Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) szamovar válasza koxx (#2150) üzenetére


szamovar
tag

Értem. Feladok aprón egy hirdetést, aztán meglátjuk. ;) És ha valamilyen sorrendet kellene mégis felállítani a fogantyúk között, akkor az hogyan nézne ki?

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#2152) koxx válasza szamovar (#2151) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindenkinek más jön be, kényelemre a 360gears a legjobb nekem, fogásra viszont a military grade DD golyók a legjobbak.

Bal szélső 20-as military grade, 360gears elite 24-es, 32-es classic DD

[ Szerkesztve ]

(#2153) g4bb3r válasza koxx (#2152) üzenetére


g4bb3r
tag

tegnap én megdolgoztattam végre a 20 kilóst :D 200 swing + a többi.. jau vót :D

Megjegyzés: én 20kg-os Spartant vettem ami tök jó és olcsó. Nekem elég nagy kezem van és kétkezes swing-nél nem fér el mind2 kezem hanem kisujjam "kilóg". Így is lehet csak jobban kell kapaszkodni a súlyba. Nekem jól megdolgoztatta így az alkarom is

(#2154) AirWin1987


AirWin1987
csendes tag

sziasztok!

húzódzkodással kapcsolatban lenne kérdésem. tudom, hogy az rkc által elfogadott TPU felső fogással van, de nekem sokkal jobban megy alsó fogással! a fegyencedzésben azt írták, hogy igazából mind1, kinek hogy kényelmesebb. azt is írta, hogy a pronálás miatt a relatíve erősebb bicepszűeknek kényelmesebb az alsó fogás. viszont pont emiatt gondolkodtam rajta, hogy nem lehet, hogy alsó fogásnál jobban dolgozik a kar, mint a hát??? ha tudtok segítsetek ebben a kérdésben, jó lenne tudni! elvégre a húzódzkodásnak hátra kéne mennie. THX

(#2155) Woodslave válasza AirWin1987 (#2154) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a húzódkodásnál a kar szokott a gyenge láncszem lenni, azaz hamarabb feladja, még mielőtt a hátad kidolgozta volna magát. A chin up (én így nevezem amikor alsó fogással fogod, mert nem tudom megjegyezni a pro- és supinálást :D ) valóban erősebb pozícióban van a karod (bicepszed) de ez még jót is tehet, hiszen a hátadat is tovább tudod dolgoztatni. Érezned kell a hátad is. :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2156) Jim-Y


Jim-Y
veterán

én általában nem tudok annyit húzódzkodni, hogy a hátam akármit is érezzen/fejlődjön belőle, mert gyenge a bicepszem. Alsó fogással nekem könnyebb és jobban is megy, ellenben így a hátamra (úgy érzem) még annyi terhelés sem jut, mint felső fogással. Én ezért szoktam sűrűn kipping húzódzkodást csinálni, ugyanis annál relatíve kisebb bicepszerő kell, többet meg tudok csinálni, így gondolom, a hátam is jobban fejlődik.

(#2157) Integra válasza koxx (#2152) üzenetére


Integra
titán

na, most már tudom, hogy a 24 és 32 kilósom elite néven fut :DDD és a piros 40 kilósom az milyen néven megy?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2158) koxx válasza Integra (#2157) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

360 gears az is, de nemtom miért piros [link] (lehet az a csaj verzió ;] :DDD ) Képet elnézve, sztem alacsonyabb a fogantyúja a pirosnak.

24-es elitet nem tudsz szerezni? jól jönne mégegy (vagy el kéne adnom és szerválni 2db MG-t)

[ Szerkesztve ]

(#2159) Integra válasza koxx (#2158) üzenetére


Integra
titán

nem nagyon, nekem is sok-sok éves...
a pirosak azért jók (nekem legalábbis) mert bazi vastag a fogantyú, jóval vastagabb mint a szürkéké, nem lehet összefogni. már a piros 24-esnél sem. edzésen van kettő, azokat cimborával mindig stoppoljuk is, de otthonra már nincsen, beszerezhetetlen jelenleg és eladót sem találok:(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2160) harry


harry
veterán

Mi szoktunk húzódzkodni gyűrűn, áh, az még gonoszabb :D Nem egy fix rúdba kell kapaszkodni, hanem még azzal is ügyeskedni.
Amúgy nekem azt szokták mondani, hogy a vállból nyomást kell gyakorolni, a leengedést is szépen lassan, és ha rendesen csinálom, akkor megerősödik szépen a hátam. Talán ők mondták, hogy volt egy arc, aki direkt ezzel edzett húzódzkodásra.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2161) koxx válasza Integra (#2159) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

'csába, kár :(
Ahha, akkor ez lesz a nagy különbség a piros ill a szürke-fekete között. Ilyet se lenne rossz szereznem.

