Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) nexus6 válasza Alex91 (#1850) üzenetére


nexus6
aktív tag

nagyon szépen köszönöm a segítséget, ilyet kerestem... :R

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#1852) hfrici


hfrici
aktív tag

Sziasztok

Problémám a következő.Gyűjtögetek filmeket laptopra,amik sajnos már teljesen kitöltik a merevlemezemet.Gondolkozom 1 külső merevlemezen,ami egyben multimédia lejátszó is lenne.Találtam 1 Plextor px-mpm160u nevűt.Erről szeretnék véleményeket,és segítséget,mert a leírásából nem tudtam kihámozni,hogy az én 100 Hz-s LG TV-m (nem plazma és nem HD-s) fog vele vajon boldogulni?

Más megoldás is érdekel,ami a lényeg,hogy PC nélkül is tudjam a filmeket nézni vmilyen kütyüvel :)

Előre is köszönet

(#1853) Alex91 válasza hfrici (#1852) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Itt van nehany keszulek. Gondolom DivX-eid vannak. Igazandibol a WD HDTV-t ajanlanam, de sajnos az gyakorlatilag a HDMI csatlakozo miatt LCD, plazma TV-kre jo, es hosszabb tavon jobb vetelnek tunik.

Azert megfontolando a HDD kapacitas is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1854) hfrici válasza Alex91 (#1853) üzenetére


hfrici
aktív tag

Köszönöm Alex!

160 gigásra gondoltam,mert nem gyűjtöm a filmeket,csak nézem,aztán kuka :)
Sokat vagyok úton,és páromnak szeretném otthon hagyni ilyen kütyün,hogy Neki is maradjon nézni való,mert a laptop is utazik velem :D
Esetleg konkrétan erről a Plextorról tudnál vmit mondani,na persze meg hogy össze tudom-e szerkeszteni,mert nem igazán szeretnék kidobni 30k-t.

(#1855) Alex91 válasza hfrici (#1854) üzenetére


Alex91
félisten

Plextor PX-MPM500U

Na, fogalmam sincs, de most amit belinkeltem gondolkodas nelkul vedd meg! Valoszinuleg elirtak az arat, addig cselekedj, amig ki nem javitjak!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1856) hfrici válasza Alex91 (#1855) üzenetére


hfrici
aktív tag

Köszi :)

(#1857) hfrici válasza Alex91 (#1855) üzenetére


hfrici
aktív tag

Megrendeltem,remélem jó lesz :)

(#1858) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!

mennyire mondható normálisnak, hogy egy Seagate FreeAgent Desk pár óra működés után 58 fokos? lehet ill. kell-e ellene tenni valamit? :F

előre köszi mindenkinek!

ui.: ja igen, 7200 RPM-es!

[ Szerkesztve ]

(#1859) Alex91 válasza hfrici (#1857) üzenetére


Alex91
félisten

Majd szamolj be rola! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1860) Alex91 válasza mg105 (#1858) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel mered a homersekletet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1861) hfrici válasza Alex91 (#1859) üzenetére


hfrici
aktív tag

Természetesen be fogok számolni a tapasztalatról,köszi még egyszer.54k alatt sehol nem találtam ugyanezt a fajtát :D

(#1862) mg105 válasza Alex91 (#1860) üzenetére


mg105
senior tag

HD Sentinel olvassa ki a S.M.A.R.T-ból, de az Everest és a SeaTools is ugyan azt mutatja. továbbá kézzel is érzékelhető, hogy a műanyag kalitkája igencsak melegebb a kelleténél :F

(#1863) Alex91 válasza mg105 (#1862) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem xarik be, akkor nem mindegy hany fokos?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1864) mg105 válasza Alex91 (#1863) üzenetére


mg105
senior tag

na ezaz, nem fog bexarni? még garis, és ha saját magát süti meg, az gondolom garis probléma

(#1865) Alex91 válasza mg105 (#1864) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, valahol olvastad, hogy a Desktop vinyoja megsult? Es hany foknal optimalis a vinyo homerseklete mukodes kozben?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1866) mg105 válasza Alex91 (#1865) üzenetére


mg105
senior tag

én úgy tudom, 40 fokig mondható normálisnak, felette már el lehet gondolkozni rendesebb hűtésen. és gondoltam ez ugyan így van desktop vinyóknál is, de akkor köszönöm szépen a segítséget, nem aggódom :)

(#1867) Antonio válasza Antonio (#1841) üzenetére


Antonio
senior tag

Sziasztok,

megvettem a usb-s WD elitet 320 Gigásat viszont most elég mérges vagyok mivel

többek közt pont azért is vettem hogy a régi vidéken maradt asztali gépemről átmásoljak adatokat képek, ki nem írt filmek stb ...

