Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) pengemetal válasza fpeter07 (#49238) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Csak azért mondtam, hogy vannak helyek ahol nem szeretik, ha máshogy hívod a dolgokat. Ez van akit zavar, van akit nem. (most jut eszembe, általános iskolában 1-est kaptam technikából, mert colstokot mondtam csuklós mérce helyett :)) Rég voltak ezek, még a rendszerváltás környékén

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#49252) rii válasza Toomy (#49248) üzenetére


rii
nagyúr

az úttesten meg ott vannak a köcsög autósok .-) akik 10 cm-ről mennek el, és még nekik áll feljebb
de ez hagyján ...
a köcsög buszosok, akik szintén 10 cm-re mennek el
de ennek legalább sima a fala :DDD ... szóval még ez is csak hagyján
de ott vannak a platós kocsik .-O .-O akik szintén 10 cm-re mennek el .-O
naeza beszarás ))))-.

a batty-t kikeülrve a Fő út-on meg a buszsávban lehet menni .. de nem finom ha a busz előzni akar ))))))-.

mentem már utána távolsági buszosnak, vágtam földhöz előtte a gépet ... szóváltás ... majd ennyit mond vigyorogva: "elfértünk, nem?"
végülis, ... csak épp ijedtemben sávolt "ugrottam" jobbra (!!!)

szivem szerint bek.rtam volna az ablakát egy féltéglával, de nem volt nálam semmi ... mivel kárt tehettem volna abban a kibaszott járgányában, amit a p.csét 10 cm-rel nagyobbnak vélte a csávó

... vagy spray ... kicsit "beszínezni" a szélvédőt... majd spuri ... máris más színben látja a világot ...

hoffman_:
nem jó képet festenenénk a kerékpárosokról, ha leállnánk verekedni .-)
egyszer bejött elém egy csaj, mire ütköztünk, és hanyatvágta magát ... az is olyan kellemetlen volt .. a kocsik előtt .... .-(((

(#49250) lsebestyen:
mellénnyel nekem annyi a mákom, hogy ha jól tudom, városon kívül kell felvenni ... BP vége meg az M0 híd felénél van.... de a kijárat meg már Halásztelek .-) .-) szóval van rá 400 m-ük, hogy ezt szóvátegyék nekem, méghozzá azt is csak a híd kerékpárút-járdáján .. ott meg -szerencsére ritkán látni rendőrautót .-D

Mr.Csizmás:
nünükéknek hívom az olyan fajtát aki az alábbi ismérvekkel rendelkezik:
- kerékpáros gyakorlata, egészésges félelemérzete nincs,
de a vagánykodás az megy neki
meg keresi azt a freestyle feelinget., ami az ő megítélése szerint abból fakad, ha a piroson át, meg minden szabályt áthágva, öntörvényűen közlekedik, de haladni már nem tud .... de a piroson át kell mennie .... kerékpároslámpánál a sor elejére kell pofátlaknkodnia ...ilyenkor mindig kilövök én is, aztán csókolózzon a szembe jövőkkel .-) majd azok helyrepakolják ... ha midig belesz engedve, sose szokik le róla ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49253) Stauffenberg válasza rii (#49245) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Két napja volt, hogy egy rohadt nagy kátyú miatt kellett satufékeznem, mert nem tudtam kerülni a szembejövők miatt. Egy barom meg már vagy fél kilométer óta annyira a seggembe volt ragadva mintha ki akarná nyalni. Próbáltam lehagyni, de mintha élvezte volna a szélárnyékot a kis ingyenélő. A satufékezés miatt meg majdnem belém szállt. A szembejövők elmentek, én kikerültem a kátyút, ez a barom meg a fűre rántotta félre a bringát és esett egy nagyot. Aztán még nekem kiabált, hogy rohadjak meg amiért hirtelen megállok.

Én lesajnálóan csak annyit mondtam, hogy attól mert nincs jogsija, nyugodtan tudatná mi az a követési távolság. Szerencséje, hogy nem jött belém vagy tépte le az övtáskám.

Mindenhol nagyon megy az, hogy milyen jó hogy egyre többen ülnek bringára és a Critical Mass is elérte a célját. Oké, hogy mennyiségileg sok a bringás, de a közlekedési kultúra nem tud ezzel lépést tartani. Annak idő kell míg kialakul.

