Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7251) rii


rii
nagyúr

na .. ma reggel egy jóéjtpuszit nyomtam egy kocsi motorháztetôjére...

szabályosan zúztam lefele a kocsik bal oldalán, a két sáv közt, csak mivel dugó volt, ezért egy jobbról, a keresztezôdésben kihajtásra várakozó kocsi épphogy meg tudott állni a padlógáz után, és felkenôdtem a fékezés miatt, akkor már csak 20-al

aszonta, hogy neki a furgon adta meg az elsôbbéséget.

mindig szoktam dugban ilyenre figyelni, csak most nem sikerült, meg nem láttott a kocsi a baromi nagy furgon miatt, akinek a bal oldalán vágódtam ki.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7252) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Ma jött nekem egy 9s kazettás fogassor postán. A srác, akitől vettem, azt mondta, hogy egy LX sor. Hyper Glide-C van rá írva a záróanyára, de semmi cikkszám megjelölés vagy ilyesmi. Állítólag 2006-os lenne. Amennyire én tudom kb. 2 éve semmit nem változott az LX és valahogy nem úgy néz ki a záróanya, mint ezen a képen.

(#7253) Pinya007 válasza Zewa (#7248) üzenetére


Pinya007
tag

Én simán kézzel leszedem gumikat. Eddig a CST-vel és a Schwalbe Smart Sam-el (mindkettő drótperemes) nem volt különösebb gondom.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#7254) h0o2a7j6 válasza tr00p3r (#7252) üzenetére


h0o2a7j6
tag

A tartóbakon nézd meg a típusszámot, talán ott van.

(#7255) tr00p3r válasza h0o2a7j6 (#7254) üzenetére


tr00p3r
őstag

Szia,

Nincs rajta. Elég mocskos-olajos volt így mostanáig benzinben állt és most lettem kész a takarításával. Sajnos nem látok semmi típusra utaló jelet.

(#7256) emre


emre
veterán

Sziasztok!

Szeretnék kis tanácsot kérni.

Sora első fékváltókar, (flight deck) nem nagyon akar visszaengedni.
A felemelés simán megy, de ha le akarom rakni a kis tányérra, mintha megakadna kicsit játszani kell vele, hogy ledobja a láncot.
A váltó, bowden nem szorul, felemeléskor racsni-hang van, visszafele is kattan egyet, de az esetek többségében épphogy csak megmoccan az átdobó.

Előre is köszi :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7257) becuszabi


becuszabi
aktív tag

BringaButikos vásárlásról kérdeznék.

1.: a postai utánvétel náluk mit jelent? A hagyományos módszert (postáznak, értesítenek, elsétálok a postára, kifizetem, örülök), vagy az MPL futárszolgálatot?
2.: mennyiért szoktak postázni (kb.)?
3.: küldenek visszajelzést arról, hogy a megrendelésből mi van raktáron és mi az, amit nekik is be kell mégszerezni?
4.: ha valamelyik tétel beszerzése nehézségekbe ütközik, akkor értesítenek, vagy nekem kell érdeklődni?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7258) becuszabi válasza emre (#7256) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A bowden kikötésével győződtél meg az bowden, váltó, váltókar akadálymentes mozgásáról?
Akkor is elég feszes a bowden, amikor az alsó állásban van a váltó?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7259) emre válasza becuszabi (#7258) üzenetére


emre
veterán

A bowden alsó állásban sem lóg
Átmozgattam külön a váltót, és a madzagot is, nem akadt.
A bowdenen húztam is még délután.

Szét még nem kaptam a rendszert, (a váltókart nem szívesen venném le a helyéről)
de ha más nem lesz lehet a napokban nekiesek, legalább lalposan letakarítom.

Szinte biztos, hogy valamilyen belső mechanikus problémém van.
Most is megnéztem, szinte úgy kell letolni az átdobót.
Még jó hogy felfele azért húz rendesen.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7260) becuszabi válasza emre (#7259) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ha a kikötött bowdent kézzel húzod, akkor is akadozik?
Ha igen, akkor a váltókar mechanikájában lesz a gubanc (ami már olyan mértékű, hogy a váltó rugója sem tud megbírkózni vele).
A burkolat eltávolítása után én megkínálnám egy WD-40 (vagy valami hasonló jellegű oldószer/kenőanyag) nagyfröccsel :)

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7261) ngabor2


ngabor2
nagyúr

végre ma ismét bicajjal tudtam a melóhelyre menni. kicsit nehéz volt tekerni, de betudtam az elpuhultságnak. aztán itthon megnéztem a keréknyomást... 1.5 barnál nem volt több... 2.5 szokott lenni. gyorsan fel is leheltem erre a nyomásra.

