Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Krike válasza tomtrial (#3500) üzenetére


Krike
aktív tag

Szerintem nagyon jó :) A dupla snatch az eléggé embert próbáló dolog. Egy valami nem tűnt fel, amire nekünk mindig felhívják a figyelmünket, hogy nyomás előtt billentsük be a csípőnket, mintegy alátámasztásként. Az egy kezes High pull-t én nem tudtam rendesen csinálni, mindig dupla golyóval tolom, az valahogy jobban megy. Nagyon frankó kis videó, gratula :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3502) tomtrial válasza Krike (#3501) üzenetére


tomtrial
tag

Köszi szépen ... igyekszem :) Van még bőven mit tanulnom ... de alakulni fog ez. Tavaly nyár végén ismerkedtem csak meg a kettlebell-el ... de azóta mondhatni fanatikusan edzem sokszor sokat :D

Ugyebár van egy mondás: ha sokat akarsz nyomni, akkor sokat kell nyomni :D

(#3503) Krike válasza tomtrial (#3502) üzenetére


Krike
aktív tag

Én októberben kezdtem, de előtte több mint 10 évig nem sportoltam semmit, így messze kisebb golyókkal tolom :) Saját testsúlyos dolgokat is csinálsz amúgy? Nálunk rendszeres a fekvőtámasz, evezős-, vagy bicska felülés, csípő rátolás, plank.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3504) harry válasza Krike (#3503) üzenetére


harry
veterán

Mi a hónapban jelentősen több fekvőtámaszt és plankot csinálunk, melynek hosszútávú célja az lenne, hogy próbáljunk haladni az egykezes fekvők felé, kíváncsi vagyok, hogyan fog menni, mondjuk ezt lehetne / kéne gyakorolni itthon is...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3505) tomtrial válasza Krike (#3503) üzenetére


tomtrial
tag

Igen szoktunk saját testsúlyos edzést is csinálni. Fekvőtámasz, plank, guggolások (imádom) és sok sok húzódzkodás is szokott szerepelni a palettán :) Ma éppen egy nagyon jó edzéstervet ötölt ki az edzőpartnerem, melyben lesz kettlebell, trx, smr henger és saját testsúly. Szóval ma remélem halál lesz délután :D Mindezek mellett mindig figyelünk az elengedhetetlen pihenésre is!!! Tegnap még a villát sem fogtam meg kaja közben nehogy túledzett legyen :D

(#3506) Integra


Integra
titán

hahaha:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3507) koxx válasza Integra (#3506) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

bah :DDD

(#3508) harry válasza Integra (#3506) üzenetére


harry
veterán

Francnak ezt bonyolítani, egyszerűbb jobb, füles vasgolyó az igazi ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3509) koxx válasza harry (#3508) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az nem ok, dolgozni kell vele keményen, leizzadsz, elfáradsz és még a végén izomlázad is lesz. Nem tudsz közben tévét nézni és újságot olvasni.

Mi meg olyan idióták vagyunk, hogy bellezünk :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#3510) Integra válasza koxx (#3509) üzenetére


Integra
titán

buknak a nők ezekre a szarokra... edzeni egyik sem akar rendesen, ellenben kurva jól akar kinézni mind... megvannak ezek kergülve mind. taposógép, konditerem... teljesen elvannak tévedve..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3511) harry válasza koxx (#3509) üzenetére


harry
veterán

Így van, bár én ezt szeretem :D
Bár olykor nagyon nehezen indul az edzés, majd elalszom útközben, bemelegítés is szenvedős. Aztán ha már csinálom egy ideje, nincs gond, a vége felé kezdek felébredni, de az eleje siralmas. Erre rátesz egy lapáttal, ha meleg van, vagy esett. Vannak ugyan ventilátorok a tornaterem felső részében, de nem sok hasznuk van, nincs (számomra) elég friss levegő. Egyszer volt edzés eső után, na azt volt a mélypont többünknek is :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3512) koxx válasza Integra (#3510) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Konditeremben 4 gyakorlatra redukáltam az edzéseimet, ennyi kell, nem több.
- deadlift
- guggolás
- húzódzkodás
- haskerék

(#3513) Integra válasza koxx (#3512) üzenetére


Integra
titán

barbell jó lenne, de hol? ezért nem megyek terembe. mindegy, csinálom golyóval :)

ez a kedvencem: "Ezzel a módszerrel 15 perc alatt kiválthatsz egy másfél- két órás izomerősítést, utána pedig a napokig tartó izomláz garantált."
laza 380-at kéne belevezetni a csirkeagyaknak.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3514) koxx válasza Integra (#3513) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Itthonra kéne egy fasza Eleiko szett 250 kilónyi tárcsával meg egy erőkerettel :) de ez egyelőre álom marad.

