Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17401) salieri.


salieri.
őstag

Keresek 100-as ,1"-os menetes országúti kormányszárat 26 mm -es kormánybefogóval!

(#17402) P.O.C. válasza CyB0RG (#17398) üzenetére


P.O.C.
tag

kb eddig összesen 30-35 km-t mentem vele a csodás időjárásnak köszönhetően... 111, kicsit még izmozok vele :DDD aztán leviszem a szerelőhöz

(#17403) Meme válasza CyB0RG (#17398) üzenetére


Meme
aktív tag

van itt is rugo, de az ezért felel, hogy a betét ne érjen hozzá a tárcsához, nem hogy a dugattyukat nyomja szét.

más dimenzio mint egy motor vagy autofék

Szevasztok bogyókák!

(#17404) dunc válasza KaraDani (#17400) üzenetére


dunc
nagyúr

Azért a 25 rugó nem kevés pénz azért elvárható egy jó óra.

(#17405) KaraDani válasza dunc (#17404) üzenetére


KaraDani
addikt

Persze, én 15 ért is elvárnám hogy tudjon mindent :) De Polar Sigma VDO Cateye órábaban azok amik tudnak pulzust magaságot meg pedálfordot is azért kb dupla ennyibe kerülnek. Ez 19, plusz 5 körül van a pedálford mérő cumó hozzá.

szerk.: ő lenne 19190 Ft ért

[ Szerkesztve ]

(#17406) Meme válasza dunc (#17404) üzenetére


Meme
aktív tag

egy jó óra igen.
pl ami tudja a kerékpáros funkciókat, a magasság hőmérséklet cuccot, és vezeték nélküli. opciósan csatolható rá pedélfordulat.
vagy egy pulzusmérős kerékpáros magasság/hőmérséklet nélkül.

az a baj, hogy olyan ami egyszerüen tudja azokat az alap adatokat ami nekünk kellene nincs, csak olyan ami már profi. de azokat a funkciókat még egy versenyző se biztos, h kihasználja...

Szevasztok bogyókák!

(#17407) KaraDani válasza Meme (#17406) üzenetére


KaraDani
addikt

Egy konkrét vélemény erről a Ciclosport óráról, vagy nincs vele tapasztalat?

Más a bringával kapcsolatban:
Elég könnyen elforog a kormány, fent az imbuszt kéne jobban meghúzni, ugye?
Ha beljebb szeretném 1-2 centivel tolni a váltókat a kormányon, hogy jobban elférjen a kezem, mennyire lesz bonyesz utánaállítani a váltókat? Elég lesz vajon a váltókaron válton levő tekerőkkel korrigálni, vagy bonyolultabb?

(#17408) CyB0RG válasza KaraDani (#17400) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

KaraDani: De azért inkább made in germany mint china. Amúgy jó kis órának tűnik, és azért az a 25k nem is kevés. Viszont ugyanezért a tudásért Polar-ban jóval többet fizetsz, csak azért mert rá van írva hogy Polar. :U

P.O.C.: Akkor még messze a bejáratás vége. :P Bár elvileg az első métertől sem kellene szorulnia, ha jól van beállítva.

Meme: Köszi, akkor ezt rosszul gondoltam. Legalább nem fogok meglepődni, ha szét kell valamikor kapnom a cuccot. ;)

(#17409) dunc válasza Meme (#17406) üzenetére


dunc
nagyúr

A plusz funkciók általába csak programok,kivéve speciális dolgok ami + alkatrészt igényelnek(szenzorok a hőméröhőz stb) de ezek plusz költségei az alaptípushoz képest elnyészőek,tehét sokesetbe felesleges túlétékelt funkciók,de ez van 25 ft-ről beszélünk akkor gagyinak tünhet a tudáshoz képest,de egy okos gyártó ép így jut vásárlóközönséghez.

