Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7201) becuszabi válasza bmx powa (#7195) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Igen mutatós bringa.
Nem fáj a szived a sebességfokozatokért?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7202) Azazello-


Azazello-
senior tag

megjott a vaz. :)

gyorsan egymasmelle raktam az uj alkatreszeket es lefotoztam, remelem jol fog majd kinezni egeszben...

ez a manitu radium rl milyen kategoria tagok kozott? mit tud vagy nem tud?

mod: a kep nem a legjobb, majd megprobalok masikat, csak most a nyaralas a tema, a cangazasnak kuss van itthon :P
szal nem lesz osszerakva sem csak ket het mulva kb.

[ Szerkesztve ]

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#7203) tr00p3r válasza bmx powa (#7195) üzenetére


tr00p3r
őstag

hogyaménkűverjenbelé!! :Y szép, nagyon szép. vigyázz rá és jó sok km-t vele!

(#7204) becuszabi válasza Azazello- (#7202) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Biztos, hogy nagyon jól fog kinézni együtt (még így külön is nagyon-nagyon-nagyon ütős összeállítás) :C

A rugóstag meg korrekt: levegő ráfújás a rugózás keménységének beállítására, visszaút csillapítás a tekerentyűvel, lockout a kis karral, ennyi már elég a boldogsághoz :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7205) zabcs80


zabcs80
tag

Köszönöm a felnire a válaszokat. :R

(#7206) zabcs80 válasza Jorus (#7191) üzenetére


zabcs80
tag

Sajnos ezeket se nagyon akarják árulni. :O

(#7207) TexT-BoY válasza becuszabi (#7204) üzenetére


TexT-BoY
addikt

külön külön hogy lehet valami jó össze állitás? nemértelek apa

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#7208) becuszabi válasza TexT-BoY (#7207) üzenetére


becuszabi
aktív tag

külön=nem összerakva...csak így egymás mellé dobálva...mos' méé' kóstolgacc? :DDD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7209) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Lenne egy kérdésem, bocsánat ha nOOb.
Normális e az hogy egy 24 sebességes crossbringánál elöl ha a középső tárcsán van a lánc, hátul nem tudom végigjátszani a fogaskerekeket annélkül hogy a legkisebb és a legnagyobb kerekekhez érve elől már hozzáér a lánc a váltó keretéhez és emiatt kretyereg.

21-esemen teljesen végig lehetett használni annélkül hogy hozzáért volna, mondjuk ott más volt az első váltó, ott aprólagosan lehetett belőni és így el lehetett kicsit csúsztatni elől hogy ne kecseregjen amikor legkisebb vagy legnagyobb kereken vagyok...

Remélem érthető voltam, sajnos szakkifejezéseket nem ismerek... :R

szerk.: azért a kretyereg és a kecsereg az ott van... :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7210) Bikeman válasza Ferdzsoo (#7209) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Simán elképzelhető, főleg a kisebbeknél szokott gond lenni.

(mondjuk a "nagykönyv" szerint úgy kéne használni, hogy a kis tányérral a 3 hátsó legnagyobbat (max. még a négyest), középső tányérral, mondjuk (2),3,4,5,6,(7), nagytányérral meg (4),5,6,7,8, (9 ha lenne))

(#7211) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Jó reggelt Szaktársak!

Tegnap meg ma elég sok minden került hozzám és ezekről szeretnék véleményt kérni.

1. Szerváltam a BM apróról egy hátsó kereket azzal a céllal, hogy akkor fogom csak használni, ha görgőre rakom a bringát. Vagyis, hogy ne kelljen állandóan külsőt és belsőt cserélnem, na meg hogy másik láncot és fogassort koptassak a görgőn. 5K-ért vettem konkrétan ezt. Ennyit megért ugye? A Speed-wayben megnézettem azért és tényleg sérülés, tojás & 8as mentes a kerék. De akkor vajon miért ilyen olcsó? Csak a felni 13K elvben. A srác azt mondta, hogy azért is ilyen olcsó, mert az agy nem iparis. Én meg sima csapágyakhoz nagykerár alatt hozzájutok, így ez nekem nem gond. De a Gyuri a Speed-way-ben azt mondta, hogy a csapágyak is rendben vannak (érzésre).

2. Vettem szintén az aprón egy 9es LX sort ehhez a kerékhez, igaz még nem jött meg. Azt mondta a srác, hogy max 300-400 km van benne. +K-t ez is megért úgy gondolom.

3. Van otthon egy használt IG70-es láncom, amit szintén az edzéshez használok majd.

4. Ugyancsak a Speed-way-ben vettem még egy Specialized FATBOY külsőt. 26" x 1,25-ös. :DDD Ez is az előbb említett hátsó kerékhez. Ezen amúgy gondolkodtam, hogy beszerzek még 2-őt és azzal járom majd a várost. Az egyik klub-társam TREK-jén láttam ilyet elől-hátul és azt mondta városba nagyon jó. Amúgy ez nedves úton nem életveszély?

