Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Daanika válasza Elroi (#4650) üzenetére


Daanika
tag

csak 60Hz-en probalgattam. amiket irtatok csak hetfon tudom kiprobalni, keresgelni, addig melo :) de mindenkinek koszonom! :R
aztan majd megint hivlak.

(#4652) Eyesis válasza IcebirdMK (#4581) üzenetére


Eyesis
őstag

szia,

megnéztem és szerintem éles, persze nem tudom mennyire kellene elesnek lennie... de szeirntem amennyire a pixelek engedik, eles a kepe piros betuk zold hatteren...
ha lesz a kozelben valami ertelemes fenykepezogep akkor megprobalom megorokiteni Neked :-)

haho

Eyesis

(#4653) Tepi


Tepi
csendes tag

Na összekötöttem a Pana TX32-LE7P Tv-t Hdmi Dvi kábelel.
A nativ 1360x768 at nem tuda megeleníteni. Az egyetlen problémám hogy a megelenített felbontás amit tud és nem lesz fekete a képernyő az 1280x720 de ennél levág a kép széleiből. Nincs erre valami megoldás hogy ne vágon le a széléből?

(#4654) Cifu válasza G.Zs. (#4648) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze hogy van jobb vétel, csak persze kérdés, hogy mennyit szánsz rá. Ha ezen cirka 160e Ft körüli áron keresel készüléket, akkor a Samu-nál jobb nem nagyon van, de vele együtt emlegethető a Philips 32PFL5322 is például, vagy a Pana TX32LM70-ese. Arra, amire te akarod, ezek bármelyike jó választás.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4655) Cifu válasza tobias40 (#4649) üzenetére


Cifu
nagyúr

Értelemszerűen a 720p a legjobb választás az X-Box számára.

Komponens-HDMI átalakító lehet, hogy létezik, de az valami komolyabb cucc lehet, mert a Komponens ugye analóg jel, a HDMI meg digitális, tehát egy A/D átalakítós dobozkáról lehet szó. Mondjuk én még nem hallottam ilyenről, leszámítva a házimozi erősítők komolyabb példányait.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4656) tobias40 válasza Cifu (#4655) üzenetére


tobias40
veterán

Kösz!

Akkor szted hogyan oldjam meg hogy az xbox360 is meg a dvd is a legjobb minőségben jelenjen meg a tv-n??

Üdv!

(#4657) Cifu válasza tobias40 (#4656) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tartok tőle, hogy marad az, hogy a DVD Scart-on csatlakozik...

De szerintem nézd meg, hogy Komponens-en tényleg jobb-e a képminőség a SCART-hoz képest-e, avagy sem. Jó minőségű DVD lejátszónál elképzelhető, hogy tényleg észrevehető a különbség, de az olcsóbb lejásztók esetén ritka sajnos...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4658) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Régebben írtam, hogy egy ismerősöm LG 20LS5R LCD TVt vett, mert a boltban azt mondták neki, használható monitorként is. Most új fejlemény, hogy bár hivatalosan nincs, ám a TV hátlapján valóban van monitor bemenet (felette service only felirat). Összekötöttem hát a moncsit (TV-t) és a vga karit, hogy megnézzük mit csinál. Semmit. Ugyanis az INPUT menüből csak TV, AV1, AV2 módok között lehet váltogatni, az RGB (PC) nem szerepel, a kézikönyv szerint az csak 17/19ls4r típusoknál választható, amik hivatalosan is támogatják a monitorként való használatot.