(#49248) Toomy: Gyalogosokra nem szabad rácsengetni, mert tuti beugranak eléd. Egy ismerősöm mondta, hogy valamelyik kimondhatatlan nevű Holland városban élt sokáig és ott az volt a módi, hogy csengettél és mondtad, hogy melyik oldalról kerülsz és a gyalogos tudta, hogy honnan számítson rád. Hát én egyszer kipróbáltam ezt a Margit-szigeten. Szerintem a magyarok nem tudják melyik a jobb és bal kezük. :D De eddig nekem a csengő több galibát okozott, mint hasznot. Csengetek és három reakció lehetséges:

- Le se szarja.
- Megáll és elkezd sasolni, hogy mi történik.
- Pánikolva elugrik valamilyen irányba, ha szerencséd van akkor pont eléd.

[ Szerkesztve ]

(#49254) Tüzi válasza Tomi_Sci (#49096) üzenetére

csopper-szíjas bicaj :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#49255) hoffman_ válasza rii (#49252) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez való igaz. de van amit nem nyelek le, imázs ide oda.

a rendőrkérdést nem eszik ennyire forrón. nekem volt több igazoltatásom is, zömmel éjszaka, soha nem volt gond, mindig rendesek voltak(lekopogom), pedig csak első-hátsó villogóm van. se prizma, se mellény. most vettem egy csengőt, de ezt is csak azért, mert a tököm tele a gyalogosokkal, és unom az óbégatást. na de rendőrökre visszatérve, volt eset, hogy annyi vaj volt a fülem mögött, hogy nem csak pénzre vághattak volna meg, nagyon nem, és mindig tök rendesek voltak. remélem eztán se jön olyan, aki szívózni szeretne.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49256) SOAD19 válasza rii (#49252) üzenetére


SOAD19
addikt

Engem meg egy rendőrségi kisbusz előzött meg sávon belül tempósra véve, kicsit közelinek éreztem. Biztos siettek valahova... :)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#49257) Tüzi válasza rii (#49252) üzenetére

azok sem kutyák, akik kutyát sétáltatna a bicikli úton.
de inkább a kutya sétáltatja őket...
persze pont akkor kell a két kutyának X-et leírnia az úttesten, amikor a két gazdi közt mész el, és egy helycserés támadással leszopat a két kutya a pórázukkal.

a másik kedvencem a papa-mama-gyerekek.
na baszki, azok aztán olyanok, mint az orosz rulett...
nem tudod, hogy melyik fog meggyilkolni mert épp az út másik felén látott egy legyet, amit feltétlenül meg kell néznie.
persze 2méterrel előtted.

xD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#49258) Burt1793


Burt1793
veterán

Engem úgy előzgetnek, még városon kívül is, a kormányom alatt mennek el az autók. Ha rossz az út és lassítok, lehúzódok, akkor nem szoktak megelőzni, de ha egy kicsit kijjebb megyek és megtekerem 40-50-ig, akkor meg megelőznek még a kanyarban is... sosem értem az autósokat (csak ha én is autóban ülök :D)

(#49259) rii válasza Stauffenberg (#49253) üzenetére


rii
nagyúr

a CMe-n volt 100.000 ember
szóval minden 20ik BPi kerékpáros lenne? .-O
nem úgy látszik

sírnak, hogy milyen jó volt, meg mekkora feeling, hogy ennyi kerékpáros mosolyogva boldogan teker együtt ... aztán meg beülnek a kocsiba ..... hát ... gratulálok ... ennek így semmi értelme ... a 100.000 ember nem a BPi kerékpárosokat jelenti .... szóval ezt a számot sehol nem is lehet hitelesen felhasználni, ez alapján érvelni ha kerékpárútról lenne szó ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49260) fpeter07 válasza fpeter07 (#49238) üzenetére


fpeter07
veterán

Én csak kérdeztem. Lehet mindkét oldal mellett érvelni.

