Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) bodva válasza ST05 (#9049) üzenetére


bodva
aktív tag

Azért az A10-et ne becsüld le. Nagyon jó kis proci rohadt jó IGP-vel!

Szóval okosan becsüld le azokat az FM2-es foglalatú procikat :)

(#9052) ST05 válasza #70339072 (#8745) üzenetére


ST05
őstag

honnan veszitek hogy krómozás a réz sapi? csak azért mert azt nem mondhatjátok hogy fémezett réz?
ránézésre kicsit sem tünik krómnak akkor már ha tippelni kellene, vmi magnézium ötvözetre sokkal inkább hasonlit,, van valami nyoma ennek hogy folyton ezt irjátok króm,?

(#9053) #70339072 válasza ST05 (#9052) üzenetére


#70339072
törölt tag

Igazad is lehet, lehet tényleg hogy valami ótvar ötvözet csak. A lényeg a costa rica sapkája alul meg lett kicsit csiszolva mikor lepengéztem, és meglepődtem én is mikor előbukkant a réz.

Ebben a mondani valómban ha visszaolvasol csak annyi volt a lényeg, hogy lehet hogy az a fém bevonat design-os, azonban a tuning összes szempontjait figyelembevéve lehet hogy hátrányos.

Hővezetés szempontjai fizikai tényeken alapúlva (általános iskola 7. osztály)

Ezüst,
Réz
Aluminium.

Az aranyat kihagyjuk ugyebár mert aki azzal akar hőt vezetni az se ide jár..

:)

(#9054) ST05 válasza bodva (#9051) üzenetére


ST05
őstag

senki se becsülte le, hol olvastál ilyet, lol csupán azt irtam, hogy azt is kellemes 35 ért lehet kapni, és szerintem a piac, vagy az intel erre reagálva mellé árazta. hogy versenybe legyen ,

(#9055) ST05 válasza ST05 (#9054) üzenetére


ST05
őstag

de fogalmazhatok ugy is hogy a 38 e ft, azért picit huzos volt az i3-3225 ért, és nem valoszinü hogy marhára fogyott, annyira meg biztos nem kapkodják mint azt az a10-et, és hogy maradjon piaca, elég hamar elég sokat esett az ára

(#9056) bodva válasza ST05 (#9054) üzenetére


bodva
aktív tag

Már 30, és csak azért írtam, mert úgy tűnt, hogy lebecsülöd a képességeit :)
A hétvégén raktam össze egyet és így első kézből tudom, hogy milyen korrekt kis proci :)

5GHz-t bírt léggel és csak egy Hyper212+ hűtötte (igaz nem gyári ventikkel).
Az IGP is simán felhúzható volt 1013MHz-re :)

De ez nem ide tartozik, csak megosztottam, hogy elég jó kis proci lett :)

(#9057) ST05 válasza #70339072 (#9053) üzenetére


ST05
őstag

sok egyéb szempont is van ,mint a hövezetés, ezen csak ti pörögtök ennyire, én az i3-amammal 45 fok maghönél masszivan megáll ( kupak 35-37 ) azt hogy ti nem RENDELTETÉS-szerüen jóval több feszt és frekit kicsikartok belöle 80 fokokig más kérdés,
szempont az is, hogy az az általad le ótvarozott ( mert ugye ettöl jobb napod lesz h egy világcég termékét leótvarozod) szval az is szempont hogy biztos vok benne hogy nem vezeti az áramot ez az ötvözet.
ezzel azt akarom mondani, hogy az az ötvözetnek sok egyéb tulajdonságnak meg kell felenie, és ezen körülmények között biztos vagyok benne hogy jó hövezető is egyben. hidd csak el nyugodtan ,hogy erre ők ,külön kifejlesztették azt a bizonyos ótvar ötvözetet. és finoman utalni akartam hogy ne krómozd le azt amiröl fogalmad sincs, attol mert más szót nem ismersz

(#9058) fanti válasza tikshow (#9046) üzenetére


fanti
addikt

Biztos, hogy nem 50%-al gyorsabb, annál kevesebbel.

