Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) g4bb3r válasza Integra (#3396) üzenetére


g4bb3r
tag

hol edzenek? megyek énis ;]

(#3402) radi8tor válasza g4bb3r (#3401) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek nem edzenek, hanem simogatják a golyókat. :D

⭐ Stella

(#3403) g4bb3r válasza radi8tor (#3402) üzenetére


g4bb3r
tag

az se baj ha simogatják a golyót.... :DDD

(#3404) tomtrial válasza Integra (#3396) üzenetére


tomtrial
tag

Aztamindenit!!! :C :R

Ez most kellett nekem a délutáni edzéshez :D

Amúgy itt egy kis videó tőlem nektek, ha már rég nem jártam itt a topicban :)

Over head squat 2x24kg
TGU bottom up 20kg
Laza bottom up day :)

Bónusz: Közös újvárosi edzés :)

A bottom up TGU-t a mai nap megpróbálom 24kg-al is... mennie kell :D

[ Szerkesztve ]

(#3405) WolfLenny válasza Integra (#3396) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Hmm... egy ilyen kettlebell táborba én is mennék.. :D

(#3406) Integra válasza WolfLenny (#3405) üzenetére


Integra
titán

most komolyan, ennyire pina hiányban szenvedtek, hogy ennyire tartjátok magatokat? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3407) lorcsi válasza tomtrial (#3386) üzenetére


lorcsi
veterán

akkor jól gondoltam, hogy az apródon innen hírdetitek a belleket :)
próbáltam többször is ezt a military bellt, de rettentően csúszott a kezem vele, pedig nem vagyok egy izzadós fajta

találtam pár cement töltésőt, ezt próbálta már valaki?
miylenek ?

igazából a jó régi lepattanós festékű piros-fekete színűekre vadászok, de sehol nem találok ilyeneket :(

(#3408) harry válasza lorcsi (#3407) üzenetére


harry
veterán

Az egyszerűbb vasak ellen nem nagyon szokott kifogásom lenni, no de azért vas legyen, ezeknek a mindenféle furcsaságoknak (műanyag, gumis, cementes, stb) nem vagyok híve, azért mégis csak egy olyan cucc, amit ha megveszel, nem nagyon veszít az értékéből, el lehet adni később is, ha nem kell már, akkor meg egy kis pluszt megérhet egy jobb (és akkor még nem a profi cuccokra gondolok). No meg ha két golyóval edzel, sérülhet is, amit nem viselhet túl jól.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3409) g4bb3r válasza tomtrial (#3404) üzenetére


g4bb3r
tag

fasza! jó kis edzés. :R

(#3410) francois72


francois72
csendes tag

Bár ez a cikk nem kettlebell-esekről, és nem is elsősorban nekünk szól, azért érdemes végiggondolni, mi vár az emberre kb. a 4. X környékén, illetve azután.

[ Szerkesztve ]

(#3411) Integra válasza francois72 (#3410) üzenetére


Integra
titán

tudod mi ennek a lényege: vedd a tápkieget köccsööööggggg!!!!!! ennyi.
azt nem írja, hogy egyél tiszta, organikus élelmiszereket... ezek a cikkek kurva nagy fogyasztói társadalom manipuláló maszlagok. az az alapvető baj, hogy ez egy testépítő oldal, így mint olyan, nem lehet egészséges sem. mi az egészséges? crossfit, kettlebell, a funkcionális edzés, kiegészítve a tiszta élelemmel és a tiszta, pozitív gondolkodással. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3412) koxx válasza Integra (#3411) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sajnos egyre kevesebb a tiszta élelem :/ Nem rosszak a tápkiegek csak ésszel kell őket használni és nem kell minden hülye reklámnak bedőlni.

"A tesztoszteron termelés fokozók mind sikeresebben kerülnek bevetésre, amit az élet több területén is kihasználsz" ez egy vicc, több kutatás is bizonyította, hogy lofaxt se érnek.

