Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4463) Rossi


Rossi
addikt

Sziasztok!

Gyors PRK helyzetjelentés:

Szombaton 15:30-kor műtöttek, Sasszeklinika, sima PRK, 35 éves vagyok, -5-ös dioptriám volt.

Műtét után minden happy, a látás tényleg, mint a sasé.
Miután kiment a fájdalomcsillapító, jött két óra enyhe szúrás, könnyezés, majd elmúlt teljesen.
Onnantól semmi kellemetlenség, alvás ment minden bogyó nélkül.
Első kontrollon (vasárnap 9:30) nagy arccal voltam, hogy semmit sem érzek, minden ok, tényleg tudtam volna vezetni is oda-vissza. Megnyugtatott a doki, hogy lesz ez még így se. Mindkét szemmel 100%-ot olvastam már ekkor.
Kb. déltől jött a még mindig enyhe szúrás, folyamatos könnyezés, ami kitartott kb. a 3 napos kontroll előttig.
Igazából semmi extra, csak folyamatosan érezhető az a kis "idegentest-érzés", a könnyezéstől, orrfolyástól nekem személy szerint bedurrant a homloküregem, szóval olyan volt, mint egy közepes nátha...
Ja, és semmit nem tudtam csinálni ebben a 3 (egy egész, két fél) napban, de semmit, mert alig tudtam nyitva tartani a szemem, nekem ez a semmittevés volt az igazi szenvedés.

A 3 napos kontroll (tegnap 14:30) előtt pár órával megint csak elmúlt minden kellemetlenség, plusz nagyon jól láttam.
Szemvizsgálat megvolt, le lehetett venni a kontaktlencséket, na onnantól a látás is leromlott, és jött az intenzívebb idegentest-érzés, ami kitartott másnap (ma) délelőttig.
Ismét csak semmittevés.

Délelőtt óta már csak alig-alig érzem a szemem, és látok, vagyis tudok nézni. :D
A látásélesség érezhetően nem 100%, de vezetni pl. tudnék.

Most várom a távolra látás kitisztulását és a szombati, egyhetes kontrollt.

Nem bántam meg egyáltalán, a gyógyulás kellemetlen érzéseit nem nevezném fájdalom szintűnek, csak tényleg ez a "belement valami a szemembe, de ki kellene dörzsölni" feeling, persze dörzsölni tilos!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.