Nem lebecsülni akarom az i7-es processzorokat a maguk HT megoldásával, csak szerintem rendkívül kevés azon alkalmazások száma, amelyek tényleg nagyon jól hasznosítják azt. Ezen alkalmazások alatt elérhetik az 50%-ot talán, de jobbadára maradjunk a 20-30% tartományban szerintem.

Nekem is volt 1156-os platformon i7-870, tehát nem pusztán tippelgetek.

És sajnos csakugyan voltak olyan programok, ahol ajánlott volt letiltani a HT-t BIOS szinten és úgy futtatni őket, bár ezen programok száma is nagyon kicsi volt.

Tény, hogy mind az i3, mind az i5, és mind az i7-nek megvan a maga célközönsége.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#9059) bodva válasza ST05 (#9057) üzenetére


bodva
aktív tag

Azért a nem rendeltetésszerű használatba ne menjünk bele.
Azért szorzózármentes a proci, hogy lehessen emelni az órajelet.

Amennyiben egyszer a jövőben úgy döntenek, hogy ne lehessen tuningolni, akkor majd szépen az alaplapgyártókkal kiszedetik a funkciókat az UEFI-ből (mint egy laptop bios-nál) és akkor már tényleg nem rendeltetésszerűen használja az aki tuningolta!

(#9060) ST05 válasza BomiBoogie (#9050) üzenetére


ST05
őstag

igen, hihetetlen ,de nagyon kevéssel beéri a hd4000,, intel és egyéb mérö progik 13 watton maximalizálodnak ( igpu tdp) ha emeltem feszt és orajelét 16 watt volt a legtöbb amit láttam, ( de ezt is csak ugy hogy burn-test) ha érdekel itt van is egy kis leirás, igaz laptop proci, de szeritem a hd4000 éppen ugyanaz
As far as Ivy Bridge goes, HD 4000 can offer relatively competitive performance, but it looks like it needs 10-15W just for the iGPU to get there

(#9061) BomiBoogie válasza ST05 (#9060) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igaz, hogy a teljesítménye viszonylag szerény, de akkor is, ha így folytatjuk, lassan már termelni fogják az áramot! :K
Köszönöm a hivatkozást, csak elsőre olyan irreálisan kevésnek tűnt. :R

SZERK.: Hmm, azért laptopban eleve visszafogják, persze nem tudom pontosan, ez %-ban számszerűsítve mennyit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#9062) ST05 válasza BomiBoogie (#9061) üzenetére


ST05
őstag

igen , számomra is irreálisnak kevésnek ,tünt, de midnehol utánna néztem, és sokféleképp megdolgoztattam, itt szerényebb 1250 re van huzva, igy használom, ez burn test ami azt jelenti hogy játék alatt még ennyi sem, átlag 10 watt alatt marad ( 1440x900, 100fps-ekkel ) persze ez nem egy hülyére rajzolt játék,, D épp emiatt is vagyok ugymond rajongója az intel graphicsnak hd3000 röl nem volt kérdés mire váltok :)

[ Szerkesztve ]

(#9063) SVLaller válasza ST05 (#9057) üzenetére


SVLaller
senior tag

azért a kupak elsődleges feladata mégiscsak a hővezetés lenne, és valami csak nem ok vele (+a pasztával), mert a 2500k ~120W teljesítményfelvétel mellett 70 fok alatt volt, a 3570k 80W körül 80 fok körül ugyanazzal a hűtővel. Ennek ellenére nem fogom szétszedni a gari miatt, ha az Intel szerint ez így rendben van és így vállal rá garit akkor legyen.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#9064) bodva válasza ST05 (#9060) üzenetére


bodva
aktív tag

Azért én egy konnektorba dugható fogyasztásmérővel rámérnék erre, hogy a teljes rendszer mennyit fogyaszt :)

50W körül kijöhetsz ha jó vagy :)

