Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22851) Petersen76 válasza SLYM (#22847) üzenetére


Petersen76
csendes tag

Szia!

Csatlakozom redingitellhez, az ajánlott modell jó vétel, MM-ekben most csereakcióban 250k helyett 230k jan. 13-ig (bármit bevihetesz, akár egy rossz kenyérpirítót is), sőt az egyikben csak 215 volt.

Ami neked is fontos - azaz, hogy jó képe legyen SD adásoknál is - azt ez a szint már tudja (pont ebből a szempontból hosszasan nézegettem az egyik MM-ben). Ajánlom még figyelmedbe ezt is: [link]

Műszakilag ugyanazt tudja, mint fent nevezett (részletek szintjén talán még többet is), csak 2 helyett 3 oldalas "Ambilight"-os, már ha ez a funkció neked szempont

Több info a Philips fórumon, sok sikert!

(#22852) Petersen76 válasza SLYM (#22847) üzenetére


Petersen76
csendes tag

Ambilightról link lemaradt: [link]

(#22853) elodman válasza Tegla80 (#22845) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi Blakey és Tegla80,

fincsi infokat adtatok, úgyhogy kicsit jobban belemélyedtem eme "TV mint monitor" témába.

Tegla80 Samsung UE40ES5500-ese úgy látom, jóval drágább az igen olcsó (kb. 110 e FT.) Samsung UE40EH5000 -nél.
Lag inputban 4 ms-al gyorsabb is, és biztos más extrákat is tud, de a UE40EH5000 -et kb 99%-ban ajánlják vásárlói oldalakon, úgyhogy talán azzal is kipipálhatnám nem irreálisan igényes alkalmi PC játék, internet és sima TV-zési szenvedélyemet.

Elég szemkímélő e TVzés egy /pl. Nem-PWM-es / monitorhoz képest?
E Samsung UE40EH5000 ajánlott szerintetek is?
Panelje nem valószinű, hogy IPS, de talán nem ront sokat használhatóságán?
Elég 2-3 méter távolságról bámulni?
HDMI ---> DVI v. D-sub átalakító nem ront a képen?

thanx, ha hozzászóltok.
haho

(#22854) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

LG 47LM620S Vs. Samsung UE-46ES6100

Azonos áron melyiket érdemes megvenni? Pro/kontra? (nem nekem lesz)

(#22855) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Tegnap szétnéztem milyen az újévi tévé felhozatal, reménykedve abban hogy kari után olcsóbban hozzá lehet jutni valamilyen 47"-os tv-hez.
Sajnos csalódnom kellet az árak szinte mindenhol nőttek és a készletek is elég szegényesek voltak.
Egyébként LG 47LM660-669 lett volna a kiszemelt áldozat (persze más alternatívák is szóba jöhetnek).

Viszont, a Panasonicnál a 47 ET5-ös modell elég jó árban láttam 250 eFT, amiben LG panel van. Van valakinek tapasztalata ezzel a tv-vel kapcsolatban??

A hazai teszteteket elolvasva eléggé vegyesek az érzéseim ezzel a modellel.....

(#22856) medica válasza stomi76 (#22855) üzenetére


medica
senior tag

tavaszig érdemes várni. MM-ban egymás mellet van kirakva st50 és et5 (bécs, győr, itt láttam). Fullhd-ben a plazma jobb, sd-ben az et5.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22857) Gabesz84 válasza stomi76 (#22855) üzenetére


Gabesz84
őstag

mire vagy kiváncsi az ET5-el kapcsolatban? Nekem pont ilyen van, egyébként van róla teszt itt PH-n (+topicja), abból sokmindent meg lehet tudni.

(#22858) stomi76 válasza Gabesz84 (#22857) üzenetére


stomi76
tag

Szia!