Na most hazajöttem vidékre és a régi gépem nem ismeri fel :F (laptopom felismeri)
XP-s
ASUS A7N8X DELUXE 2.0, alaplapos ...

na most lehet kiadtam egy csomó pénzt fölöslegesen? végigpróbáltam az összes USB az kimenetet (ezek még ugye régebbi USB szabványok) az egyik felismerte és elkezdte keresni a lehetőségeket a telepítésre, de aztán nem talált semmit okéztam sajnos ki volt pipálva az a rublika hogy legközelebb ne jöjjön elő ez az ablak, így ha rádugom újra nem történik semmi, hardver varázslóval nem megyek semmire ...

mit tudtok javasolni?

segítséget előre is köszönöm ha lehet még ma ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1868) Antonio válasza Antonio (#1867) üzenetére


Antonio
senior tag

Nos időközben mialatt laptopomon írtam ide ... és magára hagytam az asztali PC-m
még is csak felugrott az új hardver varázsló észlelte a HDD-t ... kellet neki pár perc :) :(

de automatikusan nem tudja telepíteni ...
na most itt jön elő a hiányos informatikai ismeretem, illetve ugye azt is csak a hétköznapokban szedtem össze, a listából nekem mit kéne kiválasztanom?
USB-vezérlők? azon belül Általános USB HUB ?
vagy hülyeségeket beszélek?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1869) Reverting


Reverting
őstag

Hi Urak! Befoglaltam es hetfon megveszem az elso kulso merevlemezem, egy Western Digital MyBook 2 Essential 500GB szemelyeben. A kerdeseim a kovetkezoek, mik az elso lepesek, termeszetessen az osszeszereles utan :)

Formazam? Ha igen, hogy? Mivel? Mire erdemes?
A rajta levo gyari praktikak nem erdekelnek, pusztan adattarolasra kellene, noti melle...
Ezeket torolhetem, kovetkezmenyek nelkul?
A noti indulasakor bekapcsol?
Nem kell kihuzogatnom a konektorbol ha azt akarom h ne menjen, csak ha dolgom van vele?
Ha nincs hasznalatban de a noti megy, akkor megy a keszulek is? Forog?
Mennyi ido tetlenseg utan kapcsol ki?
Van bent kulon ventilator?

Koszonom a valaszokat, es elnezes ha tul laikus voltam, de szerintem ezek a kerdesek lehet h mas leendo tulajban is megfogalmazodnak. :)))

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1870) Antonio válasza Antonio (#1868) üzenetére


Antonio
senior tag

Hát el vagyok keseredve ... nem tudom mitévő legyek
néztem WD oldalár de semmi letölthető instal szoftver nincs
XP-hez se találtam ... microsoft oldalán

átmásoltam az össze programot (laptopon/vista/ez látja szépen) ami a WD meghajtón volt egy pendrivera de azon se talált semmi hasznosítható programot az XP mikor kijelöltem neki ...

tehát ott vagyok hogy asztali gépem (XP) érzékeli az új hardvert viszont nem tudja instalálni mert nem talál hozzá megfelelő szoftvert és én se tudok adni neki, úgyhogy most van egy zsír új "fölösleges" meghajtóm

továbbra is várom a hozzáértők tanácsát

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1871) Alex91 válasza Antonio (#1870) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg xarul lett telepitve az XP. (Vagy a hasznalat soran elqrodott.)
Probalj keresni az alaplaphoz alaplapi drivereket.

Nem irtad milyen szutyok a PC-d, de ha USB 1.0-van rajta, akkor gond lehet a tapellatassal is...

szerk: Na, latom, hogy ez azert annyira nem regi. Ugyhogy USB 1.1 kiesett...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1872) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
A következő gondom lenne: ven nekem egy WD6400AACS vinyóm egy külső esata-s Fantec házban már kb. egy hónapja, előtte egy másik WD volt benne 2 éve már, minden gond nélkül működött. Tegnap óta viszont a vinyó kerregő/kattogó hangokat ad ki magából, ha elindítom a gépet, a vinyót nem is ismeri fel a rendszer. Ellenben ha átdugom USB-re a külső házat, minden megy szépen.
Szerintetek mi lehet a baj? Külső ház, vagy a vinyó?
:U

(#1873) Alex91 válasza gg72 (#1872) üzenetére


Alex91
félisten

Kabel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1874) gg72 válasza Alex91 (#1873) üzenetére


gg72
veterán

Két gépen is előjön a hiba 2 különböző kábellel, így ez nem valószínű.