(#9065) ST05 válasza bodva (#9064) üzenetére


ST05
őstag

olyasmi lehet ,hd3000 elödje idején volt fogyiméröm ,azóta sajna haver eltüntette, én is szivesen megmérném, tápom is elég frankó vx-450, szóval több mint valószinü most is csak igazolná magát Ivy. ugyanugy mint elödje sandy

(#9066) #70339072 válasza ST05 (#9057) üzenetére


#70339072
törölt tag

Biztos hogy ótvar, az az ötvözet.
Nem lett jobb napom sem tőle viszont ez a szomorú igazság.
Akkor lenne nem az, ha az a pár mikron vastagság amit már rágalvánoznak a rézre nem öntvény lenne, hanem pl ezüst, ami a maga pár mikron vastagságával bizony ha 500 Ft többlet költség lenne akkor sokat is mondok, egy olyan technológiai vivmánynál ami vastagon tartalmaz, aranyat ezüstöt és palládiumot.
De csak hagyhatták volna szépen eredeti rézben is, kinek fájna az hogy nem fémes a kupak design?
Az az ötvözet meg olyan jó nem lehet sőt a közelébe sem érhet az ezüstnek, a réznek és az aranynak, bár aranyat minek használni hővezetésre mikor az ezüst ólcsóbb és jobb is ebből a szempontból és a réz sem olyan rossz?

Rendeltetés szerű használat:

Tehát akinek pl uefi bios-os lapja van és nem hagy mindent "auto"-n az nem rendeltetés szerűen használná a processzorát???

c.c.c.

Lekrómoztam mert akár még az is lehet, ólcsóbb lenne mint ötvözgetni valami fémeket össze amég elérnek valami hasonlóan jó galvánozási tapadást ami a krómnál pl adott. Mellesleg nem minden csillog villog ami krómozott, mert abban is van keménykrómozás, lágy krómozás etc. matt felületekkel.

[ Szerkesztve ]

(#9067) tikshow válasza #70339072 (#9047) üzenetére


tikshow
addikt

Beraksz először egy Cinebench tesztet ami köztudottan kihasznál minden szálat. Erre azután meg beraksz olyan programokról tesztet amik 4 szálat használnak ki. Azokba nem csoda, hogy ugyanott van. De tény, hogy az 50% egy kis túlzás volt inkább 25-30%, ezt elismerem. :)

[ Szerkesztve ]

(#9068) #70339072 válasza tikshow (#9067) üzenetére


#70339072
törölt tag

Nyilván való, hiszen a számítógép bekapcsolása és használata nem arról szól hogy reggeltől estig megy a cinebench teszt.

Ezért tehát ha egy alkalmazásban odaver, az nem az általános.

Így nem igaz az a megállapításod hogy a 3770K 50% al gyorsabb, mert akkor mindenben 50%-al gyorsabbnak kéne lennie., és csak erre reagáltam mert megtévesztő lehet azoknak akik pl erre szeretnének beruházni.

Természetesen egy grafikai studiónak aki 3ds maxal Clo3d-vel mayaval vagy lightwavvel akar dolgozni én sem iz I5-ös 3570K-mat javasolnám, hanem a 3770K-t viszont aki netezget meg játszik "otthonra" annak bőven elég ez az I5-ös proci, sőt én 3d-zek is vele itthon és nem mondhatnám hogy nagyon csalódott vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#9069) tikshow válasza #70339072 (#9068) üzenetére


tikshow
addikt

Persze, mert olyan programokban amik nem használnak 4 szállnál többet jó, hogy nem lesz gyorsabb.

