Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16551) Termi16 válasza netkoo (#16550) üzenetére


Termi16
őstag

Hát ha hdmi kábelt vettél, akkor csak hdmin tudod összekötni, gondolom ez egyértelmű :)

És igen, így kell tenned, de előtte a tv kézikönyvében olvasd el, hogy melyik hdmi-re kell kötnöd a pc-t (esetleg azt a bemenetet nevezed el pc-nek).

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#16552) netkoo válasza Termi16 (#16551) üzenetére


netkoo
senior tag

A HDMi k nél azt irja DVD felvevő vagy Set Up box bekötése.

Samsung S22+

(#16553) Termi16 válasza netkoo (#16552) üzenetére


Termi16
őstag

Hát akkor elméletileg mind1 melyikbe teszed, próbáld ki.
Baj nem lesz belőle.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#16554) netkoo válasza Termi16 (#16553) üzenetére


netkoo
senior tag

Sajna nem fér egymás mellé a2kábel agépen egyszere csak egy fér ugyhogy átkell dugdosni de az nem a legkényelmesebb megoldás:( ilyenkor mit lehet csinálni?

Samsung S22+

(#16555) Termi16 válasza netkoo (#16554) üzenetére


Termi16
őstag

Nem egészen értem a problémát. A hdmi (dvi átalakítóval) kábel és a másik, amiről a monitor megy, nem férnek el egymástól? Ez elég érdekesen hangzik.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#16556) netkoo válasza Termi16 (#16555) üzenetére


netkoo
senior tag

Hát pedig így van sajna :(( kicsit megkéne faragnom talán?

Samsung S22+

(#16557) Termi16 válasza netkoo (#16556) üzenetére


Termi16
őstag

Huhh, ilyet még nem hallottam :Y

Próba szerencse :DDD

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#16558) kispapa válasza wassermann (#16547) üzenetére


kispapa
csendes tag

jam köszi.

Samsung LE-40A558P3F ez milyen lehet?,ill ezek Samsung LE-40N87 Samsung LE-40A558P3F.
nem nagyon vágom mi a különbség az árukon kivül. :((
inkább a samsung felé hajlok.

http://olcsobbat.hu/ én innen szedem az árakat stb-t

[ Szerkesztve ]

(#16559) wassermann válasza kispapa (#16558) üzenetére


wassermann
addikt

Nagyon apró dolgok is lehetnek, de ezt csak akkor tudod meg, ha végigböngészed a müszaki adatlapjukat ... illetve olvasdd el CIFU alapozóját (kicsit régi, de nincs jobb): [KATT IDE]

Ami alapján én választottam: Samuban a 656-osok, LG-ben a 6000-sek a legjobbak a boltban levők közt.

[ Szerkesztve ]

(#16560) Scoobyka válasza kispapa (#16558) üzenetére


Scoobyka
addikt

nem bírok magammal,hogy ne szóljak bele... :D

N87,N86 az 2007es széria, abból is a butitott ,tehát nem teljesértékű, mert ott az M86,M87 volt olyan,mint most a 6os szériánál a 656os.

ha választani kell a Samsung LE-40N87 vagy Samsung LE-40A558P3F között mindenképp az 558ast válaszd! 2008as modell sokkal jobb elektronika,gyorsabb menü és még sorolhatnám az N amúgy is egy közbeeső termék,nem volt ajánlott a vétele tavaly sem....

tom,hogy az Met a 6ossal hasonlítottam,de ennek az az oka,hogy a samu behozott mégegy csoportot és az 5ös jobb most mint a tavalyi m,n osztály az elekronika fejlődésének köszöhetően..valamint árban sem szált el.

