Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8101) Jorus válasza becuszabi (#8094) üzenetére


Jorus
nagyúr

Montiknál, city, cross, trekking gépeken a 'H'-t, fitness, speed, outi gépeken pedig az 'L'-t.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8102) golyani válasza Jorus (#8101) üzenetére


golyani
addikt

Jorus bácsi sanyitúr ikszcéer lockoutos teleszkópról nincsnen vmi infod? csillapítás mozgás miegyéb terén? mondjok egy 60kg-s rájder alá milyen lehet?

(#8103) becuszabi válasza Jorus (#8101) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...csak hogy ne legyen olyan egyszerű az élet :DDD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8104) Jorus válasza becuszabi (#8103) üzenetére


Jorus
nagyúr

Annyira nem zavaros, mivel azoknál a gépeknél, amik a montiból származnak, a nyeregvázcső hosszt adják meg collban, azoknál pedig, amelyek az outiból származnak, a vízszintes/normál felsőcsőhosszt centiméterben. Erre persze remek ellenpélda a Gepida Alboin 700, ami épp nálam van, mivel trekking gép, mégis a felsőcsőhosszt adják meg centiben. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8105) becuszabi válasza Jorus (#8104) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Na tessék :DDD
...ezért van az, hogy ha geometriai adat kell, akkor inkább a gyártó honlapját túrom.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8106) Jorus válasza becuszabi (#8105) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi pedig ezért mérünk le mindent, ami a kezünk ügyébe kerül. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8107) #96302336 válasza bmx powa (#8099) üzenetére


#96302336
törölt tag

A gyári adat 56-os váznál 1135gramm. Az enyém 54-es, az pár grammal könnyebb. :)

(#8108) golyani válasza golyani (#8102) üzenetére


golyani
addikt

vki!!! :)

(#8109) Manitou válasza golyani (#8108) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem nincs benne csillapítás.

(#8110) Ariadne válasza golyani (#8108) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát Suntour telókat nem nagyon hallottam, hogy valaki is ajánlotta volna... Persze kérdés a felhasználás is, meg hogy V-fék vagy tárcsa, de az én szerény tudásom szerint a legalapabb Rock Shox-szal is sokkal jobban járnál, Torától kezdve meg már egész tisztességesek... De én csak óvatosan mondom, majd jönnek a szakik és megmondják a tutit... :B

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8111) becuszabi válasza golyani (#8108) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Cimborámnak ilyenje volt (van) az átmeneti (őszi-téli) bringáján. Hogy pontosan melyik verzió azt nem tudom. Ha jól emlékszem a 100 mm-ét majdnem kimozogta (igaz, nem 60 kiló alatt), nem rajongott a mínuszokért, fagypont alatt átment merev villába. Olcsón vette, nem sokat várt tőle, egyenetlen terepen mozgott és ez elég volt.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8112) golyani válasza Ariadne (#8110) üzenetére


golyani
addikt

ez van a intersportos bicajba van benne lock out megtapogatva elég jónak tűnt annyi csillapítás h nem rúg vissza, ha megfingik úgyis cseres vmi RS-re, és 60-65kg alá V-fékkel.
elmentem megnézni a bringát intersportban és hát:
- Shimano WH-M505 kerékszett
- Avid SD-5 fékek
- XT hajtás/váltás, hátul Shadow váltóval és LX váltókarokkal
- elég korrekt váz, 6061-es aluból, Sbenddel meg vmi biaxial cuccal
- maga a bicaj nem túl nehéz pont jó.
- Cytec iegészítők, ose hallottam róluk de ránézésre és tapogatásra megint csak korrektnek tűntek.

minden 150-ért. május10-ig. bele lettem szerelmesedve :B

(#8113) rii válasza Ariadne (#8110) üzenetére


rii
nagyúr

chiao!

Mint BPi-t, megkrédezhetem/teklek Te/Ti/Tik/Tiktekeketeket merre tekersz/tekeresztek?
A kívánt rész aláhúzandó ;)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8114) Ariadne válasza rii (#8113) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze. :) Messze nem én vagyok az egyetlen a környéken egyébként.

