Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) tam@s válasza sandrik (#6449) üzenetére


tam@s
tag

Szerintem semmi, csak egyik bolt így írja, a másik meg úgy. Az utolsó "R" csak ottmaradt. Ugyanolyan, mint amikor néha BX-et írnak, néha csak B-t.

(#6452) ghostie


ghostie
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy LG LCD Tv-t, és gondoltam veszek jobb kábeleket hozzá a különböző készülékek bekötésére.

Eddig a DVD lejátszó és a beltéri egység kompozit videó jellel volt bekötve egy házi mozi erősítőbe, az erősítő kimenete pedig szintén kompozittal a TV-be (a TV csak kompozitot tudott Scarton keresztül, RGB-t nem).

Szóval most közvetlenül kötöttem össze a beltérit RGB scarttal az új TV-vel és az eredmény nem igazán meggyőző. A színek meg a kontúrok nem az igaziak. Rosszabb mint kompozittal volt. (Ha a beltéri menüjében kompozitra állítom RGB-ről, akkor jobb lesz a kép, ugyan azzal a kábellel.)

De az igazi meglepetés akkor ért, amikor a DVD lejátszót próbáltam komponens kábellel összekötni. A kép szinte nézhetetelen. A fényesség, a kontraszt, a színek mind mind annyira el vannak állítódva, hogy a TV-n nem igazán lehet kompenzálni semmit már rajtuk.

Hogy lehet az, hogy a sima kompozit jelhez képest az RGB kicsivel a komponens pedig sokkal rosszabb?

Tapasztalta ezt már valaki? Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszi
Ghostie

(#6453) sandrik válasza footy (#6450) üzenetére


sandrik
csendes tag

Mindkettő fekete és kívülről ugyanúgy néznek ki.

(#6454) Anyád911 válasza kugyu21 (#6447) üzenetére


Anyád911
tag

Gondolom ki kéne küldeni egy 1920*1080-as felbontást a gépről a tv-re. Ha tűéles, jó, ha csak mosott f*s, akkor nem jó. Ha meg nem jön össze, reklamálj. Mindjárt megnézem a leírást is.

(#6455) Anyád911 válasza Anyád911 (#6454) üzenetére


Anyád911
tag

Ha a vidokártyád is támogatja (gondolom, hogy igen) az 1920*1080-at, beállítod, tv-n átváltasz PC módba, és mennie kell, ha mégsem, szerviz.

(#6456) Anyád911 válasza footy (#6448) üzenetére


Anyád911
tag

A mindenfelé forgósak ára horror, én szvsz nem is bíznám a tv-met ilyenre. Simán billenthetőt (asszem 15 fok) én 17k árban vettem (Harmantrade - gugli), igaz 42-eshez. Lehet hogy a kisebbhez elég egy olcsóbb is, de a Metrós 5-6 ezresben megintcsak nem lenne bizodalmam. Kép: tv háta [link], fali holmi felszerelve: [link]

(#6457) Anyád911 válasza ghostie (#6452) üzenetére


Anyád911
tag

A dvd-n állítható a komponens kimenet fajtája esetleg felbontása? Úgy rémlik ott is lehet választani vmiket... legalábbis az enyémeken

(#6458) Topa00


Topa00
tag

egy kérdés: elindítok egy játékot: és amikor elindul elsötétedik a képernyő és azt írja hogy nincs jel. ez miért van?
de más játéknál meg minden normálisan fut.
segítsetek légyszi.

(#6459) muveszur válasza Rick4 (#6442) üzenetére


muveszur
addikt

A Kmplayerbe volt vmi rosszul beállitva a szineknél...elég homályos nekem sajnos ez, de a lényeg h megint van szín:) Azért érdekes h egy progi hatással van az összes többire :F

(#6460) Rick4 válasza Topa00 (#6458) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom a képfrissítéssel lehet baj, vagy már alapból egy olyan felbontáson indít, amit a tévé nem tud lejátszani..jártam én is így... át tudod írni általában az ini fájlt..vagy keresel patch-et hozzá, legrosszabb esetben nem tudsz vele játszani...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6461) footy válasza Anyád911 (#6456) üzenetére


footy
addikt

Igen én sem akarok 30-40et kipengetni egy tartóra. Ezt néztem ki ami nem tűnik olyan gagyinak: LCD tv fali tartó ML - L25 csak nem írják pontosan milyen méretűhöz van. Több VESA szabványnak is megfelel csak nem tom a TV milyen szabványú.

