1

Sony® & PlayStation®

(#22379) tmscsaba válasza Tegla80 (#22378) üzenetére


tmscsaba
tag

"Szerintem meg mindkét 3D-és technológia zsákutca. 99,99%-ban "

Láttad-e már valahol, hogy nem hiszed el, hogy mennyire jól működik?

A 3D technikával készülő adás még csak most fog igazán elkezdődni,
eddig csak próbák voltak. De ne aggódj, ez ugyanúgy be fog indulni, mint
ahogy a színes tv-k elterjedtek.

Még a '70-es évek elején ..mekkora vitáim voltak emberekkel.
Mindenki azzal jött, hogy a színes tv sosem fog elterjedni, az halva született dolog.
Nincsenek is színes adások, legfeljebb néhány műsort adnak a 2-es kísérleti csatornán, amit csak konverterrel lehet fogni és csatorna váltós tv kell hozzá.

Bizony, akkor volt kettő elérhető csatorna, amiből egyiket mindenki tudta fogni.
Akkor nem nagyon akarták néhányan megérteni, hogy ki a fenének kellene a színes kép a tv-n ?
Egyébként is -mondták- a színek meg sem közelítik a valóságot. Annyira íllúzió rombolóak, hogy sokkal inkább érdemes egy jó fekete-fehér tv-t venni, mert akinek nincs annyi fantáziája, hogy bele lássa a színeket, az fantáziátlan beteg ember.. Mintha most lenne.

...legalábbis ezt mondták emberek a színes tv-ről még akkoriban.
Ez most kísértetiesen megismétlődik a térhatású kép megjelenítéssel kapcsolatban.

Akkor is igyekeztem meggyőzni őket ész érvekkel de látszólag képtelenségnek tűnt.
Mindig vannak akik nehezen ismerik el akár önmaguk előtt is, hogy nem feltétlenül az a jó, amit véletlenül éppen megvásároltak.

[ Szerkesztve ]

(#22380) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Adott egy Philips tv készülék. Gyártó szerint nem játssza le az mkv formátumot pendriveról. Gyártó viszont említést tesz erről a formátumról többek között: Mpeg-4 – video codec- H.264/Mpeg-4 AVC, audio coded- AAC

Ez minek minősül?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22381) BBéci válasza Tegla80 (#22378) üzenetére


BBéci
titán

A hozzászólás számát, amire válaszolsz, mindenki látja, felesleges az egészet idézni, akit érdekel megkeresi.

(#22379) tmscsaba
Egyetértek nightshadow-val, az egész 3D mizéria nem a tévénézők kedvéért van, hanem a gyártók bevételeinek növelését szolgálja. Már nem tudtak mit kitalálni az eladások növelésére, kínjukban elővették a 3D-t, amit a 4 K követ. Sajnos sokan bedőlnek a marketingnek, az ő bajuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22382) sysrq válasza BBéci (#22381) üzenetére


sysrq
őstag

A 3D, míg csak itt olvasgattam róla, nem tűnt életképesnek. De egyik közeli rokonnál sikerült hosszabb időt a kipróbálására szánnom, nem áruházban hanem nyugiban másoktól nem zavarva.
És egészen jó dolog.
Az meg hogy itt szajkózzátok folyamatosan hogy csak marketing, az nem állja meg a helyét. Van még hova fejlődnie, az igaz de valahonnan mindig indulni kell.
A 4k-val meg mi a baj? Ennyi erővel elég a FHD. Vagy a 720, és üljek tőle messze?
Vagy ha valamelyik mégis befut, elterjed, akkor vegyek/ünk három év múlva másik TV-t? Ez az igazi marketing duma.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#22383) tmscsaba válasza sysrq (#22382) üzenetére


tmscsaba
tag

Pontosan erről beszélek !
Mire befut és nélkülözhetetlenné válik, mert annyira megszoktuk,
akkor már nem is emlékeznek a kételkedők, hogy ők mit mondtak.

