Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1334) Klara_


Klara_
őstag

DeLock 42486 milyen 2TB-os HDD-t tamogat, ha probalta mar valaki? Nem szeretnek olyat venni amit esetleg nem megy benne.

(#1345) Klara_ válasza King Unique (#1343) üzenetére


Klara_
őstag

Ilyen fele annyi sor nincs a SMART adatokban mint az A80-nal. Mint mondtam taxi jelenleg, ha a felem jar csinalok rola egy HDS pritnscreent. Verbatim iden nyari, mar most lotyog benne a csatlakozo. Ezert is nem szeretem ezeket a pici vacak vekony csatlakozos megoldasokat.
Frimeware fuggo ugy tunik mi mennyit parkol. Azert lett veve a red es a black is, mert azt irtak, hogy jo erre a gyakorlatban tessek. Hogy masnak jo annak orulok, viszont az enyemen ez nem javit. Lehet tul lihegem, viszton ha azt sem tudnam mirol van szo, akkor is zavarna a parkolasok hangja.
Ha valoban lekezeli a 42486 a 2TB-ot akkor racket nem kell venni, azt igy meguszhatom.

(#2001) Klara_


Klara_
őstag

DeLock 42486-on valtoztattak:
Uj a nyak, csak akkor eg a LED ha dolgozik a HDD. Hamarabb lelovi leallitasnal a windows es a TV is a benne levo HDD-t. Atviteli sebesseg kb. egal a regivel (90 mega/sec. SATAII HDD vel, SATAIII-al 100 felett). Mas a belso kialakitas is, jobban van szivacsozva az alja - kevesbe lotyog benne a HDD, a felso resz erezhetoen a helyere pattan mar csavarozas elott is.

[ Szerkesztve ]

(#2454) Klara_ válasza Tiby_83 (#2436) üzenetére


Klara_
őstag

Azt a Hitachit 5k1000-et ne eroltesd az LG TV-vel.
Ha vissza olvasol, nekem is masnak is csattogott par masodpercenkent TV nezes kozben, hasznalhatatlan.
DeLock 42486-ban a Seagate HDD-nek semmi hangja. Ha mindenkeppen Hitachi kell, olyat vegyel amin meg nincs FW: 560 felirat, az meg nem csinalja a csattogast az ujabbak igen.

[ Szerkesztve ]

(#3214) Klara_ válasza tomp (#3213) üzenetére


Klara_
őstag

DeLock 42486 a HDD-t nem allitja le levalasztaskor. 5400-eseim irto halkan es rezonanciamentesen porognek ezert nem tunt fel eddig. 7200-as 7k1000-el egybol feltunt, viszont az 5400-essel is tenyeret a racken tartva levalasztas utan nem all le, forognak tovabb a tanyerok (W8 x64).
Viszont a TV-m alatt leall, eltavolitas utan szinte azonnal.
Ilyenkor mi a teendo ha szeretnem, hogy a PC is leallitsa (Dell Latitdue E6330, E6430)? Windowsban max 8.1-igy vagyok hajlado elmenni, ha az upgrade segtihet. Kulonosen azert zavar, mert a TV rendesen lelovi a racket, a winf@s pedig nem.

(#3226) Klara_ válasza King Unique (#3225) üzenetére


Klara_
őstag

Az a gond, hogy ezt a bcdDevice dolgot nem talalom. " 4-digit binary-coded decimal number that contains the revision number of the device (bcdDevice from the USB Device Descriptor)." Ez az USB device descriptor pedig programozas amit rola talalok. HDS-ben a lemez revizio tobb karakter (JA0OA560). Eszkozkezeloben ha beleturkalok latok olyan reszeket ahol csak az elejet hasznalja a win. A registryben HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbflags\05E307319100 van egy ilyenem, ami hasonlit a VID PID miatt de ide hiaba teszem be a bejegyzest semmi nem valtozik, raadasul jelenleg itt helyben 2 de egyebkent 3 ilyen 42486-os rackem van, igy gondlom 3 hasonlo bejegyzesnek kellene itt lenni.
Eljen a tavgyogyitas! Thx, az eddigieket.