(#17410) Muton


Muton
addikt

kinéztem hátsó váltónak a shimano saint-et, a RD-M810-SS-et. az szerintetek nem baj, h rövid a láncvetője? azt írják rá, h top normal. az most mit jelent? a rúgó akkor a nagyobb fogaskerék felé húzza a váltót, vagy a nagyobb áttétel felé (a legkisebb fogaskerékhez)?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17411) szatocs


szatocs
őstag

Na, ma sikerült perecelnem egyet, felavattam a bringát így 3 hónap elteltével, elfelejtettem, hogy nem a rosszabbik kerékpárommal vagyok, és bőszen téptem meg az első féket egy meredekebb helyzetben, szintén kerékpárral közlekedő embertársam miatt. Még jó, hogy nem mentem gyorsan, mert biztos jól összetörtem volna magam. Így csak borulás lett belőle. :D
Kerékpárnak nem lett baja, a váltó fokozat állapotát mutató plexi horzsolódott meg hangyányit, meg a kormány csúszott el 1 centit a szárban, amit már orvosoltam. Viszont valami érdekes hangot hallok, miközben tekerek, leginkább lassú tekerésnél. Nagyon halk pattogás hang, mintha valamelyik agyból jönne. Hátsból nem hiszem, mivel azzal semmi nem történt, jött a seggem után.:D Elsőn meg átfordultam, de nem tudom, hogy annak is lehet-e baja ennyitől. Egy padkázásnál többet kap a rendszer kb. Megadhatja magát a csapágy ennyitől? Vagy mondjuk a monoblokk? (Csak nem tudom, hogy tényleg mitől, mert nem hiszem, hogy ezek bármi nagyobb erőt kaptak volna. Talán a monoblokk oldalról, vagy 30-40 kilónyit.)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#17412) amargo válasza Meme (#17365) üzenetére


amargo
addikt

Szia,

Az utólagos hegesztéstől én tartok egy kicsit. Fentebb belinkeltem mi lenne az.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17413) Xantomas válasza salieri. (#17401) üzenetére


Xantomas
őstag

Szerintem az országban levő legutolsót én hoztam el a bajnokból pár hónapja. Cinelli, de pár napja megadta magát a kormánybefogónak a menete, így szart sem ér. Sokkal jobban jársz egy 1" menetes - A-HEAD átalakítóval, és egy A-HEAD kormányszárral.

Másik lehetőség, hogy 1"-os menetes állítható, de modern befogós kormányszárat veszel 25,4-es befogóval, de ennek is megvan az az esélye, hogy 1 év tartós használat után eltörje a kormányt. Belemegy, meg is tartja, de nagy rajta az erő. pl ezt [link]

Vagy nézd meg Matuznál, de 8-10E ft alatt ne számíts rá, hogy kapsz. Iszonyatosan durva haszonnal dolgozik.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#17414) ludsimon válasza Ariadne (#17123) üzenetére


ludsimon
veterán

Megvan milyen lesz az új külső?

undefined

(#17415) ludsimon


ludsimon
veterán

Mostanában hatalmas esők vannak.

Volt már valaki, akit elkapott egy ilyen özönvízszerű eső?

Elég durva. Nem lennék ilyenkor ott biciklivel.

undefined

(#17416) CyB0RG válasza Muton (#17410) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Szerintem jó lesz neked, feltéve ha nem XT vagy XTR váltód volt eddig. :DDD
Ez a kettő a rapid raise/low normal asszem a többi Shimano váltó top normal.
Jól írtad, a top normal-nál a rugó lefele húz, azaz minél lazább a bowden annál kisebb fogaskerékre kerül a lánc.
Eddig milyen váltód volt és milyen fogaskoszorún?

(#17417) CyB0RG válasza szatocs (#17411) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

:(
Kerekeket egyszerű kiszűrni... Felemeled a keró elejét és kézzel megpörgeted. :DDD Ha szól akkor hallani kell valamit, ha nem...
Azért remélem nem sérültél meg nagyon.

Amúgy én meg pont tegnap tekertem az elmúlt hónapokban a legjobbat. Igazából csak korzóztam itt a városban (Fehérvár) egy 20 km-t.
Mégis végig fülég ért a szám, minden méter nagyon jó esett.
Az új keróval most másztam először (ha valaki ismerős erre, az Aranybulla emlékműhöz fel a csúcsra :DD ), a végén már kiállva, de szuper volt. Utánna meg hazáig gurultam. Régen esett ennyire jól a városi kolbászolás. :P

(#17418) CyB0RG válasza ludsimon (#17415) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Engem még pár éve és pont fehér pólóban voltam, sárvédő nuku. :U
Mondanom sem kell, azóta a póló-ból porrongy lett, mert még a sósav sem tudná kiszedni a zebracsíkot a hátuljából. :DDD
Amúgy csak addig gond az eső, míg totál el nem ázol. utánna elkezdi élvezni az ember, minden mindegy alapon.

