Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Angelo69 válasza regeles (#4699) üzenetére


Angelo69
senior tag

Nem talaltam ilyen vagy hasonlo :( file-t.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#4702) Vangelis válasza Cifu (#4695) üzenetére


Vangelis
nagyúr

priv akart lenni.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4703) fiATHaLON válasza KicsiPo (#4700) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Úgy nézem, mintha majd minden Samsung tv-re igaz lenne
(nálam egy lcd-nél, egy plazmánál, és egy 70 centis 100Hz-es
tv-nél is működött...)
Tv kikapcsolt állapotban és a távirányítón sorban:
info
menu
mute
piros bekapcs. gomb

(Jóllehet a kérdés nem nekem szólt... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#4704) Year


Year
tag

Sziatok!

Tudnátak nekem mondani 1080/24p tv-t olyan 200-ért?

(#4705) Frenky87


Frenky87
aktív tag

üdv!

már máshol is feltettem ezt a kérdést, de nem tudtak segíteni

Samsung LE-32S81 TV-re ha komponens bemeneten csatlakoztatok egy készüléket
(Samsung HT-Q9-et), akkor az info gombot megnyomva /TV-n/ 720x576i (50Hz) fogad...

Miért nem p (progresszív) az a jel, amit kiad a lejátszó?

Mi kell hozzá, hogy az legyen?

///

(#4706) KicsiPo válasza fiATHaLON (#4703) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

Köszönöm szépen, működik :) Legalább le tudom ellenőrizni mennyit ment eddig pl a panel ;)

(#4707) fiATHaLON válasza KicsiPo (#4706) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Az első nekem is ez volt... :DDD

(#4708) kugyu21 válasza Cifu (#4692) üzenetére


kugyu21
senior tag

Köszi Cifu!
Valaki más Toshiba szervizmenűbe belépésről valamit?

(#4709) ham_ válasza Frenky87 (#4705) üzenetére


ham_
tag

Elvileg a lejátszó menüjében ki lehet választani, hogy progressive avagy interlace legyen a komponens kimenet (persze ha a lejátszó tudja a progr.scant)
(egyébként én nem láttam a képben különbséget a kettő között, úgy tűnik mindegy hogy a lejátszó vagy a tv alakítja progresszívvé a jelet)

(#4710) Cifu válasza KicsiPo (#4700) üzenetére


Cifu
nagyúr

A TV kikapcsolt állapotban: INFO-MENU-MUTE-POWER gombok a távirányítón. Figyelem, a szervíz menüben csak akkor állíts el bármit is, ha tudod mit fog az eredményezni, és mindig írd fel egy papírra, mit állítottál el, és mi volt beállítva elötte!

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4711) regeles


regeles
csendes tag

Amúgy a hdmi kimenetes DVD lejátszókról mit kell tudni? Tényleg láthatóan jobb a képminőség LCD tv-n, vagy ez is csak parasztvakítás?

(#4712) Cifu válasza Year (#4704) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem nagyon létezik olyan TV, ami FullHD ill. HD, de veszi a 1080p jelet és azt 24Hz-en ki is adja, és 200e Ft alatt van.

A Samsung LE-xxR8x-eken állítólag 720p-ben gond nélkül lejátszák a 24p-s Blu-Ray filmeket PS3-ról, legalábbis itt erről számoltak be a topiclakók.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4713) Cifu válasza Frenky87 (#4705) üzenetére


Cifu
nagyúr

A PAL felbontás alapvetően interlaced, szóval ezen nem kell csodálkozni. Egyes asztali lejátszók, amelyek beépített deinterlacerrel rendelkeznek, elvégzik az átalakítást progresszívbe, de a jelek szerint akkor a tied nem ilyen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4714) Year válasza Cifu (#4712) üzenetére


Year
tag

Értem,azért kössz. Amúgy nagyon zavaróan adja le a tv a 24p-s filmeket amelyik csak sima 1080p-t tud?

