Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Energie X #5267 üzenetére

    Ez a "mindegyikben 8MB cache" információ egyrészt nem világos honnan van, de amúgy totál fals, mivel jelenleg 128 MB cache van a 2,5"-os, gyárilag készre szerelt WD külső merevlemezekben, beleértve az 1 TB-os modelleket is. Másrészt adatátviteli sebesség szempontjából a cache mérete eleve másodlagos és nem attól függ elsősorban, amiről az egyik társtopikban is már volt szó. + A jelenlegi 2,5"-os belső és külső HDD-k pár kivételtől eltekintve mind SMR-esek, ami miatt belassulhat az írási sebesség. Ahol ha esetedben is a blogbejegyzésben említett WD10SPZX merevlemezről van szó, akkor az ebben pont érintett és hiába 128 MB a cache.

    "USB-C - USB-A vagy USB-A-USB-A"

    Vagy ezt, vagy azt, el kellene dönteni, ahogyan más jellemzőket is, lásd mások korábbi példáit: [link], [link]. Ahol a 2,5"-os, USB 3.0-s külső merevlemezeknél és merevlemezházaknál az eszköz felőli oldalon a Micro-B típusú fizikai csatlakozó az elterjedt, a Mini-B és a Type-A kevésbé, a Type-C (USB-C) USB 3.0 vonalon pedig csak egyes gyártóknál és inkább USB 3.1 Gen 2, USB 3.2 Gen 2x2, valamint Thunderbolt 3 & 4 interfészes külső házaknál jellemzőbb. Viszont az utóbbiaknak nyilván SSD használata esetén van értelme, nem egy lassú HDD-nél, sőt pl. M.2 formátumnál csak SSD jöhet szóba.

    Ha konkrétum kell, akkor a topik téma összefoglalójának információs táblázatában vannak külső házak, ahol többek között a fizikai csatlakozó típusa is fel van tüntetve, illetve hogy melyik Type-A és melyik Type-C.
    Ha nem jó a Micro-B / Mini-B és mindenképpen Type-C külső ház kell, akkor pl. az ORICO 2518C3-G2 jó választás lehet, de az a hazai boltokban, webáruházakban jelenleg nem kapható. Ellenben pl az LC-Power, a Sharkoon és a RaidSonic (ICY BOX) kínálatában lévő 2,5"-os USB-C külső házak többnyire igen. Viszont ezek rendszerint USB 3.1 Gen 2-esek - ami HDD-hez nyilván felesleges - és részben emiatt is felárasak, bár pl. az LC-25U3-C2 még egész tűrhető áron van ahhoz képest, viszont gyárilag csak Type-C - Type-C kábelt mellékelnek hozzá a gyártó weboldalán lévő kép alapján. Ha Type-A fizikai csatlakozós külső ház kell, akkor olyanok pedig pl. a Delock kínálatában vannak, lásd pl. 42486.

  • Klara_

    őstag

    válasz galocza #4904 üzenetére

    Itt DeLock 42486 volt es Sharkoon Rapid-Case 2.5'' USB 3.1 Type C van, volt benne 5000lplx is (7k1000, wd10jplx, st1000lm049 szinten) soha semmi gondja nem volt egyiknek sem, sem a gyari kabellel sem DeLock USB A - C kabellel. HP Elitebook 8x0 G3/G4 szeriakon hasznalva es LG TV-n.

  • Klara_

    őstag

    válasz notafa3 #4319 üzenetére

    Nekem most ez van a Sharkoonban. Hat, a HGST 7k1000 gyorsabb es halkabb is volt es kevesbbet parkolt. Kedves ex Latitude laptopomnak hala volt egy adatvesztesem, akkor kerult a black a rackbe de felesleges volt (miota Elitebookon log semmi gond). Egyedul az 5 ev garancia a +, a 7k1000-hez kepest.
    Ugy passzol "jol" ha a szivacsot csereled a hatuljaban, adjak melle. Igy is kicsit lotyog benne (fel-le, papirt hajtottam a hatso elere, igy turheto). A DeLock 42486-ban soha nem lotyogott semmi...

  • King Unique

    titán

    válasz ginola #4244 üzenetére

    Előfordulhat selejtes, illetve hibás termék elvileg minden gyártónál, de 1-2 ilyen eset alapján még nem feltétlen lehet általánosítani. Az általam korábban tesztelt példány azóta is megfelelően működik, illetve pont nemrég említette valaki, hogy 3 db ilyen Kolink külső házat is használ nagy megelégedéssel.

    Az UA0106 megint ugyanaz a kialakítás, amiről éppen a másik kérdezővel folyik a diskurzus. Ennél sincsen hátul szivacs és azért lötyög benne a merevlemez, amit egy korábbi beszámolóban is említettek. Ellenben pl. a szintén hasonló Delock 42486-ban már van hátul szivacs, illetve a leállítási funkciókat is támogatja az alábbi hozzászólás alapján. Valamint ez utóbbinál is Type-A aljzat és csatlakozó van, tehát azon kívánalmaknak is megfelel. Ilyen fizikai csatlakozóval egyébként opció lehet még pl. a 42488 is, de az már egy másik árkategória.

  • Klara_

    őstag

    válasz Klara_ #4046 üzenetére

    Sharkoon Rapid-Case 2.5'' USB 3.1 Type C tapasztalatok par honap utan: A hozza adott szivacsbol ugy kozdabarbot kellett vagni a HDD moge, az eredti vastag eltavolitasa utan. HGST 7K1000-et amit hasznaltam benne, le kellett valtanom egy WD10JPLX-re. E6440-en csak a huto feloli USB port (kulon nyak) hajotta meg ha a 7K1000 volt benne, az oldalsok amik raadasul az alaplapra forraszottak nem mindig, pomntosabban csak veletleszeruen. Hol ment, hol nem. Ennek kovetkezteben lett egy teljes adatvesztesem is - lenullazta a HDD-t, particios tabalazattol kezdve, minden eltunt.. Igy jott a kepbe a Black-re csere, evvel minden port meg tudja hajtani a Dell-en. Viszont ha a fenti HGST HDD-t a DeLock 42486-ban, vagy az Iocrest SI-ADA20155-el hajtom akkor minden porton mukodik ugyanazen a gepen. DeLock 83870 kabellel van a laptopra csatlakoztatva, gondolm nem ez a hiba oka. Masik E6440-en is ugyanezt produkalja igy gondolom nem a gep az oka, maximum a konstrukcio. Aki ilyenben gondlkodik a Blacket ajanlanam bele. Sebessegre kicsit lassabb mint a HGST es zajosabb is, cserebe elindul ott is ahol a 7K1000 nem.

  • Klara_

    őstag

    válasz user112 #4052 üzenetére

    Nekem TV-re a HGST 7k1000 es a DeLock 42486 bevalt. Gyorsan masol - 125-135mega/sec, halkan es huvosen dolgozik, arban sem tul veszes. Ha WD akkor Black, a tobbi hanyagolnam erre a fehasznalasra.

    @(#4051) King Unique
    Ok, megnezem ezeket.

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4048 üzenetére

    Igaz, valóban említetted és ezek szerint kezeli a HDS ezt az újabb gyártású 42486-ot is. Viszont ez esetben akkor a szoftver hivatalos oldalán lévő infó pontatlan és esetleg lehetne küldeni egy riportot a fejlesztőnek.

    Az MPTool alapján a 160310b12c00 firmware viszonylag új, bár elvileg a station drivers és az usbdev oldalán is akad ennél újabb ASM1351 chiphez. De ez előző válaszban említett intelmek értelmében nyilván nem kell piszkálni! Illetve itt a topikban az USB 3.1-es (Gen 2) ASMedia chipek esetében a firmware frissítésével még amúgy sincsenek konkrét tapasztalatok. Amúgy a Device Info értékei nem feltétlen tükrözik a valós állapotot, de ez az USB 3.0-s chipek esetében is hasonló. Az UASP támogatott és működik, de ez az előző válaszból is kiderült, illetve a gyártó oldalán szintén szerepel. Na meg a screenshot alapján Windows 10 alatt lett csekkolva, amely megint natívan támogatja.

    Köszönöm az újabb infókat!

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #4046 üzenetére

    A 42486-ról készült már több beszámoló, így az most kevésbé érdekes. Bár a "VID: 1F75, PID: 0888" azonosító IS888 chipre utal. Viszont a legutóbbi beszámolók és a gyártó oldala alapján IS621 chip van benne. Egyébként az előbbit a HDS a lista alapján elvileg nem támogatja. Szóval maga a chip és hogy kezeli-e a program a külső házat (+ a másikat), az mégiscsak hasznos információ lenne.

    Az új USB 3.1-es Rapid-Case esetében megint érdekes ez a passzos belső kialakítás és hogy a merevlemez csak a hátul lévő szivacs kivétele után fér el benne. Korábban volt szó hasonlóról a Becrux kapcsán, de ott pont a lötyögés volt állítólag a gond. Aztán a Sharkoon esetében még a 1351-es PID azonosító lehet lényeges, mivel ASMedia chipeknél a firmware (házilagos) frissítése rendszerint csak PID: 55AA azonosítónál működik. Szóval emiatt az előbbinél lehet nem fog, de nyilván nem feltétlen muszáj piszkálni, ha egyébként nincsen a külső ház működésével gond. Na meg az ilyet amúgy is csak saját felelősségre szabad próbálgatni! Esetleg, ha egy MPTool screenshotot tudnál készíteni róla és betenni ide, vagy csak a fontosabb adatokat (pl. firmware verziója, Device Info) leírni, akkor azt megköszönném.

    Továbbá még az alvó mód működése lenne hasznos infó mindkét külső ház esetében. De ennek tesztelésénél nyilván fontos, hogy ne legyen semmi olyan zavaró tényező, amelyről pl. ezen hozzászólásban volt szó!

    Köszönjük a beszámolót és a képeket! :R

  • Klara_

    őstag

    válasz King Unique #3874 üzenetére

    Kicsit megkesve:
    A HDS szerint:
    Sharkoon
    Interfész,USB Attached SCSI (UASP) SAT Standard USB/ATA
    Gyártó információ,"VID: 174C, PID: 1351"

    DeLock 42486 2016
    Interfész,SAT Standard USB/ATA
    Gyártó információ,"VID: 1F75, PID: 0888"
    Itt megint varialtak, Genreic USB 3.0 to SATA Bridge-nek irja a Windows.

