Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22601) hkari válasza Prof01 (#22598) üzenetére


hkari
őstag

Gondolom még 149 ért is ajánlott ugye? Edigitálnál ennyi, és legalább van online hitel intézés. Nem 0%, de egész korrekt, és a cetelemmel eddig csak pozitív tapasztalataim vannak.

(#22602) Prof01 válasza hkari (#22601) üzenetére


Prof01
veterán

Hát az már annyira nem jó ár, tekintve, hogy a komolyabb, 40ES6100 típus már 157k-tól kapható.
Persze, ha nincs jobb hiteles ajánlat, akkor ez van... :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#22603) mayday00 válasza Prof01 (#22602) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem ES6710 em van.
Nyugodtan lehet hozzám jönni tesztelni.
3 hónapja vettem de szabadulok is meg tőle. Elég volt. Kár volt megvenni, életem egyik legrosszabb döntése volt.

LCD egyszerűen nem alkalmas filmnézésre. Ezek a állandó után húzások, elmosódás, emberek körül aura, húzza maga utána uszályt. fekete szín teljes hiánya s még sorolhatnám. Magas válaszidő.
Nálam betelt a pohár. Ahogy megszabadulok tőle, egyből egy komoly pana plazmát veszek.
Ott 0 a válaszidő, van fekete, stb..

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22604) sixer66 válasza mayday00 (#22603) üzenetére


sixer66
senior tag

Én most így vagyok a 6030-as Samsunggal, bár Nekem a képével semmi bajom sőt a tv-vel se, csak amit sejtettem is, az LG 3D-jét teljesen tisztán látja a szemem és szépen kijön, kifolyik minden a tv-ből viszont a samsung aktív 3D-je Nekem vibrál plusz zavarja a szemem.De persze csak az Én szemem mert más a családból teljesen jól látja, ezek szerint tényleg van akinek bírja van akinek nem, Nekem sajnos nem bírja, de ettől eltekintve nagyon jó kis tv.Talán jövőre sikerül beszerezni egy LG-t vagy egy olyat ami passzív 3D-s.

(#22605) tmscsaba válasza sixer66 (#22604) üzenetére


tmscsaba
tag

Ez nagyon érdekes, ezek szerint tényleg előfordul ilyen, hogy valaki érzékeny arra ha időszakosan elsötétül a képernyő, miközben felvillannak a képek.

Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy a filmes vetítővel működő hagyományos régebbi mozikban is éreztél-e hasonlót film nézés közben?

Azért kérdezem mert ott 1/3 ideig elsötétül a vászon, amikor továbbítja a vetítő a filmet és 2/3 ideig látható a kép kocka. Tehát a filmes mozi is hasonlóan villog, így akkor elvileg az is zavarhatna.
Vissza emlékszel ilyesmire?

[ Szerkesztve ]

(#22606) Tegla80 válasza hkari (#22601) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Most pont beleestél az "ubiszezonba" így kari után.
Én várnák tavaszig(húsvét),mert most annyival drágábban vennéd meg a tv-t ,h ha akkor veszed 1 mérettel tuti nagyobbat kapnál és valszeg 0%al uazon az áron.(jah,és akkor jönnek,majd ki az új modellek,amik szintén nyomnak lefelé a régi árán!)
Te döntesz :
"most azonnal" drágábban VS "kb 2-3 hó múlva uannyiért egy jobb vagy nagyobb" tv 0%al

sztem,jól gondol át :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22607) sixer66 válasza tmscsaba (#22605) üzenetére


sixer66
senior tag

A moziban nem zavart a film, igaz ott csak mesét láttam, bár másfél óra után ott is fájt a szemem kicsit de nem volt vészes.Azt mondják az a normális, ha nem fáj a szemed.De amit a moziban adnak az passzívnak felel meg nem?Meg aktív 3D-nél nem is annyira érzékelem azt hogy kijönne a kép mint a passzívnál.Nem akar valaki LG-t cserélni? :DDD

