Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) Andraskiss6 válasza KAMELOT (#16200) üzenetére


Andraskiss6
kezdő

Na igen , én is azt használok, de előtte ledurvázom papírral is hogy kevesebb törlő kelljen.

(#16202) Tüzi

Mai etap fehérvár-manerbio, 1 percem maradt a végén.
Az nem olyan rossz azért szerintem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16203) Zolás


Zolás
addikt

Nemrég szóvá tettem ezt a dobfék fetisizmust, egy kezdő áron húszmilliós elektromos autónál. A válasz erre az hogy a dobfék sokkal jobb, meg igénytelenebb, meg minden. Szóval azóta egyre több drága verda alatt látok dobféket. Hátrafelé fejlődünk. Pedig előre kell menni, nem hátra!
Személy szerint senki sem fog tudni meggyőzni arról, hogy húszmilliót adjak egy dobfékes autóért.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16204) Tüzi válasza Zolás (#16203) üzenetére

Azt nem tudom, hogy a dobfékre hogyan oldják meg a menetstabit/abs-t?
Két dobfékes autóval volt dolgom eddigi mindkettő befagyott a télen :D
Jó, a volvomon is a rögzítőfék az dob volt, de az üzemi az tárcsa. Szóval amolyan hibrid, de annál jobbat még nem csináltak szerintem. Mármint megoldásnál.
Amúgy ez az egész csak a fillérbaszásról szól, nem kell hátra vinni fékcsövet, munkahengert, féknyerget, stb.
Ennyi.
Ha egy autón tudnak fogni 3000 forintot ezzel, akkor meg fogják fogni. Ezért hagyták el már a géptető kitámasztót, szigetelést, stb .
Nevetséges, hogy egyre drágábbak az autók, de egyre szarabb, igénytelenebb, néha már egyenesen szarrágósan fosabb megoldások vannak rajtuk...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16205) Zolás válasza Tüzi (#16204) üzenetére


Zolás
addikt

Ezt a hibrid dobfékes-tárcsás dolgot még nem láttam sehol. De igazából amióta az iPhone kihagyta a töltőt a dobozból, mert védi a környezetet meg minden, azóta minden szart el lehet adni. Dacia Logan kombi 0.9 köbcentis miniturbós motorral? Jöhet, még várólista is van! A mának gyártunk, legyen eladva, aztán ha öt év múlva kuka, vegyél másikat.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16206) HoTaZo válasza Tüzi (#16190) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akár hiszed, akár nem, menni fog. Holnap déltájban ott leszek!

Hú, ezzel a számmal letaglóztál. Nekem finomabb hangulatú dalok kellenek, pl.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16207) HoTaZo válasza KAMELOT (#16195) üzenetére


HoTaZo
őstag

'89-ben kerültem egy olyan szállóra, ahol döntő többségben arabok voltak. Ott végig ki voltak rakva a vizesplalackok. Papírt csak az ülőke tisztítására használták.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16208) Somatom válasza Zolás (#16205) üzenetére


Somatom
veterán

Valami noname márka személyautóiban láttam ilyen hibrid megoldást. Megvan! Mercedes-Benz. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16209) Zolás válasza Somatom (#16208) üzenetére


Zolás
addikt

Sajna én leragadtam a 20 éves vasaknál, és ahogy jelenleg alakulnak a dolgok, ez nem fog változni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16210) Somatom válasza Zolás (#16209) üzenetére


Somatom
veterán

Olyan fiatalokkal nincs tapasztalatom. A W114, 115 -ben (1968-76) biztosan ezt alkalmazták és sztem később, a W123, 124 -ben is ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16211) Freiherr válasza HoTaZo (#16206) üzenetére


Freiherr
őstag

Erre csak ezt tudom mondani [link] ;]

XXX

(#16212) KAMELOT válasza Freiherr (#16211) üzenetére


KAMELOT
titán

Aztak ... mekkora szöveg :DDD

HoTaZo: Fujjj...azokat ne is mond. Jobb kézzel eszik, bal kézzel mossa a xaros seggét tiszta vízzel. Az minden csak nem mosás. Undorító nép.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16213) Qtya123 válasza Somatom (#16208) üzenetére


Qtya123
őstag

Több gyártó alkalmazza. Nekem is ilyen volt a Lexusban, én szerettem, sosem fagyott be.
Mondjuk én nem is nagyon szoktam kéziféket húzni, se télen se nyáron. Csak akkor, ha valami nagyon meredek lejtőn állok meg.

