Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) brownus válasza Integra (#2149) üzenetére


brownus
veterán

sehogy, csak ha normálisan neveled, arra, hogy ne vegyen minden szart a kezébe és a szájába! és válogassa meg a barátait, hogy sportoljon, stb... akkor az igényei is mások lesznek.
ez szerintem kb. 90% nevelés és szülői hozzáállás kérdése, a maradék 10% meg az, hogy van-e annyira intelligens, hogy fel is fogja.

(#2152) Integra válasza brownus (#2151) üzenetére


Integra
titán

persze, ezek alap dolgok.. de nekem is van 15 év éjszakázás a hátam mögött és van tapasztalat is bőven, és akkor meglátok egy ilyet és komolyan megfordul a fejemben, hogy mi lesz.. komolyan nem láttam még ilyet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2153) ne_nezze válasza Integra (#2147) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

remélem ezeket "odafönt" is megnézik és el is gondolkodnak rajta.
aki ezt eladja nap mint nap ezzel etetném egy tükörszobában h lássa magán mit művel másokkal.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#2154) Integra válasza ne_nezze (#2153) üzenetére


Integra
titán

nemtől, kortól függetlenül, mindenkit, aki ilyet mer adni/eladni a másiknak, ott helyben...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2155) ne_nezze válasza Integra (#2154) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

túl humánus vagy.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#2156) ngabor2 válasza brownus (#2142) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ismét elolvastam, és néhány mondatból levonható, hogy ez nem butaság, hanem kőkemény szarkazmus. így elolvasva egészen máshogy jön át...

(#2157) brownus válasza ngabor2 (#2156) üzenetére


brownus
veterán

én a butaságot nem magára az cikkíróra értettem hanem erre a fasz kormányra, orbán és semjén párosára. azt vágom én is, hogy szarkasztikus a humora.

(#2158) IreN!CuS válasza Integra (#2147) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Hát nem egyszerű van még pár videó fent,de jól írtad gyomorforgató nem is néztem bele csak az egyikbe elég volt az is.Egyszerűen felfoghatatlan számomra . :(

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#2159) brownus


brownus
veterán

(#2160) betonfelhő


betonfelhő
tag

NORML's Legalize Marijuana Commercial
http://www.youtube.com/watch?v=Eu3_1N6t6vw

(#2162) Integra


Integra
titán

az új magyar drogstratégia
döbbenet mi megy itt, hihetetlen, hogy hülyék vannak mindenhol....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2163) betonfelhő válasza Integra (#2162) üzenetére


betonfelhő
tag

D: ... ér·tel·mi·sé·gi fo·gya·té·ko·sok

(#2164) zed01


zed01
őstag

Az alkohol többször veszélyesebb a fűnél

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2165) zed01 válasza Integra (#2149) üzenetére


zed01
őstag

Tudod nem a dezomorfin a gond a krokodilban (azt használták egy időben a gyógyászatban is), hanem az egyéb anyagok, amit a házi előállításkor használnak. A krokodil ékes példája a drogtilalom társadalom romboló hatásának.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2166) zed01


zed01
őstag

Beindultak a szcientológusok.

[link]

Jó üzlet a drogbiznisz, de ami a legdurvább, itt hirdetik magukat a PH-n.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2167) zed01


zed01
őstag

Ezt egy másik fórumon találtam:

Én az alkohollal voltam nagyon durva viszonyban. Évtizedekig ittam. Többször próbáltam abbahagyni, de nem sikerült. Majd a végén annyira kikészültem az alkoholtól hogy tulajdonképpen már inni sem bírtam. Elmúlt az elvonási tünet amit a család a háziorvostól felíratott andaxinnal kezelt és csak ültem és én is csak bámultam magam elé. Amikor megkérdezték hogy mi bajom azt válaszoltam, hogy ott vagyok ahol az álmok születnek és az oroszlánok sírnak. Vittek orvoshoz, pszichológushoz, de nem nagyon foglalkoztam velük. Egy régi barátom egyszer megkínált egy marihuanás cigarettával és újra tudtam nevetni. A fű gyógyított meg.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2168) zed01


zed01
őstag

Ilyenkor január 1-én szoktam röhögni a sok másnapos barmon.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2169) betonfelhő válasza zed01 (#2168) üzenetére


betonfelhő
tag

Na, remélem érthetően fogalmaztam. Mert NEM ellened, vagy a hozzászólásod ellen írtam az alant lévő mondatokat, hanem arra reagálva írom a véleményem. Szóval respekt és tisztelet, fellow ent.