én max akkor ajánlanám az n87est ha 1,utánam dobnák
2,annyira kedvező az ára,hogy csuhaja....ez alatt 160e körülire gondolok.

az 558astól jobb a 656os és ott teljeskörű 24p lejátszás van tehát jővőbbálló+kapsz még 100hzet...viszont egy nagyon tükröződő kijelzős így ezt fontolóra kell venni oldalt ablakok és szemben ablakok miatt nappal magadat bámulod főleg!

az 40a558asban nem fogsz csalódni az is biztos....árban 230körül kapható nagyon jó vétel!....ha nem zavar a tükrözödés akkor meg bátran bele lehet csapni a 40a656osba is 260ért.

van még úgyebár a 37a656os amiben van 100hz+tényleges 24 lejátszás viszont nem tükrözödik ár az 245 körül mozog....szintén nagyon jó alternatíva.(és valahogy nem akar esni az ára :W lassan ott tartunk,hogy a 37es annyi lesz mint a 40es)

mindenképpen nézd meg őket,ha gondolod vétel előtt,ezt mindenkinek tanács...ne láthatatlanba vegyetek tv-t!

még egy tanács....árgép.hu jobb ,mint edigital(max tapasztalatokat olvasni,de néha azok is sántítanak) és olcsobbat.hu együtvéve sztem :D

[ Szerkesztve ]

(#16561) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, köszönöm mindenkinek, aki segített a döntés meghozatalában, értékeltem a segítségeteket! :R

Eldöntöttem, egy Samsung LE40A656A lesz a kiszemelt áldozat.

Elkezdtem tölteni a kedvenc animéimet 1080p-ben, úgyhogy minden adott a kíváló moziélményért.

Apropó: A HDMI az ugye kép és hang egyben? Mert akkor nem kell majd a PC-met elköltöztetnem a TV mellé. Legközelebb már olyan VGA-t veszek, amin lesz ilyen kimenet. :) Addig majd más módon fogom rákötni, a rengeteg csatlakozó közül egyik majd jó lesz. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16562) netkoo válasza Termi16 (#16557) üzenetére


netkoo
senior tag

Na eddig szorakoztam vele.
Látja gép mert kiirja ,hogy a második monitor Panasonic HDTV de amikor beállitom,hogy az legyen afőképernyő és az asztal küldje át.A TV n nem történik semmi de a monitor elmosodotá válik és nem lehet rajta semit csinálni!Ujra inditotam akor meg az indulásnál mikor betölt az XP a tv n jöt be a kép de maikor már a ké alapu XP kép volt akor megint a monitoron és a TV elsötétült!Valakinek ötlete miért van ez?

Samsung S22+

(#16563) Scoobyka válasza Vistaboy (#16561) üzenetére


Scoobyka
addikt

nehogy pixmaniától rendeld meg!....az a lehető legrosszabb webshop.....franica a cég és elég sok zűr van vele.

(#16564) wassermann válasza netkoo (#16562) üzenetére


wassermann
addikt

Szerencsésebb volna először magában csak a TV-vel próbálkozni.

(#16565) Vistaboy válasza Scoobyka (#16563) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem azért linkeltem azt az oldalt, mert onnan rendelem. :U

Megvan már hogy honnan fogom hozni, pusztán azért linkeltem azt az oldalt, mert ott van egy viszonylag szép kép róla. Tényleg, valahol nincsenek nagyobb képek több irányból a kicsikéről? :P

Jövő hónapban - azaz már majdnem ebben, hiszen holnapután már szeptember -, 10.-én ha minden jól megy, már el is tudom majd hozni. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16566) netkoo válasza wassermann (#16564) üzenetére


netkoo
senior tag

Ezt kifejtenéd bővebben? :F :F

Samsung S22+

(#16567) Scoobyka válasza Vistaboy (#16565) üzenetére


Scoobyka
addikt

[link]

otthoni körülmények között a kicsike :D

(#16568) lúzer válasza netkoo (#16566) üzenetére


lúzer
veterán

szvsz hogy csak a tv-t tedd rá

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16569) bigdigit válasza Scoobyka (#16567) üzenetére


bigdigit
addikt

nem tetszenek a képek.csúnya piros fejű rajta még a néger is :Y

(#16570) Aquamaniac


Aquamaniac
csendes tag

Sziasztok, szerintetek milyen a PHILIPS 42PFL7603D ? Azon gondolkoztam, hogy a csillogo SAMSUNG 6-os szeria es a "szaggato" SONY 40w4000-et kilove ez lenne a legjobb valasztas. Rendelkezik valaki szemelyes tapasztalatokkal a Philipsel kapcsolatban?

