Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32251) kew válasza galervin93 (#32250) üzenetére


kew
senior tag

Szia,

Én nem szoktatnám alomra, mert nehezebb lesz utána kiszoktatni :)
Szerintem a lényeg az elején, hogy kb 3 óránként menjetek le vele, és ha lent végre pisil, vagy kakil (ehhez több idő kell, mire lent is biztonságban érzi magát:) akkor pedig jól dícsérd meg, esetleg jutifalat :) Ha fent pisil vagy kakil, akkor egy nagyon laza eejnye kíséretében felszeded és kész, illetve erre ne kapjon semmi simit utána, hogy jaj nembajaz :) Lényeg, hogy ne érezze, hogy ő most nagyon rossz volt, csak hogy ha lent pisil dícsérik és az nagyon jó, ha fent akkor meg nincs semmi simi, csak egy kicsi morcosság a gazditól.

Én pl csináltam olyat is, hogy felitattam a pisit és azzal együtt vittem le a ház elé, hogy ott lent érezze a pisit, bár nem tudom ez segített-e valamit.

Többször lesz olyan, hogy lent semmi sem fog csinálni, de ahogy felmész bepisil, mivel ott van neki a biztonság, de szép lassan rájön, hogy lent sem történik semmi rossz :)

Oltás nélkül is lemehet, max ne vidd nagyon kutyák közé, de attól még a ház előtti kis parkban/kertben tud szaglászni. Szerintem az is lényeges, hogy mindig ugyan oda vidd le, hogy lent is legyen egy megszokott kis része amit ismer és oda mer pisilni/kakilni.

Sok sikert és kitartást! ;)

[ Szerkesztve ]

(#32252) galervin93 válasza kew (#32251) üzenetére


galervin93
őstag

Köszönöm a tippeket.
Pár nappal ezelőttig jól ment a dolog, a pisi több mint fele arányban már az alomba sikerült, kaki is bele vagy közvetlen mellé, aztán volt egy nagytakarítás a lakásban, azóta megint megy mindenfele a dolog, bár nrm tudom van-e összefüggés.
Csodálkozva olvasom a 3-5 órákat kiskutyáknál, hát nekem óránként többször is van pisi, hol több hol kevesebb, és kb. esélyem sincs "jó helyre" parancsolni, ha nem is "ahol éri", de kb.
1-2 mp keresgélés után már pisil is. Ha fel tudom kapni és berakom az alomba, akkor vagy folytatja, de inkább nem, majd visszasétál és a szobába pisil. Olyan jól indult, nem értem a "visszaesést".
Sajnos nem tudunk 0-24-ben vele lenni, de próbálunk minél több időt fordítani a tanulásra. Persze nem várok csodát egy-két hét alatt, szóval türelmes vagyok. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#32253) zolynet


zolynet
addikt

Hát most kiégtem....jön haza a boltból a szomszéd csaj, kezében egy zacskó túrórudi, mondom jól bevásároltál. Azt mondja, képzeljem el nem bírt magával este és az utolsó túrórudit megette, és most pótolnia kell, mert az a Benié. Beni egy 11-12éves mopsz, kissé dagatt.
Kész, sírok, ennyi idiótát! :((( :O

Life is too short to stay stock!

(#32254) laszlolczka válasza (Bundás) (#32229) üzenetére


laszlolczka
őstag

Szerintem maradj,semmi pénzért nem adnám.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#32255) philoxenia válasza zolynet (#32253) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ugye ez a könnyebbik út, rászokatni a kutyát, arra, amit mi szeretünk. Mennyivel nehezebb rászokni a jó érett nyers májra.... ;] Pedig a lényeg ugyanaz, a csemege közös legyen.... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32256) Trol


Trol
tag

Sziasztok!

