Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22951) fesii


fesii
aktív tag

Honnan vettétek ezt a baromságot, hogy a patch kábel maximum 10méter lehet??? :Y :F

(#22952) draff válasza BBéci (#22949) üzenetére


draff
aktív tag

Olvastam már a téma szakmai oldalát, ami valóban arról szól, hogy csupán 2 féle, speciálisan Samsung stick-kel működik a dolog.

De a kérdésem az lett volna, nem lehetne ezen valahogy változtatni?

Egy optikai hangrendszer viszont általában úgy kezdődik, hogy 50-től fölfelé ...

A hangszórói tényleg vacakok, (olyan néhai "Sokol hangzású" az egész), de egy külső erősítőre csatolva igazán lehetne valami variálhatósága - már magára a kimenő jelre nézve.
Mostanában (karácsonykor láttam először) lehet kapni hozzájuk olyan 30-50 ezer forint közötti árfekvésben lapos és hosszú (majdnem 1 m!), falra felszerelhető távszabályozós erősítő-dobozokat, amelyek már komoly teljesítménnyel, de minőségileg alaposan rásegítenek a "bödönhangú" lapos tévék hangjára.
Az tényleg eléggé vicces állapot, amit ebben a lapos TV dobozban az a "hangkeltő" valami valójában produkálni képes. Mintha egy mobiltelefonon akarnék nagyon minőségi sztereó koncertfelvételt hallgatni ...
A buli csak az benne ilyenkor (a gyártónak és a forgalmazónak persze), hogy egy majd 100 ezres tévéhez külön és utólag kell megvenni egy majd 50 ezres valamit, hogy még jól is működjön.
Nem fért bele abba az árba mindez, vagy tényleg ennyire szándékos?

Mint a néhai SuperColor TS3302 Videoton szines TV-je, amelybe a videojel fogadásának lehetősége már gyárilag és alaplapilag benne volt, ám mégsem építették bele, mert ezzel kispóroltak vele alkatrészileg vagy 2-300 forintot! Abból az akkori eladási ár - 27900 Ft-jából!

[ Szerkesztve ]

(#22953) draff válasza fesii (#22950) üzenetére


draff
aktív tag

Valami routerem az van, bár hogy wifi-e? Azt látod nem tudom.
A lányom laptopja mindenesetre nem kábellel megy ... így akkor csak az kell legyen. És ha beviszem a számítógépemet a TV mellé, rákötöm mint monitort (mert azt ugyebár lehet), továbbá - beledugom a számítógépbe a Netgear WPN111 kütyümet, akkor jön is ezerrel az internet. Vagyis?
Gyanítom, hogy WiFi itt már minden ...

Smart-os médialejátszót már tavaly láttam az Euronics-ben - úgy kb. 30 ezer Ft.-ba fájna egy olyan dobozka.
Akkor viszont sokkal egyszerűbb dolog inkább egy Smart-os tévét venni, nem?

Ez a veszel egy "ilyet" - / Rikomagic MK802 III Dual Core Android 4.1 Jelly Bean Mini PC RK3066 1.6Ghz Cortex A9 1GB RAM 8G ROM HDMI Black/ - "rádugós micsoda" valójában micsoda lenne?
Valami router-szerű wifi stick? (én eléggé nem tudok angolul ...)
Ahogyan kiszámoltam róla, csakis a neten vehető meg és nagyjából úgy 12 ezerért.
(erősen napi dollár-árfolyam függő)

(#22954) fesii válasza draff (#22953) üzenetére


fesii
aktív tag

Ezt nézd meg ha jól emlékszem böngészget is rajta. Ha nem szeretsz külföldről venni (énse) akkor vedd meg vateráról.
Ha lányod laptopjába nem lóg kábel akkor van wifitek. :)

(#22955) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Adott egy Philips TV készülék. Softwaret szeretnék frissíteni rajta, nincs nálam éppen pendrive de megteszi gondolom egy külső hdd is. Erre hívja fel a figyelmet a gyártó: "After you have downloaded the new software, double click on the zip-file
and copy ALL the .upg file(s) to the root directory of the USB memory
device."
Melyik pontosan a ROOT directory? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#22956) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Milyen LCD tv-t vegyek?
Toshiba 32AV934(fehér) vagy Lg vagy Samsung?
Toshiba típusát azért tudom mert ezt néztem ki.
66-83cm-ig kell és legyen rajta pc-vel összeköthető csatlakozó.