Budai-hegység turistatérképe, Pilis turistatérképe, meg újabban a Börzsöny turistatérképe a menü. :DDD Legtöbbet persze a Budai-hgben járok/unk, ott hátrány a sok turista, akit kerülgetni kell. Pilist kezdem megismerni, idén sajnos még csak egyszer jutottam el, az is még hóban volt, de lesz még sok idén. Börzsöny meg az új szerelem, nekem kezdőként iszonyú nehéz, de csodálatos. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8115) rii válasza Ariadne (#8114) üzenetére


rii
nagyúr

és BPet kétkeréken hagyjátok el, meg mennyi km-t mentek/mész egyszerre?

csupán azért kérdezem, mert számomra kezd a kamikaze szintet elérni a BPi kerózás, és én csak itt bent kerózom, illetve érd felé akarom majd talán elmenni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8116) rii válasza Kephamos (#7912) üzenetére


rii
nagyúr

most megnéztem mégegyszer ... és a zebra mellett nemcsak sárgával fe lvan festve a keróút a clark ádám térnél, hanem a kocsisoknak ottfigyel a mackósajtis, benne a kerósjel ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8117) Ariadne válasza rii (#8115) üzenetére


Ariadne
őstag

Amit én ismerek leggyorsabb út a város elhagyására, az végig a Szilágyi Erzsébet fasoron, ki Hűvösvölgybe, ott a vitorlázóreptér meg a Hármashatárhegy, meg át lehet tekerni Solymár felé is. Vagy Bimbó utcán, Törökvész úton (vagy bárhol a kis budai utcákon) fel a 11-es végállomásáig, és az Árpád-kilátótól ugyanide lehet kilyukadni. Vagy a fasorról előbb lekanyarodni, fel a Budakeszi mellett az Árnyas úton (kedvenc mazochista emelkedőm :D), majd egy jelöletlenen fel a Szépjuhásznéhoz, onnan Janihegy, Normafa, Irhás árok, Gazdagrét, stb, vagy a másik irányba Hárs-hegy, onnan le sárgán Hűvösvlögybe. Ezek szokásos rövidebb köreim.

Legkisebb értelmes kör olyan 25 km körül lehet saccra, de 40-60 körül szoktam menni legalább, Pilisben meg fel 80-100-ig, mert ott ki kell tekerni Szentendréig előbb, no meg vissza. :)

A városban utálok menni, aszfalton is csak ha muszáj. :B

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8118) rii válasza Ariadne (#8117) üzenetére


rii
nagyúr

Az árnyas utat megnézem jöv.hétvégégén, miért is szereted annyira ;-)

valamelyik nap a farkasréti temető felé próbáltam szökni kifelé, de elszoktam nagyon az emelkedőktől. Arrefelé meg elég durvák vannak, és erre rátesz, hogy én nem is szeretem őket, ... na emmiatt vagyok nagyon meglőve )))-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8119) Ariadne válasza rii (#8118) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor indulj a Hűvösvölgy felé, egyszerű városi keróstérkép is mutatja az útvonalat részben, a vitorlázóreptérig el lehet menni kényelmesebben, közel van, és legalább zöld. :) Virágos-nyeregig át, onnan a Glückneren oldalról fel lehet menni könnyen a Hármashatrhegyre, és még szép kilátás is van.
Az Árnyas utat tulajdonképpen utálom, egy oxigéngyűjtő megállással tudtam felmenni tavaly (én elég gyenge vagyok), most még gyúrnom kell rá megint, tartok tőle. :DDD De lefelé jó. ;]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8120) sanyixXx válasza golyani (#8112) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szerintem jól hangzik és a felszerelés sem rossz. a genesis váz is bőven jó, ráadásul a 6061-es alu a jobbik ötvözet, mert jobban meg tudják munkálni (ha jól emlékszem). telót majd idővel úgyis tudsz cserélni, és talán a suntour is elmegy párezerért:)
a kiegészítők meg Citec márkájúak véletlenül? mert az egy egész jó német cég. frankós, könnyű outi kerekeik vannak.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#8121) golyani válasza sanyixXx (#8120) üzenetére


golyani
addikt

Cytec, google nem nagyon dobott ki rá értelmes választ.