[ Szerkesztve ]

(#3540) Klara_ válasza V60 (#3539) üzenetére


Klara_
őstag

Ez a 42486. Nalam van 4db, mind megy USB 2.0-n is (HP ProBook 6560b, Dell E6330 es E6440, LG TV).

(#3588) Klara_


Klara_
őstag

DeLock 42486-ot erdemes cserelni ha Dell Latitude E6x30, E6440, valamint Elitebook 850 G1, 840 G2 mellett van hasznalatban? Jelenleg 130-100 mega/sec-el ir benne egy 7k1000. Lehet ez meg gyorsitani ilyen korulmenyek kozott? Mindenkeppen hasonloan hosszu garancias termek erdekelne mint a DeLock. Thx.

(#3849) Klara_ válasza King Unique (#3848) üzenetére


Klara_
őstag

Eleg lenne a sima 3.0 is a DeLockjaim is 6000 kornyeken jarnak, A-s csatlakozoval mas modellbol csak a multiportos DeLockokrol tudok, ami 15 kornyeke. Ez csak 13 itt van C-A atalakito is a pakkban viszotn mar ez is duplazasa az amugy sem olcso tesonak. A 42486-al semmi gond nem lenne, de amelyik sokat van dugdosva (napi 4-5) ott erezhetoen nem birja a 2 picurka csavar a harzban tartani a muanyagot amin a nyak van, ha esztetikusan korbe ragasztom plusz merevites gyanant avval sem erek el sokat, mert a szelen van a duglaj, amit igy is feszeget a kabel levalasztasa. Amig nem voltak ilyen inteziv hasznalatban ez nem tunt fel. Az altalad linkelt es az uj DeLock is mar a fem hazba csavarozza a nyakot, ez azert szimpatikusabbanak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#3856) Klara_


Klara_
őstag

Van 2db folosleges DeLock 42486 hazam ( m2 SSD-re valtas miatt, 1 uj 2016-os gyartas, 1 par alkalommal inditot 2015 gyartas) amiket topiktarsnak toredek aron atadnek. Ha valakinek szuksege van ra privatban jelezze!

(#3873) Klara_ válasza King Unique (#3871) üzenetére


Klara_
őstag

A Sharkoon amirol beszeltunk jott egy a csaladba, a DeLock C-s rack ara horror, annyit nem adunk erte. Ha meg tudok valni az itthoni folos 42486-aimtol jon hozzam is belole. Akinek kell 42486 szoljon!

(#3932) Klara_ válasza superg (#3927) üzenetére


Klara_
őstag

LG TV-n (LN575S, LH630V) vidaman futkorasznak a 7200rpm-esek: HGST 7K1000, WD5000BPKX - DeLock 42486-ban. A frissebb verzios 5400rpm-es HGST 5k1000 viszont katasztrofa volt, csattogott folyamatosan a TV alatt.

[ Szerkesztve ]

(#4046) Klara_ válasza King Unique (#3874) üzenetére


Klara_
őstag

Kicsit megkesve:
A HDS szerint:
Sharkoon
Interfész,USB Attached SCSI (UASP) SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ,"VID: 174C, PID: 1351"

DeLock 42486 2016
Interfész,SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ,"VID: 1F75, PID: 0888"
Itt megint varialtak, Genreic USB 3.0 to SATA Bridge-nek irja a Windows.

