Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Mittu88 válasza King Unique (#9600) üzenetére


Mittu88
senior tag

ejj, köszönöm a kimerítő választ, elleszek vele egy darabig :R
20 körül szánna rá amúgy és nem kell neki semmi extra :)

[ Szerkesztve ]

(#9602) King Unique válasza Mittu88 (#9601) üzenetére


King Unique
titán

Nem akartam ennyit,csak túl bő a kínálat... :) ,de szerintem SH93-at ne vegyél ,bár lehet szerencséd lesz vele és jobbat fogsz ki,de lutri :D
Amúgy külön mobilrack se rossz ötlet,ha nem kell semmi extra (fenti nemrég hsz-ok),mert pl. 500-as extragyors samu M8 hdd is olcsó.(+2-4k a rack)

(#9597) pethYeti: igen az :K ,a másik vége szabványos A, a vinyóba menő az spec usb Micro-B.

(#9598) vlaho: látom,webshop oldalán tüntették fel rosszul linkedben,gyártói oldalon már stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#9603) Mittu88 válasza King Unique (#9602) üzenetére


Mittu88
senior tag

egyelőre még az se biztos, hogy működni fog, amit elképzeltem.
Haverom vesz tabletet és arra kellene rákötni. Aztán vagy viszi, vagy nem :)

(#9604) King Unique válasza Mittu88 (#9603) üzenetére


King Unique
titán

Az más...,de ha van rajta normélis usb csati (v 2 Y kábel esetén),akkor mennie kéne,ill. milyen Tablet,androidoshoz is van App,ami NTFS-re formázott cuccokat kezeli elvileg,v újabb rendszerek már alapban aszem.(fat32-t meg nyilván)

(#9605) Mittu88 válasza King Unique (#9604) üzenetére


Mittu88
senior tag

Huhuuu köszi szépen, nem tudtam, hogy ebben is otthon vagy :) MicroUSB van rajta, amibe megy majd egy OTG kábel, abba meg egy ilyen USB elosztó.
Amúgy a megrendelt tabletpc Wayteq xtab-100is, utána tudsz nézni, ha érdekel :)

(#9606) King Unique válasza Mittu88 (#9605) üzenetére


King Unique
titán

Android és sima usb2...arra figyelj,h 2.0 "elég/v nem elég táp külső hdd-nek" szituja miatt, OTG kábel csatijába dugja egyből külső hdd-t,mert ha hub is közbe van iktatva,előfordulhat,h nem kap elég tápot és nem fog felpörögni :N ( stabilabb lenne 2 db porttal megoldva,vinyót Y usb-vel használva,v hubot is táppal megtámogatva,ha lehetséges - bár ahogy néztem nem olyan,vmint Tablet-en hány usb port van,csak 1 db?)
Csak azért mondom,mert ált.elég szokott lenni usb2/3 külső vinyóknak 1 db usb2 port,de előfordul olyan,h nem...

[ Szerkesztve ]

(#9607) Mittu88 válasza King Unique (#9606) üzenetére


Mittu88
senior tag

5perc20 körül vannak a csatlakozós részek, 2*microUSB van, de csak az egyik OTG-s. Ez kábeltől függ amúgy, hogy OTG-e, vagy port-tól is?
Mert akkor max fillérekért veszünk még egy OTG kábelt.
Ja még valami. Tablet fórumon állítja egy srác, hogy szétég hosszútávon az alaplap, ha ekkora teljesítményű cuccot teszünk rá (500mA-t sokallja). Mi a véleményed erről? Én kicsit bullshit szagot érzek, de Te biztos jobban tudod.

(#9608) King Unique válasza Mittu88 (#9607) üzenetére


King Unique
titán

Ált. elég 1 usb port is (ne hub-al egybe),de esetleg elkélhet 2 , külső vinyónak,bár mivel nincs ilyen Tabletem,nem próbáltam ilyen helyzetben,nem tudok nyilatkozni :N
az,h alaplap tönkrenne külső hdd-től... :F , max hosszabb nyúzásnál (írás,másolás) hatására melegedhet annyira,ami esetleg...,de sima csatlakozás,letöltés-írás, lejátszás-olvasás-tól talán nem,ill nyilván egy noti masszívabb,mint egy ilyen.

(#9609) Mittu88 válasza King Unique (#9608) üzenetére


Mittu88
senior tag

na, köszi, megnyugtató válasz. :R
Hosszabb másolás nem lenne, előtte számítógépről feltenné az adatokat, max. torrentről töltene le.