(#8122) rii válasza Ariadne (#8119) üzenetére


rii
nagyúr

azzal a "lefelé jó" kijelentéssel nekem negatív élményeim is vannak (:

eccer' a bükkben kicsit megszalasztottam magam, és nem tudtam bevenni a kanyart, kisodródtam az ívről, és leszánkáztam a kulyvamelyedek domboldalon, egy kibeba nagy félméteres faronk fogott meg ... nem volt benne köszönet, a kerék villától-villáig járt és még így kellett letekerni haza kb 50 km-t ... el onnan még eger majd füzesabony

amikor meg most felértem a farkasrét felé, és jöttem lefele kellemes 50el, akkor nem mindegyik autós tartja be a vonalfelezőt XD jahmizé :-/ sőt ))))-:

jahm és very Big THX for HLP ;-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8123) stargazer


stargazer
senior tag

de most sztetek ez nem átverés?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#8124) becuszabi válasza stargazer (#8123) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ha a hirdetésben, kiírásban, stb. úgy volt, hogy DJ3 villa van benne és úgy is adták el neked, hogy az az, akkor igen, az átverés, sőt csalás.
Ha viszont semmi ilyen nem volt, akkor az csupán a te figyelmetlenséged volt, hogy otthon jöttél rá, hogy te nem ilyen lovat akartál.
Egyébként boltban szoktak ilyet csinálni...mert pl. valakinek kell egy olyan villa, ami egy adott komplett bicóban van, a bringa hónapok óta csak áll és porosodik, kikapják belőle a telót, eladják és beletesznek egy másikat (hasonlót) és eladják úgy. Természetesen más áron, hiszen ha az utólag beszerelt alkatrész alacsonyabb kategóriás, akkor azért nem kérhetnek ugyanannyit.
(Mellesleg a DJ3 árát szerintem elnézted, max. 45-50 ezerbe kerül)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8125) Ariadne válasza rii (#8122) üzenetére


Ariadne
őstag

Nincs mit.
Most éppen nekem is van negatív élményem, most először sikerült átrepülnöm a kormányon egy iszonyú nyomvályús lefelén, kezelgetem a vállamat, amire ráestem... De relatíve egész jól megúsztam még.

Autósok meg, hát igen, ezért szeretem az erdőt, a turistajelzéseken meg az erdészeti utakon nem mászkálnak kóbor autósok. A kóbor gyalogosok meg sokkal kevésbé veszélyesek. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8126) becuszabi válasza Ariadne (#8125) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Üdv, a Kormányon Túliak Társaságában :D és természetesen jobbulást.

Hétvégén mi is voltunk erdei túrán...a sok fakitermelő biztos csuklott, iszonyatosan szét vannak barmolva az utak :(

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8127) Ariadne válasza becuszabi (#8126) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszönöm, bár nem hajtottam kifejezetten a klubtagságra. :D Veszek is még Flector tapaszt otthonra, ki tudja, mikor üt be legközelebb a ménkű. :DDD
Hát a fakitermelők, na az borzalom. Ezt az esést is áttételesen nekik köszönhetem, persze a saját bénázásomon túl, arrafelé 10-20 centi mélyek voltak. De találtunk olyan nyomvályút is, ami térdig ért, sőt lehet volt mélyebb is, de az tele volt folyékony sárral, nem mentünk bele. Tapasztaltabbak mondják, hogy azért ez korábbi években nem ilyen volt, nem tudom, mi ütött beléjük... :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8128) becuszabi válasza Ariadne (#8127) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Felénk bérmunkába adja ki a favágást az erdőgazdaság...mindenféle szedett-vedett bandának, ennek megfelelően sajnos nagyon trehány munkát végeznek...kiváncsi vagyok, hogy rendberakják-e az utakat.
...és korábban tényleg nem ilyen volt :(

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8129) stargazer válasza becuszabi (#8124) üzenetére


stargazer
senior tag

bocsi egy kicsit valóban elcsúsztam a tavalyi meg az idei között, de akkor sem stimmel. az enyém 2007-es, ahhoz DJ3 volt, nézd egyszer meg itt légyszi. nemtom milyen oldal ez, de ez volt ez első amit találtam. a 2008-ason van DJ1, ami 134.000 legalábbis ezen az oldalon (nem tudom mennyire mérvadó).