Ha USB A kabellel mennek ugyanarrol a portrol, ugyanarra a HDD-re, ugyanazt masolva, a DeLock a 7K1000-re 125.000-135.000-el masol TC alatt, Sharkoon 1000-2000-el lemarad, igaz nem a gyari kabelevel, mert USB C-re a DeLockot dugni nem tudom, ha A-C kinai kabellel.
A Sharkoon levalasztasnal egybol lelovi a HDD-t, DeLocknak kell 5-10 sec, hogy lealljon.
A Sharkoon fenekebol ki kell szedni a szivacsot, kulonben nem fer bele a 7K1000, de igy is necces. Rendesen a fem hazba mennek a kozel centis csavarok amik osszefogjak, nem pattinotos es muanyagba 3mm-es csavarokkal rogzitos megoldas mint a DeLock. Kivitelre sokkal massivabbnak is tunik, a nyak is szellosebb. Van tartalek szeles szivacs a 7mm eszkozok ala (hogy a rack odalara azt ki es hogyan ragasztja belolrol fogalmam nincs, eszkozre ragasztani szerintem hulyeseg, nem tudom...).
Ha mas kivansag van sorold, hetvegen megnezem, ha tudom!

[ Szerkesztve ]

(#4053) Klara_ válasza user112 (#4052) üzenetére


Klara_
őstag

Nekem TV-re a HGST 7k1000 es a DeLock 42486 bevalt. Gyorsan masol - 125-135mega/sec, halkan es huvosen dolgozik, arban sem tul veszes. Ha WD akkor Black, a tobbi hanyagolnam erre a fehasznalasra.

@(#4051) King Unique
Ok, megnezem ezeket.

(#4169) Klara_ válasza Klara_ (#4046) üzenetére


Klara_
őstag

Sharkoon Rapid-Case 2.5'' USB 3.1 Type C tapasztalatok par honap utan: A hozza adott szivacsbol ugy kozdabarbot kellett vagni a HDD moge, az eredti vastag eltavolitasa utan. HGST 7K1000-et amit hasznaltam benne, le kellett valtanom egy WD10JPLX-re. E6440-en csak a huto feloli USB port (kulon nyak) hajotta meg ha a 7K1000 volt benne, az oldalsok amik raadasul az alaplapra forraszottak nem mindig, pomntosabban csak veletleszeruen. Hol ment, hol nem. Ennek kovetkezteben lett egy teljes adatvesztesem is - lenullazta a HDD-t, particios tabalazattol kezdve, minden eltunt.. Igy jott a kepbe a Black-re csere, evvel minden port meg tudja hajtani a Dell-en. Viszont ha a fenti HGST HDD-t a DeLock 42486-ban, vagy az Iocrest SI-ADA20155-el hajtom akkor minden porton mukodik ugyanazen a gepen. DeLock 83870 kabellel van a laptopra csatlakoztatva, gondolm nem ez a hiba oka. Masik E6440-en is ugyanezt produkalja igy gondolom nem a gep az oka, maximum a konstrukcio. Aki ilyenben gondlkodik a Blacket ajanlanam bele. Sebessegre kicsit lassabb mint a HGST es zajosabb is, cserebe elindul ott is ahol a 7K1000 nem.

(#4323) Klara_ válasza notafa3 (#4319) üzenetére


Klara_
őstag

Nekem most ez van a Sharkoonban. Hat, a HGST 7k1000 gyorsabb es halkabb is volt es kevesbbet parkolt. Kedves ex Latitude laptopomnak hala volt egy adatvesztesem, akkor kerult a black a rackbe de felesleges volt (miota Elitebookon log semmi gond). Egyedul az 5 ev garancia a +, a 7k1000-hez kepest.
Ugy passzol "jol" ha a szivacsot csereled a hatuljaban, adjak melle. Igy is kicsit lotyog benne (fel-le, papirt hajtottam a hatso elere, igy turheto). A DeLock 42486-ban soha nem lotyogott semmi...

[ Szerkesztve ]

(#4907) Klara_ válasza galocza (#4904) üzenetére


Klara_
őstag

Itt DeLock 42486 volt es Sharkoon Rapid-Case 2.5'' USB 3.1 Type C van, volt benne 5000lplx is (7k1000, wd10jplx, st1000lm049 szinten) soha semmi gondja nem volt egyiknek sem, sem a gyari kabellel sem DeLock USB A - C kabellel. HP Elitebook 8x0 G3/G4 szeriakon hasznalva es LG TV-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.