(#1875) Alex91 válasza gg72 (#1874) üzenetére


Alex91
félisten

Belul a hazban?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1876) Antonio válasza Alex91 (#1871) üzenetére


Antonio
senior tag

köszi,

tehát most az XP vacakol vagy az alaplap? (tudom láma kérdés)
Sajnos (természetesen) a gyári alaplapi ASUScd, meg a XP telepítője is Budapesten van én meg vidéken vagyok ...

letöltöttem innen alaplapi drivereket
http://www.letoltokozpont.hu/letoltes_driver_reszletes.php?a=549&k=13&g=19

igazat megmondva eddig soha nem én csináltam ezeket a rendszer telepítéseket stb úgy hogy nem is biztos hogy bele merek vágni. (amúgy XP prof SP2 blade edition)

megnéztem a 3 letöltött filet igazából nem is tudom hogy ez kell e nekem ?
átlagos user vagyok ilyen szintre nem nagyon merészkedtem még ...

ezeket kéne mindegyiket a readme ben leírtak szerint felrakni?
más megoldás?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1877) Alex91 válasza Antonio (#1876) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, valami hackelt XP-d van? Akkor meg miert csodalkozol? Alaplapi driver gond lesz, szerintem. Plane, ha ilyen XP van rajta...

Inkabb rants le valami LiveLinux CD-t, azt hatha azzal latod a dolgaidat... (Vagy valami MiniPE-XP-t, ha a Linux nem menne.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1878) Antonio válasza Alex91 (#1877) üzenetére


Antonio
senior tag

tehát megoldás az amit mondtál? azokat a drivereket amiket letöltöttem fel kell raknom/frissítenem? vagy xp újratelepítés?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1879) Alex91 válasza Antonio (#1878) üzenetére


Alex91
félisten

Ne csinalj semmit, ha hackelt a rendszer. Elobb tolts le egy LinuxLiveCD-t, dugd a HDD-t a gepre, aztan bootolj a LiveCD-rol! A Passport FAT-ra van formazva?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1880) Antonio válasza Alex91 (#1879) üzenetére


Antonio
senior tag

igen gyárilag úgy jön FAT-al
Rendben le fogom tölteni (sajnos itt vidéken szülőknél csak USB-s netem van tehát el se kezdem a letöltést ~700 Mb, Pesten leszedem kábelessel)

egy pár szóban a további instrukciókat/lépéseket le tudnád írni (amire csak 1-2 hét múlva kerül sor)
és megköszönöm a segítséged még egyszer !! :R

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1881) Alex91 válasza Antonio (#1880) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem felsz, hogy teljesen szetqurod a rendszert, akkor az alaplapi drivereket telepitsd fel! Hatha aztan menni fog a HDD...

Ja, most latom, hogy hulyeseget toltottel :DD.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1882) Alex91 válasza Alex91 (#1881) üzenetére


Alex91
félisten

[L:javascript:downloadfile(this,'A7N8X%20Deluxe','misc/utils/nf2/nf2v116_wxp.zip','1','10','23','1','nf2v116_wxp.zip','0','1')][link][/L], ezt toltsd le! Hatha...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1883) Antonio válasza Alex91 (#1881) üzenetére


Antonio
senior tag

ok de előtte majd linuxot telepítsem vagy hogy mi? :F
a linked az nem tiszta :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1884) Alex91 válasza Antonio (#1883) üzenetére


Alex91
félisten

Tolts le egy nforce2 alaplapi drivert, aztan meg telepitsd az xp-re! Ha igyse megy, akkor johet a linux. Azt meg nem kell telepiteni, csak a cd-rol elinditani live modban.

Az nvidia honlapjan keresd a drivert!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1885) gg72 válasza Alex91 (#1875) üzenetére


gg72
veterán

Ezt megnézem majd, kösz a tippet!

(#1886) Antonio válasza Alex91 (#1884) üzenetére


Antonio
senior tag

nvidia honlapját már néztem korábban is

sajna már nincsen rajta
[link]

ez a nforce2 chipset, kezemben ASUS usermanual specifikációs összefoglalóval, de semmi közös számot kódot nem tudok elővarázsolni belőle, amit párhuzamba tudnék állítani a website listában szerepkőkel ...

ez is jó?
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1887) Alex91 válasza Antonio (#1886) üzenetére


Alex91
félisten

Jo lesz az is, de akkor amit linkeltem, az Asus honlapon is van hozza driver...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1888) Antonio válasza Alex91 (#1887) üzenetére


Antonio
senior tag

letöltöttem ... amit én linkeltem: ez egy sima .exe alkalmazás ... futtassam ? :F
semmi readme file
Asus honlapon nem találtam meg

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1889) Antonio válasza Antonio (#1888) üzenetére


Antonio
senior tag

elnézést a láma kérdésekért:

futtatom az alkalmazást és egy jó pár drivert felkínál telepítésre amiről persze fogalmam sincs mi micsoda, kérdés ha mindet kijelölöm biztos ami biztos lapon akkor abból nem lehet baj hogy ha olyat installálok ami már eleve fent van, tehát egy létező drivere "ráinstallálok/ráfrissítek" ... ? :F vagy ez teljesen normális?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1890) Alex91 válasza Antonio (#1889) üzenetére


