Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Phülöp válasza DrTechnoid (#4999) üzenetére


Phülöp
addikt

Terry Pratchett. Vagy Christopher Moore.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5002) Littoral válasza DrTechnoid (#4999) üzenetére


Littoral
aktív tag

P.G. Wodehouse
...könyvei a moly.hu-n >>

Éppen "salakolok" a könyvespolcomon, az eladandóban benne van Lovecraft "Holdárnyékban" című könyve is, bár gondolom, azon már túl vagy.

[ Szerkesztve ]

(#5003) doc válasza DrTechnoid (#4999) üzenetére


doc
nagyúr

Harry Harrison
pl. Technicolor Idogep vagy Acelpatkany-sorozat, Bill a galaktika hose, stb. Rovid, konnyed, szorakoztat :)

(#5004) rétisün válasza DrTechnoid (#4999) üzenetére


rétisün
veterán

ha lehet kicsit elborult(?) is: 'Hová lett Artúr?' (és nem, ez nem AZ a Dévényi Tibor :N )

vagy egy másik magyar, 'Támadás az űrből'

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5005) elessar válasza DrTechnoid (#4999) üzenetére


elessar
tag

Urbánszki László : Ördögfattyú
A fickó ezzel a szöveggel fűzi a nőt: Vágyom rád, mint harmatra a virág, mint gidákra az anyák, mint zsákmányra a vadász! Az vagy nekem, mint földnek az ég, mint égnek a kék, mint télnek a hó, mint csendnek a szó!

(#5006) Phülöp


Phülöp
addikt

Carlos Ruiz Zafón: A szél árnyéka

"A tízéves Daniel élete egy csapásra megváltozik, amikor egy hűvös hajnalon apja elviszi Barcelona szívébe, ahol az Elfeledett Könyvek Temetőjében felfedezi azt a regényt, mely döntő hatással lesz sorsára. A kötet titokzatos szerzőjének nyomait kutató fiú életében kalandos évek következnek. Minél több mindent tud meg Daniel a lenyűgöző könyv történetéről, annál inkább szaporodnak a rejtélyek."

Ritkán lelkesedek be könyvre már az elején, most sikerült. Jó helyszínválasztás, kidolgozott szereplők, kellemes humor, ahol kell, és drámai, ahol arra van szükség. A szerző néhol megszakítja a cselekményt, és narratív formában elénk rak egy csomó információt, ami a fő történetszál megértéséhez kell. Aztán a könyv háromnegyedénél a fő szál elveszik, előkerül egy levél, ami ugyanúgy, narratívan magyaráz meg mindent: a dráma kiváltó oka a legsilányabb szappanoperákat megszégyenítő klisé, ahogy a követkeményei is. Gondolkodom, hogy így a könyv 90%-ának elolvasása után kivágom a francba az egészet.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5007) devil-k válasza Phülöp (#5006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor nem jó vétel? Pedig szemeztem vele...

- mozi bolondéria -

(#5008) Phülöp válasza devil-k (#5007) üzenetére


Phülöp
addikt

Van egy pont, ameddig erősen ajanlott - mondtam is az asszonynak, hogy az év nagy meglepetése számomra, az egyik legjobb könyv, ami idén elém került. Aztán magasról könnyű nagyot esni, és sikerült is. Azért végigolvastam, sőt a folytatásokat is betáraztam, csak nagyon nagy volt a csalódás, amikor a szappanopera beindult a végén. Kíváncsi vagyok mások véleményére is - lehet, hogy csak rossz pillanatomban kapott el, vagy csak túl érzékeny vagyok az ilyesféle végkimenetelre.
Olvasd el, aztán mondj véleményt, akár az enyémnek ellenkezőt is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5009) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
A Hyperioni Énekeket már olvastam, a Térséget pedig már sorozatként kezdtem el nézni és úgy is szeretném befejezni.
Ezeken kívül tudnátok minőségi és már befejezett űroperákat ajánlani? Nincs sok szabadidőm, azért mindenképpen csak a műfaj legjobbjait szeretném elolvasni egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#5010) doc válasza Heavyrain (#5009) üzenetére


doc
nagyúr

uroperabol ott van a Frontiers Saga, befejezettnek ugyan csk reszben mondhato, de nagyon jo, meg ha kevesbe 'mely' is mint egy Hyperion vagy Expanse, inkabb amolyan akciodus sci-fi sorozoat konyvben. Az elso evad kesz van, most tart a masodik felenel (evente kb. 3 regeny jon ki, egy 'evad' 15 konyv)

