Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CragON


CragON
aktív tag

Biztos rajtam kívül, másokat is érdekel az Apple HomeKit és az ebben rejlő lehetőségek.
Mivel ez a platform viszonylag egyszerű smart home megoldásokat kínál, így elveszik és érdektelennek tűnik a már komolyabb okos otthon témákat boncolgató oldalakon, mégis vannak olyan kérdések, tapasztalatok és megoldások amiket jó lenne megosztani.

(#2) CragON


CragON
aktív tag

Engem jelenleg a shelly relék rendszerhez való kapcsolása érdekel, és milyen gyártók termékei kompatibilisek pl okos konnektorok, stb., amik gond nélkül működnek Sirivel is.

(#3) kátú


kátú
őstag

Szia!

Topic mentve.

Nekem Januárban lesz meg a homepod mini, hogy legyen egy rendes központ.

Jelenleg Ikea termékek vannak a világításhoz, és egy mi home hub a hőmérséklethez illetve okos konnektorhoz. Tervezek tovább bővíteni fények tekintetében is xiaomin yeelight strip el. Valamint redőny mozgatást akarok csinálni.

üdv.

It still works!

(#4) CragON válasza kátú (#3) üzenetére


CragON
aktív tag

Én is fogok venni homepod-ot csak még nem döntöttem el, hogy minit vagy a nagyot.
Hangzásban jobb a nagy viszont a mini is teljesen jó a hangvezérlésre. Néztem teszteket és elég meggyőző.

Konnektorok nálam VOCOlinc és jók.
Ikeás cuccokat még nem próbáltam, xiaomin yeelight strip az engem is érdekel, mert ki akarom cserélni a konyhapult világítást, ami most sima ledszalag kapcsolóval.

Redőny mozgatására én [shelly 2.5] akarok csak az a baj, hogy egy kapcsolóhelyen van két külön redőnyvezérlés és oda nem fognak elférni a relék.

(#5) Semin


Semin
senior tag

Eddig nem volt időm, de most beköszönnék a topicba :)

A jelenlegi HomeKit topológia :

- Homepod Mini x2
- Nanoleaf Essentials E27 x4
- Eve Room
-Tado°Smart Termo. (Fűtés)
- Eve Energy

Csak olyan eszközöket használok amihez nem kell külön hub, elboldogul natívan vele a HomeKit.

Amit szeretnék mostanában upgradelni:

Minden égőmet cserélni fogom Essentials bulb-ra, nagyon frankó cuccok remek áron.

+ Külső világítás (lámpa)
+ Külső világítás (Refi)
+ Külső kamerák
+ Baba monitor(?)
+ Elektromos kapu

@CragON
"Én is fogok venni homepod-ot csak még nem döntöttem el, hogy minit vagy a nagyot.
Hangzásban jobb a nagy viszont a mini is teljesen jó a hangvezérlésre. Néztem teszteket és elég meggyőző. "

Nálam ami a döntő funkció volt az a Thread [link] . Csak a mini tudja, de ha kompatibilis eszközökkel használod nincs gond többé a távolságokkal és villámgyors minden parancs.
(nem kellenek reange extenderek.)

[ Szerkesztve ]

(#6) kátú


kátú
őstag

Valakinek van valami ötlete, hogy a mi Home Hubal kommunikáló eszközök miért nem jelennek meg a HomeKit ben?

It still works!

(#7) hengelhof válasza kátú (#6) üzenetére


hengelhof
senior tag

Lehet nem kompatibilis

(#8) CragON válasza Semin (#5) üzenetére


CragON
aktív tag

"Nálam ami a döntő funkció volt az a Thread [link] . "
Akkor ez nálam is eldőlt, mini lesz. Köszi!

Eve Room megéri? Pontos adatokat mutat?

(#9) Semin válasza CragON (#8) üzenetére


Semin
senior tag

Igen most veszem majd belőle a 2. darabot
Nem real-time frissül (gondolom akku miatt) de pontos.

(#10) P11


P11
csendes tag

Sziasztok!

Van egy okos wifi konnektorom amit HomeKittel használok telóról.
Sajnos sokszor előfordul, hogy nem tudom vezérelni hiába vagyok wifin. Úgy érzékeli mintha nem lennék otthon hálózaton. (Homepod nincs). Minden más appon működik a wifi kapcsolat.
Csak úgy működik ha a telefonon kilövöm a wifit majd újra csatlakozok. Így működik megint egy ideig.
Mi lehet a baj? Router?

