Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16501) KaraDani


KaraDani
addikt

Egy ilyen maratont hogy kell elképzelni? Úgy kb távban mettől meddig terjednek, milyen útviszonyok milyen szintekkel általában? Illetve milyen kerékpárral érdemes lehet teljesíteni ezeket, csak azokkal amik direktbe marathon típusúak?

(#16502) lorcsi válasza KaraDani (#16501) üzenetére


lorcsi
veterán

itt mindet megtalálsz :)

(#16503) Ariadne válasza Noddy (#16500) üzenetére


Ariadne
őstag

Versenyekből is van ám sokféle. Maratonokon tényleg az erősebb, gyakorlottabb bringások szoktak indulni, de van rengeteg teljesítménytúra is [link], aminek a többségén tényleg bárki talál magának való szintű távot. Kezdetnek nagyon jók, a hangulatuk meg még külön jó, legtöbbször elég családias (szerintem jobb is, mint egyes személytelen tömegmaratonoké...) :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#16504) Ariadne válasza KaraDani (#16501) üzenetére


Ariadne
őstag

Általában három táv van, egy rövid (30-40 km), egy közép (60-80 km) és egy hosszú (100-120 km), elég rendes szintekkel, és sokan szoktam indulni, nagy tömeg. 5-8000 Ft-os nevezési díjat kérnek általában. Ezeken résztvesznek a profik is, vagyis a licenszes versenyzők, de amatőrök (hobbitok :D ) is indulhatnak. Troop3r biztos tud még pontosabbakat mondani, elvégre ő bíró vagymi. :DDD Bicóilag bármilyennel lehet indulni, aminek két kereke van és gurul, 26-os és 28-as kerekűvel is elvileg, de 28-assal azért elég durva lehet némelyik maraton... Az útviszonyok természetesen MTB maratonok lévén terepesek, a lehető legterepesebbek - ösvények, sziklás, köves, gyökeres emelkedők és lejtők, esetleg némi földút.

Személyes véleményem szerint a teljesítménytúrák sokkal jobbak, nincs olyan tömeg, nem egyszerre indul mindenki, van idő beszélgetni másokkal, megismerni új embereket, és nem utolsósorban pár száz forint a nevezés. :) Ja és nem próbálnak meg ledúrni az ösvényről az agresszívabb profik, mint a csillebérci 24 óráson például... Egy csapattársamat tavaly úgy meglökték, hogy elesett és megsérült a térde. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#16505) Kickass válasza Jancsi (#16470) üzenetére


Kickass
őstag

az alsócső (gondolom a fejcső és a középső tengely között húzódó 'keresztcső') kb 4 centivel hosszabb mint a mostani, a többi centire megegyezik

asszem belevágok, egyébként is van a bicikliépítésnek egyfajta sajátos varázsa :)

(#16506) Dirtyz válasza tr00p3r (#16495) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hiszem, ha látom... :P

Tavaly megvolt a Gardamaraton hosszútávja, idén többet tudtam készülni (remélem) jobban megyek, így egy kedves barátommal belevágunk salz-ba.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#16507) rétisün válasza Kickass (#16505) üzenetére


rétisün
veterán

hajrá!! én is magam raktam össze a bicajomat, egész más érzés ráülni, mint egy bolti, készen vett bicajra. :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16508) szatocs


szatocs
őstag

Na most láma leszek. :D

A műanyag gumileszedőket hogyan kell használni? Van valami videó erre? Vagy útmutató. Még sosem használtam, mikor vettem szerszámos szettet, akkor is csak odébb lett téve, mert mást használtam hozzá. De valószínűleg könnyebb lenne a célszerszámmal.

Szerk.: És még valami. Mikor vettem a bicót, 182-es magasságomhoz kérdezték, hogy versenyre lesz-e vagy csak hobbira. Mondtam hobbi, így lett a 19,5" a 17,5" helyett. Milyen hátrányom származna a nagyobb vázból egy marathon-on, vagy egy tt-n?