    Ha USB A kabellel mennek ugyanarrol a portrol, ugyanarra a HDD-re, ugyanazt masolva, a DeLock a 7K1000-re 125.000-135.000-el masol TC alatt, Sharkoon 1000-2000-el lemarad, igaz nem a gyari kabelevel, mert USB C-re a DeLockot dugni nem tudom, ha A-C kinai kabellel.
    A Sharkoon levalasztasnal egybol lelovi a HDD-t, DeLocknak kell 5-10 sec, hogy lealljon.
    A Sharkoon fenekebol ki kell szedni a szivacsot, kulonben nem fer bele a 7K1000, de igy is necces. Rendesen a fem hazba mennek a kozel centis csavarok amik osszefogjak, nem pattinotos es muanyagba 3mm-es csavarokkal rogzitos megoldas mint a DeLock. Kivitelre sokkal massivabbnak is tunik, a nyak is szellosebb. Van tartalek szeles szivacs a 7mm eszkozok ala (hogy a rack odalara azt ki es hogyan ragasztja belolrol fogalmam nincs, eszkozre ragasztani szerintem hulyeseg, nem tudom...).
    Ha mas kivansag van sorold, hetvegen megnezem, ha tudom!

  • Klara_

    őstag

    válasz superg #3927 üzenetére

    LG TV-n (LN575S, LH630V) vidaman futkorasznak a 7200rpm-esek: HGST 7K1000, WD5000BPKX - DeLock 42486-ban. A frissebb verzios 5400rpm-es HGST 5k1000 viszont katasztrofa volt, csattogott folyamatosan a TV alatt.

  • Klara_

    őstag

    válasz King Unique #3871 üzenetére

    A Sharkoon amirol beszeltunk jott egy a csaladba, a DeLock C-s rack ara horror, annyit nem adunk erte. Ha meg tudok valni az itthoni folos 42486-aimtol jon hozzam is belole. Akinek kell 42486 szoljon!

  • Klara_

    őstag

    Van 2db folosleges DeLock 42486 hazam ( m2 SSD-re valtas miatt, 1 uj 2016-os gyartas, 1 par alkalommal inditot 2015 gyartas) amiket topiktarsnak toredek aron atadnek. Ha valakinek szuksege van ra privatban jelezze!

  • Klara_

    őstag

    válasz King Unique #3848 üzenetére

    Eleg lenne a sima 3.0 is a DeLockjaim is 6000 kornyeken jarnak, A-s csatlakozoval mas modellbol csak a multiportos DeLockokrol tudok, ami 15 kornyeke. Ez csak 13 itt van C-A atalakito is a pakkban viszotn mar ez is duplazasa az amugy sem olcso tesonak. A 42486-al semmi gond nem lenne, de amelyik sokat van dugdosva (napi 4-5) ott erezhetoen nem birja a 2 picurka csavar a harzban tartani a muanyagot amin a nyak van, ha esztetikusan korbe ragasztom plusz merevites gyanant avval sem erek el sokat, mert a szelen van a duglaj, amit igy is feszeget a kabel levalasztasa. Amig nem voltak ilyen inteziv hasznalatban ez nem tunt fel. Az altalad linkelt es az uj DeLock is mar a fem hazba csavarozza a nyakot, ez azert szimpatikusabbanak tunik.

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #3844 üzenetére

    Például a Delock gyárt Type-A aljzattal szerelt külső házakat 2,5"-os méretben. Illetve a korábban írtak alapján nálad a 42486 mondhatni bevált típus. Az összefoglaló táblázatában és a végén lévő gyártók listájában akad még pár ilyen fizikai interfészes modell. Viszont a legtöbb USB 3.0-s mobil külső házon rendszerint Micro-B, esetleg Mini-B aljzat szokott lenni. Illetve manapság már a Type-C is opció, amelynél pl. a Sharkoon új modellje egész tetszetős.

    Továbbá a külső házba kerülő HDD / SSD meghajtó méretével kapcsolatos dolgokat érdemes még megfontolni. Valamint célszerű az egyéb igényeket is tisztázni.

  • Klara_

    őstag

    DeLock 42486-ot erdemes cserelni ha Dell Latitude E6x30, E6440, valamint Elitebook 850 G1, 840 G2 mellett van hasznalatban? Jelenleg 130-100 mega/sec-el ir benne egy 7k1000. Lehet ez meg gyorsitani ilyen korulmenyek kozott? Mindenkeppen hasonloan hosszu garancias termek erdekelne mint a DeLock. Thx.

  • King Unique

    titán

    válasz V60 #3538 üzenetére

    A pontos összetevőket leginkább csak a tápellátás miatt kérdeztem. Tehát, egy Delock 42486 + 2,5" | 5400 RPM HDD + PC (alaplap). Ez esetben nem feltétlen kell USB Y kábel, elég lehet 1db hátlapi port is a működtetéshez. Az előlapi port viszont nem feltétlen fogja meghajtani rendesen, így ott már szükség lehet az említett kábelre. Ez esetben pedig értelemszerűen a 2 db USB bemenet a PC-n kell, nem a külső házon.

    Ha a külső házban nem pörög fel a HDD, hanem pl. kattog / egyéb fura ismétlődő hangot ad, akkor az simán lehet tápellátási probléma. Bár ettől függetlenül még a LED világíthat rajta. Illetve érdemes több portot is kipróbálni.

  • Klara_

    őstag

    válasz V60 #3539 üzenetére

    Ez a 42486. Nalam van 4db, mind megy USB 2.0-n is (HP ProBook 6560b, Dell E6330 es E6440, LG TV).

  • Klara_

    őstag

    válasz King Unique #3225 üzenetére

    Az a gond, hogy ezt a bcdDevice dolgot nem talalom. " 4-digit binary-coded decimal number that contains the revision number of the device (bcdDevice from the USB Device Descriptor)." Ez az USB device descriptor pedig programozas amit rola talalok. HDS-ben a lemez revizio tobb karakter (JA0OA560). Eszkozkezeloben ha beleturkalok latok olyan reszeket ahol csak az elejet hasznalja a win. A registryben HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbflags\05E307319100 van egy ilyenem, ami hasonlit a VID PID miatt de ide hiaba teszem be a bejegyzest semmi nem valtozik, raadasul jelenleg itt helyben 2 de egyebkent 3 ilyen 42486-os rackem van, igy gondlom 3 hasonlo bejegyzesnek kellene itt lenni.
    Eljen a tavgyogyitas! Thx, az eddigieket.

  • Klara_

    őstag

    válasz tomp #3213 üzenetére

    DeLock 42486 a HDD-t nem allitja le levalasztaskor. 5400-eseim irto halkan es rezonanciamentesen porognek ezert nem tunt fel eddig. 7200-as 7k1000-el egybol feltunt, viszont az 5400-essel is tenyeret a racken tartva levalasztas utan nem all le, forognak tovabb a tanyerok (W8 x64).
    Viszont a TV-m alatt leall, eltavolitas utan szinte azonnal.
    Ilyenkor mi a teendo ha szeretnem, hogy a PC is leallitsa (Dell Latitdue E6330, E6430)? Windowsban max 8.1-igy vagyok hajlado elmenni, ha az upgrade segtihet. Kulonosen azert zavar, mert a TV rendesen lelovi a racket, a winf@s pedig nem.

  • King Unique

    titán

    válasz adika4444 #3140 üzenetére

    Szia!

    A választék valóban elég nagy, de az összefoglaló táblázat, beszámolók és tesztek pont azért vannak, hogy lehessen bizonyos szempontok alapján szelektálni.

    A megadott feltételek szerint még mindig nem könnyű kettőt kiemelni... mondhatnám, hogy amit előtted írt a fórumtárs, az a Becrux neked is jó lenne. Újabban ráadásul megint több helyütt beszerezhető. Valamint a korábban említett egyes Natec modellek kb. ugyanúgy néznek ki, mint a Becrux, bár azokkal még nincs konkrét tapasztalat. Illetve akad azért LC-Power kínálatában más jó és kedvező árú külső ház is. Ha nem fontos a merevlemez leállítása, akkor szintén hasonló kialakítással az általam tesztelt Kolink is elmegy. Aztán ott a másik best buy, a Captiva külső rack. Ha minél olcsóbb kell, akkor azt pont ideális választás és működés terén is ok. De a Transcend külső háza se rossz és az ára szintén elfogadható [link].

    Továbbá a közepes árkategóriában ott a LogiLInk UA0115, amiről megint elég jókat írtak, ha visszaolvasol. Aztán a 8 ezres limitbe még beleférnek a Chieftec CEB-2511-U3 | CEB-7025S külső házai is, amik megint jófélék. Bár utóbbinál az USB 3.0 Micro-B aljzat érzékeny kicsit a kábel feszegetésére. Valamint a Revoltec EX207 megint a jobban sikerültek közé sorolható és, ha nem zavar pl. a firmware frissítés lehetőségének hiánya, akkor szintén szóba jöhet. Továbbá úgy tudom van már egy RaidSonic külső házad. Ha nem probléma a fedlapon lévő picit erős kék LED, hajlandó vagy akár leragasztani is, akkor az IB-250StU3+BH | IB-250StU3+BH15 | IB-273StU3 szintén jó választás lehet. Továbbá Delock háza táján a 42486 többeknél bevált és az ára is elfogadható. Vannak még jó külső házaik, de azok már drágábbak. Bár a 42475 még épphogy beleférhet a keretbe [link].

    Aztán, ha nem gond, hogy várni kell rá X hetet, akkor a nemzetközi webáruházakban szintén jó cuccokat lehet találni. Van külön eBay-es lista a táblázatban, több teszt is készült róluk [link]. Valamint újabban a tool-free MantisTek külső rack is egyre népszerűbb.

    Tovább nem fogom sorolni, pedig még lehetne... mindenképpen el kell döntened valami előrébb sorolt szempont alapján, hogy melyiket választod. Vagy sokkal részletesebben körülírod és pontosítod az igényeidet, amik után még tovább lehet szűkíteni a kört. Egy olyan tippet azért adhatok, hogy ha nekem kéne most több 2,5" külső házat vennem, akkor az egyik biztosan a fentebb említett LogiLink lenne. :))

  • King Unique

    titán

    N Drive EH-25ND3 V 2.0 KÜLSŐ MEREVLEMEZ HÁZ TESZT

    A 2,5" USB 3.0 külső házak kínálatában manapság egyre több olcsó megoldással találkozni. Ezen házak kb. 3000 Ft körüli ára igencsak kedvezőnek mondható, de vajon milyen minőséget és funkciókat kapunk ennyi pénzért?
    Ezt akartam kicsit szemügyre venni, ezért is rendeltem egy N Drive EH-25ND3 házat, amelynek ára elég kedvezőnek mondható. Korábban készült már egy teszt, egy hasonlóan olcsó 2,5" Captiva külső házról. A rack jónak mondható és maga a kialakítása is elég hasonló első ránézésre az N Drive házhoz.
    Tehát akkor jöjjön a konkrét beszámoló és teszt.
    Mivel nem volt itthon a fényképezőm, így csak telóval tudtam fényképeket készíteni, amik gyenge minőségéért előre is elnézést kérek.