Szóval ha én ezeket a dolgokat összeapplikálom és a görgőn használom, akkor ez árthat a hajtóművem fogainak? Túl nagy terhelés alatt nincsen gondolom, de nem akarnám a fogakat hazavágni vele. Vagy egy új lánccal jobban járnék? Kevésbé viselné meg a hajtókart?

[ Szerkesztve ]

(#7212) Ferdzsoo válasza Bikeman (#7210) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Okés értem köszönöm, akkor megnyugodtam... :R
Nekem inkább a középső tányér elsó fele a zavaró 5-nél nem de a 6.-nál már ha úgy tekerek akkor vanhogy darálja elől. a 7. pedig már folyamatosan szar..,
Nembaj ilyenkor elől kel felpakolni... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7213) Bikeman válasza Ferdzsoo (#7212) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Nekem is 24-esem van, ha elöl a középsőn van, akkor hátul a legynagyobb (30 fogas) is gond nélkül megy, viszont lefelé haladva max a hatost "viszi" kerregés nélkül.
Szóval nekem még a 6.-ost gond nélkül viszi, lehet, hogy nálad némi állítási gondok lehetnek.

Szervízben olcsón ránéznek. :K

[ Szerkesztve ]

(#7214) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Még valami lemaradt. Van nálam egy RS SID SL Pure Dual Air villa és elvileg a nyáron volt a Nella-ban karbantartáson ill. felülvizsgálaton. A szimeringek lettek rajta cserélve. Ma hoztam el a tulajtól és ahhoz képest, hogy mennyi idős (2002 azt hiszem) külsőleg jól néz ki. A becsúszók tip-top állapotban vannak. DE: mindkét becsúszó felületén vékonyan "áll" az olaj. Szemből nézve a baloldali lábon a becsúszó és a gumi találkozásánál is látszik az olaj. Ráadásul a piros lockout tekerentyű alatt is néha megjelenik. Nem sok, de ott van. Tehát nem ömlik....
Ez most mit jelent? Normális jelenség vagy mégsem az igazi a szimering? Vagy esetleg a szállítás közben, a dobozban, ahogy fektetve vittem eresztheti az olajat?

Most egy Judy XC Air-em van ugye és nem tudom, hogy a fentiek rendben vannak-e? Próbáltam valahogy normálisan lefényképezni, de ez a Logitech webkamera, még ha 1,3 MP is, nem az igazi.. :U

[ Szerkesztve ]

(#7215) Jorus válasza tr00p3r (#7214) üzenetére


Jorus
nagyúr

A püré nyílt patronos csillapítás, elég gány belsővel, mondjuk nem is mai csirke, anno az MCD elődje volt, és szeretett szétmenni. Persze egy vékony olajfilm a becsúszón még nem ok az aggodalomra, ám ha a tekerő körül is jön, az nem az igazi. Pure-nál még fontos, hogy a patron rendesen legyen légtelenítve, különben nem csillapít. Itt találod a szervizmanuált.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7216) tr00p3r válasza Jorus (#7215) üzenetére


tr00p3r
őstag

Akkor ezzel lehet valamit csinálni, hogy jó legyen vagy inkább hagyjam a francba? :)) Párhuzamos fórumokon írogatunk?! :P Szóval érdemes vele foglalkozni vagy nem? 35K lenne az ára neki. Szerinted vizsgáltassam felül mielőtt döntök?

[ Szerkesztve ]

(#7217) Jorus válasza tr00p3r (#7216) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én nem venném meg, ha menet közben is ereszti az olajat, nem túl olcsó hozzá egy javító kit. Mondjuk azért megnézném beépítve.

Ja. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7218) tr00p3r válasza Jorus (#7217) üzenetére


tr00p3r
őstag

Az lehet, hogy a fektetés miatt ereszt? Csak, mert hogy írtad, hogy ereszt-e menet közben?! Akkor nem éri meg a 35K-t, ha még utána jócskán rá kell költeni. A szervízmanualt köszi, de én nem fognék hozzá semmiképpen.

Amúgy a vékony olaj film azt jelenti, hogy ezek általában olajosak működés közben?

(#7219) Jorus válasza tr00p3r (#7218) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, persze egy leheletfinom olajréteget kell elképzelni, nem tocsogást. :) Ha porban mész, az olajfilm és a a por helyes kis vonalakat húz a becsúszóra, ez nonrmális jelenség az olajcsillapítású telóknál.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7220) tr00p3r válasza Jorus (#7219) üzenetére


tr00p3r
őstag

Ezesetben lehet, hogy nincs gond. Mivel egy kartondobozban volt és az ugye lehet poros belülről. Ha megnézted a képeket a 3. képen látszik egy kicsit két ilyen, általad említett, kör ill. vonal. Nem tocsog az olajban a becsúszó. Megnézem, hogy most van-e valami rajta, mert órák óta áll a dobozban.....

