Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) agent2.0 válasza Krike (#3700) üzenetére


agent2.0
tag

köszi, bár gondolom az edző max egy ezressel olcsóbban tudná hozni.. ha más ötlet nem lesz megkérdezem

(#3702) bobby_30 válasza agent2.0 (#3699) üzenetére


bobby_30
tag

Össze kell állni valakivel és elfelezni. Én is így vettem egy barátommal, és bőven elég a fele is.

(#3703) agent2.0 válasza bobby_30 (#3702) üzenetére


agent2.0
tag

Hülye kérdés.. ezekszerint tacshopban kétszer akkorát árulnak mint amivel edzésen csináljuk? Mert akkor az ötlet nagyon frankó, köszi.

(#3704) bobby_30 válasza agent2.0 (#3703) üzenetére


bobby_30
tag

Nem tudom neked mekkora hátad van de én 182cm és kb 90 kg vagyok és nem éreztem hátrányát hogy fele akkora a hengerem mint az eredeti. Nálunk mindenki így csinálja a teremben, mivel ezért az eszközért elkérni ennyi pénzt szerintem kicsit túlzás. Ez csak egy ötlet volt, nem kötelező dolog. Amikor a hátadat dolgozod meg vele akkor is max. a két lapocka fekszik fel a hengerre és az biztos elfér rajta. A többi testrész meg nem is lehet kérdés.

(#3705) agent2.0


agent2.0
tag

Nem bírtam ki, mivel ma elmaradt az edzés Tominál, beugrottam a shopba és elhoztam a saját Elite fekete 16 kg-somat, nyomtam bele párat, este majd egy edzés félét is fogok, eddig nagyon tetszik, kézbe simuló nagyon a fogása.

A fele tökéletesen elég az smr hengernek, Tominál is azt használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3706) harry válasza bobby_30 (#3704) üzenetére


harry
veterán

Itt megjegyzem, hogy nem véletlenül akkora az a henger, amekkora, az egy más kérdés, hogy lehet máshogy is használni... ismerősök voltak egyszer egy SMR tanfolyamon, ahol a normális nagy hengerrel dolgoztak, aminek nem is az volt a lényege, hogy nagyobb felületet használsz egyszerre, hanem az, hogy mivel kilóg a tested alól, kézzel tudod forgatni, nagyon lassan. Nyilván nem minden gyakorlatnál, meg aztán biztos van más oka is. Nekem is csak fél hengerem van, és vélhetően a legtöbb embernek elég is, de azért nem árthat utánajárni, mire és hogyan lett ez kitalálva alapvetően, mielőtt saját felhasználási módokba kezdenénk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3707) bobby_30 válasza harry (#3706) üzenetére


bobby_30
tag

Biztos van olyan hogy az egészre szüksége lehet az embernek, de ezek szerint nem csak én használok fél hengert. :B Hangsúlyozom ez csak egy ötlet volt, nekem bevált. Hetente többször is használom, és nem jutott soha eszembe hogy de jó volna ha egész lenne. Ennél olcsóbban hengere nem lesz az embernek az biztos.

(#3708) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Szerintem nem olyan vészesen sok az a henger, és csak egyszer kell kifizetni. Nem megy tönkre, nem használódik el stb...

(#3709) agent2.0 válasza bobby_30 (#3707) üzenetére


agent2.0
tag

Nekem a fele tökéletesen megfelelne, hiszen a mai napig nem is tudtam hogy edzésen félbe van vágva, csak furcsáltam miért olyan az egyik vége :D szóval nekem tökéletes a fele is, akinek kell és pesti szóljon aztán felezünk :D

(#3710) agent2.0 válasza agent2.0 (#3709) üzenetére


agent2.0
tag

megoldódni látszik edző útján

(#3711) Ájvé válasza agent2.0 (#3699) üzenetére


Ájvé
veterán

Szia,
én ezt rendeltem:
http://bolthely.hu/massage/id/02265_Hengerparna_15_60_cm
ez a legolcsóbb amit találtam, nem 90 cm-es, de 60 is elég nagynak tűnik és még mindig nagyobb mint egy felezett 90-es (ami 45 csak). Minőségről nem tudok nyilatkozni, mivel még nem jött meg, de leírás szerint ez is kemény szivacs. Héten meg kell jönnie, ha megvárod akkor írok majd róla.
üdv

[ Szerkesztve ]

(#3712) agent2.0 válasza Ájvé (#3711) üzenetére


agent2.0
tag

Szia!
Köszi az ötletet, nézegettem a nem ts-eseket, de ami bevált azon nehezen változtatok, mindenesetre a tapasztalataidra kíváncsi leszek! Mégegyszer köszi.