(#9070) ST05 válasza #70339072 (#9066) üzenetére


ST05
őstag

én értem amit irsz ,de biztonsági, vagy valamilyen okbol szerintem az a kupak nem vezetheti az áramot!! (04ahgy javits ki ha tévedek, neked minden szavad elhiszem hatalmas szakinak tünsz :R ) öszintén minden tiszteletem az övé ) szval az általad emlitett jó hövezetö fémek eleve kizárva.mert azok vezetik az áramot is egyutttal
a design szót meg egszerüen szerintem felejtsd el, mert a prociknak nem kinézni kell hanem müködni, biztos h az intelnél ezt egyátalán nem vették számba hogy néz ki !!! teljesen hót mindegy

[ Szerkesztve ]

(#9071) #70339072 válasza ST05 (#9070) üzenetére


#70339072
törölt tag

Akkor lenne hót mindeggy a design ha nem lenne ez a kupak. mint a régi cerka 600-asokon.

Nem vagyok szaki, én is csak sufni tuningolok, a vizet pl besem merem hozni a gépembe.

de amiket tapasztalok, az sztem nem baj ha le lesz írva had tanuljon belőle aki most ismerkedik ezzel a mutatvánnyal, ha mást nem is legalább azt megtanulhatja mit ne tegyen.

[ Szerkesztve ]

(#9072) bodva válasza #70339072 (#9071) üzenetére


bodva
aktív tag

Amúgy amikor megkapartad a kupakot és előbukkant a réz, akkor utána még működött a proci? Mert ha igen, akkor azt a részét kilőhetjük, hogy nem szabad vezetőnek lennie a kupaknak :)

(#9073) ST05 válasza bodva (#9072) üzenetére


ST05
őstag

attol még hogy müködik nem azt jelenti feltétlen hogy vezethet.
tegyük fel vezet a kupak, amit ugye egy megintcsak fém leszoritoval rögzitesz, a hütök talpa többségében megint csak vezet, ebböl gondolom hogy nem vezethet, mert akkor ugymond tetötöl talpig minden összekötetésben van, ez azért szülhet némi ugymond érintésvédelmi problémát. valahol kell szigetelni a dolgokat, mert ugye nem használ mindenki spéci pasztát ami nem vezet. nyilván azokat is viccböl találták ki

(#9074) bodva válasza ST05 (#9073) üzenetére


bodva
aktív tag

Egészen a CPU blokkig vagy a CPU hűtőig vezethet. A nyákon keresztül már biztosan nem.
Bár ha valaki olyan vizet használ ami vezet, akkor éppen eljuthat még ide-oda a dolog...

Jogos amit mondasz, de pontosan én sem tudom, csak gondolkozom :)

(#9075) ST05 válasza bodva (#9074) üzenetére


ST05
őstag

ugy tünik a sapka nikkelezett réz ha mindenigaz egy inteles leirásban megtaláltam ,ezekszerint nincs igazam :D mert a nikkel elég jó vezető ha jol látom :B

nickel plated copper ( valójában ebböl indultunk ki ,hogy engem ez zavart hogy többeknél olvastam hogy króm ,króm , amikor közel sem,

[ Szerkesztve ]

(#9076) Remus389


Remus389
veterán

sziaszttok, csak érdeklődésképpen írok

az IVY bridge tunningban mennyivel tud többet mint egy Sandy?

mondjuk 2500K vs 3570K

megéri a többletet?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#9077) #70339072 válasza bodva (#9072) üzenetére


#70339072
törölt tag

működött sőt utánna jöttek a pasztázási kísérletek aminek az eredménye lett a 612S-hűtőmhöz kapott érdekesen alacsony eredmények aminél az mx4 is csak picivel maradt alul 1-2 fokkal de alúlmaradt.

Nekem mint mondtam a pillanatragasztós mutatvány őlte meg a procit mert visszaragaztás után tőbbé be sem indult majd az újbóli levételnél derült ki miért is nem, szétmarta a nyákot a pillanatragasztóban lévő sav vagy nem tudom mi ami abban volt.

vakarhattam csinálhattam bármit alma,,, többé nem indult be.

pedig csak a sapka 4 sarkába raktam egy pici kis pöttyöt, de az is túl sok volt ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#9078) oliba válasza ST05 (#9075) üzenetére


oliba
őstag

Pont most akartam írni, hogy mi a fenéért krómoznának? Nem elég, hogy még drágább is, mint a nikkel, még a hőt se vezeti nagyon és azért nikkelezik le a belsejét is, hogy ne okszidálódjon el, ami miatt kevésbé vezeti a hőt.