(#22608) sixer66 válasza Tegla80 (#22606) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen ezt Én is megbántam, hogy nem vártam, most fizethetem októberig :U Vajon addigra mennyit zuhan egy 40" 6030 ára? eladnám akkor és meg lenne az önerő a következő tv-hez :C

(#22609) Tegla80 válasza tmscsaba (#22605) üzenetére


Tegla80
addikt

Pár dolog a filmes vetítőre
ott nem a szemem előtt 1,5cm re "villog" a dolg hanem kb 10-20 m re egy nagy! vásznon amire fókuszálsz.
ott 2 szemem kapja az impulzust 1szerre és nem 1-1- felváltva.

el kellene már fogadni,h vannak akik elviselik(nem hiszem,h valaki is ezt tényleg szeretné a napi műsorok egészében!) és van(nak) aki(k) "ki nem állhatja(ák) " (mint Én is :K )
Ez a 3D egy nagy félresiklás sztem,mert technikailag olyat akarnak ránk erőltetni ami nem természetes a szemnek!( ezért jót sem tesz neki,de erre majd idővel meg is lesznek az orvosi tapasztalatok.)
Nincs is nagy érdeklődés a 3d irányában az évek elteltével sem,míg a tv-k "egyébb" funkcióinak tömkelege kerül bele a készülékekbe,mert arra viszont van!

sztem azzal kéne foglalkozniuk,hogy:
-Emberibb áron,gyártsák és adják a "sima" de ténylegesen jó képmegjelenítésre képes tv-ket,amik jó pár otthoni eszközt kiváltva lennének egyeduralkodók a lakásban. (persze 3D mentesen) :K
Nekem pl ez tetszene :K

csak szimpla vélemény

további,Boldog Ünnepeket
csao

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#22610) sixer66 válasza Tegla80 (#22609) üzenetére


sixer66
senior tag

De igaz is, mert Nekem se volt szempont a 3D viszont az ár méret képminőség igen, és mivel ami nem 3D-s általában 50Hz-es, persze kivétel plazma, így már muszáj vagyok 3D-s tv-t venni, Smart nem kell, bár az se lenne rossz, de összekötöm géppel ha annyira szeretnék netezni rajta, de ha már 3D-s, néha csak megnéznék egy 3D-s filmet, de akkor olyat, ami nem szedi szét a szemem, persze ez egyén függő, meg hát jövőben talán egyre több és jobb minőségű 3D-s tartalom lát napvilágot, persze ahhoz megint csak más képi megjelenítésre lesz majd szükség, de hát ilyen ez, mindig van olyan ami csábítja az embert, hogy jobban belenyúljon a pénztárcába.

(#22611) nightshadow válasza Hold (#22596) üzenetére


nightshadow
veterán

"Akkor más márka nem is jöhet közelébe a 6100nak ? Maradjon az ?
Igen itt figyel 230 ezer "

Nagyjából ezek vannak:
- 46ES6100 [link]
- 47LM620 [link]
- 46PFL5507 [link]

(#22612) dh66e válasza mayday00 (#22603) üzenetére


dh66e
veterán

Pedig itt ez a széria(6) állítólag a best buy ami igaz is ha csak az árcédulát nézzük és mi magyarok ott le is ragadunk a körülmények miatt.Ez van. :(

[ Szerkesztve ]

(#22613) hkari válasza Tegla80 (#22606) üzenetére


hkari
őstag

Hát alszok rá párat akkor inkább, csak már olyan szinten szúrja a szemem ez a kis LG, hogy eszméletlen :D

Most nézegettem őket is:

Sony KDL42EX440

LG 42LM3450

Ezek közül bármelyikkel jobban járnék mint a samuval?

[ Szerkesztve ]

(#22614) nightshadow válasza hkari (#22613) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem az a Sony felejtős, 50Hz-es pár éves Bravia Engine 2-es képjavítóval. Elég gyenge az árához képest.