(#5011) Gyuri16 válasza Heavyrain (#5009) üzenetére


Gyuri16
senior tag

Vitathato mi mennyire szamit uroperanak, mindenesetre ezek nekem nagy kedvenceim:

Isaac Asimov - Alapitvany
Alastar Reynolds - Jelenesek tere, Napok haza
Larry Niven, Jerry Pournelle - Szalka Isten szemeben

haborus vonal (mindegyiknek van melyebb mondanivaloja a lovoldozesen kivul):
Orson Scott Card - Vegjatek
Robert A. Heinlein - Csillagkozi invazio
Joe Haldeman - Orok haboru

Amit mostanaban olvastam:
Dennis E. Taylor - MI, Bob (Bobiverzum)
Butacska cim ne riasszon el. Az alapotlet: egy ember ontudatat egy szamitogepbe toltik, ami egy urhajot fog iranyitani. Bejarja a galaxist es kozben klonokat (uj urhajokat) csinal megabol kulonbozo feladatokra.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#5012) devil-k válasza Phülöp (#5008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#5013) Phülöp válasza doc (#5003) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekikezdtem a Bill, a galaktika hőse könyvbe, de nem ment jól. Nekem ez nagyon erőltetett, ment a dev/null-ba.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5014) ígyvanferi válasza Heavyrain (#5009) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem vagyok benne biztos, de szerintem a Vörös lázadás trilógia Pierce Browntól is lehet űropera. Bár nem annyira az űrben, de mindenképp a Földön kívül játszódik.

Zárójeles megjegyzés, de ha már olvasós topic, muszáj megjegyeznem: a hozzászólásod utolsó szava az egyelőre, nem pedig az egyenlőre, mert az tök mást jelent.

(#5015) brownus


brownus
veterán

(#5016) leslieke válasza brownus (#5015) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez nagyszerű hír! Na meg jó lenne, ha a Tuan végre kiadná a többi, évek óta talonban levő MU könyveket is!!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5017) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok könyv ajánlót keresek. Legjobban fantasy érdekel.
Olyan is jöhet amiből film (is) készült. (nem a filmekből készült könyv!)

Amiket eddig olvastam:
-Suzanne Collins: Éhezők viadala sorozat
-James Dashner: Az útvesztő sorozat
-Francesca Haig: A tűz gyemekei sorozat
-Jus Accardo: Touch-Érintés
-Caroline Kepnes: Te

Tippek?
Köszi :R

There is always hope

(#5018) leslieke válasza TJ22 (#5017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Joe Abercrombie összes könyve

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5019) Phülöp válasza leslieke (#5018) üzenetére


Phülöp
addikt

+1

Már annyit emlegettük itt, hogy nem akartam elsőként ajánlani.:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5020) leslieke válasza Phülöp (#5019) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ami jó, az jó és ajánlani kell mindig mindenhol. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5021) BoB


BoB
veterán

Hello

Keresek egy könyvet amit régebben olvastam de nem tudom ki volt az író vagy mi volt a címe. (de ha jól emlékszem az író magyar).

Egy komédia középkori fantasy világban. Egyetlen kocsmában játszódik az egész cselekmény a középpontban egy közömbös barbárral, és megidézett démonnal.

Hátha valaki ismeri.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5022) mike1334 válasza BoB (#5021) üzenetére


mike1334
veterán

Démon nem rémlik, csak varázsló...de nem Szántó Tibortól a Zűrös egy éjszaka novella? (Vadak és Barbárok Antológia Cherubion Kiadó).