(#16571) Scoobyka válasza bigdigit (#16569) üzenetére


Scoobyka
addikt

az már régen rossz,ha képek alapján ítélsz meg egy tvt :U
amúgy meg mindenki olyanra állítja amilyen neki tetszik......

Aquamaniac:
nem tud viszont 100hzet a 42PFL7603D......ha kell a 100hz+ambilight(aminek értelme csak este van vagy sötétített szobában) akkor a 9603-t válaszd...
engem egy dolog zavar a philipssel kapcsolatban mégpedig,hogy alig van róla info és tapasztalat......

meg engem zavarna a kékdesign....mondjuk ez csak az én véleményem

bigdigit kollégának viszont komoly tapasztalata van tudtommal a philipsről :B

[ Szerkesztve ]

(#16572) netkoo válasza lúzer (#16568) üzenetére


netkoo
senior tag

Értem.DE én ug yszeretném ha mondjuk 720pDVD t néznék akor ne kelljen át dugdosni :U

Samsung S22+

(#16573) bigdigit válasza Aquamaniac (#16570) üzenetére


bigdigit
addikt

semmi gond nincs vele.nekem 7613D volt.most 9703D van.de holnap jár nálam egy 9603H is.

eladó most jelenleg csak 52PFL7203H lesz.német philips oldalon van csak róla infó.

(#16574) bigdigit válasza Scoobyka (#16571) üzenetére


bigdigit
addikt

basszus tényleg kék eddig fel sem tünt.olyan mintha fekete lenne.9-es széria ambilight-ja még nappal is ütős.

csak zseblámpával megvilágítva látok benne valami halovány kék árnyalatot.feketének tűnik.mondjuk ez a 9703.

minden képét meg sem néztem a samunak csak most.jobb mint egy tükör. :Y

[ Szerkesztve ]

(#16575) wassermann válasza Aquamaniac (#16570) üzenetére


wassermann
addikt

Aquamaniac,
a végén a "D" MPEG2-s DVB-T vevőt jelent, ami itthon néhány hónap múlva használhatatlan lesz. Inkább én is a csúcs 42PFL9703H-t javasolnám, erre vadássz.

[ Szerkesztve ]

(#16576) bigdigit válasza wassermann (#16575) üzenetére


bigdigit
addikt

nem csak 9-es sorozatban van H-ás.elvileg minden tipus elérhető benne.csak sajnos a H-ás szériákat nem ide készítik így beszerezni körülményes.

(#16577) Scoobyka válasza bigdigit (#16574) üzenetére


Scoobyka
addikt

kék az bizony....nekem a médiában is feltünt a lámpafények alatt....megcsillant a kis kéksége.....a 9es széria sztem nappal sem tud azért olyan élményt nyújtani,hogy érdemes legyen bekapcsolni ambilight terén....sztem csakis este ,de akkor bizony nagyon ütös .....kár,hogy kishazánkban nem olyan elterjedt készülékek.....így kicsit kétkedek,ockodok(ezt nem tom hogy írják :D) tölük....pedig képminőségben sztem a samu szintje is megvan bizonyos modelleknél,meg az a bizonyos árcédula is csúnyácska némelyen.

mondom én,hogy tükrözödik szegény samu 40a656os.....ez van...viszont,ha megvan a helye akkor tuti vétel!