(#49261) Mr.Csizmás válasza rii (#49259) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a 100k-bol hany volt pedalhipster? aki ugy veszi elo a bicot, mint mas az oltonyt? (csak unnepekkor)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49262) Stauffenberg válasza rii (#49259) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az CM sikere nem abban volt, hogy elértek valamit, hanem, hogy elindítottak valamit, ezt ők is elismerték, hogy ez csak a kezdet, most kiszállnak, mert a lavina elindult. Bár ha az ismerőseimen végignézek és megkérdezem az indokokat, akkor nem azért teker a többség munkába, mert élvezik, hanem a benzin árak miatt. Jó mondjuk élvezik a tekerést, de nem annyira, mint a légkondis autóban ülni egy dugóban, ahol kiordíthatják magukból a munkahelyen rájuk zúdított összes szarságot. Mazochista beállítottságú a magyar, van aki sporttal sanyargatja magát, mások meg dugóban tespedéssel. Bármennyire is nem ismerik el, élvezik a szenvedés. Mert racionális magyarázat nincs arra, hogy miért ül autóba 10ből legalább 8 olyan ember akinek szüksége sincs rá.

(#49263) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mindig is az volt a véleményem, h atomot az emberiségnek. :U

(#49264) Toomy válasza rii (#49252) üzenetére


Toomy
senior tag

Az autósokkal inkább elvagyok még ha 5 cm-re mennek is el. Nem csalinkázok mint a részegek ezért biztos nem löknek fel. De köztük is vannak férgek akik direkt arra utaznak hogy szopassanak. Azaz elmennek kb. pár cm -re tőled bevágnak eléd és csak úgy poénból besatuznak és utána meg vigyorognak a tükörbe. Sajnos már ilyennel is találkoztam. Ha egyszer egy ilyet elkapok biztosan nem fogok kérdezni tőle semmit. :N

(#49263) Teasüti - Szó-szó megértünk a pusztulásra. Szép lassan, de biztosan kipusztítjuk magunkat vagy inkább alólunk a földet. :U

[ Szerkesztve ]

(#49265) Kashim válasza Tüzi (#49257) üzenetére


Kashim
őstag

Haha, ráismertem a szitukra, felénk is ez a jellemző. Meg a babakocsis anyuka a fél családdal körülötte. Ahhoz is sok szerencsét megkerülni. :DDD
Kutyasétáltatós pórázos buliban meg már csak az jobb, mikor a sétáltató megy a bringa út szélén, kutya meg keresztbe a másikon pórázon... Na meg a rolleres, triciklis kölkök a szüleikkel. Azt a mozgást kiszámítani merre megy a gyerek.
Másik kedvenc még a tákolt outi/tanyabájk átmenetet hajtó cigóriderek. Jövök haza melóból fáradtan és ott köröz körülöttem hogy ő milyen nagy arc, mert megkerült, ráadásul még ott cikk-cakkozik párat előttem kéz nélkül aztán továbbhajt.
Az ilyen helyzetben nem is tudom mit csináljon az ember, annyira lesokkol a gyökérsége, hogy inkább csak nézek előre és tekerek.

(#49266) hoffman_ válasza Teasüti (#49263) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akkor meghalunk mind, ugye tudod? :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49267) benedekco válasza Mr.Csizmás (#49261) üzenetére


benedekco
addikt

Hót mindegy. Jól érezték magukat és kész. Illetve a kellő helyekre is eljut, hogy van igény több/jobb minőségű kerékpár sávokra (utakra).

Mellesleg nincs autós kerékpáros gyalogos buszvezető. Csak ember. Amíg nem így éltek, addig szerintem szívni "fogtok" (akinek nem inge ne vegye magára) az autósok miatt.
Mostanában nem is anyáznak nekem, nem dudálnak, csak napi max egyszer. Azt is csak a főúton szoktak, hogy takarodjak mert nem lehet ott bringázni, persze tiltótábla nincs és máshol nem is mehetnék, mert kerékpár út sincs, de nembaj. Szóval szerintem sokat fejlődtünk és látni a javuló tendenciákat.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49268) rii válasza Stauffenberg (#49262) üzenetére


rii
nagyúr

5 km alatt megtiltanám az embereknek az autóhasználatot munkábajáráshoz BP-en, ha a munkájához nem kell az autó

mert ha nem tudják értelemszerűen használni, és csak kárt okoznak vele (dugó, környezetszennyezés) akkor szankciókat kell bevezetni

Mr.Csizmás: pedalhipster .-) ez kvajó .-)
sztem legalább a fele ....