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#16509) Noddy válasza Kickass (#16505) üzenetére


Noddy
senior tag

Sok sikert!

Jövőre én is szeretnék majd bicajt építeni, meglátjuk, majd mi sül ki belőle, idén a pénzt gyűjtjük :)

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16510) tr00p3r válasza Dirtyz (#16506) üzenetére


tr00p3r
őstag

Őszintén szólva még nekem sem volt időm bele nézni egyikbe sem. :B 7-8 lemezt kaptam.

Emlékszem, hogy mondtad is a célban, hogy a Garda jobban ment és ezért voltál elkeseredve az eredménytől.

raczger: tönkre ment a SID? :U Én is sokáig pályáztam egy R7-re, de a legvégén mégis a egy SID Team lett. Tavaly is azt mondtad, hogy keveset tekertél a Duna Maraton előtt, aztán az első emelkedő után szem elől tévesztettelek. :DDD

Ariadne: annyival egészíteném ki, hogy 29"-os is lehet a kerék. A lényeg, hogy mindkét kerék azonos méretű legyen. Sisak kötelező. A kerékpár az általános mountain bike leírásnak kell megfeleljen. Aztán, hogy ez mit is akar jelenteni az UCI szabályai szerint, azt nem tudom. Ez évtől a távok nem "rövid", "közép" és "hosszú", hanem "kis maraton" "félmaraton" és "maraton" elnevezésűek a magyar szabályzat szerint. A maraton min. 60 km kell legyen és pálya nyomvonala nem haladhat el 2x ugyanott.

Idézet a szabályzatból:
14 §.
A Maraton Cross Magyar Kupa verseny pályája

1. A pálya hossza az UCI szabályoknak megfelelően el kell hogy érje a 60 km-t a Maraton távon. A Félmaraton és Kismaraton kupatávokon az adott verseny megfelelő távjait kell alkalmazni, kötelező előírás nincsen, kivéve az Országos Bajnokságot, ahol a Felnőtt és Master2 Nők távja minimum 60 km kell, hogy legyen és a győztes időnek el kell érnie minimum a 3 órát A pályának próbára kell tennie a versenyzők atlétikai (sportolói) teljesítményét és ügyességét. A pályának megfelelő számú, előzésre alkalmas szakaszt kell tartalmaznia. Azonos körök (ismételt) alkalmazása nem megengedett. A pálya nyomvonalát úgy kell kialakítani, hogy a verseny felnőtt győztesének minimum 3 órát kelljen versenyeznie. Maraton távon a versenyrendezőnek a versenybírói testület jóváhagyásával ki kell alakítania egy limitpontot a pályán, ahonnan a limitidő elteltével a limitidőt túllépett versenyzőt egy rövidebb úton visszairányítja a célterületre. A kijelölt limitpontot a verseny helyszínén a rajt előtt a versenyzőknek ki kell hirdetni!

Akit bővebben érdekel a 2009-es versenyszabályzat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16511) raczger válasza tr00p3r (#16510) üzenetére


raczger
őstag

De akkor beteg voltál, emlékezz:D (mondtad is, hogy menjek nyugodtan, ha túl lassú a tempó:) )
Sid team az picit drága lenne nekem, ha minden igaz 70k körül tudok újat szerezni r7ből, úgyhogy inkább az lesz.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#16512) tr00p3r válasza raczger (#16511) üzenetére


tr00p3r
őstag

Ha beteg nem is voltam, de valami tuti nem stimmelt. Az első szakaszon már 180 körül volt a pulzusom. Az első frissítő után feladni készültem, de aztán összeálltam egy sráccal, akivel egymást bátorítottuk középtávon. Közben rám jött egy görcsös fejfájás is. Szentkereszt után megálltam az utcára nyíló házaknál és a nénikéktől kértem egy algopiryn. Kettőt kaptam és amikor az hatott, visszajött az erőm és tudtam volna menni. Lehet, hogy nem is algopiryn volt, hanem valami tiltott szer?? :DDD Sajnos addigra a srác akivel mentem teljesen feladta mentálisan és fizikailag is, és a becsület úgy diktálta, hogy nem hagyhatom ott. Így aztán már a leglassabbak díjára pályáztunk, ahol ő tolta én is toltam és elengedtünk boldog boldogtalant. Így sikerült a közel 70 kilométeres távot 7 óra és pár perc alatt "teljesíteni"....