(#3413) Sztyipáncsuk válasza francois72 (#3410) üzenetére


Sztyipáncsuk
csendes tag

Az igaz (sőt szerintem sok duhaj huszonévesre már a harmadik X után is az vár), csak a konklúzió egy ordenáré nagy baromság, ahogy Integra is írja.

Az ízületi probléma meg azoknál jön elő nagyon hamar, akik monoton munkát és gyakorlatokat végeznek. Nem csoda, hogy manapság hülye céges oktatások vannak már arról is, hogy egy dobozt hogy emelj föl, vagy hogy ülj a gép előtt.

(#3414) harry válasza Integra (#3411) üzenetére


harry
veterán

Igazából a 15 pontból mindössze 3 említett valamilyen tápkieget... Nyilván céljuk errefelé terelni az embereket, de ettől függetlenül, szerintem a többi pontnak van értelme. Konklúziót nem látok, mindenki vonja le magának amit akar, nekem nem az jutott eszembe, hogy rohanok tesztoszteron termelés fokozó bogyókat venni...
Sokkal inkább az, hogy nem árt ésszel, jobban odafigyelve edzeni, mértéktartással, nem túlhajszolni magunkat (súlyválasztás, bemelegítés, helyes technika, stb). Ezek miatt számomra hasznos volt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3415) Integra


Integra
titán

keresek teraszra kültéri matracot vagy fene tudja mit... ugrálókötelezni és golyós edzéshez. ötletek?
nem akarom a követ széttörni a súlyokkal :DDD decathlonban voltam, de ott semmit sem találtam..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3416) harry válasza Integra (#3415) üzenetére


harry
veterán

Tatami nem jó? Még akár úgy is, hogy ha nem használod, behozod.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3417) Integra válasza harry (#3416) üzenetére


Integra
titán

tatami lapokat egyedül cipelni? és hova teszem? bazi nagyok :( valami ésszerűbb megoldást vadászok

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3418) Krike válasza Integra (#3417) üzenetére


Krike
aktív tag

Én nemrég vettem Decathlonban ilyen 4 darabos polifoam szerűt, csak keményebb, amit a fitness gépek alá szoktak rakni. A weboldalon nem találtam meg, de a gépek környékén szokott lenni egy papírdobozban. 4600 ft körül van, vagy itt nézz körül szerintem.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3419) Integra válasza Krike (#3418) üzenetére


Integra
titán

nekem is az van itthon, de már nem kapni dechatlonban :( mintha kilistázták volna
a gumipadló nem rossz, de 2x2 méteres kéne.. mit kezdek 122mm szélessel?
az eva tatami sem rossz, abból lehet csinálni 2x2 méterest, de 25ezerért? azért az kemény...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3420) Pocee válasza Integra (#3419) üzenetére


Pocee
senior tag

nem a legkönnyebb megoldás,mármint súlyra de megfelelő vastagsággal lehet faragni,gumiszőnyeg,feltekerve beszerezhető,majd ráékeresel,ettől tuti nincs tartósabb és rugalmas,szal' az izületeid sem mennek szét rajta.

szerk:Most így gyorsba

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#3421) Integra válasza Pocee (#3420) üzenetére


Integra
titán

igen, egy 2x2 méteres gumiszőnyeg lenne az ideális szerintem is, azt még tárolni is tudnám hátul a fészerkamrában. és azon ugrálókötelezni is jobb lenne, mint ezen az eva tatamin

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3422) Krike válasza Integra (#3417) üzenetére


Krike
aktív tag

Bocsi, lejárt az időm, ilyet kell keresni a Decathlonban, DF920 a neve. Én múlt héten hétvégén vettem Budaörsön egyet. Olyan gumipadlóból van 4 db összerakva a teremben a húzódzkodó állvány alatt, de az lenyúzza az ember bőrét is :(

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3423) Integra válasza Krike (#3422) üzenetére


Integra
titán

ilyenem van, 61x61-es. de nem kaptam sehol. meg ebből is kell legalább 2 csomaggal. élvédőt pl sehol sem láttam hozzá, hogy ne a fogak legyenek oldalt, mint a fotókon itt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3424) Krike válasza Integra (#3423) üzenetére