(#22957) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Melyik most a legjobb ár/érték arányú 37 colos, valós 100Hz-es, smart- ot tudó TV? Illetve melyik a legolcsóbb?

(#22958) Postmen


Postmen
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek. A gyerekszobába / hálószobába szeretnénk venni egy-egy LCD vagy LED tv-t. Az Aldiba kinéztünk 3 félét 50-60e között.

Típus kódok:
Medion Life P12086 / ne találok hozzá weben semmit, a boltban olvasottak szerint 59,9cm (23,6") kb annyi tud mint a 12108-as.
Medion Life P12108 (MD21189) / http://aldi.medion.com/md21189/hu/?refPage=aldi
Terris Led Tv 2423 / http://www.gt-support.de/LEDTV2423/

A kérdés az lenne, hogy ti melyiket választanátok a 3 közül?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#22959) redingitell válasza Postmen (#22958) üzenetére


redingitell
senior tag

Szia!
Ne haragudj, de én személy szerint egyiket sem.
próbálj meg máshol is körülnézni!

(#22960) dh66e válasza redingitell (#22959) üzenetére


dh66e
veterán

gyerekszobába nyugodtan vehet ilyen tv-t,ha a nappaliba akarna akkor egyetértenénk.

(#22961) nightshadow válasza Postmen (#22958) üzenetére


nightshadow
veterán

Ennyi pénzért kapsz akkora Samsungot is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22962) Balic


Balic
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértőktől szeretném kérdezni, hogy melyik LCD tv lenne a jobb választás 100cm körüli méretben?
A rendelkezésre álló összeg ~200ezer Ft.

- Panasonic ET50
- Samsung ES6710

Elsősorban a képminőség és a gyors jelenetek megjelenítése érdekelne, jobb választás lenne az IPS paneles Panasonic, mint a Samsung? Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

♪ "A földi lét 2 alapeleme a tánc és a gépzene!" by Luciano ♪

(#22963) BBéci válasza Balic (#22962) üzenetére


BBéci
titán

Ha ezt komolyan gondoltad: "elsősorban a képminőség és a gyors jelenetek megjelenítése érdekelne", akkor miért az LCD-k között keresgélsz? :F

(#22952) draff
A szórakoztató-elektronikai készülékek gyártói úgy gondolkoznak, hogy a hangra igényes emberek a nagyméretű lapostévé mellé térhatású hangrendszert is vásárolnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22964) ezso válasza Postmen (#22958) üzenetére


ezso
tag

Szia!

Tudás alapján a belinkelt tv-k nem tűnnek rossz választásnak.
Annak érdemes utána nézni, hogy kik gyártják és milyen kijelzőt szerelnek bele.
Nagyon sok no-name tv-vel találkoztam már, amik évek óta hibátlanul működnek, csak nem virít az elején,
egy nagy Samsung vagy LG felirat. Az itteni "észosztók" szerint akkor pedig már xar is!
Ha visszamennénk 15 évet az időben, ugyanezek az emberek csak a síkképcsöves Sony-t javasolnák!
Akkoriban az volt a "trendi", holott ebből a típusból láttam anno, a legtöbb képcsőhibás készüléket.

Lényegében, ezek a saját márkás tévék többsége ugyanott készül, azonos, vagy közel azonos tartalommal, mint a sztárol tévék, csak más a felirat....
Az olcsó Samsungot pedig érdemes kerülni, ugyanis többnyire nem a saját - valóban kitűnő - kijelzőjük kerül bele, hanem valami kínai, lényegesen gyengébb display.

Természetesen nem kívánok senkivel vitatkozni, sem vitát generálni, mindössze 16év saját tapasztalatomat írtam le.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#22965) draff válasza Postmen (#22958) üzenetére


draff
aktív tag

ALDI - gagyi!