(#2162) Jim-Y válasza harry (#2160) üzenetére


Jim-Y
veterán

én minden edzésen shoulder pressel szoktam bemelegíteni, de eddig nem vettem észre, hogy miatta jobban menne a húzódzkodás :U

(#2163) harry válasza Jim-Y (#2162) üzenetére


harry
veterán

Biztos nem jól csinálod ;] Itt meg is jegyzem, hogy ez angolul (már amire gondolok), az military press, katonai nyomás, magyarul szokták csak vállból nyomásnak nevezni, és elvileg ha jól csinálom, érzem benne a hátam. Leengedésnél nincs is ezzel gond, ott megvan, kinyomásnál kéne még megtanulni rendesen figyelni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2164) Jim-Y válasza harry (#2163) üzenetére


Jim-Y
veterán

ja én arra asszociáltam a vállból nyomásból, hogy itt barbell rudas nyomásról beszélsz :) Na én azt szoktam csinálni, nem KB-el, az MP nem?

(#2165) Integra válasza harry (#2160) üzenetére


Integra
titán

én is így szoktatom magam a nagyobb súlyokhoz, mikor váltok.
push-press és szépen lassan visszaeresztve. pár hónap alatt már odáig lehet jutni, hogy egyre kevesebb push-press kell és egyre jobban bele tudsz állni. nekem működik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2166) AirWin1987


AirWin1987
csendes tag

Woodslave, Jim-Y: köszi, asszem maradok az alsófogásnál :)

(#2167) AirWin1987 válasza harry (#2160) üzenetére


AirWin1987
csendes tag

viszont a gyűrűnek pont ez az előnye is... mikor felhúzod magad a gyűrű betud fordulni abban a pozícióba ahol a legkényelmesebb a fogás és a legnagyobb erőt tudod kifejteni (és közben tudsz hintázni is:D)!

sztem húzódzkodás előkészítésnek az a legjobb, ha (azzal a fogással ahogy amúgy is húzódzkodnál) ugrásból felhúzod magad a felső pozícióba, ott megfogod egy kicsit és amilyen lassan csak tudod leereszted magad.

(#2168) harry válasza Jim-Y (#2164) üzenetére


harry
veterán

Összekeveredtem :D Amire gondoltam, military press: [link] Bár itt is csak press-ként szerepel, no mindegy.

Ezt meg biztos linkelte már valaki, csak most ismét a szemem elé került: [link] Áh, beteg.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2169) AirWin1987 válasza harry (#2168) üzenetére


AirWin1987
csendes tag

2x24 guerilla snatch az odab*sz! :Y

(#2170) Integra válasza harry (#2168) üzenetére


Integra
titán

ja kérem, itt azért már van kraft... :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2171) Integra


Integra
titán

mai prog: 2 ötös létra guggolással és egy raklapnyi swing, meg még pár másik dolog. szenvedtem az egésszel :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2172) Csarlee válasza Integra (#2171) üzenetére


Csarlee
tag

Komoly volt, 32-vel végigtoltam... A végén, a 3. kör-nél már besza-behu volt!!!

(#2173) Integra válasza Csarlee (#2172) üzenetére


Integra
titán

ott már anyáztam én is rendesen, a második menet negyedik és ötödik körét már csak minden mindegy alapon raktam össze :DDD szerdán akadályverseny :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2174) laolaj


laolaj
aktív tag

Szeretnék kérni tőletek tanácsokat.
Edzésetek hogyan van össze állítva?
Milyen gyakorlatokat csináltok mennyit és milyen sorban?