(#49267) benedekco:
a baj ott kezdődik, amikor a járdából vesznek el ))))-.
néha azt mondom, inkább ne lenne semmise ... mennénk a kocsik közt, vagy a gyalogosok elsőbbégével a járdán ... de ez, hogy a járdából lett kerékpárút+járda .... ez a semminél is rosszabb ))))-.
se kerékpározni nem lehet ott, se sétálni ))))-.

Teasüti: a föld megérdemelné, hogy az emberiség ne fárassza tovább, ez tény

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49269) SOAD19 válasza Teasüti (#49263) üzenetére


SOAD19
addikt

[link] :DDD

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#49270) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ezeken a sztorikon mindig felidegelem magam, hogy szinte azonnal mennék kiképezni magam ilyen szép sportokban, mint a thai-box, stb. És a szart is kiverni az baromarcúakból...
Vagy gondoltam még mondjuk sokkolóra, hogy rii esetében csak odabökni a baromarcú oldalába és elegánsan tovatekerni, miközben amott vonaglik félreesve a földön. :(((

(#49271) fpeter07 válasza Burt1793 (#49258) üzenetére


fpeter07
veterán

Velocipéddel, vagy emeletes bringával tekersz? Elég kényelmetlen lehet egy ilyennel 50-el menni.

(#49270) Teasüti: Nem kell verekedni. Elég csak egy olyan eszközt/anyagot beszerezni, amit a szervezet nem tolerál.

[ Szerkesztve ]

(#49272) Teasüti válasza fpeter07 (#49271) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pl. egy sokkoló? :DDD

Nem is verekedésre akartam kilyukadni, hanem verésre. :)
Addig verni, amíg jobb belátásra nem tér. :U
Nem olyan jó dolog ez a demokrácia.

[ Szerkesztve ]

(#49273) Stauffenberg válasza rii (#49268) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A tiltásnak nincs értelme, csak feszültséget kelt. Nem érdemes egyik csoportot sem hergelni, mert nem vezet jóra. Nemrég linkelt valaki egy londoni fejkamerás videót ahol egy kissé ideges autós vágott be a bringás elé, kiszállt és megsimogatta az arcát. Több londoni ismerősöm is hangoztatja, hogy az autósok akkor lettek különösen rohadékok a bringásokkal amióta nekik behajtási díjat kell fizetniük a belvárosban, de a bringásoknak nem. Negatív diszkriminációt vélnek felfedezni a történetben.

Inkább a CM-hez hasonló, alulról, demokratikusan szerveződő kezdeményezéseknek van értelme. Megértetni az emberekkel, hogy nem kötelező autóval járni és nem csak a drága benzin miatt, hanem amúgy sem. Nyilván ez sokkal lassabb és kevésbé látványos, mint egy jogszabályt alkotni, de sokkal kifizetődőbb. Ezt hívják a kultúra fejlődésének. Én ezért becsülöm a CM-et meg a többi békés kezdeményezést. Szerintem még 15-20 éven belül sem lesz igazi bringás közlekedési kultúránk, de legalább már a kerékpár népszerűsége nő.

(#49274) benedekco válasza rii (#49268) üzenetére


benedekco
addikt

Ebben egyet értünk. A legjobb mondjuk a térkő. Azért mert nemcsak az ízületeidet vágja haza, de felnyomja az idegedet is, a kerékpár meg kimondottan szereti, hogy röcög.
De ez ilyen. Néha én is a kijelölt kerékpárútra kotródom, de sokáig nem bírom, -5-10km/h a tempóból, +az előbb felsoroltak. Sokan nem veszik az adást, hogy nem kirándulok, hanem bemennék Pestre ami nekem innen 30+km, onnan meg még haza is szeretnék jönni. Nehéz ügy az már biztos.
Dániában volt király, egyszer a híradó utáni műsorban csináltak valami vita paryt, amiben azt mutogatták, hogy a városhatártól 30km-re eltűnik a kerékpár sáv... milyen dolog az ilyesmi... ja mondom akkor jól van. ;]
Nálunk meg az volt egy időben a normális, hogy a "sárga festék" kerülgette a villanyoszlopokat. Pl ami a csepeli gyorsforgalmin van az már alakul (jó, épp beszakadt, nagy ügy... ki lehet kerülni, csak a fele vastagságú a luk az útnak és mivel középenb van így a két oldalán lehet kerülni :U ), bár én az itt is látható félmagas padkás kerékpár utakra szavaznék,de az a bilibe lóg kategória.