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#8130) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Sztok Kollégák és Kolleginák!

Lassan itt a Május 25. és a Szilvásvárad Maraton. Jön valaki Dirtyz-en kívül? (tényleg, hogy tudja valaki, hogy teljesített?) Mostanában sajnos csak az alternatív, de sporttechnológiailag ultra modern, edzés módra van lehetőségem. Lásd a képeken.
1, 2, 3, 4

Vajon Armstrong is betonozással, lapátolással és téglarakással edzett a Tour-ra, amikor nem volt ideje edzeni? :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8131) becuszabi válasza stargazer (#8129) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ez az oldal nem igazán mérvadó :) (el lehet olvasgatni a véleményeket, de sajnos az információ elég kevés ahhoz, hogy hitelt adjunk nekik...pl. azt sem tudni, hogy az adott ár új, vagy használt alkatrészre vonatkozik).
Egyébként itt pont egy 2007-es DJ3 van 33 ezerért, alatta egy 2005-ös 100-ért. Én az árakat online boltok aktuális oldaláról szedtem.
A DJ1 és 3 nem ugyanaz, jelentős az árkülönbözet is

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8132) becuszabi válasza tr00p3r (#8130) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Rambo farönköket cipelt a nemtudom hanyadik részben, a Kill Bill-ben Uma Thurman vizes vödrökkel lépcsőzött...szóval igen, van alapja ezeknek az edzési módoknak :DDD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8133) tr00p3r válasza becuszabi (#8132) üzenetére


tr00p3r
őstag

Igen én is hasonlókon gondolkodtam, miközben ástam a 20 méter hosszú, 30 cm széles és 80 cm mély árkot az alapnak. :DDD Aztán utána kevertem a betont, hordtam a téglát, kevertem a habarcsot és raktuk a téglát. Mindezt a feleségemmel ketten. :P

(#8134) becuszabi válasza tr00p3r (#8133) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...és úgy látom a gyereknek is van affinitása az építőipari munkához :DDD
Mellesleg ha nem nyerni mész, hanem "csak" végigcsinálni, próbaképpen, saját magad letesztelésére, akkor ez is infó: "Betonozás után erre vagyok képes".

Tavaly hasonló esetem volt, egyik nap malterozás egy havernál, másnap pedig mentünk egy 200 km-es túrára.
Lenyomtam, amiből azt a következtetést vontam le, hogy többet is bírtam volna :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8135) tr00p3r válasza becuszabi (#8134) üzenetére


tr00p3r
őstag

hát igen.... amit én kitermeltem az volt a gyermekeim "óriási homok vára"
nem nyerni szeretnék, csak szint időn belül beérni és tudni,h ez is megvolt. idén rövid távon, aztán jövőre meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#8136) Ariadne válasza tr00p3r (#8130) üzenetére


Ariadne
őstag

Simán felfoghatod erőnléti edzésnek. Csak egy görgővel kellene összeapplikálni a betonkeverő hajtását a 230V helyett, és a tekerés is meglenne. :)
Azért ez boldog gond lehet mindennel együtt is... Kertes ház, mmmm!

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8137) tr00p3r válasza Ariadne (#8136) üzenetére


tr00p3r
őstag

Az ötlet nekem is eszembe jutott. ;)

Jó dolog a kertes ház, csak soha sincsen 100% kész. Mindig talál az ember csinálni valót. Azért persze nem bánom, csak a felkészülésem megy rá. Régóta játszom a gondolattal amúgy, hogy egy grillezéssel egybekötött bringatúrát szervezhetne a PH! bringás társadalma. Börzsönybe fel, mondjuk Törökmezőre, és ott aztán szalonna sütés vagy utána nálunk grill.

(#8138) Ariadne válasza stargazer (#8129) üzenetére


Ariadne
őstag

A gyártó honlapján több sikerrel lehet keresni. Nem tudom, melyiket vetted a két verzió közül, van Stampede 50 meg 70, ezek a 2007-esek elvileg link.