(#4715) Cifu válasza Year (#4714) üzenetére


Cifu
nagyúr

3 fő lehetőség adódik:

1.: A régebbi TV-k (2-3 évesek), amik nem is ismerik ezt a videojelet, egyszerűen sztrájkolnak, fekete képernyő és no signal üzenet.
2.: A TV fogadja a jelet, de 50 v. 60Hz-en játsza le a videojelet. A TV belső elektronikájától függ, hogy ez mennyire lesz sikeres. Rosszabb esetben a TV csak fogja, és ahogy sikerül, úgy rakja ki a képeket. Jobb esetben már fel ven erre azért részben készítve, és un. 3:2 pulldownt használnak (a 24fps-ből úgy csinálnak 60-at, hogy a páratlan képkockák 3, a párosok 2 jelváltásig maradnak a képernyőn, ezzel csak az a baj, hogy a kép picit ugrálni fog, hiszen a páratlan képkockák másfélszer annyi időt töltenek a képernyőn, mint a párosok). Az adott TV technológiájától és a néző ingerenciájától is függ. Van, akit nem zavar, van, aki a fallra mászik tőle... Ilyenek a 2006-os második felében és a 2007-ben megjelent LCD TV-k legnagyobb része.
3.: A TV valós 24Hz-be kapcsol ilyen videójelnél, a videót tökéletesen jeleníti meg. A 2007-es FullHD modellek többsége már így készül fel, a HD modellek közül pedig 1-2 akad, aminél odafigyeltek erre.

Sajnos a legjobb ötlet az, hogy lehetőleg élőben megnézed, hogy egy Blu-Ray film hogy is fog kinézni a számodra szimpatikus TV-n, és ha tetszik amit látsz, akkor azt választod...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4716) ham_ válasza Year (#4714) üzenetére


ham_
tag

Nem annyira gáz, de meglátszik pl. lassú folyamatos mozgásoknál.
Egyébként van egy Reclock nevű directshow filter amivel a film sebességét lehet változtatni, pl. 24 fps helyett 25-tel, ami pont jó, ha a tv tudja az 50 hz-et. Hátránya hogy a hang egy picivel magasabb lesz, mert nyilván azt is gyorsabban kell így lejátszania.

(#4717) tru3


tru3
csendes tag

Hello

Van egy Samsung LE-26R86 LCD TV-m és össze szeretném kötni a számítógéppel. Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik a legjobb összekötési mód. A számítógépben GeForce 7600 GT videókari van, DVI kimenet is van rajta. HDMI-DVI kábelre gondoltam, de mielőtt cselekednék, hozzátok fordulok, hogy mire kell figyelni, meg ilyenek , mert gondolom nem ilyen egyszerű. És még 1 kérdés: ha HDMI-DVI kábellel kötöm össze, akkor oda-vissza mehet az adatátvitel, szal a szgépen is le tudom játszani és felvenni, ami a TV-n megy?
Előre is köszi a segítséget!

(#4718) ham_ válasza tru3 (#4717) üzenetére


ham_
tag

Igen, a DVI-HDMI a legjobb, ha van rá mód, de csak egyirányú a kapcsolat, a dvi csak kimenet, a hdmi csak bemenet.

(#4719) tru3 válasza ham_ (#4718) üzenetére


tru3
csendes tag

És melyik lenne a legjobb mód, úgy értem h a legszebb kép, ha a szgépem szeretném felvenni a TV adást?

(#4720) ham_ válasza tru3 (#4719) üzenetére


ham_
tag

Számítógépen felvenni a tv-adást ? Ahhoz kell egy tv-tuner a gépbe, ennek nincs köze a tv-hez.

(#4721) Year válasza ham_ (#4716) üzenetére


Year
tag

Kössz srácok a választ! Úgy is a tv mellé akarok egy ps3-at is, viszek 1 Vlu-Rayt és megnézem,hogy mit is tud.

(#4722) tru3 válasza ham_ (#4720) üzenetére


tru3
csendes tag

Ja, tényleg, bocs, már teljesen összekavarodtam :D

(#4723) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hogy a fenébe lehet kikapcsolni a dinamikus kontrasztot? (Sony Bravia KDL-37P3000). A menüben találtam egy részletes kontraszt című akármit, ezt hiába kapcsoltam ki nem csinál semmit:( Vagy a csillagok együttállása is szükséges hozzá?:U Rohadtul zavaró.

(#4724) KicsiPo válasza tru3 (#4717) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

Szia!

