Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Integra válasza koxx (#2099) üzenetére


Integra
titán

amelyiket érzed, nincsen 36osom, csak 32esem, nem érzem, hogy kellene, majd felhúzom magam, ahogy azt kialakítottam magamnak és megszoktam, bár az elején ezzel is ugyanolyan bokalefosás lesz, mint anno 32essel is :DDD tényleg kemény lesz, mert kb 77kg vagyok.

harry:
jelenleg csak deadlift és swing. ez bőven elég. a fő gyakorlatok mind 24essel továbbra is, de pl guggolást már 32 kilóssal igyekszem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2102) g4bb3r


g4bb3r
tag

nekem is megjött a 20kg-os Spartan kettlebellem :)) sajnos a vállam miatt most csak kerülgetem de egyébként meg vagyok vele elégedve. Jó vastag a fogója két kézzel is bele lehet kapaszkodni (nagy kezeim vannak). Azért beleswingeltem egy párat a próba kedvéért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2103) Integra válasza g4bb3r (#2102) üzenetére


Integra
titán

jut eszembe, ha a vállad akarod rendbe tenni, akkor kis súllyal nyugodtan, tehát ha a 16os nem okoz gondot, akkor azzal bátran csinálhatod. ilyenkor mindig kisebb súly kell.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2104) g4bb3r válasza Integra (#2103) üzenetére


g4bb3r
tag

igen ezt csinálom,óvatosan 16 ossal "edzegetek" snatchet , MP-t kerülöm egyenlőre. rehabos gyakorlatot meg 8 vagy 12essel...

Esténként meg vérben forgó szemekkel bámulom a 20ast és idegbe vagyok ott áll.. :W

(#2105) Integra válasza g4bb3r (#2104) üzenetére


Integra
titán

nem baj, csak mindig szuggeráld, hogy úgyis használni fogod:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2106) harry


harry
veterán

Sikerult ma vennem magneziat, szoval semmi sem tart vissza a snatch teszttol ;] A cel 24kg, 5 perc, 90 ismetles, bar lehet be kene ernem 80nal is, eddig 79 volt a max, raadasul mostansag nincs is akkora porges, mint Ervinnel. Na de majd meglatjuk.
Amugy idovel nagyon csuszik az a szemet golyo, pedig militar grade-ek...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2107) Integra válasza harry (#2106) üzenetére


Integra
titán

sosem tudtam hogy melyik golyót hogy hívják, lövésem sincsen mi az a military grade :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2108) harry válasza Integra (#2107) üzenetére


harry
veterán

Az a Pavel default :D Dragon Door golyó, ha így ismerősebb, manapság jóformán csak ilyet látni, tactikálban legalábbis. Ott vettem a magnéziát is, volt egy 48-as bogyó is, egy kézzel megemeltem próbaképp, jóféle :) Na, szóval ennek elvileg kissé rücskös felülete van, tán anyagában színezett feka, meg atomtámadást túlél, cserébe legalább drága, de idővel akkor is csúszóssá válik, már swingnél is, snatchről nem is beszélve. Na de majd most ;] Mondjuk most jut eszembe, hogy a héten még nem voltam edzeni, szóval lehet nagy fába vágom a fejszémet :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2109) koxx válasza Integra (#2107) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A sima dragondoor golyó fényes és kicsit csúszósabb felületű, a military grade verzió mattabb és enyhén érdesebb, persze később ez is lekopik, bár nekem még bírja. Nekem továbbra is a 360gears bellek kényelmesek, asszem beszerzem azt a 36-ost :)

(#2110) j.bravo válasza Jim-Y (#1946) üzenetére


j.bravo
addikt

Üdv!

"Nagyon sokat nem bukhatok rajta" alapon vettem egy kompressziós pólót, decathlonos változatban.

Ha edzés közben felcsúszik, akkor nagy rám a méret amit vettem, vagy épp túl kicsi?
Vagy nem elég széles a mellkasom a derekamhoz képest?

A szűk nyakú pólókat nehezen viselem, ez jónak tűnt de zavart, ellenben ha kissé lehúzogattam a nyakamról a mellkas felé, jó lett, úgy tűnt úgy is marad, de egy perc mozgás után megint a nyakamra vándorolt.

Szóval a fazon miatt ilyen lenne minden méret, vagy kisebbet/nagyobbat kéne vennem?

Whatever.

(#2111) harry válasza harry (#2106) üzenetére


harry
veterán

Sikerrel jártam ;] 93 snatch, 5perc, 24kg, úgy, hogy a héten nem edzettem, és hetek óta nem snatcheltem, szóval szerintem egész jól ment.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2112) Integra válasza harry (#2111) üzenetére


Integra
titán

az nagyon komoly, grat!!!! :R
nekem ilyen majd jövő ilyenkor fog menni csak :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2113) koxx válasza harry (#2111) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Grat szép eredmény, lassan nekem is meg kéne próbálni.