Ja és, ha már Cherubion...mindig nyomasztott a kérdés: "Kerubion" vagy "Serubion" a kiejtése?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#5023) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tudtok-e olyan könyvet ajánlani, aminek a története teljesen reális, esetleg meg is történt, tehát igaz történet alapján íródott? Az utóbbi időben Kötter Tamás könyveket olvastam, nem tudom kinek mond valamit a neve, ehhez hasonló műveket keresek még jelenleg. :)

(#5024) tuki2200 válasza TJ22 (#5017) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ha a Gyuruk Ura vilaga erdekel, a Magveto most szerezte meg a jogokat es ujra kiadja a Hobbitot, Gyuruk urat, Szilmarilokat a Helikon meg az MTT pedig engedelyt kapott a teljes Kozepfolde historiaja leforditasara (12 + 1 kotet) ami azert nagy szo mert a vilagon csak Spanyolra lett leforditva az osszes resz (a Franciak csak 5 reszig jutottak, most fog megjelenni a 3. konyv magyarul), olyan szigoru kovetelmenyeknek kell megfelelni vele kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

(#5025) BoB válasza mike1334 (#5022) üzenetére


BoB
veterán

Nem tudom mert sehol sem lelni meg ezt a könyvet a neten (csak az antológiát ott meg nincs összefoglaló).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5026) Cheesus


Cheesus
senior tag

Van valami különleges oka annak, hogy a Tűz és Jég dala sorozat nem szerepel az ajánlások között?
Én épp most nyüstölöm az első könyvet, és igazán lebilincselő olvasmány :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#5027) Phülöp válasza Cheesus (#5026) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a 3. kötet közepénél feladtam, túl sok érdektelen mellékszereplő jelent meg hirtelen, nem tudtam követni, ki kicsoda.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5028) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok.
Ha valakit érdekel, a dibookon megvásarolható Marko Kloos-tól a Tengerészek, (Nekem az első két rész tetszett, remélem ez is jó lesz)
én már megvettem.

(#5029) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok! Joe Abercrombie - Half a... - regényeinek kezdenék neki, de nem tudom a sorrendet.
Van?
Ha van mi lenne az?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#5030) k.kristof válasza Petreszku (#5029) üzenetére


k.kristof
őstag

Szilánkos-tenger sorozat

[ Szerkesztve ]

(#5031) Petreszku válasza k.kristof (#5030) üzenetére


Petreszku
senior tag

Köszönöm szépen. :R

(#5032) Anonymusxx válasza BoB (#5021) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Dörnyei Kálmán:
Kaland ​nélkül?

(#5033) BoB válasza Anonymusxx (#5032) üzenetére


BoB
veterán

Hohó ez az, köszi szépen! :)) :R

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5034) Phülöp


Phülöp
addikt

Pierce Brown: Vörös lázadás sorozat

Ez mekkora egy fosch, édes istenem

A 3. kötet végén már erősen bánom azt az egy hetet, amit beleöltem. Az írónak egyetlen ötlete van feszültséget kelteni, és azzal lövöldöz égbe-világba.

Gyerekek, ez nagyon gáz így.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5035) abridabri válasza Phülöp (#5034) üzenetére


abridabri
veterán

Nuygi nem gáz egyáltalán . A hiba benned van ;)

(#5036) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Jó előre terveznek a kiadók. 2022? :Y

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#5037) ígyvanferi válasza Phülöp (#5034) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És nem derült ki mondjuk már az első kötet közepén-végén, hogy ez neked nem tetszik? Minek erőltetted a többit? Én se olvasom a Trónok harcát pl., mert számomra vérveretesen sz.r, barátokközt érzést közvetít.

(#5038) Phülöp válasza ígyvanferi (#5037) üzenetére


Phülöp
addikt

Annyira jól van megirva a könyv, hogy mindig bizakodom, talán most más fog történni. De nem, minden egyes csúcspont ugyanaz, és megint. Közben megint ott a jól megírt történet, élvezem, izgalmas, aztán ugyanaz a kulcsjelenet. Az 5. után majdnem földhöz vágtam a Kindle-t.
Azért is bosszant ennyire, mert jó a történet, nagyon is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5039) ígyvanferi válasza Phülöp (#5038) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezeket mondjuk elfelejtetted megemlíteni az előző hsz.-edben. :) Így kicsit árnyaltabb a kép, és jobban is értem a véleményed.