[ Szerkesztve ]

(#17419) rétisün válasza ludsimon (#17415) üzenetére


rétisün
veterán

nekem volt, tavaly nyáron. először melóból hazafelé, mire beálltam volna valahová, már mindegy volt, inkább hazakarikáztam (mondjuk onnan már csak két perc volt hazáig.)
aztán még aznap délután még egyszer :D ugyse lesz még egy eső, gondoltam. lett :DDD
de pl. tegnap délután melóból hazafelé kb. félúton kezdett esni, "akkor is hazamegyek" felkiáltással áztattam magam, bár szerencsére az messze volt az özönvízszerű esőtől. de a héten eddig minden nap vagy odefelé, vagy hazafelé áztam egy kicsit :(((
most viszont nem esik, még a nap is süt, bőven 20 fok fölött van, megyek is bicajozni :K :DD

más: gyerekek, mindig zárjátok oda a vázat is, nehogy így járjatok:

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17420) szatocs válasza CyB0RG (#17417) üzenetére


szatocs
őstag

Így csináltam a kerekekkel, de semmit nem hallottam úgy, meg nem is ütött, nem akadt...
Amikor lassabban tekertem, akkor hallottam leginkább, mikor már gyorsabban mentem, nem hallottam. Kár, hogy eddig nem figyeltem, hogy van-e ilyen hangja, most meg hogy odavágtam, figyeltem vagy 20 percig minden mozdulatát, hogy hol sérülhetett.

Nem igazán érkeztem megsérülni, szerencsére nem mentem olyan gyorsan, hogy csússzak is. Tenyeremmel megtartottam magam, azon a beton nyoma látszik kicsit, így egy nap eltelvével szinte már nem is látszik rajta semmi, combomat belülről nyomta meg a váz, ott kicsit bekékült, de ennyi. :) Szerencsésen megúsztam.

=== Szatocs ===

(#17421) Muton válasza CyB0RG (#17416) üzenetére


Muton
addikt

full shimano 100 gs van a biciklimen (lol mi? nem kicsit uniq cucc már :DD ), azaz egy 7-es koszorú, a típusát nem tudom. nemrég vettem elő a gépet 14 év után és már az első percben eldőlt, h építeni kell egy újat, mert hiába szolgát ki anno, most már eljárt felette az idő rendesen :)
egy olyan újban gondolkodom, ami szép is, ki is bírja a 60 helyett a 100 kilómat és nem esik szét ha megtekerem. eddig egy full XT van kiszemelve rapidfire váltókarokkal, hid. tárcsával, csak a hátsó váltón gondolkodom, h saint legyen, de csak mert az jobban tetszik :)
mondjuk az még függ a váz fényezésétől is :U csak aggaszt egy kicsit a saint rövid láncvezetője. ha nem lenne vele valami, biztos minden váltó rövid lenne

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17422) hakos1987 válasza ludsimon (#17415) üzenetére


hakos1987
őstag

én szhelyen lakom, és ismeretes, hogy itt illetve Kőszegen (10km-re északra) volt a legnagyobb vihar. Persze nem áztam meg, hiába a nagy eső, hála az új esőkabát/nadrágnak! Nem gondoltam volna, hogy ennyire megúszom szárazon.... csak az arcom lett olyan, és még a cipőm se ázott be (mezei puma :D) viszont nagy feeling valamiért esőbe kerózni, nem tudom, talán az emberek is körültekintőbbek, meg a bicaj is máshogy viselkedik.... viszont a fékhatás az nem volt valami jó:F (V-fék)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#17423) Hasaggymeg válasza rétisün (#17419) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ennyire nem lehet hülye senki! Cipelni kb.5 kg vasat,majd így zárni le a biciklit?!.Ez montázs lehet.Ha nem,akkor az ilyennek nem is való bicikli.Meg semmi! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#17424) P.O.C. válasza ludsimon (#17415) üzenetére


P.O.C.
tag

három évvel ezelőtt szlovéniában voltunk egy hetes bicajtúrán...végig ömlött az eső.
A legjobb jelenet az volt, amikor elment mellettem egy teherautó, és a fejem tetejéig beterített xezer liter esővízzel. Elkezdtem káromkodni, aztán rájöttem, hogy tulajdonképpen semmivel sem lettem vizesebb, mint előtte :DDD

(#17425) aesir válasza szatocs (#17420) üzenetére


aesir
veterán

Tipikusan a kilazult küllők szoktak ilyen hangot adni lassú tekerésnél. Ha 3 hónap alatt nem húztál rajtuk, akkor ez most aktuális is (mármint a kilazulás).