(#22615) tmscsaba válasza sixer66 (#22607) üzenetére


tmscsaba
tag

A 3D filmes mozik passzív rendszerhez hasonlóak, illetve pontosan azok.

Nem is arra gondoltam, hanem még a régi filmes mozikra, amikor nem igazán volt még 3D vetítés Arra kellene rájönni, hogy a film villogása is zavart-e. Írod, "bár másfél óra után ott is fájt a szemem kicsit de nem volt vészes". Ezek szerint akkor éreztél valamit annál is. Az aktív szemüveg 50-50% arányban takarja felváltva a szemet. Vagyis kicsit eltér az arány a mozihoz képest.

Egyébként a mozinál amikor tolja a gép a filmet, arra az időre el kell takarni a fény útját, hogy ne látsszon az elmozduló filmkocka elmosódott képe. A filmszalagos mozi vetítés azért villog.

Ezen tényleg meglepődtem, hogy az aktív 3D zavar.

Teljes hd-nél a függőleges felbontás 1080 sor normál esetben.
A passzív rendszer 3D-ben (szemüveggel) csak 540 sorban jeleníti meg a képet egy szemben. A régi képcsöves televízióknál 480 sor állt rendelkezésre. Ez azért valamivel mégis több annál. Viszont akkor, hogy ne látsszon a kimaradó sorok hiánya, távolabbról kell nézni a képernyőt. Ettől a vízszintes felbontásnál sem látszik az a részletesség, ami közelebbről jól látható lenne. Ezért elég nyögve nyelős a passzív rendszer.

Igaz, erősen hiányos megoldás, de ha az aktív tényleg zavar, akkor el kell fogadni mint kompromisszumot. Kérdés, a család most hozzá szokik a teljes felbontású 3D-hez és majd látják a fele felbontású képet, akkor mit szólnak hozzá? Kicsit olyan, mintha vissza térnénk a hagyományos tv-hez, nem?

Igaz, még nem sok 3D adást nézünk, de ha már beindul a rendszeres 3D mindenhol (mert ez csak idő kérdése), és valaki már hozzá szokott a teljes felbontáshoz, akkor lesz gond a passzív rendszererekkel.

(#22616) sixer66 válasza tmscsaba (#22615) üzenetére


sixer66
senior tag

Arra, hogy őszinte legyek nem emlékszem, hogy a régi mozis filmeknél mi volt, gondolom idővel romlott is a szemem, főleg az elmúlt másfél, két évben sokat, igaz nem vagyok szemüveges, de hamarabb fárad a szemem és amúgy is fejfájós vagyok, főleg ha sokat gépezek.Igen tudom, hogy a passzív 3D megoldás az felezi a FULL HD-t, de Nekem megéri azt, hogy utána ne legyen ez kellemetlen élmény.A családnál nem gond, mert most karácsonykor szüleimnél voltam látogatóba ahol van Samu és ott is megnéztem a tenger alatti 3D-s video-t, otthon is a Samu-n plusz egy harmadik helyen egy tavalyi LG-n és csak az LG-n élvezte a szemem amit látott.Nem tudom miért van ez, de így van.Amúgy otthon nem panaszkodik senki, mert párommal élek, de csak engem köt le valamennyire ez a 3D-s dolog.

(#22617) tmscsaba válasza sixer66 (#22616) üzenetére


tmscsaba
tag

Igen, így kényszerből kénytelen vagy elfogadni.

(#22618) Hold válasza nightshadow (#22611) üzenetére


Hold
őstag

Ha ez a 3 maradt akkor

- 46ES6100 (nagy esélyes)
- 47LM620 (Passzív 3D miatt talán nem , pedig a 47" vonzóbb mint a 46" :)
- 46PFL5507 (Néztem , de jelenleg nem kapható 2 ünnep között sehol 215-225 közötti áron úgy hogy bemegyek, megfogom és hazaviszem

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22619) medica


medica
senior tag

[link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22620) -=RelakS=- válasza tmscsaba (#22615) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"A 3D filmes mozik passzív rendszerhez hasonlóak, illetve pontosan azok."