(#9079) #70339072 válasza oliba (#9078) üzenetére


#70339072
törölt tag

A nikkel sem a hővezetéséről híres.
:)

[Hővezetés fémeknél wiki]

(#9080) ST05 válasza #70339072 (#9079) üzenetére


ST05
őstag

igen ,de nagyon elenyésző a vastagság, szval hövezetés szempontjábol nem oszt szoroz, inkább az emlitett tartósság, oxidáció, meg hogy kemény nem nyüstöli meg a hütő, igy megmarad az illeszkedés. mintha csak a réz lenne, ( gondolom elég nehezen kapartad vagy csiszoltad le? ugye jol sejtem vékony volt, de azért nehezen adta magát nemde?

(#9081) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

A 7en érkezik valószínűleg az i5-3570K rendszerem, és az lenne a kérdésem, hogy
ki lehet kapcsolni a dVGA-t ha úgy akarom használni a gépet?
Szoktam gyengébb/régebbi játékokkal is játszani, és oda elég lenne az IGP is!
Amikor meg a jelenkori játékokkal játszom, akkor meg a dVGA-ról menne.
Vagy ez csak úgy oldható meg ha kiveszem a dVGA-t a gépből?! Ugye nem?

(#9082) #70339072 válasza ST05 (#9080) üzenetére


#70339072
törölt tag

nem.

4-5 oda vissza huzogatás és már látszott is a vörösréz.
800-as vagy nagyobb már nem emlékszem a dörzspapír számozási méretére de a lényeg hogy polírozásra használják mert annyira finom szemcse, ezzel pl nem dörzsölnél bele a fémbe nagyon sokáig, inkább a felületi oxidációs problémák javítására használatos.

(#9083) #70339072 válasza RyanGiggs (#9081) üzenetére


#70339072
törölt tag

Jómagam 2 monitorral dolgozom, egy 1280x1024 es samsungal, és egy IPS paneles full HDs 1920x1080 as LG-vel.

Nálam az 1280 as megy az alaplapi VGA-ról, a Full HD-s pedig a GTX 560-asról, és szintén megfontolásbeli okból mert ugyebár a GTX-re is simán felmegy a 2 monitor azonban a hőfok kapásból 10 fokkal szépen feljebb is ugrik alaphangon!.

így viszont szépen csenben dolgozgat az alaplapi is meg a GTX-is a maga tempójában.

Ugy használod ahogy akarod, minden megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#9084) RyanGiggs válasza #70339072 (#9083) üzenetére


RyanGiggs
őstag

De mit és hol kell beállítani hogy a progi/játék melyiket használja?
Fizikailag gondolom annyit kell tenni, hogy két kábelt kell rákötni a monitorra?!
Az egyik végét az alaplapba kötni, a másikat meg a dVGA-ba?

(#9085) Gabás válasza RyanGiggs (#9084) üzenetére


Gabás
addikt

ilyenkor kézzel kell váltani a monitorok (jelforrások) között

(#9086) #70339072 válasza RyanGiggs (#9084) üzenetére


#70339072
törölt tag

Ennek a beállítása operációs rendszer szinten történik...a megjelenítési beállításoknál melyik legyen az alapértelmezett melyik a kiterjeztés etc.

Ha viszont 1 monitorra akarsz 2 kábelt kötni az szerintem nem fog menni.

(#9087) RyanGiggs válasza Gabás (#9085) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Áháá...! Mondjuk ott hogy (jobbKlikk) képernyőfelbontás... és ott valahol átváltani?
Ennyi?

(#9086) Stewen1967: Akkor mit/hogy csináljak? Van tipped? :F

[ Szerkesztve ]

(#9088) #70339072 válasza RyanGiggs (#9087) üzenetére


#70339072
törölt tag

Ácsi.