Krike
aktív tag

Próbáltam beszélni velük, de az osztályon nem vették fel :( Én élvédővel együtt vettem, úgy volt becsomagolva. Rákérdeztem a facebook oldalukon, hátha válaszolnak.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3425) Integra válasza Krike (#3424) üzenetére


Integra
titán

komolyan? enyémben nem volt élvédő.. de akkor lehet, hogy mégsem pontosan ugyanaz a típus a tied meg az enyém.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3426) Integra


Integra
titán

egy lelkes crossfitter :DD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3427) BajzáthA


BajzáthA
csendes tag

Nekem is kicsit hasonló problémám van. Súlyemeléshez keresek jó áron gumilapokat. Már több helyen szétnéztem és pár gyártóval is felvettem a kapcsolatot. Bár kettlebellnél egyszerűbb, nincs súlyleejtés...

(#3428) Integra válasza BajzáthA (#3427) üzenetére


Integra
titán

erre klikk , az Ip16-ra gondolok konkrétan. tuti nem occsó, ellenben elég jó tulajdonságokkal rendelkezik és pont akkora amekkorára szüksége van az embernek. lekell mérnem a teraszt... :D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3429) radi8tor válasza Integra (#3428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

IP16-os? Az elég korrektnek tűnik :K

⭐ Stella

(#3430) Integra válasza radi8tor (#3429) üzenetére


Integra
titán

igen, azaz :K
itthonra lakásba meg nem venném, de kültérre a teraszra ideális lenne, ez az első amit találtam és tetszik anyagra, paraméterre és felületre.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3431) kilinked


kilinked
csendes tag

Sziasztok!
Ha már feljött ez a téma.
Ezekről mi a véleményetek? Jó lehet vagy felejtős?
http://www.insportline.hu/1918/fitness-szonyeg-insportline-eva40
http://www.insportline.hu/1950/fitness-szonyeg-insportline-eva80
Otthoni kettlebellezéshez használnám szobában vagy teraszon.
Magnézia téma:
Miért növeli meg az ismétlés számot (pl snatchnél)?
Nekem nem szokott edzés közben izzadni a tenyerem (a fejem, mellkasom annál inkább) és csúszni a bell. Akkor is ajánlott-e használni (mert könnyebben, többet tudok így dolgozni) vagy csak csúszás ellen jó?

(#3432) Integra válasza kilinked (#3431) üzenetére


Integra
titán

nem rosszak ezek a szőnyegek sem és kellő méretűek :)
szerintem a 80kg/m3 paraméterű a jobb, stabilabb, merevebb, nem süpped úgy meg.

szerintem teljesen felesleges a magnézia, én sem használok, zavarnna is, meg aztán minden mocskosul fehér lesz és takarítsd fel magad után.. :DDD az, hogy mennyire csúszik/izzad a kezed, egyén függő, valszeg szerencsésebb vagy. én jobban rámarkolok ha csúszik, így oldom meg. szorítani kell mint a zállat :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3433) tomtrial válasza kilinked (#3431) üzenetére


tomtrial
tag

Magnézia téma:

2 hete szombaton kint a szabadban lenyomtam egy 5perces 100as snatch teszet (24kg) úgy, hogy bemagnéziáztam a kezem elég rendesen ... kár volt :) Szerintem a magnézia arra az esetre jó, ha nem sok ismétlést csinálsz meg egymás után. 90 snatch után már annyira izzadt volt a tenyerem, hogy a magnézia ami rajta volt a belle fülén kötött ki és képzett egy elég kemény "rücskös" bevonatot, ez volt a baj sajnos, mert ez a bevonat szedte le a tenyeremről a bőrt ...

Tegnap viszont magnézia nélkül tettem meg ugyanezt, és semmi bajom nem volt utána ...

Szvsz a magnézia jó dolog:
- kis ismétlésszám mellett
- hűvösebb időben amikor nem izzad a tenyér annyira

Remélem tudtam picit segíteni ebben a témában.