Egyébként pedig megnézted, mielőtt megvetted, tehát nem átverés. Ha netről rendelted volna, és a kiírás helyett más felszereléssel kapod, az az lenne. Viszont így láttad, kipróbáltad, és ha nem stimmel a villa, amiatt a vásárlás előtt kellett volna panaszkodnod. Ilyen esetben a kereskedő nem köteles visszavenni vagy bármit is tenni...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8139) stargazer válasza Ariadne (#8138) üzenetére


stargazer
senior tag

hát sztem meg senki nem úgy megy be a boltba hogy ha lát egy akciós terméket, mondjuk egy videokamerát, hogy elkezdi lellenőrizgetni hogy tényleg Leica optika van-e benne, vagy hogy minden kis apró kütyü ugyanaz-e benne mint a gyári specifikáció. és senki nem úgy árul akciós terméket hogy azért lesz akciós mert kicseréltek benne egy alkatrészt olcsóbbra. legalábbis normális esetben. normális esetben ha ilyen van, akkor szokták mondani hogy ez egy kedvezőbb árú kivitel, mert gazdaságosabb (magyarul olcsóbb, szarabb) alkatrészekkel van szerelve. erre nekem nem hívták fel a figyelmem, pedig ha ezt tudtam volna, könnyen lehet hogy nem vettem volna meg.

ja megnéztem. bementem a boltba és megnéztem. de azt is megmondanád hogy honnan a rákbol tudhattam volna hogy az a villa nem a gyári? mihez kellett volna hasonlítanom? (ha egyszer nyilván nem biggyesztették ki oda mellé egy plaketten az eredeti gyári specifikációt, és nem állt mellette egy ugyanolyan gép, gyári felszereléssel? lehet hogy szted ez nem gáz, de én húde rühellem amikor kihasználják az ember hozzá nem értését.)

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#8140) emre válasza stargazer (#8139) üzenetére


emre
veterán

"hát sztem meg senki nem úgy megy be a boltba hogy ha lát egy akciós terméket, mondjuk egy videokamerát, hogy elkezdi lellenőrizgetni hogy tényleg Leica optika van-e benne,"

Már bocs, de szerintem "normális" ember nem reklám szóróanyagon látott kép, adat, stb után vásárol, és még ragozhatnám.
Mert egy kameránál a Leica igenis minőségi különbség, ergo + párezer FT.

Én úgy dondolom, hogy az a legkevesebb, hogy a polgár ellenörzi, nem-e akarnak kibabrálni vele, és kontrollálja, hogy az adott termék, a termék hírdetése, és a termék ára dialektikus egységet alkot-e? Mert ha nem , akkor bizony dugják fel maguknak (már bocs)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8141) stargazer válasza emre (#8140) üzenetére


stargazer
senior tag

mondjuk sokat nem lehetet találni alkatrész szinten de tény hogy most találtam egy oldalt ahol 38.000-ért láttam dirt jumper 3-at, dirtjam pro-ra nem látok semmit. akkor lehet hogy nincs akkora gáz mint amekkorára elsőre gondoltam. de akkor milyen árak ezek ott a testbike-on? én nem a részletezőben néztem az árakat hanem kint a főoldalon. ott semmi nem utalt arra hogy használt vagy boldog-boldogtalan által beírható árakat mutatna.

úgy tűnik értelmét vesztette a probléma, de elméleti síkon azért próbáljuk meg mégegyszer: akarsz venni egy kamerát. megnézed egy-két boltban, mindenhol kb ugyanannyiba kerül. és valahonnan tudod, hogy ebben a tipusban leica lencse van gyárilag. találsz egy helyet ahol jóval olcsóbb ez a kamera mint másutt. nehogy azt mond hogy benned felmerül a feltételezés hogy az biztos azért olcsóbb, mert kicserélték az optikát. a fene gondol ilyenre bakker. gondolsz ezer millió másra, hogy benne áll a lóvéja már ezer éve és nem tudta eladni, vagy jött egy újabb típus ami lenyomta a régebbinek az árát, de arra nem gondolsz hogy ami gyárilag leica lencsével van szerelve, az a te példányodon nem olyan.

különben nem reklámanyagon látott kép, adat stb után vásároltam hanem bementem a boltba és ott láttam. ne mondd már hogy te lenyeled ha valamit nem veszel észre. hát bakker hányan vezetnek/vesznek pl. autót, szted mennyien értenek hozzá? ha mindenki csak akkor vehetne meg valamit ha előtte évekig tanulná a dolgokat akkor soha senki nem venne semmit. és attól hogy nem értesz valamihez, elfogadhatónak tartod ha átvernek? ne mondd már. pontosan azért van a boltos mert ő az aki ért a hozzá, neki kell segítenie a vevőt, aki nem ért hozzá.