9 hónapos szuka szálkás szőrű törpe tacskóm van, 6 hónapja van nálunk, lakásban tartjuk. Sajnos ez idő alatt még mindig nem szobatiszta a kutyus. Van pelus letéve és mindig arra jár pisilni, de egyszerűen nem jutunk el odáig, hogy csak lent végezze a dolgát. Kaki már ritkább a peluson, de néha még az is előfordul.
Próbáljuk legalább 3-4-szer levinni egy nap, nagyobb sétákat iktatunk be este de van, hogy éjjel, valamikor reggel még séta előtt fent pisil.
Kérlek segítsetek mivel próbálkozzunk, illetve hogyan tudunk a szobatisztaság közelébe jutni? Valaki mondta, hogy a kölyköknek még nehezebb 6-7 órát kibírni pisi nélkül, de ha idősödik ez változik majd. Igaz ez? Hogyan tudom rászoktatni, ha legtöbbször nem is tudom rajtakapni a pisilésen mert éjjel csinálja?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#32258) galervin93 válasza galervin93 (#32252) üzenetére


galervin93
őstag

Tanulgatunk, tanulgatunk, és mivel lassan "sétáltatható" lesz, nemsokára eljön az ideje az új kalandoknak. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#32259) vendingo válasza galervin93 (#32258) üzenetére


vendingo
veterán

Gyönyörű tacskó, imádom őket, nekem is volt.
16 évig élt, sok bosszúságot okozott, tipikus tacskó volt, szenvedtünk vele eleget, de soha nem tudtunk rá haragudni. :)
Sajna a tacskókra jellemző izületi, csipő, gerincprolémákkal szenvedett sokat, de így is szép kort megélt. Többet nem tartanék tacsit, hiába vagyok oda értük, rossz volt nézni a szenvedéseit.
Ha tanácsolhatom, akkor már most nyomassátok neki a jó, prémium kajákat, sok kálciumot, zöldségeket, vitaminokat. Nem nagy étvágyú, szóval ha tehetitek a legjobb minőségű, összetételű tápokkal etessétek: Akana, orien, wilderness....

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32260) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Tudnátok ajánlani olyan fájdalomcsillapítót, ami kutyának adható.
A kutyánknak most este meggyökkent a hátsó lába, de fáj neki, és valamit szeretnék neki adni, mert nyüszít.
Azt tudom, hogy általánosságban nem adható neki emberi gyógyszer, így nem akarok csak úgy adni neki valamit.
Inkábbb, megkérdezném attól, aki biztosan tudja, hogy egyszeri alkalommal mi adható neki...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#32261) jézusom válasza HUTCHDB (#32260) üzenetére


jézusom
addikt

Szegény :( nem tudok ilyet :(

(#32262) chizuru válasza HUTCHDB (#32260) üzenetére


chizuru
csendes tag

Algopyrin mehet!

so long ヒカリノムコウヘ so long ナモナキジユウへ so long フアンヲノミコメ so long ダレヨリモタカクトべ

(#32263) HUTCHDB válasza chizuru (#32262) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#32264) galervin93 válasza vendingo (#32259) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, apóséknak több tacsijuk is volt, most is az van nekik, hallottam meg olvastam sokat az általad is említett problémákról. Egyelőre Royal Canin megy neki, ezzel volt etetve mióta átállt szilárdra, így mi is azt adunk neki, plusz főtt csirkemell, répa, a konyhából ilyen egyszerű dolgokat kap. De szeretném ha elfogadna jobbnak mondott tápokat is, szóval megpróbálunk kísérletezni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#32265) vendingo válasza HUTCHDB (#32260) üzenetére


vendingo
veterán

A legjobb! Fájdalom és gyulladáscsökkentő.
Ízesített, a legbetegebb halalán lévő kutya is bezabálja.

