Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#963) Spec válasza fireman123 (#962) üzenetére


Spec
őstag

Őőő, ezt is biztosan rosszul tudom, de én mint magánszemély csak is kizárólag SZJA-t tudok fizetni a jövedelmem után.
Ha nem vagyok semmilyen vállalkozási formában, nincs cégem, nem vagyok e.v., nem vagyok katás, akármilyenes vállalkozó, akkor nekem csak SZJA-m van a jövedelmem után. Az SZJA nem csak a bér után fizetendő, hanem minden egyéb jövedelem után, pl. ide sorolandó ha mondjuk lakást adok bérbe, vagy nagy összegű holmikat értékesítek, stb.
Az SZJA nem a bér után fizetendő adó megnevezése/rövidítése, hanem egy gyűjtő név a magánszemélyek jövedelem után fizetendő adóira vonatkozóan, amiből sajnos igen sok féle van, és ebbe a csoportba tartozik a crypto után fizetendő jövedelem adó is (szerintem).
Ezeket, és köztük a cryptoból származó jövedelmet is bevallani ugyanúgy az SZJA bevalláson belül kell az egyéb jövedelmek között.
Na már most, ha a hivatalos kommunikáció szerint a 2021. évben megállapított, és megfizetett SZJA-t téríti vissza a kormány, és nem kiemelve, hogy kizárólag a BÉR után befizetett SZJA-t, akkor az minden befizetett SZJA adóféleségre vonatkozik a megadott maximális keretösszegig.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.