Ez így nem teljesen igaz. Vannak olyanok, amik a passzív tv-khez jó szemüveggel is nézhetők (Cinema City), de vannak aktív szemüveges mozik is (gödöllői mozi)

És még valami: Nem tudom, hogy az aktív 3D tv hányszor vált a két oldal között. Ha egy képet egyszer mutat, az 24Hz-es randa villogás lenne. Ha kétszer, akkor már beszélhetünk 48Hz-es villogásról, ekkor 100Hz-es tv kell értelemszerűen. A moziban a villogás meg elvileg 72Hz-es, mert nem csak a film továbbítás idejére van sötét, hanem még kétszer, hogy a lassú, zavaró villogás helyett gyors, kevésbé zavaró legyen. Aktív szemüveges moziban viszont nem tudom, pontosan mi van, én speciel villogást nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22621) Hold válasza -=RelakS=- (#22620) üzenetére


Hold
őstag

Passzív LG

Cinema 3D
Adja át magát a valódi mozi minőségű térhatású élménynek! Készüljön egy kifinomultabb, eddig szinte csak a mozikban átélhető háromdimenziós szórakozásra otthonában. Az LG új Cinema 3D televíziói könnyű, kényelmes szemüvegen keresztül nyújtanak nagyszerű térhatású, a szemet kevésbé fárasztó villódzásmentes képeket.

Akkor mégis jó ez a Passzív ? De jobb az Aktív ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22622) KisApám válasza Hold (#22621) üzenetére


KisApám
addikt

Hadd folytassam:
"Az LG új Cinema 3D televíziói könnyű, kényelmes szemüvegen keresztül nyújtanak nagyszerű térhatású, a szemet kevésbé fárasztó villódzásmentes képeket..." ...a fél FULL HD felbontást a vízszintes csíkozódással (DE ha messzebb ül, és nincs túl sok homogén felület, akkor ezt nem látja) és alacsonyabb kontrasztot. :DDD

Ui.: bár ki és mennyire látja illetve zavarja.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22623) sixer66 válasza KisApám (#22622) üzenetére


sixer66
senior tag

Én pont most adnám el az új 3D-s Samsung tv-met (Samu 60309 , mert néztem rajta 3D-t és kb 5 percig bírja a szemem, viszont valamelyik nap néztem LG-n 3D-t és belefeledkeztem , mert csak néztem néztem és egyáltalán nem bántotta a szemem.Szóval Nekem a passzív technológiát bírja csak a szemem.Kinek a pap,.....

(#22624) KisApám válasza sixer66 (#22623) üzenetére


KisApám
addikt

Ezt írtam le a végén az Ui.-ban.

Nálam fordítva van.
Nem bírom nézni a z LG passzívját, annyira vacak a minősége számomra 3D-ben.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22625) tmscsaba válasza -=RelakS=- (#22620) üzenetére


tmscsaba
tag

Az utolsóhoz :
Igen, a passzív minősége szerintem is zavaróan gyenge. Ahhoz nem érdemes hd tv-t venni mert ez a most forgalomban lévő passzív úgysem adja vissza.

-=RelakS=-nak :
A filmes mozikban tudtommal két fénysugár megszakítás esik egy álló kép kocka időtartamára. Egy ú.n. "máltai kereszt" formájú alkatrész. Ez is a neve a vetítőben, ez takarja el a fényt, miközben csak minden második takarás közben továbbít filmet. csak nem akartam ezzel bonyolítani a magyarázatot.

Ez is ide tartozik, ha már a 3D tv és és 3D mozi villogásának az összevetéséről beszélünk.

A mozi 3D rendszerek több félék lehetnek. Ezek szerint van az aktív szemüveges, amiről nem tudtam, hogy folyamatosan cserélődő ember tömegeknél egymás után használatos szemüvegeket engedélyeznek.
Az aktív rendszernél egyértelműen le kell adni a szemüveget, ami biológiai fertőzést hordozhat és ez kockázatos lehet egy széles tömegek által használt helyen. Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy műsor után lefertőtlenítik a keretet.