Mindennel vissza lehet élni. Mindennel. És mindent túlzásba lehet vinni. A minden lehet legális, illegális, hizlaló, vitaminban vagy alkoholban gazdag. Burger Kinggel is vissza lehet élni (de azt nem fogják betiltani és kriminalizálni az azzal élőt). [Ezt úgy nagyjából Louis C.K.-től loptam]

De ez pont nem egy jó érv, hogy másnapos-összeokádós-gátlástalan-zombi, és a többi. Mert ez az állapot önkontroll és felelősség hiányában érhető el. Nem az alkohol a hibás. A használó. És az alkoholfüggőséghez is az azzal élő ember viselkedése és gátlástalansága vezet. (Én is ittam már többször alkoholt [jóhogy], részeg is voltam, másnapos is. Ettől nem lettem alkoholista, tapasztalatot azt szereztem.)

Másnaposnak lenni és üvöltve okádni meg lehugyozni a buszmegállót szerintem elsősorban felhasználói probléma. Szerintem ilyeneket arányaiban a 14-24 év közötti fiatalok művelnek többen (nem csak ők, nem azt mondom), no meg az alkoholisták (meg egyetemisták lol).
A függőségről (a fizikai állapotról) persze, hogy az "anyag tehet". De a használói viselkedés vezet oda. És amennyire hibás és ostoba (és torz, és szándékosan félrevezető) dolog a merev hozzáállás az egyéb (itthon illegális) könnyű drogokkal szemben a társadalomban és a jogban, ugyanannyira túlzó és visszás hasonló eszközökhöz nyúlni amikor az alkoholt kritizáljuk. Hiába sokkal (sokkkkkal) károsabb és nagyobb a romboló hatása minden tekintetben (a hibás drogpolitika miatt is).

Ez volt a véleményem.

(#2170) zed01 válasza betonfelhő (#2169) üzenetére


zed01
őstag

Tudod a hozzászólásoddal csak az a baj, hogy szilveszterkor társadalmilag elvárt hogy mindenki merev részegre igya magát, jan. 1-én a vezető portálok főcímében szerepel az, hogy hogyan kezeljük a másnaposságot és nekem mindössze csak ezzel van bajom. Én január 1-én jókedvűen, kipihenten és fitten ébredtem, szemben a többségi társadalom általános másnapos betegségével.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2171) Integra


Integra
titán

néma döbbenet...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2172) lorcsi


lorcsi
veterán

nem tudom volt e már ez a 2 videó
nem sima kender...komolyabb...de nagyon elgondolkodtató film
[link]

[link]

(#2173) lorcsi válasza lorcsi (#2172) üzenetére


lorcsi
veterán

friss folytatás

balázsról egy 2011-es

vajon ezek eléggé elrettntentő példák lehetnek a felnövő fiatalság számára, vagy ha megnézik csak legyintenek és simán lövik utána magukat ?

(#2174) eternam


eternam
tag

Szeretnék reagálni a mostanában a drogháborús propaganda által gerjesztett hisztériára, ami egy államokbeli kannibál és az illegális drogokkal kapcsolatban (LSD, fürdősó, stb) kialakult.

Nyugtassatok meg, nem minden alkoholfogyasztó ilyen, ugye?

Őrizetbe vettek egy 26 éves orosz kannibál nőt

Néhány hónap leforgása alatt a második kannibál nőt vették őrizetbe Oroszországban: a 26 éves hölgy áldozata egy rokona. A nő közös iszogatás után fojtotta meg akkor már az italtól eszméletlen áldozatát, feldarabolta, a holttest egy részét megsütötte, a többit pedig lefagyasztotta hűtőszekrényében. A nő nem tudott különösebb magyarázatot adni tettére, jelenleg orvosszakértők vizsgálják beszámíthatóságát.