(#16513) Kickass


Kickass
őstag

ITT a kiszemelt váz, neten nagyon sok rosszat is olvastam erről a bicóról de jelen esetben nekem csak a váz a lényeg (magát a vázat egyébként alapvetően dícsérik), bikemag aprók között találtam igen csak kellemes 6k-s áron, mint irtam túra aszfalton/enyhe terep lesz a felhasználás

testbike-n egy valaki irta h a fejcsőben nincs merevítés igy az neki elrepedt egy év után, nem tudom mire használta sztem ez esetemben nem releváns

esetleg vélemények a vázról?

valószínűleg Marzocchi MZ/Z5 Rock Shox Dart1 vagy Suntour XCM lenne mellé villának, a többi a régi keróról kerül át, v fékkel használnám, amit meg nem tudok áttenni az majd beszerzés kérdése

(#16514) ludsimon válasza tr00p3r (#16512) üzenetére


ludsimon
veterán

Ilyenek az igazi jó bringások, akik segítik egymást! :R

undefined

(#16515) golyani válasza Kickass (#16513) üzenetére


golyani
addikt

testbike-t inkább hanyagoljuk vélemények terén van ott nagyon sok "hozzáértő".

átlag használatra sztem teljesen jó lesz:) villából meg gondolj bele inkább egy dart2-t, abban már van csillapítás.

(#16516) looser


looser
addikt

Első kerék környékéről fémes nyöszörgést hallok; megnéztem az első tárcsaféknél, ha kézel pörgetem meg, sehol sem érintkezik, ettől még terhelés alatt összejöhet? Vagy valami más adja ki ezt a hangot? Nyolcas nincs egyik kerékben sem...

Milyen gumit ajánlotok ami városban is jó és nem túl extrém terepen is tart?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16517) Ariadne válasza looser (#16516) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha gyenge a teleszkóp, akkor terhelés alatt hajlik, és akkor simán lehet ilyen hang. Ezért nem érdemes feltétlenül és mindenáron tárcsaféket feltenni, mert a csirkelábú (by Jorus :DDD ) telók nem bírják. De nagyobb súlyú bringásnál nem csirkelábú telónál is előfordulhat (lásd én... :B ), ezért mi ráülve beállítással oldottuk meg. :U Bár lehet nem ez a legprofibb megoldása a problémának.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#16518) becuszabi válasza szatocs (#16508) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A gumileszedő laposabb peremét be kell csúsztatni a külső pereme alá (vigyázni, hogy ne kerüljön közzé a belső), aztán feszítés. A perem alól kiugrott külsőt megfogod (hogy ne menjen vissza), a leszedő szerszámot visszafordítod, előrébb tolod pár centivel, ismét feszítesz. Ha feszes a külső, akkor sajnos a leszedő előrébb tolása nagyon nehezen megy, ilyenkor két szerszámmal kell dolgozni: egymástól kb. 10 cm-re teszed be a külső alá és egyszerre feszíted le a külsőt. Max. 20-30 cm-nyit kell így kiszedni a perem alól, onnantól már akár az ujjaddal is folytathatod. Természetesen előfordulhat olyan felni-külső kombináció is, hogy szerszám nélkül is leszedhető a gumiköpeny.