(#7262) emre válasza becuszabi (#7260) üzenetére


emre
veterán

Holnap majd kikötöm és megpróbálom amit ajánlottál.
Kiváncsi vagyok milyen húzóerő kell a visszaeresztéshez.
WD még nem toltam neki, csak egy kis olajat, de majd későbbb...

Köszi! :R

ngabor2: ezt én a kocsimmal játszottam el :B egyébbként még a 2.5 is kicsit kevésnek tűnik nekem. Talán még az első orosz versenyemet használtam ilyen nyomáson.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7263) ngabor2 válasza emre (#7262) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a max a külső szerint 2.8... nem akarom túlnyomni. nomeg a csekély 92 kilóm nem biztos, hogy jót tenne neki nagyobb nyomáson.

(#7264) Zewa válasza becuszabi (#7257) üzenetére


Zewa
senior tag

Mit szeretnél rendelni Bringabutikból?
Nekem pont ma küldtek egy hajtóművet utánvétettel (1590FT volt az pk)
Ha nagyobb cuccost rendelnél akkor inkább GLS. :)
Utánvétel ugy zajlik hogy a feladó feladja és azt mondja hogy 2000ft+pk-t kell fizetni a vevőnek. Vevő mikor átveszi kifizeti (nekem pl elhozták, de ha nemv agy itthon kapsz egy cetlit hogy huzz be a postára) :Rű

Ngabor2: Tudom nagyon off és már ideje múlt de hh. nem vagy már modi? Meguntad és visszaadtad a címet?

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7265) ngabor2 válasza Zewa (#7264) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ennél bonyolultabb... de majd lehet, hogy lesznek publikus részletek :)

(#7266) becuszabi válasza Zewa (#7264) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Szokásos apróságokat, alkatrészeket rendelnék, tehát semmi extra méret, vagy súly.
A postára való séta tökéletesen megfelel, mert így legalább a melóban sem kell aggódni, hogy mikor hív a futár, hogy megjött a cuccal.
A 2k meg még mindig korrekt, mert innen min. ennyibe van a közlekedés (40 km).
Köszi az infót. :R

3., 4. kérdésre valaki?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7267) Ariadne válasza becuszabi (#7266) üzenetére


Ariadne
őstag

István korrekt, többször vásároltunk nála személyesen. De a webáruház, bár rég fent van, legutóbb még nem működött ténylegesen. Biztos, hogy most már megy?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7268) becuszabi válasza Ariadne (#7267) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A kiírás szerint megy, csak még nem 100%-on.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7269) tr00p3r válasza becuszabi (#7257) üzenetére


tr00p3r
őstag

Ahogy már Ariadne írta István tényleg jó fej. A 3. és 4. kérdésedre a válasz meg szerintem attól függ, hogy ezeket kéred-e. Úgy értem, ha hozzáfűzöd, hogy hogy küldjenek visszajelzést és értesítést, ha valami nincs raktáron, akkor így fognak eljárni. Amennyire én tudom ketten csinálják az Anikóval és mindig nagyon készségesek. Az áraik is nagyon barátiak. Nekem annó amikor Sram X.0 váltót akartam hátra, de nem tudtam vagy akartam kimenni Csepelre a Bikerhez a nagykerbe, akkor abba is belementek, hogy az én nagykeráramon elhozzák a Bikerből a cuccot. :B

Szerintem inkább e-mailben rendelj ( bringabutik@chello.hu ) és abban hivatkozz a webáruházban megadott árakra. Így tényleg meg tudod adni az összes olyan kívánságod ami fontos számodra. Erre biztos válaszolnak és mindent meg tudtok beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#7270) Zewa válasza becuszabi (#7266) üzenetére


Zewa
senior tag

Szerintem vissazjelzést tutti hogy küldenek de a 4. kérdésedre nem tudom a választ.
Esetleg e-bike/bikemarket? Nekik is jó áraik vannak. :K

Bringabutikból még telefonon is rendelhetsz sztem /70/947 8523/. :)

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7271) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Köszi mindenkinek a Bringabutik-os infót :R
Örülök, hogy ilyen rugalmasak (az email-es rendelésleadás/kapcsolattartás pedig hab a tortán :D)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7272) knifemaster válasza becuszabi (#7271) üzenetére


knifemaster
tag

4. kérdésre,
nekem jelezték hogy a rendelésből egy tétel nem teljesíthető a hírdetéssel ellentétben,de hogy utánna hogyan tovább ,nem tudom,mert én kértem így is a rendelés postázását.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#7273) becuszabi válasza knifemaster (#7272) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Köszi. :R

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7274) emre válasza becuszabi (#7260) üzenetére


emre
veterán

Hasznát a WD40 !