(#3713) BajzáthA


BajzáthA
csendes tag

A kőbányából használt gumiszalagot sikerült szerezni -ingyen ideadták, örültek, hogy elviszi valaki. Ma nagy munkával -szigorúan kéziszerszámmal- a jó részt kivágtam. Lassan minden megvan az olimpiai súlyemeléshez.

(#3714) francois72


francois72
csendes tag

Ájvé! Ez engem is érdekelne, úgyhogy légy szíves, mindenképpen számolj majd be róla!

Más...
Haskerék, ahogy a nő(in)k szeretik:

:))

[ Szerkesztve ]

(#3715) Ájvé


Ájvé
veterán

Holnap jön meg a cucc, úgyhogy holnap tudok majd írni róla.

(#3716) Integra


Integra
titán

sírás... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3717) Krike


Krike
aktív tag

Tomtrialon kívül senki nem jön a táborba?

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3718) Ájvé


Ájvé
veterán

Na megjött, nem jó, nem elég kemény, szóval ne vegyétek.
Ez viszont elvileg az lesz már:
http://www.gyereksportszer.hu/spd/SSF88/SMR_masszirozo_henger_Foam_Roller#page_artdet_tabs
ez még mindig a legolcsóbb amit találtam.

(#3719) francois72 válasza Ájvé (#3718) üzenetére


francois72
csendes tag

Kösz, Ájvé! De, ha rendelsz a másikból is, akkor azért légy szíves, arról is számolj majd be!

(#3720) Ájvé válasza francois72 (#3719) üzenetére


Ájvé
veterán

Arra várnod kell, ha onnan rendelek lesz egy haskerék is de most pénz szűkében vagyok és nem rendelek. Talán Júliusban rendelek.

(#3721) francois72 válasza Ájvé (#3720) üzenetére


francois72
csendes tag

Semmi gond, én ráérek! A nyár, a szünet, és a gyerek viszik a pénzt, nálam sem ez a henger az első a listán.

(#3722) Integra


Integra
titán

holnap este egy kis köredzés szivatás a tominál? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3723) koxx válasza Krike (#3717) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De, úgy néz ki én is megyek.

(#3724) harry válasza Integra (#3722) üzenetére


harry
veterán

Fenébe, el is felejtettem. De jó lehet, csak ismerősök közül nem megy senki :-\ Ha mennék, valószínűleg én is arra.
Még a tábor sem kizárt, csak... na kitalálom a héten.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3725) Integra válasza harry (#3724) üzenetére


Integra
titán

szinte csak arra jön mindenki :) vagy 50 fő, kollektív cumi :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3726) Reaper válasza Integra (#3722) üzenetére


Reaper
őstag

Naná :)

(#3727) harry válasza Integra (#3725) üzenetére


harry
veterán

Tetszene mondjuk az 1000 swing is, meg a KB haladó technika is. Mondjuk gondolom már mindegy, hogy jelentkezek-e... most be lehet menni enélkül katonáékhoz?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3728) Integra válasza harry (#3727) üzenetére


Integra
titán

nemtom, nem biztos, klikk
írj neki mailre jelentkezést. azt sem tudom, hogy akinek nincsen igazolványa a zrínyire, hogy tud ma bemenni, de ezek szerint biztos ma elintézte valahogy.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3729) agent2.0 válasza Ájvé (#3718) üzenetére


agent2.0
tag

köszi a jelzést!

(#3730) Integra


Integra
titán

brutttál jó volt a mai 5 körös köredzsé, a negyediknél anyáztam, aztán az ötödik már röhögve lement :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3731) tomtrial


tomtrial
tag

Egy kis nyári pistol móka :D

Pistol funny :D

(#3732) radi8tor válasza tomtrial (#3731) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az lesz majd mókás, mikor egyszer leütöd a sarkát a medence kövének.

Amúgy szép teljesítmény! :)

⭐ Stella

(#3733) koxx


koxx
MODERÁTOR

Denisov, 36kg snatch 190 rep. :Y [link]

(#3734) tomtrial válasza radi8tor (#3732) üzenetére


tomtrial
tag

Köszi ... valahogy el kellett mulatni a vasárnapi hangovert :D Éppen ezért guggoltam "kis" súllyal, hogy ne legyen gondja a medencének még véletlenűl sem :D :D

Ez a Denisov meg megint csak állatkodik!!! Miből van ennek a tenyere???