Te hogy ellenőrzöd hogy ki akarnak-e babrálni veled? hogy ellenőrzöd hogy a termék hírdetése, és a termék ára dialektikus egységet alkot-e? ha mondjuk nincs interneted, csak van két bolt a városodban amiből csak az egyikben kapható ez a termék... :((

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#8142) becuszabi válasza stargazer (#8139) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Megvetted volna, mert nagyon tetszett :D
...és ugye függetlenül minden intő tanács ellenére is tetszett.
Ha valamennyire utánajártál volna, pl. a szerelembeesés után megnézted volna, hogy a gyári specifikáció mit is tartalmaz, akkor rákérdezhettél volna akár a boltban, akár itt, hogy akkor ez most hogy is van, vagy, hogy megéri-e...és akkor most nem kellene a boltosok vérét kívánni :D.
Az itteni véleményekkel kapcsolatos viszonyod alapján (amiket ugye nem nagyon vettél figyelembe, mert a "szerelem" lila ködjén keresztül olvastad) viszont ugyanúgy megvetted volna :)
Árat nem írtál (mennyiről mennyire lett leengedve), tehát nem tudni, hogy az akció mit is jelentett.

A gyári specifikáció egyébként csak egy a sokféle összeállításból, a boltoknak nem kell tartaniuk magukat ahhoz...és az árak sincsenek kőbe vésve. Nézz be néhány boltba, elég sűrűn fogsz olyan esetekbe botlani, hogy valaminek az akciós ára az egyiknél magasabb, mint a másiknál a normál ár.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8143) stargazer


stargazer
senior tag

más: egy bringa vázának geometriája hogyan befolyásolja hogy az adott bringa mennyire lesz jó erre vagy arra?

becuszabi: ha tényleg ilyen orbitális különbség lett volna a két villa között, akkor nem biztos hogy megvettem volna és sztem jogosan lázadoznék, így nem érdekes. mégegyszer mondom az hogy nem értesz valamihez, nem teszi jogossá hogy átverjenek. az a mai világ egyik legnagyobb problémája hogy mindenki ellenkezőleg gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#8144) Jorus válasza stargazer (#8143) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nagyon. :) Konkrétan mire gondolsz? Mellesleg leginkább a vázaknak van geometriájuk, melyet a további felszerelések némiképp módosíthatnak.

Egyébként túl sokat nem kell törnöd rajta a fejed, mert az adott felhasználási területre tervezett gép geometriája nagy valószínűség szerint megfelel az adott területnek. tehát, ha egy gépet CC felhasználásra ajánlanak, akkor annak a geoja CC-re alkalmas lesz. Ha 4x gépnek árulják, akkor az meg 4x-re lesz alkalmas. Azon belül persze, hogy egy gép túrára tervezett geoval készül, még a minimálisen eltérő felsőcső-, láncvilla- stb. hosszokban rejlik, hogy Neked személy szerint kényelmes lesz-e. Ez utóbbira nincs biztos recept, mint ahogy nincs 2 bimetrikus értelemben vett egyforma bringás.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8145) becuszabi válasza stargazer (#8141) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A részletező oldalon sincs, hogy új, vagy használt az adott termék, amiről véleményt írnak, ezért írtam, hogy az oldalon olvasható vélemények nem mérvadóak. Másrészt felhasználók írták, akikről semmit nem tudunk...nem tudjuk, hogy milyen körülmények között, mire használják az adott alkatrészt, értenek-e hozzá.
A Google egyébként sem hitelesség alapján rakja sorba a találatokat :)

Természetesen senki nem úgy megy vásárolni, hogy szakemberré képzi magát előtte, de azt hiszem, hogy ha sok pénzről van szó, akkor némi utánajárást megér a dolog. Ha pedig egy áru mellé ki van írva, hogy ezt és ezt tartalmazza, vagy csak egyszerűen látom, hogy az a bringa csak egy DJ Pro-val van szerelve és nem DJ3-mal (mint, ahogy egy honlapon, vagy egy újságban láttam), akkor azt belekalkulálom és úgy döntök.