Állatpatikában, állatorvosnál kapható. Ha annyira fáj a lába, akkor érdemes orvossal is megvizsgáltatni. Az én kutyám annyiszor túlvállalja magát játékban, hogy én komplett dobozzal tartok itthon. Volt egy lábsérülése, ami éveken át előjött neki ha nagyon túltolta a futást, szerencsére abbamaradt. Nem biztos, hogy szerencsés gyógyszerrel kezdeni, mert ha olyan jellegű a sérülése, akkor lehet csak tompítja a fájdalmat, emiatt a kutya lehet terheli majd az olyan sérülést, amit nem kéne.

galervin93: Én az RC tápokat nem kedvelem. Túlmarketingelt agyonhájpolt cucc. Az Akana tápok minőségí alapanyagokból készülnek magas fehérjetartalommal. Hátránya az, hogy nem sok helyen kapható, régebben netről rendeltem zsákos kiszerelést. Arra figyelj, hogy a tacskó nagyon szeret zabálni, könnyen elhízik, így hajlamosabb az izületi betegségekre. A lábán lévő redőket, bőrgyűrődéseket időnként nézd át, mosd meg neki.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32266) HUTCHDB válasza vendingo (#32265) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönöm neked is!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#32267) galervin93 válasza vendingo (#32265) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, én is ezt olvastam a Royalról.
Eukanuba lesz az első, mert ezt helyben is meg tudom venni, utána marad a netes rendelés próbálgatni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#32268) vendingo válasza galervin93 (#32267) üzenetére


vendingo
veterán

Nem próbálgatni kell, hanem megvenni, aztán adni neki. Úgy is megeszi ha éhes. :)
Enyém már megszokta, hogy az van, amit éppen veszek, ez van és kész. Belőlem 1x csinált hülyét, hogy a drága táphoz hozzá se nyúlt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32269) jézusom válasza vendingo (#32265) üzenetére


jézusom
addikt

Acana sem igazi, feherjetartalmát nem csak hús adja, rengeteg hüvelyest tartalmaz :(

(#32270) bajnokpityu válasza jézusom (#32269) üzenetére


bajnokpityu
félisten

máramelyik. tény, hogy az újabb tipusok olcsóbb irányba mozdultak.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#32271) zolynet


zolynet
addikt

Tegnap voltam Somával az Állatorvostudományi Egyetemen egy endoszkópos vizsgálatra. (62k)
Krónukus hörgőgyulladása van, 1hét múlva lesznek eredmények hogy miféle gyógymóddal kezeljük.
Addig is egy kis Caniresp-el próbáljuk enyhíteni a köhögését.

Volt egy kis augusztusi balhénk is, nektek is megosztom. Mostanság kijutott a "jóból".
"
Felelőtlen állattartás eredménye. :(
Leszögezném az elején hogy egyik fajta kutyával sincs semmiféle bajom! Csak azokkal akik nem tudják a saját kutyájukat kordában tartani. Azaz csak a felelőtlen gazdákkal van bajom!
Soma köhögött, egyből elugrottunk egy keszthelyi állatorvoshoz, hogy kezeljük valamivel. Megbeszéltük a dolgokat, nincs vége a köhögés történetnek, de az most itt lényeglelen. Kijövünk az orvosi rendelőből, elérünk a sarokig, erre egyszer csak a szemközti házba ahova be akar állni az ember kirohan egy ~50kg-os bull keverék. Két körbeszaglás után egyből ráharapott Somára és nem eresztette. Próbáltam lerúgni róla, ütöttem (nem egyszer) semmi eredménye, aztán ki tudtam húzni a kutya lába alól a talajt és ráfeküdtem, ütés, ütés ütés, és ordítás hogy a gazdája csináljon valamit. Na hoztak vizet azzal sikerült és elengedte Somát. Extraként 3éves lányom végignézte a birkózást. :( Ahogy láttam hogy már ura a gazda a kutyájának hoztak pórázt) egyből mentem Somához hogy hol és mennyi lyuk van rajta. Vissza az állatorvosoz, összefércelés. Eközben vissza a gazdához hogy ezt most így hogy? Az Ő kutyája sosem senkivel sem és a gyerekeket is imádja. Aha, az kurvajó, mi meg sosem sétáltunk még erre. Megkértem hogy többet így ne álljon be az udvarra és hogy ez nagyon nincs rendjén.
Csak és kizárólag a kutyatartókkal van bajom, hogy min 50%-a felelőtlen az biztos! 😠😡😩
"
Sebe már begyógyult, nagyon jó ez a kék lukács krém!
Azért felmerült bennem hogy veszek paprikasprayt és úgy megyek sétálni ezentúl.

