Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
2012 augusztusa óta használok egy Sharkoon QuickPort XT USB 3.0 dokkolót. Régebben az asztali géphez a hozzá adott 80 centis ujjnyi vastag usb kábellel, usb 2.0 porton win Xp-vel. Majd később, 2013 augusztusa óta a notebookhoz Kolink KKTU3102 USB 3.0 1,8m összekötő kábellel usb 3.0 porton win 7-el (innentől kezdve a gyári kábel a dobozában a szekrényben pihent).
Egész idáig nem volt vele semmi gondom, de most ősszel át lett rendezve a szoba berendezése, és mivel idekerült a dokkoló a gép mellé 20 cm-re gondoltam ne tekeredjen itt az asztalon a 180 centis kábel elő halásztam a szekrény mélyéről a ránézésre is minőségibbnek tűnő 80 centist és avval kötöttem össze (bár ne tettem volna). :(
Az első biztonsági mentésemnél gyakorlatilag 10 percenként föl-le csatlakozott vele, ekkor fogtam és vissza tettem a 180-as kolinket és a az adatok másolása szépen minden hiba nélkül be is fejeződött. A rákövetkező havi adatmentésemnél sem akadt semmi probléma. Viszont most a héten már a kolinkkel is fel-le csatlakozott. A mai napon rá volt dugva a dokkoló lemez nélkül, de már az első 20-25 percben, 3 percen belül kétszer fel-le csatlakozott és utána 7 órán keresztül nem volt semmi hiba.
Amit az összefoglalóból adott tippekből kizárnék mint hibalehetőséget:
● USB-kábel gyárilag hibás, megtört - 2 kábellel is próbáltam, illetve a gyári el volt rakva nem hiszem, hogy csak úgy magától megtört volna.
● USB 3.0 specifikus probléma - Éveken át tökéletesen működött.
● Alaplapi USB 3.0 vezérlő + külső ház USB 3.0 vezérlő - Szintén, éveken át nem volt gond, driver/firmware frissítés nem történt.
● Operációs rendszer, illetve annak helytelen beállításai - Ugyancsak soha nem volt vele semmi gondom, és most sem állítottam el semmit (illetve a hibajelenség óta az usb szelektív felfüggesztését letiltottam de ez nem segített.)

Amit még ki fogok próbálni:
-Másik USB 3.0 port.
-Másik hálózati adapter (ez volt akinél segített), a jelenlegit próbáltam másik dugaljban de nem jött be.
-Win újra rakása.
-Végső esetben egy új dokkoló beszerzése. (● Külső ház hibája)
És itt lenne egy fontos kérdésem, a gpt-ben formázott 3TB-os lemezeimről az adatok visszaolvashatóak lesznek másik dokkolóban is, vagy ez a probléma csak az usb/sata átállást érinti :F
Ha esetleg valakinek lenne esetleg valami tippje a hiba további keresésével kapcsolatban akkor neki nagyon hálás lennék :R

Még annyit füznék hozzá, hogy a fájlok másolásakor a hiba a következő képen jelentkezik: először a total commander dob egy hibát, majd ezt következően hallom a fel-le csatlakozást, és március óta rendszerindításnál az esemény naplóban az alkalmazásoknál megjelenik egy hiba usbperf forrással és 2001 eseményazonosítóval a következő szöveggel: Nem olvasható az usbperf\Performance kulcs alatt lévő "First Counter" érték. A visszaadott állapotkódok az adatok között szerepelnek. Nem tudom, hogy ez számít-e :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.