(#11) BossBoss


BossBoss
őstag

Látom indult Homekit topik! Jó gondolat! A Thread/Matter indulásával remélem gyorsan növekszik majd a piac. :)

(#12) kátú válasza P11 (#10) üzenetére


kátú
őstag

Esetleg egy iPad ed van? Nincs neki fix központja, azt hiányolja a rendszered. Ameddig nem adtam meg az iPadet központnak, nkem is csinált hasonlót, mostmár viszont van egy HomePod Mini, és ő lett a központ. Hát valami elképesztő lett a fejlődés ezzel :D

It still works!

(#13) kátú


kátú
őstag

Esetleg valaki próbált már kísérletezni valaki azzal, hogy a Spotify t tekintse alapértelmezett zene platformnak? Nem annyira tetszik, hogy a Spotify mellé Apple Music előfizetést is kell fenntartsak. Vagy most a 15.3 as HomePod OS re várunk, hogy hátha majd abban megoldott lesz?

It still works!

(#14) BossBoss válasza kátú (#13) üzenetére


BossBoss
őstag

Volt róla szó, hogy majd be lehet, de szerintem öngól lenne az Apple-nek a saját platformja mellett mást oda engedni.

P11:
Ahogy a kolléga írja, kell egy központ, ami Apple TV, HomePod mini vagy iPad lehet. Ha megvan valamelyik, akkor onnan simán megy minden. :K

(#15) kátú válasza BossBoss (#14) üzenetére


kátú
őstag

Sajnos hasonló mód gondolom ezt én is, de hátha nem lesz igazunk, és engedik a Spotifyt is…

It still works!

(#16) hengelhof


hengelhof
senior tag

Rettenetesen megbonyolították néhány szcenárió működési feltételét. Konkrétan az "amikor elindulok/megérkezem..." szcenárióra gondoltam. Nagy nehezen, de tényleg. Több hét után sikerült működésre bírni. Kis túlzással ezer különféle menüben, és az összes idevice-ben turkálva kellett különféle pipákat , és kapcsolókat bekattintani ehhez. Ez nagyon frusztráló volt számomra. Nem mintha egetverő szükségem lett volna erre a funkcióra, de bennem bújkált a deazértismegcsinálom kisördög.
Arról már nem is beszélve, hogy kb 1 hetembe került, hogy rábírjam az otthon appot, hogy ne a nyaralót vegye az otthonomnak. Egyszerűen nem sikerült átírni. Az, hogy ez még is hogyan sikerült, sajnos nem tudom. Egyszer csak működött.

Azt tudja esetleg valaki, hogy az miképpen lehet beállítani, hogy reggel ébresztőnek ne zenét, hanem egy online rádiót indítson?

(#17) Semin válasza hengelhof (#16) üzenetére


Semin
senior tag

"Azt tudja esetleg valaki, hogy az miképpen lehet beállítani, hogy reggel ébresztőnek ne zenét, hanem egy online rádiót indítson?"

Ezt nekem csak homepod-on sikerült megcsinálni. Vagy ez a kérdés?

(#18) hengelhof válasza Semin (#17) üzenetére


hengelhof
senior tag

Végül is igen. Azt hogyan kell beállítani, hogy ébresztésnél elindítson egy rádió-appot?

(#19) Semin válasza hengelhof (#18) üzenetére


Semin
senior tag

Az otthon alkalmazásban hosszan nyomod a kiválasztott homepod ikonját, majd az ébresztéseknél tudod az adott ébresztést konfigolni.

Online, vagy app rádiót nem tudom hogy lehet -e valahogy, mert én Apple Music-ot használok.

(#20) hengelhof válasza Semin (#19) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi, ezt próbáltam, és működik, de konkrétan jó lenne, ha rádió appot tudna indítani. Nincs sok választás. Vagy Apple Music, vagy semmi. :(

(#21) kátú válasza hengelhof (#20) üzenetére


kátú
őstag

Én ezt megoldottam azzal így hirtelen, hogy a spotify mellé nyomtam egy apple music előfizut.

Az elindulok/hazaérek nekem tök egyszerűen történt, és hibátlanul működik szerencsére, mind az elindulás, mind a hazaérés eseménye!

It still works!

(#22) Semin válasza hengelhof (#20) üzenetére


Semin
senior tag

Én amúgy is használom az apple music-ot, (lesz valami lite előfizu talánazzal is meni fog) így nem is kerestem mást. Apple-t ismerve ez marad az egyetlen opcioó :)

(#23) kátú


kátú
őstag

Ki milyen villany kapcsolókat használ? Esetleg milyen külön közpomti zigbee hubot, ami hozzá van csatlakoztatva a hombod hoz?

It still works!

(#24) Semin válasza kátú (#23) üzenetére


Semin
senior tag

A kapcsolók jóval drágábbak voltak, mint maguk az okos izzók.
Nanoleaf Essentials E27 ~8k Huf\db nem kell hozzá még HUB sem. Ráadásnak Thread support is van.