Akkor vertek volna át, ha az első látogatásod után módosították volna a bringa összeállítását és ugyanolyan áron adták volna...de gondolom nem így történt.

nem bántásnak szánom, de az alapján, hogy messze nem a felhasználási célnak megfelelő bringát vettél, nem vagyok benne biztos, hogy pusztán a teló típusa miatt elálltál volna a vásárlástól

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#8146) emre válasza stargazer (#8141) üzenetére


emre
veterán

Bocs!
Nem a történetedre reagáltam,azt már más megtette, csupán az elméletről beszéltem. (ezért az off) Nem tanácsot akartam osztogatni, eső után köpönyeg, meg mások (nálam nagyobb szakemberek) ezt is megtették, kevesebb sikerrel.
Ha ezért (akár igazam van akár nem, bár nincs jelentősége) rám akarsz haragudni megteheted.
A vásárlásaimat elég aprólékosan intézem. Nevezhetnek szarrágónak is. Nem érdekel, de úgy gondolom, hogy a legtöbb dolgot életünkben csak egyszer lehet (kell) jól elintézni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8147) Ariadne válasza stargazer (#8143) üzenetére


Ariadne
őstag

Az, hogy mi van kiírva a cég oldalára, egy dolog. De te ott voltál, elolvastad a feliratokat a telón, ha érdekel, hogy miből áll össze, megkérdezhetted volna. Nem figyeltél, nem jártál utána, és most a boltosokon akarod leverni a port. :U
Én igenis utánanézek, mielőtt megveszek valamit, és igen, megnézem előre, hogy milyen lencsének kell lennie abban a kamerában, és megnézem ott helyben is, ami kívülről látható (ez jogszabály alapján el is várható). Ami nem látható kívülről, és nem stimmel, az már rejtett hiba, az egészen más kérdés. A teló határozottan és egyértelműen nem ilyen eset.
Egyébként is kizárólag pár tucat teszt végigolvasása és ismerősök, hozzáértők körbekérdezése alapján választok. Mindig. ;) De a garancia topikban szívesen várlak, ha további kérdéseid lennének. :K

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8148) Jorus válasza stargazer (#8143) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen biometrikus-t szerettem volna írni. :)

Egyébként én első körben visszavinném a boltba a gépet, és megpróbálnám megbeszélni velük, hogy nem igazán iet szerettem volna, és hát, ha nyomott áron is, vagy amortizációval csökkentett áron, de legyenek olyan kedvesek beszámítani egy másik gépbe. Erre persze nem kötelezi őket semmi, de első körön biztos megpróbálnám. Sokkal olcsóbban kijöhetsz a dologból, mintha használtként próbálnád értékesíteni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8149) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Na, itt vagyok, megjöttem :) Köszi a buzdítást, szükségem is volt rá :B
A pálya nagyon vegyes, volt sok aszfaltos mászás, olyan köves lefelék, amihez a Mátra sehol sincs. Jövőre is ott a helyem, de egy kicsit komolyabban kell készülnöm.

Ariadne: jobbulást, remélem semmi komoly (egy nyújtott testű cukaharát másfél csavarral én is dobtam kint :D )

Védd a fákat, egyél hódot!

(#8150) Ariadne válasza Dirtyz (#8149) üzenetére


Ariadne
őstag

És milyen volt a verseny feelingje úgy általában? Gondolom ezren voltak, mindenhonnan. Érződött a profizmus a szervezésen?

Köszönöm kérdésed, némi fájáson kívül megúsztam a dolgot. A baleseti intézetben vigyorogtak is rendesen, mikor a diagnózis után az első kérdésem az volt, hogy mikor mehetek leghamarabb újra. Doki jó fej volt, mondta, hogy ha a fájdalom nem zavar, akár másnap is. Hahaha, hát igen, ha nem zavarna...

nyújtott testű cukaharát másfél csavarral
Ez nagyon jó kifejezés, a dolog művészi oldala, itt vigyorgok rajta... :) Persze remélem nem esett bajod, külföldön az még külön necces lehet...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.