    =========================================================
    N Drive EH-25ND3 V 2.0
    =========================================================

    TESZTKÖRNYEZET

    Gép:

    • Modell: Lenovo G580 laptop
    • Alaplap: Intel Emerald Lake 2 (Sandy Bridge)
    • Processzor: Intel Pentium B960 @ 2,2 Ghz
    • Belső háttértár: WD5000BPVT / SHFS37A/120G
    • Csatlakozók: 2 db natív USB 3.0 port és 1 db USB 2.0 port
    • Operációs rendszer: Windows 8.1, Linux Mint 17.2

    Külső merevlemez ház:

    • Gyártó: n Base
    • Modell: N Drive EH-25ND3 V 2.0
    • Méret: 2,5"
    • Belső HDD / SSD méret: 9,5 mm
    • Névleges tárhelykezelés limit: 500 GB (2 TB is ok!)
    • Csatlakozó: USB 3.0 Type-A
    • Kábelhossz: ~ 60 cm
    • Ház anyaga: alumínium zártszelvény + elülső és hátsó műanyag zárófedél
    • 1 db piros színű LED
    • Eszközillesztő: [link]
    • Tray: AS2115
    • Chipset: ASMedia ASM1153 (USB 3.0 - SATA 3 Gbps)
    • Firmware verzió: 130531210000
    • UASP támogatás: nem

    Teszteléshez használt HDD / SSD

    ◆ Seagate-Samsung Spinpoint M9T

    > Tárolókapacitás: 2 TB
    > Fordulatszám: 5400 RPM
    > Csatlakozó: SATA III
    > Magasság: 9,5 mm
    > Cache: 32 MB
    > Adatsűrűség: 667 GB/ lemez
    > Névleges felpörgési áramfelvétel (max): 1000 mA [gyártó], [HDS]

    ◆ Kingston HyperX FURY SSD (SHFS37A/120G)

    > Tárolókapacitás: 120 GB
    > Technológia: MLC
    > Vezérlő: SandForce
    > Csatlakozó: SATA III
    > Magasság: 7 mm
    > Gyári írás/ olvasás: 500/ 500 MB/s (ATTO)

    CSOMAGOLÁS ÉS TARTOZÉKOK

    A külső rack egy kartondobozban érkezett, melynek fedelén a termék képe, típusa és némi információ kapott helyet. A doboz belsejében a szokásos, a külső házat tároló karton és fóliákba, kis tasakokba csomagolt összetevők találhatóak.

    Doboz és tartozékok:

    A csomag tartalma:

    - 1 db külső merevlemez ház
    - 1 db USB 3.0 Type-A kábel (~ 60 cm)
    - 1 db csavarhúzó
    - 4 db csavar (2 db tartalék)
    - 1 db műbőr tok
    - 1 db felhasználói útmutató

    KÜLSŐ RACK ÉS SZERELÉS

    Kivitelezés és szerelés tekintetében ez a ház az általam nemrég összeállított kategóriák a.) csoportjába tartozik. Vagyis az elülső zárófedelet levéve, annak SATA csatlakozójára illesztjük a HDD-t, majd az egészet visszatoljuk, belecsúsztatjuk a házba. Ezen megoldásnak általában az szokott lenni a gyenge pontja, ha a rack végében lévő zárófedélnél nincs szivacs. Ugyanis ez a kis szivacs biztosítja a merevlemez stabil rögzítését. A fentebb említett Captiva háznál lehet is látni, hogy van ilyen szivacs a hátsó fedélbe rakva [link], így a stabil rögzítéssel nincs is semmi gond. Viszont sajnos az N Drive rack végében nincs szivacs... így összeszerelve a házat, a beletett merevlemez érezhetően lötyög, főként függőleges irányban, mivel csak a SATA csatlakozó tartja. Annyira azért nem vészes, de nem is legjobb ez az állapot. Illetve látszik a hátsó zárófedélen, hogy ki van neki alakítva a vájat, de a bele való szivacsot már kispórolták...

    További kis negatívum, hogy maga a SATA csatlakozó elég szoros a háznál. Így első alkalommal, amikor rádugtam a merevlemezt, majd le akartam húzni róla, a feszegetés hatására sikerült lepattintani az egyik műanyag illesztővéget...annyira durván nem feszegettem, illetve ennek nem szabadna csak úgy elpattannia. Lehet valami anyaghiba. Ennek ellenére viszonylag stabilan csatlakozik rá a merevlemez és nincs különösebb negatív hatása.

    Elülső és hátsó (szivacs nélküli) zárófedél:

    Vezérlőchip:

    TOVÁBBI INFORMÁCIÓK ÉS ADATOK

    WINDOWS

    Eszközkezelő

    Hard Disk Sentinel

    Működési információk:

    • Eszközkezelőben nem SCSI háttértár, vagyis nem UASP, hanem BOT módban fut.
    • Windows 8.1, de Win7 és Win10 alatt sem állítja le a merevlemezt hardver biztonságos eltávolításakor.
    • Alvó mód inaktivitásban (kb. 10-15 perc) nem működik egyik rendszeren sem.
    • Alvó mód a gépet alvóba rakva (laptop fedél lehajt) sem működik, tovább pörög a lemez.
    • Hard Disk Sentinel felismeri, S.M.A.R.T. támogatott.

    LINUX

    ~ $ dmesg

    [ 277.397310] usb 4-1: new SuperSpeed USB device number 2 using xhci_hcd
    [ 277.414230] usb 4-1: New USB device found, idVendor=174c, idProduct=1153
    [ 277.414240] usb 4-1: New USB device strings: Mfr=2, Product=3, SerialNumber=1
    [ 277.414245] usb 4-1: Product: AS2115
    [ 277.414249] usb 4-1: Manufacturer: ASMedia
    [ 277.414254] usb 4-1: SerialNumber: 00000000000000000000
    [ 277.414813] usb-storage 4-1:1.0: USB Mass Storage device detected
    [ 277.416125] scsi6 : usb-storage 4-1:1.0
    [ 278.414431] scsi 6:0:0:0: Direct-Access ASMT 2115 0 PQ: 0 ANSI: 6
    [ 278.415202] sd 6:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
    [ 278.416137] sd 6:0:0:0: [sdc] Spinning up disk...
    [ 279.418906] ..ready
    [ 280.430928] sd 6:0:0:0: [sdc] 3907029168 512-byte logical blocks: (2.00 TB/1.81 TiB)
    [ 280.431305] sd 6:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
    [ 280.431312] sd 6:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 43 00 00 00
    [ 280.431674] sd 6:0:0:0: [sdc] Write cache: enabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
    [ 280.459037] sdc: sdc1
    [ 280.460374] sd 6:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk

    ~ $ smartctl --all /dev/sdc

    smartctl 6.2 2013-07-26 r3841 [x86_64-linux-3.16.0-38-generic] (local build)
    Copyright (C) 2002-13, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

    /dev/sdc: Unknown USB bridge [0x174c:0x1153 (0x001)]
    Please specify device type with the -d option.

    Use smartctl -h to get a usage summary

    ~ $ sudo fdisk -l /dev/sdc

    Disk /dev/sdc: 2000.4 GB, 2000398934016 bytes
    255 fej, 63 szektor, 243201 cilinder, összesen 3907029168 szektor
    Egység: szektorok 1 * 512 = 512 bájt
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Lemezazonosító: 0xc0a57f4c

    Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
    /dev/sdc1 63 3907029167 1953514552+ 83 Linux

    Működési információk:

    • lsusb -t: Driver = usb-storage (BOT mód) [Ha Driver = uas, akkor UASP mód]
    • Linux alatt szintén nem működik a leválasztás utáni leállítás, illetve ott USB 3.0-án leválasztás után, újra felpörgeti a lemezt és egyből vissza is csatolja a partíciót. Vagyis nem lehet rendesen leválasztani, csak a partíciót engedi lecsatolni és utána lehet kihúzni (kattan egy nagyot...).
    • Alvó mód inaktivitásban (kb. 10-15 perc) nem működik.
    • Alvó mód a gépet alvóba rakva (laptop fedél lehajt) sem működik, tovább pörög a lemez.
    • GSmartControll szerint támogatott a S.M.A.R.T., de nem tudja megjeleníteni.
    • Smartctl parancs szintén nem tudja a S.M.A.R.T. információkat megjeleníteni.
    • Hard Disk Sentinel Linux verziója kezeli és mutatja a hőmérsékletet is.

    ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

    Áramfelvétel, fejparkolás, BOT vs. UASP, tárhely limit, hőmérséklet

    Látszik a gyártói specifikációból, illetve Hard Disk Sentinel információkból is, hogy a felpörgési áram maximális értéke 1000 mA. A HDD-re címkézett érték 0,85 A, ami a maximális működési áramfelvételt jelöli. Viszont a gyakorlatban nem biztos, hogy egy külső HDD pont a névleges értékeket fogja felvenni [link]. Nálam mindenesetre a laptop USB 3.0, de még az USB 2.0 portjában is simán elindult.

    Samsung merevlemezek esetén nem a megszokott 193-as, hanem a 225-ös attribútum jelzi a S.M.A.R.T.-ban a fejparkolási értéket. Mivel huzamosabban nem használtam és még nagyon minimális az érték, így erről nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire intenzíven parkol. Van egy ST1000LM024 merevlemezen szintén külső USB 3.0 házban, annál már összejött pár ezres érték rövid idejű használat alatt.

    Az USB 3.0/ 3.1 interfész esetében azt tudni kell, hogy kétfajta adatátviteli módot különböztetünk meg:

    • BOT (Bulk-Only Transfer)
    • UASP (USB Attached SCSI Protocol)
    Látszik a fenti képekből, hogy a külső házat, sima BOT módban kezeli az operációs rendszer. Mivel a PCB-n a chip felirat ASM1153, ez a sima USB 3.0 - SATA 3 Gbps vezérlőre utal. Vagyis különösebben nincs is értelme az UASP módnak, lehet ezért is inaktív, mert a kihasználásához eleve SATA 6 Gbps chip szükséges. ASMedia esetében az "E" végződésű vezérlők biztosan azok, mint pl. az ASM1153E.

    További érdekesség, hogy a termék dobozán 500 GB tárolókapacitás limit van feltüntetve. Viszont probléma nélkül kezeli a 2 TB-os ST2000LM003 merevlemezt is. Vagyis a gyártó nem tesztelte nagyobb HDD-vel, ezért írták oda az 500-as értéket limitként. Újabb ASMedia vezérlők esetén azonban már nem szokott ez problémát jelenti, a 3,5" házakban lévő vezérlők már 8 TB-os lemezeket is kezelnek [link]. Mivel a 2,5" házakban is ezek a chipek vannak, így ha létezne ekkora notebook merevlemez, lehet annak támogatása se okozna problémát.

    Mivel nem hajtottam benne annyira a merevlemezt, így a hőelvezetésről nem tudok pontosan nyilatkozni. Azonban, mivel a ház alumínium és a HDD közvetlenül érintkezik a ház falával, így nyilván nem lehet rossz ilyet téren.