Kérdésem tehát a következő: Hogyan lehetne megoldni szerintetek, hogy fogadja a jelet a d-sub benetén is? Ha rajta van a bemenet a hátulján, gondolom nem véletlenül rakták oda, tehát hardveresn támogatnia kell, nem?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
Narancs

Beauty is pain

(#4659) Cifu válasza Narancs (#4658) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az nem VGA bemenet, hanem amint a felirat is mondja, egy (soros) szervíz csatlakozó, amin keresztül a TV belső szoftverét lehet elérni a szervizes emberkéknek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4660) orkester válasza Cifu (#4565) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi a tanácsokat! Tud szellőzni hátulról is és talán ez elég is, de azért lehet vágok rá pár lyukat a biztonság és a minél hosszabb élettartam miatt. :) Persze dekopírral nem állnék neki, mert csak elcsúnyítanám, de van a fúróba rakható kört kivágó alkalmatosság(ha tudnám mi a neve), azzal megpróbálkozom. :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#4661) Tutu7030 válasza orkester (#4660) üzenetére


Tutu7030
veterán

Asszem koronafúró/lyukfűrész a becsületes neve..:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4662) Narancs válasza Cifu (#4659) üzenetére


Narancs
őstag

Tuti?
Pont ugyanúgy néz ki mint a videókártyán lévő kimenet, és a mindkét végén tüskés monitor kábellal (amivel a saját moncsim kötöm össze a pécémmel) simán össze lehetett kötni. Beleillett. Vagy ez csak véletlen? :(

Beauty is pain

(#4663) Cifu válasza Narancs (#4662) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerinted ha tényleg VGA port, akkor viccből úgy döntenek a tervezők, hogy ugyan már, ne írjuk oda, hogy VGA port, hanem írjuk azt, hogy Service Port, sőt, meg se említsük a kézikönyvben, hogy van rajta VGA port, és a biztonság kevéért még a kimenetek listájába se soroljuk fel. Aztán majd jót röhögünk noob felhasználókon... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4664) orkester válasza Tutu7030 (#4661) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi, ezt megjegyzem. Így már rá is találtam a neten. :DDD

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#4665) regeles


regeles
csendes tag

Vettem egy Grundig LCD tv-t és az a gond, hogy a közepén van egy világos zöld pixelhiba. Neten azt olvastam, hogy általában csak 4 pixelhiba felett cserélnek. De ez mind tft monitorra vonatkozott, konkrétan LCD TV-ről egy esetet se találtam. Ráadásul Grundig vagy Euronics(itt lett véve) oldalán se találtam erre vonatkozó infot.
Szóval nem teljesen értem, ha sehol sincs feltüntetve/leirva hogy ez nem számít hibának akkor nekem ezt honnan kéne tudnom? Vagy ez annyira egyértelmű kéne elgyen számomra hogy egy képernyő közepén éktelenkedő zöld pötty nem számít hibának? Ha nem veszik vissza 140ezret kidobtam az ablakon mert ez rohadtul zavaró. 10ezer forintot se adtam volna érte ha tudom hogy ilyen... Ráadásul kb. 2hete lett véve csak a karácsony miatt most lett kibontva így a 3napos gari is ugrott.(most került sorra az ajándékozás mivel később már nem lett volna rá lehetőség)

(#4666) Cifu válasza regeles (#4665) üzenetére


Cifu
nagyúr

A legáltalánosabb eljárás az, hogy a 3 teljes, vagy 5 v. 7 subpixel hiba már nem megengedhető, de egyetlen pixelhiba miatt a legtöbb gyártó még nem fogja kicserélni a TV-t. Hívd fel a Grundig magyarországi forgalmazóját, illetve az Euronics-ot keresd meg. Nekik tudniuk kell, mi számít már cserére vonatkozónak, és mi nem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4667) Lacix29 válasza Cifu (#4666) üzenetére


Lacix29
őstag

Azért az se mindegy hogy hol van a pixelhiba.
Úgy emlékszem a képernyő közepén 1 pixelhibát sem enged meg a szabvány. De lehet hogy ez szubpixelhibára (világító zöld) nem vonatkozik. :((

(#4668) tothm


tothm
őstag

ÜDV!Nekem FSC monitorom van!Eddig hibátlanul működik!Sokan az FSC-t nagyon bírálják....Én egyszerre vettem egy gépet meg egy monitort a géppel már többször is volt hiba de a monitorral még egyszer se!Úgy látszik az FSC-n belül se mindegyik béna!