Ráadásul tökre ismeretlen márkák ... Medion - sose hallottunk róla.
És nem beszélve az árukról se, talán kissé húzósak ott a cuccok.
(a multkoriban láttam egy multifunkcionális Canon nyomtatót náluk - nagyjából 30 ezerért.
Annyiért a Tescóban már majdnem kettőt veszek... ugyanabból)

Ezek hiába reklámozzák magukat annyira orrba-szájba, hogy "mindig, minden olcsó", ha még a szar kiflijük is 19 Ft! Miközben ugyanaz a CBA-ban csak 15, az Auchan-ben meg néha 8, és a Tescó-ban 12 ...

(#22966) draff válasza BBéci (#22963) üzenetére


draff
aktív tag

Na ja!

Mert a vájtfülű zeneélvezőknek egy néhány százezer forintos TV mellett még egy 50-60 ezres hangrendszerre is külön költeni -

az manapság BAKFITTY !

A Mercedes vagy Audi autókat például miért nem úgy árulják a boltban, hogy
- tessék kérem, itt van az autó x-milláért - fa-kerekekkel
- ám ha netán valami jobbat szeretne ... mondjuk alufelnit, meg extraszéles radiálfutókat, szuperbordázattal -
hát azt külön megveheti ....

Erre mondanám én azt - csak röviden - menjenek ezek a 3,14-csába!

[ Szerkesztve ]

(#22967) medica válasza draff (#22966) üzenetére


medica
senior tag

50-60 sajnos új hangcuccért manapság már nem elég, és ott van még a lejátszó, kábel, néhány gyártónál a 3d tv-hez külön kell megvenni a 3d szemcsiket (nem kis léért). Mindez olyasmiért ami nem fog 10-20 évet kibírni mint pl a crt. Az sd adás fos a többségén, úgyhogy fizethetsz elő plusz lóvéért hd csatornákra (amik nem fullhd-k), vagy gyűjtögetheted a filmeket. Jajj de negatív vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22968) Balic válasza BBéci (#22963) üzenetére


Balic
csendes tag

Megmondom frankón kicsit zavar a plazma "villogása", de a fő indok inkább a ghostolástól és beégéstől való félelmem, mivel a család többi tagja nem fordítana erre figyelmet. Nem szeretnék ezek a dolgok miatt idegeskedni. Tehát a kérdésem még mindig áll és megköszönném a segítséget! :)

Panasonic ET50 vagy Samsung ES6710? IPS panel vagy Samsung panel?

♪ "A földi lét 2 alapeleme a tánc és a gépzene!" by Luciano ♪

(#22969) bala6120 válasza draff (#22965) üzenetére


bala6120
senior tag

Látom te sem vásároltál még az ALDIban :N

(#22970) ca-tv válasza ca-tv (#22931) üzenetére


ca-tv
csendes tag

sziasztok, valakinek van infója erre a korábbi kérdésre? :))

[ Szerkesztve ]

(#22971) BBéci válasza ca-tv (#22970) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem, de ez a téma itt offtopik, itt kérdezd meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22972) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne felétek, hogy miért van az hogy a smart tv-m (ue40es5500) smarthub-ja random updateli magát, ekkor pár ikon törlődik, és olyanok jelentek meg amiket eszem ágában sincs telepíteni? Valamint az is érdekelne hogy a felső sorba ahova 5 ikon fér miért nem én tudom rakosgatni az ikonokat, miért dobálja oda a tv maga? Esetleg olyan oldal ahol hasznos appokat javasolnak?
köszi. :R

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#22973) Tegla80 válasza vagabor (#22972) üzenetére


Tegla80
addikt

a hibát a samsung "okozza",vagyis náluk van valami a serverrel.
ha visszaolvasol,sokan panaszkodnak már napok óta készüléktől függetlenül.