Nem világos most akkor neked is 2 monitorod van mint nekem?
Vagy 1 monitort akarsz hol itt hol ott használni?

Mert bizonyos menük csak akkor jelennek meg a képernyőbeállításoknál ha rá van dugva a 2 monitor.

Ha csak egy monitor van, akkor kézzel ide oda dugdoshatod.

(#9089) SVLaller válasza RyanGiggs (#9087) üzenetére


SVLaller
senior tag

a Lucid Virtu kell neked szerintem, bár én még nem próbáltam nézz utána.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#9090) Gabás válasza RyanGiggs (#9087) üzenetére


Gabás
addikt

Igen, így működnie kell, itt a fórumban is használja valaki, és én is tervezem.
A Virtut a bugjai és alacsony hatékonysága miatt nem ajánlom.

(#9091) Ferdzsoo válasza RyanGiggs (#9087) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lucid Virtu-val tudsz váltani hogy melyik VGA-t használja az oprendszer. Viszont a monitorodat az alaplapra kell emiatt dugnod majd, nempedig a VGA-dra.
Amúgy értelme nemsok lesz, az az energiamennyiség amit így megspórolsz... :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#9092) Macei válasza Macei (#9026) üzenetére


Macei
tag

Nah kicsit utánanéztem. Köszöni szépen marhajól vezeti az áramot
pl: Háztartási víz - 0,01 S/cm azt ugye tudjuk hogy vezeti az áramot
A Liquid Pro - 7280 S/cm

Minél nagyobb az érték annál jobban vezet.
Ha tévedek akkor javítsatok ki

(#9093) =HG= válasza Macei (#9092) üzenetére


=HG=
addikt

És most nem mind1 hogy vezeti az áramot ? A hővezetés miatt használja aki használja... De már mit tudtok lihegni ezen a liquid-en az hihetetlen! :(

(#9094) Macei válasza =HG= (#9093) üzenetére


Macei
tag

1. már engem is érdekelt hogy számít-e vagy nem.
2. ma egész nap nem voltam fent és folyamatosan olvasom hogy ki hogyan vélekedik.

(#9095) Ferdzsoo válasza Macei (#9094) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem értem miért kell ennyire félni ha egy paszta vezeti az áramot. Nem a VGA hátoldalára kell kenni mint a zsíroskenyeret, hanem a proci és a borda közé hajszálvékonyan. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#9096) Macei válasza Ferdzsoo (#9095) üzenetére


Macei
tag

Ehh mind1 hadjuk. Akár vezeti akárnem jó tudni.

Én pl addig nem is tudtam hogy a forrasztózsír amit használok vezeti az áramot. amig le nem égette az egyik kapcsolásomat. KB egy 1000-ftos cuccon derült ki de mást mondtam volna magamba ha pl alaplapi kondicserénél derül ki

(#9097) Colos1 válasza Macei (#9096) üzenetére


Colos1
őstag

Mindössze azért számít, mert ha vezet, akkor figyelni kell, nehogy a hűtő alól kifolyva az alaplapra meglepit okozzon.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#9098) RyanGiggs válasza Ferdzsoo (#9091) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Köszönöm, akkor majd kipróbálom a Virtu-t. :K

(#9088) Stewen1967: Egy monitorom van! ;]

(#9099) HaZsolt válasza 04ahgy (#9036) üzenetére


HaZsolt
őstag

Főnök :D azért a 2500k-ról 3570k-ra váltani az más mint i3-ra váltani i5ről. Előbbi 2-3% gyorsulás alapórajelen míg utóbbi teljesítményvesztés (nálam leépítés). Hiába Ivy...

(#9100) #70339072 válasza RyanGiggs (#9098) üzenetére


#70339072
törölt tag

De már nem sokáig lesz egy...
:)

csak addig amég egyszer ki nem próbálod milyen 2 monitoron dolgozni egyszerre...

:Y

bizony bizony...

pont ilyen...

ráadásúl én most a 3.monitor bevezetésén gondolkodom...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.