Én maradtam ennél a megoldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#25) kátú válasza Semin (#24) üzenetére


kátú
őstag

Igen, ezzel tisztában vagyok, van is IKEA rendszerem, de szeretnék egy komolyabb szintre lépni, ami a kapcsolókkal tud megtörténni

It still works!

(#26) BossBoss válasza Semin (#24) üzenetére


BossBoss
őstag

Épp most vettem Nanoleaf izzókat és ledszalagot. Szalag már üzemel. Sajnos izzók még nem. Mi a tapasztalatod vele? Hány darabot használsz?
Sokat agyaltam én is kapcsolókkal vessződjek vagy eleve okos izzó. Persze szigorúan nem wifiset! Thred-es alapokon szeretnék építkezni.

(#27) Semin válasza BossBoss (#26) üzenetére


Semin
senior tag

4 db van jelenleg, de még bővül majd a rendszer. Eddig semmi anomáliát nem tapasztaltam,
minden rendesen működött. Az alkalmazásban van 1-2 idegesítő dolgo, de ez szubjektív.

Gyors a reakció, nincs késleltetés, azonnal történik minden.

(#28) BossBoss válasza Semin (#27) üzenetére


BossBoss
őstag

Jó hír! Most épül a házunk. Már az is megfordult a fejembe, hogy kapcsolóknak eleve nem húzok kábelt. Se világítás, se redőnynek. Alapesetben szenáriókkal, hangvezérléssel és mozgásérzékelőkel üzemeltetnénk a lámpákat. Bár még nem tartunk ott. De gondololkodok ilyenben. :)
Ha nagyon hiányozna a kapcsoló akkor lehet feldobni vezeték nélkülit izzókhoz. Bár jelenleg Thread-es csak Eve van ami elég borsos áron van/db.

[ Szerkesztve ]

(#29) Semin válasza BossBoss (#28) üzenetére


Semin
senior tag

Nyilván a te döntésed, de amikor pl vendégek jönnek nagyon hasznos, hogy van fizikai kapcsoló. Ők nem tudnak hangvezérelni :) Mozgás éjszaka csak nappaliban játszik,

Mindig jó előre gondolkodni :K

[ Szerkesztve ]

(#30) BossBoss válasza Semin (#29) üzenetére


BossBoss
őstag

Persze, azért is lennének vezeték nékküli kapcsolók majd feltéve. :) Akkor a vendég is boldogul! :B

(#31) Semin


Semin
senior tag

Bővítettem a repertoárt egy Logitech Circle View [link] kamerával.
Elégedett vagyok, bár én csak beltéren használom elsősorban
(egy babakamera funkciót lát el).
A Homekit kamera kezelése is jobb mint amilyennek elsőre látszik.
Ami jön az az automatizálás. Ennél a kameránál a mozgás szenzor és a fény mérés is tud triggerelni ha jól láttam, de majd ha kipróbáltam mesélek.

Eredetileg egy Eve Cam-et [link] vettem, de ment is vissza, mert nem voltam elégedett a képminőséggel (főleg az éjszakai teljesítménye volt gyenge)

(#32) Zimerion válasza Semin (#27) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Mennyire vagy elégedett az izzókkal? Kaptam születésnapomra egy homepod mini-t és el akarom kezdeni én is okosítani a világítást, de eddig csak hue ledekkel volt dolgom :D

(#33) BossBoss válasza Zimerion (#32) üzenetére


BossBoss
őstag

Nekem már 6 db üzemel. Hibátlanul működnek. :K Szintén homepod mini, bár van új Thread-es apple tv is.

(#34) Semin válasza Zimerion (#32) üzenetére


Semin
senior tag

Igen, maximálisan. Nem tudok belekötni

(#35) Zimerion válasza Semin (#34) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Köszi, akkor ma beszerzek első körben én is belőlük egy hármas szettet, aztán majd még bővítem :D

@BossBoss
Köszi neked is, nálam is 6-8 lesz majd a végleges rendszerben. Nagyon szimpatikus a Thread amúgy pont azt akartam elkerülni, hogy még több hub kelljen :D Esetleg tudsz még ajánlani Thread kompatiblis dolgokat?

