Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) kemenylegeny válasza isti732712 (#3099) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Mielöt mindezt megcsináltam amire készülsz, ha már szétkaptam, tettem bele Viton szimeringeket is. SKF csapágyboltban 1700 Ft volt a két darab.

(#3102) Stihl024 válasza Taki55 (#3076) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nézegettem már de csak pico-láncot találtam, vezetők elég olcsók -ha nem megy el a 136-os arra veszek egy ilyen szettet-majd kiderül :(((

(#3103) Arkar


Arkar
aktív tag

Benzin téma , szerintem a MOL nem tárol túl, miért tartana annyi finomított benzint tartályokban?
Inkább az alapanyagot, a kőolajat tárolja stratégiai tartalék ként, sokkal egyszerűbb mint előre lefinomítani fél évnyi benzint, kerozint, gázolajat, petrót stb...
Kis hazánkban majdnem mindenki MOL benzint vagy gázolajat tankol, vagy a TIFo, vagy a DUNai Finomítóból, csak az OMW hozhat külföldről x mennyiségű anyagot.
Anno kis saját kútból tankoltuk a kamionokat , hát -18 fok alatt egy se indult, nem úgy a román kamionok azok mind ment :) :Y . Pedig ugye téli gázolaj volt, ja csak alap, meg kellett volna venni a prémiumot az tudta a -30at. :K , hoppá.
Na de adalékolni se nagyon tudják a kúton, pl CFPP (hideg szűrhetőségi pont) adalékot a MOL kutató központja választja ki, és hát az 20oC on nem igazán szokott oldódni,szóval má itt alakból finomítóban kell megtenni. Az hogy a magyar kutak mit mókolna az külön fejezet. pl elő van írva x mennyiség után ki kell takarítani a tároló tarályokat, hát ha ilyen szennyes benzint találtál akkor azok a tartályok soha nem voltak takarítva.

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#3104) Btamas81


Btamas81
csendes tag

A balta fordítós alapjárat csökkenésremre senkinek nincs tippje?

(#3105) Btamas81 válasza kemenylegeny (#3101) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Az nagyon jó ár. Én majdnem a dupláját fizettem érte.

(#3106) Stihl024 válasza Btamas81 (#3104) üzenetére


Stihl024
junior tag

Klasszikus válasz lenne " szimeringes" de akkor felpörög és úgy áll le. Karbi gondjaid vannak szerintem, jó ha van egy csere karbi egy csomó hiba kiszűrésztől megkímél.

(#3107) Stihl024


Stihl024
junior tag

Az első valóban elfogulatlan 592xp vs 661 videó amit láttam eddig
[link]

(#3108) Misi87 válasza Stihl024 (#3107) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Igen a karbi az nagyon sok érdekes dolgot tud produkàlni. Napokban megtapasztaltam én is. A videóval kapcsolatban érdekes làtni ilyet is, most a Facebookon különböző csoportokban az 592-t egy pàr hónapja nagyon toljàk :) most csak az a gép van:) na meg most a Farmerteces 880-as.
Àrpi, néztem a làncos videót, én a Greenpower làncra voltam a legjobban kívàncsi, hasznàltam is màr, jónak tartom, de a kérdés az, hogy a vezető lemez is bírja? Tudom àrban össze vissza àruljàk, de van ahol jó àron. Tehát nagyobb gépen bírnà ez a szett? Ebben van tapasztalatod? Kisebb gépeken volt nekem még csak, én azzal megvoltam elégedve, de nagyobbakon még nem próbáltam.

(#3109) Taki55 válasza Stihl024 (#3102) üzenetére


Taki55
újonc

Rendeltem egy 60cm-eset most én is lánccal együtt de érdekes a stihlre való 60as kb 8000 a husira való meg duplája

(#3110) Taki55 válasza Stihl024 (#3107) üzenetére


Taki55
újonc

Készül a pufin videó? érdekes amikor nem volt neki 661 akkor szar volt most,hogy van neki már az a legjobb

(#3111) Taki55 válasza Misi87 (#3108) üzenetére


Taki55
újonc

Mi árultunk greenpower lapokat otthonra jók akkoriban fele annyi volt mint az oregon a vezetősín mellett szoktak kipattogni kis darabok de igazaból szerintem otthonra az árát megéri.

(#3112) Stihl024 válasza Taki55 (#3111) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nálam Greenpower magassági ágvágóhoz van vezető, úgy ahogy írtad ebből is kipattant egy kis darabka de több nem. Nagyon kemény ,szerintem túl edzett anyagból van -nem tudtam megfúrni itthon semmivel. Flexel kellett megvágnom mert nem passzolt az olajnyílás. Nem tudom mikor érek oda a pufin projektig... totál elvagyok havazva -sok fusi munkát vállaltam minden nap dolgozok német főnök is már kérdezgeti mikor megyek ki......