    ADATÁTVITELI SEBESSÉG TESZTELÉSE

    A sebességet a fentebb említett 2 TB-os Seagate-Samsung merevlemezzel teszteltem. Ennek ez az érdekessége, hogy nem a megszokott 500 GB-os tányérokkal van szerelve, hanem már 667 GB-os lemezekkel, így vélhetően az adatátviteli sebesség is növekedni fog kicsit.

    Illetve van itthon egy Kingston Hyper FURY 120 GB-os SSD, amit szintén befogtam sebességet tesztelni. Azt tudni kell, hogy az USB 3.0 és így az SSD maximális sebessége is csak UASP módban használható ki, közelíthető meg. Viszont a Windows eszközkezelő alapján, csak sima BOT üzemmódban működik a meghajtó, nem SCSI háttértárként jelenik meg, ami az UASP-re utalna. Ennek hiányában nyilván nem kell nagy értékre számítani. Illetve fontos megemlíteni, hogy a Kingston HyperX FURY SSD SandForce vezérlős és a gyári értékeket csak tömöríthető adatokkal hozza. Hiteles eredményt az ATTO Disk Benchmark ad ezen SSD-k esetében, a gyártó is ezzel teszteli őket.

    Teszteléshez használt programok:

    ●Windows
    CrystalDiskMark (3.04)
    ATTO Disk Benchmark (2.47)

    ●Linux
    • "Lemezek" alkalmazás (gnome-disk-utility 3.10.0)

    ◆ N Drive EH-25ND3 + ST2000LM003 (Windows 8.1, NTFS)

    ◆ N Drive EH-25ND3 + ST2000LM003 (Linux Mint 17.2, Ext4)

    ◆ N Drive EH-25ND3 + SHFS37A/120G (Windows 8.1, NTFS)

    KONKLÚZIÓ

    Látszik a tesztekből, hogy a nagyobb adatsűrűségű HDD, nagyobb sebességértékeket is produkál, mint egy 500 GB/ lemez adatsűrűséggel bíró modell, ami a Captiva ház tesztjében is van. Linux alatt is hozta ezeket az értékeket természetesen, Ext4 fájlrendszerre formázva, de akár NTFS esetén is. Utóbbiról a képeket most mellőztem.
    SSD esetében beigazolódott a gyanú, hogy bizony sima BOT módban nem fogjuk tudni kihasználni a sebességét. Persze, a mért ~ 250 MB/s így sem mondható olyan rossznak. Ugyanez az SSD viszont egy JMicron JMS567 vezérlős ICY BOX IB-253U3 házban, ~ 450 MB/s adatátviteli sebességértéket produkált.

    GYÁRI BEÁLLÍTÁSOK ÉS FIRMWARE FRISSÍTÉS

    Bár fentebb a HD Sentinel screenshotokból kiderült a VID-PID azonosító és eszközkezelőben az is látszik, hogy nincs UASP mód, azért kíváncsi voltam, milyen gyári beállítások és firmware van a rack vezérlőjén. Ehhez az ASMedia MP Tool 2.02 programot hívtam segítségül, ami az usbdev oldaláról is letölthető.

    ASMedia MP Tool

    A programban látszik, hogy nem a legfrissebb firmware van rajta, mert az a 140509xxxxxx az újabb 1153 chipekhez. Illetve, hogy minden érték ki van kapcsolva (X) és bár a chip támogatja az UASP funkciót, de a firmware nem, ki van rajta kapcsolva. Mivel nem tetszett, hogy régi a firmware, nincs UASP és a leállítás, alvó mód sem működik, ezért megpróbáltam egy firmware frissítést.
    ASMedia 1053 és 1153 vezérlőkhöz a computerbase és plugable oldalán is van fent firmware. Én utóbbi oldalról szedtem le a következőt:

    USB3-SATA-UASP1 140509A18200

    Ez egy önkicsomagoló exe fájl, amit akár külön mappába is ki lehet bontani. A computerbase oldalán lévő firmware is lényegében teljesen ugyanez. Ezekben már alapból mellékelve is van az ASMedia MP Tool, amiből 1153/ 1153E chipek esetén a 2.02 verzió ajánlott. 1051/ 1051E és 1053/ 153E chipek esetében pedig az MP Tool 1.10.
    A 8200 végződésűben van 10 percre állított alvó mód, a 8280-as végű firmware-ben ez ki van kapcsolva. Én az előbbit választottam.

    Azt előre le kell szögezni, hogy ASMedia vezérlőknél hivatalosan, csak az 55AA PID azonosítójú házak frissíthetőek. Az itteni tapasztalatok és a computerbase oldala alapján, 5106, 5136 PID esetén nem működik. Létezik még a 1053 és 1153-as PID, ami nekem is van. Valószínűleg ezeknél sem működik, de egy próbát megér.

    Firmware frissítés és flashelés kizárólag hozzáértő felhasználók számára javasolt és csak saját felelősségre! Valamint a művelet megkezdése előtt ajánlott a meghajtón található fontos adatokról biztonsági másolatot készíteni!

    Kiinduló állapot:

    Ha bármit módosítani akarok az MP Toolban, előtte fel kell oldani fölül, balról-jobbra a harmadik sárga kulcs ikonra kattintva a jelszavas zárat. Jelszó = "asmedia" Utána már egy szürke lakat ikon mutatja a feloldott állapotot.
    Ezek után a gyártó - és a termékazonosítókat átírtam az ASMedia esetében megszokottra (asmedia | ASMT1xxx). Majd a More Config menüben próbáltam beállítani az alvó módhoz és leállításhoz szükséges egyéb paramétereket és manuálisan is 10 perc inaktivitási időt adtam meg.

    Firmware frissítés:

    Nem engedett tovább a program, ha a More Config beállításait megváltoztattam.

    Így kikapcsoltam mindent és úgy próbáltam meg a frissítést. Ami ugyan lefutott, de mindhárom helyen FAIL hibaüzenet...

    Vagyis PID: 1153 esetében sem működik a frissítés és akkor nagy valószínűséggel 1053-nál sem. Kipróbáltam a computerbase oldalán fent lévő 1153 UASP fimrware-t is, ami ugyanaz, mint a plugable, de nyilván azzal sem működött.

    =========================================================
    ÉRTÉKELÉS
    =========================================================

    Az alábbi pro / kontra felsorolás nem feltétlenül fontossági sorrend szerint történik. Valamint a lista összeállításánál, illetve a pontszám meghatározásánál az objektív, szakmai érvek mellett, az egyéni, szubjektív ízlés is helyet kapott. Így természetesen nem feltétlen kötelező ezekkel mindenkinek egyetértenie.

    Pro:

    • kedvező ár
    • USB 3.0 Type A aljzat és csatlakozó —►legstrapabíróbb
    • megfelelő, stabil működés (nem dobálja el a kapcsolatot, sebesség ok)
    • hasznos tartozékok (csavarok, csavarhúzó, tok)
    • megfelelő méretű csavarhúzó
    • megfelelő kábelhossz (60 cm)
    • LED fénye nem különösebben zavaró

    Kontra:

    • belső szivacs hiánya —►HDD lötyögés
    • túl szoros SATA csatlakozó
    • elülső és hátszó zárófedél műanyag
    • hátsó zárófedél csak műanyag rögzítőfüles —►csavaros rögzítés jobb lenne
    • ház alján csúszásgátló és rezgéselnyelő talpak hiánya
    • leállítás, alvó mód teljes hiánya
    • PID: 1153 —►nem flashelhető és nem frissíthető
    • UASP támogatás hiánya
    • Linux alatti SMART és leválasztás problémák

    Pontszám: 5,5 / 10

    Összességében nem annyira ajánlanám ezt a külső házat. Bár akinek nem fontos a különféle leállítási funkciók működése, nem akarja a firmware-t sem babrálni és fontos a strapabíró Type-A aljzat, annak úgy-ahogy elmehet ez a ház. Esetleg végére betesz kiékelés gyanánt valami kis szivacsszerű anyagot, gumidarabot és akkor lötyögni sem fog benne a merevlemez.

    Azt azonban meg kell jegyezni, hogy hasonló kialakításban és csatlakozóval a Delock 42486 már jobb modell. Annál van hátul szivacs és a leállítás is működik. Igaz valamivel drágább [link]. Működés és kivitelezés terén igaz ez a fentebb említett Captiva külső házra is, aminél ezek szintén működnek és a PID azonosító is 55AA, ami újabb előny.
    Tehát akinek 2,5" USB 3.0 külső rack kell, ~3000 Ft körüli áron, az jobban jár, ha a Captiva házat veszi.

    Köszönöm a figyelmet!

  • Klara_

    őstag

    válasz Tiby_83 #2436 üzenetére

    Azt a Hitachit 5k1000-et ne eroltesd az LG TV-vel.
    Ha vissza olvasol, nekem is masnak is csattogott par masodpercenkent TV nezes kozben, hasznalhatatlan.
    DeLock 42486-ban a Seagate HDD-nek semmi hangja. Ha mindenkeppen Hitachi kell, olyat vegyel amin meg nincs FW: 560 felirat, az meg nem csinalja a csattogast az ujabbak igen.

  • King Unique

    titán

    válasz Tiby_83 #2436 üzenetére

    Szia!

    Ahogy elmondta fentebb batagy topikgazda, Y kábel Power végét külön, külső adapterről megtáplálni már problémásabb dolog lehet, egyéb villamossági okokból.
    Ajánlottam azt a Navilock külső adaptert, az is 3k körül van + ahhoz olyan rack, amin van DC tápbemenet.
    Vagy ennyi erővel, ennyi pénzért lehet aktív, külső tápos USB hubot is venni, egy 2.0 típust talán a TV is kezel, talán...

    ASMedia vezérlő jónak mondható, nem buta. :N HDS SMART és társai ok, leállításkor lekapcsolja a HDD-t, alvó mód nincs, legalábbis akik vettek, ezt írták. Benne a táblázatban is. Egy hátránya van, a PID:1053, így nem lehet vele semmit csinálni, se firmware frissíteni, se átállítani vmit, ha kell. Csak PID: 55AA esetén működik a dolog, már ha ez szempont? UASP támogatás bár be lehet írva, maga a vezérlő támogatja, de nem 100 %-osan biztos, hogy be van-e kapcsolva. Illetve úgyis csak SSD-vel tudod kihasználni. Sima HDD kb. ugyanazt tudja BOT és UASP módban is egyaránt, legalábbis a tesztek szerint.

    Ahogy fentebb írtam vmelyik hsz-ben, a 42486-ból is van egy régebbi és egy újabb kivitel, utóbbi a szerencsésebb.
    A linkben szereplő fórumtársnál érdeklődj, hogy milyen dobozban van az újabb, vagy hogy mit kell nézni.

  • Tiby_83

    tag

    válasz King Unique #2434 üzenetére

    Sziasztok!