Így volt ez a színes tv elterjedése előtt is.
Mint írtam abban ugyanígy kételkedtek egyesek.
A tények arról is most beszélnek egyértelműen hogyan alakult, 40 év múlva!

(#22384) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Létezik 3D Led Tv 50" méretben :F
ez lenne a max ami kényelmesen elfér a nappaliban és nem akarnék kisebbet sem...

Psn ID: sefter_hun

(#22385) BBéci válasza sysrq (#22382) üzenetére


BBéci
titán

Komolyan kérdezed, hogy mi baj a 4K-val? Mekkora tévéd van és milyen távolságból nézed?
Az 55 colos full HD optimális nézési távolsága 2,2 m. Ehhez képest a 4K-é legfeljebb másfél méter lehet. Szeretnél olyan közelről tévézni? Ha nem, akkor máris totálisan értelmetlenné válik az UHD felbontás.
Csakis 60 colosnál nagyobb képátló esetén van értelme. Mennyiért adnak most egy akkora 1080-ast? Itt a többség még a 46 colos tévéket sem tudja, vagy akarja megfizetni. Ki venne 60-as UHD-t???
Még a HD tévéadás is ritka, mikorra várható az UHD sugárzás elterjedése? Milyen adathordozón fogod megvenni az UHD filmeket? Letöltesz 60-150 gigás fájlokat? Min fogod tárolni, mikor most a többség nem hajlandó elfelejteni a retek divikszet. Nézd meg a "kölcsönzők" statisztikáit, 80%-ban azokat viszik, mert hamar lejön és csak 1-1,5 GB.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22386) Prof01 válasza BBéci (#22385) üzenetére


Prof01
veterán

Miért kellene olyan közelről nézni? Nézheti azt is 2,2-ről, csak nem fog különbséget észlelni. Olyan lesz, mint a mai okostelefonoknál. Már a mostani 720p-s kijelzőknek is akkora a pixelsűrűsége, hogy nincs értelme nagyobbat beletenni, mégis készítik a gyártók már az FHD kijelzőket.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#22387) Matthisa


Matthisa
tag

#22370-re tudna vki válaszolni? :R

(#22388) KisApám válasza Sefter (#22384) üzenetére


KisApám
addikt

Ha el fogod viselni a felhőpamacsokat, ami az edge LED velejárója,
főleg ilyen nagy méretben, ha akarod, ha nem,
akkor vegyél olyan nagyot (ha szerencsés vagy,
akkor nem fog annyira látszódni, illetve ha nem nézel
majd olyan filmeket, ahol vannak sötét jelenetek - van ilyen???).
Ha el fogod viselni azt, hogy egy ekkora TV-n már a HD TV adások
(főleg az SD TV adás, hajajaj) sem lesznek már olyan kontrasztosak,
mint amilyennek lenniük kell, akkor vegyél.

Saját vélemény, tapasztalat alapján...
Nekem már a 46 colos LED TV-n futó HD TV adás is
katasztrófálisan vacak, szappanopera keltő hatású.

Ismerősömmel voltam kb. 5-6 boltban, kicsit állítgattuk ezt-azt,
Ő is min. 46 colban gondolkodott, de inkább lement 40-re,
hogy élvezni tudja a TV adást valamennyire majd.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22389) JoeYi


JoeYi
őstag

némi infó Dream PC-ről. Megkérdeztem őket hogy a 8 napos visszaküldés szabály érvényesnek tekintik-e magukra:

"Tisztelt Címzett!

A 8 napos törvény miszerint elállhat a vásárlástól nem vonatkozik ránk, mivel az a torvény távollévők közötti kapcsolat esetén érvényes.
Mi nem vagyunk távollévők, mivel saját sofőrünk viszi ki Önnek a készüléket és nem csomagküldővel küldjük.
Kérem ennek tudatában vásároljon tőlünk."