Köszi, már kezdett kigyulladni a beszarás-jelzőm. :R

Igaz most egy kicsit kopogós-ropogós hangja van de majd pótolom kis fegyverolajjal

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7275) becuszabi válasza emre (#7274) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Örülök, hogy megoldódott :)
...átmozgatás után nem árt még egyszer-kétszer befújni, hogy kimosódjon a "törmelék"

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7276) Dirtyz válasza Digital (#7128) üzenetére


Dirtyz
őstag

Na, megvan a 2005. júliusi Bikemag, de meg kell várnom az asszony, az Ő gépéről megy a szkenner :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7277) Dirtyz válasza Dirtyz (#7276) üzenetére


Dirtyz
őstag

Mail és privi ment!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7278) Zewa válasza Dirtyz (#7277) üzenetére


Zewa
senior tag

Elég szorakozott lehetsz ha magadnak küldesz privit és mailt. :DDD ;]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#7279) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Hajtóművet cseréltem.
Melyik a kevésbé rossz megoldás?
- új hajtómű+régi lánc+régi fogaskeréksor
- új hajtómű+új lánc+régi fogaskeréksor
több kombináció nincs, mert régi hajtómű már, új fogaskeréksor pedig még nincs
a régi cuccok együtt koptak, sacc/kb 3-4000 km lehet bennük (a lánc mér elég kopott és a fogaskeréksoron is látszik a kicsipkéződés...vagy hogy nevezik)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7280) tr00p3r válasza becuszabi (#7279) üzenetére


tr00p3r
őstag

Ha 2 lehetőséged van, akkor szerintem az 1. A lánc és a fogassor jobban és könnyebben kopik szerintem mint a hajtókar fogai. Bár a legjobb volna, ha mindhármat tudnád cserélni egyszerre... :B

(#7281) Pinya007 válasza becuszabi (#7279) üzenetére


Pinya007
tag

Tr00p3r véleményén vagyok én is. Hajtóművet láncot és fogassort együtt kellene cserélni. Ha régi láncot hagyod fent régi fogaskerékkel, akkor a kopott lánc elkezdi koptatni az új hajtómű lánckerekeit, viszonylag gyorsan. Amennyiben láncot is lecseréled, akkor a régi fogaskoszorún valószínű, hogy ugrálni fog az új lánc.
Ha ez átmeneti állapot lesz, akkor ne tekerj így sokat szvsz, azt is pörgetve.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#7282) becuszabi válasza tr00p3r (#7280) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Thx.
...tudom, hogy együtt illik (kell) lecserélni, csak nem lesz meg hétvégéig az új sor és ha hív a vadon szava, akkor menni kell :D (max. egy-két túráról lenne szó)

mod: C verzió, veszek ma valami ócsó, de új sort, aztán ha megjön a cucc (jövő hét), akkor lecserélem ismét (persze akkor már a többi marad)

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7283) Pinya007 válasza becuszabi (#7282) üzenetére


Pinya007
tag

Szerintem 1 hetet régi sorral is kibír a rendszer, úgyis esni fog. :( Hajtómű cserével hogyhogy nem vártad meg az új sort?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#7284) becuszabi válasza Pinya007 (#7283) üzenetére


becuszabi
aktív tag

esni fog?...ezt a negatív kisugárzást :DDD

nem várhattam, mert a hajtóművemet oda kellett adni az unokaöcsémnek...sikerült a lánctányér tartó csillagot "letekernie" a hajtókarról (Deore)
ja, és úgy tudtam, hogy van még a fiókban egy új sor, de tévedtem

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7285) Pinya007 válasza becuszabi (#7284) üzenetére


Pinya007
tag

Ezek a tények, nem kisugárzás kérdése. :) Mostanában egész jól működik az időjárás előrejelzés, napra pontosan!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#7286) becuszabi válasza Pinya007 (#7285) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...vagy az OMSZ-nél, a táblázat készítésénél beragadt a copy-paste :DDD