re: (#49273) Stauffenberg
Normális PR kellene (nem itthon, itthon inkább bringa út kellene előbb) és akkor nem történnének ilyenek. Amiben elmagyarázzák a két dolgot. Pro és kontra, miért hoznak ilyen törvényrendeleteket, miért működik így valami és miért lenne érdemesebb x-y helyzetben kerékpárt választani automobil helyett.
Dániában nem kérdés, ha jobra kanyarodsz autóval akkor szépen megvárod, míg elhúznak mellőled a kerékpárosok, majd csak utána indulsz. 2,5 év alatt egyetlen incidensem volt Dániában, az idősödő hölgy nem tudta mi az, hogy jobb kéz szabály. Ennyi. De, hogy autós beszólt volna vagy bármi egyéb. Semmi. Pedig minden áldott nap ültem kerékpáron. Minden nap! Munka miatt napi min 6órát, egyéb elfoglaltságokból meg min 1-2 órát.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49275) Packersbay válasza rii (#49245) üzenetére


Packersbay
tag

Ilyen idiótákkal már én is találkoztam,mentem is bele mert ott janizott előttem, Ilyenkor azt szoktam mondani hogy nyugodtan üssél meg de várd meg még hívom a 107-et :DDD Mostanában viszont tini lányokkal találkozok csak a bringaúton. Hallani ugye nem hallanak,mert a fülükhöz nőtt a telefon,ha meg csöngetek vagy közelről előzöm akkor meg én vagyok a bunkó. Egyszer már próbáltam elmagyarázni az egyiknek,hogy vszinű azért más szinű azaz út amin éppen sétál mert kerékpárút,de csak azt kaptam hogy meg fog veretni a barátjával :DDD

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#49276) Stauffenberg válasza benedekco (#49274) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyilvánvaló, hogy a kerékpáros kultúra nem fejleszthető az infrastruktúra nélkül. Nagyon jó példa erre az, hogy a rendszeresen takarított, tisztán tartott városrészeken sokkal kevesebb a rongálás és szemetelés pedig nincs sem több rendőr, sem súlyosabb bünti, sem több kamera. Ha ezt átültetjük kerékpárutakra, akkor rögtön eljutunk oda, hogy az embereket csalogatni legjobban kerékpárutakkal lehetne, aztán legyen a második kritérium, hogy ne csak legyen, hanem minőségi is legyen. De persze ott ahol még az autók tengelye is beleszakad egyik-másik kátyúba ott nehéz ilyen követelményeket támasztani.

Itt Újpesten a melóba menet is van néhány olyan kerékpárút szakasz ami autóúton van kijelölve (pl: egy behajtani tilos tábla bringás kivétellel, szigorúan a forgalommal szembe terelve), de ezek csak szakaszok. Sokszor nem többek 2-3 háztömbnél, aztán véget érnek és néhány háztömb kihagyásával folytatódnak. Valahol. Ha nem ismered a környéket akkor nem tudod hol. Aztán aki nem jártas a KRESZ-ben az vagy elkezd öngyilkos hülye módba átmenni és baromkodik az autók között vagy a járdán teker és fellök minden kapualjból gyanútlanul kilépő gyalogost. Egyik sem jó.

(#49277) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

az utobbi 30 hsz-t olvasva elgondolkoztam azon, hogy hol tartsam a bicajon az AK-47-est, mert ami itt kirajzolodik tapasztalat, az kb. kozep-afrikaval egyenlo :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49278) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#49277) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kell a francnak gépkarabély. Az U-lakattal akkorát lehet odasózni, hogy nem lesz kedve folytatni a vitát. :D

(#49279) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdv a kollégáknak!