Én ennél a spóroljunk autónként 0.5 eurót dolognál ott akadtam ki, mikor anno megjelentek a Volkswagenen, Skodák, Audik úgy, hogy a jobb oldali visszapillantó tükör kisebb volt, mint a bal. A kezeit darabokra törtem volna, aki kitalálta. Nekem, mint szimmetria fétises számára ez a látvány különösen fájt.

(#16214) Tüzi válasza Qtya123 (#16213) üzenetére

Használd csak, azért hívják rögzítőféknek, hogy ne a hajtásláncot terhelje az autó súlya. Megállsz, rögzítő, kuplung ki, menetirányi sebességbe, és kíméled a technikát. Nekem anno visszaadták a kölcsönbe adott autómat, hogy leállás után elment belőle az erő, és alig bírtak hazajönni vele. Mondom aztán ezt hogyan sikerült? (Volvo855, T5, faék motor).
Hát tényleg szar hangja volt, alapjárat 1200on, és a turbó töltött... hát mondom ez wtf.
Kellett egy hét mire rájöttem, hogy ne a saját agyammal gondolkodjak, ezért ránéztem a vezérlésre. Szívó oldal 3al előre, kipuff oldal 4el hátra ugorva.
Később hagytam anyámékat vezetni, beültem hátra, mert mentünk valami motyoért, futóval.
Akkor fejtettem meg a rejtélyt. Meredek lejtőn, egyes, rögzítő nélkül álltak meg, hátulról tolt a futó, majd még el akartak kezdeni pakolni rá.
Ja, persze én voltam a fasz, hogy ne magyarázzam már meg, hogy hogyan kell parkolni, blablabla.
Utána mondtam, hogy lehet akkor kölcsönkérni más autóját.
lol

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16215) Somatom válasza Qtya123 (#16213) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyémen automata a kézifék, külön ki kell oldogatnom megállás után.
Több autónál alkalmazták az asszimetrikus tükröt. A Merci nemtom mikor kezdte, de 1984 -ben a W124 -en már biztosan ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16216) Somatom válasza Tüzi (#16214) üzenetére


Somatom
veterán

Sokat áll az atóm. A melóhelyemmen két hetet, síkon. Minek a kézifék? Ne tudd meg, hogy veri a tárcsa a betétet, amikor két hét állás után a fékre lépek és a behúzott kézifék miatt csak a betét alatt nem rozsdás a tárcsa..

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16217) Tüzi válasza Somatom (#16216) üzenetére

Valaki beléd tolat, akkor nem a váltót bassza szét, csak eltolja a gumin az autót.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16218) Somatom válasza Tüzi (#16217) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt ugye viccnek szántad. Ha vki úgy tolat belém, hogy hazavágja a váltót, akkor már a karosszéria munka miatt is gtk. Egyébként síkon nem kell egyesben hagyni a váltót. Jó oda a negyedik is. A kézifék befagyása valószínűbb, mint az olyan beletolatás, aminél a váltó is sérül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16219) Qtya123 válasza Tüzi (#16214) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó, hát az egyértelmű user error, hogy meredek lejtőn, futót pakolgatnak és az autó csak egyesben van.

Az esetek 99%-ában sík helyen parkolok és legtöbbször nem út szélén, ahol nekem tud úgy tolatni, hogy "eltolja" az autót, hanem merőlegesen parkolok, az autó végénél padka. De enyhe lejtőn sem húzom.
Egyik autónak sem lett a váltójával, kulpung szerkezettel baj, hogy így parkolok. Apám is így parkol, ő is és én is 8-10-12 éven át használunk 1-1 autót és majdnem 20 évesek, vagy, több, mire mennek a háztól. Sosem volt váltó probléma.

Én ilyenre nem fogom behúzogatni a kézit, közel 20 éve így parkolok minden autóval. Én is azt mondom, hogy sokkal nagyobb eséllyel fagy be a kézifék (vagy nyúlik meg szép lassan a bowden), minthogy bármilyen negatív hatás, vagy sérülés legyen a fenti felhasználásom mellett abból, hogy nem húzok kézit.

[ Szerkesztve ]

(#16220) fesii


fesii
aktív tag

Azért automatánál nagyon nem mindegy. Általában tálcával mozgatok néhány autót, de azok első kereke nincs a tálcán.
Leálláskor elég komoly erőkifejtés kell hogy kivegyem P-ből.
Plussz reccsen akkorát hogy biztos legalább mínusz 2 év az életéből. :DDD Jó hallani amikor egy x7 BMW vagy m packetes reccsen akkorát hogy még nekem is fáj. :D