ami számomra az érdekes,h nálam semmi gond (nem is vettem észre h lett volna).
mivel ugyan olyan a tv-nk ezért kíváncsi lennék a FW számodra. nekem:001030
nálad van hiba,nálam nincs, érdekes :U

menü, terméktám..., szoftverfrissítés.
jobbra mellette írja mi az aktuális FW.(ha esetleg nem menne kapásból)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22974) vagabor válasza Tegla80 (#22973) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szia, és kösz a választ!
nálam a verzió 001031. Elég új a tv szóval lehet hogy ez miatt csinálta, most már egy ideje nem volt gond. Esetleg priviben elmondanád hogy milyen kép beállításokkal használod a tv-t? Próbáltam vadászni netről de egyik sem vált be eddig.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#22975) Tegla80 válasza vagabor (#22974) üzenetére


Tegla80
addikt

hmm, más a fw , lehet ez a gond
amúgy dec 7 napján vettem az enyémet.Aznap este üzembe is helyeztem,frissített is.
igaz Én , ezután kikapcsoltam az "automata frissítést",lehet ezért nem szedte le nekem az újabbat.
De ahogy így olvasom,nem is lesz frissítve :N .
(a "biblia" is ezt mondja, "ha nem muszáj,ne frissíts" vagy valami ilyesmit :) )
átdobom priviben a "setupot", ahogy Én használom,azt eldöntöd jó e neked. :K vagy sem :(

Sony® & PlayStation®

(#22976) Postmen


Postmen
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítségét és a hozászolását.

Üdv!

Postmen.

(#22977) einstein válasza draff (#22966) üzenetére


einstein
senior tag

"A Mercedes vagy Audi autókat például miért nem úgy árulják a boltban, hogy..."

Pedig kb. így árulják. :)

(#22978) BBéci válasza einstein (#22977) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó.
A tévé egy képmegjelenítő, amihez kiegészítőket kell illeszteni. 15 évvel ezelőtt, akkor 3 éves Sony Trinitronomhoz is házimozi hangrendszert csatlakoztattam, pedig összehasonlíthatatlanul jobb volt a saját hangja, mint a mai lapostévéknek. (Árának reálértékéből ma 55 colos VT50-et és egy Dune médialejátszót vehetnék.)
Kezdetben csak Dolby Pro Logicost, pár év múlva 2000-ben már digitális dekóderest. Tehát 13 évvel ezelőtt!
Úgy gondolom, ez 2013-ban magától értetődő, hiszen a full HD tévéken leginkább 1080i tévéadásokat és 1080p filmeket nézünk, 5.1/7.1 digitális hanggal.
Nem így van?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22979) Tegla80 válasza BBéci (#22978) üzenetére


Tegla80
addikt

Úgy gondolom, ez 2013-ban magától értetődő, hiszen a full HD tévéken leginkább 1080i tévéadásokat és 1080p filmeket nézünk, 5.1/7.1 digitális hanggal.
Nem így van?

hát, sajnos részemről nem. :(
64 csatornából 7! (a mindig tv-s ek) amik 1080i ben jönnek,azt ennyi a hd tudás.a többit is
mind digitálisan kapom,de 576i ben.
netem 15/2 ,ez itt a max. szolg tól függetlenül( de ha minden igaz idén elérjük a 25 és 50 mb et is. Ha...! kíváncsi leszek :((( )
hát itt tartunk 2013 ban
(Pécs mellett lakom 20km re falun, nem is a világ végén , )

Sony® & PlayStation®

(#22980) BBéci válasza Tegla80 (#22979) üzenetére


BBéci
titán

UPC Direct, vagy valami hasonló lehetőség sincs? Nem bírnám ki, hogy csak SD-t nézzek a full HD tévémen, arra nem is vennék.
UPC kábeles már 18+2 HD-t ad.
15/2 bőven elég a 1080p filmek beszerzéséhez, nekem csak 18/1 van, de 10 hónappal ezelőtt emelték 10-ről és azzal is ömlöttek a full HD filmek, annyi, hogy nem győzöm azokat törölni, pedig 4 TB tárhelyem van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22981) Tegla80 válasza BBéci (#22980) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
ups,digi meg a nagyok nem jöhetnek szóba,mert a jelenlegi szolg..val 5 tv-megy (nálam 30 tól 45 ös jelerősségig láttam,csat tól függően, jó ez amúgy?) a nagyok meg már a 2őt is felárral adják és max3 at tudnak.(ha jól tudom)
a tv nekem megfelel így is. ilyen azt kész :)

a net-em ami zavar. Ha városban élnék, tuti 100as vagy a feletti net-em lenni,alap tv szolgal :K
Legfőképp a játék érdekel, a tv másodlagos. ezért is volt fontos vételkor az input lag.
Azzal ki lehet üldözni a világból ha "lassú" a tv,iszonyt zavar.
Míg az "es5500 recegős képét" bőven megeszi a szemem.(persze látom én is,de nem zavar.)

