Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) Szakbarbár válasza rii (#48399) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A töltő alkatrészára szerintem nem haladja meg az 1000 Ft-ot. Lehet hogy hétvégén össze is dobok egy ilyet. :DDD Ha működik ki kér? Akciós, a bolti ár feléért ;]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#48402) Gyufaaa válasza Szakbarbár (#48401) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hajrá-hajrá! Már rég megtehetted volna... :D Nokia már 2011-óta rajta van a témán! :K

(#48403) Doki-HUN1978 válasza zack (#48380) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha pl. 400000-ért veszel a boltban egy bringát, az bizonyosan kevesebbe fog kerülni, mint ha Te magad rakod össze ugyanazokból az alkatrészekből.

Ha nem hiszed, próbáld ki virtuálisan!

"Az építettek azon túl hogy egyediek és drágábbak, sokszor minden porcikájukban erősebbek a készen vett társaiknál"
Mitől lenne erősebb, hiszen ugyanazt az alkatrészt teszed bele?!

Az összerakásnál annak van ára, hogy az megy bele a vázba amit Te szeretnél, nem az amit a gyárban kitalálnak.

"Állat biztos nem leszek, nem baj az ha a technika túl mutat a képességeimen. 6 évig toltam GSXR1000-rel 47000km-t belepakolva."
Hogy még életben vagy, az is bizonyíték arra, hogy a mocid többet tudott nálad...
(persze a világon nem sok ember tudja elmondani magáról ennek az ellenkezőjét, azok közül aki még életben van)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48404) lorcsi válasza D.Orion (#48356) üzenetére


lorcsi
veterán

elég nehéz ezen a honlapon keresni :(
állandóan kilistáz egy csomó mindent
MTB-re keresek és ott a trekking is :F

(#48405) zack válasza Doki-HUN1978 (#48403) üzenetére


zack
nagyúr

Látom nem sikerült megérteni amit írtam. Sebaj.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48406) Doki-HUN1978 válasza zack (#48405) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Van egy rakéta motorod, amivel sokat mentél ügyesen...
Gondolom ez volt a lényege a mondandódnak. Értettem, úgy érzem, Te viszont nem amit én írtam.

De tulajdonképpen nem lényeges.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48407) zoo8800


zoo8800
veterán

Akinek van Sports Tracker regisztrációja, légyszi nézze meg, hogy be tud-e lépni.
Köszi

rip and tear, until it is done

(#48408) D.Orion válasza lorcsi (#48404) üzenetére


D.Orion
veterán

Sajnos igen. :( Hatalmas a választék, de a kereső finoman szólva is pocsék.

(#48409) ludsimon válasza zoo8800 (#48407) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem!

Egyedül a webes felülete a gyengéje ennek a programnak.
Micsoda trehány módon össze van dobva... :(((
Szégyen micsoda optimalizálatlan szarság és teli bugokkal. :(((

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48410) madmike válasza ludsimon (#48409) üzenetére


madmike
őstag

Nekem meg mostanában nem tölti fel az edzéseket. Telón be van állitva, hogy szinkronizálja,de semmi.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#48411) lorcsi


lorcsi
veterán

szerintetek ez menynire éri meg az árárt ?

kár azért a hátsó váltóért :(

[ Szerkesztve ]

(#48412) zack válasza Mr.Csizmás (#48397) üzenetére


zack
nagyúr

Fogalmam sincs. Nekem is a csajom mondta. Gondolom koponyaalapi törés. Általában ez a biciklis halál leggyakoribb oka. Döngetnek lefelé a hegyről pár cm-re a fatörzsektől... Egy apró hiba és már le is fejelte az egyiket.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#48413) madmike válasza lorcsi (#48411) üzenetére


madmike
őstag

Szerintem 70ért jobbat is ki lehet fogni.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#48414) Doki-HUN1978 válasza lorcsi (#48411) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha valaki ilyesmit keres, igazából nem rossz alternatíva.