A tavalyi Alpoktúránk következő epizódja megtekinthető itt:
/Ez egy lightos rész,túl sok hegy nincs benne,pihenőnapnak szántuk./

Alpok-keringő. 3.rész: Genfi-tó 2012. (France-Switzerland) HD 720p

[Alpok-keringő. 3.rész: Genfi-tó 2012. (France-Switzerland) HD 720p]

Útvonal:
Lac de Jotty-- Thonon-les-Bains (406m) --Evian Le Bains--Tourronde--Meillerie--St.Gringolph--Villeneuve--Chat.De Chillon-- Montreux [Svájc] (405m) --Roche--Vetsvey--Montey--St.Maurice

Írásos beszámoló itt:

[http://users.atw.hu/cobranco/turabeszamoloalp_12.html]

Ha van még olyan, akit érdekel…jó estét,jó szurkolást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#49280) gmatti válasza cobranco (#49279) üzenetére


gmatti
csendes tag

:)

(#49281) Doki-HUN1978 válasza zack (#49232) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Miért van szükséged neked ezekre?
Jó kis masszív teló az...

Mellesleg régóta kerékpározol?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#49282) cekkk


cekkk
veterán

(6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.
Én sok helyen azt olvastam, hogy csak este kell városon kívül ilyen mellény, és nekem ebből a szabályból is az jön le. :B

(#49283) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Tekerek haza tegnap melóból a belvárosba egyszer csak szembe előz a távolsági busz egy álló autót félig átjött az én sávomba jó hát belefér elférek van ilyen. Erre pont akkor jobbra mellettem egy parkoló autóból rám nyitják az ajtót :N Kb zokni voltam fizikailag szellemileg de nem tudom hányadik érékem segített egy komolyat manőverezni úgy hogy se az ajtót ne szakítsam le, se a busz ne vasaljon ki :DDD

Egész hazáig mondogattam, hogy ezt nem hiszem el b+ :N

- Mindenki hazudik! -

(#49284) rii válasza Toomy (#49264) üzenetére


rii
nagyúr

" ... direkt arra utaznak hogy szopassanak. Azaz elmennek kb. pár cm -re tőled bevágnak eléd és csak úgy poénból besatuznak és utána meg vigyorognak a tükörbe. ... "

ekkora parasztot ... most neki az teljesítmény, hogy egy 100 lovas, 1000 kg-os, motorral hajtott járművel kerménykedhet egy max 100 kg-os kerékpárossal szemben? ))))-.
hát ez katasztrófa )))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49285) gmatti válasza cekkk (#49282) üzenetére


gmatti
csendes tag

:R

(#49286) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Érdekes volt olvasni a sok negatív véleményt, ahogy látom nektek is a legtöbb problémátok a bicikli úton kóválygó emberekkel van, akár biciklin van, akár gyalog. Én ezért is kerülöm messzire a bicikli utat ha tudom, és inkább megyek kis forgalmú mellékúton. Személy szerint az autósokkal sokkal kevesebb bajom van, mint a "hétvégi" biciklisekkel. Sajnos azt látom, hogy állandóan egymás mellett tekernek ketten - hárman, és nem figyelnek oda másokra. Azt hiszik, hogy csak nekik építették az utat. A gyalogosok, hiába van a járda a bicikli út mellett, még véletlenül sem azt használják. Az autósokkal nincs ennyi problémám. Kereszteződésben megvárják hogy elmenjek, szinte kivétel nélkül, lakott területen kívül ritkán centizgetnek, ha elment a szembejövő, kellő oldaltávolság mellett előznek. Persze mindkét oldalon vannak idióták, ez nyilvánvaló.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#49287) zoo8800 válasza cobranco (#49279) üzenetére


zoo8800
veterán

Már vártam :)

rip and tear, until it is done

(#49288) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
100k körül keresek női teljesen felszerelt alu vázas túrabiciklit. Valaki tud esetleg boltot ahol kiárusítás van vagy nagy akciók amit érdemes megnézni?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#49289) benedekco


benedekco
addikt

Most olvasom az első hsz-ben linkelt kresz-es pdf-et. Azt írja, hogy megállást is jelezni kell. Azt hogyan? Azt tudom, hogy Dániában jelzik, ami rettentő hasznos, de amikor itthon jeleztem, senki sem értette, volt, hogy megállás előtt jeleztem és majdnem belém jött egy bringás és anyázott, pedig eléggé láthatóan a magasba emeltem a kezemet. Szóval elvileg itthon is ugyanígy kellene eljárni, magasba emelni a kezet?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49290) Joe 89 válasza Szakbarbár (#49286) üzenetére