Páran már biztos láttátok FB-on [link] "26 reps per minute" 32 kilóval, a rohadt ufonauta :)

Integra: minek fecsérelje az idejét kézváltásokra :D

[ Szerkesztve ]

(#2114) Integra válasza koxx (#2113) üzenetére


Integra
titán

jah... és csak jobb kézzel.. nóóóóórmáááááliiiiisssss :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2115) harry válasza Integra (#2112) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm :R
Húzódzkodásra kéne ráállnom, az elég gázul megy...
Meg úgy általában véve szeretném elérni egy RKC I szintjét (főleg erőnlétben, de tudásban is jó lenne, a gyakorlatkivitelezés nagyjából talán ok, a tanítás még biztos nem), ezen már tavaly is gondolkodtam, csak úgy voltam, úgysem megyek képzésre (mert nekem nagyon drága, meg úgysem használnám semmire, úgy meg főleg), így aztán motiváció sem volt.
Jövőre lehet komolyabban veszem, és megcsinálom a teszteket 'házilag', vagy nem tudom...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2116) koxx válasza harry (#2115) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondolom nem árt ha frissen meg tudsz csinálni 120-at 5 perc alatt. RKC I végén van a snatch teszt, addigra már hulla mindenki.
Nekem is az a bajom, hogy baromi drága :/ (amellett, hogy kéne még rá edzeni bőven)

[ Szerkesztve ]

(#2117) Integra válasza harry (#2115) üzenetére


Integra
titán

ezzel a snatch tudással simán megvan az rkc1, ne aggódj :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2118) harry


harry
veterán

Mindenképp cél elérni egy ~120-at, akkor talán mondhatom, hogy a 100 is megy aránylag jól. Na meg persze a szabályosságra is kellhet jobban ügyelni, pattanjon, szépen menjen. Egyelőre talán elérem a két célt külön-külön (tudjak szépen snatchelni, ez kb. megvan néhány ismétlésnél), illetve legyen meg a 100 (ez közeleg), aztán majd összegyúrom :D Amúgy 40-et csináltam egyben, 10-esével váltva, utána pedig 20 (10-10) ismétlés után pár sec pihi, és folytattam.

Ervinnél a 2 bogyós gyakorlatokra is gyúrunk, igaz ott még javarészt 20-ast használtam, de ősszel ráállok a témára. Úgy tudom, ott is két golyóval kell bemutatni a gyakorlatokat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2119) koxx


koxx
MODERÁTOR

Na ma próbára tettem magam, 15perc bemelegítés után belefogtam az 5perces snatchbe 24-gyel. Sajna 2x10-12 sec-re pihennem kellett, de így is összejött 96 :) Soha nem csináltam előtte 20nál többet. Rájöttem még vmire, gyík az alkarom :( , de nagyon, máshol bírtam volna.

(#2120) harry válasza koxx (#2119) üzenetére


harry
veterán

Na helyes, jo lesz az :K Szoritasom nekem is gyengult a vegere, meg kezdett csuszni is. Meg a seggem alatt, a combom hatso felso resze allt be elegge. Ja meg egyelore kesztyuben gyakorlok, amit persze az eles teszten nem lehet hasznalni...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2121) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv! 28as bellt cserélnék 24esre vagy 20asra. Valakit érdekel?

(#2122) Jim-Y


Jim-Y
veterán

ma levittem a bellt a strandra, reggel, és a vízben nyomtam az amerikai swingeket, meg thrustert is, nagy feeling volt, aki teheti próbálja ki egyszer, hogy vízben edz :K

(#2123) Integra válasza harry (#2120) üzenetére


Integra
titán

én a leeresztéssel szenvedek mindig, szerintem borzalmas a technikám lefelé..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2124) koxx


koxx
MODERÁTOR

Szerváltam jó áron egy 32-es klasszik DD golyót, remélem ma már kipróbálhatom :) 36-ról lemondtam, talán később.

(#2125) harry válasza Integra (#2123) üzenetére


harry
veterán

Abban mi lehet borzalmas? Kicsit előrehúzom és behajlítom a karom, és már megy is lefelé a golyó, nyilván egy kis íven, nem ledobva. Persze azt én sem bírom, amikor már csúszik a kezem, és itt kell valahogy szenvedve megtartani, áh.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2126) csoppy


csoppy
csendes tag

Sziasztok!
24-es Bellt keresek használtan.
Ha valaki tud segíteni,kérem jelezze!
Köszi!
Szép napot!