A passzív mozi vetítésnél lehet kettő db külön videó vetítő, ahol mindkét sugár menetben egy-egy külön polarizációs szűrőt helyeznek el ellenkező síkkal. A parallaxist egyszer beállítják (ez már részlet kérdés).
Ez az ami tényleg nem villog !

Létezik olyan takarékos 3D vetítési megoldás, ahol egyetlen vetítő eszköz áll a térhatás mögött. A polarizáció váltást egy elektronikusan átkapcsolható, gyors működésű polarizációs szűrő végzi. Annál is hasonlóan kerül a bal és jobb szemnek szánt információ a speciális vászonra mint az aktív 3D-nél ismerjük.

Annyi a különbség, hogy itt a vetítő előtt helyezkedik el egy aktív polarizációs szűrő. Ennél szemüveg nélkül folyamatosnak látjuk a bal-jobb képek kevert sorozatát.

A látvány csak akkor különül el a bal és jobb szemnek szánt információvá és villogássá, amikor felvesszük a passzív szemüveget. Ennél ugyanúgy elsötétedik annak a szemünknek a látó mezeje, amivel éppen ellentétes az adott pillanatban kivetített képi információ.
Tehát az ilyen rendszerű moziban passzív szemüveggel is felváltva villog a kép, habár azt legtöbben nem vesszük észre mert egy átlagos ember ideg ingerülete nem tudja követni azt a sebességet.

Sőt, ami még érdekes, hogy egy cég foglalkozik újabb passzív 3D fejlesztéssel, ahol az otthon használatos LCD tv képernyőjét kiegészítik egy (a mozikban már létező) aktív polarizációs szűrővel, ami az időben egymás után felvillantott bal-jobb szemnek való képek sorozatát felváltva ellenkező polarizációval látja el. Ebben az esetben már nem csökken felére a tv felbontása, viszont mindig csak azzal a szemünkkel látjuk a képet, amelyiken lévő szűrővel azonos a képernyő polarizációs síkja. Viszont ezt is úgy látjuk, hogy az ellenkező szemmel, aminek éppen nem kell látnia a képet, ott sötétet látunk (ami annyira rövid ideig tart, hogy a szemünk nem képes érzékelni legtöbb esetben), pontosan úgy mint az aktív rendszernél.

A legutóbbi forrás elérhetősége : http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=2015

[ Szerkesztve ]

(#22626) Hold


Hold
őstag

Na most már végképpen nem tudom mit vegyek, egy szeműveges hogy oldja meg a 3d- szeműveg viselését a normálissal együtt ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22627) sixer66 válasza Hold (#22626) üzenetére


sixer66
senior tag

Lg-hez szoktak adni ilyen szemüvegre csiptethető 3D-s szemüveget.Valahogy így kell elképzelni, nem tudom most pontosan milyet adnak hozzá, de persze nem mindegyikhez, de lehet venni külön is.

(#22628) KisApám válasza Hold (#22626) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem az apám és a barinő is szemüveges.
Könnyedén fel tudják venni a Samsung aktív szemüvegét a szemüvegük elé,
és élvezik a Samsung ES7000 3D-s látványvilágát.

A gyerkőc meg kapkod minden felé és nagyokat nevet közben :DD

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#22629) tmscsaba válasza -=RelakS=- (#22620) üzenetére


tmscsaba
tag

-=RelakS=- , most jöttem rá, hogy ugyanarról beszéltünk ! :R :C

"Létezik olyan takarékos 3D vetítési megoldás, ahol egyetlen vetítő eszköz áll a térhatás mögött. A polarizáció váltást egy elektronikusan átkapcsolható, gyors működésű polarizációs szűrő végzi. Annál is hasonlóan kerül a bal és jobb szemnek szánt információ a speciális vászonra mint az aktív 3D-nél ismerjük.
Annyi a különbség, hogy itt a vetítő előtt helyezkedik el egy aktív polarizációs szűrő. Ennél szemüveg nélkül folyamatosnak látjuk a bal-jobb képek kevert sorozatát.
A látvány csak akkor különül el a bal és jobb szemnek szánt információvá és villogássá, amikor felvesszük a passzív szemüveget."