(#9610) milszab


milszab
senior tag

Vinyómat hogy formázzam, vagy csináljam meg hogy a dvd usb-re rádugva felismerje? 2tb-os sata2-es amúgy. Mer van 1 ntfs-el, de arra valami errort vagy mit is ír ki...

(#9611) King Unique válasza Mittu88 (#9609) üzenetére


King Unique
titán

Galaxy-n próbálgattunk külső hdd-t,nem halt be tőle,de hosszútávú tapasztalatom nincs,h okozhat-e ilyen eszköz problémát ezeknek :N ,más a Waytech is,szal ezért annyira ne dőlj hátra,de elvileg sima csatlakozást,könnyebb olvasást,adatmozgatást csak ki kell bírnia...

(#9610) milszab: asztali dvd lejátszók ált. FAT,FAT32-t kezelik csak,szóval arra :K ,bár 2 TB-ot vétek lenne erre az elavult filerendszerre pazarolni,inkább csinálj rajta külön akkora méretű FAT32-es partíciót,amennyi filmézéshez elég,másik meg maradhat NTFS. PC-n mind2-t,lejátszón meg csak FAT-osat fogja felismerni,ami pont jó is.

[ Szerkesztve ]

(#9612) milszab válasza King Unique (#9611) üzenetére


milszab
senior tag

Értem. Hát ezen csak film lenne. Pc-n nem is nézném,onnan csak másolnám rá őkett. Dvd-n meg majd tv-n nézném, ha 1szer veszek egy ledest. :) Fat -al hány gigát lehet formázni? Gondolom érdemes előtte felosztani úgy hogy pont jólegyen...

(#9613) King Unique válasza milszab (#9612) üzenetére


King Unique
titán

Hivatalosan elvileg 32 GB-nál nagyobb köteteket nem is szabadna arra,de gyakorlatban egészet legyalulhatod,menni fog. (gyári több TB-os külső vinyóknál is akad FA32-s még,h rá tudják írni mind3 fő oprendszerrel kompatibilis... :D )
Gond csak 4 GB-nál nagyobb fileokkal lehet,mert azokat nem kezeli,nem is lehet rámásolni (max szétdb-olva) :N ,ez manapság Full HD,mkv-be tömörített BD filmeknél előfordulhat...új TV-k,amiken van usb,már ált.ismerik NTFS filerendszert is,ezért lenne célszerű 2 partíció,de,ha egészet FAT32-re tolod és megfelel azokkal a feltételekkel,akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#9614) v.attis válasza Krissz22 (#50) üzenetére


v.attis
őstag

Sziasztok!
Samsung G3-nál az milyen állapot, hogy világít a led, de nem forog a lemez?
Egy médialejátszón használom, amely NAS funkciót is tud és készenléti állapotban is nas-kodik, tehát akkor is elérhetem a vinyót hálózaton. Viszont a hdd ledje mindíg világít valamint 2 percenként be is indítja a lemezeket. Majd észrevétlenül le is áll a forgás, de csak világít a led.

(#9615) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok.

Ha valaki esetleg használ Cooler Master X-Craft 350 típusú külső házat, jelentem kezeli a 1 TB feletti vinyót is. Tesztelve 2 TB-os Seagate Green vinyókkal, más források szerint szintén 2 TB-os WD Greennel is jó.

(#9616) King Unique válasza v.attis (#9614) üzenetére


King Unique
titán

Pc-n,notin is van ilyen gond,v csak médialejátszóra dugva,mert vsz annak egyéni beállításai zavarhatnak be G3-nál is :F Szerintem lejátszó külső vinyót is foly.készenléti állapotban tartja,az lehet. (nem kifejezetten ilyen használatra való egyik külső se)
Nem tudom mit lehetne vele csinálni,samu progijában,Drive Manager lehet készenléti,kikapcsolási időt állítani,de más környezetben,lejátszón használva annak a beállításai érvényesülhetnek.
De ettől tán nem megy tönkre,bár sok újraindulás-leállás hosszú távon nem egészséges. :N

(#9615) Pista0001: Ált. az újabbak mind kezelik,amúgy ennek van külön topicja , Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja.

[ Szerkesztve ]

(#9617) v.attis válasza King Unique (#9616) üzenetére


v.attis
őstag

A drive manager nem ad ki rá power setup, vagy mi, opciót, tehát gondolom a g3 nem testreszabható teljesen.

Csak a médialejátszóra kötve csinálja, tehát ezek szerint az tehet az egész jelenségről.