HD :) , Én xviden élek (tudom, ne kommentáld :D )

csao

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22982) BBéci válasza Tegla80 (#22981) üzenetére


BBéci
titán

5 db TV? Panziótok van? Nálunk összesen egy üzemel, pedig most 3 van a lakásban és ma még az sem volt bekapcsolva.
Valami műholdvevőt csak összeraknék, annyi HD adást tudnál fogni, mint égen a csillag.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22983) Tegla80 válasza BBéci (#22982) üzenetére


Tegla80
addikt

ha lenne, kupi lenne,de nem :N
a lényeg:
1 bekötés-coaxon(3tv-net-2teló ra, erősítve)
namármost , én ez tovább hackeltem a szomszédos házba(hozzám),plusz 2 tv-re, net-el ,telóval :D
jelenleg,2 router van összesen. 1 ott,1 nálam,de kell vennem 1 usb-s et így már 3 lesz(nálam lent és fent is).
kezd kiépülni az új rendszer,mert a tv miatt újragondoltam és belenyúltam picit.(routeren-hdd,"N"-es wifi,nagyobb wifi jelerősség a +routertől mindenhol,stb-stb. )

és erre,Te meg benyomod a "Valami műholdvevőt csak összeraknék, annyi HD adást tudnál fogni, mint égen a csillag." mondatot. :O
most nézhetek ennek is utána,mennyibe fájna 1 "alap" rendszer. :U
köszi :C

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22984) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Egy kollegám szeretne tv-t vásárolni. Mindenképp aktív 3d-t szeretne. Smart nem fontos, nagyrészt csak film nézésre használná, esetleg egy kevés xbox.
3 kiszemeltje van. Kérelk benneteket hogy pro-kontra elven segítsetek dönteni, illetve ha van más típusú best buy akkor az ellen sem zárkózik el.
A 3 kiszemelt: SAMSUNG UE55C8790, UE55C7700, UE55ES6540

Segítségetek előre is köszönöm.

(#22985) KisApám válasza redingitell (#22984) üzenetére


KisApám
addikt

Utána néztél a neten legalább, hogy azokat a nagyon a régi C típusokat hol lehet egyáltalán kapni?
Azóta volt már D sorozat, az E sorozat 2012-ben és az F van, lesz most 2013-ban...

Marad az UE55ES6540.

(Honnan jött ez a C sorozat kiválasztás???
A SAMSUNG is az oldalán a régi archívok között tárol róla bármit is.
Ha már van neted, legalább az árukeresőt vagy az árgépet használd.)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22986) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Visszaolvasgattam, de nem találtam választ a következőre:
Mi most a legjobb érték/ár arányú LCD TV 47"-50" környékén?
Könnyen lehet, hogy plazma lesz a végső döntés (sok sport nézés miatt), de érdekelne az összehasonlítás, mivel a plazmát féltem az asszony TV-zési szokásaitól (beégés). :(

(#22987) torma1981 válasza KisApám (#22985) üzenetére


torma1981
veterán

Jaja. A C széria 2010-es.

(#22988) nightshadow válasza Zsoca_D (#22986) üzenetére


nightshadow
veterán

A Panasonic TX-P50ST50-es plazma jelenleg kb. 250k. Ennyiért nem kapsz ekkora LCD-ét, ami felvenné képminőségben a versenyt vele.