Alex91
félisten

Futtasd le! Rakj fel mindent, xarabb mar ugyse lesz... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1891) Antonio válasza Alex91 (#1890) üzenetére


Antonio
senior tag

megtörtént, restart ... WD ráköt de ugyanaz a helyzet
nem telepíthető, nem ismeri fel hogy mi az, marad XP reinstall/frissítés vagy linux? vagy?

de most már mennem kell vissza Pestre, ha van valakinek egyéb ötlet várom
és köszönöm.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1892) hfrici válasza Alex91 (#1859) üzenetére


hfrici
aktív tag

Szia Alex!
Ma megjött a kütyü,most is az buherálom,nagyon jó.Simán megy rajta amit feltettem eddig :)

(#1893) Alex91 válasza hfrici (#1892) üzenetére


Alex91
félisten

Aha, megerte akkor az arat?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1894) hfrici válasza Alex91 (#1893) üzenetére


hfrici
aktív tag

Sztem meg :)
A laptop szinte fellélegzett,amióta megszabadítottam több mint 50 gigától :)

[ Szerkesztve ]

(#1895) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Az első külső merevlemezemet készülök megvenni, ebben szeretnék egy kis segítséget kérni. Olvasgatva a hozzászólásokat a WD-t és a Seagate-et részesítik előnyben.
Sajnos én nem igazán értek hozzá, de a WD irányába hajlok.
Elsősorban nekem a megbízhatóság lenne a leglényegesebb szempont, mivel nagyon sok archiválandó anyagom gyűlt össze, amit képtelenség lenne évente több példányban mentegetni. Ezért gondoltam a merevlemezre, hátha azon biztonságosabban tárolhatom őket. Persze az élettartam is fontos, de gondolom csak tovább bírják, mint a DVD lemezek.
Szóval ez ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni.
Ezeken a merevlemezeken gondolkodom:
- WD My Book Essential Edition
- WD Passport Essential
- WD My Book Home Edition
- WD Caviar Green
- WD Caviar Black
Valamint még arra volnék kíváncsi, hogy megbízhatóság szempontjából biztonságosabb-e, ha kisebb kapacitású készüléket veszek? Mondjuk egy 1TB-osnál sokkal több adatom eltűnhet, mint egy 500 GB-osnál.

(#1896) Alex91 válasza Henicica (#1895) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyi penzt szansz ra?

Mentegetni igy is kell :). Amit megtehetsz, hogy van egy hattertarolo RAID-ben, aztan ezt idokozonkent mented masik adathordozora. (Es mondjuk ezt is ugy, hogy felvaltva mindig masikra, es a menteseket nem egy helyen tartod :).)

Olyat meg nem fogsz talalni, ami tuti nem romlik el...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1897) Henicica


Henicica
tag

Kb. 30-35 ezer Ft-ot gondoltam rá, sajnos most nincs több pénzem.
Tudom, hogy így is kell mentegetni, de talán az megoldható volna, ha mindig merevlemezekre mentegetnék. Persze remélem, hogy nem évente, csak tovább bírja, nem?
Hallottam olyan programról, ami előre figyelmeztet, ha valamelyik adattal gond lesz.
Ezeket akkor még adatvesztés előtt lementhetem, de csak jobb, mintha az egész gyűjteményemet átmásolnám.

(#1898) Alex91 válasza Henicica (#1897) üzenetére


Alex91
félisten

Na, akkor veszel egy ilyet: Sharkoon SATA QuickDeck fekete USB-eSATA HDD dokkoló
Meg akkora, es olyan SATA merevlemezt, amilyet akarsz :).
Ha mentesz beleteszed a dockoloba. Ha kesz, akkor kiveszed, es jo, biztonsagos helyen tarolod a HDD-t.
Ebben az a jo, hogy csak a HDD-ket kell vasarolni, ahogy betelik az egyik.

A HD Sentinelt meg hagyjuk! :) Az se lesz jo semmire, nagyjabol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1899) Henicica


Henicica
tag

Köszi a segítséget!

(#1900) kezdoke


kezdoke
csendes tag

Sziasztok!
Vettem tegnap egy WD My Passport Essntial hordozható külső merevlemezt. 250gigást. A gond az, hogy a Dell laptopomhoz csatlakoztatva azt írja ki: az USB eszköz áramfelvétele meghaladta a fogadó hub tápellátási képességeit." :Y
Ez azért van, mert régebbi a gépem (2db usb2 van rajta)?? Tudtok valamit segíteni, hogy mit tehetnék, hogy működjön??? Sajnos nem nagyon értek a gépekhez, csak felhasználó vagyok.
Köszi a válaszokat előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.