NEkem is R88-as szériám van, és DVI kimeneten hajtom HDMI kábellel, anniy a lényeg hogy a HDMI 2 elnevezésű csatlakozóba dugd, az fogja neked rendesen felimserni és lejátszani. Elvileg nekem gond nélkül megy 1360X768-ban 60 Hz-en, abban a pillanatban, hogy bekapcsoltam a tv-t a gép fel is ismerte. Annyi a különbség hogy Ati kárty.

(#4725) Uzmany válasza Cifu (#4673) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm.
Az LG az nem igazán tetszik, de ez esetleg milyen lehet?
[link]

® visions created with passion

(#4726) gabo01


gabo01
senior tag

Sziasztok!
Vasárnap megvettem végre a Tv-t! A választás végülis egy Samsung 46M87-re esett! Gondolkodtam még a Samsung 46F86-on és a Sharp 46XL2E, de aztán az asszonnyal való konzultálás után az ára miatt ennél kötöttem ki! Remélem nem bántam meg!
Első tapasztalatok:
-a feketéje tényleg nagyon szép
-analóg adással még nézhető
-digitális T-kábel 1 fokkal jobb (bár volt nálam 1 LG 32 lc51-es régebben azzal azért jobb volt valószínű a kisebb képméret miatt)
-DVD elég szép képet produkál persze nagyon észre lehet venni ha tömörítve van a film
-pc-t még nem próbáltam le kellen vinni a gépet az emeletről
Röviden ennyit majd még tesztelgetem!
Ha valakinek van M-es Samsunghoz képbeállítása (kontraszt, fényerő,háttérvilágítás stb.) kérem ossza meg velem hátha kipróbálnám!
Cifu: belinkeled a Samsung vs. Sony teszteteket? Köszi! :R

(#4727) r4pt0r_87 válasza gabo01 (#4726) üzenetére


r4pt0r_87
csendes tag

Itt vannak a beállítások ha így állítod be akkor lesznek a valósághoz legközelebb a színek:
[link]

Itt a Cifu féle teszt:
[link]

(#4728) ham_ válasza Alvin_ti4200 (#4723) üzenetére


ham_
tag

Az én Sonymban sem lehet kikapcsolni, bár én nem találom olyan zavarónak.
(a szervizmenüben talán ki lehetne de csak ilyen számkódok vannak, és nem találtam leírást róla mi mit jelent, vaktában meg nem akartam állítgatni)

(#4729) k.o.adam777


k.o.adam777
csendes tag

Szasztok! Lenne egy problémám. Tesóm most kapott egy lcd tv-t és összekötöttük egy monitor kábellel. Sikerült is de a használati utmutató is azt mondja hogy 1360x768-onkell lenni de akkro nem fér ki a kép. Ha pedig 1280x768-ra teszem akkro meg az egyik oldalából lelóg kb 1 cm és nem látszik a széle, a képet pedig már ettől jobban nem lehet mozgatni. Ha 1024x768-ra rakom akkro meg nyújtott.
Légyszi segítsetek hogy mi lehet a gond Előre is kössz a segítséget

(#4730) Rick4 válasza k.o.adam777 (#4729) üzenetére


Rick4
félisten

mi a márkája? pontos tipusa? milyen monitorkábel?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4731) Alvin_ti4200 válasza ham_ (#4728) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

szervízmenübe hogy lehet belépni?:) Amúgy azóta sikerült emészthető szintre csökkenteni a jelenséget, kicsit buheráltam a kontraszt/fényerő pároson.

(#4732) k.o.adam777 válasza Rick4 (#4730) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

A tv samsung LE26S8 A kábel egy rendes monitor kábel + hosszabítóval összekötve

(#4733) Rick4 válasza k.o.adam777 (#4732) üzenetére


Rick4
félisten

azzal a hosszabbítóval a rendes monitoron volt kép? a bemenet a tévén jól be volt állítva?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4734) k.o.adam777 válasza Rick4 (#4733) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

Nem vagyok ebben a témában jártass ugyhogy mit jelent az hogy bemenet? :)

(#4735) k.o.adam777 válasza k.o.adam777 (#4734) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

Jah és áttettem a monitorra és volt kép de ugyanugy hiányzott a széléből kb. 1 cm csak annyi hogy a monitoron a képet tudtam oldalra mozgatni de a tv-n már ettől jobban nem engedte ugyhogy sztem nem a kábel a gond

(#4736) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, legyetek kedvesek mondjatok véleményt Samsung LE-32S62B-ről.
Azért lenne fontos, mert ha javasoljátok, akkor indulnék érte Győrbe :)