A kisebb (rövidebb tengelytávú) bringák fordulékonyabbak, úgyhogy maximum ezen a téren hátráltathat a nagyobb, de hosszú távon mégis kényelmesebb bringa.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#16519) venember83


venember83
nagyúr

Sok sikert a szilvásváradi maratonon indulóknak! Sajnos idén sem leszek ott, autó híján. Remélhetőleg nem fog esni az égi áldás, és jó, élvezetes verseny lesz.

(#16520) Dirtyz válasza venember83 (#16519) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ehh, sajnálom... Mégcsak fel sem tudom ajánlani, hogy valahol felszedlek, mert engem is visznek. :B Az asszony céges bulira ment és lenyúlta a kocsimat :O

tr00p3r: jövő héten vidd be a munkahelyedre a dvd-ket, minden nap ott megyek el előttetek, beszaladok érte ;)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#16521) amargo


amargo
addikt

Hoppá Cycling with Garmin Edge 305.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#16522) szatocs válasza becuszabi (#16518) üzenetére


szatocs
őstag

És a kampós része mire szolgál? :)

Én olyan villáskulccsal szoktam, aminek a végén van két szakállka, ezzel emelem ki egy részét a külsőnek a ráfból, utána meg 2 tompa végű csavarhúzóval dolgozok, kis lépésekben. Eddig kb 20x csináltam, de még szerencsére nem sértettem meg a külsőt vagy belsőt. De azok a műanyag lapok nem tudom, hogy bírnák-e azt a kiképzést, amit a csavarhúzók bírnak ki pl. egy téli napon. Olyankor igencsak merev a köpeny, és sehogy sem akar lejönni.

=== Szatocs ===

(#16523) Dirtyz válasza szatocs (#16522) üzenetére


Dirtyz
őstag

A kampót kell a küllőkbe akasztani, hogy maradjon szabad kezed a következő beakasztásához.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#16524) becuszabi válasza szatocs (#16522) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Arra szolgál, hogy ha két leszedővel kell dolgozni, akkor az egyiket be tudod akasztani a küllőbe (így nem engedi a külsőt visszaugrani a helyére), miközben a másikkal folytatod az előretolás-feszítés játékot...ahogy Dirtyz mondja :)
A fém cuccot én azért nem szerettem, mert mindig nyomot hagyott a felni peremén.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#16525) Dirtyz válasza szatocs (#16522) üzenetére


Dirtyz
őstag

valahogy így

Védd a fákat, egyél hódot!

(#16526) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Ismét segítségeteket kérném:

Ma 05.29 én 14.00 óra körül ellopták a bringámat, a munkahelyem őrzött bicajtárolójából, a Stefánia út 101-103 elől. Arra szeretném kérni a boltosokat, meg akinek van ismerőse szóljon neki, hogy figyeljenek hátha vannak olyan balekok, hogy boltban akarják elpasszolni.
A bringa:
Kelly's Coach 2009
fehér váz, fekete feliratokkal, fekete BBB láncvillavédő (ha esetleg rajtahagyják), kormány bal oldalán a pöcök nincs meg, és egy kavics be van szorulva. Az első villa elején meg van kopva a festék, foltokban, illetve a pedálok lettek cserélve Bike+ City pedálokra, minden más gyári.
Gyártási száma: --08035011
Vázméret: 21"
Rendőrségen feljelentést megtettem, elvileg körözés van ellene, de jó lenne ha ti is szólnátok akinek tudtak, hátha... Illetve valakit aki járatosabb több fórumon is, ha ezt feltenné több helyre is (bikemag, meg nem tudom mi van még) annak nagyon örülnék.

Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

(#16527) becuszabi válasza KaraDani (#16526) üzenetére


becuszabi
aktív tag

a pi...ba :(((
Ide is tedd be, lehetőleg képekkel. Regisztráció nélkül is használható.

Amúgy az őrzött parkolóból hogy tűnhetett el? Mi van ott, őr, kamera, vagy a belépés korlátozott?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#16528) Kickass válasza KaraDani (#16526) üzenetére


Kickass
őstag

2 hónapos bringa....azigen...őrzött céges bringa tároló? kamera nem figyeli? esetleg nem lehet 'belsős' munka?