[ Szerkesztve ]

(#22630) -=RelakS=- válasza tmscsaba (#22629) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

grat XD

Ezen a polarizáció váltáson én is gondolkoztam, de ugyanazt a villogást okozza, mint az aktív szemüveg.

Az ideális cucc az lenne, hogy minden pixel 2:1 arányú legyen. 2D esetén az egymás feletti pixelek ugyanazt mutatnák, 3D esetén meg az egyik a bal, másik a jobb szem számára adna információt. Másrészt igazán lehetne a polarizációs szűrő közelebb a pixelekhez, nagyobb függőleges szabadságot adva. Függőlegesen ugyanis az a baj, hogy ha felállsz a tv előtt, akkor az adott polarizációs soron keresztül már az egy sorral lentebbi sort is látod (közelről megnéztem a sajátomon, hogy mi a fene van ;) )

Jaigen, ebben a kis moziban meg kötve hiszem, hogy fertőtlenítenék a szemüveget, max eltörlik.
Viszont jó arcok. A Pólusban nem tudtam megnézni a Transylvania-t, mert a lanyha érdeklődésre tekintettel levették a műsorról, itt meg levetítették úgy az Öt legendát, hogy egyedül voltam a nézőtéren :C

Még módosítgatok :D
Passzív gyenge? Van a youtube-on egy fickó, aki csinálgatott 3D teszt videókat. Itt ajánlotta valaki. Tegnap levetítettem a vendégeknek. Keresztanyám úgy hátrált a kard (?) meg a csavarhúzó elől, hogy azt hittem, felborítja a szekrényt :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22631) redingitell válasza tmscsaba (#22625) üzenetére


redingitell
senior tag

Nem feltétlen értek egyet, hogy a passzív zavaróan gyenge. 6-os sorozatú philips, alig látni a különbséget a 6-os sorozatú samuval hasonlítva.
De azt tudom javasolni a vásárolni akaróknak, hogy mindkettőt próbálják ki legalább 10 percen keresztül, és utána döntsön.

(#22632) JoeYi


JoeYi
őstag

barátnőm is szemüveges, és semmilyen problémát nem jelent használnia az idei samsung tévékhez adott 3D szemüveget. Ez már ugyanolyan könnyű mint a passzív szemüvegek (27 gramm ha jól emlékszek) és nagyon vékony a füle

(#22633) tmscsaba válasza -=RelakS=- (#22630) üzenetére


tmscsaba
tag

"2D esetén az egymás feletti pixelek ugyanazt mutatnák, 3D esetén meg az egyik a bal, másik a jobb szem számára adna információt." ..de hiszen ez a passzív 3D elve!

A passzívnál ezt a felülről a szűrő mögé látást nem is tudtam, hogy van ilyen, hogy ennyire távol van. Habár így utólag bele gondolok, tényleg. Azok a sorok is elég keskenyek.

"kötve hiszem, hogy fertőtlenítenék a szemüveget, max eltörlik." ...vagyis elkenik rajta az anyagokat egyenletes rétegben, hogy mindegyikre jusson, ha egyre került netán valami.

"Passzív gyenge? Van a youtube-on egy fickó, aki csinálgatott 3D teszt videókat. Itt ajánlotta valaki. Tegnap levetítettem a vendégeknek. Keresztanyám úgy hátrált a kard (?) meg a csavarhúzó elől, hogy azt hittem, felborítja a szekrényt" Nem a 3D-je gyenge, hanem a FULL HD minősége hiányzik. Függőlegesen alig jobb a régi képcsövesnél.