(#3434) tomtrial


tomtrial
tag

Bocs lejárt az idő de ez éppen ide jó: neki azért nem árt ha nem csúszik a keze :)

(#3435) lorcsi


lorcsi
veterán

innen hirdet valaki az apródon Bigmasterl néven?

(#3436) radi8tor válasza lorcsi (#3435) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van ilyen, kérdezd meg tőle: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3437) harry válasza tomtrial (#3433) üzenetére


harry
veterán

Megvan az a szint, amikor még hasznos tud lenni. Túl sokat nem szoktam használni, mert akkor jellemzően két dolog történhet:
- teljesen száraz lesz a tenyerem, a kelleténél jobban tapad, és begyűrheti a golyó
- ha idővel nem törlöm meg a kezem, és elkezd megint izzadni, akkor egyfajta síkos réteget képezhet, ami nyilván megint nem jó.

Én megpróbálom rendesen megtörölni a tenyerem, és az ujjaim hegyére tenni magnéziát, hisz úgyis az lenne a fontos, hogy lefelé meg tudjam tartani a golyót, ne csússzon ki a tenyeremből. Mármint snatchnél, máshol nem is nagyon használom, legfeljebb nagy súlyos swing, clean, de ez elég ritka. Na meg persze úgy egyáltalán akkor, ha már izzad, csúszik a tenyerem.
Ilyen szempontból, igen, növel ismétlésszámot, mert nem kell letennem (mert érzem, hogy különben kicsúszna).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3438) Krike válasza Integra (#3425) üzenetére


Krike
aktív tag

No, hivatalos válasz: Decathlon Magyarország Kedves Krisztián, kapható, minden áruházunkban van belőle készlet. Sajnos a weboldalon nem jelenik meg egy informatikai probléma miatt...

Tehát le kell kapni egy eladót a fittnes osztályon, mert valahol eldugva tartják :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3439) Integra válasza Krike (#3438) üzenetére


Integra
titán

na, akkor hajrá :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3440) Krike válasza Integra (#3439) üzenetére


Krike
aktív tag

Nekem van :) Te nem találtál a múltkor ;)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3441) Integra válasza Krike (#3440) üzenetére


Integra
titán

jaaaa, persze, az most sincsen :DDD
ha legközelebb arra járok, megkérdem. igazából azért nem létfontosságú, mert mindig szétszedem edzés után és a helyére teszem. nem akkora a lakásom, hogy van egy dedikált edzőszobám :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3442) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ma 2 edzést is toltam

Délelőtt semmi különös nem volt benne egyet kivéve, egy kézzel kiment a 20+24-es bell (Jerk). Sztem kimenne a 48kg is ha egy golyót kéne tartanom, de meg fogom próbálni a 2x24-et.

Délután pedig sikerült az egylábas guggolás (jobb+bal) 24 kilóval.

Idóközben fogytam 5 kilót, de úgy érzem az erőm megmaradt. Deadliftben is most könnyen ment a 150, múltkor a 170. A cél 200.

[ Szerkesztve ]

(#3443) Integra válasza koxx (#3442) üzenetére


Integra
titán

csak óvatosan, de hajrá :))
pár haverom így zúzta le magát, azóta is kis súlyokkal tudnak csak dolgozni, melegíts be jól előtte, aztán edzés közepe felé amikor a legnagyobb erőt tudod kifejteni, akkor.
azért a te súlyoddal ennyi is kell legyen a deadlift is :)

nekünk ma 3 súlyzós volt, sajnos a 28 kilóssal még mindig pushpress-ből nyomom ki, sima press csak a 24 kilóssal megy, de szerintem év végére elég stabilan belefogok tudni nyomni a 28as golyóba is végre.. ha minden igaz, a héten vagy jövő héten áttudom venni a régi elite piros 28 kilósamat és akkor már itthon is tudok rá edzeni a saját tempómban. nekem sokszor túl gyors az edzés menete.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3444) tomtrial válasza Integra (#3443) üzenetére


tomtrial
tag

Nekem a 28kg-os clean&jerk long cycle nagyon sokat dobott a tolóerőben. Most már simán kinyomok bal és jobb kézzel sima military push-ban 5-5db-ot kényelmesen a 28assal :) ... hihetetlen de komolyan sokat dobott a teljesítményemen a clean&jerk!!!