(#4669) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, 66cm-s lcd tv-t szeretnék venni, PS3-hoz. Milyet javasoltok?
Köszönöm előre is.
Avagy gondoljam át, és 82cm-ben gondolkodjak?

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#4670) Rick4 válasza Uzmany (#4669) üzenetére


Rick4
félisten

jaja, utóbbi lenne az igazi megoldás....LG 32LC51 a jó árú, és jó tudású készülék, amit bátran ajánlhatok.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4671) Cifu válasza tothm (#4668) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe a topic címét. Nem monitor, TV, azaz Television.... Szóval picurkát eltévedtél...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4672) Cifu válasza Lacix29 (#4667) üzenetére


Cifu
nagyúr

A szabvány nem foglalkozik, hogy hol van emlékeim szerint, egyes gyártók tesznek olyan engedményt (pl. LG), hogy a képernyő közepén már elég 2 pixelhiba, vagy 3 subpixelhiba a cseréhez.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4673) Cifu válasza Uzmany (#4669) üzenetére


Cifu
nagyúr

Inkább 32", ha szabad javasolnom. A legolcsóbb jó választás az LG 32LC41/51, szerintem ennél lejjebb ne add.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4674) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Maradtam Plazmánál... remélem nem bánom meg:).

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4675) kugyu21


kugyu21
senior tag

Na végre meglett a gép Z3030. A tapasztalatokról (ha valakit érdekel) egy kicsit késöbb irok, most egy két kérdés más tapasztalatairól:
Megvan a készülék, kiszállították, a számlán:
"24 hónap garancia gyári szám: ....
A készülékben található EU garanciát meg őrizni"
A készülékben természetesen nem néztem, de sem a csomagolásban sem a leírások között nem volt semmilyen papir. Felhívtam a boltot, ahol azt mondták, hogy vannak olyan céget akik nem mellékelnek garancia papirt de a számla és a gyári szám alapján természetesen él a garancia, meghibásodás esetén őket, az eladókat kell keresni és ők intézkednek.
Egy kicsit aggaszt ez így engem, tud valaki magyarázatot adni. Egyáltalán mi az az EU garancia?
A másik kérdése, hogy van-e az ilyen készülékekben ( a projektorokhoz hasonlóan) valami üzemidőszámláló és mi az a 60e óra üzemidő? Annak letelte után megáll a készülék?

(#4676) Cifu válasza kugyu21 (#4675) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hol vetted a készüléket? Ha ők azt mondják, hogy őket keresd, abból arra következtetek, hogy valami webbolt lehet, akik külföldről hozzák be a készüléket.

Amivel én eddig találkoztam, ott az ilyen készüléknek is volt garipapírja, legfeljebb az volt rajta, hogy Sony Österich A.G., és nem Sony Magyarország KFT: :)

Az EU garancia azt jelentené elvileg, hogy az EU-ban vásárolt termék bármelyik EU országban (ahol van képviselete a gyártónak) garanciális időn belül a garanciában foglaltak szerint vonatkoznak rá. Tehát ha például egy fényképezőgép, amit itthon vásároltál EU garival, tönkremegy egy Franciaországi kiránduláskor, akkor egy francia Sony szervízben kutya kötelességük lenne azt garanciálisan javítani. Az elmélet szép, csak sajnos nem így működik sokszor a valóságban. A BaSys, a Pioneer termékek forgalmazója pl. simán visszadobja a gariztatásból azokat a termékeket, amiket nem nála vásároltak (erre több példát hallottam már). A Sony-val kapcsolatban is volt ilyesmire példa, stb.

A hazai jogszabályok szerint a legtutibb, ha a kereskedőhöz fordulsz ez esetben.

Üzemidő számláló akad, bár általában csak a szervíz menüben lehet megtekinteni, hogy hány órát ment a készülék. Olyanról még nem hallottam, hogy leállna a készülék X óra után. A legtöbb gyártó a panel élettartamára általában 30.000 vagy mostanság már inkáb 60.000 üzemórát ad meg.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4677) KicsiPo


KicsiPo
csendes tag

Sziasztok!