(#3113) Stihl024


Stihl024
junior tag

Hát srácok a 136-os rekordokat dönget-17 jelentkező eddig és azt se tudom mit írjak már vissza.....

(#3114) Stihl024 válasza Misi87 (#3108) üzenetére


Stihl024
junior tag

Biztos, hogy jó gép az 592, de a 661 már bizonyított. A világ legnagyobb példányszámban eladott döntőfűrész és a márkahűség dobogó legfelső fokán végzett-tehát az aki 661-et vett termelésbe a következő vásárolt gép újra a 661-lett. Egyébként az 500i is bizonyított már ,bontós sráccal beszéltem 4000!!! üzemórás 500-ast bontott és henger-dugó hibamentes, főtengely beépíthető. Egyedül a karter beszakadások és repedések a kiesések fő oka. Injektorok-tökéletesek.

(#3115) Btamas81 válasza Stihl024 (#3113) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nagyon jól jártál azzal a géppel. Én 17ért vettem, egy jó oregon vezetővel, lánc nélkül, eddig 31be van...
Az a karbi alátéttel jó öteltet adtál, még azt kipróbálom rajta.
Tegnap gondoltam rád írok, hogy kellene, mert a tied szebb, de úgy látom b@szhatom.

(#3116) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!
Csütörtöktől lesz a Lidl-ben benzines láncfűrész. Van valakinek vele tapasztalata? Megéri a 40 ezrer Ft-ot? Csak házkötüli használatra lenne használva évente pár alkalommal.

(#3117) Btamas81 válasza csanady97 (#3116) üzenetére


Btamas81
csendes tag

A jofogáson 32ért megkapod. Komatsu klón, mint az összes kínai tesója. Hogy a minősége milyen?

[ Szerkesztve ]

(#3118) kopepe válasza csanady97 (#3116) üzenetére


kopepe
aktív tag

[Max] a 3 év garancia miatt lehet csábító.

(#3119) Misi87 válasza Stihl024 (#3113) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Nem csodàlkozom :) A kép alapján alapból sem rossz àllapotban van, ha még rendbe is rakod, főleg ha valakinek egy ilyen kis gép teljesen megfelel, ezért az àrért jó vétel!

(#3120) Btamas81 válasza kopepe (#3118) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Mondjuk kíváncsi lennék hogy működik a gari.
Oké, pár napon belül cserélik. De mi van, ha mondjuk 2éves korába jön elő a nyűgje?
Elküldöd valahova? Megjavítják, vagy odaadják az árát és csinálj amit akarsz?

(#3121) Misi87 válasza Stihl024 (#3114) üzenetére


Misi87
csendes újonc

Igen a 661 az bitang, azt màr làttam. 592-vel még nem talàlkoztam. Pàr hónapja különböző csoportokban emiatt a gép miatt vérre megy a vita :) Az 500i-ről viszont ezt nem gondoltam volna, megmondom őszintén.Nekem ezek màr nagyon kivannak "hegyezve" aztán ez így meglepő infó.Pedig màr lecsengett, de ilyenekről nem nagyon véleményeztek még sehol, legalábbis én még nem làttam ezzel kapcsolatban infókat. Bàr nem csodàlkozom rajta mert a Facebookon a csoportokban ott még mindig az a vita, hogy melyik a jobb gép? Stihl vagy a Husqvarna :)

(#3122) kopepe válasza Btamas81 (#3120) üzenetére


kopepe
aktív tag

Na látod ezért van husqvarnám meg oleo mac-om.Az egyik elmúlt 2 éves,a másik 1,5 ,és egyiket sem kellett szervizelni még.De van szervizhálózat,ha szükség lenne rá.

(#3123) kopepe


kopepe
aktív tag

Dolgoztam stihl-ekkel sokszor,de nekem sosem volt.
Egyszer veszek egyet !

(#3124) ladislass válasza Stihl024 (#3075) üzenetére


ladislass
csendes tag

Az alábbi két alap szintű gépet néztem ki első körben:
Makita EA3201S40B
STIHL MS 170
A Makitánál 3 év garancia és a szerszám nélküli állítás tetszik, míg Stihl szakszerviz van helyben is. 100eFt alatt valakinek esetleg más javaslata?

(#3125) axwel18 válasza ladislass (#3124) üzenetére


axwel18
senior tag

Oleo Mac GSH 400 ? Elég jó vélemények vannak róla. Vagy egy GSH 560 ha több erő kell.