(#48415) lorcsi : 180-hoz még elmegy.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48415) lorcsi válasza Doki-HUN1978 (#48414) üzenetére


lorcsi
veterán

pestre lenne húgomnak
bár így nézegetve a 180 cm-hez nem túl nagy

(#48416) sgx


sgx
tag

Udv!

Altalanos hasznalatra keresek kerekpart, napi kb. 20km munkaba jarasra bicikliuton es gyenge terepen.
Van par kerekpar, amit kineztem...A kerdesem az, h melyik eri meg leginkabb ar/ertek aranyba...A keret olyan 40e kornyeki, bar linkelek folotte is...

Hasznalt:
26" Cherokee MTB kerékpár 21seb - 26000
Scott Yecora - 40000

Uj:
Neuzer Nelson 30 - 43110
Montana MTB 02 REVO Férfi 2013 - 50390
GEPIDA ALBOIN 100 - 50990

(#48417) Doki-HUN1978 válasza sgx (#48416) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Használtba a Scott-ot nézném meg közelebbről.

Újba a Gepida, ha nem akarsz terepen vadulni. (azzal jól fogsz tudni haladni aszfalton és kényelmesebb is mint a többiek. No meg van rajta sok kiegészítő, ha ez szempont)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#48418) madmike válasza sgx (#48416) üzenetére


madmike
őstag

Ha a Scott jó állapotban van, akkor én azt venném.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#48419) sgx válasza madmike (#48418) üzenetére


sgx
tag

Laikuskent hogyan tudom megmondani h jo allapotban van-e? Nalam kb. a jo allapot az ha tiszta es nem karcos, de gondolom azert ennel tobbet jelent a jo allapot ;)

(#48420) Reaper


Reaper
őstag

Úgy terveztem, hogy ma megyek bringáért, erre pont elvitték az utolsó 700CRS 2012-est a boltból, nem hiszem el ... :O
Tud valaki valami alternatívát rá esetleg? Tetszett a színe, és jól nézett ki a felszereltsége is, már amennyire meg tudtam állapítani: [link]

(#48421) rii válasza sgx (#48419) üzenetére


rii
nagyúr

itt az összefoglalóban van egy ilyen POST belinkelve:

"Állapot ellenőrzéshez leírás egy fórumtárstól: [link]"

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48422) madmike válasza sgx (#48419) üzenetére


madmike
őstag

Hát laikusként vallóban nem egyszerű. Azt azért te is meg tudod állapítani, hogy a teleszkóp,hajtómű nem kotyog, a kerekek mindenféle ropogás nélkül, simán forognak. A vázon nincs repedés. A fogaskoszorún, első lanctányérokon mennyire vannak elkopva a fogak.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#48423) sgx válasza rii (#48421) üzenetére


sgx
tag

Koszi.

Elolvastam...nem volt olyan mondat, ami ne lett volna kinai :)
Most szepen minden nem ismert szot es kifejezest leforditok magyarra, aztan remelhetoleg felfogom h mit es hogyan is kell majd atvizsgalnom...

(#48424) ludsimon válasza madmike (#48410) üzenetére


ludsimon
veterán

olyat nekem is csinál a szemétje.. :(((

sgx!

26-ost ne vegyél!!!
28-as cross kell neked. :K

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48425) lajbi101 válasza Reaper (#48420) üzenetére


lajbi101
tag

Szia!

http://www.gepida.hu/hun-/termekek/kerekpar/2012_alboin_700_crs/

(#48426) lajbi101


lajbi101
tag

Sziasztok! Mennyivel gyorsabban tudok haladni egy 48-38-28 ilyen hajtóművel mint egy
42x34x24?
Sokat számít?
Ha én vennék egy ilyen bicajt:
http://www.testbike.hu/velemeny/trekking/kellys-alpina-eco-c20 tudnák erre rakni 48-38-28 hajtóművet anélűl ,hogy bármi mást lecserélnék?

(#48427) Syd69 válasza lajbi101 (#48426) üzenetére


Syd69
aktív tag

4 fog (50 vs. 46) nálam kb 20%.