(#16529) ludsimon válasza amargo (#16521) üzenetére


ludsimon
veterán

:Y

Ez nagyon durva. De ahogy elnézem ehhez külön eszköz kell.

(#16526) KaraDani:

A fenti kérdések engem is érdekelnek és még annyi, hogy mivel volt lezárva a bringa?

Kedden vagy szerdán nekem is kellene mennem a Bajcsy és Andrássy út közelébe, de még a 15k-s bringámmal is félek megtenni, főleg, hogy gagyi sodronyozott záram van.
Ahova megyek egy igen kicsi bolt, talán ha lekötöm elé, a kasszától 2m-re van. Remélem nem viszik el.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#16530) KaraDani válasza becuszabi (#16527) üzenetére


KaraDani
addikt

Úgy néz ki a dolog, hogy van egy irodaház, előtt a főbejáratnál egy bringatároló, utána üvegajtó, ott ül a recepciós/őr. Kamera is rálát.

A sztori az elejéről: 2 hónapja lobbyzok, hogy le lehesen vinni a gépeket a mélygarázsba, ami belépőkártyás, amikor először levittem szóltak, hoyg az üzemeltető szólt, hogy oda nem lehet levinni. Mondom akkor hova? Hátul van bringatároló aszongyák, jah mondom az udvarban, és még a kamera se lát rá. Erre elől is van arra az őr is rálát, mondom kvára elvihetik előtte is. Főnökömmel is beszéltem, fitatal jófej srác, próbálkozott, nem tudta elérni, mondta ha egyet ellopnak, akkor ki lesz verve a balhé. Mondom jó csak az enyém a legértékesebb nem jó poén, ez olyab mint a családon belüli erőszak, ha megölnek akkor kb lesz valami. Szóval nem sikerült megoldani, esőben konzekvesen levittem, már csak tüntetés gyanánt is.
Ma 17.30 kor indultam haza gép sehol, odamentem az éjszakás őrhöz nem ő volt ott nap közben, visszakerestük a videot 14.09 kor szépen megérkezik két srác egy bringával egy gyalog hátizsákkal, odaállnak bringás takar, másik erővágó elő, aztán 25 mp után go. Hozzáteszem ott egy büfé is van, aminek kint vannak asztalai, az őr 10 méterre egy üvegajtón túl ül... Rendőrség felhív, válasz mért akarom, hogy kijöjjenek, menjek be tegyek feljelentést :Y (rendőrség 200 méterre a stefánián) De mondom itt a felvétel vannak térfigyelőkamerák... Ha tudom vigyem be a felvételt, vagy a hivatalos eljárás az hogy ők majd bekérik az üzemeltetőtől, mondom fasza, bevinni nem tudtam, mert aaz őrnek ugye nincs hozzáférése. Szóval erről ennyit hogy gyorsan utána lehet menni. a rendőrség előtt 2 órát vártam, mire bejutottam, olyan bunkó volt az összes hogy kiosztottam a felét, hogy vegyenek vissza. Meg is kérdeztem mért nem tudtak kijönni, erre nincs ember. mondom érdekes kiléptem az irodából, pont két járőr sétált, velük jöttem ide, meg is kérdeztem őket nem jönnének be néznék, meg, erre ők hát azt úgy nem lehet. Portán a rendőr amikor mondtam, hogy ha 2 órát kell várni kint akkor adok egy telefonszámot, hogy csörögjön rám legyen szíves mert 200 méterre dolgozom, inkább ott várnám meg. Erre ő az törvényelennes, mert előnyben részesítene a többiekkel szemben :W elhoztam a zár két darabját,erre meg közölte, hogy mit csodálkozok, hogy elvitték egy sima görgős zárral, majdnem kiszedtem a helyéről.