[ Szerkesztve ]

(#22989) redingitell válasza KisApám (#22985) üzenetére


redingitell
senior tag

Hát mint írtam, én is csak segíteni próbálok neki. DE:
.Azért kérdeztem ebben a topicban mert én PHILIPS párti vagyok, és a Samukról nem sok mindent tudok.
Rápillantottam a 2db C sorozatúra is, amit egy üzlet akciósan kínál, és a kollegám szerint jó vételnek tűnik azért kérdeztem meg.(mellesleg többen is javasolták, hogy érdemesebb lehet beáldozni az évjáratot egy magasabb széria kedvéért)
(Tudom, hogy furcsán hangzik, de számomra nem csak az árukereső, és az árgép létezik)
Egyébként köszönöm szépen a javaslatot a kollegám nevében is.

(#22990) Zsoca_D válasza nightshadow (#22988) üzenetére


Zsoca_D
tag

Köszi a választ, ha jól emlékszem apámnak is a Te segítséged alapján vettem meg az akkor legjobb minőség/ár értékű LCD-t (LG42LK530). De most ez nem segít. :)
Plazma témában mostanában egész jól "otthon vagyok", DE:
Egyrészt a 250e már a legfelső határt is meghaladja, amit költhetnék rá, másrészt épp a lehetséges alternatívákat keresem LCD-ben. Ha jól látom LCD-ben 46-47 után már csak az 55"-os panel van. Így csakis a 46-47-ben gondolkozhatok. Olyanokra gondoltam, mint pl. LGLV5500 vagy LM660 (persze ez már túl drága), vagy a kettő között akármi. Vagy Samsung EH6030 és ES6300 között valami. Ezek közül mi az amit szembe állíthatnék a döntésnél a plazmával (LG50PA6500-tól 50UT50-ig gondolkozok).
A képminőségben hajlandó vagyok a kompromisszumra, de pl. a valódi 100Hz alapfeltétel (SPORT).

Saját magamnak simán megvenném a plazmát, annak ellenére, hogy nem vagyok egy filmnézős alkat, és nem őrülök meg a minél mélyebb feketéért, de a legfontosabb számomra a sport nézés és ezért nyilván jobb lenne a plazma. Viszont hatalmas hátrány, hogy az asszony is azon TV-zne. Az ő szokása pedig különböző mega-show-k, meg sorozatok nézése, és az esti TV-zésnél 90% eséllyel alszik be. Ez nagyon nem kedvezne a plazmának. :( Ezért kell jól átgondolni, körbejárni, és az előnyök-hátrányok, veszélyek tudatában döntenem.

(#22991) nightshadow válasza Zsoca_D (#22990) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha jól látom LCD-ben 46-47 után már csak az 55"-os panel van.

Vannak 50"-sek is: [link]

200k környékén lévő alternatívák:
- 46ES6100: [link]
- 47LM620 [link]

Az ő szokása pedig különböző mega-show-k, meg sorozatok nézése, és az esti TV-zésnél 90% eséllyel alszik be.

Ki lehet zoomoltatni az agresszív csatornalógókat, csak kérdés, hogy nem-e túl nagy kompromisszum-e a képre. Elalvás ellen meg létezik automatikus kikapcsolás, amit csak egyszer kell bekapcsolni, s a megadott idő után kikapcsol a tévé, de előtte megjelenik egy erre figyelmeztető üzenet, amit ha le O.K.-zol, akkor újraindul a visszaszámláló.

(#22992) Borisz76 válasza nightshadow (#22991) üzenetére


Borisz76
veterán

Az 2 linken található tv-k közzül melyiket érdemesebb venni ?

Játékokhoz, filmnézéshez ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#22993) nightshadow válasza Borisz76 (#22992) üzenetére


nightshadow
veterán

Input lag alapján az LM620 jobb választás játékhoz, de elhanyagolható a különbség:

LG 42LM620T 31ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-40ES6100 36ms (hdportal.hr)

(#22994) torma1981 válasza redingitell (#22989) üzenetére


torma1981
veterán

Azért kíváncsi vagyok milyenek azok a 2010-es tv-k, hogy még van nekik raktáron. :)