Oroszországban legutóbb decemberben, Penzben került rendőrkézre egy 46 éves kannibál nő. Ő is egy ivócimborájával végzett, és ugyancsak azután, hogy mindketten a vodkáspohár fenekére néztek. A penzi emberevő csak a belső szerveket távolította el a holttestből, amelyeket hazavitt, és élettársával együtt megevett. A nő bevallotta, hogy gyakran evett általa megölt kutyákat és macskákat, és régi vágya volt, hogy megízlelje az emberhúst is.

http://index.hu/bulvar/hirek/127861/

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#2175) betonfelhő


betonfelhő
tag

Prince Ea - Smoking Weed with The President (Official Lyric Video) + Indiegogo Campaign
http://www.youtube.com/watch?v=n2QJ74U_W0w

Help fund an educational and creative musical experience in favor of legalizing marijuana for our global well-being.

http://www.indiegogo.com/theweedsong

(#2176) eternam


eternam
tag

Érdemes elolvasni:

http://www.saferchoice.org/content/view/24/53/

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#2177) eternam


eternam
tag

Ezt is érdemes elolvasni:

http://www.origo.hu/tudomany/20100129-kannabisz-alkohol-cigaretta-lista-a-drogok-veszelyessegerol.html

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#2178) brownus


brownus
veterán

(#2179) waithEard válasza brownus (#2142) üzenetére


waithEard
őstag

"A kábítószereseket gumibotozni kell, az anyagokat pedig tiltani, és biztos, hogy a világ legvidámabb drogstatisztikáinak országa leszünk. Az erőszak igenis hatásos."
Nyilván szarkasztikusnak szánták, de én egyetértek a cikk szerzőjével. :D Az erőszak tényleg csodákra képes.

Ahogy olvasgatom itt a hozzákat és cikkeket: a drogliberalizáció érve: mert az alkohol és cigi is káros....
Nekem volt alkoholista és drogos munkatársam is. Az iszákost lehetett kezelni, a drogost lapátra kellet tenni, mert hajítófát nem ért.
El kéne már oda jutni, ahová a cigivel sikerült végre, hogy lassan égő lesz rágyújtani.
A rengeteg propaganda meghozta a gyümölcsét. Ezt kéne az alkohol és drogok ellen is használni.
Ezért károsak az olyan szervezetek, mint pl a kendermag, meg az index és origo féle sopánkodó-népszerűsítő
cikkek.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#2180) brownus válasza waithEard (#2179) üzenetére


brownus
veterán

rossz oldalról közelíted meg a dolgot! az alkoholista is drogos, és nem tudom, hogy akit lapátra kellett tenni, az csak füves volt, esetleg keményebb cuccokat is tolt? nem mindegy! ne tegyetek egyenlőség jelet a kemény és a könnyű drogok közé!

nincs kedvem, se időm bele menni, de ezt tanuljátok már meg, hogy az alkohol is drog! idegméreg, keményebb és ártalmasabb mint a fű! teccik érteni? ha meg ezt nem tudjátok felfogni, mert hat rátok a viktor féle propaganda vagy éppen a jobbikos féle szakértők irományai, akkor tessék utána olvasni, tele a net hiteles szakvéleményekkel, írásokkal, én is linkeltem korábban már nem is egyet itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#2181) waithEard válasza brownus (#2180) üzenetére


waithEard
őstag

Igen, az alkohol is drog. Rossz, csúnya dolog. Elítélendő. Szerintem szép lassan be kéne tiltani azt is.
Ugyanez a véleményem a cigarettáról. Be kéne tiltani, mert rossz, büdös, egészségtelen.
1 éve szoktam le a cigiről (napi 3 csomagot toltam) és 5 éve a piáról. Szóval tudom milyen.
Bár be lett volna tiltva, akkor tuti nem szoktam volna rá!
És a fű is drog. Ráadásul már be van tiltva. Akkor mindenki tartsa be a törvényt. Ennyi.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#2182) betonfelhő válasza waithEard (#2179) üzenetére


betonfelhő
tag

Nem a véleményedet kommentálom, azt értem, és nem is támadom, hanem:
"Ahogy olvasgatom itt a hozzákat és cikkeket: a drogliberalizáció érve: mert az alkohol és cigi is káros...."

Nem, nem ez az érv. Olvass többet, vagy mást, vagy alaposabban, ha kíváncsi vagy az érvekre és a tényekre.