(#3126) kemenylegeny válasza Btamas81 (#3120) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Parki vezetékes multi fűrész, kifújt magából valami sörétet, bejelentettem, jött a GLS vitte a gépet 3 nap mulva hozta az újat. 1 év 2 hónap volt hátra a három évből. De volt amit másnap vissza vittem, hibás volt, cserélték azóta is megy. Rögtön nyúzom ezeket a gépet. Eddig egy 12v multi esett el, meg egy 20v fúrócsavarozó amelyiken a döntött fogantyú van. Mindkettőhöz van alkatrész a Hornosnál. Vállalkozásba használom őket, én elégedett vagyok. Ha most kellene láncfűrész, mert nem lenne itthon én megvenném.

[ Szerkesztve ]

(#3127) kopepe válasza ladislass (#3124) üzenetére


kopepe
aktív tag

Egy olyan makitához volt szerencsém.El is adtam.Szerintem gyenge,bár attól függ mire kell.
Vagy mennyi türelmed van mire elvág valamit is. :U
2,3 lóerővel már lehet dolgozgatni... [link] de 2,1 lóval is mehet a meló [link]
Nekem ezek vannak,és merem is ajánlani ezeket.(100 alatt)

(#3128) Btamas81 válasza kemenylegeny (#3126) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Nincs bajom a parkside gépekkel (de van, egyre drágábbak), nekem is bejönnek. Apósnak jóformán minden az.
Ezt nem tudtam, hogy a garis dolog hogy működik. Nekem egy akksitötővel volt bajom. Annak visszaadták az árát, mert másikat nem tudtak adni. De ez a hozom viszem dolog szimpatikus.

(#3129) Btamas81 válasza ladislass (#3124) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Mcculloch cs340/380. Ha ilyen kicsibe gondolkodsz, meg ha újba gondolkodsz. De ha univerzálisabbat akkor amit axwell18 javasol.

(#3130) Btamas81 válasza Btamas81 (#3129) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Ja és a gyorsállítóról lebeszélnélek, nekem az elektromoson állandóan fellazul.
Tudom a Mekik amiket linkeltem azok is azok, de azokon legalább le lehet cserélni hagyományosra, ha nem válik be

(#3131) Misi87


Misi87
csendes újonc

Na, ma gyorsan csináltam egy képet a flottáról :) Tudom, tudom Kopepe a berántó fogantyú, ráadásul kettőn is, nézd el nekem :) Minap írtam, hogy a 066-tal bővült, és a gyűjtés is végére ért, szóval az még azért van ilyen állapotban mert azzal még most kezdődik a foglalkozás.

(#3132) Btamas81 válasza Misi87 (#3131) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Szép flotta! Te se szereted használni a dekompresszort, azért a nagy berántó?

(#3133) kopepe válasza Misi87 (#3131) üzenetére


kopepe
aktív tag

;] ;] ;] Elnézem...
Mi az az egykezes?Talán hecht?Nem látom rendesen a képen.
Lehet,hogy már mutattad,nem emlékszem.Régóta tervezek egy egykezes vásárlását.

[ Szerkesztve ]

(#3134) kemenylegeny válasza Misi87 (#3131) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Szép csoport.

[ Szerkesztve ]

(#3135) Satya82 válasza Stihl024 (#3113) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Sok eltévelyedett ember van. :D

(#3136) kemenylegeny válasza Btamas81 (#3128) üzenetére


kemenylegeny
csendes tag

Blokk hátulján a közpnti telefonszám, már intézik is. Tök jó.

(#3137) Btamas81 válasza Satya82 (#3135) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Vagy sok az ács ;]

(#3138) Btamas81 válasza kemenylegeny (#3136) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Köszi! Jó tudni.

(#3139) Btamas81 válasza Misi87 (#3131) üzenetére


Btamas81
csendes tag

Azért még egy husi meg egy hecht(?) még kellene, csakhogy meglegyen az egyensúly.

(#3140) Satya82 válasza Btamas81 (#3137) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Ácsoknak ez nem jó. :N

(#3141) Misi87


Misi87
csendes újonc

Köszönöm mindenkinek!
A beràntót ilyen àtalakítàs végett kaptam, aztán egyszer ràtettem, aztán maradt, megszoktam. Igen az egykezes az egy Hecht 929r. Én szeretem, nagyon sokat ment màr, megvagyok vele elégedve. Nekem màr egyensúlyban vannak így is :) Kategóriàkban ezek a szimpatikusak nekem, tehát nem véletlenül vannak ezek a tipusok. Talàn egy Husqvarna 346 vagy 357 hààt azt még elfogadnàm, de csak ha kihagyhatatlan ajánlat lesz.