Végig olvastam a tesztet is, meg a hozzá tartozó forumot is de sajna a hozzászólások 3/4-es a plama lcd táról szól:(

- a képminőség érdekelne elősorbam, hogy otthoni kürülmények között milyen tapasztalataid vannak . Ahol én néztem a készüléket az ottani beállításokkal a képminőség nem a legjobb volt, és 3d-és anayagot sem tudtak mutatni

-esetleg LG tévékkel összevetve a képminőséget van e valamilyen tapasztalatod

-illetve ha használsz rajta DLNA-át, akkor az működik e rendesen

Köszi a segítséget előre is

[ Szerkesztve ]

(#22859) goyo206 válasza Kephamos (#22821) üzenetére


goyo206
aktív tag

MM felejtős!

Parancsolj: digitalplaza ;) , itt van Nyíregyházán! :R Korrekt webshop árakkal (szerintem...)!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#22860) goyo206 válasza kovadika (#22798) üzenetére


goyo206
aktív tag

:R
Köszi a választ és az infót!
Alex91: a tippet úgyszintén!

Még egy kérdés, látom, h. van még mit olvasni a fórumban, de most hirtelen nincs több időm.
A plazmák a jobbak játékhoz (ráadásul szimulátorozom, emiatt CRT-t használok, de ha már lenne faszányos új tv, azért csak kipróbálnám néha... ), v. inkább LED? Azt látom, h. az eddig gondolt 6030 itt így bedőlt...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#22861) Gabesz84 válasza stomi76 (#22858) üzenetére


Gabesz84
őstag

képminőség: nekem világos a nappalim, ezért LCD lett, egyébként nagyon sokáig a pana plazmát nézegettem, de annak egyszerűen nincs akkora fényereje a tükrös bevonat mellé, hogy nappal is használható legyen nálam.
Színek terén nekem sokkal természetesebbnek tűnt alapbeállításokon, mint a hasonló árú samsungok. LG meg kb ugyanilyen, sőt mivel ebben is LG panel van, azon csodálkoznék ha lényeges különbség lenne köztük.
LG-nek nekem a menürendszere nagyon nem tetszik, túl csillivilli, azért nem az lett.
A 3D ugyanolyan mint az LG-ken, polarizált, annak minden előnyével, és hátrányával :) Szóval ha láttál LG-t, akkor láttad ezt is 3D-ben.

DLNA-t használok, mindent lejátszik amivel eddig próbáltam, viszont 720p felett nekem DLNA-val akadozik a lejátszás, lehet a szerverem (dd-wrt router, ráaggatott usb vinyóval) nem bírja, lehet a hálózat. USB-ről viszont ugyanazt a fullHD anyagot, amit DLNA-n akadozva játszott, vitte szépen.
Bekapcsolás után kell neki egy 20 sec mire felcsatlakozik wifire, de aztán frankó.

(#22862) sarkan


sarkan
aktív tag

Tud valaki egy linket ahol a 16:9-es képernyő nagyságot lehet összehasonlítani a 4:3-sal?

(#22863) nightshadow válasza sarkan (#22862) üzenetére


nightshadow
veterán

(#22864) sarkan válasza nightshadow (#22863) üzenetére


sarkan
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#22865) SLYM válasza Petersen76 (#22851) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, ez amúgy mivel tud többet, mint egy sima 100-ezres ugyanekkora, ugyanilyen felbontású, ugyanolyan technológiájú TV?

(#22866) redingitell válasza SLYM (#22865) üzenetére


redingitell
senior tag

Szia!
Nagyvonalakban:
Valós 100Hz-es megjelenítés,
Az SD adásokat szépen felkonvertálja. Pl: Sima szobaantennával próbáltam, a minőség közelít a 720p-hez.
Műholdas vételhez csak a parabola kell
Wifin keresztül a hálózati lejátszás nagyon jól működik
A PMR-je nagyon jó (a mozgásmegjelenítés élesebb)
Ambilight
2 magos proci, és még lehetne sorolni, és akkor még a színekről összképi hatásról nem is beszéltünk. De nagyon sok olyan oldalt találsz, ahol egy konkrét típust kiválasztva összehasonlítást tudsz végezni.
Nekem személy szerint a 2D-3D-re történő átalakítás funkció nagyon tetszik. Az átalakításnak természetesen nem sok köze van a 3D-hez, viszont ad egy bizonyos mélységet a képnek, és bizony egy focimeccs, vagy egy természetfilm esetében nagyon élvezhető rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22867) Bacy85


Bacy85
csendes tag

Sziasztok!