    Nagyon köszönöm az eszmefuttatást ügyemben. :R
    Igen sajnos akárhogy nézem a TV-t, csak 1 db usb van rajta és 2 db hdmi bemenet. Típusa egyébként: LG 42LB5500

    Kicsit elszomorít, de hát ez van.
    Winyóból mindenképp ez a Hitechi lenne, olvasgattam róla a fórumon és jókat írnak. Mindemellett árfekvésben is nagyon megfelelő.

    A DC adapter tök jó megoldás. De mi lenne, ha Y kábel + vagy ilyen vagy ilyen vagy ilyen adapterrel oldanám meg a plusz áramot? Azt nem tudom, hogy amelyikre 1000mA van írva az mindenképp annyit ad le? Kevesebbet, vagy amennyi az eszköznek kell azt nem tudja szabályozni?
    Y kábel egyik vége menne a TV-be, másik meg ebbe az adapterbe.
    Ez az én laikus elgondolásom.

    Rack ügyben.
    Szimpatizálok nagyon A Revltec EX207-el. Tetszik a forma, nem tűnik karcolódósnak, csavarozható (C típus), ház végén szellőzési lehetőség. Viszont ASmedia vezérlő van benne. Ez nem tudom, hogy mennyire "butább", mint a Jmicron. Smart adatokat tud-e közölni, hőfokot kiírja-e, lekapcsolja-e a winyót ilyesmi. Avagy mivel több vagy kevesebb, mint a Jmicron. Az UASP-re képes-e? Az ugye ssd-nél a trimet jelenti?
    Meg micro USB csatlakozás, amit általában gyengébbnek írnak a fórumon.

    DeLock 42486:
    Szürke, jobban karcolódik, bár van hozzá tok. tetszik az aljzat, hogy USB-A, szemben a Revotlec-el, aminek asszem USB-mini. (a micro-ra írták talán, hogy az a leginstabilabb) Winyó rögzítése vagy/vagy. Ez a szivacsos megoldás kicsit fura, sőt ahogy írtátok, több fajta is van a piacon jelenleg. Jmicron chip-es. Talán a fórmon többen vettek ilyet, mint Revoltec-et.

    Hát Ezeken hezitálok. :)

  • King Unique

    titán

    válasz Tiby_83 #2423 üzenetére

    Üdv!

    Ezek egy része benne van az összefoglaló táblázatban is. Sima USB2-es házat pedig nem nagyon érdemes venni, már csak árakat nézve sem.
    Amiket felsoroltál, azok közül a Delock 42537 és 42486 ok, mind2 hátulján aszem van szivacs, így nem fog lötyögni a HDD. Viszont 42486-ból van többféle kivitelezésű is: [link], [link], [link]. Tehát kicsit lutri, milyet fogsz ki.
    Az a Revoltec Ex207 is jó, annak előnye a csavaros rögzítés, a C típusba tartozik.
    A Sharkoon Quicksore Portable 3.0-ás verziója már rendes, különálló kábeles, tool-free (d.) rack. A sima 2.0 típus, ami integrált [link]. Illetve a régi 2.0-ás Portable Pro, az integrált USB kábeles. Viszont az újabb Portable Pro 3.0 már szintén különálló kábelt kapott. Tehát, már csak ezért is érdemes a 3.0 változatokat venni. :K

    TV-n még eleve az 1 A-es HDD port ajánlott külső HDD-hez, a 0,5 A-es már vagy/ vagy kategória. De egy 2,5" 5400-ast talán meghajt.

  • King Unique

    titán

    válasz jeni #2408 üzenetére

    A Micro-B vertikális irányú feszegetésre érzékenyebb, akadt aki pl. beletörte az aljzatba a csatlakozót...A 3.0 Mini-B ilyen téren strapabíróbb, illetve a Type-A talán a legrobosztusabb.

    Alapvetően 4 féle 2,5" külső rack kialakítás szokott lenni:

    a.) "Belecsúsztatós" (elöl zárófedeles): a HDD-t natúrban, a zártszelvény házba belecsúsztatva, a különálló elülső zárófedél - amin a PCB is van - zárja le csavaros rögzítéssel. Pl. LC -Power Becrux, Kolink HDSU2U3, N Drive EH25ND3, Delock 42486, IB-231StU3-G stb.
    Az a jó, amelyiknek a hátuljában van szivacs, mert akkor nem lötyög a HDD. Ha nincs, akkor előfordulhat.

    b.) Beépítőkeretes (keret alul-felül nyitott): a rack belsejében lévő keretbe lehet a HDD-t beletenni, abban van a PCB is és a külső fedelek rögzíthetőek csavarosan, amik közrefogják. PL. IB-250StU3+BH15. Más kivitelezésben a keretet, a külső, zártszelvény házba kell belecsúsztatni. Pl. IB-253U3, IB-254U3 .

    c.) Alaplemez / beépítőkeret (alul zárt) + csavaros belső rögzítés: a különálló belső keretre / alaplemezre lehet a HDD-t csavarosan rögzíteni, majd utána azt kell beletolni a külső házba és általában kívülről is rögzíthető csavarral. Pl. InXtron SK2500, Delock 42488, IB-2568StU3-B, IB-273StU3, Revoltec EX 207.
    Más esetben, csak a belső rögzítés csavaros, kívülről a fedelek patentosak, pl. eBay rack.

    d.) Tool-free: teljesen szerelésmentes házak, nincsenek csavarok, általában patentos rögzítés jellemző. Legtöbbször csak bele kell illeszteni a belső keretbe a HDD-t és a felső, vagy alsó + felső fedelet összepattintani Pl. LC-Power Elektra, Sharkoon QuickStore Portable, IB-234U3, eBay rack. Lényegében a fentebb említett IB-253U3, IB-254U3 házak is ide tartoznak (dobozuk szerint is), mivel a külső zártszelvénybe kell csak belecsúsztatni a keretet és bepattanva rögzül a vége. (utána jó sz*r szétszedni...)

  • King Unique

    titán

    válasz tpeter77 #2398 üzenetére

    Üdv!

    Klara_ fórumtárs elmondta a lényeget, ő vett több 42486-ost.
    Ha 5k körül kell és csavaros, akkor megnézhetted volna az új táblázatot is:

    REVOLTEC Alu Line II EX 207 —►Ár
    RAIDSONIC ICY BOX IB-268StU3-B —►Ár
    RAIDSONIC ICY BOX IB-273StU3-B —►Ár nem teljesen fém a burkolat
    • a táblázatban foglalt, olcsó ebay-es külső házak

  • tpeter77

    addikt

    King, a haverom ezt a házat nézte ki Delock 42486

    kb 5000 pénz. Tudsz árban ennél maradva jobb fém házat ajánlani, amire rá kell csavarozni a merevlemezt?
    TV-hez használná adást rögzíteni.
    köszi.

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #2108 üzenetére

    Igen, olvastam, hogy most vmi új 42486-ost szereztél be. De ezeket is többféleképpen kivitelezik, ahogy nézegettem és gyártói oldalon is már egy új chip van feltüntetve (Innostor IS621). Szal kicsit lutri, az ember éppen milyet fog ki.
    "gyorsabb HDD leallitas" - mármint leválasztáskor, vagy alvó mód?

    Ja, az SP az ütés és vízálló Armor sorozatnál szinte csak USB-A aljzatot pakol rá. Vsz gondoltak ilyen téren is a strapabíróságra. ;]

  • King Unique

    titán

    válasz celf #2045 üzenetére

    Nincs... :N
    Gyártói oldala alapján a háza vsz részben fém, Micro-B csatlakozós, OTB=One Touch Backup gomb van rajta. De többi passz....
    Azt a Sharkoon rack-et se ismerem személy szerint, de az csak 2.0-ás, érdemesebb volna talán 3.0 verziót venni [link].
    De amúgy nem éppen a legolcsóbb ez a hely...illetve árakat nézve még a Delock 42486, LC Power LC-25U3-Becrux és az 5 év garis Eminent EM7033 ház lenne szerintem jó választás.

    Különböző külföldi review-ek, vagy épp áruházas értékelések se mindig mérvadóak, nem kell teljesen készpénznek venni mindent...pl. a 42486-nál beírja a tag, hogy nála 3.0-án nem működik [link] A fórumtársnak van több is belőle, ilyen hibára nem panaszkodott.
    Aztán a Becrux-nál meg írja a másik, hogy adatátviteli hibák miatt szinte használhatatlan, meg hogy nehezen ismeri fel a gép [link]...na ezt is kicsit cáfolnám, mert én némi akadozást csak Win8.1 UASP módban tapasztaltam, de azért nem volt annyira vészes. Win7, illetve az új Win10-nél nem volt ilyen, a szintetikus és a gyakorlati adatátviteli tesztek is rendben voltak, illetve felismeréssel se akadt gondom sehol. De a topikban más se panaszkodott rá. Egy 4 és fél csillagot simán megérdemelne.

    Továbbá azokat tudom még ajánlani, amik összefoglalóban, illetve ITT lettek összeszedve. Meg talán egy másik webshopból válogatás kapcsán EZ is használható valamire.

  • nmy1212

    tag

    Sziasztok!

    Van egy "Delock 42486" típusú külső rackem egy 5400RPM-es WD Blue 1TB-os merevlemezzel. Olyan problémám van hogy ha nincs használatban folyamatosan leáll, lecsatlakoztatja meg vissza magát.
    Ez akkor kellemetlen amikor játszok és az adott játék a külső vinyón van. Játék közben is sokszor leállítja magát ilyenkor jobb esetben csak háttérhangok nincsenek, rosszabb esetben kidob.
    Windowsban elvileg már mindent átállítottam energia gazdálkodásban de ugyanazt produkálja.

    Valakinek valami ötlet?

    Köszönöm!

    Üdv!

  • King Unique

    titán

    válasz up #2003 üzenetére

    Akkor minden OK. ...gondoltam. :)
    Én kicsit tartottam elsőre a 7200-astól, de tapasztaltam, hogy az se különösebben para.
    Ha esetleg nem vinné, mivel Y kábelt adnak hozzá, 2 portról táplálva már meg kell hajtania.
    Ha van kedved, akkor összeüthetsz te is egy review-et, de természetesen egyáltalán nem kötelező.

    (#2001) Klara_: ezek szerint vettél egy harmadik 42486-ost is.
    "regivel (90 mega/sec. SATAII HDD vel, SATAIII-al 100 felett)" - ez nem a két SATA szabvány miatt van vsz, hanem egy egyes HDD-k eltérő teljesítménye, adatsűrűsége miatt.

    (#2002) batagy : eddig tudtommal Genesys Logic vezérlő volt benne, de már a Delock oldalán is frissítették [link] és Innostar / Innostor IS621. Az ebay-es külső házakban számoltak be ilyen chipről itt a topikban. Leírása alapján USB 3.0 - SATA II, illetve UASP támogatást nem említik.