Life is too short to stay stock!

(#32272) Zsocy155 válasza zolynet (#32271) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia! Legalább fizette a bull keverék gazdája az orvost?

(#32273) vendingo válasza zolynet (#32271) üzenetére


vendingo
veterán

Én kutyával szoktam vinni kést. Többnyire nem féltem a kutyám, ha valami pásztor, vadász, vagy szobacirkáló kutya izmoskodik. Ha látom, hogy közelítenek felénk kutyával, akkor lábnál leültetem, vagy megkötöm. Ha a másik gazda ennek ellenére nem cselekszik, akkor ne csodálkozzon, ha kicsipkézi az enyém, ráadásul ha ilyen szitu van, a lehető leglazább pórázzal várjuk a delikvens közeledését. Most tavasszal egy pitbull / staffi került elő a semmiből az erdő közepén, a gazdái 100 méterre voltak tőle és nem tudták behívni. Én késsel a kezemben vártam a kutyát, hogy a gazdija megkösse, mert már borzolta a szőrét. A gazdája meglátta, hogy kés van nálam, nyomott egy 100-as sprintet, megkötötte és elrohantak.
Nem értem miért engednek szabadjára egy neveletlen kutyát? Emiatt már volt probléma, hogy csak kiabál, hogy ne féljek, nem bánt... Messziről az enyém csak egy apró szobakutyának tűnik. Csipkéztünk már így ki újfunlandit, vizslát, border collie-t...
Ha tudnák, hogy milyen kutyám van, akkor megkötnék, de nem fosnak, mert gondolják nem lesz gond, az ővék úgy is nagyobb. Ha ismerős sétáltatja a nagy kutyáját, akkor érdekes egyből megköti mindenki a sajátját.

Én nem vitatkoznék vele :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32274) philoxenia válasza vendingo (#32273) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha sétáltatnék kutyát véletlenül lenne egy csákány nálam, ha megtámadják az enyémet a gazdával együtt elásnám.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32275) zolynet válasza vendingo (#32273) üzenetére


zolynet
addikt

Van egy cimbim, amstaffja van, gyönyörű! Ő szokott olyan sztorikat mesélni, amit te is említettél.
Pórázon sétáltatja, és rohan felé egy tökmindegymilyen kutya, gazdi lemaradva 2-300méterrel. Ő meg fogja vissza hogy ne legyen belőle probléma. Ez a karika is ismert, sajnos.
Nem a kutyára haragszok, ha nem a "gazdára", nevezzük csak inkább tulajdonosnak. :(((

#32272 Zsocy155: Igen, fizette. Szerintem ilyen ~30k körül lehetett a végösszeg.

Life is too short to stay stock!

(#32276) vendingo válasza philoxenia (#32274) üzenetére


vendingo
veterán

Enyém még az életben nem támadott meg ok nélkül egy kutyát se, de ha belemásznak a képébe, akkor nem ugat. Ilyenkor mindig prórázon van, nehogy enyém jöjjön ki bűnösnek.

zolynet: Nálam még abból is gond szokott lenni, hogy a távolban kutyás van, de én nem kötöm meg az enyém, mert 20 méternél messzebb nem megy el, illetve reagál a vezényszavakra. A távolban lévő jóember ebből arra következtet, hogy jajj, biztos az is nagyon játékos, barátságos, hiszen nincs megkötve. Ilyenkor hagyja megindulni felénk a kutyáját "had játszanak" címszóval. Ilyenkor megkötöm az enyém és kérem a gazdit kösse meg az övét, mi csak a labdával játszunk.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32277) philoxenia válasza vendingo (#32276) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elvileg minden kutyának pórázon kell lennie, nem?