LEd tv vásárlás előtt állok és hát minél többet olvasok a témáról, annál tanácstalanabb vagyok.

40 colos TV lenne számomra megfelelő és fontos a részletfizetés így EDIGITAL-nál nézelődtem főleg (náluk már több dolgot vettem, meg voltam velük elégedve.)

Ami számomra fontos:

Szép kép SD-ben és Hd ben. :) Nagyjából ennyi.Ha van hozzá smart vagy más egyéb az hab a tortán ,de nem fontos.

Egyenlőre DIGI-tv nél vagyunk így ha van benne DVB-c , akkor digitális műsorokat néznék.

Amiket kinéztem:

[link]

[link]

[link]

Kb ez az árfekvés lenne számomra megfelelő, természetesen tudom ,hogy mind3 TV alap modell, de azért némileg kell lenni különbségnek.
A sharpról pl nem is találtam tesztet.

Köszi a válaszokat!
ÜDV!

(#22868) kovi703 válasza dabadab (#1) üzenetére


kovi703
tag

Ha egy 42 colos LG 620s-tol 2 meterre ulunk, az jo tavolsag?

(#22869) SLYM válasza redingitell (#22866) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, meglett a Tv közben. még egy kérdésem lenne, jelenleg 2 TV van itthon, az egyikhez van egy UPC media box. a mésik TV-re hogyan tudok ugyanúgy csatornákat csinálni? nem értek ezekhez kb semmit se :)

(#22870) Attic09 válasza kovi703 (#22868) üzenetére


Attic09
tag

Az teljesen jó.

(#22871) zitromz


zitromz
tag

Sziasztok!
Nekem most egy Samung P2770HD tv-monitor kombóm van,amivel meg vagyok elégedve mivel full hd tuneres csak mint tv már kezdem kicsit picinek találni :)
Most ha vennék egy nagyobb tv-t akkor azt milyen kompromisszumokkal használhatnám monitorként?
Egyáltalán mennyire életképes,elterjedt ez a felvetés? :)
Mindenképpen Logitech Z5500al szeretném használni a monitort, és a tv-t is ezért vetődött fel bennem ez a lehetőség,de elvethetem ha hülyeségnek találjátok :))

[ Szerkesztve ]

(#22872) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

tudnátok nekem linkelni olyan logout írást ami mélyrehatóan elemzi az LCD és plazma TV-ket?

(#22873) Balic


Balic
csendes tag

Megszeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy az új LED televízióknál a valós 100-200hz-et nagyon fontosnak tartják, míg a plazmáknál tudtommal ez az érték alacsonyabb és mégis a tesztekben a plazmák nyernek?

♪ "A földi lét 2 alapeleme a tánc és a gépzene!" by Luciano ♪

(#22874) Lehiñito válasza Balic (#22873) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ha megkérdezed a plazma topikban biztos kapsz rá választ, de én úgy tidom a plazmának gyakollatilag nulla a válaszideje és inputlagja sincs.

Szerk.: látom feltetted

[ Szerkesztve ]

(#22875) nightshadow válasza Lehiñito (#22874) üzenetére


nightshadow
veterán

A válaszidő gyakorlatilag 0, de input lag ugyanúgy van.

[ Szerkesztve ]

(#22876) Balic


Balic
csendes tag

Tehát akkor a technológiai különbségből adódik, hogy a plazmáknál nem számít annyira a Hz szám, mint az LED-nél?

♪ "A földi lét 2 alapeleme a tánc és a gépzene!" by Luciano ♪

(#22877) nightshadow válasza Balic (#22876) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen. Egyébként ma egy belépő kategóriájú plazma 600Hz-es, a Panasonic-ok pedig az X50-et kivéve 2000Hz-sek.