(#22995) medica válasza torma1981 (#22994) üzenetére


medica
senior tag

amiket visszavettek gariban ;]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22996) |AP|


|AP|
veterán

Ez itt félig OFF lesz, de talán kapok rá választ.
Vettünk a hálószobába egy Sencor SLE2651M4 LED tévét. Nem egy mindenttudó, tökéletes készülék, de második tévének, hálószobába, ilyen áron elmegy.
A tévé képe rendben van, a filmeket is szépen játssza USB-ről, egyedül a feliratkezelésével van egy kis gondom. A feliratokat nagyon apró betűkkel jeleníti meg, bármekkorára is van állítva számítógépen. Gondolom van neki egy saját sablonja a feliratokra, ám ez sajnos túl kicsi.
Semmilyen beállítást nem találtam a felirat növelésére. Utolsó lehetőségként még gépen "ráégetném" a feliratot a filmre, olyan méretben és háttérrel, ahogy nekem megfelelő. A cél tehát, hogy minden képkockára kerüljön fel adott formában a megfelelő felirat, ne külön fájlból vegye, mert akkor átalakítja. Van erre valami egyszerű alkalmazás, amivel meg tudnám oldani?

(#22997) beers


beers
addikt

Sziasztok!

Max 200k körül ajánljatok nekem légyszíves 2-3 tipust!
Ami kell: 40-42",led,usb lejátszás, ami nem feltétel: 3D, smart!
Előre is köszönöm!
:R

M&N

(#22998) nightshadow válasza beers (#22997) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung 40ES6560
Samsung 40ES6800
Sony 40HX750
LG42LM660

(#22999) beers válasza nightshadow (#22998) üzenetére


beers
addikt

Köszi!

M&N

(#23000) Zsoca_D válasza nightshadow (#22991) üzenetére


Zsoca_D
tag

Panáknál a legrövidebb idő a kikapcsoláshoz (állandó beállításnál) 2 óra. Az nagyon hosszú idő. 1 óra még elmenne.
Zoom-olással kapcsolatban is írtam eredetileg az előző hozzászólásomban, de utána pár dolgot redukáltam, mert túl hosszúra sikeredett a beírás. Többek között az is ott volt, hogy az asszonyt kb. ugyan akkora eséllyel taníthatom meg a zoom-olásra, mint a 77 éves apámat. Azaz sehogy. :F
Vagy a zoom-olást is be lehet állítani adónként külön, amit meg is jegyez? Vagy általánosságban beállítani, hogy mindig zoom?
Amúgy az általad linkelt TV-k mennyire maradnak el mozgáskövetésben a plazmától? Egy tenisz vagy kosármeccsnél tényleg durva a különbség még ezeknél is?
Ha már így belejöttem, feltennék még néhány általános kérdést. :)
1.Tudsz valamit esetleg a TV biztosításról? Edigital meg talán AVplanet-ben van olyan, hogy +2 év garancia, ami 11eFt. Ez lényegesen olcsóbb, mint a Pana +3 éves garanciája 15%-ért. Van esetleg ezzel valami átverés?
2.Sok sportközvetítést nézek internetről is. Ezt ezeknél az okosTV-knél lehetne direktben is nézni vagy nem lehet rájuk tölteni az applikációt, ami le tudja kezelni ezt a "stream"-et. Mondjuk gyakran van flash is. Azt le tudja játszani?
Ha nem, akkor a PC-ről egy sima alaplapi videokártya (HDMI kimenetes) át tudja küldeni a jelet normálisan? Milyen hosszú lehet a kábel?
3.Szerviz menübe piszkálás gondot okozhat garanciális (vagy vásárlástól elállás) témában?
4.Csinált már valaki olyat (amin én gondolkozom), hogy netről megrendelt 2 különböző TV-t, és így otthon napokon át hasonlítgathatta őket? A 8 napon belüli visszavitelnél (vásárlástól elállás) simán visszaadják a pénzt, vagy ez problémás?
5. Jelenleg T-Home van nálam (IPTV). Tervezem, hogy valami HD SatTV vevőbe, pl. Optiboxba beruházok (+antenna). Erre köthetek netet is, és talán erről mehetne a 2. pontban emlegetett "live stream" nézése?

Bocs a sok kérdésért, de sajnos még ezen felül is van néhány, amit még magamnak sem fogalmaztam meg pontosan. :)
Ha bárkinek van valami véleménye, tapasztalata a kérdéseimmel kapcsolatos dolgokról, akkor kérem ossza meg velem. Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.