(#9618) Pista0001 válasza King Unique (#9616) üzenetére


Pista0001
addikt

Sorry, nem tudtam hogy van külön topik. Amúgy ez eléggé nem mai darab, a gyártó szerint 1 TB kapacitásig garantált a működés.

(#9619) pethYeti


pethYeti
addikt

Egyébként SATAII-es HDD esetén érezhető sebességbeli különbség USB2.0 és USB3.0 között?

(#9620) Mittu88 válasza pethYeti (#9619) üzenetére


Mittu88
senior tag

naná! nem kicsit!

(#9621) pethYeti válasza Mittu88 (#9620) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen? És tudsz megközelítő irás/olvasási sebességeket?

(#9622) Mittu88 válasza pethYeti (#9621) üzenetére


Mittu88
senior tag

mivel az USB3.0 5Gbit/sec-es elméleti max sebességre képes, a SATAII meg 3Gbit/sec-esre, ezért a SATA lenne elvileg a szűk keresztmetszet. Gyakorlatban kb ugyanannyit tudnak, de függ a merevlemeztől és az USB3.0 porttól (azt hiszem vannak gyengébb és jobb vezérlők is, de nem vagyok nagyon tájékozott a témában)
Meg a legfőbb probléma, hogy az USB3.0-s pendrive-ok sebessége korlátozza. Szóval a pendrive-nál meg szokták adni a maximális írási/olvasási sebességet.
A 3Gbit amúgy ~375MB, ilyen sebességet SSD-ből is csak a legjobbak tudnak elérni a gyakorlatban. (olvasási)
Szerintem merevlemezzel olyan 200-250MB/sec sebesség elérhető lehet. (olvasási)
Írási sebességről még ennyire se tudok megközelítő számokat adni, de az is jóval nagyobb érték.
Megéri USB3-at venni magyarul :)
(OFF)
szerk.: lehet ám, hogy hülyeséget írtam, akkor majd kijavítanak, de én így tudom.(/OFF)

[ Szerkesztve ]

(#9623) pethYeti válasza Mittu88 (#9622) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi. Na majd kiderül.

(#9624) magedla válasza Mittu88 (#9622) üzenetére


magedla
tag

A 200-250MB/s-es olvasási értékeket én azért nem merném nyugodt szívvel kijelenteni.
Az egyik leggyorsabb (nem külső) 1TB-os, 7200rpm-en pörgő Caviar Black (WD1002FAEX) is maximum 130-135MB/s-et képes kisajtolni magából olvasáskor. A csatolófelület (SATA 2 vs 3) itt nem igazán számít, mert ahogy írtad is, a SATA2 határait sem feszegetik a HDD-k.
Egy külső HDD viszont USB3-mal még ennyire sem képes. 3,5"-os méretben akár 110-115MB/s is elképzelhető ugyan (lásd lejjebb), 2,5"-osok között pedig az 5400 rpm-en pörgő HDD-k miatt 90-95MB/s a maximum, amire számítani lehet. Példa: 3,5" Story Station, 2,5" Transcend 25M3.
Egyébként írtad is, hogy sok múlik a vezérlőn, ez természetesen még tovább árnyalja a képet.

True victory is victory over oneself

(#9625) Attici válasza magedla (#9624) üzenetére


Attici
őstag

Szerintem sem lehetne észrevenni a kettő közti sebesség különbséget..
Használat közben szinte észrevehetetlen lehet. Csak mérni lehetne valami minimális különbséget.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9626) Ribi válasza Attici (#9625) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos észre lehet venni. USB2 általában 30 írás és olyan 35 MB/sec olvasásra korlátoz. USB3 pedig ahogy magedla is írta olyan 200 felett van ez. Winyó mondjuk tudna 120MB/sec-et ha USB3on használod. Lényeges különbség, hogy 30 vagy 120 szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9627) Mittu88 válasza magedla (#9624) üzenetére


Mittu88
senior tag

teljesen igazad van, azt eléggé hasraütésszerűen írtam. A lényeg, hogy megéri USB3-at venni SATAII-es HDD esetén is.

(#9628) Attici válasza Ribi (#9626) üzenetére


Attici
őstag

A puding próbája az evés! :B

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9629) Mittu88 válasza Attici (#9625) üzenetére


Mittu88
senior tag

észre lehet venni ha USB3-as pendrivera másol.

(#9630) King Unique válasza v.attis (#9617) üzenetére


King Unique
titán

Pedig lehet állítani,de én S szériákkal teszteltem,azoknál ment,M-nél is,akkor G ilyen fapodos lenne... :F
Vsz médialejátszó miatt csinálja,amin nem nagyon lehet változtatni szerintem.