  • Klara_

    őstag

    DeLock 42486-on valtoztattak:
    Uj a nyak, csak akkor eg a LED ha dolgozik a HDD. Hamarabb lelovi leallitasnal a windows es a TV is a benne levo HDD-t. Atviteli sebesseg kb. egal a regivel (90 mega/sec. SATAII HDD vel, SATAIII-al 100 felett). Mas a belso kialakitas is, jobban van szivacsozva az alja - kevesbe lotyog benne a HDD, a felso resz erezhetoen a helyere pattan mar csavarozas elott is.

  • King Unique

    titán

    válasz F1rstK1nq #1992 üzenetére

    Huh.... nem egyszerű, mert rengeteg külső rack gyártó van.

    Mindet én, többiek se ismerik, így csak azokat tudom ajánlani, amikről valami kis infó, tapasztalat legalább van. Illetve gondolom valami nem túl drága kell.

    Biztos:

    - Chieftec CEB-7025S (tesztelt, OK)
    - Delock 42486 (jónak mondható, elmegy)
    - LC Power LC-25U3-BECRUX (ajánlott, full alu, nekem is van, bár a LED erős, OK)
    - RaidSonic ICY BOX IB-254U3 (a 253U3 volt tesztelve, vsz ez is hasonló)
    - RaidSonic ICY BOX IB-250StU3+BH15 (jóféle, nekem is van, bár a LED erős, OK)

    Szóba jöhet:

    - Fantec AluProU3-6G (minőségi db védőkerettel, de vegyes vélemények vannak róla...)
    - Fantec FT1661
    - RaidSonic ICY BOX IB-273StU3 (hasonló, mint a 268StU3, csavarozós)
    - Ewent EW7033 (full alu, 5 év garancia!)
    - Kolink HDSUB2U3 (jóféle, beszámoló)
    - LC Power LC-25U3 XL (csavarozós)
    - LC Power LC-25U3-7W
    - RaidSonic ICY BOX IB-231StU3-G (jóféle, de HDS támogatás kérdéses)
    - RaidSonic ICY BOX IB-230StU3-G
    - Lian LI EX-10QA (minőségi, full alu)

  • nmy1212

    tag

    válasz King Unique #1717 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Közben ma már vettem egy Delock 42486-ost. A kérdésem az lenne hogy a lötyögést mivel lehetne elkerülni?
    Pontosabban mivel lehet/érdemes kitámasztani a merevlemezt a tokban?

    Köszönöm!

    Üdv!

  • King Unique

    titán

    válasz szacsee #1701 üzenetére

    9,5 mm se gond, mert a Seagate-Samsung 3 tányéros ST2000LM003 belefér. A 4 tányéros, nem összelapított WD és Toshiba notivinyók 15 mm vastagok, azokhoz kell a spec ház. Egyébként "14,5=15 mm" ezeknél a rackeknél, pont a vastagabb HDD-khez való a Chieftec is.
    Chieftec mondhatni márkás db, részben azért a felár is. Ha 2511-U3 nem is feltétlen, de a 7025S már inkább.
    Olcsóbb kategóriában, ha 2.0-ás kell, gyakorlatilag a legtöbb megfelel a célnak, az említett webáruházból ez a Kolink, esetleg Ewent, illetve ebay és társain vannak nagyon olcsón 2.0-ás házak . USB 3.0 modelleknél is jók az ebay-es rackek, v Delock 42486, illetve LC-Power házak is olcsók [link].
    TV kompatibilitás meg lutri, mint mondtam, azt annak topikjában kell megérdeklődni, ott mit használ a többség.

    Általában gyáriakat szoktak, illetve azokból vannak olyanok, amik direkt TV-khez valók, mint pl. Adata HC500

  • King Unique

    titán

    válasz szacsee #1699 üzenetére

    Szia!

    TV-kompatibilitás és használat:
    Ilyen téren általában a gyárilag összeszerelt típusok jobbak, de egy népszerű gyártó chipjét tartalmazó külső rack se problémás azért.
    TV-n azt kell megnézni, van-e rajta "HDD" jelölésű, 1 - 1,2 A-es USB-port, mert azok valók 2,5" külső vinyóhoz. A sima 0,5 A-es mindig lutri, hogy meghajtja-e. Egy 2,5" 5400-as felpörgéskor veszi fel a legnagyobb áramot, amely elérhet ~4-5 W (0,8 - 1 A) értéket is, majd utána a működésnél beáll ~ 2,1-3.x W-os energiafelvételre. Ha a 2.0 port jobbféle, rövid ideig a felpörgetéshez le tud adni magasabb áramot is (megfelelő hardver), ha nem , akkor nem indítja el. Ha van tobb port, akkor meg ott az Y kábel.
    TV-n is célszerű pl. a Source/ Tools gombokat megnyomva, a menüjében kiválasztani az USB hardver biztonságos eltávolítása lehetőséget, majd utána lehúz. Vagy TV kikapcs és utána lehúz.

    Adott OS-ben eltávolítás, merevlemez leállítás:
    Ez vezérlőchip és firmware függő. NEM létszükséglet, hogy leállítsa (+üresjáratban alvó mód működjön), de főleg a 2,5"-oknál előnyös lehet. ASMedia esetében lutri, adott gyártó éppen mit állít be, illetve flashelni, frissíteni, csak az 55AA PID azonosítójú rackek esetében lehet. A Genesis Logic, JMicron vezérlős rackek legtöbbször leállítják a merevlemezt és alvó mód is szokott működni.
    Ha chip+firmware terén támogatott a dolog de nem áll le, akkor adott OS miatt van, mert aktívan tartja leállítás után az USB-portokat. Windows esetében a registry hack, Linux esetében meg disztró függő is, hogy pl. grafikus felületen melyik állítja le fullosan, vagy csak lecsatolja szimplán és utána felcsatolható marad.
    Ha felrakod az udisks csomagot, azzal root módban megoldható a leválasztás és a port áramtalanítása=merevlemez leállítás is 2 paranccsal: (ha pl. sdb1 a külső vinyó)
    udisks --unmount /dev/sdb1
    udisks --detach /dev/sdb

    Fémház, belső merevlemez rögzítés:
    Előbbi feltételnek a legtöbb 2,5" külső rack megfelel, utóbbinál nem mindegyiknél rögzíthető csavarral az alaphoz a HDD, de jobb házak megfelelően vannak kialakítva, egyes részeik kiékelve a winchestert, ami így nem lötyög benne.

    Tehát a célodnak a fentebb említett vezérlős rackek felelnének meg leginkább, mint pl. Delock 42486, Chieftec CEB 2511-U3 és CEB-7025S, utóbbiról teszt is készült. Aztán eBay-es házak is szóba jöhetnek [link], [link], azoknál is chip függő, hogy leállítja-e a HDD-t.
    Webáruház kínálatát elnézve akad sok jó, elsőre szóba jöhetnek Delock és Sharkoon rackek, mert azok legtöbbször JMicron chipesek.

  • King Unique

    titán

    válasz bul07 #1485 üzenetére

    Pendrive szakiként, te is tudod, h nem mindig a legolcsóbb a legjobb.
    DE, árakat nézve, eleve van egy olcsobb 4-5k körüli kategória és egy drágább 6-7k+. Itt a topikban a Delock 42486, 2 db Chieftec, LC Becrux, RaidSonic rackek voltak említve, néhány hsz-el fentebb meg akadnak ezekről gondolatok. Néhányról teszt is van: [link], [link].
    Aztán milyen vastag HDD menne bele, mekkora kapacitás, full fémház, merevlemez belső rögzítése, milyen típusú USB 3.0 aljzat stb. kérdése is fontos tényező kiválasztásnál?
    Többivel meg nincs tapasztalat. Tehát mondhatnám, h ezek közül tudok, legalábbis én ajánlani, de ha minél olcsóbb kell, akár egy Kolink is megteszi.

  • King Unique

    titán

    válasz grex4 #1465 üzenetére

    42486 viszonylag vállalható kategória, belülről, a merevlemez hátulja egy szivacsszerű vmibe ütközik, ami úgy-ahogy megtartja normálisan. A hozzá adott tok vmi műbőr vacak és kicsit büdös. A benne lévő vezérlőchip a merevlemezt leállítja.
    Amik fenti táblázatban, v elmúlt néhány hsz-ben vannak, azkat tudom ajánlgatni, de persze más is lehet, ha vmi jóféle. Rangsort felállítani, csak az ár alapján eleve nehézkes, mert sok mainstream 2,5" USB 3.0 rack elég hasonló áron van és amúgy se csak az ár alapján érdemes választani.

  • grex4

    aktív tag

    sziasztok!

    Aluminium usb3-as külső rackek közül melyik a jó vétel manapság? 10mm vastag a vinyó.

    max 5 db ezrest szánnék rá, de ha a sima captiva usb3-as is jó lenne akkor elég az.

    lekapcsolhatna normálisan, chip is lehetne már korrekt meg ilyenek. Biztos van egy rangsor ár alapján.

    ez a delock 42486 a legvállalhatóbb ilyen árban, csak büdös és a vinyót sem tartja normálisan?

  • XenHai

    senior tag

    válasz King Unique #1460 üzenetére

    Ahogy néztem LogiLink UA0106A és DELOCK 42486 is van a boltban .
    A 2 közül szerintetek melyik a jobb vétel ? Melyik tudja le kapcsolni a HDD-t rendesen. A Becruxnak nem mindig jött össze.

  • King Unique

    titán

    válasz Zimmy88 #1447 üzenetére

    LogiLink UA0106 USB 3.0 Alu

    Pro:
    • minőségi alumíniumház
    • USB 3.0 Type A csatlakozó aljzat és kábel —►strapabíróbb

    Kontra:
    • "csak" SATA II —►2,5" HDD-nek elég
    • kicsit rövid csavarok egyes értékelések szerint

    Lényegében szinte olyan, mint egy Delock 42486, kérdés, minnyire stabil a HDD rögzítése belülről, ennél is van a ház végében szivacsszerű vmi, h jól kiékelje?

    RaidSonic IcyBox IB-223U3-Wh

    Pro:
    • speciális polykarbonát* ház és szilikon védőtok —►ütésálló
    • nincs HDD kezelésnél tárhelylimit
    • hordozótáska

    Kontra:
    • USB 3.0 Micro-B csatlakozó aljzat és kábel —► kevésbé strapabíró
    • * kevésbé jó hővezető
    • külföldi oldalakon olvasni pár véleményt, h hozzáadott csavarok kicsit hosszúak és egyéb apró kivitelezési nyűgök
    • lehet ez is "csak" SATA II —► 2,5" HDD-nek elég

    HDD rögzítése belülről ennél sem csavaros, ahogy láttam, a burkolatot (alsó/felső) úgy kell összeilleszteni, amit alul 2 db csavar fog közre. RaidSonic minőségi gyártó, de ha nem ilyen spec ütésálló rack kell, akkor talán egy IB-231StU3-G, IB 230StU3 G, IB-250StU3-BH, vagy újabb se elvetendő.

