Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7601) Kephamos válasza rétisün (#7600) üzenetére


Kephamos
addikt

Az enyémben kb 2500 km van, de szerintem ez hülyeség. Ha jó állapotban van a lánc akkor nem lehet baj. Nekem shimano láncom van, sokszor volt nagy terhelés alatt (nagy fokozatban kiállva tapostam) és annyira sincs megnyúlva, mint a haver kb 500 km-es lánca. De maj az okosak megmondják hogy is van ez iagzából, én csak bicajozok, de nem értek a dolgokhoz. :)

(#7602) Jorus válasza becuszabi (#7599) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, a júniusi számban lehet majd róla olvasni. Beleszerettem. :)

Igazán nincs mit, örülök, hogy jó lett! :) Salát azért ajánlom nyugodt szívvel, mivel az én motyóimat is ő szokja szervizelni, ha nem érek rá. :) (Tényleg, nem tudod hogy áll a telómmal? :D)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7603) becuszabi válasza Jorus (#7602) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Állványon volt és azt mondta, hogy dolgozik rajta :)

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7604) Jorus


Jorus
nagyúr

Esti filmajánló.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7605) exx válasza Jorus (#7604) üzenetére


exx
tag

Nagyon állat! :C :DD

(#7606) Oracle válasza becuszabi (#7540) üzenetére


Oracle
senior tag

Nos vettem egy hasonló szettet mint a tiéd, az első telóba illeszthető sárvédő még csak csak jó az arcomba tényleg nemverődik fel sár de a gatyám lábszára már xaros lesz. A hátsó nyeregre illesztehő cucc egy rakásxar :(( ugyanúgy csupa sárpötty a táskám meg a ruhám. Miért nincs normális sárvédő mtb-re? :O

(#7607) sanyixXx válasza Jorus (#7604) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ez a bemutató annyira nem jön be. viszont a 6. rész valami kurrva jó volt. annak a zenei anyaga is hihetetlenül jól eltalált volt, asszem talán hozzá is volt írva:) a dvd-hez járt is külön lemez a zenével.

más: hidrós fékhez rotort kapni itthon valahol? megnéznék egyet közelről :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7608) sanyixXx válasza Oracle (#7606) üzenetére


sanyixXx
senior tag

mert minek? :) az ember és a disznó szoros rokonok, dagonyázni kell. arra van az mtb :DD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7609) Zewa válasza sanyixXx (#7607) üzenetére


Zewa
senior tag


"Hidraulikus rotor

Tömege: n/a
Szín: fehér
Garancia: 2 év

Termékkód: AT-BRK-9000
Ára: rotor 19990.-Ft/db vagy 79,90 EUR/db

Termékkód: AT-BRK-9001
Ára: rotordió 4990.-Ft/db vagy 19,90 EUR/db"

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7610) Begbiebike válasza Jorus (#7602) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Most melyik villáddal csinál és mit? :)

(#7611) Jorus válasza Begbiebike (#7610) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jééé, egy Beg. :D Sala a DH40-et berheli, hogy ne ciceregjen, és aszonta, ha már ott van nála, némileg tuningol rajta, hogy ne csak über legyen a mozgása, hanem hiper-über. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7612) Zewa válasza Jorus (#7611) üzenetére


Zewa
senior tag

Legalább rc2? Fújj, én tutti nem foxoznám össze a kezem. :P
[irigység..]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7613) golyani


golyani
addikt

[link]

akit érint és kephamosnak egy kis info:)

(#7614) Mawyx


Mawyx
senior tag

Meg tudnátok mondani mi lehet a cm és mikor lesz? Apróhirdetésben vki írta, hogy cm-re jön Pestre...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#7615) lorcsi válasza Mawyx (#7614) üzenetére


lorcsi
veterán

(#7616) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Michelin XCR dry2-ről mik a vélemények?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7617) Mawyx válasza lorcsi (#7615) üzenetére


