Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1292) Ariadne válasza pohár (#1290) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem szabad csak úgy találomra venni! Mindenképpen szemorvos kell, hogy megvizsgáljon előtte, és ő meg is mondja, hogy milyet ajánl. Van ugyanis, aki nem hordhat lencsét, mert pl. túl száraz a szeme, szóval ezzel azért nem jó játszani. Egy rövid vizsgálat az egész...

A benthagyásnak meg én is nagy ellenzője vagyok. Az elmúlt 14 lencsés évem alatt alig romlott a szemem, begyulladva is alig néhányszor volt, nem kockáztatnám egy éjjel-nappali lencsével, hogy másképp legyen. Egy tok lötyivel a szemüvegtokban szokott lenni nálam, egy kézmosás és két perc megszabadulni a lencsétől, nem gond. Ha valamiért nagyon nincs kézmosási lehetőség, kiveszem úgy, úgyis csak a lencséhez érek, amit meg fertőtlenít a lötyi. Éjjel az álmomat meg úgyis látom (-7 dioptria). :D

Azért az, hogy éjjelre van valami a szemeden, szerintem nem túl jó ötlet, mert akármennyire hiper légáteresztő is, mégis kevesebb oxigént kap, mint amire tervezték...

Anno '94 körül még féléves lencsével kezdtem, mivel akkor még nem voltak ennél rövidebb idejűek, aztán mihelyst kapható lett, havi Ciba Focusra váltottam, most már tizenegynéhány éve Focus Softcolorst hordok, zöldet. :DDD Normál barna szemem van, de határozottan zöld a végeredmény. ;) Valami törzsvásárlói kártyát igazán adhatnának már. :D

mod: Ja és igen, a hónapos Focust simán gond nélkül lehet két hónapig hordani, ezer évek óta így hordom. Sokszor nem is nézem, mennyi ideje bontottam, csak érzem a szememen, hogy olyan "koszos" érzés, akkor kidobom. Hol van már a fehérjeoldózás, mint a hőskorban, istenem... :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.