(#2127) Integra válasza harry (#2125) üzenetére


Integra
titán

a fene tudja, sutának érzem az egészet, különösen bal karral, de hát ez is a gyengébb karom. két féle technika is van ugye, a behajlított karral testközelben engeded le, vagy előre kibillented és egyenes karral vissza lendíted. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2128) koxx válasza koxx (#2124) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mai edzésen kipróbáltam a 32-est, swing és MP gond nélkül megy, de a snatchet nem mertem megpróbálni. Viszont a classic DD golyók felülete sokkal rosszabb mint a military gradeké, kicsit lehet csiszolnom kell rajta.

(#2129) Integra válasza koxx (#2128) üzenetére


Integra
titán

fúúú, én kakkangatok itthon a mocsokkal :DDD ez most már azért kemény lesz az én súlyomhoz..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2130) Attys01 válasza koxx (#2128) üzenetére


Attys01
csendes tag

Szia

Én most kezdtem el 2 hónapja a kettlebellt, és kíváncsi lennék rá te mennyi idő alatt jutottál el a 32-es golyóig?

A másik kérdésem van vmi határ, hogy meddig lehet eljutni, normális körülmények között?Gondolok a testsúly golyósúly arányra. Testsúlyod fele a max vagy ...??

Üdv és jó edzést

(#2131) koxx válasza Integra (#2129) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért még én is :D de majd belejövök.

Attys01: 2010-ben kezdtem 16-os golyóval, fél évre rá 20-as majd újabb pár hónapra rá 24-es. Ma jött meg a 32-es golyó. Ez most elég lesz egy darabig.

Láttam youtube-on ~45kg-os csajt beasttel swingelni, szóval semmi sem lehetetlen. Ha jól tudom akkor Tóbiás Mátyás csinálta meg Mo-n elsőként a beast challenget és hát ő sem egy 120kilós melák :)

[ Szerkesztve ]

(#2132) harry válasza koxx (#2128) üzenetére


harry
veterán

Pedig én még gondolkodtam, hogy párat snatchelek a 32-vel, de lehet még átgondolom :D Csak úgy próba jelleggel. 28-cal ment néhány. Na majd meglátjuk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2133) Integra válasza koxx (#2131) üzenetére


Integra
titán

egy év múlva swing és deadlift simán menni fog nekem is beast-tel, de sokkal jobban szeretném ha ötös létrát és minden mást a 28 kilóssal tudnék jövő ilyenkor csinálni :K

harry: pár 28 kilóssal nekem is megy, de túl nagynak ítélem magamnál a sérülés kockázatot, mert egyszerűen a 24 kilóssal sem csinálom stabilan, úgyhogy nálam még egy évig marad a 24 kilós, nincsen kockáztatás :D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2134) koxx válasza Integra (#2133) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Áh nem éri meg a sérülésveszély miatt, elég a 24, az is beszaratós :D

Kíváncsiságból lemértem a derekam/mellem/testsúlyom. Januárban 98/109/103, most 86/112/94. Erőnlétem meg kb 2x jobb. Pontos okát még nem tudom mert a kajára annyira nem is figyeltem oda.

(#2135) g4bb3r válasza koxx (#2134) üzenetére


g4bb3r
tag

szerencsés vagy.. én szenvedek a fogyással pedig kajára is figyelek :O

(#2136) Jim-Y válasza g4bb3r (#2135) üzenetére


Jim-Y
veterán

ha szerinted odafigyelsz a kajára, mellette rendszeresen mozogsz, mégsem fogysz, akkor az vagy valami rendellenességre utal, vagy ami valószínűbb, hogy a kajád még mindig nem jó, vagy nem mozogsz eleget...

(#2137) Integra válasza koxx (#2134) üzenetére


Integra
titán

94kg vagy? azzzigen.. én csak 77:DDD

harry: én meg próbálom felküzdeni magam 80kg-ra. talán jövő ilyenkorra sikerül. ha nem, az se baj, lényeg, hogy legyek piszok erős és gyors a bunyóhoz, a pumpált tükörhuszárkodás nem kenyerem :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2138) harry válasza Integra (#2137) üzenetére


harry
veterán

Én félúton, most valahogy 85kg körül, bár még lehetne fogyni belőle.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2139) g4bb3r válasza Jim-Y (#2136) üzenetére


g4bb3r
tag

heti 2-3 kettlebell edzés , reggelente fél óra kocogás (majdnem minden reggel)

lisztes dolgokat, cukrot,tésztát, rizst nagyon keveset ritkán eszek. 2 hete megint elkezdtem a paleot ugyan sokkal jobb a közérzetem de kilók maradnak egyenlőre. Söörzést szintén visszafogtam.
Sikerült vennem otthonra is golyót szoval a 3. edzés/hét mostár fix lesz és tervezem, hogy minden nap swingelek legalabb 10-15 percet.