Mellesleg meg kesztyű! Legalább olyan fontos mint a sisak!

Van saját életem...

(#17426) aesir válasza ludsimon (#17415) üzenetére


aesir
veterán

A tegnap esti elkapott pont a Belvárosban. Isteni volt, ömlött a jó meleg eső, mezítláb toltam a bringát a meleg aszfalton, óriási volt:D

Van saját életem...

(#17427) szatocs válasza aesir (#17425) üzenetére


szatocs
őstag

Most voltam lent nemrég a garázsban, megtekintettem a kerékpárt, most már nem csinált semmi olyan hangot, amilyet az eset után. A küllők kb 3 hete lettek utánállítva szervízben. Most azokat is megnéztem, szerintem jól tartanak, lehet csak sokk érte őket.:) Tekertem egy gyors 2km-t, füleltem bőszen, de most semmi (szerencsére). Látszólag 8-ast sem vertem bele.

Kesztyű: kb. 1 hete nézegettem párat a hervisben, de nem tudom, hogy milyet kéne, amiben azért szellőzik a kezem, nem ég rám, de véd is, no meg nem drága. 2k körül lehet már elfogadhatót venni? Védelemre persze most nem arra gondolok, hogy ha 800-zal esek, akkor is megmaradjon, csak az ilyen éppen leérkezek, meg hasonló helyzetekre.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#17428) Dirtyz válasza ludsimon (#17415) üzenetére


Dirtyz
őstag

Tegnap este 7 körül a hármason edzés közben, isteni volt.., és onnan még egy 10 kilim volt hátra

Védd a fákat, egyél hódot!

(#17429) ludsimon válasza CyB0RG (#17418) üzenetére


ludsimon
veterán

Amúgy csak addig gond az eső, míg totál el nem ázol. utánna elkezdi élvezni az ember, minden mindegy alapon.

Csak egyszer áztam el rendesen bringán (nem mostanában), de így voltam én is. Mostmár úgyis mindegy. :DDD
Bele a legnagyobb sárba, pocsolyába, mindenbe. :DDD :DD

(#17419) rétisün:

Én is voltam ma bicajozni. :K
Már borzasztóan hiányzott. Balaton óta nem bringáztam. Mikor kiírtam, hogy nem vagyok, lent voltunk Zamárdiba dolgozni. ;)

(#17422) hakos1987:

meg a bicaj is máshogy viselkedik

Na pont ezért nem szeretek esőbe menni. :DDD
Nem szeretem ha rakoncátlankodik velem. :D
Meg nem nagyon szeretem sikálni se, mert én arról vagyok híres, ha mosom a bringát, akkor addig meg nem állok, amíg egy olajfolt is van a felnin, vagy bárhol máshol. :)

(#17424) P.O.C.:

Nem rossz. :DD

(#17426) aesir:

Nem vagy szívbajos. :D Én nem mertem volna. :B

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17430) CyB0RG válasza szatocs (#17420) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

szatocs: Csak javasolni tudom a kesztyűt! :K Sok kellemetlenséget lehet megspórolni vele. Én egy géles Kelly's KG-502-es kesztyűt használok és eddig jók a tapasztalatim vele (kb. 4 hete használom) Szellőzik és egyátalán nem érezni benne az izzadságot. Plusz a géles tenyérrész miatt kényelmesebben lehet fogni benne a markolatot is.

Muton: Tényleg jobban néz ki. Igazából nem tudom megmondani hogy rosszabb e a rövid vezető, eddig csak hosszúak voltak a kezeim alatt. :) Bár ha a shimano a felsőbb kategóriás cuccoknál használja, annyira rossz nem lehet...
Amúgy hogyhogy 14 évig pihent a keró?