(#16578) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

Cifu

Nem felejtkeztem el a topicról csak volt egy kis időhiány.
Voltam egy-két helyen.Electropont,Electroworld és megnéztem jópár TV-t f2f.
A Phillips 32PFL9603x-as típúsa elég meggyőző képet mutatott.Egyedül ami tán hiányzik belőle az a 100hz.A D verzió MPEG2-es a H végződésű pedig MPEG4-es tunert tartalmaz nyílván mivel 4-es lesz az országban ez lenne a célszerű.Tudom mondtad korábban hogy a 32"-t nem preferálod annyira,de ezt tudnám még elhelyezni itt.
Igazából ami ezen készülék mellet szól az a nagyon magas kontraszt arány: 50000:1 és az alacsony válaszidő: 4ms
Tesztoldalak is a legjobb 32-esnek hírdették ki.

Neked mi a véleményed erről a típusról?

Köszi.

üdv.

(#16579) foppa


foppa
tag

Helló!
Ez a két tv érdekelne:
Samsung LE-40A786 vagy Samsung LE-40A856!
Az első LED-es, viszont a másik egy kategóriával föntebb van! Melyiket érdemes választani? Ahogy a külföldi oldalakon néztem a két készülék nagyjából egy áron van!

(#16580) Scoobyka válasza foppa (#16579) üzenetére


Scoobyka
addikt

nálunk is kapható mind2 változat :D

[link]

[link]

ezekről sztem Cifu tud majd valamit mondani,ha befejezte a nyarat. bár sztem neki is újak még.... :B

[ Szerkesztve ]

(#16581) lúzer válasza Gee_1985 (#16578) üzenetére


lúzer
veterán

a kontraszt dinamikus, az semmit nem ér szvsz.

tapasztalat:
hiába fekete a képernyő ha rajta van a csatornalogo akkor már világosabbra veszi
jobb nálam a din. nélküli ezért

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16582) Vistaboy válasza Scoobyka (#16567) üzenetére


Vistaboy
veterán

WOW!

Asszonynak is tetszett, de amikor megmondtam az árát, kikerekedett a szeme. ;]

Mindegy, ebbe neki nem lesz beleszólása. Ahogy a PC-hez, ehhez sem lesz semmi köze. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16583) Torki


Torki
csendes tag

Valaki [ebben] vagy [ebben] tudna segíteni?

(#16584) lúzer válasza Scoobyka (#16580) üzenetére


lúzer
veterán

atyaég!
fél millás tv :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16585) bigdigit válasza foppa (#16579) üzenetére


bigdigit
addikt

nálam egyértelmű,hogy a led-es kellene.még a végén eladóm az összes philipset és veszek egy led-est.

csak először el kell még adnom ezt:47pfl9703

[ Szerkesztve ]

(#16586) kutyuska válasza Aquamaniac (#16570) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Te láttad, hogy a Sony W4000 szaggat?
Mert én egy hónapja nézem és nem akar szaggatni és más tulajok sem panaszkodtak rá.

" Babra munka, de megéri! "

(#16587) bigdigit válasza kutyuska (#16586) üzenetére


bigdigit
addikt

Cifu-ék látták elvileg.....HD adónál (1080i jelnél)

w4000 teszt

[ Szerkesztve ]

(#16588) lúzer válasza bigdigit (#16585) üzenetére


lúzer
veterán

én is megnézném :K

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16589) Scoobyka válasza kutyuska (#16586) üzenetére


Scoobyka
addikt

én láttam már!
és nem így fogalmaznék,hogy szagatt hanem akadozó mozgás,megrecenés tehát totál nem folyamatos valódi mozgásnak hat.....és igen 1080i-s jelnél és 576inél is elöjött(egyik hd anyag másik meg vmi dvd film volt) a probléma (ps3assal és pcvel is betesztelve több kábelel).....2 w4000es tv-t is megnéztem....két jóismerősőmnek köszönhetően és egyiknek sajnos akadozott másiknak meg szerencsés modon nem....havernak szerencséje volt és 3nap alatt visszavitte és lecserélte a samu 40a656osra+ vmi dvd lejátszót kapott így jött ki az árból(mivel pénz helyet valami utalványt kapott)

tehát zsákbamacska ezerrel a w4000-es.....pedig talán egy hajszállal jobb a tv-tunerja a sonynak,de én nem reckiroznám....

ennek ellenére nem mondom,hogy rossz készülék,mert a másik ismerösöm mai napig használja és teljesen meg van elégedve vele,megjegyzem valóban pofás darab.