Egy vastagabb görgős záram volt csak, bordót akartam, csak sehol nem volt raktáron 90cm s, pont a héten akartam végre rendelni :((( , ráadásul sehol nem hagytam ot csak a cégnél, ami elvileg őrzött :W Szóval volt egy jó bringám, annyiér mint még életemben soha, használtam március 31. óta :O Valamelyik rendőr meg benyögte, hogy örüljek, hogy nem az autómat vitték el az drágább, majdnem orrba végtam... Pályakezdőként nekem most ez volt a nagy érték, majd ha milliomos leszek, lehet leszarom, ha évente 2 őt kell vennem.

Bocs, hogy ilyen bő lére lett engedve, nézzétek el, kicsit feldúlt vagyok. Ezért is kérem akinek boltos/van boltos ismerőse, adja tovább, ez az egy reményem. A másik hogy vagy cég, vagy az irodaház biztosítója megtéríti, a kárt, bár biztos sokat fognak kukacoskodni, és ha fizetnek is nem mostanában lesz.

(#16531) KaraDani


KaraDani
addikt

Nah de nem adom, fel nem leszek gyalogkakukk, nem félemlítenek meg :) Mennyiér lehetne összerakni városba nekem, egy SS-t, ami lehetőleg minnél, használtabbnak néz ki :) 2hónapja nincs bérletem, nem fogom megtörni a dolgot :) Van otthon egy régi országúti, esetleg abból ki leheten hozni valamit? Szóval kéne egy olcsó városi bicaj, aztán ha ez meglesz meglesz, ha nem és fizet a biztosító akkor veszek egy jobbat túrázni már csak azért is...

(#16532) tzimash válasza KaraDani (#16526) üzenetére


tzimash
őstag

basszus... :((( szóval csak nevében volt őrzött az a tároló...
gondolom felelősséget nem vállalnak az otthagyott bringákért...
eddig csak egyszer voltam bringával melóban, akkor is óránként megnéztem megvan-e még...
az egyik bizti őr még viccesen meg is jegyezte, hogy mindjárt hozza az erővágót... ..nyádat! - gondoltam.
az előző bicómat ellopták, feljelentést nem tettem, nem kerestettem, aztán egy hónap múlva kaptam egy "fülest", hogy hol van, ki lopta el, és ott volt. tudom ez téged nem vígasztal, de talán ad valamennyi reményt.

(#16533) KaraDani válasza tzimash (#16532) üzenetére


KaraDani
addikt

remény hal meg utóljára, én valakiből kirugdalom a zsét...

(#16534) ludsimon válasza KaraDani (#16530) üzenetére


ludsimon
veterán

Drukkolok, hogy előkerüljön.

Jövő héten nekem is le kell zárnom forgalmas helyen a bringát.
De ezek után nem is tudom... lehet betolom a 3 m2-es boltba. :DDD
Kamuzok egy nagyot, hogy nincs záram. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#16535) KaraDani válasza ludsimon (#16534) üzenetére


KaraDani
addikt

Nyugi bicajboltba, pl ridebikeba a récseibe én is betoltam, sehol nem hagytam kint, kivéve kétszer tesco előtt, de mindíg egy legalább kétszer annyiba kerülő monti mellé zártam, és akkor két zárral :)

(#16536) ludsimon válasza KaraDani (#16535) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem biciklibolt lesz, telefonbolt. :DD
Nagyot fognak nézni. :))

undefined

(#16537) Dirtyz válasza KaraDani (#16531) üzenetére


Dirtyz
őstag

Huh, ez kemény... Sajnálom a dolgot.
Bikemag-on nézz körbe ki lehet fogni valami kikukázott országúti vázat, vagy komplett bicajt, pölö.