(#17431) picur220 válasza CyB0RG (#17430) üzenetére


picur220
veterán

Nem tudom, min változtat a váltókanál hossza, de az tuti, hogy nem csak felsőkategóriánál van, lásd Shimano SORA. (4k Ft...) Sztem tökmind1, hogy hosszú vagy rövid, mondjuk nem is vagyok olyan fanatikus bikeos...

(#17432) aesir válasza szatocs (#17427) üzenetére


aesir
veterán

Nekem is Kellys van mint Cyborg kollégának, csak az enyém nem géles hanem sima- kicsit vastagított bőr tenyérrészű felül pedig elasztikus szövet. Több mint egy éve megvan, azon kívül hogy az ujjainál a levarrás felbomlott szinte mindegyik ujján (ez egyébként egyáltalán nem probléma) semmi kínja nincs, estem is már benne tenyérre, az sem viselte meg. Én mindig viselem amikor bicajra ülök, márpedig minden nap bringázok február óta. Az ujjtövemtől a csuklómig sokkal világosabb a bőröm, volt aki már tett rá megjegyzést - azt hitte vicces volt a kis drága - mondtam is neki hogy traktor Passattól nem lesz ilyen értse ahogy akarja, viszont a főnökének ugyanilyen volt... nem kicsit égett a majom:D
Ha jól emlékszem 2400 volt. Ilyenkor melegben minimum hetente mosni kell, gépben lehet.

Van saját életem...

(#17433) aesir válasza ludsimon (#17429) üzenetére


aesir
veterán

Hideg esőben mondjuk én sem csinálom:D De a meleg esőben bőrig ázni... az nagyon finom. Azon vigyorogtam, hogy a szembejövőknek majdnem kiesett a szeme, teljesen átázott a sportmelltartóm is:D

Van saját életem...

(#17434) ludsimon válasza aesir (#17433) üzenetére


ludsimon
veterán

Azon vigyorogtam, hogy a szembejövőknek majdnem kiesett a szeme, teljesen átázott a sportmelltartóm is

:DD :DD :DD

Én még akkor se merném ha meleg lenne az aszfalt és 30 fokos hőség lenne. :B
Nem azért, mert hideg van. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17435) Muton válasza CyB0RG (#17430) üzenetére


Muton
addikt

egy sárkányrepülős síbalesetben szétment a térdem :DDD meg nem volt szponzor. meg tüdővel sem bírtam a cigi miatt, szal ment a gép a pincébe.

de már nagyon hiányzott a tekerés, remélem bírni is fogja a térdem..
...meg a pénztárcám :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17436) amargo válasza ludsimon (#17415) üzenetére


amargo
addikt

[OFF]Még nem, de tegnap majdnem :)
Olyan gyorsan tettem az utolsó km-et.

Mai vihar még a korimat (gör) is eláztatta a loggia-n, pedig vagy 3m volt a nyílt oldaltól..
szerencsére a bringák nem voltak kint![/OFF]

Szerk:
szatocs: Nem tudom milyen helyeken szoktál menni (protektor, nagyokat tudnak csípni a gajjak) és mennyire izzad a kezed, de ezeket is figyelembe kell venned.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17437) JColee


JColee
őstag

sziasztok
már nagyon vennem kéne egy túratáskát, de sajna nem értek hozzá
bergusonban szeretném venni, mert közel van
korábbi tanácsokat figyelembe véve ezek a típusok jöhetnének szóba: [link] [link] [link] [link]
vajon megéri a pénzét a vaude karakorum?
köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#17438) Dirtyz válasza aesir (#17432) üzenetére


Dirtyz
őstag

"Az ujjtövemtől a csuklómig sokkal világosabb a bőröm": vagy 4-5 éve hosszú kesztyűt hordok, a kezemen nincsenek csíkok, ellenben a lábamon és a karomon... :DDD Ja, meg a zoknim helye látszik még, de az nem feltűnő.

Mindenki: Balatonbikefest-re jön le valaki?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#17439) amargo válasza JColee (#17437) üzenetére


amargo
addikt

Szia,

Vaude a nagy nevek közé tartozik a táskák piacán (is), mint máshol itt is persze a nevet szintén meg kell fizetni, de a tapasztalatot is, ami benne van.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17440) lorcsi válasza ludsimon (#17415) üzenetére


lorcsi
veterán

Nekem is sikerült megismerni a nyári esőt hétfőn este. nem maradt rajtam száraz ruhadarab :DDD cuppant a cipőm minden lépésnél mikor egy fedett megállóban leszálltam :D

(#17441) szatocs válasza amargo (#17436) üzenetére


szatocs
őstag

Áh, egyelőre nincs pénzem, hogy bemerészkedjek egy hegyi erdőbe. Oda nem lenne elég a jelenlegi kerék-gumi páros pl, ez már alapból +30k lenne, minimum. :)
Most 80% aszfalt, 20% földút.