Előszőr is Boldog KArácsonyt és kellemes Ünnepeket mindenkinek! Másodszor lenne egy olyan esetleg banális kérdésem, hogy nézegetem a T-kábel digitális szolgáltatását. 5 TV van itthon, ha előfizetek a digitális csomagra, és csak az egyik tv-m elé rakom be a set top box-ot, akkor a maradékon ugyan úgy jönni fog nekem az analóg jel? A másik, hogy írják, hogy a set top box-ba be kell helyezni egy dekódoló kártyát. A tv-mben lévő CID kártya azonos ezzel? Esetlegesen akkor nem is kéne nekem set top box, elég ha közvetlenül a tv-mre megy rá, vagy még másra is kell a doboz? Köszi előre is a segítséget.

(#4678) Skynet258 válasza KicsiPo (#4677) üzenetére


Skynet258
veterán

Igy van, a többi tévén marad az analóg, csak amelyikre kötöd a set top boxot, azon fog gyünni a digitalizációs képanyag :D Ha 5 set-et veszel, akkor meg mind digis lesz.
A dekódoló kártyát a dobozzal együtt adják, azt kell belenyomnod, a tévédben lévő okosság sajnos nem jó (T-s digihez mindenképpen kell a box-uk is).

Havi szinten (ha bérled) 400 forint a box, tehát ennyivel lesz magasabb a számlád (bár ez mostani akció, jövőre havi 800 lesz megint).

https://geekpulse.hu

(#4679) Tepi


Tepi
csendes tag

Ha összekötöm HDMI DVI kábellel a tv-m (pana tx-32le7p/a) akkor vagy telesen fekete a kép (1360*768) vagy vibrál (1024*768) vagy levág (1280*720) minden oldalából. Nem tudátok mi lehet a baj?

(#4680) Narancs válasza Cifu (#4663) üzenetére


Narancs
őstag

Hát én a mai világban már bármit el tudok képzelni...

Beauty is pain

(#4681) KicsiPo válasza Skynet258 (#4678) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

Köszi a segtíséget, akkor marad a set top box-os okosság :) De lehet inkább megveszem, lusta vagyok havonta fizetgetni. És akkor a tv-be rakhazó kártya pontosan mire jó?

(#4682) Skynet258 válasza KicsiPo (#4681) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha most a dekódoló kártyára gondolsz, az nem a tévébe megy, hanem a boxba. :K

https://geekpulse.hu

(#4683) KicsiPo válasza Skynet258 (#4682) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

Azt megértettem, hanem van egy CI Card hely a tv-n, elolvastam elvileg a kézikönyvet, az is valamilyen dekóder kártya, amira azt írja hogy a helyi szolgáltatótól igényelje, stb.... Csak nem tudom hogy pontosan ez mire jó, és itthon Magyarországon tudom e bármire használni.

(#4684) Skynet258 válasza KicsiPo (#4683) üzenetére


Skynet258
veterán

Meg fogsz lepődni: kis hazánkban csak nézegetheted a kártya helyét, semmire sem lesz jó... :(

A kézikönyvet meg ne elvileg olvassad, vagy rendesen vagy sehogy :D

kohary: Hasonlókat neked is! ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#4685) kohary


kohary
csendes tag

Kellemes Karácsonyt és lcd-ben, plazmában gazdag Új Évet kívánok mindenkinek!
:)) :D :DD

(#4686) regeles


regeles
csendes tag

Amúgy ezt a dolgot a pixelhiba politikáról még mindig nem teljesen értem.

Hogy vonatkozhat olyan szabvány egy TV-re (márka: Grundig) ami sehol sincs feltüntetve, se az üzletben se a dobozás sehol? Hacsak nincs bent ptkban vagy vmilyen jogszabályban, hogy ez minden lcd technológiát alkalmazó dologra vonatkozik és nem szükséges feltüntetni, akkor jogosan mondhatnák, hogy nem veszik vissza de én nem tudok róla hogy lenne iylen.