(#6462) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok most vennénk lcd tv-t kérdésem h. 130-150 közti kategóriában milyen 82es lcd-t ajánlotok?

Make things work

(#6463) Anyád911 válasza footy (#6461) üzenetére


Anyád911
tag

A 25 kiló biztató, egy 37-es tv szerintem nincs annyi. A VESA és a számok szerintem a vízszintes furattávolságot jelölik a tv hátulján. Namost a 42-es tv-men 60x40cm volt a furatok által határolt négyszög, ezért megkockáztatom, hogy a 37-esre a 20cm kevés lesz. Vagy nagyobb tartó, vagy vmi adapter (20*40 zártszelvény :DD ) kell majd.

(#6464) Anyád911 válasza X Factor (#6462) üzenetére


Anyád911
tag

mire akarod használni?

(#6465) Anyád911 válasza Rick4 (#6460) üzenetére


Anyád911
tag

ini átírással kapcsolatban kérdeznék: LotR BfME ill WH40k DoW csak max 1024*768-at támogatja gyárilag. Lehetséges lenne ezeket átbuherálni 1360*768 1:1 16:9-be? Vagy felejtsem el?

(#6466) Rick4 válasza Anyád911 (#6465) üzenetére


Rick4
félisten

nem minden esetben egyszerű a dolog, bevallom, a rövidítés alapján rá sem jövök, melyik játék amit írtál... :B nem vagyok egy hardcore gamer... de célszerű elsőre patch-et keresni..itt nézz körül: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6467) footy válasza Anyád911 (#6463) üzenetére


footy
addikt

A 25 kiló és az árcímke nekem is szimpatikus volt (az enyém 15kiló talp nélkül). Lemértem a lyukakat 60X40es. A zártszelvényt lehet kihagyom , mert nem vagyok sarokcsiszoló Lajkó Félixe :))

(#6468) footy válasza Rick4 (#6466) üzenetére


footy
addikt

Én sem vagyok gamer de a filmből illik tudni, hogy Lord of the Rings :Battle for MiddleEarth. ;)
A másik pedig Warhammer 4000 Down of War.

[ Szerkesztve ]

(#6469) muveszur


muveszur
addikt

Hogy tudok a tvmen lejátszani 1080p-s filmeket, ha nem támogatja csak az 1080i-t? Sehogy? :F

(#6470) Rick4 válasza Anyád911 (#6465) üzenetére


Rick4
félisten

az elsőre itt a megoldás:
C:\Documents and Settings\[user]\Application Data\My Battle for Middle-earth Files\Options.ini
Resolution = 1360 768
és ettől jónak kell lennie, utóbbiról nem sikerül eddig kiderítenem, hogy is lehet megoldani..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6471) Rick4 válasza footy (#6468) üzenetére


Rick4
félisten

közben rájöttem, de a film maga nem érdekel, itthon van a teljes kollekció, de megnézni még sosem néztem... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6472) footy válasza Rick4 (#6471) üzenetére


footy
addikt

Pedig megéri már csak a látvány meg a hangok miatt. Most hogy meglett az lcd-m meg a hangcucc hozzá,a hétvégén újra nézem. :B

(#6473) ghostie válasza Anyád911 (#6457) üzenetére


ghostie
tag

Nincsennek ilyen beállítási lehetőségek a DVD-n sajnos.
Megpróbálok szerezni egy másik lejátszót és kipróbálom azzal, hátha a DVD a hibás.