(#22634) tmscsaba válasza redingitell (#22631) üzenetére


tmscsaba
tag

"Nem feltétlen értek egyet, hogy a passzív zavaróan gyenge" Attól függ milyen távolságból nézed. Mert ha a 100 centis képernyőt három méterről nézed, akkor már tényleg nem látsz különbséget a kettő között.
Onnan már az aktívon is eltűnik a finom részletesség jelentős része és csak a régi képcsöves tv felbontásában látod mindkettőn a képet.

Azonos méretű passzívnál 3 méterről már eltűnik a csíkozottsága és kb abból a távolságból nézhető a tiszta kép. Persze közel a régi tv-re jellemző felbontással. Ezért nem látható onnan a különbség az aktív és passzív rendszer felbontása között.

[ Szerkesztve ]

(#22635) tmscsaba válasza tmscsaba (#22634) üzenetére


tmscsaba
tag

"Ezért nem látható onnan a különbség az aktív és passzív rendszer felbontása között."

Távolról minden tv képe életlen, vagyis egyformán élesnek v. életlennek látszik.
Ha annál közelebb megyünk, akkor az egyiken a részletek finomodnak,
amíg a másikon zavaró csíkok és életlenség jelentkezik.

Vagyis..
Egy bizonyos távolságon felül mindegy, hogy egyformán élesnek vagy egyformán életlennek mondjuk a két azonosnak látszó képet mert onnan már egyik sem látszhat HD-nek, így könnyű azonosnak látni.

(#22636) -=RelakS=- válasza tmscsaba (#22633) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nem olvastad el figyelmesen ;)
Most egy pixel oldalaránya 1:1, ebből következik, hogy szükségképpen 1 sor bal, 1 sor jobb szembe való információt kell megjeleníteni, ebből meg a felezett felbontás következik.
Amit én írtam, hogy egy pixel oldalaránya 2:1 legyen. Ez esetben 2 fizikai pixel alkotna 1 logikai pixelt 2D adás esetén. 3D tartalom esetén az eddig egymás feletti, összetartozó pixelekből az egyik a bal, a másik a jobb oldalnak való információt mutatná. Következmények: téglalap alakú pixelek, viszont fullHD tartalom mindkét szemnek, 1920*2160-as fizikai felbontás 16:9-es képarány mellett.
Lerajzoljam, mire gondolok? :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22637) hkari


hkari
őstag

Elmentem megnézni élőben a TV-ket amiket kinéztem, de marha vastagok az a bajom :U Falra szeretném tenni mindenképp, és a UE40EH6030W túl vastag lenne már. Az UE40 ES6100 - ról mi a véleményetek?

(#22638) StLui válasza hkari (#22637) üzenetére


StLui
veterán

Honnan fogod nézegetni falra akasztott tévét, hogy zavaró a vastagsága?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22639) Watt25 válasza StLui (#22638) üzenetére


Watt25
veterán

10 pontos kérdés! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22640) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, új tv vásárlásán gondolkodik a család, ezért szeretnék kicsit képbe kerülni hogy milyet is kéne venni.

Fogalmam nincs mit takarnak ezek a smart tv-k pontosan, illetve látom a 3dben is nagy a mélyvíz higy melyik mien.

35-40" körül gondolkodunk tehát viszonylag nagy nappaliba való tv, nem vagyunk milliomosok de érdekelne mi a jó ár érték arány, 3d totálisan nem kell, semmi szükség rá, ugyis a 60éves apám fogja nézni az idő nagyobb részében, illetve hasonló korú édesanyám, de azért 1920*1080 nemártana.

Ami viszont jólenne ha lenne rajta ez a dlna dolog, hogy számítógépről esetleg telefonról tudjak filmeket küldeni a tv-re, ha ez így működik, illetve nem tudom hogy ezekben a készülékekben lehet e belső vinyóra felvenni filmeket és visszajátszani, vagy ehhez a szolgáltatótól kell kérni ilyen dobozkát meg ip alapú előfizetés kell?? :F

Nemigazán vagyok képben tényleg mik a különbségek, nagyon megköszönöm ha valaki nagyvonalakban eligazítana, vagy tud linkeket küldeni előbbi hozzászolásokról stb.