(#4687) Joshi válasza regeles (#4686) üzenetére


Joshi
titán

Ilyenkor érdemes azt az apróbetűs szöveget elolvasni amibe nem feltétlenül szerepel a pixel szó. :U

(#4688) orkester válasza regeles (#4686) üzenetére


orkester
senior tag

conelser@conelser.hu

Itt biztos kapsz választ a kérdéseidre.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#4689) kugyu21 válasza Cifu (#4676) üzenetére


kugyu21
senior tag

Interhifi-nél vettem, és pont az aggaszt, hogy még "Toshiba Österich A.G" papirom sincs, csak a számlára irt 24 hónap. A kereskedő alatt kit értesz? Mert mint írtam, akitől vettem, azt már megkerestem, és a már leírtakat mondta, meg nyugtatgatott, hogy ő benne megbízhatok nem most kezdte a szakmát.
De azt nem tudom, hogy egy számla és a gyártási szám valóban egyenértékű-e egy garancia levéllel, pláne egy gyári garanciával?
Vagy, hogy létezik-e, hogy egy gyártó mindenféle garancia papir nélkül engedi piacra a termékét?
A szervízmenűbe a felhasználó is be tud lépni, és ha igen akkor hogyan?

(#4690) Cifu válasza Tepi (#4679) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kézkönyv mit ír a támogatott felbontásokról?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4691) Cifu válasza regeles (#4686) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van róla egy szabvány (ISO13406-2).

"A szabvány négy különböző hibát különböztet meg, melynek definíciói az alábbiak:
Első típusú: A maximum fényerő parancsra adott átlagos pixel válaszreakciónak nagyobb, mint 75%-ával való reagálása a minimum fényerő parancsra (mindig fényesen világít).

Második típusú: A minimum fényerő parancsra adott átlagos pixel válaszreakciónak kevesebb, mint 25%-ával való reagálása a maximum fényerő parancsra (mindig sötét marad).

Harmadik típusú: Egyéb nem első vagy második típusú hiba, például egy beragadt subpixel. Az aktív mátrix LCD kijelzőknél minden egyes pixel pozíción 3 folyadékkristály cella helyezkedik el. Ezeknek a vörös, zöld és kék subpixeleknek (al-pixel) az együttes működése teszi lehetővé a teljes színskála megjelenítését. Minden egyes cellát egy egyedi tranzisztor vezérel, mely közvetlenül a cella felett található. A tranzisztor meghibásodásakor az adott képpont mindig vörösen, zölden vagy kéken világít. (A tapasztalatok szerint ez a leggyakrabban előforduló hiba.)

Csoporthiba:

Kettő vagy több hibás pixel egy 5x5 képpontos területen.
ISO 13406-2 Class II szerint az elfogadott hibák száma típusonként 1 millió pixelre vonatkoztatva:
1. típus - 2 db
2. típus - 2 db
3. típus - 5 db
Például egy 1024x768 felbontású kijelzőn (786.432 pixel) a következő még elfogadhatónak tekinthető.
Első típusú (fényes) pixelek száma = 2 x 786.432 / 1.000.000 = 1,57
Második típusú (fekete) pixelek száma = 2 x 786.432 / 1.000.000 = 1,57
Harmadik típusú (vörös/zöld/kék) pixelek száma = 5 x 786.432 / 1.000.000 = 3,93

Tehát 2 mindig fényes pixelt már nem enged meg a szabvány 1024x768 felbontású kijelzőn.
A maximum engedélyezett hibák száma 1024x768 felbontású kijelzőn (első + második + harmadik típusú): 5 képpont hiba, melyből maximum egy lehet fényes, egy sötét és három vörös, zöld vagy kék.
Ezen kívül a csoporthiba szabály kimondja, hogy nem lehet több mint kettő hibás fényes vagy sötét pixel egy 5 képpont sugarú területen. Szintén hibásnak számít az a kijelző, ahol egy 5x5 képpontos területen 2 vagy több vörös, zöld vagy kék pixel fordul elő."