(#9622) Mittu88 : új 1 TB WD VRaptor már tud annyit,rackben is talán,de drága mulatság lenne...
meg-meg,megéri :K

(#9624) magedla: igen annyi kb. 3,5"-nél (max turbo driver,1 TB/lemez hdd-vel növelhető picit talán), jobb usb3-as 2,5" pl. Transcend 25A3, WD MP 2 TB már 100 MB/s felett tud.

[ Szerkesztve ]

(#9631) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Erről a külső winyóval mi a tapasztalat? Megbízható? Aránylag gyors?
Biztonsági mentésekhez kellene.
SILICON POWER Armor A80 1000GB

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#9632) King Unique válasza Moonwolf (#9631) üzenetére


King Unique
titán

Alapjába véve egy elég jó,itt PH-s tesztekben is agyon ajnározott cucc,egyik leggyorsabb külső 2,5" ,+ütés-por-vízálló burkulat. :K
De...a 750-esnél és előttieknél a hírhedt Jmicron vezérlővel volt szerelve,amire egyesek bizonyos alaplapoknál,oprendszereknél (XP) panaszkodtak...(másik)
1 TB-osba nem tusom mi van,lehet kijavították,lehet nem... :F
Srtapabíró kivitele,benne lévő hdd (Toshiba v Samsung,1 TB-osba samu M8) megbízhatónak mondható,max fentebb linkeltek miatt lehet sestleg kellemetlenség,ha 1 TB-osra is igazak,hozzáadott progi alkalmas auto bizt. mentésre,de kicsit fapados,akadnak jobbak is,vmint kicsit féltégla feelingje van,mert többi 2,5" külsőnél vmivel nagyobb.
ha hasonlóan stapabíró kéne stabilabb vezérlővel Transcend,ADATA (SH14,HD710) usb3-as szériái ajánottak,de nagyon jó Lacie is,csak az meg drága...+ estleg ,Iomega , megbízhatónak mondhatók WD cuccai is.

[ Szerkesztve ]

(#9633) pethYeti


pethYeti
addikt

Amikor a gépre csatlakoztatom a külső hdd-t nem lehet valahogy kikapcsolni az autorun ablakot, tehát ne jelenjen meg a média lejátszás, mappa megnyitás stb, szóval ne ugorjon fel a kis ablak.

Valamint még olyasmi érdekelne hogy néha nem tudom leválasztani a winyót mert azt mondja valami még használja, azon kívül hogy kihúzom van még valami okosabb megoldás (amit tudok kilövök természetesen).

[ Szerkesztve ]

(#9634) King Unique válasza pethYeti (#9633) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg ki lehet kapcsolni,de ez oprendszerben alap beállítás,ott kell turkálni,mappa beállításain belül aszem...azért ez nem olyan nagy gond,ha pendrive-ot dugsz rá,akkor is feldobja.
Te vagy ,aki Raidsonic mobilracket vett (milyen hdd van benne?), usb-s külsőknél előfordul,h nem engedi leválasztani XP,Win7 alatt is,erre Unlocker progi,v portable változata lehet a megoldás,beépül a jobbklikk menübe és utána rákattintva fel le oldani a beragadt folyamatokat,amik eltávolítást akadályozzák,ill. másra is jó.
Vmint win7 leválasztáskor portokról nem veszi el az áramot,hdd pörög tovább,így nem a legjobb lehúzni,de erre is van megoldás: # 7223 , # 7233 - utána restart.
Teejay csinált egy auto reg file-t ehhez,de már nem elérhető a korábbi linken,esetleg kérd meg rakja fel még1x,v máshova.

[ Szerkesztve ]

(#9635) pethYeti válasza King Unique (#9634) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem olyat vettem viszont mint kiderült a hdd-m 12,5 mm vastag és nem fér bele szóval kéne egy új keret. Gondolom létezik azért ilyen méretben is. Mit ajánlotok?

(#9636) King Unique válasza pethYeti (#9635) üzenetére


King Unique
titán

Mért milyet vettél :F ,ill én is kérdeztem milyen 2,5" 1 TB-os hdd és milyen vastag...,amit előbb én-korábban ő linkelt abba 12,5 mm-es is belemegy,az 1-nek pl. a jó. :K
Racket cseréltesd ki,mert így felesleges tartogatni!
(adott webshopból ahol vetted jók pl. ez (valójában 12,5mm,elírták) ; ez ; vastagságából ítélve Thermaltake is,ami talán legjobb.)
előzőekre meg ott a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#9637) pethYeti válasza King Unique (#9636) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi.