Majd beszámolok 1 hónap múlva hátha beindul... jelenleg 197cm/108kg...

(#2140) Jim-Y válasza g4bb3r (#2139) üzenetére


Jim-Y
veterán

Pedig ez így jól hangzik.. lisztet, cukrot teljesen kivonhatod, nem lesz tőle bajod, ami ezekből szükséges lenne azt máshogy amúgy is beviszed. Az alkoholt is kerüld, mert az is nagyon hízlal :( Köretnek amíg diétázol salit, vagy zöldséget egyél, néha az egyhangúság megtörése végett mehet egy kis ch is rizs, vagy krumpli formájában, de legtöbbször zöldséget egyél, amíg diétáztam én úgy csináltam, hogy csak reggel, felkelés után ettem CH-t zabpehely formájában, utána egész nap már csak ásványvíz+hús+zöldség/saláta ment -> így szaladnak a kilók lefelé...

Várom majd a beszámolót és kitartást, a siker nem marad majd el ;)

(#2141) j.bravo válasza j.bravo (#2110) üzenetére


j.bravo
addikt

Srácok, erre (#2110) tudtok valamit mondani? Kisebb vagy nagyobb méret kell, ha érezhetően rám cuppan (de nem "jajderohadtulszorít") a kompressziós trikó, de edzés közben percek alatt felcsúszik?
Kösz előre is!

Whatever.

(#2142) koxx válasza j.bravo (#2141) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem nagyon szabadna felcsúsznia. Én egy U.A. L-es méretet vettem, rendesen rámfeszül, alig bírom levenni. Standard polóban XL-XXL-t hordok.

Integra #2137: ja 94, de 192centihez :) úgy már nem olyan sok. Testtömeg/erő arány sokkal jobb nálad.

[ Szerkesztve ]

(#2143) Integra válasza j.bravo (#2110) üzenetére


Integra
titán

ne félj a nyakas polóktól, semmi baj velük, nekem most jön a második ua felsőm, annyira elégedett vagyok vele, csak már az idei szériából. nem csúszik, nem fog szánkózni rajtad, de megfelelő méretet kell vegyél, hogy tapadjon. ezek a felsők akkor működnek ha szorosan a habtestedre feszülnek :)
először mindenképpen élőben próbáld ki, hogy melyik a te méreted. aztán lehet netről vadászni "olcsóért" :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2144) j.bravo


j.bravo
addikt

Köszi mindkettőtöknek!
Akkor a következőnél megpróbálok még eggyel kisebbet, ha még fel tudom erőltetni magamra :)
(ugye egyet már vettem, igaz nem UA; ezek szerint lehet hogy nagy)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2145) Integra válasza j.bravo (#2144) üzenetére


Integra
titán

milyet vettél? nike? adidas? azok nem hozzák az ua párologtató képességét, olcsóbbak is. olyan boltba menj el ahol feltudod próbálni mindet, van egy foci bolt a nyugatinál a skála oldalában.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2146) koxx válasza Integra (#2145) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyiksem "vettem egy kompressziós pólót, decathlonos változatban." Nekem van még egy Nike dri fit prom, de közel sem olyan jó mint az UA.

(#2147) j.bravo válasza koxx (#2146) üzenetére


j.bravo
addikt

Így van, valóban írtam lentebb/fentebb :)
Így is sokkal jobbnak tűnik (mondjuk egyetlen edzésen vettem fel eddig) mint egy pamutpóló vagy akár nem kompressziós izzadságkivezetős.
Később persze lehet hogy meglepem magam egy komoly darabbal.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2148) Integra válasza j.bravo (#2147) üzenetére


Integra
titán

elnézést, ez kimaradt :)
érdemes beruháznod rá, bár tudom, hogy nem olcsó mulatság. de első edzés után áldod a napot, hogy megvetted :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2149) szamovar


szamovar
tag

Van kettő 16-os VINYL golyóm, amiket rendszeresen használok.Azonban szeretném végre bővíteni a felhozatalt egy 24-es bellel. Korábban már írtátok, de nem emlékszem, hogy melyik az a típus aminek szélesebb a fogantyúja, így kényelmesen lehet vele swingelni. Sajnos nekem 2 nap után véresre dörzsöli a 16-os a két kisujjamat és rettentő idegesítő. Ha van valakinek használtan eladója, az is érdekel! Köszi. :R

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#2150) koxx válasza szamovar (#2149) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

360 gears elite belleknek magasabb és szélesebb a fogantyúja, de szinte lehetetlen szerezni 24-est.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.