Az izomláz önmagában még semmit nem jelent :) csak erre ők még nem jöttek rá. Beast-tel swingelni 20x10-et, az izomláz garantált :D

(#3515) Integra válasza koxx (#3514) üzenetére


Integra
titán

első swingnél leszakadna a cikkíró dereka :DDD

majd ha 3x ekkora lakásom lesz, vagy házam, akkor lesz kis kettlebell/crossfit gym :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3516) Csarlee válasza koxx (#3514) üzenetére


Csarlee
tag

Hu, basszus! Azert en is sok mindent megadnek! Nekem is az elsok kozott lesz amint veszunk egy hazat! Egyebkent nem kellene Eleiko eleg lenne valami szimpla is!

(#3517) koxx válasza Csarlee (#3516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elég nekem a szimpla edző Eleiko, nem kell az olimpiai :) Úgy néztem az árakat, hogy ~3000 USD-ből jön ki egy fullos szett, ami azért nem kevés. :(

Integra: ha kész, akkor szólj és megyünk, edzeni, segíteni, sörözni.. bármit :D

(#3518) Integra válasza Csarlee (#3516) üzenetére


Integra
titán

elsőnek nekem asszem a 20kg-os rúdon túl talán 2x5kg meg 2x10kg elég lenne... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3519) koxx válasza Integra (#3518) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Naa azért nem hiszem :)

"A Flabélos azzal hirdette magát, hogy 10 perc használat kábé 45-50 perc konditermes edzéssel is felér. " muahaha :D szóval ha 10 percig rázatom a se..em, az felér, 20perc deadlifttel+25 perc guggolással, ok.

(#3520) harry válasza koxx (#3517) üzenetére


harry
veterán

Nálunk a családi házban már úgy-ahogy megvan a helye egy kis sport-teremnek :) Csak még eléggé nagy a felfordulás pince téren, nincsenek rendesen kialakítva tárolók, így mindenféle hülyeség ott van. Az én kedvencem valami házi, mezei, jó rozsdás durva vas lenne (szóval akár megvenni a zártszelvényeket, és összehegeszteni valamit). Szeretem a puritán dolgokat, a vasnak főleg jól áll. Persze rudat, meg tárcsákat kéne venni, aztán azok annyira nem olcsók, noha végül is olyan sok nem kell.

Egy ideje lenne lehetőségem konditerembe járni, lehet majd valamikor végre ráveszem magam :D Engem első körben deadlift, guggolás, fekvenyomás érdekelne. Kíváncsiságból 1-2 csigás gép, ha már ott vagyok. Alapvetően szerettem én ezt csinálni korábban, de azért hiányzott, hogy valaki hozzáértő rugdosson, és megmondja, mit-hogyan-mennyit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3521) Csarlee válasza harry (#3520) üzenetére


Csarlee
tag

Király! Én már egy komplett konditermet összehefteltem még anno... Egyébként egy kétkezes olimpiai rúddal meg egy pár bellel mindent meg lehet edzeni. Szerintem deadlift, evezés, guggolás, fekvenyomás és mellről nyomás gyakorlatok bőven elegek. Ja, meg egy kis bicepsz és tricepsz a strandra....

(#3522) koxx válasza Integra (#3518) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nyárra a cél deadliftben 200, perpill 172,5 a maxom. Guggolásban gyengébb vagyok, talán a magasságom miatt is, ott egyelőre 130-nál járok. Fogytam 5 kilót, de úgy érzem, hogy még erősebb is lettem.

(#3523) Integra válasza koxx (#3522) üzenetére


Integra
titán

én nem nagyon barbelleztem, ezért nem is fogok kapkodni ha odáig jutok egyszer. csak ésszel, elég könnyen lehet sérülni súlyemeléssel tapasztalatlanként.
én is a zártszelvényben hiszek, meghegesztem magamnak a saját játszóterem majd egy nap :))
nézem a terveket a képeket az interneten és aztán összeépítek egy masszív komplexumot hozzá, szeretem az ilyen dolgokat. időtálló, elpusztíthatatlan lesz és maximálisan funkcionális :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3524) koxx válasza Integra (#3523) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én sem nagyon :) télen kezdtem. Brutál erőt hozott, a többi konditermi gép lofaxt nem ér. Jók ezek a home made cuccok, pl egy húzódzkodó, egy erőkeret, de egy profi olimpiai rúd, pro tárcsákkal nagyon jó volna.