Amúgy nekem fáj a térdem és a járáshoz kell egy bot..... ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32278) vendingo válasza philoxenia (#32277) üzenetére


vendingo
veterán

Én a pórázt csak a belvárosban teszem rá, illetve ha más kutya van a közelben. Enyém nem agresszív, fontos vezényszavakat azonnal teljesít. Állj , maradsz, vissza, nem szabad. Nálunk a póráz csak vizuális értékű a külső szemlélődők megnyugtatására. Még rendőr se szólt miatta.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32279) galervin93


galervin93
őstag

Pillanatok.


:))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#32280) Mika1227


Mika1227
őstag

Bolha ellen hatásos szert tudnátok ajánlani!? Köszönöm!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#32281) halapidori válasza Mika1227 (#32280) üzenetére


halapidori
csendes tag

Nekünk legjobban a tabletták váltak be (NexGard, Bravecto). Receptkötelesek. Nexgard egy, Bravecto három hónapig véd bolha és kullancs ellen. Ezek szúnyog (szív-, és bőrféreg) ellen nem hatásosak. Nexgard Spectra igen, ehhez kell külön szívféregteszt. Több kutyánál felezni-negyedelni szoktuk a nagyobb tablettát, és ha marad, lezárva, hűtőben tároljuk max egy hónapig. Vannak róluk rémmesék külföldről, az hülyeség.
Vannak nyakörvek (pl. Foresto, Scalibor, Kiltix). Változó ideig hatékonyak. Én nem szeretem őket, sokan mások igen.
Cseppek, pl. Advantix, Frontline, Frontline Combo, Stronghold, Advocate (Utóbbi kettőhöz kell szívféregteszt) Ezeknél is változik, meddig hatékonyak, általában egy hónapig védenek.

Ha a fekhely (szőnyeg, párna, kanapé, autó...stb) környéke bolhás-bolhapetés, akkor pl. neostomosan oldattal tudod körbespriccelni.

(#32282) bajnokpityu válasza halapidori (#32281) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nexgard havi szedesu. Pont ezért tetszik, kisebb a dózis. Nomeg elvileg ez véd legtobb cucc ellen.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#32283) kew válasza vendingo (#32273) üzenetére


kew
senior tag

Azért az sem normális, hogy te késsel jársz sétálni, nekem eszembe se jutna ilyesmi. Illetve az sem normális, hogy "kicsipkéztek" mindenkit, aki odafut a kutyádhoz. Szvsz ha egy kutya ennyire aggresszív, hogy nekimegy mindenen szembejövőnek, akár pórázon van akár nem, akkor vagy tegyél rá szájkosarat vagy ne vidd olyan helyre, ahol összefuthat más állattal.

Aláírom, hogy az is hibás, aki odaengedi a sajátját póráz nélkül, de a te hozzállásod is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#32284) j.bravo válasza kew (#32283) üzenetére


j.bravo
addikt

+1
vendingo, én is mindig megfogom a kutyáimat, ha látok más kutyát közeledni, és kérem is a másik gazdákat ugyanerre, biztos ami biztos.
Nekem is sajnos többször kellett próbálnom elmagyarázni felelőtlen gazdiknak hogy ne engedjék 10-15 méternél messzebb bóklászni az övéiket, mert akkor borítékolható hogy az fog történni ami akkor is, azaz a faszi mindhárom kutyája (fajtán belül kistermetű új-fundlandi, border colli méretű valami, meg egy spániel) egy ezerrel átzúzott a mezőn és kb 300 méterre voltak a gazdától akinek esélye se volt rá hogy vissza tudja hívni őket.
Mindemellett kérlek áruld el hogy melyik környéken sétálsz/-tok, mert akkor kilométerekre elkerülöm. Nem szeretnék kést se a saját testembe, se a kutyáméba.
A helyedben azért nem híresztelném ezt a késes dolgot...
Lehet hogy egy túrabot (vagy bármilyen bot) elég arra hogy elijeszd a közeledő idegen kutyát, még ütni se kell vele.