Alma

(#48428) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Mi a vélemény ezekről a mezekről?Strapabíróak?A linkelt színben nem nőies szerintetek? :D [link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#48429) anaqer válasza lajbi101 (#48426) üzenetére


anaqer
veterán

Első váltót szintén cserélni kellene. (Egyébként 42-essel is lehet éppen elég gyorsan menni...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48430) venember83 válasza hoby36 (#48428) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez női mez, lásd W a kódjában, plusz ott az egésznek a szabása. (Bocs az előbbi privátért.)

lajbi101: Ha folyamatosan legnagyobb áttételben hajtod a bringát, akkor látom értelmét, amúgy nem, tessék megtanulni pörgetni, tényleg nagyon hatékony tekerési módszer.

(#48431) lajbi101 válasza venember83 (#48430) üzenetére


lajbi101
tag

Köszönöm neked is és mindenkinek! Akkor nem igazán van értelme lecserélni, mert nagyon kezdő kerékpáros vagyok... Esetleg ha majd ráérzek az ízére :)

(#48432) Reaper válasza lajbi101 (#48425) üzenetére


Reaper
őstag

Hali, köszi, ahogy látom ez a gyártó oldala, tőlük nem lehet venni, de azért az üzleteket átnéztem, nem sok sikerrel.
A terv végül az, hogy bemegyek a boltba, szétnézek, és ami szemre tetszik elhozom, lesz ami lesz.

(#48433) HwAdokVeszek válasza Reaper (#48432) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Én is csak a bicyclewebshopból tudtam venni 700 CRS 2012-t.
Szinte minden Pesti boltot megkérdeztem, és csak 2013-as modell volt.

(#48434) rii


rii
nagyúr

hejjja

osztják az 5000-es büntetést

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48435) Szakbarbár válasza lajbi101 (#48431) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ha jól látom, azon a biciklin a legnagyobb áttétel 42-14. Én outin az 52-16-os áttételt használom sík úton (hasonló áttétel mint a 42-14), ezzel kényelmesen tudom tartani a 30-33-as sebességet 70-80-as pedálfordulattal. Nagyobb áttételre esetleg lejtőn lehet szükséged, vagy ha már erősebbnek érzed magad. Pl nekem van 52-12-es áttételem is, de azt talán kétszer használtam, akkor is csak lejtőn.
A többiek majd kijavítanak ha nincs igazam, de úgy tudom ha jobban pörgeted a pedált, később fáradsz el, mintha erőből taposnád nagyobb áttételen.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#48436) Stauffenberg válasza lajbi101 (#48426) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az Alpina C20-at én is nézegettem, bár ahol venném (hat hónapos 0% THM hitel miatt), ott pont nincs olyan színben amiben nagyon tetszik (fekete-zöld). De az is lehet, hogy megmarad az országútim és akkor inkább ennek az MTB verziójára csapnék le.

Érdekelnének a vélemények egyébként erről a bringáról a tapasztaltabbak részéről. Új kell, mert mint mondtam hitelre lenne. Az ár/érték arány izgat, megéri ezt a pénzt ez a felszereltség? Akár cross-trekking, akár MTB verzióban.

Sajnos az utóbbi napokban folyton előjön, hogy szívesen mennék könnyebb terepre, akár erdei utakra (de ezekből is csak a könnyebbekre). Ez viszont outival lehetetlen. Az MTB-vel jobban tudnék vadulni akár aszfalton is (imádok padkáról leugrálni és hasonlók), de nem tudom, hogy egy cross ezt mennyire tolerálná. Az MTB felé meg azért hajlok kevésbé, mert 70% aszfalt lenne és 30% könnyű terep, erre meg ideális egy cross, de abban a 30%-ban meg nem akarok nyugdíjas tempóban tekerni, jó lenne egy kicsit vadulni, de csak emiatt MTB-t venni meg feleslegesnek érzem. Az outi mellé meg már nem tudok hova tenni egy másik gépet, mert barátnőm bringája is a lakásban van. Hát nem tudom... dilemma... :D

(#48437) Packersbay válasza anaqer (#48429) üzenetére


Packersbay
tag

Nem-biztos,ez a váltótól is függ, én is 42.ről cseréltem 48-ra és csak följebb kellett rakni a váltót.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#48438) lajbi101 válasza Reaper (#48432) üzenetére


lajbi101
tag

Jah igen azért linkeltem hogy nézd át boltokat.... 229 ért valahol láttam de azért már majdnem a 2013 -t lehet elhozni.