Info: "Ami a plazmatévéket illeti, a panel képfrissítése jellemzően 400 vagy 600 Hz – de a valós tartalomváltozás ennél jóval kevesebb. A plazmák működési elve teljesen különbözik az LCD-k működésétől; az egyes képpontok feszültség hatására saját fényt állítanak elő – azonban ez a fény csak nagyon rövid ideig látható, ezért a képpontokat újra meg újra fel kell villantani. (Ennek a tulajdonságnak köszönhető egyébként a plazmák enyhe vibrálása.) A plazmatévék típustól és beállítástól függően minden egyes képkockát 4-12 alkalommal is frissíthetnek, tartalmi változtatás nélkül. Egy 600 Hz-es plazmatévé a 60 Hz-es jelet például úgy jeleníti meg, hogy minden egyes képkockát tízszer „villant” fel. Ennek az eljárásnak a neve sub-field drive. A plazmatévék esetében a magasabb képfrissítési frekvencia stabilabb fényerőt biztosít, valamint (kis mértékben) a mozgókép-felbontást is javítja." forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22878) -=RelakS=- válasza nightshadow (#22877) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Innentől kezdve várom a magyarázatot, hogy a dithering miért nem 2-300Hz-en váltakozik? (minden második kép kéne hogy azonos legyen, ugyebár) :] Kb az egyetlen ok, ami miatt nem tetszenek a plazmák...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22879) Balic válasza nightshadow (#22877) üzenetére


Balic
csendes tag

Kössz, így már azért kezdem kapisgálni! :R

♪ "A földi lét 2 alapeleme a tánc és a gépzene!" by Luciano ♪

(#22880) nightshadow válasza -=RelakS=- (#22878) üzenetére


nightshadow
veterán

Ilyen mélyen nem ártottam magam a témába, így nem tudom rá a választ.

(#22881) SLYM válasza SLYM (#22869) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#22882) gecse79


gecse79
csendes tag

Hello,lenne 1 kérdésem mennyire vagy megelégedve az lg42lm3400 típussal?Én is ilyet akarok most beszerezni!3D milyen benne?KÉP?HANG?STB?

Válaszod elöre is köszönöm!!

Üdv:Szabi

(#22883) gecse79


gecse79
csendes tag

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni,tv vásárlással kapcsolatban!Kinéztem egy LG42LM3400 3d tv-ét,elég jó árba van !Mi a véleményetek róla?

Válaszotokat előre is köszi!

Üdv:Szabi

(#22884) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Ezek közül szerintetek melyik lenne a legjobb, melyik érné meg leginkább:
- Samsung UE40ES6100
- Samsung UE40ES6570
- Samsung UE40ES6710

Mik a lényegi különbségek?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#22885) redingitell válasza SLYM (#22869) üzenetére


redingitell
senior tag

Szia!
Sajna én sem vágom, de nagyon valószinü, hogy csak egy plusz box-al tudod megoldani, vagy pedig ugyanazt nézed mint a másikon.

(#22886) Tegla80 válasza SLYM (#22869) üzenetére


Tegla80
addikt

kérsz még1et a szolgáltatótól (bővíted a csomagod 2 beltérisre, de lehet ingyen is adnak alapban 2öt, ezt nemtom. nemvok upc-s)
Dvb-T n megnézed mit fogsz meg antenna nélkül(városban esélyesebb),ez ugye a 7 ingyenes lehet

kb ennyi a kínálat

Sony® & PlayStation®

(#22887) dh66e válasza Tegla80 (#22886) üzenetére


dh66e
veterán

"Dvb-T n megnézed mit fogsz meg antenna nélkül"

A nagy semmit! :)
Legalább egy darab lecsupaszított koax kell hozzá.

(#22888) csaabz válasza csaabz (#22552) üzenetére


csaabz
őstag

Erre valaki? :F

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#22889) Ádám_ka


Ádám_ka
tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok ebben kérném segítségeteket.