[url=http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/Picture+18.jpg][img]http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/thumbs/Picture+18.jpg[/img][/url]

Most sem a becsúszón nincs, értelemszerűen, sem a tekerentyűnél olaj. Amúgy említetted, hogy nem egy mai darab és, hogy ezek az SL-ek elő-szeretettel esnek szét. Szar széria volt? :B

[ Szerkesztve ]

(#7221) tr00p3r válasza tr00p3r (#7220) üzenetére


tr00p3r
őstag

[ Szerkesztve ]

(#7222) Jorus válasza tr00p3r (#7220) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem az SL-ek, hanem a Pure. Szerelték Duke-ba, is meg még jónéhány RS-be.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7223) tr00p3r válasza Jorus (#7222) üzenetére


tr00p3r
őstag

Akkor azt mondod, hogy nem érdemes vele vesződni? :U

(#7224) Jorus válasza tr00p3r (#7223) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én nem vennék Pure-os telót. Ez nem jelenti azt, hogy rossz, csak elég sok meghibásodott. Ettől persze az adott darab nem lesz rossz, csakhát, no. :) Nem tudom világos-e. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7225) tr00p3r válasza Jorus (#7224) üzenetére


tr00p3r
őstag

Hm.... Értem. Akkor visszaadom a tulajnak. Olcsó húsnak....

(#7226) raczger válasza tr00p3r (#7225) üzenetére


raczger
őstag

nem mindig, az én 2003-as sid race telóm 30k volt és rendesen működik:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7227) rii


rii
nagyúr

ma egyszál topban futott egy lány a keróút mellett O.o

maj'nem ledaráltam a demszky-oszlopokat

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7228) bmx powa válasza becuszabi (#7201) üzenetére


bmx powa
tag

kb nyár közepéig fog fájni, ugyanis akkor komplett Ultegra SL szett :)

mindenkinek köszi a gratulációkat:)

rii: összesen egyszál top, vagy azért volt alul is valami?

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#7229) rii válasza bmx powa (#7228) üzenetére


rii
nagyúr

szembe jött, és csak annyit láttam, hogy váltól lefele villan a karja a fák közt (:
aszt'már'nem'tom, hogy a legdemokratikusabb ruhadarbb ott volt-e még a top alatt (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7230) bmx powa válasza rii (#7229) üzenetére


bmx powa
tag

VÉÉÉGRE TAVASZ VAN!!! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#7231) Pinya007 válasza bmx powa (#7230) üzenetére


Pinya007
tag

Azért nem árt vigyázni, engem megtréfált az idő, de nem nevettem. Kis meghűlés lett a vége. :W
Üzenet az agynak: inkább egy réteggel több, mint kevesebb!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#7232) PROti


PROti
tag

Eladó lehet ha van rá érdeklődő,egy 2003-as Mongoose.Nem ugráltam vele csak tekertem.(azt is kb 6-7 hónapig :DDD )Érdeklődni privibe! :R

(#7233) Gyantusz


Gyantusz
tag

Áve Emberek!

Rákerestem, de nem lelt a kereső, úgyhogy:
Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen külsőleszedőt használ? Nekem jelenleg (és SOS-ben) 1,25-ös - ráadásul derótperemes - Continental külsőhöz kellene valami izmosabb darab, mert a Marikó :B ezer éves műanyag-gumi termékei lópikulát se érnek, a csavarhúzó meg kilikassza a belsőt. Egyébként le kellene szedni (Mavic felniken vannak), mert már egyszer felkínlódtam őket. Az első belső úgy tűnik, kilyukadt, meg kéne reparálni.
Azon is filóztam végső elkeseredésemben, hogy CNC-ztetek pár (3-4 db) saját agyszüleményt, de ha van bevált gyári, akkor ne kíméljetek. (persze ár is érdekel)

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#7234) raczger válasza Gyantusz (#7233) üzenetére


raczger
őstag

van egy iszonyat jó leszedő. sajnos nem tudom mi a neve, de citromsárga színe van és viszonylag szélesnek mondható, műanyagból van (200-300 ft /db az itteni bicikliboltban), ezzel eddig bármilyen külsőt sikerült könnyedén leszednem

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7235) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

jön valaki ma Tahiba az időfutamra?
én fél 11-kor indulok Budaörsről

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7236) morfajet


morfajet
csendes tag

hogy lehet a legkönyebben eljutni a Hármashatárhegyre a nyóckerből?