Joe 89
tag

Én az ilyen bicikli úton kóválygó emberek miatt raktam csengőt a gépre :-)

(#49291) benedekco válasza Joe 89 (#49290) üzenetére


benedekco
addikt

Mások a kresz miatt teszik ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49292) pengemetal válasza Joe 89 (#49290) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Szakbarbár: +1 autósok sokkal kiszámíthatóbbak.

A csengő sem ér sokat, néha még kiabálásra sem figyelnek.
Kedd 13 óra, Ménesi út 0 forgalom (szerencsére) gyalogos menetirány szerinti jobb oldali járdán halad előre, majd egyszer csak balra nézés nélkül lelép az úttestre, épphogy ki tudtam kerülni és elküldeni a k..a anyjába. Viszont mi van ha autó elé lép le ugyanígy !?!?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#49293) M_o_g_y_i válasza pengemetal (#49292) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A hülye majd akkor talán megtanulja... :o

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#49294) benedekco válasza pengemetal (#49292) üzenetére


benedekco
addikt

Miben lett volna más a szituáció ha nem anyázol? Szerinted ha majdnem elcsapják az nem tűnik fel neki anélkül, hogy anyáznál?

Nagyon elmentetek ebbe az anyázós megmondóemberes vonalba, szerintem ez nem a legjobb irány. Főleg nem az, hogy egymást hergelitek itt a fórumon.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49295) cekkk válasza benedekco (#49294) üzenetére


cekkk
veterán

Nem az. De annyira nem figyelnek a gyalogosok, hogy hihetetlen :W

(#49296) M_o_g_y_i válasza cekkk (#49295) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Légkürt kell a kulacstartóba... ;]
Talán akkor lehúzódik! :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#49297) hoffman_ válasza benedekco (#49294) üzenetére


hoffman_
nagyúr

tiszta sor, tehát ne szóljunk soha semmit, hanem hagyjuk szó nélkül, hogy rendszeresen balesetveszélyes helyzetbe hoznak az analfabéta gyalogosok és a bunkó bringások. ezt te se gondolod komolyan. ne érts félre, ha elküldesz valakit az anyjába, attól nem lesz jobb a helyzet(max neked az adott pillanatban), de igenis rájuk kell durrantani, hogy vegyék észre magukat. pirospont, ha ezt kultúrált formában tudja megtenni valaki, de olyankor sokszor süket fülekre talál.

amikor a bringaúton szerencsétlenkedik a gyalogos, és az előttem tekerő bringás normálisan megjegyzi, hogy ez azért mégiscsak bringaút, és ő van elküldve a p*csába, akkor nekem sok reményem nincs már a kultúrált eszmecserében. ha csengőzöl, satuzol és kiabálsz, na azt megértik.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49298) cekkk válasza M_o_g_y_i (#49296) üzenetére


cekkk
veterán

Az :D Szerintem páran ott kapnának szívrohamot :D

De a kedvencem a babakocsis anyukák, akik a biciklis úton tolják a kocsit. :W

(#49299) Gyufaaa válasza cekkk (#49295) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nekem is volt egy pár afférom velük. Csengethetsz is nekik. Bszik rá. Öregasszony még megáll előttem, megfordul és rákérdez a többiekre viccesen "Ez bicikli út is?" Nem bakki. Ez csak a tiéd... Humoránál volt, de sokadik ilyet már nehezen tolerálja az ember.

(#49300) cekkk válasza Gyufaaa (#49299) üzenetére


cekkk
veterán

Én az öregeknek mondom, hogy ez bicikliút és vigyázzanak mert lesz aki nem csenget és elüti őket :K
De valami miatt a bicikliút vonzza az embereket :W :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.