7-8 éve nincs bérletem, azóta nem is ültem (álltam) a magyar királyi tömegközlekedés semmilyen viszonylatán. :N
Tömegközlekedéssel legutóbb Amszterdamban (májusban), Rómában (két éve) és New Yorkban (öt éve) közlekedtem. :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#16538) KaraDani válasza Dirtyz (#16537) üzenetére


KaraDani
addikt

Iszonyat régi Országútim van otthon, lehet az lesz felújítva. Utána még az jutott eszembe, egyórával azelőtt mentem ki kajálni, ha pont akkor lettek volna ott... Nem mentek volna el a lábukon sem, nem hogy a gépemen.

(#16539) looser válasza KaraDani (#16530) üzenetére


looser
addikt

Hát ez most így estére kiverte nálam a biztosítékot... :((( Tudom, naponta százat elvisznek, de azt hallani, hogy államilag fizetett védelmezőink így sz*rnak a polgár fejére. A két gyerek egyébként szerintem meglesz.
Engem a Nyugatinál raboltak ki, a saját hülyeségem miatt, de a zsaruk azzal sem akartak foglalkozni, mondták, hogy ne tegyek feljelentést, mert a papírjaimat anélkül is kőrözik. Hát nem így volt, ezt az okmányirodánál mondta a hölgy, akinél az új személyit csináltattam. Na, azonnal robogtam be a kispesti kapitányságra, ahol kijött egy nagydarab zsaru, mivel az ajtonálló kislány nem tudott válaszolnia kérdéseimre, s a bigfoot ezután jól leteremtett, hogy miért mondok kétfélét, miszerint a Nyugati őrsnél (a pályaudvaron) azt mondtam, hogy elveszítettem (a zsaru ajánlotta, mondván ha feljelentést teszek - ezt akartam én - az sok huzavonával jár, s a papírjaim miatt akkor sem kell aggódnom, ha csak bejelentést teszek az eltűnésükről), az okmányos hölgynek meg azt, hogy kiraboltak. Amikor ezt elmondtam, a jeti újra beindult, mondta, hogy az adófizetőknek többszázezer forintjába kerül egy nyomozás s még eredménye sem lesz, a kollégája pedig jót javasolt. Ezután jött a (vér)hab a tortán: ha mégis visszaélnek az iratommal, akkor azt majd kinyomozzák. Azt hittem, megüt a guta. Én nem akartam bajt, rájuk bíztam (kire másra?). Még nem veszítettem el a hitemet a magyar rendőrökben, de ezek az intermezzok nem igazán teszik népszerűvé őket. Az ember meg mit tehet? Megírja a saját nyomorát, ez az egy eszköze marad, a nyilvánosság.
Dani, ne aggódj, szerintem meglesz a bringád.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16540) KaraDani válasza looser (#16539) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem nem, de hát a remény hal meg utóljára, amit lehet megteszek. Amúgy édesapám rendőr volt, most nyugdíjas. Kaspováron, illetve Somogy megyében Bűnügyi osztályvető volt, szal elég sok rendőrt ismerek, és a közrendőrök elég nagy arányára igazak a rendőrviccek sajnos. Egy csomó tök jó fej értelmes rendőrt ismerek, de nem ebből van több sajnos.

(#16541) szatocs válasza becuszabi (#16524) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi szépen Neked is és Dirtyz-nek is, így már érthető. :)

(#16526) KaraDani - Ej, remélem épségben megkerül :(

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#16542) KaraDani válasza szatocs (#16541) üzenetére


KaraDani
addikt

Köszi! :R

Kép

(#16543) Xantomas válasza KaraDani (#16530) üzenetére


Xantomas
őstag

Sajnálom a dolgot. Mikor Óbudán, egy bizonyos bankban dolgoztam, akkor csúnyán néztek rám, hogy miért viszem le a mélygarázsba a bringát, hisz ott van fent a bringatároló. Ugyanezekkel az érvekkel álltam elő, és ugyanígy reagáltak.