[ Szerkesztve ]

(#3735) hoffman_ válasza koxx (#3733) üzenetére


hoffman_
nagyúr

190? jóvammá, freak :D viszont kérdezem, mint laikus: szépen csinálja? láttam már pár ilyet, de nekem nem tűnik túl szépnek a mozgás, csak nekem van rookie szemem nagyon?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3736) WolfLenny válasza hoffman_ (#3735) üzenetére


WolfLenny
senior tag

A vége már nagyon nem szép. Legalábbis SFG szinten. SFG rendszerben nem ilyen a snatch. Alapja ugyanaz, de kicsit más a mozgásminta. Ennek ellenére a végén már bőven térd alá megy a bell, ott már kevesebb csipőt tud bevinni...

(#3737) koxx válasza hoffman_ (#3735) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Itt már a mennyiség a lényeg, a minőség rovására. De ő kibírja mert egy rohadt ufo :D

(#3738) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszi a válaszokat :)

láttam, hogy nagyon kerestek hengert. a terem, ahova néha lenézek, nagyon fasza hengerekkel bír, utánakérdezek, hátha tudom linkelni, ha érdekel még valakit.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3739) Csarlee válasza WolfLenny (#3736) üzenetére


Csarlee
tag

Az eleje se... Amugy a versenyzok nem RKC/SFG szerint nyomjak de ezt mar beszeltuk szerintem.
Egyebkent fantasztikus teljesitmeny!

(#3740) gellei


gellei
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi kettlebell milyen lehet?
Body Sculpture Kettlebell, 16 kg
Budopest.hu-ről rendelnénk. Esetleg valami tipp honnan rendeljek,melyik jó....
Most kezdeném a témát ezért kérnék segítséget. :R

Köszönöm!

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#3741) Krike válasza gellei (#3740) üzenetére


Krike
aktív tag

Saját vélemény, de az ilyen műanyagos bigyókat erősen felejtsd el szerintem. Ha most kezded, akkor menj le egy profi edző kezdő csoportjába, és kezd el megismerni a sportot, ne otthon hazardírozzál, videókról utánozva. Ebben az esetben előbb-utóbb nem fejlődés, hanem sérülés lesz a vége. Az edzésen amúgy is megismered, mely gyakorlatokat milyen golyóval tudsz tolni, és otthonra ráérsz majd a harmadik hónap után venni szerintem. De a bell legyen rendes vas, és normális brand, ahol odafigyelnek az egyensúlyra, kidolgozásra, stb. [link]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3742) WolfLenny válasza Krike (#3741) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Egyetértek. Szerintem pont a súlyokon nem érdemes spórolni.
Egyszer kell megvenni és kész. Nem fog tönkremenni.
Ha egyik hónapban nem tudja megvenni az ember akkor várjon 1 hónapot.

(#3743) harry válasza WolfLenny (#3742) üzenetére


harry
veterán

Egy bizonyos szintig igen, de azért lehúzás az is, amilyen áron mennek DD / 360-as golyók. Onnan kezdve, hogy vasból van, nincs olyan hatalmas különbség, ami pl. egy 24-es golyónál megérné a 8-10eFt-os felárat az egyszerűbb és márkás golyó között. Nem 'ipari' felhasználásra lesz, ahol egy teremben, sok csoport, sok ember, egymást váltva napi szinten több órán át gyűri a golyókat, hanem egyszemélyes, otthoni alkalmi edzésre (vagy akár heti pár alkalom, mindegy).

Műanyag cuccok nem tudom milyenek, még nem próbáltam, nem is tudom miből van pontosan, de ez már csak elv kérdése is, hogy vas golyót veszek (ha gumi borítás van rajta az más kérdés, annak vannak praktikus okai, bár ennek sem látom sok szükségét). Ráadásul pl. Spartanhoz képest nincs is nagy árkülönbség, ha van egyáltalán.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3744) gellei


gellei
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos a környékünkön nincs ilyen edzőterem :O
De a golyókra vonatkozó tanácsot megfogadom.
Egy ismerősöm fogja megmutatni a mozdulatokat, elvileg ő már nyomta,
Meglátjuk!

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#3745) Ájvé válasza gellei (#3740) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem is felejtsd el. Ismerősnek van és kezét eléggé szétszedi, pedig nem egy hardcore kettlebelles, le kellett ragasztania.
Vas a tuti ahogy előttem is mondták, az örök élet, maximum ha nagyon kopott lecsiszolod és újrafested.
Vannak olcsóbbak mint Spartan, ezekkel max fogás nem biztos hogy a legjobb, de vannak kézvédők, akár cérnakesztyű is ott van.
Ha jobb kell akkor meg ott az új Elit széria.
Kettő közt nem igen van ami megérné. 360 Gears Vinly széria minőségre jó mondjuk, de füle szerintem alacsony, snatchre nem ideális.
Ha használtan találsz esetleg jó áron az se rossz.