(#36) BossBoss válasza Zimerion (#35) üzenetére


BossBoss
őstag

Igen, én ezt a vonalat próbálom nyomni. Sajnos még mindig kevés Thread-es termék van. De már sokat bejelentettek.
Amit még én használok az Thread-s ledszalag, szintén Nanoleaf-től, az EVE-től a 3 db nyitásérzékelő. Amit még várok az a lámpa kapcsoló. Van az EVE.nek de 30-35 ezer forintot azért nem ér darabja! :(
Még redőnyvezérlő modul vagy eleve natív threades redőnymotor jó lenne. De esélyes, hogy előbb végzek az építkezéssel. :D Illetve majd mozgásérzékelőt, jelenlétérzékelőt, csengőt és kültéri lámpát várok nagyon. :))
Egyelőre sajnos Nanoleaf és EVE cuccokon kívűl nincs is igazán Thread-es termék. A dömping várhatóan a idén év végén, vagy jövőre indul. Várjuk! :K

(#37) Zimerion válasza BossBoss (#36) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Lehet lecserélem a konyhai ledszalagot is, ha már belekezdek, a mostani konstrukció elég rosszul sikerült anno felújításnál.

Várom akkor a dömpinget, hátha mások is belekezdenek. Igény szerintem lenne rá, sokkal jobb a plusz hub nélküli világ ;)

(#38) CragON


CragON
aktív tag

Az miért lehet, hogy a homepod nem ismeri fel azokat a magyar utasításokat amiket a parancsokban csináltam meg?
Telóról működik. Pl: konnektort kapcsold be, Játssz zenét, stb

(#39) CragON


CragON
aktív tag

Milyen fizikai kapcsolókat használtok a világításhoz?

(#40) Semin válasza CragON (#39) üzenetére


Semin
senior tag

Én csak hanggal vezérelek.
Ha vendégek jönnek használhatják a sima villanykapcsolót.

(#41) CragON válasza Semin (#40) üzenetére


CragON
aktív tag

Nekem is a hangvezérlés lenne az elsődleges.
Sima vill.kapcsolókhoz tettél okos relét? Gondolom nem cserélsz izzót ha tudod, hogy vendég jön :)

(#42) Semin válasza CragON (#41) üzenetére


Semin
senior tag

Alap kapcsoló, nincs semmi extra. Ha lekapcsolja kikapcsol, ha felkapcsolja felkapcsol.
Addig megszűnik okos izzónak lenni. Ez az alap beállítás (szerintem mindegyiknél)

(#43) CragON válasza Semin (#42) üzenetére


CragON
aktív tag

"Addig megszűnik okos izzónak lenni."
Ez hogy működik? Nem értem.

Az izzó akkor működik ha a kapcsolón keresztül áramot kap. Így ha okos izzó van a lámpában akkor gondolom a kapcsolónak felkapcsolt állapotban kell lennie mindig és lehet használni hangvezérléssel stb.
Ha lekapcsolod a kapcsolót akkor nincs áram, majd újra bekapcsolod átvált normál izzó funkcióra?
Vagy nyomógombos kapcsoló?

[ Szerkesztve ]

(#44) Zimerion válasza CragON (#43) üzenetére


Zimerion
csendes tag

Úgy értette, hogy tudod rendesen ki és bekapcsolni ugye kapcsolóval. Ha okosként használod akkor a kapcsolót sosem kapcsolod le, csak magának az izzónak adsz parancsot hogy off a fény, viszont ha utána lekapcsolod és újra fel magát a fizikai kapcsolót akkor világít simán, mintha mezei izzó lenne.

(#45) Semin válasza Zimerion (#44) üzenetére


Semin
senior tag

Pontosan. :K
Köszi hogy leírtad, ma nincs időm semmire.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#46) CragON válasza Zimerion (#44) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszi nektek!

Ez így tetszik, már csak egy kérdésem lenne, hogy egyszerre tudok vezérelni több izzót hanggal vagy telóval?
Van olyan lámpám az étkezőasztal felett, amibe 3 izzó kell.

(#47) BossBoss válasza CragON (#46) üzenetére


BossBoss
őstag

Igen, többsége összevonható egy lámpára. Nanoleaf nálam ilyen. De gondolom Hue és társai is tudják ezt...

(#48) CragON válasza BossBoss (#47) üzenetére


CragON
aktív tag

Ennek örülök. Nanoleaf-et veszek én is, most azt vadászom honnan érdemes megvenni.
Összeszámoltam és 16 db-ra lesz szükségem :U de mivel nem olcsó cucc ezért kezdek 3 db-bal és ha nem tetszik veszek mást...

(#49) CragON


CragON
aktív tag

Kettő közt mi a különbség?
[A19]
[A60]

(#50) BossBoss válasza CragON (#48) üzenetére


BossBoss
őstag

A Nanoleaf hivatalos honlapjáról rendeltem, meg párszor az Apple-től. Honlapjuk szerint csak A60 van, régen láttam a A19-et. Szerintem utóbbi régebbi termék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.