[link]

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#4737) Zoles


Zoles
csendes tag

Először is üdv mindenkinek és kellemes karácsonyt kívánok az össz ph-s forumozónak!
Egy pár hete figyelemmel kísérem a forumot, LCDtv vásárlás ügyben, és néha dülőre jutok hogy melyiket néha teljesen összekeveredem a pro/kontra hsz-ek miatt.De ugynéz ki megvan akiválasztott : Samu LE-32R8xxxx a "kommersz" kategóriából.
Márcsak az szeretném töletek ill tőled Cifu megkérdezni hogy az R betü után következő karakterek milyen külömbségeket takarnak(káva matt/fényes stb).
X360-hoz illetve Dvd-hez kellene, de a későbbi bővíthetőség (csatl. száma/fajtája) is fontos! :)

az erő legyen veletek....meg a joghurt

(#4738) Rick4 válasza Uzmany (#4736) üzenetére


Rick4
félisten

vegyél helyette hasonló árban LG 32LC41et...[link] nagyobb képátló, jobb panel, jobb technika, megy vele a számítógép. olcsóbb. euronics-ben 110K volt 2 hete..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4739) Rick4 válasza k.o.adam777 (#4735) üzenetére


Rick4
félisten

ok, szóval kép már volt...a tévé menüjében állítottál valamit?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4740) k.o.adam777 válasza Rick4 (#4739) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

Hát csak kép helyzetét

(#4741) feco88


feco88
tag

Sziasztok. Kaptam karácsonyra egy Samsung LE26S81P HD Ready-s LCD TV-t. Monitor kábelen keresztül kötöttem össze a géppel. Afelöl szeretnék érdeklődni hogy sokat számit-e hogy HDMI vagy előbbi módon kötöm össze a géppel? nekem így is nagyon szép kétem add. Ja meg LOoL mert az üzletben azt mondták, hogy nincs benne PIP. és kiderült hogy 1 tuneres PIP van benne :DD . meg meg szeretném kérdezni hogy mit jelent a nativ felbontás mert ebben nem vok igazán otthon.
Kösz ielőre is a válaszotok.

(#4742) Rick4 válasza k.o.adam777 (#4740) üzenetére


Rick4
félisten

ok, akkor olvasd végig a manualt, és be tudod állítani azonnal.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4743) Rick4 válasza feco88 (#4741) üzenetére


Rick4
félisten

a videokártyád épp milyen felbontásban van, vagyis hogy hajtod azt a tévét? mint tudjuk egy fecske nem csinál nyarat, így egy tuner sem csinál PIP-et :DDD ...ez azért nem teljes értékű PIP, de használható valamire...készíthetsz róla egy képet is, tedd fel ide.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4744) Alvin_ti4200 válasza Uzmany (#4736) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én nem vennék S szériás Samsungot, csak R vagy attól felfelé. LG-nek ebben az árkategóriában szerintem jobb TV-i vannak, valamint a Sony Bravia régi U sorozata is leesett már 150-re/alá.

(#4745) k.o.adam777 válasza Rick4 (#4742) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

na várj elakadtam. a használati útmutatót olvassam végig vagy mit olvassak?

[ Szerkesztve ]

(#4746) Rick4 válasza k.o.adam777 (#4745) üzenetére


Rick4
félisten

jaja, olvasd el a manualt, ha utána lesz kérdés, azzal gyere vissza....de utána tisztának kellene lennie...ott van minden frankón leírva.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4747) k.o.adam777 válasza Rick4 (#4746) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

levan írva de angol

(#4748) feco88


feco88
tag

itt a kép [link]
a TV-t 1360x768-ban használom. 115-ért adták ide, ennyi volt rá. de nekem tökéletesen megteszi.

(#4749) k.o.adam777 válasza feco88 (#4748) üzenetére


k.o.adam777
csendes tag

Nekem amikor 1360x768-on van akkro nem lóg le de ha akarom látni a jobb oldal szélét akkor ha odaviszem az egeret akkor ugrik át a kép másik oldalára és akkro te hogy állítottad be ha volt ilyen probléma?

(#4750) Rick4 válasza feco88 (#4748) üzenetére


Rick4
félisten

na, akkor teljesen jól jártál... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.