(#6474) Rick4 válasza footy (#6472) üzenetére


Rick4
félisten

nekem több, mint 1000 dvd-m van itthon, de igazából nincs időm nézegetni őket. mióta megvan az lcd tévém, 5-6 filmet néztem meg, meg talán még 5-öt ami a tvben volt.. :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6475) Scoobyka


Scoobyka
addikt

olyan programot tudtok,hogy 1024*768-ban 16:9es legyen a kép windowsban és játékokban....tom,hogy 4:3-as felbontás,de hátha van ami ilyenre korrigál.

(#6476) Rick4 válasza Scoobyka (#6475) üzenetére


Rick4
félisten

ha monitorod van, az automatikusan széthúzza a képet a szélekig, a tévéden meg elvileg lehet állítani, hogy 4:3-as vagy 16:9-es képarány. felbontástól függetlenül is. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6477) muveszur válasza Scoobyka (#6475) üzenetére


muveszur
addikt

Sztem ez fizikai képtelenség.... :))(torzitás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#6478) Scoobyka válasza muveszur (#6477) üzenetére


Scoobyka
addikt

akkor a játékokban miért van olyan opció,hogy 1024*768 és külön beállítható,hogy 16:9-be vagy 16:10-be...vagy 4:3-ba...

(#6479) Tomiboy65 válasza Anyád911 (#6456) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

A...911
A tévét csak simán ráakasztod a fali konzolra?
A többi konzol is ezen az elven működik?

(#6480) beci válasza Ebit (#6438) üzenetére


beci
őstag

Köszi a tanácsot,jövő héten kipróbálom.
Van egy mezei dvd lejátszóm,milyen csatlakozót érdemes használni,hogy a legjobb minőséget érje el?Scart?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6481) footy válasza Rick4 (#6474) üzenetére


footy
addikt

Akkor minek annyi dvd? Azzal tüzelsz? ;]
Nekem 3 napja van meg a TV és egy sorozatot(HD) kivégeztem rajta meg egy moviet-t. :K

Más: DVD nézéshez felskálázót használsz? Ha sz.gépről nézem szoftveresen fel lehet valahogy skálázni dvdt?

(#6482) Tomiboy65 válasza beci (#6480) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Komponens. De ha scarton keresztül tudja az RGB-t, elvileg az is ugyanolyan jó.

(#6483) domi007


domi007
őstag

Sziasztok,
Látom, egy igazi szakértő topikkal van dolgom, így fölteszem kérdésemet :DD:

Úgy néz ki, eljött a váltás ideje, így nálunk is váltás lenne: LCD tv-re fáj a család foga :DDD
A feltételek:
-82cm-es képátló
-olcsó legyen, de NAGYON TARTÓS: ez alatt azt értem, hogy az előző TV-nk most, olyan 20 év után adta fel, és ezt az újat is kb. hasonló időtartamra terveznénk

(ennyi volt a család igénye, most jövök én :)) ):
-HDMI (lehetőleg 1.3)
-S-Video/SCART vagy valami, mert a videót pl. rá kéne kötni
-720p azért szerintem már illik tudnia (lehet, h ezt már írnom sem kellett volna)
-Valamilyen kompúter kompatibilis bemenet (úú, még olvasni is borzalmas :DDD), mivel a laptopokon még D-sub van, legjobb lenne az, de ha nehezen megoldható, akkor DVI is jó (egy átalakító a jövő érdekében nem nagy áldozat)

Kevésbé fontos, de ha van annál jobb:
-Memóriakártyaolvasó (hogy apukám benyomhassa "instant" a fényképezőből)
((-Esetleg merevlemez, had lehessen arra felvenni a műsorokat))

Ha már meg lenne a modell, akkor asszem DVD lejátszót már tudok hozzá választani ;)
Köszönet ezerrel:

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6484) Rick4 válasza domi007 (#6483) üzenetére