Jó lenne Instruktorhoz menni. Biztos jó szándék vezérli a barátodat, de lehet kárt tesz inkább mint segítene. Kettlebellt nagyon nem mindegy hogyan csinálod, egészséged kárára is mehet és idővel rosszabb lesz rendesen újratanulnod ha rossz technikát sajátítasz a legelején.

[ Szerkesztve ]

(#3746) harry válasza Ájvé (#3745) üzenetére


harry
veterán

Személy szerint nekem a spartan fogása az egyik etalon, jó a forma és nem csúszik, ha annyiba lenne, mint a 360-as, akkor is ezt venném, nem csak azért, mert olcsó... Persze, a kidolgozás minősége nem túl szép, de az esztétikai kérdés (felület festése). Funkcionálisan annyit rónék fel hibának, hogy nem sima az alja, de ezt is csak akkor, ha a fülén támaszkodva akar valaki fekvőzni, ott nem árt figyelni (de felfogható pozitívan is, mert így erősebben kell stabilizálni, jobban megedz ;] ).
Mondjuk arra kíváncsi lennék, mi lenne, ha kettőt egyszer összeütnék. Volt már rá példa edzésen, hogy valaki két golyós gyakorlatnál összekoccolta őket (talán vmi régi 360-as golyót?), és az egyikről levált valami - nem csak a festés, hanem mintha kilyukadt volna, amit mondjuk nem igazán értettem. Noha mondjuk ettől még lehet használni.

No, szóval tényleg ki kell próbálni őket, aztán kinek-mi jön be. Ismerősömnek a magas fül tetszik nagyon, neki biztos nem tetszene spartan / dd / 360 a kis fülekkel (illetve utóbbiból a korábbi elite a magas fülű, talán, amit kedvel), én azt kevésbé szeretem. És pl. a DD-t meg egyáltalán nem bírom, nekem nagyon csúszós az a felület, akárhogy is szól a marketing szöveg.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3747) Csarlee válasza harry (#3746) üzenetére


Csarlee
tag

Igazad van, szerintem is a Spartan a legjobb a fulmeret/alak/arany szempontjabol. Kicsit meg kell csiszolni a fulet es tokeletes! A festek viszont koccra jon rendesen... Sebaj, nekem nem disznek vannak a golyok (5 db ~ 136kg)!

(#3748) Ájvé válasza harry (#3746) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem van 360-as golyóm, régi szürke széria, jön róla a festék koccnál rendesen, de lyukról nem beszélhetünk. Ez valami nagyon rossz városi legenda, tömöt vas csak úgy nem lyukad ki.
Amúgy szerintem meg ezek a legjobbak, régi szürke Silver Elit sorozat. Festésük ugyan könnyen jön, de fogás, kialakítás, minőségre is nagyon rendben vannak, simán nyomok fekvőt a 16-al is, nem kell hozzá súlyos kettlebell hogy stabilan álljon. Nyilván kicsit mozog, mert könnyebb és talpa se olyan széles, nagy, de kicsit figyelsz akkor nincs probléma vele.

[ Szerkesztve ]

(#3749) harry válasza Ájvé (#3748) üzenetére


harry
veterán

Ennek semmi köze a legendákhoz, saját szememmel láttam edzésen :U Noha én sem értem, milyen rétegrend van egy golyóban, én is tömörnek képzeltem el. Ha legközelebb látom megpróbálom megörökíteni... vagy utánajárni, hogy lehetséges ez. Lehet persze csak annak a szériának sajátossága ez a felépítés.

Koccanás: ez engem nem annyira foglalkoztat, csorbul / sérül a festés vagy a felület, ház ez van, nem von le az értékéből. Legalábbis az én szememben. No meg amúgy sem kell összeverni őket, ami ritka eset meg előfordul, már ha egyáltalán használ valaki kettőt egyszerre, hisz eleve az sem általános, megbocsátható.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3750) Ájvé válasza harry (#3749) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem tudom, lehet széria hiba akkor (remélem), mert nálam is voltak erős koccok már és nem vált le festéken kívül más.
Engem sem izgat egyébként a koccanás, két golyónál előfordul, nem tragédia, elvileg csak festés bánja. Minél gyakorlottabb valaki annál kevésbé esik meg, nekem is eleinte double snatchnál voltak problémák, most viszont már egész jól megy szerintem. Persze nem vagyok egy technikai zseni, biztos vannak hibáim, de biztonságosan hajtom végre szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.