(#5040) brownus válasza Phülöp (#5038) üzenetére


brownus
veterán

:D

egen, mikor darrow folyamatosan beszopkodja azt amit, sakál meg halálra szívatja őket :D

nemrég kezdtem el az új részt, kicsit lassan indul be, van némi párhuzam az első résszel, szóval kicsit uncsi is. de a húgom már olvasta és biztatott hogy szintén baba lesz a történés :) csak időm nincs... :(

(#5041) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Elkezdtem nézni sorozatban a Peaky Blinderst, és rájöttem, hogy ez a fajta hangulat, a régi maffia, meg ez a gengszter élet nagyon megfogott engem.
Szóval tudnátok nekem ajánlani ezek tudatában olyan könyvet, ami ilyesmi hangulatot, és ilyen témát áraszt ? :R

(#5042) tuki2200 válasza Fryskitt (#5036) üzenetére


tuki2200
senior tag

A kozepfolde historiajanak a forditasi jogat csak ugy lehet megkapni, ha a kiado vallalja, hogy az egesz sorozatot(12+1kotet) leforditja es sorrendben adja ki. Ez azert bajos, mert vannak tok erdektelen konyvek is benne, a nagy anyagi raforditasrol nem is beszelve. Ezert eddig egyedul spanyol nyelvre forditottak le a teljes Historiat, a Franciak 5 kotet utan elvereztek, el is vesztettek a jogokat jo sok evre... Ugy terveztek a Helikonnal, hogy evente 2 jelenik meg, de a 3. konyv a Beleriand dalai mar tavasz ota csuszik, mert az egesz szinte vers es eleg nehez tokeletes forditast kihozni belole, de mar most oktoberben ugy nez ki vegre tenyleg megjelenik, viszont emiatt szerintem nem fogjak tudni tartani a 2022-t

[ Szerkesztve ]

(#5043) Fryskitt válasza tuki2200 (#5042) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem könnyű olvasmány, az biztos. Kb Sheldon Cooper kell hozzá, csak ő Star Treket olvas. :DDD

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#5044) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hali!

Tudtok olyasmi sci-fi-ket ajánlani, ami nem annyira űrhajós, bolygós, hanem inkább csak valami városban játszódik? Közeli jövőben, disztópia féleség mondjuk. Valami sötétebb hangulatú.

(#5045) rétisün válasza KisTücsök (#5044) üzenetére


rétisün
veterán

Arkagyij & Borisz Sztrugackij: A kárhozott város

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5046) abridabri válasza KisTücsök (#5044) üzenetére


abridabri
veterán

(#5047) genndy válasza KisTücsök (#5044) üzenetére


genndy
addikt

William Gibson: Neuromancer, Számláló nullára, Mona Lisa Overdrive
Richard Morgan: Takeshi Kovacs-trilógia (Valós halál, Törött angyalok, Dühöngő fúriák)
Szergej Lukjanyenko: Őrség-könyvek (Éjszakai őrség, Nappali őrség, Alkonyi őrség, Utolsó őrség, Vlagyimir Vasziljev: Káosz Őrség)
Ian McDonald: A dervisház
Gáspár András: Kiálts Farkast

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5048) ígyvanferi válasza KisTücsök (#5044) üzenetére


ígyvanferi
addikt

J. Goldenlane - Holdnak árnyéka. Egy trilógia, a Napnak fénye-ciklus része, de még csak ezt olvastam el, a másik kettőt nem sikerült ezidáig beszereznem sajnos. De önállóan is működnek a könyvek, tehát nem muszáj az elsővel kezdeni vagy egyáltalán elolvasni a többit. Ja, mondjuk ez nem biztos, hogy a sötétebb hangulatú kitételt is teljesíti, mert van benne humor.

[ Szerkesztve ]

(#5049) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Köszi a tippeket! :R
__

ígyvanferi: Igen, a Napnak fényét olvastam. Imádtam. Most olvasom (már amikor..) a Holdnak árnyékát. Köszi! :)

(#5050) gerii válasza KisTücsök (#5044) üzenetére


gerii
addikt

Én a Kim Stanley Robinson - 2140-ét olvasom most, szokásos minőség, és most láttam, hogy már jön a következő könyve :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.