Mawyx
senior tag

Oh, köszönöm, vmi versenyre gondoltam.
Fuh, az holnap lesz, ha ma nem válaszol, akkor annyi.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#7618) becuszabi válasza Oracle (#7606) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Van normális sárvédő, a pálcás, ami telóra is felszerelhető elől (lsd. Bikeman javaslatát), hátul pedig (merev vázra) akár kiegészítők nélkül is. A trekking bicómon én is ilyet használtam, többnyire el is fogadható a hatékonysága, de volt rá példa, hogy még azzal is vizes lett a cipőm.
Szóval teljesen tiszta és száraz érzést egyiktől sem fogsz kapni :D

A montival se melóba, se hivatalba nem járok, "csak" bringázni, így bőven elég az is ha a korábban említett sárvédő típus elől a képemet, hátul a nyakamat, meg a se..emet megvédi a koszos létől...amennyi saját levet birok engedni a bringázáskor, úgyis megy minden a gépbe :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7619) Ariadne válasza Oracle (#7606) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy széles, különösen rücskös külsővel szerinteme eleve nehezebb sármentesen megúszni, mert azok direkt szétcsapják a sarat, hogy tisztuljanak. Keskenyebb, vagy legalábbis simább (slickebb) külsővel jobban járnál, ha most esetleg rücskösebb van.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7620) becuszabi válasza Ariadne (#7619) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ha sok a víz és nagy a sebesség, a sima gumi is porlaszt annyira, hogy vizes legyen a láb.

Többnapos (hetes) túrákra már felraktam, de amúgy felejtős...elég sokat elvesz a sportos kinézetből :D

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7621) golyani válasza (Kolombusz) (#7616) üzenetére


golyani
addikt

nekem ez személy szerint nem érné meg. ennyiből elintézek 2 garnitúrát majdnem.

most ez van:
elől: [link] (1,9)
hátul: [link]

(#7622) Jorus válasza Zewa (#7612) üzenetére


Jorus
nagyúr

:K :K :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7623) Ariadne


Ariadne
őstag

Jut eszembe, ha már külső, a Pana Fire XC Pro-ról tudtok pro-kontra tapasztalatot mondani? (a képen 1,8-as van, én a 2,1-est tervezem). Szemezek vele, mert olcsó külsőt keresek, és ez tetszik. A Specialized Resolution nagyon jó, de némileg kisebb gördülési ellenállással boldogabb lennék. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7624) Oracle válasza Ariadne (#7619) üzenetére


Oracle
senior tag

Ilyen gumim van maraton plus amióta fent van defekt még nemvolt ;) legtöbbet a városban használom a bicót, úgyhogy pálcás védőt fogok beszerezni és feleszkábálom valahogy :DDD

(#7625) Ariadne válasza Oracle (#7624) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor nincs több ötletem. :D

mod: Esetleg egy vékony vízálló kamásli cipővédésileg?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7626) becuszabi válasza Oracle (#7624) üzenetére


becuszabi
aktív tag

"Tömeg: 980g" :Y
Melyik maratonra gyúrsz? :DDD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7627) Oracle válasza becuszabi (#7626) üzenetére


Oracle
senior tag

Bizony van súlya :DDD , de muszáj volt ilyet vennem, mert én vonzom a tüskéket szilánkokat rajzszögeket :((( . Amikor lecseréltem a gagyi bicajom egy drága mínőségi bringára a boltból hazafele kilukadt mert másnap reggelre lapos volt. Megcsináltam hasítok át vele barátnőmhöz erre Lágymányosihíd budai hídfőjénél rajzszög durrdefekt :(( 40perces gyaloglás haza.
Ekkor rendeltem meg az egyenként durván 1kg-ot nyomó :D gumikat és lazán átmegyek vele bármin. Ha lendületbe jövök nem állít meg senki, és a combom is vastagabb lett ;]