Ez a lopás nagyon úgy néz ki, hogy azok ketten valahonnan kapták a fülest, hogy van egy jó bringa lent, és semmi komoly zár nem védi. Mélygarázsba nem túl gyakran mennek le, mert tudják, hogy kamera van.

Szerintem még most a hétvégén nézz ki a Verseny utcai piacra, és a Pecsába is.

Újabban megint egyre nagyobb az ellenségeskedés a bringások ellen, hiába ordítja a média, hogy milyen jó, növelik a bringabarát intézkedések számát. A rendőr tojik rád nagy ívben, mert az utak ku*vájának tart, a taxis szintén.
Egy gyökér paraszt miatt elestem, és levertem egy fehér Astra tükrét, mert a lipótszökevény taxist zavarta, hogy a körúton a külső sáv közepén megyek szinte nulla forgalomban. szépen mellém csorgott a külső sávban, felvette a sebességem, és szabályosan kb 50 m-en keresztül lassan, és fokozatosan oldalról rátolt a parkoló kocsisorra. Ablakot lehúzta, és csak annyit üvöltött, hogy "Ott a helyed kisköcsog!". Jobb kezem, felemeltem, a szeretet nemzetközileg egyezményes jelét felmutattam neki, amire válaszul annyit kaptam, hogy rámhúzta a kormányt, és taszított rajtam, a parkoló kocsisorra. Az előbb említett Astra tükrét elkaptam, a könyökömmel, letörtem, elvesztettem az egyensúlyom, és elestem. A taxis meg hatalmas gázfröccsel eliszkolt. Rendszáma csak nagyjábol van meg.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#16544) Xantomas válasza Xantomas (#16543) üzenetére


Xantomas
őstag

Mod: a taxis a belső sávban jött először mellém.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#16545) venember83 válasza Xantomas (#16543) üzenetére


venember83
nagyúr

Budapest szerencsére nem annyira nagy, ha pedig megvan az autó rendszáma (akár részlegesen is), akkor könnyedén megtalálható a taxis a társaságon keresztül. Elég drága dolog négy darab új gumiabroncs.

[ Szerkesztve ]

(#16546) Ariadne válasza KaraDani (#16542) üzenetére


Ariadne
őstag

Tedd fel ide is, hátha...

Nagyon dühítő, azt a gyönyörű bicót... :O Figyelni fogok az utcán én is, igen feltűnő az a bicó.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#16547) Dirtyz válasza Xantomas (#16543) üzenetére


Dirtyz
őstag

Rohadt köcsög :((

Védd a fákat, egyél hódot!

(#16548) Ariadne válasza KaraDani (#16542) üzenetére


Ariadne
őstag

Biztos nem vigasztal, de úgy tűnik, még egy Bordo sem jelent tutit... link :Y Ahogy böngésztem, olyat is láttam, hogy U-lakattal kötötték le korláthoz, erre elvágták a korlátot. Ha nagyon akarják, tényleg elviszik. A legdühítőbb, hogy épp azért tehetik meg ezt, mert nem keresik őket a rendőrök...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#16549) ludsimon válasza Ariadne (#16548) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó...

De oszlopot tépték ki a földből, nem vágták el a Bordot.

Tudták a dolgukat, hogy egy Bordoval nem lehet kikezdeni. :DDD

Szerk.:

Az első a jó, masszív korlát vagy kerítést keresni ami rendesen le van betonozva és kellően vastag.
A második tényleg ha valaki több órára otthagyja a bringáját kezdem érteni, hogy 2 zár kell.
Egy minőségi U lakat, és egy Abus.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#16550) lorcsi válasza Xantomas (#16543) üzenetére


lorcsi
veterán

rohadék taxis :((

de azért ki is lehetett volna védeni főleg ha kicsi volt a forgalom. én rohadtul utálom ha jön mellettem egy autó, ilyenkor direkt lelassítok és hagyom hadd menjen esetleg meg is állok. ez talán neked is segített volna, ettől függetlenül egy rohadt szemét volt a taxis :(((

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.