[ Szerkesztve ]

(#16590) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok! Szerintetetek melyiket válasszam? Samsung LE-32A451C
Panasonic TX-32LE7P
Panasonic TX-32LE8P

(#16591) tupacamaru


tupacamaru
veterán

LCD TV-nél a 10 bit full processing mit jelent?? Az alap az 8 bit? A 10 az több vagy szebb színek?? :B :F

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#16592) lúzer válasza tupacamaru (#16591) üzenetére


lúzer
veterán

több
talán színátmeneteknél látni, nem hiszem hogy jelentősége van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16593) bigdigit válasza tupacamaru (#16591) üzenetére


bigdigit
addikt

igen több színt jelent.megjegyzem tudomásom szerint ebben az én tv-ém vezet ha másban lehet nem is:)
17bit
42PFL9703
na jó lassan jutalékot kérek tőlük annyit reklámozom ma. :B

(#16594) tupacamaru válasza bigdigit (#16593) üzenetére


tupacamaru
veterán

PC felhasználásnál látni a különbséget?? Csak azért kérdezem itt mert a másik topik elég kihalt. :B :K Két versenyzőre szűkítettem le a dolgot. Az egyik egy Toshiba 32XV500P a másik pedig egy Samsung LE32A656A LCD TV lenne. Jelen állás szerint a Toshiba nekem szimpatikusabb. :B A max keret 200k és 32", ha valakinek javaslata lenne esetleg más versenyzőre. Esetleg van valakinek tapasztalata a Toshiba TV-k PC-vel való összekötésében? Vagy ez már egy kiforrott dolog? Elsődlegesen PC monitorként lenne használva.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#16595) wassermann válasza tupacamaru (#16591) üzenetére


wassermann
addikt

"...10 bit full processing mit jelent ..."
Minél több bites, annál jobb. Egyébként kb. azt jelenti hány helyiértékkel számolja ki az átkonvertálásnál az új képet (pl. hagyományos TV-jel felnagyítása a panel méretére).
Hasonló ahhoz, mintha kézzel történő osztásnál a tizedes vessző után hány helyiértékig számolsz. Minél több annál pontosabb az eredmény. Persze egy chip-ben mindez kettes számrendszerben történik...

(#16596) lúzer válasza bigdigit (#16593) üzenetére


lúzer
veterán

most 42 vagy 47" tv-d van?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16597) Gee_1985 válasza bigdigit (#16593) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

Monitorként való használatról van vele kapcsolatban tapasztalatod?

(#16598) bigdigit válasza lúzer (#16596) üzenetére


bigdigit
addikt

42 de jön a 47....

(#16599) bigdigit válasza bigdigit (#16598) üzenetére


bigdigit
addikt

monitorként csak annyira használom,hogy filmet nézek rajta pc-ről .mkv-ét,
na jó COD4-eztem is egy kicsit:)
monitornak nekem nagy a 42.egy tapasztalatom van csak a 100hz-et monitornál ha nem filmet nézek ki kell kapcsolni mert a 100hz csak HD natural motion mellet megy de akkor meg input lag érzésem van.(később reagál az egér)

[ Szerkesztve ]

(#16600) lúzer válasza bigdigit (#16598) üzenetére


lúzer
veterán

ja értem...

és már gondolkodol az eladásán? :Y
de nem az edigitaltól rendelted ugye? csak a link miatt kérdezem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.