Sárvédő ügyben kösz az ötleteket mindenkinek :R pálcás házi barkács megoldás lesz

[ Szerkesztve ]

(#7628) becuszabi válasza Oracle (#7627) üzenetére


becuszabi
aktív tag

hmmm...Schwalbe külső, mint rejtett izomtömegnövelő? ...be kellene tiltani :DDD
...no, megyek brinyózni, használja ki mindenki ezt a szép napot, biciklizzen, kerékpárfelvonuljon, sétáljon, stb

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7629) rootkiller válasza Zewa (#7609) üzenetére


rootkiller
őstag

Általába a Hydraulikus rotorok mind engedik az olajat. Azt nem értem, hogy miafrancért kell akár BMX-re is. A nagy részének szügségtelen, úccse pörizik. Csak a jobbakra raknának rotort, az lenne az igazi.

Artengo TR 990 Pro

(#7630) tekeyagd


tekeyagd
tag

no tegnap sikeresen letoltuk a Balaton-kört,aminek 207km lett a vége. Flow és Ssolitude pajtik tutira ottvoltak,mégvalaki??? :R

(#7631) stargazer


stargazer
senior tag

szegasztok!

már rég jártam itt. de most újra terítéken van a bringavásárlás nálam. lehet hogy most végre elhatározom magam. továbbra is a Rock Machine Stampede 70 a kedvencem. télen meg akartam venni, mert azt hittem télen jó akciós (akkor volt 260), erre most látom 190-re levitték, gondolom az újabb tipusok kijövetele miatt. a cikkben mondják hogy ez egy 4x bicaj. ez mit jelent?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7632) tekeyagd válasza stargazer (#7631) üzenetére


tekeyagd
tag

vmi ilyesmire való...

(#7633) stargazer válasza tekeyagd (#7632) üzenetére


stargazer
senior tag

köszi! hát... :DDD nem kimondottan ilyesmire használnám a gépet! persze erdei patakonátkelős túrák benne lennének a pakliban, de lehet hogy azért túlzás lenne egy ilyen bringa nekem. sztetek?

és sztetek 200-ért egy ilyen felszereltségű bringa jó vétel?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7634) Flow válasza tekeyagd (#7630) üzenetére


Flow
senior tag

:C Bezony ám! Jó móka volt, bár az utolsó 40km-t nem élveztem annyira... :))

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7635) Zewa válasza stargazer (#7633) üzenetére


Zewa
senior tag

Mire szeretnéd használni tulajdon képpen? Turázgatni haverokkal, erdőben nyugottan minimuális durvással? A kicsit feljebb található Code tipusú gépek nem jönnek be? :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7636) Flow válasza Zewa (#7609) üzenetére


Flow
senior tag

Ez mire való?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#7637) stargazer válasza Zewa (#7635) üzenetére


stargazer
senior tag

ja mondjuk túrázgatni, nulla durvulással.

Code?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7638) golyani válasza stargazer (#7637) üzenetére


golyani
addikt

[link]

[link]

akkor inkább ezek a neked valók ha 190 a határ. de ha csak túrázgatni kell ezektől egyszerűbb felszereltségű gépek is elegendőek lehetnek.

(#7639) elod16


elod16
újonc

Hello!
Most rendelek egy Prodigy 9,81-es vazat. Ha van itt valakinek ilyen megkoszonnem ha elmondana h mi a tapasztalata. Thx. De akinek nem ilyen az is elmondhatna h megeri-e vagy nem?

(#7640) stargazer válasza golyani (#7638) üzenetére


stargazer
senior tag

nem annyi a határ, csak az tetszik és az annyiba kerül.

190 centi magas vagyok, nekem hány collos váz való/kellene?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#7641) golyani válasza stargazer (#7640) üzenetére


golyani
addikt

hát jó kérdés, stílus és irányzat függő, meg kell nézni. felsőcső és zacsi között mardjon mondjuk 5 centi, kényelemesen ülsz-e ilyesmi.