(#3525) Woodslave válasza koxx (#3522) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk az a normális. (mármint hogy azért a guggolás gyengébb mint a deadlift) Annyira meg nem rossz egyik szám se :K Pláne ha magas vagy akkor egyik se a te gyakid anatómiailag (kivéve ha gibbon kezed van ;] )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3526) Integra válasza koxx (#3524) üzenetére


Integra
titán

majd egyszer lesz az is, most annak is örülni fogok ha megtudom venni az ipari gumiszőnyeget a teraszra a golyókhoz :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3527) kilinked válasza Integra (#3526) üzenetére


kilinked
csendes tag

Amit a múltkor linkeltél (IP16)? Kiderült már, hogy mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

(#3528) BajzáthA válasza koxx (#3514) üzenetére


BajzáthA
csendes tag

Nah az nekem is jó lenne.
Én nemrég vettem rudat- TS ből , szerintem messze a legjobb ár érték arány. Tárcsák még nincsenek. Majd szépen lassan az is összejön. Nekem nagyim ideadta az egyik szobáját így majd ott "vadulhatok". Kis platformot is kell építeni....

OFF: Míg szorgalmas többségünk meg nem találja a vasaidat...
Én olimpiai súlyemelést fogom gyakorolni.

Én szőnyeget, nemez alátétet meg pár kötet méh telepről szerzett könyvet teszek le. Így lesz a legolcsóbb. Kicsit úgy fog kinézni, mint egy lepukkant keleti edzőterem mondjuk Novo Szibirszk járásában de a célnak megfelel.

[ Módosította: radi8tor ]

(#3531) Integra válasza kilinked (#3527) üzenetére


Integra
titán

nem jártam még utána, mert másba ölöm a lóvét persze... :( :DDD

BajzatA:
az én vasaimat? :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3532) BajzáthA válasza Integra (#3531) üzenetére


BajzáthA
csendes tag

Csak vicceltem. :) Bocs.

(#3533) radi8tor válasza BajzáthA (#3532) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5 percen belüli hozzászólásnál kérlek használd a meglévő hozzászólás szerkesztés lehetőségét!

⭐ Stella

(#3534) tomtrial válasza kilinked (#3527) üzenetére


tomtrial
tag

Én utánajártam:

"Mivel a gumiszőnyegre elég nagy súlyok, néha nagy magasságból eshetnek, így a kiválasztott Ip16 típust nem ajánljuk (megfelelő lenne, ha egyáltalán nem eshetne rá súly, mivel még segítené is az edzést a különlegesen kialakított lábazatával), helyette egy olyan edzőtermi típus az ajánlott, mely bírja a leeső súlyokat, szintén csúszásgátolt így a használatban sokkal strapabíróbb lesz, mint az Ip16."

Ezt ajánlották: [link]

1,2m x 1,8m x 18mm (~40kg/lap)

darab Ár / darab
1 db 59060 Ft + ÁFA
2-5 db 44100 Ft + ÁFA
6-10 db 34140 Ft + ÁFA
11-20 db 27840 Ft + ÁFA
21 db felett 24780 Ft + ÁFA

Nem olcsó ez a cég nah :D

Vagy amit még ajánlottak:

Ip35 szőnyeg:

- 1,2m x 10m x 6mm méretben (~80kg/tekercs):
tekercs
Ár / tekercs
1 db
144680 Ft + ÁFA
2 db
129360 Ft + ÁFA
3 db
124760 Ft + ÁFA
4 db
118380 Ft + ÁFA
5 db
113820 Ft + ÁFA

Remélem tudtam segíteni :D csirióóóó :D

Üdv a csapatban BajzáthA :) ... Kettlebell Dunaújvárosról vagyok Tom :D

[ Szerkesztve ]

(#3535) harry


harry
veterán

Nálunk Ervinnél vannak gumiszőnyegek, kb 0.5*1m-es darabok, olyan 1.5-2cm vastag, elég tömör anyag, van súlya, annak sem sok minden árthat, rákérdezhetek, honnan van.
Én amúgy rákérdeznék azért az elsőre megint, mert jó, hogy nagy súly eshet rá, no de ez azért elég ritka, ha meg megesik, és tényleg roncsolódik, nem hiszem, hogy akkora gond lenne.
Persze más kérdés, hogy ha van szőnyeg, szeretem kevésbé finoman lerakni a golyót, na de akkor sem rádobom, szintén nem hiszem, hogy akkora gond lenne.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3536) Csarlee válasza tomtrial (#3534) üzenetére


Csarlee
tag

Ajjaj! Ezek k..a drágák! Szerintem még jó az a fajta gumiszőnyeg amit a mosógépek alá szoktak tenni csak az összeillesztést kell valahogy megoldani...