Szeretnék variációkat olvasni a TI metodikátok szerint.
A sajátom összeállítása miatt. :)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#2175) koxx


koxx
MODERÁTOR

A droidok köztünk járnak :) [link] 32kg, 227 ismétlés 10 perc alatt :R

(#2176) Integra válasza koxx (#2175) üzenetére


Integra
titán

sajnos ez nem én vagyok :DDD
elképesztő...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2177) harry válasza koxx (#2175) üzenetére


harry
veterán

Durva, de amúgy miféle snatch ez? Csak körbeforog a csuklóján, nem pedig szemből lendül át, így azért csak könnyebb. Nyilván persze így sem könnyű...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2178) koxx válasza harry (#2177) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem RKC rendszerű. Versenyeken így nyomják, durva ígyis úgyis. Érdemes megnézni Valeriy Fedorenkot is.

(#2179) Integra


Integra
titán

6 kör akadályverseny.
elfáradtam :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2180) Csarlee válasza Integra (#2179) üzenetére


Csarlee
tag

Bizony, fárasztó volt, pláne 32 kg-vel...
:Y

(#2181) g4bb3r válasza Integra (#2179) üzenetére


g4bb3r
tag

avassatok már be mi az az akadályverseny... :N

(#2182) koxx válasza g4bb3r (#2181) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

110m gát 2db 24-es bellel a kézben :DDD

(#2183) Integra válasza g4bb3r (#2181) üzenetére


Integra
titán

te nem voltál kisdobos meg úttörő? :))
enyhe nosztalgiázás miatt hívom akadályversenynek, de köredzésnek hívják hivatalosan.
8-10 állomás, mindenhol más gyakorlatok és időre megy. midnen kör végén van egy pici pihenő.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2184) g4bb3r válasza Integra (#2183) üzenetére


g4bb3r
tag

kettlebeeles viszonylatban nem vágom ha nem lett volna egyértelmű a kérdés. Köszi

(#2185) Csarlee válasza g4bb3r (#2184) üzenetére


Csarlee
tag

Gyere le Tamashoz edzesre es megtudod!

(#2186) koxx válasza Csarlee (#2180) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Neked van RKC vizsgád, vagy ha nincs akkor tervezed?

[ Szerkesztve ]

(#2187) tomtrial


tomtrial
tag

Sziasztok

Új vagyok ebben a topicban, gondoltam beköszönök ide is :). Tegnap volt az első kettlebell edzésem koxx jóvoltából aki segített pár alapgyakorlatot elsajátítani. Most remeg a kezem és sajog a hátam, de ez egyértelmű az első edzés után. Mindezek ellenére nagyon tetszett, és remélem csak jobban fog menni, mert tegnap azért elég robotszerűen mozogtam, próbáltam figyelni a helyes testtartásra ami többé de inkább kevésbé sikerül :D
Itt egy kis videószösszenet az első swing próbálkozásomról (tudom elég béna még):[link]

(#2188) tomtrial


tomtrial
tag

Ja igen ... azt elfelejtettem írni, hogy 16kg-os bellt veszek, ha esetleg valakinek van eladó. Köszi.

(#2189) Csarlee válasza koxx (#2186) üzenetére


Csarlee
tag

Nincs es nem tervezem mert ennyi penzert nem eri meg: tanitani nem tanitanek ergo nem jonne vissza az ara es csak azert hogy elmondhassam, hogy RKC vagyok draga. Viszont szivesen kiprobalnam, hogy lassam a kovetelmenyeknek megfelelek-e!
Kvazi mint egy proba erettsegi....

(#2190) koxx válasza Csarlee (#2189) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze csak akkor éri meg ha oktatni is akarod, egyébként pénzkidobás. Ha 32-essel tolod végig az edzéseket akkor aligha érne meglepetés :)

(#2191) Csarlee válasza koxx (#2190) üzenetére


Csarlee
tag

Van RKC a csapatban itt is: Palinkas Csaba. O is 32-vel nyomja, meg a masik srac is aki Jason Statham-re hasonlit es kb 75 kg!!!