Elvárások:
- ár: kb 140e
- filmek mellet főleg sport közvetítéseket néznék rajta (jó lenne ha nem mosódna el a kép)
- 3D egyáltalán nem érdekel
- szeretnék rajta netezni
- játékra néha napján használnám

Eddig samsung tv-ket néztem mivel azt olvastam felhasználó barátabbak illetve több internetes magyar szolgáltatás érhető el.
Jelenleg UE40EH6030W és UE 40 ES5500 gondolkodom, de nyitott vagyok más márkák felé is pl panasonic.

(#22890) Tibinho


Tibinho
tag

sziasztok
olyan problémám van hogy tegnap este nagyba tvztem ( jvc lt-32hg20e ) minden ok volt ma haza jöttem és nem kapcsol be csak kék led villog a tv aljánál.. :(( vajon mi lehet a gond?
előre is köszönöm a válaszokat

I'm Gotham's reckoning.

(#22891) nightshadow válasza Zebu (#22884) üzenetére


nightshadow
veterán

(#22892) nightshadow válasza Ádám_ka (#22889) üzenetére


nightshadow
veterán

A sport miatt ajánlott valódi 100Hz-es tévé. Az ES5500 nem az. 140k körül az EH6030 van, viszont ennek magas az input lagje, játékra nem alkalmas.

Ami a legközelebb van az elvárásaidhoz, az a 40ES6100 [link]

(#22893) kovi703


kovi703
tag

10 m-es HDMI kabelt szeretnek vasarolni, mit ajanlanatok? Nem szeretnek bovlit venni, de azert ne legyen csillagaszati osszeg.

(#22894) nightshadow


nightshadow
veterán

Panasonic 2013 line-up [link]

(#22895) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung F7000/7500 és F8000 [link]

[ Szerkesztve ]

(#22896) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Ne haragudjatok a tolakodásért, jó magam az ellentábort erösítem, de egy kedves nem magyar nyelvü kollégám vívódik milyen LCD TV-t vegyen.

Megtudnátok nekem mondani hogy manapság ki csinálja a legjobb LCD televíziókat?

Természetesen nézne rajta HD filmeket, játszana is rajta konzollal, az sem árt ha tud 3D-t.

Ha túl elfoglalt a topic, akkor kicsit beleásom magam az elsö hozzászólásokba, de bízom benne hogy azért tudtok nekem valamit ajánlani gyors, rövid indokokkal.

Elöre is köszönöm!

(#22897) JoeYi válasza z123456789 (#22896) üzenetére


JoeYi
őstag

mennyi pénz van rá? Meg egy méret tartomány is sokat segít, mert írunk neked ajánlást 60"-ról 1 milláért

(#22898) z123456789 válasza JoeYi (#22897) üzenetére


z123456789
addikt

Kb 200 000 Ft, De persze legyen 55 colos. :)
Csodát nem várok, tudom hogy ki kell nyitni a pénztárcát. :)
De ebböl már ki lehet indulni, remélem.

[ Szerkesztve ]

(#22899) JoeYi válasza z123456789 (#22898) üzenetére


JoeYi
őstag

én ennyiből az samsung ue46es6100-at javaslom. Ekkora méretben ennyi pénzből ez a legjobb amit kilehet hozni. Hasonló képességű tévék más gyártóktól csak jelentősen többért van.

A következő kisebb kapható méret pedig a 40-42". Ebben a tartományban érdekes lehet a Sony KDL-40HX750-ös szériája, vagy az LG 42LM660S.

bocs, még az LG 47lm620-at is megkapni 220 körül, de vki mást kéne megkérdezni hogy ez ajánlott-e

[ Szerkesztve ]

(#22900) Tegla80 válasza z123456789 (#22898) üzenetére


Tegla80
addikt

200 felett ez
[link]

200 alatt ez
[link]

Sony® & PlayStation®

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.