(#7237) buherka


buherka
addikt

Szevasztok bringások :C
Ezt ismeri valaki?:[link]
Nem egy mai darab :B
Full olaj-levegő.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#7238) raczger válasza sanyixXx (#7235) üzenetére


raczger
őstag

én kiakartam menni, kb 2 perc és ott lennék, de elfelejtettem, hogy ma lesz:( pedig Tahiban lakok :O

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7239) Ariadne válasza sanyixXx (#7235) üzenetére


Ariadne
őstag

Nézőként, drukkerként ott voltam, két ismerős indult. Szép bringák voltak mindenfele, legalább annyi, mint az expón. :DDD Viszont délutánra felélénkült a szél, aki később indult, nem lehetett túl előnyös...
Ezzel a 71 km-rel együtt a hétvégén 125 km-t mentem, egy kis edzős mászás terepen meg egy kis edzős távolság aszfalton. Jól esett. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7240) Bikeman válasza Gyantusz (#7233) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Nekem fekete Tip-Top gumileszedőim vannak már vagy 8-10 éve ugyanaz a kettő, szettben vettem, foltokkal ragasztóval,, sőt még két patronos sűrített levegő is volt hozzá (még mindíg megvannak) stb. Mindíg azt hiszem, hogy most fog eltörni, de eddig még sosem volt baja, pedig megszenvedtünk már 20C-s gumikkal is :D

Van még a kék Schwalbe, mindenhol árulják, sokan dícsérik.

(#7241) Dirtyz válasza Ariadne (#7239) üzenetére


Dirtyz
őstag

Vasárnap láttam egy srácot, olyan pink epic-je volt, mint az ismerősödnek. (fehér fox, pink epic)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7242) Ariadne válasza Dirtyz (#7241) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha Pilis volt, akkor ő volt az, voltak akkor túrázni. Legalábbis én még nem láttam másik ilyet (bár elvileg van), csak egy M-es vázat az expón. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7243) becuszabi válasza Ariadne (#7242) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Jaj, az expón és is láttam...hát élőben még durvább :DDD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7244) didros


didros
senior tag

Felnire felcsapódott olajat mivel lehet szépen letakarítani úgy, hogy a gumit ne kelljen levennem? Bmx Powa! Fantasztikus lett az egysebességes géped! Kb. mennyiből lehet összehozni egy ilyet??

[ Szerkesztve ]

(#7245) becuszabi válasza didros (#7244) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Mosószeres-vizes szivacs, az a gumit sem bántja...vagy folttisztító benzin (vegyibolt), sebbenzin (patika), körömlakk lemosó (barátnő piperetáskája), de akkor egy kis törlőkendővel kell szórakozni (bár a külső elvileg kibirja, de biztos, ami biztos).

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7246) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Sztok Kolleginák és Kollégák!

Ma vagyok először bringával a városban, már az új vázzal persze. Sajnos a vázról illetve az új összeállításról nem tudok érdemben nyilatkozni, mert azzal voltam elfoglalva, hogy 180-200 között ugrált a pulzusom! :Y :DDD Ennyit tesz a téli semmittevés. :( 1,5 hónap múlva meg Szilvásvárad maraton. :DDD :P Fasza lesz!

Amúgy a bringa szép és jó. A hátsó váltóm lehetne finomabb. Kéne mennem egy rendes edzőkört, hogy érdemben tudjak véleményt alkotni.

Az EXPO-ra sajnos nem jutottam ki. Családos-kertesházas-kétgyerekesapás sors. Így pl. vasáranap a gyönyörű időben is kerítés lábazatot építettem. :U

(#7247) becuszabi válasza tr00p3r (#7246) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Én a váltókarnál lévő beállítócsavarral, menet közben, le-fel váltogatva szoktam a végső beállítást elvégezni (akkor már nagyon keveset kell tekerni rajta).

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7248) Zewa válasza Gyantusz (#7233) üzenetére


Zewa
senior tag

Ha nagyon szeretél venni hozzá valamit akkor:[link]
Én csavarhuzóval szoktam. Eddig egyszer nem volt olyan hogy kilyukasztottam volna a belsőt.. :U /Kis gyakorlat után megy.../

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7249) becuszabi válasza Zewa (#7248) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Csavarhúzó? :Y :Y :)
...én még a fém leszedőket se szeretem...ha nagyon szorosan van fent a külső, akkor még azok is hajlamosak nyomot hagyni a felnin

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7250) Zewa válasza becuszabi (#7249) üzenetére


Zewa
senior tag

Ha figyeltek rá akkor nem hagy nyomott... :U
Szerintetek valameik helyi kerékpár üzletben lehet kapni hajtókar leszedőt? :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.