(#7642) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Fasza volt a miskolci Critical Mass! :R

(#7643) Digital


Digital
addikt

Ma tekertünk egy kört délután,de sajnos a hátsó kerékkel megfogtam egy csatornát :( A felninek nem lett baja, viszont a gumit eltolta oldalirányba :( Próbáltam benzinkúton leereszteni a levegőt, kb 1bar-al kerültem egyet, hátha helyreáll,de nem sikerült. Valakinel ötlete?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7644) Zewa válasza Digital (#7643) üzenetére


Zewa
senior tag

Eltolta oldalírányba?! Nekem elég nehéz elképzelnem. Esetleg egy képet tutsz róla linkelni?
Kézzel esetleg? :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7645) Digital válasza Zewa (#7644) üzenetére


Digital
addikt

Olyan mintha le akart volna fordulni a gumi a felniről. Nem vészes,de minél gyorsabban tekerek,annál jobban üt a hátulja oldalirányban.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7646) Thyb válasza Digital (#7643) üzenetére


Thyb
senior tag

hmmm, ez olyannak tünik, mint amikor a gumit kifesziti valami menet közben, és a külsőnek a pereme kiugrik a felni perem alól. Ehez fullon le kell engedni, és akkor helyrerakni majd visszafujatni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7647) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Legyetek előrelátók!
Ha hosszú bringázásra mentek, megvan az esélye, hogy a nyereg feltöri, vagy legalábbis kidörzsöli nemesebbik feletek. Ezzel ti is tisztában vagytok gondolom.

A lényeg most jön! Szóval, ha tudjátok, hogy ilyen túra lesz, akkor előtte egy nappal ne fogyasszatok semmi erősen csípős ételt. Én bekajoltam egy nagy adag melegszendvicset tegnap, jó sok erőspistával, ma, a cm és az azt követő bringázás után pedig meglátogattam a wc-t. Igen kellemetlen élmény. :W

(#7648) Dirtyz válasza Digital (#7645) üzenetére


Dirtyz
őstag

Esetleg szálszakadás a gumiban?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7649) rii


rii
nagyúr

ma elugrottam a szakadt jaguar feliraatú kerómmal egy haverhoz
a buda alaút előtt 100m-re rámdudál egy piros autó, hártanézek (a dudálás miattelboult aggyal ) erre a csaj int, hogy menjek fel a járdára

a táblát már 2 éve látom én is, hogy keróval nem lehet az alagútban menni

felbaszztatm ezen kurvra az agyam
utánaeredtem
az alagút végén utol is értem, és mondja is nekem, hogy nem lehet menni a blablabla, meg hogy menjek fel a járdára

azt persze már nem tudja, hogy a járdán sem lehet menni keróval, de mindegy

majd elment
utánamentem megint
a körforgalomban utolértem, majd szóváltá után eliduld, és persze nem tudtam visszafogni,m de kettő olyat rábasztam ököllel az üvegre, hogy pernsze nem betört, de kibazsot nagyot szól, lejött a bőr a kezemről

a poén az egészben az az, hogy legközelebb boxer lesz rajtam.

kibzsptt durva, hogy egy autós dudál rám, amikor ők mennek átlag 70el, parkolnak fel csontra a járdára, meg haladni se lehet tőlük.

most kurvára felbaszta az agyamat ez kis hülye beképzelt picsa.

majd ha betörik a hátdó üveg, meg behorpad az oldala a kocsinak, lejön a festék, akkor majd jobban meggondolja a dudálást

a kerósokat nem elnyomni, hanem támogatni kellene.
csaj a kibaszott hülye állam anyagi okok miatt az autós társadalmat kreál

már nem azért, de röhögve vehetnék én is akármilyen új autót.
röhögve

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7650) rii válasza (Kolombusz) (#7647) üzenetére


rii
nagyúr

a jó paprika kétszer csíp :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.