Rick4
félisten

ezeknek nehéz megfelelni, de van alternatíva: LG 32LC2RR, CRT után felüdülés lesz, van rajta D-sub, amivel tökéletes pc-s képet kapsz, van benne 80as vinyó, ami felvesz vagy 30 óra műsort, meg persze amit a többi is tud, szép kép, jó hang, egyebek, nagyrészt van átfedés, de az alap tudás természetesen ott van. Nekem a nagytestvére van, elégedett vagyok vele, 2 év gari jár hozzá. Mivel fogyasztói társadalommá alakult a népköztársaságunk, ne számíts egy 20 évig működő tévére, leginkább a piaci versenyhelyzet által kisajtolt kevésbé strapabíró alkatrészekből építés, kevésbé a tehnkiai fejlődés generálja a tévécsere szükségességét...de hidd el, 5-6 évnél ne tervezz tovább... ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6485) BlaBla2 válasza domi007 (#6483) üzenetére


BlaBla2
tag

Üdv a topikban!

Sajnos a technológiai okokból sajnos nekünk sincs 20 éves tapasztalatunk a témában.
A legtöbb kérdésedre választ kapsz, ha visszaolvasol 2-3 száz hozzászólást.
Hidd el éremes, nem fogod megbánni!
Egyben típusajálásokat is fogsz találni.
A kártyaolvasó és a vinyó kivételével a töbi igény kielégíthető szerintem 150k jó magyar Ft környékén.
Rick ajánlata van talán a legközelebb a kívánalmakhoz, bár nem a legfrissebb modell.

a bátrak félnek a legőszintébben

(#6486) DuracL


DuracL
tag

Ma össze tudtam hasonlítani az LG37LC51-em egy 32LC41-el:

- a sötétség a "kicsin" is jelentkezik ugyanazon beállításoknál (alapértelmezett dinamikus), samsung tft monitoron nem volt gond , ha világosabbra állítom akkor már látszik aminek látszania kell ,de fakul a kép hiába 100 on van a kontraszt
- olvastam hogy a az lc51 be jobbak picit a hangszórók , hát ez pont fordítva igaz : "hallom mikor futok a kis zajokat , ruhámon is csörög a sok sz.r" - barátom szavai - assasin creed
- rtl klub : 37lc51 a hó szürkés , 32lc41 hófehér

Egyszerűen nem bírom megérteni hogy az említett sötétség ez itt senkinek nem tűnt fel akinek hasonló LG je van.

(#6487) Tepi


Tepi
csendes tag

Nem tudom hogy itt szokott e valaki "old school"ozni?!
(Nem rég megvettem a fentebb említett LG 32LC41-et.
Minden szép és jó de a felbontásnál állandóan problémám van.)
A régi játékoknál pl: Diablo 2, Heroes 3 ... a felbontás alapból 640*480 vagy 800*600 és úgye ezt nem lehet állítani. Na már most a kérdésem az lenne hogy ha D-Sub kábellel kötném össze (HDMI-DVI helyett) akkor megoldodna az a próbléma hogy eltünik ("nincs jel"-el) a kép és/vagy vibrálna?!

(#6488) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Előbb összekötöttem a samu r81-es tv-t hdmi-n keresztül és tökéletesn volt a kép, azonnal fel is ismerte a tv. Utána összekötöttem d-sub-on is a tv-t a notebookkal, de sajnos azt írta ki a tv- hogy nem támogatott felbontás, asszem 1280X1024-ben volt a notebook, hisz az a nativja. Viszont feljebb nem is tudom venni, azaz nem tudom 1366-ba tenni, hogy azt elfogadja a tv. Vagy valami mást ronthattam el, hogy nem jelenített meg semmit? Valaki ötlet?

(#6489) BlaBla2 válasza mutyi (#6488) üzenetére


BlaBla2
tag

Szia!

Kiterjesztett asztallal tudsz más felbontást allítani a TV-nek.
Klónban csak azonos lehet.

a bátrak félnek a legőszintébben

(#6490) kugyu21 válasza Anyád911 (#6454) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ja, ha csak ennyi akkor tudja. Én azért ettől egzaktabb mérési vagy megjelenítési módszerre gondoltam, amivel megbizonyosodhatok a pm 1:1-ről.