(#2192) harry válasza tomtrial (#2187) üzenetére


harry
veterán

Üdv :) Elsőre teljesen jónak tűnik, talán kicsit jobban beleguggolhatsz / mehet hátrébb a fenék, és amikor lendítesz, jobban bepattanhat a csípő (de nem kell beledőlni hátra), de persze erre idővel úgyis ráérzel. Ha az alapok megvannak, érdemes lehet párat (tényleg nem sokat) swingelni egy aránylag nagyobbal, hiszen ott muszáj odarakni magad, különben nem lendül a golyó. Van, aki így jobban ráérez a gyakorlatra, mert amúgy kis súlynál nem érti, miért kéne lökni, vagy hogyan, hiszen így is mozog.
De mondom, jó lesz ez. Volt most pár újonc nálunk edzésen, szoktam figyelni, mit ügyködnek :) Több hiba szokott lenni, általában talán az, hogy nem a csípőjük lendületét teszik bele, hanem vállból akarják húzni, vagy nem ülnek bele (nem lesz lendület), kimegy a térd oldalra, könyök rossz irányba néz, és hasonlók. Aztán van, ahol a nagyon alap dolgok sincsenek rendben, pl. guggolás, egyenes hát, stabilitás.

Csarlee: egy ilyen érdekelne engem is, lássak egy kis Pavel-féle kedvességet :D Egyrészt az edzés, szívatás, és persze tanulás végett, másrészt, hogy el tudnék-e jutni erre a szintre, fel tudnék-e készülni, bírnám-e a tábort. Papír nekem sem kellene, nem oktatnék, csak úgy magamnak állítanék ezzel egy kihívást.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2193) tomtrial válasza harry (#2192) üzenetére


tomtrial
tag

Köszönöm szépen a véleményt, menni fog ez :D Mivel újonc vagyok ezért koxx javaslatára a mai nap vettem is egy 360 gears 16kg bell-t ... ezzel fogom nyomni (hajítani :) ) amint megkapom.

Majd keresek valami frankó kezdőknek való edzéstervet ami szerint elkezdem.

(#2194) Csarlee válasza tomtrial (#2193) üzenetére


Csarlee
tag

Csatlakozom Harry-hez, swing-nel jobban kellene csipovel dolgoznod! Erdemes lenne eggyel nagyobb sullyal probalni, hogy erezd a kulonbseget...

[ Szerkesztve ]

(#2195) Integra válasza Csarlee (#2191) üzenetére


Integra
titán

az nem én voltam :DDD
na majd 2 év múlva!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2196) Integra válasza tomtrial (#2187) üzenetére


Integra
titán

nem rossz ez kezdésnek, no para :)
viszont amire mindenképpen figyelj, az a tekintet. ha megnézed a videot, az elején lefelé nézel. mindig le a földre, ennek megfelelően görbül is a gerinced. majd aztán valamiért a vége felé mintha előre néznél, a hátad, gerinced kapásból egyenesebb is :)
mindig szúrj ki elől egy pontot és azt nézd swing közben, így nem görnyedsz meg.
a tér egész jó, nem mozog. mélyebbre kell idővel majd bemenned hátra csipővel.
menni fog ez :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2197) Csarlee válasza Integra (#2195) üzenetére


Csarlee
tag

Igen, én a 18:15-ös csapatra gondoltam! Nem baj, menni fog az!!!

(#2198) harry válasza Csarlee (#2197) üzenetére


harry
veterán

Rémlik nekem ez a srác, már akkor is ha láttam, valahogy ismerősnek tűnt, de a Stathem-es hasonlat eszembe nem jutott :D

Amúgy ez a videózás jó ötlet, nem kerül semmibe, akár telót is le lehet támasztani, viszont tényleg jó, lehet elemezgetni a mozgást utólag, szerintem sokat segíthet a fejlődésben, mert van, hogy mondják az embernek, hogy ez meg az nem jó, de amíg nem látja, lehet, nem is érti / érzi, miről van szó.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2199) birno


birno
addikt

Elcserelnek egy megkimelt allapotu 20-as Military Grade golyot egy szinten MG 16-osra.
Irj privit ha erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#2200) tomtrial válasza Csarlee (#2194) üzenetére


tomtrial
tag

Köszi a véleményeket ... nagyobb súllyal tényleg jobb volt ezt a gyakorlatot csinálni. koxx 32kg-os bell-jével sokkal "csípőpattanósabb" volt :D

Integra: köszi ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.