Mindenki más "szert" részesít előnyben, más véleménye van, más tapasztalatai, más rálátása, más ismeretei. Van amivel könnyebb visszaélni és azt túlzásba vinni - mint az alkohol, mivel legális, olcsó és nagyon addiktív is - van amivel nehezebb. Más hatással van rád minden szer, és minden szer más hátassal lehet mindenkire, ember függő.
A különböző szerek kémiai tulajdonságaiból adódóan, a testünkre gyakorolt hosszú- és rövidtávú hatásai alapján nagyon fontos, hogy különbséget tegyünk köztük és különbözőképpen szabályozzunk azokat. A jelenlegi és eddigi szabályozásokat (a rendszerek jellegéből fakadóan) mindig nagy mértékben befolyásolták a lobbi-szervezetek - akik a saját üzleti érdekeik alapján dörgölőznek és költenek, nem a tények és az emberek érdekeit nézik. Ez sajnos a jövőben sem lesz másképp, de alkalmanként van lehetőség olyan változtatásra is ami ésszerűbb és hasznosabb mint a korábbi szabályozás (ez is a rendszer jellegéből fakad).
Ahogy telik-múlik az idő, úgy szaporodnak az ismereteink, tapasztalataink vagy épp az előítéleteink. Bő fél évszázada (ha jól emlékszem) a kokaint vény-nélküli csodaszerként árulták, pár évtizeddel előtte pedig az Urániumot.
Az 1930-as években az Egyesült Államokban - szinte egyik napról a másikra - kikiáltották a cannabist az ördögtől való mocsokságnak, amitől a feketék megerőszakolják a keresztény fehér nőket, és a mexikóiak ellustulnak és bűnöznek. Egy nappal ezelőtt már Colorado és Washington államban is legalizálták a cannabis orvosi célú felhasználását. Bizony, sok hasznos és kellemes hatása van orvosi szempontból is.
A legfontosabb dolog: az önuralom (moderáció), mindent túlzásba lehet vinni (a víz ivást is).
http://www.youtube.com/watch?v=LrPdDEutlMw&t=2m27s

Véleményt formálni lehet előítéletek és tények alapján is, lehet, de nem mindegy.
Szerintem az önuralom és a tolerancia a fontos. Olyan mint a türelem, néha elveszítjük, de ha erőlködünk egy kicsit és gyakoroljuk, megtarthatjuk és nehezebben is veszítjük el - ha uralkodunk magunkon (és nem másokon).

(#2183) ngabor2 válasza betonfelhő (#2182) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem az orvosit legalizálták, ez a lényeg. az már több államban legális egy ideje.

(#2184) betonfelhő válasza ngabor2 (#2183) üzenetére


betonfelhő
tag

Igen, a rekreációsat is, hülyeséget írtam, köszi a kiigazítást :D
Szembe mentek ezzel a szövetségi törvénnyel, példaértékű lehet ha marad.

(#2185) ngabor2 válasza betonfelhő (#2184) üzenetére


ngabor2
nagyúr

csak tudnám, minek választják ennyi felé. aki eddig nem akart, ez után se fog hozzányúlni. és ilyenekből van a legtöbb. innen is meg lehet közelíteni dolgot, nem csak a másik oldalról.

(#2186) eternam válasza betonfelhő (#2182) üzenetére


eternam
tag

Baromira unalmas a drogháborús propaganda által elhülyített embereknek mindig ugyanazt magyarázni. Én már neki sem kezdek, mert minek? Meggyőzni őket úgy sem lehet, legfeljebb megvárjuk amíg szépen kihalnak mint a dinoszauruszok.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#2187) eternam válasza waithEard (#2179) üzenetére


eternam
tag

Ahogy olvasgatom itt a hozzákat és cikkeket: a drogliberalizáció érve: mert az alkohol és cigi is káros....

Bizony ám hogy káros! Egyrészt sokkal károsabbak mint a fű, másrészt a társadalmi veszélyessége is sokkal nagyobb mindkét szernek (az alkoholé épp négyszerese). És akkor ehhez képest melyik szer a legális? Na melyik? Melyik szernek a fogyasztói mondják azt a fűszívóknak hogy ne füvezzenek? Ez a röhej, érted? Kicsit olyan érzésem van hogy más szemében a szálkát, magáéban a gerendát nem. De ne ezért legalizáljunk. Hanem azért mert most figyelj, a drogtilalom egyik drog esetében sem oldotta meg a problémákat, és ráadásul csak fokozza a bajokat. Most mondok egy példát ami aktuális. Az USA-ban mikor betiltották a marihuanát volt 60 ezer zömében spanyol ajkú fűszívó. A tilalommal eljutottak odáig hogy már a 90-es években 20 millióan voltak és amely szám azóta is csak nő. Ezért is legalizálták a marihuánát már két államban is, ugyanis mivel a drogtilalom az okozója a fogyasztók számának a növekedésének, akkor előbb-utóbb annyira felduzzad a marihuána fogyasztóinak a száma hogy többségbe kerülnek a legalizálást támogató emberek.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#2188) betonfelhő