Haverral csináltunk egy kis challenge-et is nemrég clean&jerk-ből. 1nap 10perc 28kg 5ös kézváltással amennyit csak tudunk, ekkor még csak 70db ment ki. Rá 2 napra újra 10 perc de már csak 4es kézváltással toltam így 88 ment ki. Nagyban segítette az állóképességet és a robbanékonyságot ...

Dupla súlyos military press 2x28kg-al szintén 5db megy ki nagy általánosságban (ha igazán jól bemelegítettem)

Pistol 36kg-al: [16kg+20kg] ... meglesz a 2x20 is hamarosan úgy érzem ...

Tegnap egy laza 5perces 24kg-os snatch tesztet is nyomtam, és egész jól sikerült, 100db-nál még volt vissza 32mp-em ...

Ahhoz képest, hogy tavaly nyár végén kezdtem a bellezést nem rossz ez :D

(#3445) koxx válasza Integra (#3443) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaja meglesz, tényleg oda kell figyelni ilyenkor. Ha lenne 40-44-48-as golyó akkor nem volna probléma. Military pressben 20+20 volt eddig a maxom, de az kicsit nehezebb.
Perpill 95kg vagyok, szóval DL-ben van még hova fejlődni :)

(#3446) Integra válasza tomtrial (#3444) üzenetére


Integra
titán

jaja, azt csinálom én is :) muszáj lábbal besegítenem kinyomáshoz jelenleg. meg ügye üres karral is fesztíek, kezem ökölben, hogy az egész testem segítsen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3447) harry


harry
veterán

No, hogy elszaladtatok a súlyokkal :D Grat!

Én a múlthétvégén vagy négy napot ~38° körüli lázzal töltöttem, alig mozogtam/ettem, szóval nem állok túl fényesen, fogytam is pár kilót. Szerdán is lesz edzés, jó lenne már menni, legalább átmozgatni egyet, aztán remélem jövőhéttől mehet minden ismét teljes gőzzel.

Közeledünk a snatch hónap felé :) Amit nem annyira szeretek, mert mindig kinyírja a tüdőmet és idővel a tenyeremet is - viszont tényleg jól lehet fejlődni. Valamikor szeretnék kipróbálni egy snatch tesztet is a 28-as bogyóval, megnézni, meddig megy. 24-gyel sikerült (bár már azt is rég néztem), talán 28cal is menne egy 60-db legalább. Ha nem csúszik...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3448) g4bb3r válasza harry (#3447) üzenetére


g4bb3r
tag

kipróbálom én is ezt a clean&jerk-ot hátha felhoz erőben a komolyabb súlyokhoz

(#3449) Integra válasza g4bb3r (#3448) üzenetére


Integra
titán

nekem időbe tellett mire rájöttem, hogy a jerk tulajdonképpen a pushpress-szel egyenlő :DDD
csak így tudod felhúzni magad nagyobb súlyokra press esetén, másképpen nem megy, úgyhogy ne hagyd ki :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3450) harry válasza Integra (#3449) üzenetére


harry
veterán

Ismerősök mikor RKC képzésen voltak, ott azt mondták nekik, próbáld meg szabályosan kinyomni, rendesen felfeszítve, ha nem megy, nem megy - de ameddig igen, addig csináld. Tehát, ha pl. rackből ki tudom emelni mondjuk fejmagasságig, de feljebb nem megy, akkor érdemes így csinálni, és mindig próbálgatni, tovább tudok-e lépni, vagyis nem rugózni, dőlni, stb.
Értem a lényegét, de valamelyest talán nekem is szimpatikusabb egy valamilyen lökés + kontrollált negatív szakasz, vagy hasonló.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.