(#22641) sixer66


sixer66
senior tag

Érdekelne a véleményetek.Vettem egy Samsung UE40EH6030-as tv-t.Meg vagyok a képminőségével elégedve, viszont később játék is lenne rajta, és az input lag-je ugye nem a legjobb, sőt.Falra szerelhetősége miatt annyira nem gáz, hogy vastagabb, de a vékonyabb jobban mutatna.Viszont ami a legjobban bánt, hogy az aktív 3D-t nem bírja a szemem.A kérdés az lenne, hogy érdemes lecserélnem egy LG 42LM660S tv-re?Megér plusz 60K-t?

(#22642) nightshadow válasza hkari (#22637) üzenetére


nightshadow
veterán

Az UE40 ES6100 - ról mi a véleményetek?

Jobb a képminősége az EH6030-nál, szerintem megéri a különbséget. Az EH szerintem se esztétikus a falon.

(#22643) hkari válasza StLui (#22638) üzenetére


hkari
őstag

Ahogy bejövök a szobámba, úgy egyből balra lenne a falon, és így elképzelve ronda lenne, ha több mint 10 centire kilógna :(

(#22644) bul07 válasza hkari (#22643) üzenetére


bul07
nagyúr

Ki kell vésni a falat és besűlyeszteni :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22645) Watt25


Watt25
veterán

Tud valaki - akár privátban - ajánlani olyan embert, aki megcsinálja a TV műszeres kalibrálását? Lehetőleg olyat, aki eljön Érdre. :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22646) Tegla80 válasza sixer66 (#22641) üzenetére


Tegla80
addikt

"Érdekelne a véleményetek."

szia,
szerintem,túlragozod a dolgot azzal a 3D-vel amit kb évente 3x nézel majd rajta.
és messze nem 60 a különbség!
(ahhoz új árban kellene eladnod a 6030-at,ami szerintem enyhe túlzás.új ár mínusz 30% amit kaphatsz érte. kb 100e és az LG meg 195e amit legolcsóbban találtam. Ennyit tényleg megérne neked az az évi 2-3, 3D film??)

de.Te tudod,a Te pénzed.

Sony® & PlayStation®

(#22647) plalc


plalc
csendes tag

Sziasztok,
egy ismerősöm szeretne tv-t venni.
Valamilyen kis kép átlójút akar mindenképpen,mert:
-ritkán használná
- közelről nézné
- íróasztalon akarja elhelyezni, ahol nincs sok hely.

Mit ajánlanátok?

(#22648) BBéci válasza tmscsaba (#22634) üzenetére


BBéci
titán

A PAL rendszerű CRT tévék felbontása 720x576! Az NTSC 480 soros.
Sajnos a lányegét nem értetted meg annak, mit a kalibrálásról írtam.
Ha otthon a tévémen pontosan azt akarom látni, amit a film forgatási helyszínén a kamera felvett, az kizárólag kalibrált képmegjelenítővel lehetséges.
A többivel, amit a passzív 3D-ről írtál, egyetértek.
5 forintot nem adnék érte.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22649) StLui válasza hkari (#22643) üzenetére


StLui
veterán

Amióta nightshadow beírta, hogy szerinte sem, azóta ez az egy variáció jutott eszembe, ha ajtó falán van a tévé, és szabadon van a falon

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22650) #75912448 válasza sixer66 (#22641) üzenetére


#75912448
törölt tag

Többször mondtuk, hogy ha belépő kat tévét vesztek, főleg aktív 3D-vel, akkor vásárlás előtt hasonlítsátok össze a passzívval, hogy melyik kényelmesebb a család számára. Tuti nem a felbontást és egyebeket fogjátok nézni, hosszútávon fontosabb lesz a kényelem. 5 forintot nem adnék aktív 3D-s LCD távért, ha az nem a legfelső kategória.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.