=== Szatocs ===

(#17442) Ariadne válasza Muton (#17421) üzenetére


Ariadne
őstag

A Saint-et illetően nekem úgy rémlik, hogy nem jó választás egyáltalán, azért rövidkanalas, mert DH gépekre való. Normál montira közepes való, és ha jól tudom, fullyra megy néha hosszúkanalas. Van hátránya, azt hiszem a fogszámmal függ össze (rövidkanalas nem jó, ha elöl három tányér van), de most így nem tudom, technikailag az indoklást. Viszont vannak itt szakik, megmondják, remélem jól írtam. :K

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#17443) hakos1987 válasza ludsimon (#17429) üzenetére


hakos1987
őstag

hát igen, tegnap észre is vettem, hogy a lánc tiszta dzsuva, (roszogott a szutyok ahogy tekertem), szóval gyors lánctisztítás muszáj is volt, akkor meg már a bicajt is letisztítgattam, szóval esőnek ez a hátránya megvan :) Viszont valamiért elkezdett (szerintem a hajtókarnál valami) kattogni halkan, ha erősen beletekerek:F erre volna valakinek ötlete?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#17444) blazsey2 válasza hakos1987 (#17443) üzenetére


blazsey2
senior tag

Rendesen meg van húzva?Ha igen fúj egy kis WD40 spray-t csodákra képes.

PSN ID:blazseydr

(#17445) hakos1987 válasza blazsey2 (#17444) üzenetére


hakos1987
őstag

du. megnézem, hogy jól meg van-e húzva, meg akkor WD40 is... arra gondoltam, hogy sár nem juthatott be valami rossz helyre, és attól lehet?
amúgy az mennyire gáz, hogy tegnap láncpucolásnál észrevettem, hogy a láncszemek oldala kezd ,,o" alakot felvenni... érdemes volna láncot cserélni?

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#17446) Meme válasza aesir (#17433) üzenetére


Meme
aktív tag

Te merre szoktál bicajozni?:))

Szevasztok bogyókák!

(#17447) dunc válasza JColee (#17437) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello szerintem nem olcsó dolgokról van szó,és egyszer szeretnéd megvenni ,és megnézném valahol személyesen megtapogatnám ,kinyítogatnám stb....A kell'y nem csinál rossz cuccokat de azért nem is felső kategoriát képviseli ,viszont elég jó árba vannak a linkelt bicóstatyók...

(#17448) aesir válasza Meme (#17446) üzenetére


aesir
veterán

A Belvárosban lakom és szinte mindenhova bicajjal járok a városban. Hűvösvölgy - Filmgyár - Dél-Buda háromszögben, ezen kívül nem nagyon megyek. :D

Van saját életem...

(#17449) blazsey2 válasza hakos1987 (#17445) üzenetére


blazsey2
senior tag

Láncon nem érdemes spórolni,rosszabbul jársz ha elszakad és nincs nálad bontó.Én már jártam így.Én 1500-2000km után szoktam cserélni.

PSN ID:blazseydr

(#17450) szatocs válasza blazsey2 (#17449) üzenetére


szatocs
őstag

Láncszakadásból baleset is lehet, vagy 1 éve történt velem, hogy kiálltam a bringán, úgy tekertem, és szakadt a lánc. Éppen meg tudtam fogni a gépet, meg magamat megtartani a kormányon, mert kb oda estem teljes testsúllyal, de jó erőben vagyok, így bírták a kezeim. A lábamon meg a pedál hasított egy szépet, kb 1 hónap alatt bírt begyógyulni, de sokkal rosszabbul is járhattam volna. Megijedtem, mert mikor megálltam, hogy megnézzem, hol sérültem, hol nem, kb 10 centi sávról egybe húzta össze a szőrt a pedál, már azt hittem, hogy bőr is volt vele, de az nem, csak jó mély hasítást kaptam.

=== Szatocs ===

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.