(#16221) HoTaZo válasza KAMELOT (#16212) üzenetére


HoTaZo
őstag

Pedig, hidd el, nagyon tiszták. Egészségesebb (és környezet kímélőbb), mint a papír vagy a popsikendő! Jártam lakásaikban, ettem velük, arabbal, feketével. Ha nem ellenségesen közelíted meg őket, akkor nagyon barátiak, kedvesek.
Pedig kibontott hajjal, Metal pólóban, weskó csizmában állítottam be hozzájuk. Lestek persze, haver kuncogott. Csizma le, kézmosás, kézfogás, bemutatkozás. Máris megnyertem őket. Haver húga közelített, tudtam hol a határ. Olyan tisztaság volt ott, hogy kevés fehér családnál láttam olyat. Az anya a főnök otthon!
Nem szabad előítéletekkel közelíteni. Amikor az apa kínált teával, tudtam hogy elfogadtak.

Freiherr : Nem tudom, sose jött be nekem a figura. Pedig van francia pipi-caca-bite-chatte humorista, csak ő, nekem, klasszisokkal jobb.
De, értem a hasonlatot. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16222) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Voltam megint boltban.
Kíváncsi voltam a mosószerre. Párom mondta, hogy próbáljuk meg a kapszulát, 0,28€ egy adag. A többi már csak becsúszott. :DDD
[kép] [kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16223) Somatom válasza fesii (#16220) üzenetére


Somatom
veterán

Az automata más, mert annál nem tudod máshogy oldani a kapcsolatot. A stiftesnél viszont nem kell terhelés alatt kierőszakolnod üresbe, mivel ott a kuplung.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16224) KAMELOT válasza HoTaZo (#16221) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem azt, mondtam hogy nem tiszták, hanem hogy ott mossa a tiszta vízzel, aztán xarxagú a keze. Mert ha szappannal mossa akkor semmi gond.

Rendes mosópor mennyi volt (mennyi mosásos?) ?
TIRES az micsoda a képen?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16225) HoTaZo válasza KAMELOT (#16224) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azt, hogy bent használ -e szappant, azt nem tudom, mert nem voltam velük bent, nem érdekelt. De kijőve igenis mosták a kezüket alaposan, nem csak lögybölték.

Mosóporok

A Tires az valami barbekju szósz ízű sós valami. Párom kedvence. Ugyanaz, mint a másik boltos képen a Fritos.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16226) KAMELOT válasza HoTaZo (#16225) üzenetére


KAMELOT
titán

Most 2€ nem fog senkinél összedőlni a ház. :)
ARIEL 30 mosás....képen 7€
ARIEL 100 mosás....SK üzlet 23€

Tires...az finom lehet :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16227) HoTaZo válasza KAMELOT (#16226) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem gondolom én se.

Biztos, ha párom szereti. De az ilyen neked nem való! Rontja az izom-zsír arányosan! ;]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16228) Tüzi válasza HoTaZo (#16225) üzenetére

Na!
Járt úton trappolok?
Most jöttem ki onnan :D
Aztán -bár nem kértem- kaptam ilyet is
[kép]
:DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16229) HoTaZo válasza Tüzi (#16228) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mi ez?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16230) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Ma is kifogtam a javát! 9 óra óta vagyok a felrakónál, rámpára állást egy villanyoszlop "segítette ", megoldódott. Rakodás: hordókba rakott akkumulátorok. Aztán elkezdi két magasba rakni. Állj! Mennyi, hogyan, miként? Azt se tudják, hogy mennyi egy raklap (4 hordó) súlya. Első sor 4 raklap utána kettesével, majd megint 4-esével. ¾-nél súly ellenőrzés, 13,5t a húzon. Ezt akárhogy tölti utána, már nem fogja kiegyensúlyozni. Kiszedés, 2 raklappal hátrébb megint 4-esével. Kész, kontroll. Súly, mindenhol ok. Papírok, ad egy árva CMR -t, megbízásában annyi állt, hogy lerakó CMR szerint. Na, most kiderült, hogy Recykling ... Kft. Semmi ADR papír, semmi ANNEX VII. Mostanra kaptam valami ADR kísérő papírt. Megy az egyeztetés a megbízóval , hogy hulladek-e, lesz-e ahhoz más papír. Amit kaptam papírt, azon írnak valami Annex II-t, de olyat nem adtak.
Fogalmam sincs, hogy kell-e hozzá valami más. Várom a start fényeket, de már kezd félvászon, hogy ezek is, a megbízó is tök felkészületlen.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16231) HoTaZo válasza HoTaZo (#16230) üzenetére


HoTaZo
őstag

*félvászon=belb@szni

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16232) Tüzi válasza HoTaZo (#16231) üzenetére

Felbaszni (((:

Megálltam a bolt előtt, kijöttem, már várt a rendőr.
40 juro.
Mondtam neki, hogy ennyit megért az autó a cuccom és a rakomány biztonsága. Kérdezi miért mondom ezt. "La Jonquera"
Értette :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16233) HoTaZo válasza Tüzi (#16232) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, még az se jött össze... :W

Ha valamelyik bolt közeli ketrecesbe (pl. a teknőcösbe) mentél volna, a pénztárnál lepecsételtetted volna a blokkot, azzal mész a parkoló pénztárához , ott érvényesítik a parkoló jegyet és ingyen parkolhattál volna, biztonságos helyen.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16234) Somatom válasza Tüzi (#16232) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért is hordom magammal a rollert. Az sem gond, ha pár Km -rel arrébb van a bolt. Hétvégén lehet városnézés, strand, étterem, stb. Jobban el tudok távolodni a fülkétől.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16235) Tüzi válasza HoTaZo (#16233) üzenetére

Ezt nem tudtam, legközelebb alkalmazom :)
Sose kaptam még ott semmit, évek óta oda parkolom az aktuális szekeret... na mindegy.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16236) Tüzi válasza Somatom (#16234) üzenetére

Kellene venni egyet, de az ebben a fülkében most se igy, se ugy nem férne el.
Ja, kész lett a bikakábelem legalább :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16237) HoTaZo válasza Tüzi (#16235) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az a jó ott, hogy beszélnek franciául is, én meg szoktam kerdezősködni. ;)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16238) Tüzi válasza HoTaZo (#16237) üzenetére

Aláírom :) De nekem az kimarad, elég lesz az ötödiket beszélgetés szintre megtanulni, és nem összekeverni őket...

btw, 4 vezetésből leértem Lisboa-ba. 2*10 és 2*9. Koppra kivezetett időkkel meglett a 3200km, az utolsóból még maradt is 7 perc :D
Fehérvár-Manerbio-Montpellier alá-Madrid elé-Liszabon

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16239) HoTaZo válasza Tüzi (#16238) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor sikerült leraknod is?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16240) Tüzi válasza HoTaZo (#16239) üzenetére

Nem, szombatra átrakták, biztos ami biztos.
De le lehet érni kedd reggel-péntek dél idő alatt.
Az más kérdés, hogy még egyszer nem fogok, ennyi éjszakás vezetést beosztok 2 3 hónapra.
Bagoly-transos idők már elmúltak... Azért kel fel a Nap, és azért nyugszik le, hogy mutassa mikor kell dolgozni.
A többi az alvás, pihenés, edzés, tanulás...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16241) Somatom válasza Tüzi (#16240) üzenetére


Somatom
veterán

Ráadásul az egyszámjegyű órák alvásra, vagy bulizásra valók. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16242) HoTaZo válasza Tüzi (#16240) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha dolgoznak szombaton, akkor jó.
Én biztos, hogy nem erőltettem volna, de te vállalkozó vagy, ha már megvan a hétfői felrakód, akkor még át is tudsz állni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16243) Somatom válasza HoTaZo (#16242) üzenetére


Somatom
veterán

Mi ez a szombat hajnali zizgés? Csak nem meló? Én mindjárt indulok fusizni. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16244) HoTaZo válasza Somatom (#16243) üzenetére


HoTaZo
őstag

De,a még át kell jutnom Szlovéniába.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16245) Tüzi válasza HoTaZo (#16242) üzenetére

Megvan, de jó nekem itt a vw-nél. Zuhany, wc, víz, világított parkoló, minden van.
Nem megyek én innen sehova :D majd hétfő reggel.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16246) Somatom válasza HoTaZo (#16244) üzenetére


Somatom
veterán

Én már végeztem a lakókocsi úzogatással. Home, sweet home, tévé, házi pöri, sör. Aztán megborulok, mert ettől a hajnali kezdéstől nagyon meg vagyok viselve. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16247) HoTaZo válasza Tüzi (#16245) üzenetére


HoTaZo
őstag

& Somatom
Jó nektek! Én meg dugóból álltam ki a lezárt parkoló kihajtójára egy 45 percesre, erre beindult a sor... :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#16248) Qtya123


Qtya123
őstag

Tüzi: Lehet Neked is ez a csapat szopkodta le a gázolajat - [link]

(#16249) Tüzi válasza Qtya123 (#16248) üzenetére

Nincs itt semmi baj, kar levág, sóval behint, és jó utat, hosszú életet.
Bár, ezek után nincs min meglepődni... [link] lopnak azok mindent... földet, zászlót, himnuszt, gázolajat...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16250) Tüzi válasza HoTaZo (#16247) üzenetére

Sikerült megállni?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.