(#22390) blakey válasza KisApám (#22388) üzenetére


blakey
titán

Erősen sarkítasz, nem velejárója az edge lednek, az lcd technológia kiváltsága, megfelelő diffuzorral ez kiküszöbölhető, vannak gyártók akik ezt egész jól megoldják, szappanopera hatást is el lehet kerülni megfelelő beállításokkal, mert van pl. a valósághű mozi ill. a tru motion vagy bármi más, ha ez a kettő be van kapcsolva, akkor szaggatáshoz vezet, egyik vagy másik ajánlott és persze megfelelő értékeken. Bármilyen méretben rossz a rossz minőségű adás. Láttam 65"-on jó minőségű anyagot és 26"-on rosszat is. A legnápszerűbb a samsung, utána lg, sony, sharp, philips, a samsungok brutálisan tudnak felhősödni, hasonló panellel szerelt sony pl kevésbé, ips paneles tv-k meg még kevésbé felhősödnek. Bevilágítást is láttam edge leden és backlit-en is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22391) sysrq válasza BBéci (#22385) üzenetére


sysrq
őstag

Van egy hatalmas szakmai hozzáértésed és rengeteg tapasztalatod erre ilyen hozzászólásokkal agyonvágod a renomédat. Miért nem nézhetném 4 méterről a 4k-s TV? Nincs értelme? A retina kijelzőnek sincs? Segítek, mindenki 46 meg 60 sőt 75 colos átmérőt szeretné megvenni, lesz az még olcsóbb.
Jövőbe látásodra meg csak annyit, ezek nem fizikai korlátok csak még nem terjedtek el megfizethető kategóriába. De dőreség lenne nem hinni benne hogy megoldják.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#22392) KisApám válasza blakey (#22390) üzenetére


KisApám
addikt

IPS panellal 2 gond van - kontraszt nagyon gyenge, feketében gyenge.
Hiába nem felhősödik annyira, hiába nagy a betekintési szöge,
nem kellene a legfontosabb hiányosságok miatt.

Egyik tesztoldalon írták is pl. a Panasonic ez évi IPS TV-jéről,
hogy 2012-ben nem szabadna ilyen gyenge kontrasztú TV-t forgalmazniuk...

Nem tudom mennyire megbízható a digitalversus.com, de szerintük:
"We measured 740:1, which is unacceptable for a 2012 TV!"

"the ET50 has one of the lowest contrast ratios we've seen in our recent TV reviews. This means that blacks look totally washed out (they look grey rather than black). In comparison, most competitor models easily score over 2000:1!" (Panasonic Viera TX-L47ET50 contrast: 740:1 :Y )

Vagy hdtvtest.co.uk:

"Black Level: Let’s not sugar-coat it: black-level depth is not one of the strong points of IPS LCD panels..."
"Darker content is damaged by the IPS LCD panel’s contrast performance, which isn’t wonderful..."

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22393) #75912448 válasza sysrq (#22391) üzenetére


#75912448
törölt tag

Inkább arra gondolt, hogy minek néznél 2 millió forintos tévét 4 méterről, ha ugyanazt látod rajta, mintha 300k-ért vennél egy mai 1080p-s tévét, ugyanis ekkora távolságból mit sem ér az UHD.

(#22394) #75912448 válasza tmscsaba (#22383) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kétkedők? Nem a 3D technológiával van bajunk, hanem a minőségi filmes tartalmat hiányoljuk. Gyakorlatilag animációs és demo anyagok mellett, mint pl Lichtmond 2 nem lehet minőségi 3D filmekről beszélni.

Egyébként pár év múlva nem azon röhögünk, hogy néhányan kétkedtek a 3D létjogosultságán, hanem azon, hogy egy műanyag keretes feltöltött szemüvegben csücsülsz a tévéd előtt. Akkorra már elterjedhet megfelelő színvonalon a szemüveg nélküli technológia, talán hozhat is némi áttörést.