(#9638) pethYeti válasza King Unique (#9636) üzenetére


pethYeti
addikt

Ennek most utánanéztem ebből van 12mm vastag és 17mm vastag is szóval ami ott van az szintén nem lesz jó:(

(#9639) King Unique válasza pethYeti (#9638) üzenetére


King Unique
titán

Melyiknek a Raidsonic :F ,ahhoz van vmi beépítőkeret a 12,5 mm-es vinyókhoz,vki nem rég meg is erősítette innen,akinek ilyen van,vmint volt még 2 db másik ajánlat is...

(#9640) milszab


milszab
senior tag

Még mindig nem tudom hogyan formázzam le filmeknek a 2T-ás vinyómat. Vajon az új házimozik nem kezelik az ntfs-t? Mer az oké hogy az új tv-k kezelik, csak ha abból küldöm a hangot a házimoziba az már lehet nem lesz olyan 5.1 amilyennek kéne lennie.

Ezek a direkt külső vinyók milyenre vannak formázva?

[ Szerkesztve ]

(#9641) Attici válasza milszab (#9640) üzenetére


Attici
őstag

Kell, hogy kezeljék! :K
De miért nem próbálod ki? Nekem a TV-n keresztül is tökéletes.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9642) King Unique válasza milszab (#9640) üzenetére


King Unique
titán

Új TV-k.médialejátszók ált. már ismerik,dvd lejátszók (ilyen alapú házimozik) nem,azok csak FAT32-t,ehhez mértem formázd,v ahogy javasoltam 2 ilyen partíciót csinálj. Újabb usb3-as külső hdd-k nagyrésze gyárilag NTFS-re formázott (ami nyilván visszatolható FAT32-re,v akár particionálhatóak),de azért akad még pár FAT32-es is.

(#9643) milszab


milszab
senior tag

Nemrég kérdeztem Samsung hivatalos oldalán 1 házimozit, és azt mondták az már kezeli NFTS-t. Szóval úgy döntöttem az lesz az egész partíció. Ha meg mégsem, akkor amit megakarok nézni azt majd kimásolom pendrive-ra aztán késsz. :)

"Kérdésére válaszolva, a HT-E4500/En modellkódú készülék a FAT16, FAT32, és NTFS fájlrendszereket támogatja. " :DD

(#9644) King Unique válasza milszab (#9643) üzenetére


King Unique
titán

Akkor csinálj egy kisebb FAT32-es partíciót is,ha dvd lejátszóra is akarod kötnimígy praktikus,nem :F

(#9645) #16695808


#16695808
törölt tag

Most van egy bevált rendszerem, csak ha lehet gyorsítani akkor miért ne? (ata, ubi 11.10)
szóval azt képzeltem el hogy veszek egy kicsi 32gb-os gyors SSD, bele a SATA2 csatlakozóba, és a meglévő merevlemez elé bootoltatom, egy 12.04-el (például, vagy mint 13-al)
az adatok tárolására meg továbbra is ott az eredeti HDD. ez így kivitelezhető? és ha igen akkor ettől érzékelhetően gyorsul a rendszer?
sajna egy őskövületem van egyébként, 1 AMD maggal 2,2 és 2 gb RAM-al, :)
szóval van-e valakinek tapasztalat, .. tanácsa?

(#9646) King Unique válasza #16695808 (#9645) üzenetére


King Unique
titán

Ez szerinted ide való.... :U
Igen,gyorsabb lesz :K ,de célszerű oprendszert SSD-re tenni,egy 64 GB-os nem árt (v ha ubi linux elfér 32 GB-ba,akkor jó,win7 nem nagyon) ,adatoknak meg maradhat HDD (így gondoltad gondolom).

[ Szerkesztve ]

(#9647) pethYeti válasza King Unique (#9646) üzenetére


pethYeti
addikt

win 7 is simán el tud férni 32-n akár. Nekem jelenleg 18gb-ot foglal úgy hogy a szinte minden fontosabb programom fent van.

(#9648) #16695808 válasza pethYeti (#9647) üzenetére


#16695808
törölt tag

és gyorsabb a rendszer? (gondolok itt mindenre)

(#9649) pethYeti válasza #16695808 (#9648) üzenetére


pethYeti
addikt

Minden gyorsabb ssd-vel. :K

(#9650) #16695808 válasza pethYeti (#9649) üzenetére


#16695808
törölt tag

mérési eredmények? stb :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.