(#48439) anaqer válasza Packersbay (#48437) üzenetére


anaqer
veterán

Nem hasra ütve mondtam, a gyári adatlap szerint nem kompatibilis.

Lehet persze mókolni - de a Tourney éppen az a kategória, ahol már annak tapsikolva kell örvendeni, ha a papíron kompatibilis alkatrészek különösebb gond nélkül működnek...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48440) lajbi101 válasza Stauffenberg (#48436) üzenetére


lajbi101
tag

Fekete-Zőld? Nahát ilyet nem is láttam még utánnanézek mert pl az Alpina M10nek is ilyen szine van de az mtb és tetszik a színe.Amúgy szerintem nincs olyan színben!
http://www.testbike.hu/velemeny/trekking/kellys-alpina-eco-c20 Ha itt nézted akkor az egy M10 es Mtb csak a gyerek keverte a fazont.... Írták is neki lehet látni van 4 válasz nála!

(#48441) lajbi101 válasza Szakbarbár (#48435) üzenetére


lajbi101
tag

Köszönöm! Akkor ez nekem tényleg jó lehet szerintem! Ennyi pénzért nem igazán tudok ennél jobbat....

(#48442) Stauffenberg válasza lajbi101 (#48440) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Aha valóban, viszont a cross verzióból csak a C10-ből látok sötétet, az meg fekete-sárga a fekete-zöld helyett. C20-ból meg csak fehéret. Nekem az utóbbi nem annyira jön be, nem szeretek ennyire feltűnősködni. :)

(#48443) lajbi101 válasza Stauffenberg (#48442) üzenetére


lajbi101
tag

Akkor vegyél c10 et :)
Az van ahol nézegetted őket áruhitellel?

(#48444) lajbi101


lajbi101
tag

Tudjátok mit nem értek?
Pesten a XIX. Ady Endre út 31. cím alatt van 2 bicajwebshop is. egyik a
http://www.akerekpar.hu másik meg a http://www.bicyclewebshop.com/
és a kettő közt sok az ár külömbség pl a Kellys Viper 2.0 egyik helyen 81900ft a másikon meg 93900 ugyan az az évjárat... Szóval most hogy is van ez?

(#48445) ludsimon válasza rii (#48434) üzenetére


ludsimon
veterán

azért már fél kerékpárt lehetvenni. :DDD XD

undefined

(#48446) ludsimon


ludsimon
veterán

Nyak megvágáshoz kellene egy kis segítség! Mivel essek neki? :DDD Rövidre, szépre, biztonságosra szeretném vágni. :) Flexxel neki lehet esni, vagy mivel szokás? Fémfűrésszel?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#48447) Stauffenberg válasza ludsimon (#48446) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én őt javasolnám! :D

Nyak, gerinc, végtagok. Nem akadály egyik sem! :D

Lajbi: Az Alpina C10-nek más a felszereltsége, de árban eléggé közel van a C20-hoz. Én laikusként nem tudom melyik a jobb. Vélemények?

(#48448) rétisün válasza ludsimon (#48446) üzenetére


rétisün
veterán

az nem jó, ha a stucni fölé rakod a plusz hézagolókat?

csak nem valami új bical alakul? :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48449) lajbi101 válasza Stauffenberg (#48447) üzenetére


lajbi101
tag

Szerintem a C20 jobb simán megéri a többletet! Csak hogy az neked nem tetszik színre......

(#48450) ludsimon válasza Stauffenberg (#48447) üzenetére


ludsimon
veterán

sírok XDDDDDDDDDDD

Rétisün:
Nem, mert ha bukás lesz mezőnyben keresztülszúrja a tüdőmet, beleáll a mellembe vagy hasonló finomságokat hallottam, le kell vágni, tilos felülhézagolózni!

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.