Whatever.

(#32285) vendingo válasza kew (#32283) üzenetére


vendingo
veterán

Az én kutyám megkötöm ha más kutya, van a közelben. Arról én nem tehetetk, hogy a másik kutya és a gazdája is buta mint a segg. Ha odajön, és a kutyámnak nem tetszik, akkor odamar. Nehogy már az én kutyám legyen a hibás, hogy póráz nélkül flangál a másik kutya. Az én kutyám nem agresszív, ha 100 kutya között elengedném se csinálna semmit, amíg valamelyik nem kezdi inzultálni. Miért járok késsel? Több olyan esetről is tudok, hogy a 40 kilós plázapicsát sétáltatja a 30 kilós kutya, kitépi a kezéből a pórázt, és nekimegy a másik kutyának. Konkrét példa: szokásos sétahelyemen egy staffi kitépte a kislány kezéből a pórázt, elkapta a patak túloldalán sétáló békés sharpei torkát. A kislánynak haza kellett mennie az apjáért, és ketten feszítették szét a kutya állkapcsát. Másik eset, amikor ismerős pitje ugyanezt eljátszotta egy ártatlan porázonlévő kutyával.

j.bravo : Miért kéne titkolnom a kést? Minden törvényi előírásnak megfelel.

Én nem keresem a bajt, a kutyám se, de ha gond lesz, akkor nem állok és nézem tétlenül, hogy egy kutya, engem, vagy a kutyám bántja.
Ti mit csinálnátok, ha egy kommondor, németjuhász... nekitámadna sétáltatás közben a kutyátoknak? Megsimogatnátok? Várnátok az 50-100 méterre lévő gazdát, akire nem is hallgat?
Haveromat karon és gerincen harapott egy kuvasz, a gazda meg állt tétlenül mert még ő is félt a saját kutyájától.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32286) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32287) Dorian válasza philoxenia (#32286) üzenetére


Dorian
félisten

Spray-t ajánlasz, mikor írja, hogy vannak gázfegyverei?
Egyetlen gáztöltényben annyi hatóanyag van, mint egy egész flakon sprayben, egy fegyverben lehet 6-9 töltény, amit ráadásul nagyságrenddel nagyobb torkolati sebességgel lő ki a fegyver, mint a gázdezodor. CS (orto-klór-benzilidén-malonsav-dinitril) ami sokkal hatékonyabb, mint a CN (klóracetofenon), és pepper töltettel vegyesen tárazva ráadásul még nagyobb hatást érhetünk el.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32288) j.bravo válasza vendingo (#32285) üzenetére


j.bravo
addikt

Volt már ilyen, az enyéimet elengedtem hogy legyen esélyük, és rúgtam a másik kutyát ahol értem.
Asszony hord magánál a philoxenia által linkelthez hasonló sprayt. Lehet hogy én is fogok. Botot dettó. Ha a kiabálás és a bot nem használ, jön a spray. Szerintem jobb ha önvédelemből “csak” megvakítja az ember a támadó kutyát (vagy akár embert), mintha potenciálisan halálos sebet ejt rajta a késsel.

Komolyan kérdezem, minden rossz szándék nélkül, hogy merre sétáltok, mert tényleg el akarom kerülni messziről a környéket, vagy ha az nem megy, legalább az idősávot :R
Mondom ezt úgy, hogy nem hiszem hogy okot adnék rá én vagy a kutyáim, hogy használd, de konfliktuskerülő alkat vagyok.