  • King Unique

    titán

    válasz csubuka #1439 üzenetére

    Szia!

    HDS támogatás ált. ok szokott lenni mindnél, de alvó mód és HDD leállítás is chip és firmware függő, mint az előbbi. Tehát, amíg 1051-es chippel szerelték a rackeket, addig nem volt gond (lehetett állítani), de mivel újabban nagyon már 1053/1153E chipes, így azoknál firmware híján még nem lehet...és legtöbb rack ASMedia chipes szokott lenni.
    Delock és Chiftec racknél fordul elő jobban a JMicron chip, ami gyári beállításokkal is inkább támogatja a fenti funkciókat. Illetve a Genesys Logic GL3310 racknél is működik ez, pl. Delock 42486
    CHIEFTEC CEB-2511-U3 (JMicron JMS539), Delock 42486, amiknél ez működik, de vsz a gyártó többi modelljénél is.

    (#1440) bifidus57: ez a kérdés inkább PC-n/notebookon fontosabb. Alvó mód, HDD leállítás működik-e, illetve nem-e kapcsolgatja random le-fel, mert utóbbi hiba is előfordult egyeseknél és elég kellemetlen.
    Médialejátszó hogyan vezérli, az kicsit más dolog. Ha inaktivitásnál leállás, majd hozzányúlva újra felpörgés működik azon is van, vinyót leállítja, nyilván jól jöhet ott is.
    Leállításkor, ha van a menüben erre vonatkozó opció, akár célszerű ott is leválasztani.

  • King Unique

    titán

    válasz Frosttide #1431 üzenetére

    Ez az újabb fajta 2,5" Chieftec rack. Korábban vett vki CEB-2511-U3-at, ami némileg hasonló hozzá, JMicron JMS539 chipes, üresjárati alvó mód működött és tálcás eltávolítás után a HDD-t is leállította.
    7025S-be 14,5 mm vastag merevlemez fér bele, ahogy láttam belső HDD rögzítése nem csavaros (másiké se), vékonyabb vinyók mennyire stabilan állnak benne, azt nem tudom, v a ház mennyi jól fogja közre...?
    42486 nem rossz rack, nem tudom leállítja-e, de gyártói oldalon a Genesys Logic GL3310 chipset elég érdekesen hangzik, még nem hallottam róla... egy itteni vélemény a rackről: [link]

    (#1430) Bélabácsi: jobb megvilágítás miatt már inkább fémszürke színe van, mintsem a korábbi teszteken, gyártói oldalon mutatott fekete. Ez a tok is jól passzol hozzá. :K
    Köszönjük a képeket!

    [ Módosította: tiv83us ]

  • Frosttide

    tag

    Sziasztok!

    Laptopfelújítást eszközölnék, aminek folyamán a HDD helyét egy SSD venné át, míg a HDD-t külső házba tenném.
    Kérdésem a következő, érdemes-e beruházni egy ilyenbe Chieftec CEB-7025S USB3.0 (van-e róla valakinek tapasztalata, leállítja-e a HDD-t, ha leválasztom az oprendszerben) vagy tökéletesen elég egy DeLock 2.5" USB 3.0 42486 rack is?

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #1346 üzenetére

    Igen, mint mondtam, az hogy mit jelenít meg a SMART-ban, az HDD és gyártó függő.
    Látszik van mind2-nél, WD-Toshiba-Hitachi 193-as, Seagate/ Samsungoknál meg 225-ös attribútum, ennyi.
    Azért látszik, h elég keveset voltak használva ezek a vinyók, parkolások száma is ezért ilyen kevés, de a Hitachi alapból is szaporább.
    Amúgy ez az egész parkolósdi talán 3,5"-oknál aggasztóbb inkább, notivinyóknál eleve gyárilag be van állítva szinte mindnél. Láttam olyan 2,5" WD Blue-t rackben, ami 600.000 felett parkolt, küszöbszint is lement 100 —►1, de 100/100-as volt...

    42486, nem 42468 rackről van szó gondolom, csak elírtad...?

  • Klara_

    őstag

    válasz King Unique #1343 üzenetére

    Ilyen fele annyi sor nincs a SMART adatokban mint az A80-nal. Mint mondtam taxi jelenleg, ha a felem jar csinalok rola egy HDS pritnscreent. Verbatim iden nyari, mar most lotyog benne a csatlakozo. Ezert is nem szeretem ezeket a pici vacak vekony csatlakozos megoldasokat.
    Frimeware fuggo ugy tunik mi mennyit parkol. Azert lett veve a red es a black is, mert azt irtak, hogy jo erre a gyakorlatban tessek. Hogy masnak jo annak orulok, viszont az enyemen ez nem javit. Lehet tul lihegem, viszton ha azt sem tudnam mirol van szo, akkor is zavarna a parkolasok hangja.
    Ha valoban lekezeli a 42486 a 2TB-ot akkor racket nem kell venni, azt igy meguszhatom.

  • King Unique

    titán

    válasz Klara_ #1336 üzenetére

    A 42486-ba csak 9,5 mm HDD megy bele, tehát 2,5" 2 TB-osba csak a Samsung M9T sorozat, ami szóba jöhet...néhol kapható már elvileg [link].
    A többi már 4 tányéros és 15 mm vastag: Toshiba MQ01ABB200, Western Digital WD20NPVX —► ekkorát kezelni tudó rackek: pl. Delock 42492, 42477, RaidSonic Icy Box IB-250StU3+BH15.

    Illetve ebben a tobipban a többség 500 GB, 1 TB notivinyókat pakolt rackekbe (teszt1, teszt2, teszt3 stb.) ennél nagyobb nemigen volt. Ekkora méretben olcsóbbak a gyári külső kompakt megoldások, mint pl. a WD My Passport Ultra.

    Na mármost, fentiek alapján adott, h melyik HDD, melyik rackbe megy bele, értelemszerűen olyan párosítást csinálsz. Ha 42486 —►ST2000LM003 stb. Ez szerintem kellően világos és érthető, és HDD max kapacitás kezelés (2 TB) is rendben van —► működnie kell.
    A 42537-es példát nem értem, illetve az ráadásul Type Micro-B, neked meg Type A kell.... :F
    Sebességnél vajon mi a 6 Gbps (max 600 MB/s)...? —►SATA III HDD, az 5 Gbps (max 500 MB/s) meg az USB 3.0, egy mezei 2,5" 5400 RPM HDD meg tud max 100-120 MB/s, ami fenti tesztekből is látszik.... :U

  • Klara_

    őstag

    DeLock 42486 milyen 2TB-os HDD-t tamogat, ha probalta mar valaki? Nem szeretnek olyat venni amit esetleg nem megy benne.

  • batagy

    őstag

    válasz kacsip #923 üzenetére

    Hát, én most kb 3 órát nézegettem neked a rackeket, néztem az Eminent-et, Raidsonic-okat, Fantec-et, Chieftec-et, Delock-okat, de nekem egyik se jött be így netes utánaolvasások alapján, mindegyiknek van valami nyűgje.

    Amik jónak tűnnek (netes olvasás alapján), ezek:

    Raidsonic IB-268StU3-B
    Német amazon szerint 2 csavar fogja a vinyót és kettő a házat. Micro-B csatlakozós. A chipet nem tudni, a többi Raidsonic ASM1051, valszeg akkor ez is az.

    A Startech S2510BMU33-en is elgondolkodtam, de az UASP bonyodalmakat okozhat. Amúgy ez csavaros. Az ASM1053 chip nem tudni hogy HDD Sentinel támogatja-e. A gerince műanyag, a hőt talán nem olyan jól adja le.

    Én továbbra is az említett LC Powert vagy ezt a Raidsonic-ot venném.

    SZERK:
    A Thermaltake se jó, mert külön DC csatlakozó van rajta! :(
    Az Eminent-en szintén.

    A Delock 42486 is sz*r.

  • mrmft

    senior tag

    válasz ImI87 #815 üzenetére

    Ha delockot veszel az uzletben nyisd ki!
    Nekem 2db 42486-osom van. Elkovettem azt a hibat, hogy nem nyitottam ki az uzletben oket. Mind a ketto rack teteje ossze volt karcolva a gyari csomagolas alatt. Irtora orultem neki.
    Egyebkent szepen mukodnek, csak rossz rajuk nezni. Plane ugy, hogy nem en inteztem el a fizimiskajukat.

  • batagy

    őstag

    válasz mrmft #759 üzenetére

    Aha, köszi az infót. Akkor a Delock 42486-t se fogom többet ajánlani.

    Na pontosan ezért nem szeretjük itt az olyan rackeket, amelyekben nem rögzíthető rendesen, csavarozással a vinyó. Valóban elég idegesítő. Én is ugyanígy jártam a Delock 42365-vel, és nagyon zavart. Régen a Delock minőségi cuccokat árult, de hogy miért nem lehet a csavarozást megoldani, nehéz felfogni.

    Ezért én is kiábrándultam már a "neves" rack gyártókból. Ez az oka hogy az Ebay-jen annyit kutattam mire csavarozhatós racket találtam , és ezért is szoktam azokat ajánlani.

    Persze van sok más rack is, amik azért jók lehetnek, de mivel megvásárlás után már sokszor nem írják be az emberek a tapasztalatokat, ezért nem ismerjük azokat és így nehéz tiszta lelkiismerettel jót ajánlani.

    King Unique vezetésével és jómagam közreműködésével már készül egy összefoglaló, de azon gondolkozok hogy majd rackekről is lehetne egy egyszerű táblázatot készítenia főbb adatokkal, és egy idő után csaak gyűlne az adat.

  • mrmft

    senior tag

    válasz batagy #755 üzenetére

    Delock 42486-hoz annyit, hogy nekem a ST750LM022-t ki kellet parnaznom benne a sarkainal mert a gyari tamasztek ami kozepen van benne nem tartotta meg rendesen a HDD-t, kabel ki-be huzasakor a rackbol kicsuszott a HDD a SATA csatlakozobol.
    A mubor tokja rettenetesen budos 2 hete az erkelyen van de meg mindig buzlik, raaddasul az uj rack fem feluleten gyarilag csodas 5cm hosszu karcolas volt, ennek is irtora orultem. Egyebkent mukodik, HDSentinel latja. USB 2.0-n nem minden porton mukodik (gondolom keves az aram neki), sebessege sem fenyes. 3.0-n szepen megy. Ha nem lenne ra 3 ev garancia biztos nem erne meg az 5-6ezer forintos arat.