betonfelhő
tag

http://www.latimes.com/news/science/prescription/la-me-prescription-deaths-20121111-html,0,2363903.htmlstory?main=true

Legal drugs, deadly outcomes

Prescription overdoses kill more people than heroin and cocaine.
An L.A. Times review of coroners’ records finds that drugs prescribed by a small number of doctors caused or contributed to a disproportionate number of deaths.

Az ilyen dolgokat pedig még inkább szereti a média agyon hallgatni.

(#2189) eternam


eternam
tag

Akkor megkezdem a felkészülést a szilveszteri ivászatokra:

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#2190) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit off kérdés, de tudnátok nekem mondani drogos filmeket? Akár fűvel, akár mással kapcsolatosat. A How High és a Requiem For A Dream megvolt, a Trainspottingot a hétvégén tervezem megnézni. A témához addig nem szeretnék hozzászólni, amíg nem olvastam végig a topikot, de ezen is rajta vagyok. :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#2191) brownus válasza r4z (#2190) üzenetére


brownus
veterán

füves filmek/sorozatok:
savages, saving grace, Pineapple Express,
weeds - sorozat, első pár évad nagyon jó

drogos filmek/sorozatok:
Fear and Loathing in Las Vegas, blow, egy kosaras naplója, traffic
breakin bad - zseniális sorozat (meth)

(#2192) brownus


brownus
veterán

http://nol.hu/lap/forum/20130110-titokzatos__uj_betegseg :) az egyik szemem sír a másik nevet

(#2194) Def26


Def26
félisten

Nálunk a környéken baromi sok növény nő, aminek a levele tök ugyanolyan mint a vadkenderé. Azért kérdezem, mert tavaly (falu szélén lakunk, Felcsút) már a kerítés mellett is nőtt egy csomó. Majd idén csinálok róla fotókat. Ez lenne a vadkender? :F

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2195) degu


degu
senior tag

A kérdés már eleve egy szillogizmus!
És a kendernel nincs *pro*,mert az tudatmódosító.
Az alkohol mértékkel,és élvezetból /nem szenvedélyből!/fogyasztása-szerintem veszélytelenebb,mint a kender,vagy bármely drog,mert a drogot nem lehet *mértékkel*és élvezetből fogyasztani.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2196) eternam válasza degu (#2195) üzenetére


eternam
tag

Azért írod ezt, mert beszoptad a mindenhonnan ömlő szennyet, a drogháborús propagandát.

Az igazság:

http://itcafe.hu/tema/kender_pro_es_kontra_eszervekkel/hsz_2056-2056.html

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#2197) degu válasza eternam (#2196) üzenetére


degu
senior tag

Hát tudod,én semmilyen szinten nem hiszek az olyan *érveknek*,amik mögött iszonyú nagy pénzek húzódnak meg! :(

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2198) eternam válasza degu (#2197) üzenetére


eternam
tag

Ha a listának nem hiszel, akkor neki nem hiszel, akinek egy kicsit több rálátása van a függőségi állapotokra és azok kezelésére, mint neked.

http://www.hopkinsmedicine.org/psychiatry/expert_team/faculty/H/Henningfield.html

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#2199) ngabor2 válasza degu (#2197) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mint például az alkohol- és dohánymaffia, a háború, vagy a gyógyszergyárak? ezeknek mindnek ellensége a kender.

(#2200) degu válasza ngabor2 (#2199) üzenetére


degu
senior tag

Nem értem...hogy kerül a csizma az asztalra? :F
/Mert tk. ide sorolható a parkolómaffia,a mobil-maffia,az albán maffia...és különben is...sz*r a világ,amiben az egyedüli jó...a kender!/
Meggyőztetek! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.