Dorian: ki írja, hol, hogy van gázfegyvere?
Bár, a Köki terminálon is van bolt amely egy időben emeletnyi magas molinón hirdette hogy engedély nélkül tartható gáz- és egyéb fegyverek kaphatók... :(

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#32289) philoxenia válasza Dorian (#32287) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gázfegyvert hordhatsz magadnál közterületen engedély nélkül, töltve? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32290) jézusom válasza philoxenia (#32289) üzenetére


jézusom
addikt

Venni lehet engedély nélkül, nem hordani.

(#32291) philoxenia válasza jézusom (#32290) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtommal is.... A spray-k ellenben korlátozott hatóanyaguk miatt legtöbbször nem engedélyhez kötöttek...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32292) Dorian válasza philoxenia (#32289) üzenetére


Dorian
félisten

Ki mondta, h engedély nélkül? Nekem is van viselési engedélyem, semeddig sem tart megszerezni.

(#32288) j.bravo:
Vendingo Írta, szerkesztés előtt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32293) philoxenia válasza Dorian (#32292) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem most nem ment, pedig hangosan kiabáltam... :P Tehát valamennyi időbe mindenképp telik. ;) [link] Nekem egy napnál több lenne....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32294) Vesa válasza philoxenia (#32289) üzenetére


Vesa
veterán

Egyértelműen nem! Gázfegyver tartása nem engedélyköteles, de csak addig, amíg otthon tartod önvédelmi célokból. Utcára kivinni csak és kizárólag engedéllyel lehet!

Megjegyzem, jogos amit vendingo ír, csak a módszereivel nem értek egyet (kés). De azzal igen, hogy a hülyék (pontosabban a kutyáik) ellen védekezni kell! Az én rotimat is tépte meg anno egy marha nagy dög. Azóta én is hordok magamnál védekezésre alkalmas eszközt.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32295) philoxenia válasza Vesa (#32294) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Komolyabb bot is elég lehet. De az is nagyobb károsodást okoz, mint a spray szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32296) j.bravo válasza j.bravo (#32288) üzenetére


j.bravo
addikt

Kicsit folytatva: a kivont kés egyértelmű fenyegetés. Ráadásul “harci” kutya (tudom, ilyen nincs, de gondolkodjunk az átlag buta gazda fejével) - a megtörtént esetnél szerencsésen alakult hogy odasprintelt és összeszedte a kutyáját, de ha valaki nem olyan bátor, akkor a kutyád és a kivont kés kombója arra késztetheti hogy hagyja sorsára a kutyáját és meneküljön.
Értem, írtad hogy nem bántod, csak ha muszáj, de ez az infó akkor ott nem jön át.
Ráerősít a sztereotípiára miszerint rottweiler/doberman/bull típusú, vele egy militarista fazon, már elő is vette a kést/fegyvert (ha még sportos alkat is “merészelsz” lenni vagy kopasz, akkor meg aztán kész), “ne menjünk közel, mert meghalunk, inkább Fifike helyett majd kap a gyerek másikat”.

Nekünk itt leírtad hogy nem ez van, de odakint ez könnyen így jöhetne le :(

Whatever.

(#32297) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyesmi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32298) Vesa válasza philoxenia (#32295) üzenetére


Vesa
veterán

Spray nem az igazi, mert ha már összekaptak, akkor a sajátod is kaphat belőle, nem lehet szelektíven csak a támadó kutyára fújni.

A tudomány a valóság költészete!

(#32299) jézusom


jézusom
addikt

szerintem se jó ilyen esetben a gázspré. Jó az ha a postást kergeti, de egy viaskodó kutya akkor is tud harapni, ha folyik a taknya és nem lát... És tényleg nem lehet csak egy kutyát lefújni a kettőböl.

(#32300) jézusom válasza philoxenia (#32297) üzenetére


jézusom
addikt

?? Ez komoly? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.