[ Szerkesztve ]

(#22395) blakey válasza KisApám (#22392) üzenetére


blakey
titán

Ne aggódj, nincs probléma. Majd ha bekalibrálsz egy-két tv-t akkor látni fogod, hogy mi az igazság, mindegyik pannellel szerelt tv-m volt, tudom, hogy melyik mire képes. Ahány tesztoldal, annyi kalibrálás, ők nem felhasználóként csinálják hanem, hogy minél hamarabb meglegyen a teszt, na meg mennyire akarnak azonosulni a készülékkel vagy sem, nem egy-két beállítást próbáltam ki, hogy vajon ők mit állítanak és nagyon vacak volt a képminőség. Pl. geeks-en egyik lg-nek 670:1-hez kontrasztot írnak a saját beállításaikkal ehhez képest máshol meg 1600:1 volt a kontraszt. Volt egymás mellett samsung és lg tv-m, az lg valósághűbb volt és részletezőbb, sötét részeknél kalibrálás után nem volt eltérés, a samu is világos lett és iszonyatosan foltos.
Hinni csak mértékkel kell, van egy ips paneles tv-m, nem alsókategóriás, rengeteg a kontraszt, nagyon sok múlik a normális kalibráláson. Vannak gyenge pva és ips panelek, de most már inkább ips vennék mint pva-t, sokkal élethűbbek a színek, részletezőbbek a sötét jelenetek.
Lehet kampányolni egyik vagy másik mellett, de az a legjobb ha az ember saját maga dönti el, hogy melyik a megfelelő számára.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#22396) BBéci válasza Prof01 (#22386) üzenetére


BBéci
titán

Igen, az, ami a telefonokkal történik, ugyanolyan mókusvakítás, mint a 4K. Az UHD-nak mozikban van komoly előnye, aztán a házimozi vetítőknél (már akartak adni egyet tesztre, de nem vállaltam, mert nincs hozzá néznivaló) és a hatalmas tévéknél. Még a 60 colos sem kívánja a 4K felbontást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22397) BBéci válasza #75912448 (#22393) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan arra gondoltam. Mertem remélni, hogy valaki megérti a lényeget!

(#22389) JoeYi
Ezzel az álombolt durván rossz bizonyítványt állított ki magáról, mondhatjuk úgy is, hogy megbuktak.
A jogszabály (törvény) szerint még személyes átvétel esetére, ha én ballagok el a boltba és ott veszem át az interneten megrendelt árut, akkor is érvényes a 8 napos elállás joga!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22398) -=RelakS=- válasza BBéci (#22396) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

42 colban el tudnék képzelni egy uhd tv-t.
Megjegyzés a dologhoz, hogy főleg számítógép monitornak használnám, tehát a "tartalom" és a nézési távolság az adott :) Most is 42" előtt ülök otthon, és azért monitor távolságból az már necces fullhd-ban.

Amúgy számolgattam, hogy ugye a japók a 8K-nál tartanak. 24"-ban egész jó a FullHD monitornak, stb. Ugyanebben a pixelsűrűségben az 96"... 243 centis tv. Mivan?! Biztos, hogy kell ez nekünk otthonra? Ja, és persze az "ideális" nézési távolság menni lenne? 80 centi? :DDD A moziban is életlen filmek bedigitalizálását meg most hagyjuk.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22399) torma1981 válasza BBéci (#22397) üzenetére


torma1981
veterán

Ez igaz, de idővel pl 4-5 év múlva már nem lesz más mint talán 4K. És akkor már mindenkinek olyan tv lesz. Azzal én sem értek egyet, hogy minek 1-2 millióért tv. Még tartalom sincs hozzá. De sajnos a jövő arra visz minket ha akarjuk ha nem. Mindent a gyártók határoznak meg.

(#22400) BBéci válasza -=RelakS=- (#22398) üzenetére


BBéci
titán

Még 30 colos monitorként is elfogadnám, ide az íróasztalomra. 18-36 MP-es fényképek feldolgozásához nagyon jól jönne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.