(#6491) X Factor válasza Anyád911 (#6464) üzenetére


X Factor
addikt

Kábel tv, most váltanánk ilyen digitális cuccra a nagy T-nél.

Make things work

(#6492) mutyi válasza BlaBla2 (#6489) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a választ!
Most lehet hülyeséget fogok kérdezni, de az hogy csak kiterjesztett módban tudok a tv-nek más felbontást választani, az csak a d-sub csatlakozásnál van vagy akkor is amikor hdmi-vel kötöm össze?
Szóval akárhogy kötöm össze a gépet a tv-el akkor kiterjesztett módot kell választani és 1366X768-ra beállítani?

(#6493) kugyu21 válasza mutyi (#6492) üzenetére


kugyu21
senior tag

Igen, HDMI mellett is választható a kiterjesztett mód és csak kiterjesztett mód mellett lehet különböző a tv-n és a monitoron a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#6494) renatto


renatto
őstag

Az lenne a kérdésem hogy nyáron az Olimpiát az mtv sugározni fogja HD minőségben is, de az LG 42LC41-ben nincs tuner,ezt meg lehet oldani valahogy? Ui: nem azt hogy legyen benne tuner :P , hanem hogy HD minőségben "fogjam" (nah nem úgy mint a Szőkekapitány :O ) az adást... :DDD

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#6495) Anyád911 válasza Rick4 (#6470) üzenetére


Anyád911
tag

Köszi, kipróbálom... ha a DoW-hoz is sikerüne találni vmit, megköszönném... :R

(#6496) Anyád911 válasza footy (#6468) üzenetére


Anyád911
tag

Valójában 40.000 de ez már igazán mellékes

(#6497) Anyád911 válasza Scoobyka (#6478) üzenetére


Anyád911
tag

Szerintem próbáld ki a különböző beállításokat és a látvány majd megmutatja, melyik mit tud. Gondolom (ha egyáltalán engedi őket "keresztbe" választani) egy 16:9-es felbontás 4:3-as képaránnyal kétoldalt fekete és pálcikaemberek; egy 4:3-as felbontás 16:9-ben meg olyan, mint a mónikasó: teljes kép, de széthúzva.

(#6498) Anyád911 válasza Tomiboy65 (#6479) üzenetére


Anyád911
tag

A simán az túlzás... de lényegében igen. Először a tv hátuljára kell felcsavarozni az akasztókat (jelzem nagyon profi csavar-, alátét- és távtartó szetteket (legalább 4félét!) csomagoltak hozzá). Célszerű az fal mellett vmi asztalon rákötni az összes csatlakozót, kábelt, mifenét és utána mér tényleg csak "fel kell akasztani".
Nálunk ez 2emberes mutatvány volt és a polcból kifolyólag még tartás közben is kellett dugni bele kábelt... ezúton is köszönöm feleségemnek a sok segítséget, kislányomnak a türelmet, hogy egész vasárnap nem nézhetett Minimaxot :R
Amúgy elég sokféle konzol van a piacon, ezek vmi "lift and hang" v "emeld és akaszd" rendszerűnek vannak titulálva. Mivel halál egyszerű a metódus, a komplikáltabbak előbb-utóbb biztos kikopnak...

[ Szerkesztve ]

(#6499) Anyád911 válasza kugyu21 (#6490) üzenetére


Anyád911
tag

Sufni-tuning: csinálj Photoshopban egy 1364*766-os (1918*1078) és/vagy egy 1358*766-os fekete bmp-t vagy pcx-et 1-1 pixel széles fehér kerettel tesztképnek és nézd meg őket különböző módokban, látszik-e a fehér keret... jobb ötletem nincs.

(#6500) Anyád911 válasza X Factor (#6491) üzenetére


Anyád911
tag

A magam részéről TV nézésre nem LCD-t vennék (nem is azt vettem :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.