(#3537) Integra válasza tomtrial (#3534) üzenetére


Integra
titán

az szép, 200e lenne a 4db lap. és ezek egymásba akaszthatók, vagy legalább ennyiért szét is csúszhatnak egymástól? :)

viszont azt nem értem miért nem bírja az lp16 a ráeső súlyokat.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3538) BajzáthA válasza tomtrial (#3534) üzenetére


BajzáthA
csendes tag

Áh egy ismerős.
Én is ugyanezt kaptam illetve beszélgettünk még más termékéről is-például ajánl egy másik terméket rá, ami bírja a ráesést- ugye nálam olimpiai súlyemelésről van szó. Amúgy az összes hazai gumiszőnyeg/tábla forgalmazóval beszéltem. legolcsóbb a praktiker és obi ban található gumilap. 2500 ft környékén van 50x50 centis kockák 3 cm vastagsággal.
Minél hamarabb gyakorolni akarom a súlyemelést. Ezért a tárcsák vannak az első téren és az a home made verzió amit írtam. Aztán később majd lecserélem az egészet gumira. csak már edzenék...

[ Szerkesztve ]

(#3539) koxx válasza BajzáthA (#3538) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Minél hamarabb gyakorolni akarom a súlyemelést."
Ugyanígy vagyok vele, csak itt Dunaújvárosban sajnos sehol nincs súlyemelőterem :( Pedig nagyon jó, brutális erőt hoz.

(#3540) BajzáthA válasza koxx (#3539) üzenetére


BajzáthA
csendes tag

ja-ja.
Kipróbáltam már pár dolgot. Az olimpiai súlyemelés dobta meg eddig legjobban a teljesítményem. Nagyon megtetszett. Hajlékonyság(mobilitás), erő, gyorserő, stabilitás mind együtt van, nem is könnyű megtanulni a technikát. Főleg a szakítás ami nekem nehezen megy.
Én Kazincbarcikára jártam/járok.

(#3541) koxx válasza BajzáthA (#3540) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyon szívesen tanulnám én is ha lehetne.

Mai edzésen deadliftben felhúztam amit múltkor nem sikerült, 180-ba 1x.

[ Szerkesztve ]

(#3542) Integra válasza koxx (#3541) üzenetére


Integra
titán

súlyemelés... ugyan már, home made crossfit :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3543) koxx válasza Integra (#3542) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hehe :DDD

(#3544) radi8tor válasza Integra (#3542) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hungarocell-t ásol? :Y :D

⭐ Stella

(#3545) koxx válasza radi8tor (#3544) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerinted miért Jómunkásember? :D

(#3546) harry


harry
veterán

Megérett bennem az elhatározás, és megveszem a Spartan24-est: [link] Persze rendelésnél valamiért nem tudtam a hozzám közelebbi kiszállítási helyet választani (meg sem jelent...?), szóval majd kedden felhívom őket, hogy mi a helyzet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3547) Csarlee válasza harry (#3546) üzenetére


Csarlee
tag

Vaterán ugyanez olcsóbb... Márciusban vettem én is tőle, régebben Tamáshoz járt.

(#3548) harry válasza Csarlee (#3547) üzenetére


harry
veterán

Helyileg pontosan hol van a srác a XIV. kerületben? Nincs kocsi, és ezért elég fontos, hogyan tudok eljutni oda (amit linkeltem, onnan könnyen elhoz egy busz, mondjuk hosszabb úttal sincs baj, de azért vannak határesetek :) ).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3549) Csarlee válasza harry (#3548) üzenetére


Csarlee
tag

A XIV. kerület Nagy Lajos király útja 88c-ben van a lerakata, ott tudod átvenni. Egyébként nem srác hanem hölgy...

Telefonszámot ne osszunk meg nyilvánosan az érintett engedélye nélkül. Köszi!

[ Módosította: radi8tor ]

(#3550) harry válasza Csarlee (#3549) üzenetére


harry
veterán

Köszi az infókat, akkor lehet innen veszem :)
És akkor ez ugyanaz, mint amit linkeltem, Spartan? Márka nem szerepel a hirdetésben.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.