(igen, az ominózus augusztus 20-i események óta mintha jobban működne a dolog...bár akkor sem ők voltak a hibásak, csak utána elég erős nyomás alatt voltak)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7287) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Tegnap végre összeraktam az edző-kereket amit a görgőzéshez szántam. Hát nem vagyok túl boldog az eredménnyel. A sor ugye egy LX amit a BM aprón vettem. A mostani lánc és hajtómű kombóval sajnos erősen ugrál a lánc illetve egyes pozíciókban, ahol nem ugrik, ott meg hangos. Mi lehet a baj? A fogaskerék távolságok különböznek az XT sortól és ezért más váltóbeállításra volna szükség? A váltót nem szívesen b@sztatnám minden egyes görgőzés előtt... Vagy vegyek egy új láncot és egy új olcsóbb sort? :U

(#7288) Ariadne válasza Pinya007 (#7285) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, múlt héten volt az, hogy hét elejére havat, hét végére meg esőt mondtak, ehhez képest sütött a nap végig? :D Remélem inkább most sem lesz igazuk. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7289) becuszabi válasza tr00p3r (#7287) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ha az új edző-kerékre átrakod a régi sort, akkor is ugrál, pattog? Ha igen, akkor pici difi van a bordástengely-kerékagy méreteiben. Ha nem pattog, akkor az új sor némileg más méretű, bár nem kellene, hogy az legyen (a fogaskerék távolságokon szerintem nem változtattak)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#7290) tr00p3r válasza becuszabi (#7289) üzenetére


tr00p3r
őstag

Hm... Lehet, hogy ezt megpróbálom. Bár sajnos láncos kulcsom nincsen, de majd kérek egyet kölcsön. Vagy szerzek egy újszerű XT sort.

[ Szerkesztve ]

(#7291) tekeyagd válasza tr00p3r (#7290) üzenetére


tekeyagd
tag

használt sor igen nagy lutri szvsz :Y

(#7292) tr00p3r válasza tekeyagd (#7291) üzenetére


tr00p3r
őstag

Na ja ez igaz, de csak görgőzéshez kell és ahhoz most nem vennék egy új XT sort 10K-ért.

(#7293) Pinya007 válasza tr00p3r (#7287) üzenetére


Pinya007
tag

Láncod, és hajtóműved már kopott valamennyire, ugye? Szerintem ezért ugrál a lánc az új soron. Két kereket használva nehéz szvsz azt elérni, hogy azonos szinten kopjanak és így szépen működjenek együtt.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#7294) tr00p3r válasza Pinya007 (#7293) üzenetére


tr00p3r
őstag

Igen kopott, de az "új" sor is használt, ráadásul kb. annyit mint az én rendszerem. A két kerékkel azt akartam megspórolni, hogy ne kelljen az 1,25-ös külsőt állandóan cserélgetnem. Amúgy is qrva nehéz felrakni valamiért. Lehet, hogy nem úszom meg?

(#7295) Pinya007 válasza tr00p3r (#7294) üzenetére


Pinya007
tag

Értem mi célra szántad a kereket. Ilyen vékony külsőkkel nincs tapasztalatom... Ha tényleg annyit ment a sor akkor nem feltétlenül kellene gondot okoznia, de a kopás függ karbantartástól, tisztítástól is, hiába volt kb. ugyanannyit használva mint többi alkatrész. Ha olyan nehéz a gumit átszerelni és ezzel a sorral nem tudod hasnzálni a rendszert, akkor max görgőzés előtt a fogassort is átszerelheted a görgőzős kerékre.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#7296) tr00p3r válasza Pinya007 (#7295) üzenetére


tr00p3r
őstag

Ezt az XT sort ajánlották nekem most 5K-ért. A képekből látszik rajta kopás?

(#7297) Krinya


Krinya
tag

Sziasztok!

Hátsó tárcsafék problémám van.
Eddig azt hittem, hogy majd be tudom lőni a test pozicióját, de nem.
A vázon túl vastag a festékréteg. Mit tudok ezzel csinálni? Csiszoljam le?
Zöldpontban tudom, hogy csinálnak ilyet, de hátha megoldható házilag is. Vagy inkább ne csináljam, mert nem lesz egyenes a felület?

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#7298) Ariadne válasza Krinya (#7297) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát a váz csiszolásával csak nagyon óvatosan... Kukába dobósra tönkre lehet tenni vele, ha rossz helyről jön le egy mm festék. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7299) Krinya válasza Ariadne (#7298) üzenetére


Krinya
tag

Merthogy?

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#7300) Ariadne válasza Krinya (#7299) üzenetére


Ariadne
őstag

A papucs belsején elég egy mmt leszedned a festékből, és a tengely nem fog egyenesen állni benne, elkezdni koptatni, majd emiatt egyre jobban koptatja, és aztán kuka. Az oldalán is biztosan nagyon-nagyon vigyázni kell, szerintem házilag ne nagyon állj neki, ha egy mód van rá...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.