(#3142) Táborilelkés válasza ladislass (#3124) üzenetére


Táborilelkés
újonc

Stihl ms 180. Az a kis plusz lóerő jól jöhet. Mondom ezt 170 tulajként. Tizenhárom év alatt 0, azaz nulla meghibásodás. Csak lap, lánc, benzin és olaj kellett. Ja, levegőszűrőt párszor cseréltem és talán kétszer kellett az alapjáratot állítani.

(#3143) Stihl024 válasza ladislass (#3124) üzenetére


Stihl024
junior tag

Szia ! Most nézem nekem tetted fel a kérdést-bocsi néha csak az utolsó 1-2 bejegyzést olvasom!!
Én ezt ajánlom neked ha tűzifában gondolkodsz és nem kertápolásban.
[link]
[link]
[link]
100 e ft alatt van ettől jobb?
kicsivel 100 felett ilyesmi is van
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3144) csiga8 válasza Stihl024 (#3114) üzenetére


csiga8
senior tag

Azt a 4.000 üzemórát és soknak találom, de vitatkozni nem tudok vele.

A régi gépeket tervezték kb 1.500 üzemórára felújításig, majd nagyjavítás után még kb annyi.

A mostaniakat már nem tervezik nagyjavításra, és kb 9.00 üzemórára terveznek.
( fogyasztói társadalom)

De ez csak elmélet...

(#3145) csiga8 válasza Stihl024 (#3107) üzenetére


csiga8
senior tag

Nagyjából korrekt. Ezen látszik, nem reklám...

(#3146) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Ha szívatón beindul a láncfűrészem akkor ott mi lehet a gond?

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#3147) csiga8 válasza Misi87 (#3121) üzenetére


csiga8
senior tag

Az a baj a magyarral, hogy nem tud elfogadni.

Külföldön, ha elérsz valamit ( sport, tanulás, minőség, eredmény, akármi) elismrnek, hogy ez igen, gratulálok!

Itt meg...

Lecipőznek, vagy tuti kamu, meg X a legjobb, a többi szar, stb.

Rühellem.

A Stihl híres volt a hülyeállóságáról, bár már állítólag az sem a régi, megbízhatósága azért gonolom megmaradt

Legnagyobb riválisa ( Európában) a Husi. Annak idején Gépdoki fogalmazta meg egészen jól a sorrendet:

Ha minőség, akkor balról jobbra, fentről lefelé a köbetkező

1, Stihl, Husqvarna
2., Dolmár, Solo , Oleo
.
.
.
és a többi

Egyetértek azon állításával is, hogyha egy Stihlt veszünk 100%.nak, akkor egy Husqvarna kb 90%.

A Husinak vannak jól eltalált szériái, de mindg is kényesebbek voltak a Stihleknél.
( főleg ipari használatnál, agysebész üzemmódnál jön elő)

A Mostani irányt elnézve nekem az jön le, hogy a "névtelenebbek" lesznek egyre használhatóbbak, míg a nagyok már nem annyira örökéletűek, mint régen voltak, tehát csökken a különbség közöttük.

Hogy Stihl vagy Husqvarna? Szőke vagy barna nő? Dúsabb keblű vagy karcsúbb?

Az Alfa Romeókat se a megbízhatóságáért szeretik. :)

Viszont jó vitatéma, lehet videókat nézettetni, van mindig beszédtéma és van miért utálni a másikat. ( jó magyar szokás...)

Részemről azt szeretem jobban, amikor valaki olyan szinten van egy témában, hogy típusra jellemzően ismeri, mik szoktak a bajai lenni a gépnek. Nem véletlen pl. hogy autószerelők is egy-egy márkára, vagy márka csoportra ( német, vagy japán, vagy ásziai, vagy francia) specializálódnak, mert annyi rengeteg márka és típus összes kehét nehéz megtanulni.

Ha egyet megismer, onnan sokkal könnyebb dolga lesz, ergo nem sz.pás, hanem rutin.

A láncfűrészek azért nem annyira bonyolultak, mint agy autó, ott ki lehet ismerni a legtöbbet, ha azzal foglalkozol.

(#3148) csiga8 válasza Misi87 (#3131) üzenetére


csiga8
senior tag

Ez igen! :)

(#3149) weres00 válasza csiga8 (#3144) üzenetére


weres00
csendes tag

A tervezett üzemórára 9 órát írtál . Ez elírás volt vagy tènyleg így gondolod?

(#3150) Satya82 válasza isti732712 (#3146) üzenetére


Satya82
lelkes újonc

Ugye a szivatóval, elzárod tőle a levegőt. Ha így a jó, akkor sok a levegő kevés a benzin. Ennek két oka lehet. Vagy nem áramlik elég üzemanyag, vagy extra levegőt kap valahol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.