  • batagy

    őstag

    válasz balagedebr #754 üzenetére

    A dupla elágazó USB csati arra szolgál, hogy a vinyó elegendő áramerősséget tudjon felhasználni a működéshez. A dupla USB használata többnyire csak USB 2.0 esetén kell, és a vinyótól függ! Ugyanis egy USB 2.0 port szabvány szerint 500 mA áramerősséget tud leadni. Ettől függetlenül sok újabb alaplap és médialejátszók sokszor ennél többet is le tudnak adni az USB 2.0-n. A dupla csatlakozó attól függ, hogy a vinyó mekkora áramot igényel az 5V-on. Jó hogy beírtad a vinyó típust, a Seagate ST9120822AS egy viszonylag régebbi modell , azt írják hogy a felpörgéshez 1200 mA-t vesz fel, így valszeg ennél be kell dugni mindkettőt USB 2.0 esetén.

    USB 3.0 port esetén más a helyzet, mert az USB3.0 port szabvány szerint már 900 mA-t biztosít, így USB3 port esetén szinte mindig elég 1 db port használata.

    USB 2.0-ás rackre például a Delock 42467 ajánlható.

    USB 3.0-ás rackhez pedig mondjuk a Delock 42486, ilyet vettek már a topikban, HDD Sentinel támogatja. A vinyó nem csavarozható benne, de hátul egy szivacs rögzíti benne a vinyót.

    Más rackeket pl. King Unique is ajánlott itt pl.

  • batagy

    őstag

    válasz mrmft #738 üzenetére

    A Delock 42486 az USB3.0-ás, a Raidsonic IB-250StU-B csak USB2.0-ás.

    A Delock 42486-ot vedd az jó. Hátul egy szivacs van benne, ami rögzíti elvileg a vinyót. A HDD Sentinel támogatja.

  • mrmft

    senior tag

    válasz batagy #736 üzenetére

    Hajtogatos pl. Asus EEE kis HDD USB-je, ilyet lattam mar racken is es nem tetszik.
    Delock 42486, RaidSonic Icy Box IB-250StU ezt a ketto birtam kibogaraszni a HDSentinel oldalarol mint tamogatott es jelenleg itthon altalam beszerezheto rack.
    Olvastam a leirasod "A nyákon az áramkör számomra furcsán nagy helyen van szétterítve, és hát a forrasztások minősége csapnivalónak tűnik, de mindez nem érdekel, amíg jól működik a cucc." minosegit szeretnek.

  • Gabe123

    aktív tag

    válasz batagy #668 üzenetére

    Hello. Szerintem Rendelek egy ilyet meg egy ilyet . Elméletileg úgy is kettő kellesz. A kettővel még mindig alatta leszek mint ha itthon megveszem DELOCK 42486 a legolcsóbb helyen. Hátránya ,hogy jó sokat kell rá várni:S. Azért megvárom milyen chipes.

  • batagy

    őstag

    válasz Gabe123 #666 üzenetére

    Az a baj látod hogy nyugodt szívvel egyiket se ajánlom, mivel nem csavarozósak ebben az árkategóriában.

    A Delock 42486 szimpatikus lenne, de:
    1. Ahogy King Unique megérdeklődte és a #661-ben írta, nem csavaros a HDD, de talán hátul a szivacs rögzíti. Egyébként meg ki kell belül ékelni, ha mást nem. A Sentinel 100%-ra támogatja.

    2. A nagyobb bajom ezzel a Delock 42486-tal, hogy ugyanez a cucc (legalábbis a külsőre ugyanúgy néz ki) az Ebay-jen már 1200 Ft-ért kapható. Pl. ez.

    Ebay-jen "A" típusú USB csatlakozós pl ez. Ez jól néz ki, de szintén nem csavaros.

    Aztán egy harmadik típus az, amit a #665-ben linkeltem.

  • Gabe123

    aktív tag

    válasz King Unique #661 üzenetére

    Hello. Thx. az infókat. Akkor a chieftec-et kizártam igazából 2 maradt :

    DELOCK 42486 és a IB-250StU3-BH, nem igazán tudok dönteni melyik a jobb de ha nincs nagy különbség akkor az első mert az van az Edigitálnál ahonnan venném (mást is veszek így kell nézelődnöm).

  • King Unique

    titán

    válasz Gabe123 #660 üzenetére

    Na válaszolt pár emberke. :)

    ◆ A Delock 42486 is amolyan belecsúsztatós , de rack végébe van egy szivacs szerűség, amibe vinyó felütküzik és így stabilan tartja. HD Sentinel kezeli. Csatolt képet [link], igaz pont lényeg nem látszik rajta.

    ◆ Ez a Chieftec CEB-2511-U3 ugyan jó márka, illető még nem válaszolt, de találtam róla videót [link], ami végén egyértelműen látszik, h elég gagyi a "rögzítés", csak mezei módra beletol házba vinyó , sata-usb átalakító rádug, azt hello...annyi + van,h usb3 microb Y kábelt adnak hozzá, ami esetleg 2.0 portba jól jöhet. Szerintem ennyi pénzért felejtős. :N

    ◆ Jófélék még a Revoltec külső házai is, olcsóbbak is, EX 206 bevált modell, aki EX 207-eset vett, mondta ugyan nem csavarozható vinyó bele, de stabilan tartja a ház és nem lötyög :N . HD Sentinel felismerte, de nála néha nem elsőre, hanem csak frissítés után, de ez vsz ő egyedi oprendszer-program hibája.

    Találtam egy jó tesztet, igaz itt se látszik pont vinyó rögzítés, de hasznos lehet. Azért érdekes, h sebességben is akadnak , néhol komolyabb eltérések, vsz eltérő usb3 vezérlő miatt.
    Érdemes Raidsonic háza táján is szétnézni , IB-231StU3-G bevált db, de nemrég vki panaszolta, h HD Sentinel nem ismerte fel, de emlékszem másnál meg igen, lehet többféle vezérlővel dobálják. IB-250StU3-BH is dícsérték.

    Ha még kell személyes infó utóbbiakról , szólj,+ ha kell, majd beírom mit válaszolt Chieftec tulaj.

  • Gabe123

    aktív tag

    Sziasztok.
    Egy 2,5" -os 1.0Tb Scorpio Blue Mobile HDD (WD10JPVX) winyó hoz keresek usb3-as 2,5-es rack-et.

    Kettőt éztem ki :

    DELOCK 42486
    Chieftec CEB-2511-U3

    A Chieftec egészen pontosan 2048ft -al drágább megéri a felárat? Előre is köszi a választ.

  • batagy

    őstag

    válasz Biluxzsolt #652 üzenetére

    Van sima "A" típusú USB csatlakozós USB 3.0-as 2.5" rack is.
    A King Unique által említett Delock 42475 pl. sima csatlakozós.

    Ennek az ára kb 8.5 eFt, sajna még így is elég drága, de nem 11eFt.

    A csavarozást 100%-ra nem tudom garantálni, de nekem egy hasonló kinézetű van , a Delock 42465-ös (amely eSATA/USB2.0-ás), és az csavarozós.

    USB3.0-ásból sima csatlakozós Delock létezik olcsóbb is, a Delock 42486, kb 4.5eFt, de az szinte biztos hogy nem csavarozós. Ez külsőre úgy néz ki, mint az Ebay-jes tucat rack, mellesleg ilyet kb 1000-1500 Ft-ért lehet venni az Ebay-ről, persze nem Delock, de ugyanaz a bele valszeg.

    SZERK: King Unique gyorsabb volt. :)

  • King Unique

    titán

    válasz Biluxzsolt #650 üzenetére

    Hoppá :Y , pedig ez egy minőségi rack, többet vettek ilyet és nem panaszkodtak rá...az hogy Sentinel kezeli-e, függ benne lévő usb chiptől [link1, link2], nem mindet ismeri fel.
    Lutri melyik csavaros, melyik nem, Delocknál akad pár ami az: 42475, 42488, 42486 már nem biztos. De van többi gyártónál is, majd válaszolnak ez ügyben.

  • batagy

    őstag

    válasz WhiteHawk24 #529 üzenetére

    Továbbra is azt mondom, hogy azt használja, amit hozzáadnak. A tapasztalatom az, hogy még akkor is többnyire 2 db USB végű kábelt adnak, amikor arra nincs szükség, és nem szoktak hozzáadni külön tápot.

    Azonban ha külön akarsz kábelt venni, akkor ketté kell bontani az USB2.0 és USB3.0 esetet, mivel nem ugyanolyan a csatlakozó.

    USB csatlakozó infók ezen a linken.

    1) USB2.0-ás rack esetén:
    Mini USB B típusú kábel használatos többnyire a rack oldalon. Ez lenne a szabványos a device oldalon.
    Sajnos némely olcsóbb rackeken (pl. amit az 524-es hozzászólásban linkeltem), sima "USB Type A" csatlakozót raknak, ami szerintem nem szerencsés és félrevezető, mert ugyanolyan mint a host oldali, holott az USB kábel nem fordítható meg, úgy tudom.
    Amit kértél, mini USB B pl. itt kapható. De ez csak USB2.0-ás!!

    2) USB3.0 esetén:
    Van olyan rack, ami USB3.0 Type A-val szerelt, pl. Delock 42486.
    Itt megint szerintem zavaró lehet ez hogy Type A van rajta.
    Az elvileg normál itt az USB3.0 Micro B! Ilyen van pl. a Delock 42477-en.
    Utóbbit külön pl. itt lehet venni. Ez csak 1 db USB Type A-t tartalmaz a gép felőli végen, de ennek bőven elégnek kell lenni, mert az USB3.0 900 mA-es.

    Ezek alapján továbbra is azt mondom, azt a kábelt használja, amit hozzá adnak.

  • batagy

    őstag

    válasz WhiteHawk24 #525 üzenetére

    Szia!

    Igen, az USB portról meg lehet hajtani 2.5"-ös vinyót. Sőt mi több, nagy valószínűséggel 1 db USB2 vagy 1db USB3 port is elég, nem szükséges 2 db port, de ha nem vinné el, akkor 2db USB biztosan elviszi.

    Bővebben:
    1) Az, hogy hány db USB port kell, a vinyó áramfelvételétől függ, nem pedig a vinyó GB méretétől.

    2) A jövőállóság miatt érdemes külön 2.5"-es racket és bele külön vinyót venni, akkor később lehet variálni ha szükséges.

    3) 1TB-os 2.5"-es vinyók nem túl olcsók, de mondjuk pl. Seagate 1TB-os 5400 RPM-es ST1000LM024 itt 20eFt körüli. Ennek megnéztem a specifikációját, aszerint 1A az indítási áramfelvétel.

    4) Az USB2 port szabvány szerint 500mA-t tud, de legtöbb modern port ennél jóval többet képes leadni. Az USB3 port szabvány szerint legalább 900mA-t biztosít, de a lapok többet tudnak. A lényeg az hogy a fenti 1A-es vinyót nagy valószínűséggel 1 db USB porttól is meg tudod hajtani.

    5) 2.5"-es SATA-USB3 rack pl. Delock 42486 , ami 4500 Ft körül kapható. Lehet hogy más gyártónak van olcsóbb, nem néztem körbe.

Új hozzászólás Aktív témák