Ez monitorokra vonatkozik, bár azt hiszem működik LCD TV-kre is.

Amúgy a legjobb megoldás még mindig az, ha megkeresed a Grundig itthoni forgalmazóját...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4692) Cifu válasza kugyu21 (#4689) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez esetben a garancia a kereskedő, vagyis az Interhifi feladata. Jelen esetben a számla a garijegy, és ha bármi problémád van, akkor a kereskedő felé kell fordulnod.

A Szervízmenübe be tud lépni a felhasználó is, de én csak az LG és a Samsung módszerét ismerem, sem a Toshibáét, sem a Sony-ét nem. :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4693) Tepi válasza Cifu (#4690) üzenetére


Tepi
csendes tag

Na itt a próblémám. A kézikönyv sehol sem említi meg a géppel való összekötést csak annyit ír HDMI-nél megjegyzésként hogy: "nem lehet számítógéppel használni". Az egész használati útmutatóba nincs egy darab számítógép sem.
A másik vicces dolog, még vásárlás előtt megkérdeztem edigital üzletbe (ahol vettem) és azt mondták hogy ezzel biztosan össze lehet kötni. Jól átverték a fejem, ha tudom hogy nem lehet összekötni géppel csak video out-on keresztül meg sem veszem.

(#4694) regeles válasza Cifu (#4691) üzenetére


regeles
csendes tag

Igen van ez a szabváy, ÉS? Hol van az leírva hogy ez az áltlam vásárolt TV-re is vonatkozik.
Azt az ÉLŐ jogszabályt törvényt akármit idézd be nekem ide, ami hatóságilag elismert és kimondja hogy ez a szabvány minden egyes LCD panelra vonatkozik, gyártótól stb-től függetlenül.
Pl. az LG TFT monitoromnál a garanciapapírban is benne volt, a gyártó weboldalán is fel van tüntetve, hogy milyen pixelhibák esetén cserélik. A TV-nél se az üzletben, se a dobozán, se a garancipapíron, se a gyártó weboldalán nem találtam semmit erről.

(#4695) Cifu válasza Tepi (#4693) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na mondjuk számítógéphez én ezért nem szoktam ajánlani a Pana LCD TV-ket. Nulla információ, oszt old meg valahogy. Sajnos túl sok segítséget nem tudok adni. :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4696) Rick4 válasza Tepi (#4693) üzenetére


Rick4
félisten

ha tudom hogy nem lehet összekötni géppel csak video out-on keresztül meg sem veszem

erre való hivatkozással vidd vissza nyugodtan... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4697) regeles válasza Tepi (#4693) üzenetére


regeles
csendes tag

Igaz enyémen van rendes PC-bemenet, de nekem is hasonló volt a problémám, 1360x768-ra azt írta ki hogy hatósugaron kívül. Aztán powerstippel nagy nehezen sikerült vhogy beálíltanom, most teljesen jó. (ja meg a TV-beállításai között kell legyen egy olyan hogy automaitkus elhelyezés)

(#4698) Angelo69


Angelo69
senior tag

Nem tudna valaki segiteni hogy hogyan lehetne egy jatekbol elocsalni a 1900x1200-as felbontast? (LOTR2)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#4699) regeles válasza Angelo69 (#4698) üzenetére


regeles
csendes tag

Powerstrippel talán megoldható, vagy ha a játéknak van vmi options,settings ilyesmi ini fájlja, ott lehet simán át tudod írni(rákeresel benne az aktuálisra pl. 1280)
C&C generalsnál pl. működik ez a megoldás.

(#4700) KicsiPo


KicsiPo
csendes tag

Cifu Samsung 40R88BD szervízmenübe hogyan lehet belépni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.